مخبر - 1398/06/17 - آمادگی مشهدالرضا برای میزبانی از عزاداران در تاسوعا و عاشورا

آمادگی مشهدالرضا برای میزبانی از عزاداران در تاسوعا و عاشورا
مشهد - همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، تمامی مراکز و نهادهای مدیریت شهری مشهدالرضا آماده میزبانی از عزاداران حسینی هستند.
آمادگی مشهدالرضا برای میزبانی از عزاداران در تاسوعا و عاشورا

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، تمامی مراکز و نهادهای مدیریت شهری در پایتخت معنوی ایران، آماده میزبانی از عزاداران حسینی در مشهد هستند. باتوجه به پیش بینی حضور میلیونی عزاداران و هیئات مذهبی در این ایام، جهت خدمت رسانی و میزبانی به عزاداران حسینی اقدام شده است.

سرهنگ حمیدرضا دهنوی در گفتگو با خبرنگار مهر، درخصوص تمهیدات ترافیکی مشهد در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار کرد: طرح ترافیکی ویژه پلیس راهور برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، شامل محدودیت های ترددی در بافت مرکزی اطراف حرم مطهر رضوی است که از ساعت 11 صبح روز یکشنبه 17 شهریور آغاز می شود.

وی در خصوص جزئیات این طرح افزود: قسمت های درگیر طرح شامل خیابان توحید، از میدان توحید تا میدان شهدا، خیابان شیرازی از میدان شهدا تا تقاطع شهدا به سمت حرم مطهر، خیابان نواب صفوی از میدان پنج راه تا حرم مطهر رضوی، خیابان امام رضا (ع) از میدان بسیج تقاطع دانش تا میدان بیت المقدس، خیابان طبرسی از تقاطع شهید گمنام میدان طبرسی تا حرم مطهر و خیابان شهید اندرزگو از تقاطع شهید اندرزگو باب الجواد (ع) تا میدان بیت المقدس می شود.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان رضوی در خصوص محدودیت توقف خودروها، تصریح کرد: پارک وسایل نقلیه در خیابان شیرازی از میدان شهدا تا حرم مطهر، خیابان نواب صفوی از میدان پنج راه تا حرم مطهر، خیابان طبرسی از تقاطع گمنام تا حرم مطهر، خیابان اندرزگو تا میدان بیت المقدس و خیابان امام رضا (ع) از تقاطع دانش تا حرم رضوی ممنوع خواهد بود و در صورت پارک خودروها، این خیابان ها پاکسازی خواهند شد.

دهنوی بیان کرد: در این مسیرها، حریم تقاطع ها نیز تا فاصله 15 متری تخلیه خواهد شد و پاکسازی مسیرها از ساعت 23 شب تاسوعا و عاشورا انجام می شود.

وی با بیان اینکه زیر گذر و پارکینگ های حرم مطهر رضوی نیز تخلیه خواهند شد و اجازه ورود حتی به موتورسیکلت ها داده نمی شود، عنوان کرد: اخبار تمهیدات ترافیکی از طریق رادیو زیارت، زائر، شبکه صداوسیما استان و شبکه خبر به صورت پخش زنده اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین حمل و نقل عمومی نیز کاملاً کنترل شده، تردد خواهند داشت.

در همین راستا مراکز اورژانس، آتش نشانی و اتوبوس رانی شهرداری مشهد تهمیدات ویژه ای را برای روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تدارک دیده اند که امیر عزیزی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در این خصوص اظهار کرد: 49 ایستگاه و پایگاه آتش نشانی مشهد همزمان با روز تاسوعا و عاشورا آماده باش خواهند بود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با بیان اینکه تمامی ایستگاه های عملیاتی در روزهای تاسوعا و عاشورا حسینی آماده باش صد در صد هستند، افزود: خودروهای سبک اطفای حریق و موتورسیکلت های عملیاتی آتش نشانی مشهد در ورودی های حرم مطهر رضوی در پنج مسیر مستقر هستند.

عزیزی تصریح کرد: با همکاری آستان قدس رضوی تعدادی از آتش نشانان آقا و خانم داوطلب نیز برای حفظ ایمنی عزاداران با همراه داشتن تجهیزات ویژه اطفای حریق در رواق های حرم مطهر رضوی نیز حضور دارند.

وی ابراز کرد: با توجه به ایجاد ایستگاه های صلواتی و برگزاری مراسم عزاداری در تکایا، حسینیه ها و هسته مرکزی شهر مشهد، خودروهای سبک و سنگین اطفای حریق آتش نشانی برای تأمین ایمنی مردم در محل های برگزاری مراسم از ابتدای صبح دوشنبه و تا پایان مراسم روز تاسوعا و عاشورای حسینی مستقر هستند و گشت های موتوری آتش نشانی نیز به صورت مستمر انجام می شود.

همچنین رضا وفایی نژاد، مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به منظور سرعت در خدمات رسانی، آمبولانس های اورژانس 115 در مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی مستقر می شوند.

وی افزود: پایگاه های اورژانس 115 در اطراف حرم رضوی با همکاری دارالشفای حضرت رضا (ع) و پدافند غیر عامل آستان قدس رضوی در این ایام در 28 نقطه در چهار محور حرم رضوی با استقرار 28 دستگاه آمبولانس، سه موتور آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس نسبت به ارائه خدمات فوریت های پزشکی می پردازند.

وفایی نژاد تصریح کرد: اورژانس 115 خراسان رضوی متشکل از شش دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی مشهد، سبزوار، نیشابور، تربت حیدریه، تربت جام، گناباد در روزهای پایانی ماه صفر با تمامی امکانات به زائران خدمات ارائه دادند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان کرد: در این مدت 218 پایگاه اورژانس 115 جاده ای و شهری به همراه 244 آمبولانس، چهار بالگرد، و سه موتور آمبولانس به زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) خدمات ارائه دادند.

وی عنوان کرد: آمادگی پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس دانشگاه ها‏‏، دانشکده های علوم پزشکی مشهد، سبزوار، گناباد، نیشابور، تربت حیدریه نیز از دیگر برنامه ها می باشد.

وفایی نژاد تصریح کرد: فعالیت 24 ساعته MCMC (مرکز پایش مراقبت های درمانی) دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور هماهنگی پذیرش و انتقال بیماران از مراکز درمانی استان، استان های همجوار و مراکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه ها، دانشکده های علوم پزشکی استان به مراکز تخصصی و فوق تخصصی از دیگر برنامه هاست.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اذعان کرد: مرکز عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور ثبت، مدیریت و پیگیری حوادث ویژه با تلفات بالا با هماهنگی EOC شهرستان های تابعه و دانشگاه ها‏‏، دانشکده های علوم پزشکی استان فعالیت 24 ساعته دارند.

وی گفت: استقرار نماینده اورژانس 115 مشهد طی ساعات پرترافیک شهر در بعد از ظهر و شب در مرکز کنترل ترافیک مشهد مقدس انجام می شود.

سید مهدی حسینی پویا، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد از آمادگی ناوگان اتوبوسرانی مشهد، برای سرویس دهی به شهروندان در روزهای تاسوعا و عاشورا خبر داد و اظهار کرد: امسال نیز سازمان اتوبوسرانی مشهد همانند سال های گذشته آمادگی لازم را برای سرویس دهی به عزاداران در روزهای تاسوعا و عاشورا دارد.

وی با بیان اینکه خطوط منتهی به حرم مطهر رضوی در حد نیاز تقویت می شوند، تصریح کرد: سرویس دهی خطوط BRT در چهار محور حرم مطهر رضوی تا زمانی که امکان تردد برای ناوگان فراهم باشد، انجام خواهد شد و در صورت ایجاد محدودیت توسط پلیس راهور، سرویس دهی به ایستگاه های قبل در محدوده میدان بسیج، میدان شهدای مسجد گوهرشاد، تقاطع شهید گمنام و میدان شهدا منتقل و بعد از رفع محدودیت، مجدد به محدوده حرم مطهر انتقال خواهد یافت. همچنین خطوط شبانه برای تردد شهروندان به حرم مطهر رضوی نیز فعال می باشند.

همچنین ناصر سرگلزایی، مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی، اظهار کرد: با توجه به حضور گسترده دسته های عزاداری سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع)، تعداد پایگاه های فوریت های پزشکی این آستان مقدس و نیروهای مستقر در آن ها از شامگاه یکشنبه، 17 شهریور 98 تا پایان شامگاه سه شنبه 19 شهریورماه افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه 15 پایگاه سیار در کنار 10 پایگاه ثابت و شبانه روزی فوریت های پزشکی مستقر خواهند بود، افزود: به منظور ایجاد امنیت پزشکی، حفظ سلامتی و آرامش خاطر عزاداران سید و سالار شهیدان که از دور و نزدیک میهمان صحن و سرای منور رضوی شدند، در این مدت در اماکن متبرکه رضوی آماده خدمات رسانی به بیماران اورژانسی خواهند بود.

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با اشاره به حضور دو پزشک متخصص طب اورژانس در پایگاه های فوریت های پزشکی حرم مطهر امام هشتم (ع)، تصریح کرد: افزایش خدمات فوریت های پزشکی این مؤسسه با همکاری اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی صورت می گیرد.

سرگلزایی با تأکید بر اینکه تعداد آمبولانس های مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی به شش دستگاه آمبولانس در این مدت افزایش خواهد یافت، ابراز کرد: بیماران در صورت نیاز به خدمات تکمیلی پزشکی با استفاده از آمبولانس های این مؤسسه از مرکز اورژانس صحن هدایت حرم مطهر و دارالشفاء امام رضا (ع) به بیمارستان های سطح شهر مشهد منتقل می شوند.

وی ادامه داد: نیروهای خادم یار سلامت دارالشفاء امام رضا(ع) در ارائه خدمات اورژانسی به بیماران عزادار حسینی کمک خواهند کرد. مرکز فوریت های پزشکی صحن هدایت حرم مطهر رضوی با بهره مندی از هشت تخت بستری و ویژه اقدامات پزشکی CPR در کنار سایر پایگاه های ثابت فوریت های پزشکی مانند پایگاه های صحن جامع رضوی، صحن آزادی و… به صورت شبانه روزی به بیماران اورژانسی خدمات رسانی می کند.

مدیرعامل این مؤسسه با بیان برخی از خدمات متنوع دارالشفاء امام رضا (ع) گفت: تعداد پزشکان عمومی و پرستاران این دارالشفاء در بخش هایی مانند اورژانس، تزریقات، پانسمان و سرم تراپی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی نیز افزایش خواهد یافت.

کد خبر 4714271
منبع خبر : مهر نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
حرم مطهر   ایمنی   زیارت   اطفا حریق   مشهد مقدس   محدودیت های ترافیکی   وسایل نقلیه   امام رضا علیه السلام   اجازه ورود   تاسوعا   میدان شهدا   نواب صفوی   هیئات مذهبی   بیت المقدس   آستان قدس رضوی   تاسوعا و عاشورا   رواق   آتش نشانان   پلیس راهنمایی و رانندگی   خراسان رضوی   حمل و نقل عمومی   پیش بینی   مدیریت شهری   حرم مطهر رضوی   حسینیه   سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی   شهدای گمنام  
اخبار مرتبط
اماکن متبرکه حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به طور مداوم ضدعفونی می شود
ایرنا
منطقه 20 مهیای میزبانی پیاده روی اربعین در تهران
بلدیه فردا
پاسگاه های مرزی ایران به پرچم حرم امام رضا (ع) متبرک می شوند
ایرنا
هدف از اقدامات حفاظتی، انجام زیارت بدون دغدغه است
قدس آنلاین
برخورد با متخلفان در حمایت از حقوق زائر در مشهد
آریا
تاسوعا و عاشورای امسال ایمن ترین سال برای هیات مذهبی و ایستگاه های صلواتی بود
شهر فردا
گزارش تسنیم از دهه محرم بدون حادثه در شهر قم
تسنیم
ورود دوچرخه سواران افغانستانی به مشهدالرضا(ع)
صدا و سیما
مشهدالرضا امروز در عاشورای حسینی کربلای دیگر
صدا و سیما
فرماندار: نظم هیات های مذهبی در مشهد شایسته قدردانی است
ایرنا
حرم امام رضا (ع) در روز عاشورا وادی عشق و دلدادگی است
ایرنا
خراسان رضوی / حرم امام رضا (ع) در روز عاشورا وادی عشق و دلدادگی است
ایرنا
سوارشدن و یا سوار کردن عزاداران در قسمت بار وسایل نقلیه تخلف است/ محدودیت های ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) اعلام شد
برنا نیوز
برنامه های حرم رضوی در تاسوعا و عاشورا
عقیق
سوارشدن و یا سوار کردن عزاداران در قسمت بار وسایل نقلیه تخلف است/محدودیت های ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) اعلام شد
گفتار نو
شور حسینی مشهد الرضا در روز تاسوعا
صدا و سیما
کلیه پارکینگ های حرم مطهر رضوی در تاسوعا و عاشورای حسینی مسدود است
خبرگزاری ایلنا
هیات های عزاداری در حرم مطهر رضوی
ایرنا
هیات های عزاداری در حرم مطهر رضوی گردآمده اند
ایرنا
سه پایگاه اهدای خون روزهای تاسوعا و عاشورا در مشهد دایر هستند
ایرنا
پیوند پاکبانان سبز با سیاهپوشان حسینی
ایرنا
اجرای موفق مانور واکنش در شرایط اضطراری منطقه تربت حیدریه
صدا و سیما
محدودیت های ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورا
دنیای اقتصاد
مزین شدن صحن و سرای حرم رضوی به نام امام حسین(ع)
صدا و سیما
محدودیت های ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورا اعلام شد
مهر نیوز
مشهدالرضا(ع) غرق در ماتم و عزای امام حسین (ع)
شبکه الکوثر
خدمت رسانی ناوگان اتوبوسرانی و مترو در ایام تاسوعا و عاشورا در مشهد
صدا و سیما
محدودیت های ترافیکی روزهای تاسوعا و عاشورا در قم
شیعه نیوز
تمهیدات ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورا در هسته مرکزی مشهد
ایرنا
محدودیت های ترافیکی تاسوعا و عاشورا در کرمان اعلام شد
ایرنا
منطقه 20 آماده میزبانی از زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع)
آریا
تمهیدات ترافیکی پلیس راهور در تاسوعا و عاشورای حسینی
صدا و سیما
مشهدالرضا(ع) غرق در ماتم و عزای امام حسین (ع)؛ قلب جهان اسلام در حرم منور رضوی می تپد
تسنیم
شور حسینی در مشهد الرضا در آستانه تاسوعا و عاشورا
صدا و سیما
محدودیت های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در اراک
تین نیوز
تمهیدات ترافیکی اطراف حرم رضوی همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی
تسنیم
برنامه های حرم امام رضا(ع) در تاسوعا و عاشورای حسینی
ایکنا
اعمال محدودیت های ترافیکی ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا در زاهدان
ایرنا
اعلام محدودیت ترافیکی در روز های تاسوعا و عاشورا
برنا نیوز
تمهیدات ترافیکی پلیس راهنمایی استان فارس در تاسوعا و عاشورا اعلام شد
تسنیم
اخبار مرتبط
bltایرنا : اماکن متبرکه حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به طور مداوم ضدعفونی می شود
bltبلدیه فردا : منطقه 20 مهیای میزبانی پیاده روی اربعین در تهران
bltایرنا : پاسگاه های مرزی ایران به پرچم حرم امام رضا (ع) متبرک می شوند
bltقدس آنلاین : هدف از اقدامات حفاظتی، انجام زیارت بدون دغدغه است
bltآریا : برخورد با متخلفان در حمایت از حقوق زائر در مشهد
bltشهر فردا : تاسوعا و عاشورای امسال ایمن ترین سال برای هیات مذهبی و ایستگاه های صلواتی بود
bltتسنیم : گزارش تسنیم از دهه محرم بدون حادثه در شهر قم
bltصدا و سیما : ورود دوچرخه سواران افغانستانی به مشهدالرضا(ع)
bltصدا و سیما : مشهدالرضا امروز در عاشورای حسینی کربلای دیگر
bltایرنا : فرماندار: نظم هیات های مذهبی در مشهد شایسته قدردانی است
bltایرنا : حرم امام رضا (ع) در روز عاشورا وادی عشق و دلدادگی است
bltایرنا : خراسان رضوی / حرم امام رضا (ع) در روز عاشورا وادی عشق و دلدادگی است
bltبرنا نیوز : سوارشدن و یا سوار کردن عزاداران در قسمت بار وسایل نقلیه تخلف است/ محدودیت های ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) اعلام شد
bltعقیق : برنامه های حرم رضوی در تاسوعا و عاشورا
bltگفتار نو : سوارشدن و یا سوار کردن عزاداران در قسمت بار وسایل نقلیه تخلف است/محدودیت های ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) اعلام شد
bltصدا و سیما : شور حسینی مشهد الرضا در روز تاسوعا
bltخبرگزاری ایلنا : کلیه پارکینگ های حرم مطهر رضوی در تاسوعا و عاشورای حسینی مسدود است
bltایرنا : هیات های عزاداری در حرم مطهر رضوی
bltایرنا : هیات های عزاداری در حرم مطهر رضوی گردآمده اند
bltایرنا : سه پایگاه اهدای خون روزهای تاسوعا و عاشورا در مشهد دایر هستند
bltایرنا : پیوند پاکبانان سبز با سیاهپوشان حسینی
bltصدا و سیما : اجرای موفق مانور واکنش در شرایط اضطراری منطقه تربت حیدریه
bltدنیای اقتصاد : محدودیت های ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورا
bltصدا و سیما : مزین شدن صحن و سرای حرم رضوی به نام امام حسین(ع)
bltمهر نیوز : محدودیت های ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورا اعلام شد
bltشبکه الکوثر : مشهدالرضا(ع) غرق در ماتم و عزای امام حسین (ع)
bltصدا و سیما : خدمت رسانی ناوگان اتوبوسرانی و مترو در ایام تاسوعا و عاشورا در مشهد
bltشیعه نیوز : محدودیت های ترافیکی روزهای تاسوعا و عاشورا در قم
bltایرنا : تمهیدات ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورا در هسته مرکزی مشهد
bltایرنا : محدودیت های ترافیکی تاسوعا و عاشورا در کرمان اعلام شد
bltآریا : منطقه 20 آماده میزبانی از زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع)
bltصدا و سیما : تمهیدات ترافیکی پلیس راهور در تاسوعا و عاشورای حسینی
bltتسنیم : مشهدالرضا(ع) غرق در ماتم و عزای امام حسین (ع)؛ قلب جهان اسلام در حرم منور رضوی می تپد
bltصدا و سیما : شور حسینی در مشهد الرضا در آستانه تاسوعا و عاشورا
bltتین نیوز : محدودیت های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در اراک
bltتسنیم : تمهیدات ترافیکی اطراف حرم رضوی همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی
bltایکنا : برنامه های حرم امام رضا(ع) در تاسوعا و عاشورای حسینی
bltایرنا : اعمال محدودیت های ترافیکی ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا در زاهدان
bltبرنا نیوز : اعلام محدودیت ترافیکی در روز های تاسوعا و عاشورا
bltتسنیم : تمهیدات ترافیکی پلیس راهنمایی استان فارس در تاسوعا و عاشورا اعلام شد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.