مخبر - 1398/06/17 - واکنش شهردار کوهدشت به برکناری اش؛ هیچ زدوبندی نداشته ام

واکنش شهردار کوهدشت به برکناری اش؛ هیچ زدوبندی نداشته ام
سجاد طرهانی شهردار کوهدشت با 5 رأی موافق اعضای شورای این شهر برکنار شد و همین استیضاح ماجرایی تازه را برای شهرداری و شورای شهر کوهدشت رقم زد.
واکنش شهردار کوهدشت به برکناری اش؛ هیچ زدوبندی نداشته ام

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، سجاد طرهانی شهردار سابق کوهدشت ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان در رابطه با دلایل استیضاح خود اظهار داشت: برجسب وظایفی که شورای اسلامی شهر دارد ناظر بر کار شهردار و شهرداری بوده و ما همیشه باید به قانون تمکین کنیم.

وی افزود: اعضای شورای شهر کوهدشت در ششم شهریور 98 طرح سؤالی را برای بنده ارسال کردند و جالب است که مردم این شهر بدانند که این اعضا چه پرسش هایی را از شهردارشان پرسیده اند؟

شهردار سابق کوهدشت نخستین پرسش شورای این شهردار را راجع به نیروهای مازاد شرکتی این شهرداری دانست و عنوان کرد: به نظر بنده اعضای شورای شهر باید این سؤال را از خودشان و نه از شهردار کوهدشت می پرسیدند.

وی بیان کرد: مردم کوهدشت از لیست 64 نیرویی که اخراج کرده بودم آگاهند و نیروی شرکتی کارشناس و کارشناس ارشدی که با نام لایروب آمده بود هیچ اقدامی انجام نمی داد، اما حقوق می گرفت و ما این نیروها را اخراج کردیم.

طرهانی گفت: مردم قضات خوبی هستند و بین بنده و شورای شهر بهترین قضاوت را انجام خواهند داد، نیازی نیست که پاسخگوی برخی از سؤالات حاشیه ای باشم. جای تأسف دارد که یکی از سؤالات شورای شهر کوهدشت این است که چرا جوانان در سطح این شهر خودکشی کرده اند و گفته اند شهردار باید پاسخگو باشد.

شورای شهر پاسخگوی مردم باشد

شهردار سابق کوهدشت خطاب به اعضای شورای شهر تصریح کرد: عملکرد شما برای این شهر چه بوده و این شمایید که باید به دلایل خودکشی جوانان پاسخ دهید، هم چنین آن ها یک سؤال دیگر هم را دال بر ناتوان و بی انگیزگی بنده مطرح کرده بودند و بنده خدمت مردم این شهر عرض می کنم افتخار می کنم در این یک سال در خدمت شما بوده ام و سوگند یاد می کنم که هیچ گاه منافع شخصی خود را بر منافع عمومی ترجیج ندادم و نخواهم داد، در آینده افتخار می کنم برای مردم خدمت کنم.

طرهانی با بیان اینکه به کسی توهین و اتهام نمی زنم، اظهار داشت: مردم کوهدشت به قرآن مجید سوگند یاد می کنم بنده نه برادرزاده، خواهرزاده و نه برادر خودم را وارد شهرداری این شهر کردم، آخرین مرحله ای که انسان باید به خودش بازبرگردد این است که بگویند عمرت تمام است، بنده هیچ آرامگاهی به نام خودم نکرده ام و هیچ مِلکی ندارم که صددرصد تخفیف عوار ض گرفته باشم.

وی افزود: هیچ زدوبندی با کسی نداشته ام و بیلبوردی را وسط شهر کوهدشت نصب نکرده ام که عوارض آن را پرداخت نکرده باشم، بسیاری از حرف ها را نیز شاید نباید بگویم و باید تا ابد در ذهن ها بماند. هیچ گاه پسردایی و فامیل های خودم را وارد معامله ای نکردم که برای آنان مجوزی بگیرم، اگر قرار بود بمانم باید وارد یک مافیایی می شدم که شاید دیگر خارج شدن از آن دست خودم نبود.

تیزکردن دندان برای اعتبار سیل کوهدشت

شهردار سابق کوهدشت عنوان کرد: مردم این شهر باید واقعیات را بدانند و شاید این گفته ها تبعاتی برای بنده داشته باشد، اما واقعیات را به مردم می گویم. 8میلیارد تومان اعتبار از محل بحران برای شهرداری کوهدشت را با تمام تلاش و کمک نماینده گرفته بودیم، این مبلغ در ابتدا 2میلیارد تومان بود.

وی با تأکید به اینکه حواس مردم کوهدشت باید جمع باشد و به حواشی نروند، بیان کرد: بسیاری دندان تیز، حساب وکتاب کرده اند و با برنامه به 8میلیارد تومان چشم طمع دوخته اند، می دانستند که هیچ راه نفوذی بر بنده نیست تا در این مبلغ دخل وتصرفی شود.

طرهانی گفت: رسانه های کوهدشت وظیفه دارند از 8میلیارد تومانی که برای مردم مظلوم کوهدشت اختصاص یافته دفاع کنند و باید در کمیسیون معاملات حضور داشته باشند. رسانه نماینده مردم است و باید حضور داشته باشد.

زدوبند برای به کارگیری نیرو

شهردار سابق کوهدشت خاطرنشان کرد: قرار نیست عضوی از شورای شهر مبلغی اگر هزینه کرده تا رأی بیاورد را از جیب مردم بکشم و به او بدهم! این واقعیت هایی ست که مردم باید بدانند، برای بنده کوچک ترین بحث مالی در این مدت وجود نداشت و اگر داشته اعضای شورای شهر آن را رسانه ای کنند، حالا آنان از فردا شروع به بیانیه و مطلب نوشتن می کنند و مردم بهترین قاضی بین ما هستند.

طرهانی اظهار داشت: در دوره مسئولیتم نقص هایی هم بر بنده وارد بوده، اما به کلام الله مجید سوگند یاد می کنم که هیچ گاه منافع شخصی را بر منافع عموم ترجیح نداده و تمام تلاش خودم را با وجود مافیاهای داخل شهرداری کرده ام. می شد با مافیا و زدوبند هم چنان شهردار بمانم، اما ترجیح دادم سرم را در برابر پیشگاه خداوند و مردم بلند نگاه دارم و از میز شهرداری این شهر خداحافظی کنم.

وی با بیان اینکه مردم بر کار شهرداری کوهدشت ناظر باشند، افزود: احتمال دارد که با فرافکنی تهمت هایی را به بنده نسبت دهند هیچ گونه ابایی از این حرف ها ندارم و مردم باید بدانند که نماینده آنان در شورای شهر کیست؟

استیضاح شهردار کوهدشت پشت درهای بسته؛ سرپرست جدید انتخاب شدماجرای استیضاح شهردار اهواز چه بود؟در جلسه استیضاح شهردار اهواز چه گذشت؟

شهردار سابق کوهدشت عنوان کرد: در بین اعضای شورای این شهر اعضایی وجود دارد که واقعاً پاک دست و خوش فکر هستند، دال را بر این نگذاریم که تمام این اعضا مشکل دارند. ما اعتقادمان این است هر نیرویی که وابسته به شهرداری باشد، اگر کارایی نداشته باشد و با زدوبند و لابی اعضای شورا وارد این نهاد شده باشد باید برکنار شود.

وی بیان کرد: ما به مشورت سازمان بازرسی نیروهایی که فکر می کردیم با زدوبند وارد شدند را اخراج و ترک کار کردیم. شاید عدالت را هم نتوانستیم رعایت کنیم، اما سعی کردیم نیروهایی که با زدوبند وارد شده اند را خارج کنیم.

تخفیف 100درصدی عوارض

طرهانی در رابطه با املاک اعضای شورای شهر کوهدشت گفت: سازمان بازرسی وارد مقولاتی شده که شاید کسی تا به حال به آن فکر نمی کرد. اعضای شورای شهر باید نماد و نمونه برای مردم باشند، عضو شورای شهری که پایان کار می گیرد و ساخت طبقه دوم را برای او نمی آورند یعنی چه؟ عضو شورای شهری که صددرصد تخفیف می گیرد یعنی چه و چرا باید بگیرد؟ عضو شورای شهری که آرامگاهی را به نام خود کرده که قرار است حساب وکتاب آن دنیا را در آن جا از او بپرسند، چرا باید انجام بدهد؟ فکر نمی کنم این موارد توجیهی برای مردم داشته باشد و ما این بحث ها را قبول نکردیم. تمام پرونده ها موجود است مراکز نظارتی و محاکم قضایی بررسی کنند. اگر بنده مشکلی دارم و یا اگر جایی زدوبندی بود باید برخورد شود و مردم به حق وحقوق خودشان برسند.

شهردار سابق کوهدشت خاطرنشان کرد: شهرداری این شهر ماهیانه یک میلیارد و 700تومان باید به کارکنان خود پرداخت کند و آن زمانی که شهرداری را تحویل گرفتم چهار ماه حقوق معوق داشتیم، اما پرداخت حقوق را به روز کردیم.

طرهانی اظهار داشت: خودم را در کار عمرانی با توجه به وضعیت این نهاد موفق می دانم و علاوه بر اعتبار سال 98 هشت میلیارد تومان از محل ماده 10حوادث اعتبار برای شهر کوهدشت گرفتیم. مردم باید بر این اعتبار نظارت کنند.

اظهارات شهردار سابق کوهدشت در تماس خبرنگار تسنیم با عبادالله گراوند، عضو شورای این شهر تکذیب شد و او می گوید به زودی پاسخ این سخنان را طبق موارد مطرح شده در اختیار رسانه ها قرار خواهیم داد. هم چنین رضا میرزایی اصل رئیس شورای شهر کوهدشت پاسخگویی خود به خبرنگار تسنیم را به زمان دیگری موکول کرد.

انتهای پیام/ش

منبع خبر : تسنیم

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
تخفیف   قضات   استیضاح   نفوذی   کوهدشت   قرآن کریم   ناتوان   استانها   خودکشی   حواس   شهرداری   شورای شهر   بحران   شهردار   اعضای شورا   شهرستان   شوراهای اسلامی شهر   اعضای شورای شهر  
اخبار مرتبط
از مالکیت های بی معنی در شهر تا ایجاد شهرک صنایع تبدیلی
قم نیوز
گزارش تسنیم از جلسه شورای شهر قم؛ از مالکیت های بی معنی در شهر تا ایجاد شهرک صنایع تبدیلی
تسنیم
شورای شهر فردیس با پرداخت پاداش 20 میلیونی به علیرضا کریمی مواففت کرد
تسنیم
جزئیات جلسه پرتنش شورای شهر خرمشهر/ سرپرست شهرداری انتخاب شد
مهر نیوز
صندلی لرزان شهرداری کوهدشت؛ شهردار سابق دوباره استیضاح شد
تسنیم
انتخاب شهردار جدید خرم آباد غیرقانونی است؛ «بردبار» فعلا سرپرست است
تسنیم
افشای حقوق نجومی 32 میلیونی یک کارمند در اهواز! +عکس
فردا نیوز
افشای حقوق نجومی 32میلیونی یک کارمند در اهواز!+ عکس
رکنا نت
پرده برداری همزمان از درب 100 میلیونی و فشارها به شهرداری در شورای شهر شیراز
ایرنا
حق شناس: بسیاری از اتفاق های مهم تاریخ و ادبیات در این خانه ها رخ داده است
آریا
شهردار تمام سوالات اعضای شورا را پاسخ داد
قدس آنلاین
پاسخ شهردار اهواز به سوالات عضو شورای شهر – بخش اول
صبحانه پرس
شهردار اهواز به پرسش های عضو شورا پاسخ قانع کننده نداد
تسنیم
حاشیه های پررنگ تر از متن نشست شورای شهر اهواز
ایرنا
یک شهر با سه شهردار!/ صندلی شهرداری کوهدشت به چه کسی می رسد؟
راه دانا
گزارش تسنیم از جلسه شورای شهر قم؛ از تغییر در خطوط اتوبوسرانی تا نصب 4 پل عابر مکانیزه
تسنیم
توضیحات عضو شورا درباره اولین طرح سوال از شهردار اهواز
شوشان
اعضای شورای شهر بجنورد به هتاکی نایب رئیس شورای شهر معترض شدند
تسنیم
اولین تلفات قانون سکونت شهرداران در استان تهران/ شهردار پیشوا در آستانه برکناری قرار گرفت
فارس
فرصت سوزی شورای شهر آمل در انتخاب شهردار جدید
ایرنا
از استعفای شهردار تا انحلال شورای شهر تویسرکان
ایران آنلاین
استیضاح شهردار کوهدشت پشت درهای بسته؛ سرپرست جدید انتخاب شد
تسنیم
شهردار مسجدسلیمان با استیضاح برکنار شد
خوزنیوز
نخستین کتابخانه سیار با 2500 جلد کتاب در همدان افتتاح شد
تسنیم
جلسه پاسخ شهردار به اعضای شورای شهر
صدا و سیما
رئیس شورای شهر رشت: اعضای شورا برای جذب سرمایه گذار فرصت سوزی می کنند
تسنیم
روح الله هدایت شهردار سرعین شد
تسنیم
جدال اعضای شورای شهر قزوین بر سر انتخاب 2 کمیسیون/ جلسه بی نتیجه ماند/ 4 عضو صحن شورا را ترک کردند
خبرگزاری ایلنا
«یوسف نیرویی» شهردار ماسوله شد
مهر نیوز
واخواهی پرداخت غیر قانونی 450 میلیون تومان به شورای شهر فردیس
ایرنا
پایان اختلافات چهار ساله / واگذاری شهربازی کیو به شهرداری خرم آباد
خبرآنلاین
شهرداری تربت حیدریه 2 هزار میلیارد ریال بدهی دارد
ایرنا
مجموعه بززگ پارک آبی در رشت راه اندازی می شود
تسنیم
نرخ پارکینگ های موتورسیکلت در قم 100 درصد افزایش یافت
تسنیم
شمشیربند به میز ریاست شورای شهر ساری برگشت
ایرنا
انتخاب گزینه غیربومی به عنوان شهردار یک شایعه بی اساس است
برنا نیوز
التهاب در قانونی یا غیرقانونی بودن "هیات رئیسه "/ مصوبات کمیسیون شهرسازی قربانی اختلاف در برگزاری انتخابات
آناج
انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر کهریزک برگزار شد
آریا
سکوت شورای شهر ایلام شکسته شد / ابهامات مالی در شهرداری ایلام را پاسخ دهید !
رکنا نت
مسئولان کشوری برای شهرستان شدن محمدیه عزم جدی ندارند
مهر نیوز
اخبار مرتبط
bltقم نیوز : از مالکیت های بی معنی در شهر تا ایجاد شهرک صنایع تبدیلی
bltتسنیم : گزارش تسنیم از جلسه شورای شهر قم؛ از مالکیت های بی معنی در شهر تا ایجاد شهرک صنایع تبدیلی
bltتسنیم : شورای شهر فردیس با پرداخت پاداش 20 میلیونی به علیرضا کریمی مواففت کرد
bltمهر نیوز : جزئیات جلسه پرتنش شورای شهر خرمشهر/ سرپرست شهرداری انتخاب شد
bltتسنیم : صندلی لرزان شهرداری کوهدشت؛ شهردار سابق دوباره استیضاح شد
bltتسنیم : انتخاب شهردار جدید خرم آباد غیرقانونی است؛ «بردبار» فعلا سرپرست است
bltفردا نیوز : افشای حقوق نجومی 32 میلیونی یک کارمند در اهواز! +عکس
bltرکنا نت : افشای حقوق نجومی 32میلیونی یک کارمند در اهواز!+ عکس
bltایرنا : پرده برداری همزمان از درب 100 میلیونی و فشارها به شهرداری در شورای شهر شیراز
bltآریا : حق شناس: بسیاری از اتفاق های مهم تاریخ و ادبیات در این خانه ها رخ داده است
bltقدس آنلاین : شهردار تمام سوالات اعضای شورا را پاسخ داد
bltصبحانه پرس : پاسخ شهردار اهواز به سوالات عضو شورای شهر – بخش اول
bltتسنیم : شهردار اهواز به پرسش های عضو شورا پاسخ قانع کننده نداد
bltایرنا : حاشیه های پررنگ تر از متن نشست شورای شهر اهواز
bltراه دانا : یک شهر با سه شهردار!/ صندلی شهرداری کوهدشت به چه کسی می رسد؟
bltتسنیم : گزارش تسنیم از جلسه شورای شهر قم؛ از تغییر در خطوط اتوبوسرانی تا نصب 4 پل عابر مکانیزه
bltشوشان : توضیحات عضو شورا درباره اولین طرح سوال از شهردار اهواز
bltتسنیم : اعضای شورای شهر بجنورد به هتاکی نایب رئیس شورای شهر معترض شدند
bltفارس : اولین تلفات قانون سکونت شهرداران در استان تهران/ شهردار پیشوا در آستانه برکناری قرار گرفت
bltایرنا : فرصت سوزی شورای شهر آمل در انتخاب شهردار جدید
bltایران آنلاین : از استعفای شهردار تا انحلال شورای شهر تویسرکان
bltتسنیم : استیضاح شهردار کوهدشت پشت درهای بسته؛ سرپرست جدید انتخاب شد
bltخوزنیوز : شهردار مسجدسلیمان با استیضاح برکنار شد
bltتسنیم : نخستین کتابخانه سیار با 2500 جلد کتاب در همدان افتتاح شد
bltصدا و سیما : جلسه پاسخ شهردار به اعضای شورای شهر
bltتسنیم : رئیس شورای شهر رشت: اعضای شورا برای جذب سرمایه گذار فرصت سوزی می کنند
bltتسنیم : روح الله هدایت شهردار سرعین شد
bltخبرگزاری ایلنا : جدال اعضای شورای شهر قزوین بر سر انتخاب 2 کمیسیون/ جلسه بی نتیجه ماند/ 4 عضو صحن شورا را ترک کردند
bltمهر نیوز : «یوسف نیرویی» شهردار ماسوله شد
bltایرنا : واخواهی پرداخت غیر قانونی 450 میلیون تومان به شورای شهر فردیس
bltخبرآنلاین : پایان اختلافات چهار ساله / واگذاری شهربازی کیو به شهرداری خرم آباد
bltایرنا : شهرداری تربت حیدریه 2 هزار میلیارد ریال بدهی دارد
bltتسنیم : مجموعه بززگ پارک آبی در رشت راه اندازی می شود
bltتسنیم : نرخ پارکینگ های موتورسیکلت در قم 100 درصد افزایش یافت
bltایرنا : شمشیربند به میز ریاست شورای شهر ساری برگشت
bltبرنا نیوز : انتخاب گزینه غیربومی به عنوان شهردار یک شایعه بی اساس است
bltآناج : التهاب در قانونی یا غیرقانونی بودن "هیات رئیسه "/ مصوبات کمیسیون شهرسازی قربانی اختلاف در برگزاری انتخابات
bltآریا : انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر کهریزک برگزار شد
bltرکنا نت : سکوت شورای شهر ایلام شکسته شد / ابهامات مالی در شهرداری ایلام را پاسخ دهید !
bltمهر نیوز : مسئولان کشوری برای شهرستان شدن محمدیه عزم جدی ندارند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.