آزادی عامل جنایت در دوئل عشقی

آزادی عامل جنایت در دوئل عشقی
عامل جنایت در دوئل عشقی در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی بخشیده شد تا در مراسم عزاداری شرکت کند.
آزادی عامل جنایت در دوئل عشقی

در جلسه دادگاه پدر مقتول در اقدامی انسان دوستانه از خونخواهی چشم پوشی کرد.

جدال خیابانی
هشتم خرداد سال 96 به دنبال درگیری درحوالی خیابان آزادی تهران تیمی از پلیس تهران وارد عمل شدند تا رازگشایی کنند. تحقیقات میدانی ماموران نشان می داد جدال دو پسر موتور سوار با یک پسر پژو سوار به خون کشیده شده است.این تجسس ها مشخص کرد پسر پژو سوار به نام حسین 28 ساله که با ضربه چاقو به شدت زخمی شده، بلافاصله به بیمارستان لقمان الدوله منتقل شده است.

بیشتر بخوانید:

قاتل جوان: سلمان مرا کتک زد من هم با چاقو زدم

مرگ در بیمارستان
اما تلاش پزشکان برای نجات حسین بی نتیجه ماند و ساعتی نگذشته بود که او به خاطر شدت خون ریزی جان سپرد.

جنایت
وقتی با مرگ جوان پژو سوار پرونده وارد مرحله جنایی شد، جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران وارد عمل شدند تا عاملان جنایت را ردیابی کنند. در بررسی های پلیسی روشن شد دو پسر موتور سوار پس از جدال خونین گریخته اند.

بازداشت قاتل
با اطلاعاتی که شاهدان به پلیس ارائه دادند، صاحب موتور سیکلت به نام مهدی ردیابی و بازداشت شد، اما ادعا کرد ضربه کاری را دوستش اسماعیل به حسین زده است و او در دعوا فقط قصد میانجی گری داشته که موفق نشده است.کارآگاهان با اظهارات مهدی توانستند عامل اصلی جنایت را که جوان 30 ساله ای به نام اسماعیل بود، بازداشت کنند.

دوئل عشقی
اسماعیل خیلی زود به جزئیات قتل اعتراف کرد و در بازسازی صحنه قتل نشان داد چگونه جوان پژوسوار را کشته است.

بخشش به حرمت محرم
اسماعیل بعد از صدور کیفرخواست در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی ملکی و با حضور قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه پدر قربانی در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: می خواستم قاتل فرزندم قصاص شود، اما چون نام خودم علی اصغر و نام پدرم عباس است و حالا در ماه محرم قرار داریم تصمیم گرفتم به حرمت این ماه از قصاص فرزندم حسین گذشت کنم تا قاتل پسرم آزاد شود و در مراسم عاشورا و تاسوعای حسینی شرکت کند و ثواب آن به روح فرزندم برسد.

دوئل عشقی
اسماعیل که از شنیدن حرف های پدر قربانی به گریه افتاده بود، در جایگاه ویژه ایستاد و به تشریح ماجرا پرداخت. وی گفت: آن روز شیشه مصرف کرده بودم و حال طبیعی نداشتم. سه شبانه روز نخوابیده بودم. من و دوستم سوار موتور در خیابان گشت می زدیم که دختر مورد علاقه ام به نام سحر را سوار پژو 405 حسین دیدم. من که از دیدن این صحنه شوکه شده بودم، با موتور جلوی ماشین حسین را گرفتم و با او درگیر شدم. من اصلا او را نمی شناختم و فقط پرسیدم که چرا دختر مورد علاقه ام را سوار ماشین اش کرده است.

وی ادامه داد: در یک لحظه دوستم مهدی چیزی شبیه چاقو به دستم داد که یک ضربه به سینه حسین زدم. وقتی خون فواره زد، متوجه ماجرا شدم و از ترس سوار موتور شدم و همراه مهدی فرار کردم. من واقعاً شرمنده پدر و مادر حسین هستم. می دانم اشتباه بزرگی مرتکب شده ام و از آن ها تقاضا دارم مرا حلال کنند. بخشش بزرگ پدر حسین به من درس زندگی داد. قول می دهم در صورتی که از زندان آزاد شوم، گذشته ام را جبران کنم.

آزادی قاتل
در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به گذشت اولیای دم، اسماعیل را به 27 ماه زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کردند.بدین ترتیب اسماعیل آزاد شد تا در مراسم عاشورا و تاسوعای حسینی شرکت کند.

تحلیل کارشناس
خشم های آنی
دکتر قربانعلی ابراهیمی- جامعه شناس و استاد دانشگاه
خشم های آنی و عصبانیت زودهنگام عامل اصلی نزاع ها و درگیری های خیابانی به شمار می رود که آسیب های اجتماعی و فرهنگی بی شماری را به جامعه تحمیل می کند. گاه دیده می شود برخی پسران جوان به خاطر علاقه به یک دختر درگیری های ناموسی به راه می اندازند که منتهی به ضرب و شتم شدید می شود و به خاطر کینه و کدورت شان قتل های هولناکی را رقم می زنند. در برخی مناطق شهری این درگیری ها شدیدتر است و به دلیل این که اغلب از فرهنگ سنتی پیروی می کنند درباره دختران تعصب خاص تری دارند و همین مسئله سبب رقم خوردن قتل های ناموسی می شود. برخی روابط نادرست سبب می شود پسران جوان به خاطر یک دختر به جان هم بیفتند و برخوردهای عجولانه و غیرمنطقی، خشم های آنی و عصبانیت های مهارنشده درگیری های ناموسی و در نهایت جنایت های هولناک را به بار می آورد. از دیگر شاخص هایی که عامل درگیری ناموسی به شمار می رود عوامل فردی است که شامل اختلالات تکانه ای داشتن تیپ شخصیتی ستیزه جو، فقر عاطفی، ناکامی، حسادت، خودنمایی، جامعه پذیری نامناسب، نداشتن مهارت ارتباط و توسل به زور برای گرفتن حق است.

از شاخص های فرهنگی و اجتماعی می توان به نبود آموزش صحیح، ارائه نشدن الگوهای مناسب برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، بیکاری یا نداشتن شغل مناسب، سطح پایین تحصیلات در نقاط آلوده شهری و محل زندگی، بی سوادی یا کم سوادی و ناآگاهی از عواقب نزاع و درگیری اشاره کرد که سبب می شود در جامعه شاهد درگیری هایی بین جوانان به خاطر یک دختر باشیم. نداشتن برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت جوانان، ضعف قانون و بی اعتمادی به قانون، پایین بودن آستانه تحمل افراد در جامعه و ضعف در نظارت بر رفتارهای افراد از دیگر مواردی است که سبب بروز جرایم خرد و کلان در جامعه می شود.

البته برخی جوانان به دلیل تعصبات غیرمنطقی و خودنمایی مرتکب این رفتارها می شوند و، چون خود را مالک تمام و کمال دختر مورد علاقه شان می دانند به خود حق می دهند که در هر موضوعی دخالت کنند و در برخورد با دیگران نزاع های ناموسی را رقم می زنند. البته در کلان شهرها این مسائل سنتی کمتر به چشم می خورد، ولی هنوز در شهرهای کوچک شاهد این قبیل رخدادهای ناگوار هستیم که درگیری های بین جوانان سبب بروز قتل و آدم کشی می شود. همچنین از عوامل محیطی می توان به زندگی در مناطق حاشیه ای و جرم خیز، وجود گروه های خشونت طلب در قالب اراذل و اوباش در منطقه و آشنایی و ورود برخی جوانان به این گروه ها، زندگی در مناطق کوهستانی و بد آب وهوا و... اشاره کرد.

بسیاری از قتل ها، از جنس نزاع های خیابانی بدون برنامه ریزی قبلی و با استفاده از سلاح سرد انجام شده است و متهمان پس از ارتکاب قتل از اقدام خود پشیمان می شوند و آرزو می کنند که ای کاش هیچ سلاحی در دست نداشتند.

منبع: روزنامه خراسان


کلیدواژه های این خبر
موتور   قاتل   قصاص   خرداد   ثواب   پزشکی قانونی   جامعه شناس   مقتول   ماه محرم   قضات   کارآگاهان   تاسوعا   ردیاب   حرمت   خونین   موتور سوار   تجسس   میانجی گری   دوئل   شوکه   مرگ جوان   جنایت   اولیا دم   خونخواهی   بیمارستان   پزشکان   پدر و مادر   پلیس تهران   پلیس آگاهی تهران   دادگاه کیفری  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «مشرق نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
بازداشت دختر نوجوان در صحنه قتل / نقش مبینا چه بود؟
جام جم آنلاین
بازداشت دختر نوجوان در صحنه قتل/ نقش مبینا چه بود؟
صراط
جسد دست و پا بسته مرد جوان در صندلی عقب پراید
فرتاک نیوز
بازگشت از یک قدمی چوبه دار!
فرتاک نیوز
این اعدامی فقط چند روز وقت دارد / عرفان برای قصاص آماده بود + عکس
رکنا نت
انتقام هولناک؛ در جستجوی برادرزن قاتل + عکس
سیمرغ
زن با پرویی از عشق بازی با دوست صمیمی من گفت / سیما آرایشگر بود
رکنا نت
دادگاه پسری که دختری را در خیابان اندرزگوی تهران به قتل رسانده بود برگزار شد/ پسر جوان: از ماشینم پیاده نمی شود او را کشتم!
دیده بان ایران
پرداخت دیه، مجازات قتل زن ناشناس
جوان آنلاین
انتقام هولناک؛ در جستجوی برادرزن قاتل
بهار نیوز
قتل دختر جوان تهرانی در خیابان اندرزگو / میترا در بیمارستان جان داد
رکنا نت
درخواست قصاص برای قاتل فراری
جوان آنلاین
قاتل چند ساعت قبل از اجرای حکم بخشیده شد
پانا
قاتل پسر عمو بخشیده شد
جام جم آنلاین
اعدام نشدن قاتل فقط چند قدمی قبل از طناب دار / دو بار مرگ را دید + عکس
رکنا نت
درخواست دیه از بیت المال بعد از خودکشی قاتل
ایران آنلاین
مرد سالخورده دوباره محاکمه می شود
جوان آنلاین
درخواست عجیب زن کرجی از کارگر شوهرش در گاوداری
روز نو
قاتل مرد ایرانی بار دیگر محاکمه می شود
جوان آنلاین
تماس های وحشتناک با زن جوان کرجی / 3 مرد نیمه شب سراغ گورکن رفتند
رکنا نت
جا ماندن کارت ویزیت قاتل در صحنه جنایت کار دستش داد
تیتر امروز
پدر و مادر پریسا از قصاص پسرهمسایه گذشتند/ قاتل: با پریسا همسایه بودیم و دوستش داشتم،اما چون او به من علاقه نداشت با چاقو کشتمش
خبرآنلاین
آزار و اذیت پسر 14 ساله در خانه متروکه ناصر ترقه و همدستش
شریان
سلاخی مرد تهرانی در مقابل چشمان همسرش
مثلث
سلاخی مرد تهرانی در مقابل چشمان همسرش / در شب محرم رخ داد
رکنا نت
بن بست 16 ساله پس از جنایت شبانه
مشرق نیوز
ماجرای قتل دوست بر سر قمار
بازار نیوز
محاکمه عامل قتل در قمارخانه
رکنا نت
حمله فرشاد به دختر عموی 35 ساله اش / رویا زیر دوش بود / در تهران رخ داد
روز نو
بدبینی خونبارشوهرافیونی
پانا
حمله فرشاد به دختر عموی 35 ساله اش / رویا زیر دوش بود / در تهران رخ داد + عکس
رکنا نت
بخشش به حرمت محرم
بازار نیوز
بخشش قاتل فرزند به خاطر امام حسین
بازار نیوز
بخشش قاتل به احترام تاسوعا و عاشورا
شریان
بخشش قاتل به احترام تاسوعا و عاشورای حسینی
جوان آنلاین
آزادی عامل جنایت در دوئل عشقی
مشرق نیوز
قاتل حسین بخشیده شد تا ظهر عاشورا در تهران عزاداری کند / سحر چه بلای سر او جوان آورد + عکس
رکنا نت
نجات از چوبه دار به حرمت ماه محرم
شیعه نیوز
اخبار حوادث/ مرد تهرانی با اعتراف عجیب اعدام شد + عکس
رویداد 24
قصاص قاتل عمه و شوهرعمه
بازار نیوز
اخبار مرتبط
bltجام جم آنلاین : بازداشت دختر نوجوان در صحنه قتل / نقش مبینا چه بود؟
bltصراط : بازداشت دختر نوجوان در صحنه قتل/ نقش مبینا چه بود؟
bltفرتاک نیوز : جسد دست و پا بسته مرد جوان در صندلی عقب پراید
bltفرتاک نیوز : بازگشت از یک قدمی چوبه دار!
bltرکنا نت : این اعدامی فقط چند روز وقت دارد / عرفان برای قصاص آماده بود + عکس
bltسیمرغ : انتقام هولناک؛ در جستجوی برادرزن قاتل + عکس
bltرکنا نت : زن با پرویی از عشق بازی با دوست صمیمی من گفت / سیما آرایشگر بود
bltدیده بان ایران : دادگاه پسری که دختری را در خیابان اندرزگوی تهران به قتل رسانده بود برگزار شد/ پسر جوان: از ماشینم پیاده نمی شود او را کشتم!
bltجوان آنلاین : پرداخت دیه، مجازات قتل زن ناشناس
bltبهار نیوز : انتقام هولناک؛ در جستجوی برادرزن قاتل
bltرکنا نت : قتل دختر جوان تهرانی در خیابان اندرزگو / میترا در بیمارستان جان داد
bltجوان آنلاین : درخواست قصاص برای قاتل فراری
bltپانا : قاتل چند ساعت قبل از اجرای حکم بخشیده شد
bltجام جم آنلاین : قاتل پسر عمو بخشیده شد
bltرکنا نت : اعدام نشدن قاتل فقط چند قدمی قبل از طناب دار / دو بار مرگ را دید + عکس
bltایران آنلاین : درخواست دیه از بیت المال بعد از خودکشی قاتل
bltجوان آنلاین : مرد سالخورده دوباره محاکمه می شود
bltروز نو : درخواست عجیب زن کرجی از کارگر شوهرش در گاوداری
bltجوان آنلاین : قاتل مرد ایرانی بار دیگر محاکمه می شود
bltرکنا نت : تماس های وحشتناک با زن جوان کرجی / 3 مرد نیمه شب سراغ گورکن رفتند
bltتیتر امروز : جا ماندن کارت ویزیت قاتل در صحنه جنایت کار دستش داد
bltخبرآنلاین : پدر و مادر پریسا از قصاص پسرهمسایه گذشتند/ قاتل: با پریسا همسایه بودیم و دوستش داشتم،اما چون او به من علاقه نداشت با چاقو کشتمش
bltشریان : آزار و اذیت پسر 14 ساله در خانه متروکه ناصر ترقه و همدستش
bltمثلث : سلاخی مرد تهرانی در مقابل چشمان همسرش
bltرکنا نت : سلاخی مرد تهرانی در مقابل چشمان همسرش / در شب محرم رخ داد
bltمشرق نیوز : بن بست 16 ساله پس از جنایت شبانه
bltبازار نیوز : ماجرای قتل دوست بر سر قمار
bltرکنا نت : محاکمه عامل قتل در قمارخانه
bltروز نو : حمله فرشاد به دختر عموی 35 ساله اش / رویا زیر دوش بود / در تهران رخ داد
bltپانا : بدبینی خونبارشوهرافیونی
bltرکنا نت : حمله فرشاد به دختر عموی 35 ساله اش / رویا زیر دوش بود / در تهران رخ داد + عکس
bltبازار نیوز : بخشش به حرمت محرم
bltبازار نیوز : بخشش قاتل فرزند به خاطر امام حسین
bltشریان : بخشش قاتل به احترام تاسوعا و عاشورا
bltجوان آنلاین : بخشش قاتل به احترام تاسوعا و عاشورای حسینی
bltمشرق نیوز : آزادی عامل جنایت در دوئل عشقی
bltرکنا نت : قاتل حسین بخشیده شد تا ظهر عاشورا در تهران عزاداری کند / سحر چه بلای سر او جوان آورد + عکس
bltشیعه نیوز : نجات از چوبه دار به حرمت ماه محرم
bltرویداد 24 : اخبار حوادث/ مرد تهرانی با اعتراف عجیب اعدام شد + عکس
bltبازار نیوز : قصاص قاتل عمه و شوهرعمه
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.