مخبر - 1398/06/16 - برادران «صدرالساداتی» کیستند؟ چه ارتباطی با «غفار عباسی» دارند؟

برادران «صدرالساداتی» کیستند؟ چه ارتباطی با «غفار عباسی» دارند؟
بامداد پنجشنبه 14 شهریور، سید روح الله صدرالساداتی عضو مجلس خبرگان و دو برادرش در راه فرودگاه مهرآباد مفقود شدند و روز گذشته مشخص شد در "اختفای اختیاری" به سر می بردند.
برادران «صدرالساداتی» کیستند؟ چه ارتباطی با «غفار عباسی» دارند؟

به گزارش «نماینده» بامداد روز پنجشنبه یک کانال تلگرامی مدعی شد سید مهدی صدرالساداتی به همراه سه شخص دیگر که برای سفر به بندرعباس از قم به سمت فرودگاه مهرآباد رفته اند، از دسترس خارج شده، تلفن همراه او و همراهانش خاموش است و خوش بینانه ترین فرضیه این است که بازداشت شده باشد!

ساعتی بعد خبر رسید که حجت الاسلام سید روح الله صدرالساداتی نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان نیز در جمع مفقودین است.

سید مهدی صدرالساداتی متولد سال 1366، داماد آیت الله مدرسی یزدی عضو فقهای شورای نگهبان است. وی در یکی از موسسات حوزوی به کار پژوهشی مشغول است و چندسالی است در فضای مجازی به ویژه اینستاگرام فعالیت بسیاری دارد. نام وی زمانی بر سر زبان ها افتاد که با انتشار تصاویر زندگی لوکس فرزندان برخی مسئولان از جمله پسر سفیر سابق ایران در ونزوئلا و عروسی لاکچری پسر سفیر ایران در هلند به حوزه عدالتخواهی ورود پیدا کرد.

فعالیت های عدالت طلبانه او بیشتر بر افشاگری از سبک زندگی اشرافی برخی مسئولان متمرکز شده و با برخی از آنها نیز به مناظره در فضای مجازی پرداخته بود.

اوج اقدامات صدرالساداتی به ماجرای ده ونک برمی گردد. زمانی که دانشگاه الزهرا اقدام به تملک برخی خانه های این منطقه کرد و صدرالساداتی و ساکنان ده ونک مدعی بودند زمین این خانه ها به ساکنان آن واگذار شده است. ماجرایی که هنوز در کشمکش است.

وی بعد از مدتی با ارتباط گرفتن با اشخاصی که داعیه عدالت طلبی داشتند، به پرونده های مختلفی ورود کرد.

حجت الاسلام سید روح الله صدرالساداتی برادر مهدی صدرالساداتی که در ماجرای اختفای اخیر نام وی نیز برده شده است، متولد سال 1362 است. وی تحصیلات حوزوی را در قم تا مرتبه اجتهاد گذرانده و در انتخابات سال 94 مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه یزد کاندیدا می شود اما پیش از شروع تبلیغات به هرمزگان آمده و در رقابت با آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، توانست از این حوزه انتخابیه به مجلس خبرگان رهبری راه پیدا کند و جوان ترین عضو این مجلس شود. وی نیز به رغم اینکه فعالیت رسانه ای خاصی نداشته اما با اقدامات برادرش همراهی می کرد.

نام مهدی صدرالساداتی و برادرش در ماجرای غفار عباسی (معروف به غفاری) به چشم می خورد. وی استاد اخلاق برادران صدرالساداتی بود که در مسجد رضایی قم حلقه درس خود را تحت عنوان "جمال آفتاب" تشکیل می داد. غفاری متولد سال 1341 در شهر مراغه است و سال 1366 وارد حوزه علمیه قم شد و مدعی بود شاگرد مرحوم آیت الله بهجت و آیت الله سعادت پرور است. (این ادعای او از سمت شاگردان نزدیک این دو استاد برجسته اخلاق و دفاتر آنها رد شده بود.)

مطالب عنوان شده از سوی غفاری بر روی منبر، به دلیل تناقض با عرفان اسلامی و همچنین عدم تسلط وی بر تلفظ آیات و روایات، از سوی اساتید برجسته حوزه از جمله آیت الله تحریری تولیت مدرسه مروی و آیت الله ممدوحی عضو ارشد جامعه مدرسین و سایر اساتید مورد انتقاد قرار گرفت.

به رغم مخالفت اکثریت حوزه با رفتارهای این مدعی درس اخلاق، برادران صدرالساداتی حمایت خود را از او قطع نکردند. پس از انتشار کلیپی در ایام نوروز امسال از همسر غفاری که مدعی حمله نیروهای امنیتی به خانه وی و جمع آوری تقویم هایی با تمثال غفاری شده بود، (ادعای حمله و بی حرمتی از سوی دادگاه ویژه رد شد) هواداران غفاری همزمان با حضور رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس اقدام به تجمع و تحصن در مقابل نمایندگی ولی فقیه در این شهر کرده و سید روح الله صدرالساداتی نیز از سخنرانان این تجمع بود.

با انتشار خبر اخیر مفقود شدن برادران صدرالساداتی نیز یک کانال تلگرامی که اخبار شهر قم را پوشش می دهد مدعی شد آنها توسط دادگاه ویژه روحانیت بازداشت شده اند. ادعایی که عصر روز پنجشنبه در اطلاعیه ای به این مضمون تکذیب شد "نظر به انتشار خبر بازداشت روح الله صدر الساداتی و برادرانش در فضای مجازی به اطلاع می رساند هیچگونه اقدام قضایی در خصوص بازداشت مشارالهیم ازسوی دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت صورت نگرفته است."

یک فعال فضای مجازی نیز مدعی شده بود همسر روح الله صدرالساداتی به دبیرخانه خبرگان در قم مراجعه کرده اما گفته اند پیگیری چنین مسائلی به خبرگان مربوط نیست! در حالی که دبیرخانه مجلس خبرگان در اطلاعیه ای همان روز اعلام کرد "در پی نشر اخباری مبنی بر ناپدید شدن حجت الاسلام والمسلمین سیدروح الله صدرالساداتی؛ نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری، به اطلاع می رساند دبیرخانه این مجلس از لحظه انتشار این خبر، پیگیر موضوع بوده و همچنان در حال پیگیری است."

اما رسانه ها بامداد جمعه در خبری از اختفای اختیاری برادران صدرالساداتی سخن به میان آوردند. مسئله ای که روز جمعه نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی(مجتبی ذوالنوری و امیرآبادی فراهانی) هم تایید کردند. خبرها حکایت از این داشت که برادران صدرالساداتی در راه فرودگاه مهرآباد، تلفن های همراه خود را خاموش کرده و به خانه برادر عباس غفاری استادشان رفته اند و حتی خانواده های آنها نیز اطلاعی از وضعیت شان نداشتند.

شب گذشته مهدی صدرالساداتی با انتشار یک استوری در صفحه اینستاگرام خود و عکسی از یک تابلو در نزدیکی شهر کیاسر نوشت: نه در قم هستیم و نه در اختفای اختیاری هستیم.

دقایقی بعد امیرآبادی نماینده قم در توضیح استوری صدرالساداتی نوشت: "آقای صدرالساداتی شما به قم آمدید و بعد به روستای فردو رفتید در شهر کهک خرید کردید. بعدشم تهران رفتید بعد به طرف کیاسر. پدر بزرگوار ادعا کرده بی خبر و نگرانم. یه جای استوری یه تماس با ایشان می گرفتید."

همچنین تصویری از برادران صدرالساداتی در یک مغازه منتشر شد که گفته می شد در حال خریدن قلیان بودند و هرگونه احتمال برخورد با آنها را رد می کرد. ذوالنوری در این باره نوشت: "هیچ دستگیری نبود و بازداشت نبوده اند. اینها مگر استوری نمی کنند خوب یعنی گوشی همراه آنها هست. خوب به خانواده خود تماس می گرفتند و اطلاع می دادند. ما رد آنها را داریم که در کجای قم بودند و در روستاهای قم بودند و فردو رفته بودند و حتی در جاهایی در مسیر حتی ذغال برای قلیان خریدند."

اطلاعات جدیدی که مهدی صدرالساداتی در صفحه شخصی خود منتشر می کند نیز نشان می دهد مسئله دستگیری در کار نبوده اما با این حال صحبت کردن در این باره را به برادرش محول کرده است.

منبع خبر : نماینده

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   مراغه   هرمزگان   ونزوئلا   هلند   مجلس خبرگان   ولایت فقیه   تقویم   مشهد مقدس   مفقود شدن   عرفان اسلامی   اجتهاد   منبر   کاندیدا   اینستاگرام   بندر گناوه   ده ونک   سبک زندگی   آیت الله مدرسی یزدی   آیت الله ممدوحی   آیت الله تحریری   آیات و روایات   کشمکش   مدرسه مروی   عدالتخواهی   فرضیه   موسسات حوزوی   آیت الله بهجت   عید نوروز   فضای مجازی   تبلیغات   همسر   هواداران   استان قم   حوزه های علمیه   درس اخلاق   جامعه مدرسین   استاد اخلاق   مجلس خبرگان رهبری   دانشگاه الزهرا  
اخبار مرتبط
دو سناریوی احتمالی غیبت صدرالساداتی در اجلاسیه خبرگان رهبری
باشگاه خبرنگاران
تشریح برنامه های هفتمین اجلاس خبرگان
الف
تبیین خطوط مبارزه با مفاسد اقتصادی
صدا و سیما
تشریح برنامه های هفتمین اجلاس خبرگان/ ارائه گزارش توسط رئیسی
مهر نیوز
«صدق» و «تمدن سازی» ماموریت بزرگ حوزه های علمیه
ایرنا
برگزاری 500 جلسه شرح صحیفه سجادیه به همت کانون های مساجد هرمزگان
شبستان
هفتمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری برگزار می شود
برنا نیوز
زمان آغاز هفتمین اجلاس خبرگان رهبری
تابناک
برگزاری اجلاس خبرگان با سخنرانی روسای قوه قضاییه و سازمان اطلاعات سپاه
رسانیوز
خاتمی: به شبهه افکنی ها در فضای مجازی درباره ولایت فقیه پاسخ داده می شود/در مبارزه با مفاسد، موجی از امید ایجاد شده است
آفتاب
آیت الله خاتمی:هفتمین اجلاس خبرگان رهبری دوم مهرماه آغاز می شود
تسنیم
به شبهه افکنی ها در فضای مجازی درباره ولایت فقیه پاسخ داده می شود/ اصل مطالبه گری مجلس خبرگان رهبری در خصوص اجرایی شدن رهنمود های رهبری است
دیده بان ایران
رئیس قوه قضاییه به مجلس خبرگان می روند
دنیای اقتصاد
گسترش یاس در جامعه از ترفندهای دشمن است
ایرنا
پایان سفر عجیب برادران صدرالساداتی
فرارو
معمای سفر جنجالی برادران صدرالساداتی
آفتاب
چه کسانی به پروژه ی اختفای اختیاری صدرالساداتی ها دامن زدند؟
تسنیم
پایان سفر پر رمز و راز برادران صدرالساداتی!
نامه نیوز
سفر جنجالی برادران صدرالساداتی کجا به پایان رسید؟
ایران آنلاین
پایان سفر پرماجرای برادران صدرالساداتی
انتخاب
چه کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی ها دامن زدند؟ +عکس
مشرق نیوز
رمزگشایی از معمای صدرالساداتی ها/ انتشار تصاویری خبرساز در اوج ماجرای ناپدید شدن
شریان
ماجرای سفر جنجالی برادران صدرالساداتی به پایان رسید
اقتصاد نیوز
غائله برادران صدرالساداتی؛ از ادعای مفقود تا خرید زغال و قلیان!
اخرین نیوز
جنجال عرفان های سیاسی؛ از محافل سری حروفیه تا خانه هایی که مشایی و صدرالساداتی به آنها رفت وآمد می کنند
نامه نیوز
از چند روز پیش ماجرای برادران صدرالساداتی به معمای سخت این روزهای ایران تبدیل شده است صدرالساداتی ها کجا هستند؟
روز نو
ماجرای یک سفر جنجالی/ پایان سفر عجیب برادران صدرالساداتی
دیده بان ایران
ماجرای سفر جنجالی برادران صدرالساداتی
انصاف نیوز
رمزگشایی از معمای صدرالساداتی ها
مرآت نیوز
گزارش فارس، ایسنا، تسنیم و کیهان از ماجرای صدرالساداتی
انصاف نیوز
غائله برادران صدرالساداتی؛ از ادعای مفقودشدن تا خرید زغال و قلیان!
مشرق نیوز
ماجرای ارتباط صدرالساداتی ها با غفار عباسی چیست؟
صراط
ماجرای عجیب صدرالساداتی ها
کیوسک تایمز
همه چیز درباره مفقود شدن برادران صدرالساداتی +عکس و فیلم
فردا نیوز
ماجرای برادران صدرالساداتی بالاخره چه بود؟
صدای ایران
ذوالنوری: ردشان را داریم که در مسیر روستای فردو زغال و قلیان خریده اند
میهن امروز
برادران «صدرالساداتی» کیستند؟
فردا نیوز
داستان عجیب "صدرالساداتی ها"
جام نیوز
معمای گم شدن برادران "صدرالساداتی"
فرارو
گزارش| برادران «صدرالساداتی» کیستند؟ چه ارتباطی با «غفار عباسی» دارند؟
تسنیم
اخبار مرتبط
bltباشگاه خبرنگاران : دو سناریوی احتمالی غیبت صدرالساداتی در اجلاسیه خبرگان رهبری
bltالف : تشریح برنامه های هفتمین اجلاس خبرگان
bltصدا و سیما : تبیین خطوط مبارزه با مفاسد اقتصادی
bltمهر نیوز : تشریح برنامه های هفتمین اجلاس خبرگان/ ارائه گزارش توسط رئیسی
bltایرنا : «صدق» و «تمدن سازی» ماموریت بزرگ حوزه های علمیه
bltشبستان : برگزاری 500 جلسه شرح صحیفه سجادیه به همت کانون های مساجد هرمزگان
bltبرنا نیوز : هفتمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری برگزار می شود
bltتابناک : زمان آغاز هفتمین اجلاس خبرگان رهبری
bltرسانیوز : برگزاری اجلاس خبرگان با سخنرانی روسای قوه قضاییه و سازمان اطلاعات سپاه
bltآفتاب : خاتمی: به شبهه افکنی ها در فضای مجازی درباره ولایت فقیه پاسخ داده می شود/در مبارزه با مفاسد، موجی از امید ایجاد شده است
bltتسنیم : آیت الله خاتمی:هفتمین اجلاس خبرگان رهبری دوم مهرماه آغاز می شود
bltدیده بان ایران : به شبهه افکنی ها در فضای مجازی درباره ولایت فقیه پاسخ داده می شود/ اصل مطالبه گری مجلس خبرگان رهبری در خصوص اجرایی شدن رهنمود های رهبری است
bltدنیای اقتصاد : رئیس قوه قضاییه به مجلس خبرگان می روند
bltایرنا : گسترش یاس در جامعه از ترفندهای دشمن است
bltفرارو : پایان سفر عجیب برادران صدرالساداتی
bltآفتاب : معمای سفر جنجالی برادران صدرالساداتی
bltتسنیم : چه کسانی به پروژه ی اختفای اختیاری صدرالساداتی ها دامن زدند؟
bltنامه نیوز : پایان سفر پر رمز و راز برادران صدرالساداتی!
bltایران آنلاین : سفر جنجالی برادران صدرالساداتی کجا به پایان رسید؟
bltانتخاب : پایان سفر پرماجرای برادران صدرالساداتی
bltمشرق نیوز : چه کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی ها دامن زدند؟ +عکس
bltشریان : رمزگشایی از معمای صدرالساداتی ها/ انتشار تصاویری خبرساز در اوج ماجرای ناپدید شدن
bltاقتصاد نیوز : ماجرای سفر جنجالی برادران صدرالساداتی به پایان رسید
bltاخرین نیوز : غائله برادران صدرالساداتی؛ از ادعای مفقود تا خرید زغال و قلیان!
bltنامه نیوز : جنجال عرفان های سیاسی؛ از محافل سری حروفیه تا خانه هایی که مشایی و صدرالساداتی به آنها رفت وآمد می کنند
bltروز نو : از چند روز پیش ماجرای برادران صدرالساداتی به معمای سخت این روزهای ایران تبدیل شده است صدرالساداتی ها کجا هستند؟
bltدیده بان ایران : ماجرای یک سفر جنجالی/ پایان سفر عجیب برادران صدرالساداتی
bltانصاف نیوز : ماجرای سفر جنجالی برادران صدرالساداتی
bltمرآت نیوز : رمزگشایی از معمای صدرالساداتی ها
bltانصاف نیوز : گزارش فارس، ایسنا، تسنیم و کیهان از ماجرای صدرالساداتی
bltمشرق نیوز : غائله برادران صدرالساداتی؛ از ادعای مفقودشدن تا خرید زغال و قلیان!
bltصراط : ماجرای ارتباط صدرالساداتی ها با غفار عباسی چیست؟
bltکیوسک تایمز : ماجرای عجیب صدرالساداتی ها
bltفردا نیوز : همه چیز درباره مفقود شدن برادران صدرالساداتی +عکس و فیلم
bltصدای ایران : ماجرای برادران صدرالساداتی بالاخره چه بود؟
bltمیهن امروز : ذوالنوری: ردشان را داریم که در مسیر روستای فردو زغال و قلیان خریده اند
bltفردا نیوز : برادران «صدرالساداتی» کیستند؟
bltجام نیوز : داستان عجیب "صدرالساداتی ها"
bltفرارو : معمای گم شدن برادران "صدرالساداتی"
bltتسنیم : گزارش| برادران «صدرالساداتی» کیستند؟ چه ارتباطی با «غفار عباسی» دارند؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.