مخبر - 1398/06/15 - امیری، معاون رئیس جمهور: پیش از انتخابات 92، سایه مسائل مربوط به 88 هنوز بر سر کشور بود / شاید عده ای به خاطر برخی ابهامات ساکت بودند، اما راضی و قانع نبودند / بدعت های غلط قبل از سال 88 صمیمیت ها را از بین برد؛ بین روسای سه قوه روابط خوبی برقرار نبود

امیری، معاون رئیس جمهور: پیش از انتخابات 92، سایه مسائل مربوط به 88 هنوز بر سر کشور بود / شاید عده ای به خاطر برخی ابهامات ساکت بودند، اما راضی و قانع نبودند / بدعت های غلط قبل از سال 88 صمیمیت ها را از بین برد؛ بین روسای سه قوه روابط خوبی برقرار نبود
امیری با بیان اینکه پیش از انتخابات سال 1392 افزون بر مشکلات داخلی، سایه مسائل مربوط به انتخابات سال 1388 هنوز بر سر کشور بود، افزود: در آن زمان ابهاماتی که وجود داشت که براساس آن، شاید عده ای ساکت بودند، اما راضی و قانع نبودند که این موضوع بر کشور سنگینی می کرد.
امیری، معاون رئیس جمهور: پیش از انتخابات 92، سایه مسائل مربوط به 88 هنوز بر سر کشور بود / شاید عده ای به خاطر برخی ابهامات ساکت بودند، اما راضی و قانع نبودند / بدعت های غلط قبل از سال 88 صمیمیت ها را از بین برد؛ بین روسای سه قوه روابط خوبی برقرار نبود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : معاون رئیس جمهوری در امور مجلس گفت: درست است که ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با نقض مقررات بین المللی به صورت یک طرفه از این توافق بین المللی خارج شد؛ اما اثرات حقوقی برجام پابرجا است کماکان به عنوان یک سند بین المللی وجود دارد.

حسینعلی امیری شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان فارس با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در مقایسه با سال های پایانی سال 1391 و ابتدای سال 1392 پیشرفت های شایان توجهی در عرصه های داخلی و بین المللی کسب کرده است، بیان داشت: دولت تدبیر و امید سه برهه مختلف را پشت سر گذاشته است؛ یکی شروع دولت، دیگری شروع تنگناهای ناشی از خروج آمریکا از برجام و سومین مرحله، دوران کنونی.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم تا پیش از انتخابات سال 1392 و انتخاب رئیس جمهور با رای قاطع مردمی، کشور از لحاظ سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و بین المللی در چه تنگناهایی بود و دولت یازدهم چگونه توانست از همه دشوارها عبور کند.

وی توضیح داد: اگر شرایط 6 سال پیش را در نظر بگیریم، می توانیم با تحلیل درست از گذشته، چراغ آینده را روشن کنیم و به تبیین برنامه های پیش رو بپردازیم.

امیری با بیان اینکه پیش از انتخابات سال 1392 افزون بر مشکلات داخلی، سایه مسائل مربوط به انتخابات سال 1388 هنوز بر سر کشور بود، افزود: در آن زمان ابهاماتی که وجود داشت که براساس آن، شاید عده ای ساکت بودند، اما راضی و قانع نبودند که این موضوع بر کشور سنگینی می کرد.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: مسائل یادشده اثرات خود را بر نیروهایی که در 40 سال گذشته در کنار هم بودند، گذاشت و بدعت های غلط قبل از سال 88 صمیمیت ها و برادری ها را از بین برد؛ همچنین بین رؤسای سه قوه روابط خوبی برقرار نبود که به اختلافات داخلی دامن می زد و در کنار این ها اقتصاد ما نیز ناپایدار و آینده اقتصادی مبهم بود.

امیری تحریم ها و قطعنامه های پیاپی بین المللی را نیز مزید بر علت ناکامی های متعدد پیش از انتخابات سال 1392 عنوان کرد و گفت: تبلیغ علیه نظام در عرصه جهانی چنان زیاد بود که که ایران هراسی در دنیا طنین انداز شده بود و کسی اعتباری برای ایرانیان قائل نبود.

وی یادآور شد که قرار گرفتن ایران در ذیل فصل 7 منشور سازمان ملل نیز مجوز عملیات نظامی و اقدامات سختگیرانه علیه کشور را فراهم کرده بود و از همین رو هیچ کشوری حاضر نبود با ما رابطه تجاری داشته باشد.

برجام یکی از بزرگترین پرونده های بین المللی قرن را حل و فصل کرد

این مقام مسئول در دولت، یکی از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید را پس از روی کار آمدن، حل مسأله هسته ای عنوان کرد و اظهار داشت: خوشبختانه این موضوع با شکیبایی مردم، حمایت های مقام معظم رهبری و مدیریت رئیس جمهور و قوت تیم مذاکره کننده به نتیجه رسید و یکی از بزرگترین پرونده های قرن با احکام شدید حقوقی که با 10 سال مذاکره به نتیجه نمی رسید، به برجام و لغو تمام قطعنامه ها ختم شد.

امیری افزود: اینکه کشوری بتواند بدون جنگ یا بدون خسارت سنگین از ذیل فصل 7 منشور سازمان ملل خارج شود، رویدادی بی سابقه بود و پیروزی بزرگ حقوقی و دیپلماتیک به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: در مدتی که آمریکا همچنان در برجام بود، میزان قابل توجهی از دارایی های ایران از آمریکا آزاد شد و حق غنی سازی برای ما به رسمیت شناخته شد؛ بنابراین با آنکه امروز تحت تحریم های بی سابقه آمریکا هستیم،نباید از یاد برد که تحریم های آمریکا با تحریم های سازمان ملل متفاوت است.

این مقام مسئول در دولت ابراز داشت: رژیم نابخرد آمریکا تلاش می کند اقتصاد ما را هدف قرار دهد؛ اما امروز جای ما در سال 1392 با آمریکایی ها عوض شده است.

امیری توضیح داد: در آن زمان اجماع جهانی علیه ما بود؛ ولی امروز خبری از ایران هراسی نیست و رهبران کشورهای بزرگ دنیا با مقام معظم رهبری و رئیس جمهور ما دیدار می کنند؛ همچنین ملاقات هایی در حاشیه جلسات سالانه سازمان ملل با سران کشورهای ما صورت می گیرد که همگی از لحاظ دیپلماسی و روابط بین المللی معنادار است.

ثابت شد نظام جمهوری اسلامی اهل نقض تعهد نیست

وی این مساله را از دستاوردهای حقوقی برجام خواند و اظهار داشت: آمریکایی ها فکر می کردند با خروج از برحام می توانند نظام را از پا در آورند؛ اما چون شرایط 6 سال پیش برقرار نبود، جایگاه ایران در منظر سازمان های بین المللی و جامعه جهانی تغییر یافت و بر آن ها ثابت شد نظام جمهوری اسلامی اهل نقض تعهد نیست.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: اقدامات راهبردی ایران در ارتباط با خروج آمریکا از برجام، ایجاد زمینه روابط بین المللی خوب، برخورداری از قدرت موشکی و مقاومت مردم باعث شد بتوانیم از سختی ها عبور کنیم.

امیری با بیان اینکه مردم در 18 ماه گذشته دشواری های بسیاری را تحمل کرده اند، اظهار کرد: وزارت خزانه داری آمریکا به عنوان اتاق جنگ با ایران تجهیز شد و آنان حتی در کشورهای حاشیه خلیج فارس دنبال تنگناهای دیگر بودند؛ اما همه این ها در کنار همدلی مردم و با مدیریت دولت در حال اتمام است. امروز به جایی رسیده ایم که لحن آن ها تغییر کرده است و معادلات دارد به نفع ما تمام می شود.

وی تاکید کرد:آمار و ارقام های موجود، ثبات در بازار ارز، رشد تولید ملی و کاهش تورم در حال رخ دادن است و پیش بینی کارشناسان این است که در مدت باقیمانده آینده خوبی برای ایران رقم خواهد خورد.

امیری ادامه داد: ما از آنچه به عنوان مولفه های بسیار مهم امنیت ملی یاد می شود، از شرایط استراتژیک، قدرت نظامی، قدرت نیروهای جوان، اتحاد و انسجام برخورداریم و باید از آن ها مراقبت کنیم.

معاون رئیس جمهوری پنجشنبه در سفر به فارس در شهرستان های رستم، ممسنی و بخش بیضا شهرستان سپیدان حضور یافت و سپس در شورای اداری استان شرکت کرد.

منبع خبر : انتخاب

محتوای این خبر به صورت خودکار از «انتخاب» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   خسارات   تجاری   آمریکا   قطعنامه   رییس جمهور آمریکا   عملیات نظامی   دیپلمات   رئیس جمهور   احکام   یک طرفه   مبهم   عرصه جهانی   چراغ   ایران از آمریکا   مقررات بین المللی   معاون رییس جمهور   مشکلات داخلی   اقتصاد   برجام   سازمان ملل متحد   ایرانیان   دولت تدبیر و امید   جلسه شورای اداری   خروج آمریکا از توافق هسته ای   تحریم آمریکا علیه ایران  
اخبار مرتبط
تکرار ادعای بی اساس آمریکا توسط کشورهای اروپایی
ایرنا
اروپایی ها از روحانی چه می خواهند؟
ساعت 24
اما و اگرهای رسانه ای درباره احتمال دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا
ایرنا
شکست پروژه انزوای هیات ایرانی
ایرنا
ظریف «قاطعانه» احتمال دیدار روحانی با ترامپ را رد کرد
فردا نیوز
تریبون ایران
ایرنا
دروغ ترامپ بازهم رو شد
مشرق نیوز
رایزنی دیپلمات های روسیه با مقامات مختلف جهان همزمان با سرزنش آمریکا
ایرنا
صوفی: اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی کرد کشور به بحران کشیده می شد
ایسنا
مشاوره منطقه ای دیپلمات ایرانی به ترامپ
صدای ایران
معاون روحانی: آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
افکار نیوز
معاون رئیس جمهوری: آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
پانا
معاون پارلمانی روحانی: فراموش نکنیم قبل از انتخابات روحانی در چه تنگناهایی بودیم
فردا نیوز
معاون پارلمانی روحانی: آثار سیاسی و حقوقی برجام همچنان پابرجاست
وانا نیوز
معاون رئیس جمهور: آثار برجام هنوز پابرجا بوده و غیرقابل انکار است
صدای ایران
آثار برجام غیرقابل انکار است
برنا نیوز
معاون پارلمانی روحانی: آثار سیاسی و حقوقی برجام همچنان پابرجاست/ فراموش نکنیم قبل از انتخابات روحانی در چه تنگناهایی بودیم
خبرآنلاین
معاون پارلمانی دولت: آثار سیاسی و حقوقی برجام همچنان پابرجاست/ فراموش نکنیم قبل از انتخابات روحانی در چه تنگناهایی بودیم
خبرآنلاین
معاون پارلمانی رئیس جمهور: آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
دنیای اقتصاد
آیا معامله ای بین ایران و آمریکا در راه است؟/ «ایران» برای توافق احتمالی چه باید بکند؟
تابناک
آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است/ خوابی که «جان بولتون» برای ملت ایران دیده بود، تعبیر نشد
خبرگزاری ایلنا
برجام ثابت کرد در تعهد به عهد، ایرانیان سرآمد جهان هستند
مهر نیوز
با ادامه روند کنونی، پیش بینی می شود تا پایان دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا سیاست " فشار حداکثری" را تکمیل کرده و ایران نیز به طور کامل از برجام خارج شود / اگر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
تیک نیوز
موسویان: ترامپ خواستار گفت وگو با ایران است اما میز مذاکره را ترک می کند!
الف
موسویان: گر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
مردمی ها
آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
ایرنا
سید حسین موسویان تشریح کرد: چگونه ترامپ به آرزوی خود می رسد؟
نامه نیوز
موسویان: با ادامه روند کنونی، پیش بینی می شود تا پایان دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا سیاست " فشار حداکثری" را تکمیل کرده و ایران نیز به طور کامل از برجام خارج شود / اگر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
انتخاب
موسویان: گفتگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
فرارو
آرزوی ترامپ، گفت وگو و معامله مستقیم با ایران است
شبستان
گفتگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
رویداد 24
موسویان: گفت وگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
ایسنا
ملاقات احتمالی ترامپ با روحانی قوت گرفت
ساعت 24
دولت توان و جسارت مذاکره را دارد / کابینه روحانی یا نقشه راه ندارد یا به اطلاع مردم نرسانده/ باید با تمام قوا به روحانی کمک کنیم
ساعت 24
پیش از انتخابات 92، سایه مسائل مربوط به 88 هنوز بر سر کشور بود / شاید عده ای به خاطر برخی ابهامات ساکت بودند، اما راضی و قانع نبودند / بدعت های غلط قبل از سال 88 صمیمیت ها را از بین برد؛ بین روسای سه قوه روابط خوبی برقرار نبود
تیک نیوز
معاون پارلمانی رئیس جمهور در شیراز: سرعت حرکت ایران در پیشرفت کند نشده است
تسنیم
ایران به دنبال صلح پایدار
پارسینه
معاون رئیس جمهور: ایران اهل صلح است
الف
جلسه شورای اداری فارس با حضور معاون رئیس جمهور
صدا و سیما
معاون رئیس جمهوری: اثرات حقوقی برجام پابرجا است
ایرنا
اخبار مرتبط
bltایرنا : تکرار ادعای بی اساس آمریکا توسط کشورهای اروپایی
bltساعت 24 : اروپایی ها از روحانی چه می خواهند؟
bltایرنا : اما و اگرهای رسانه ای درباره احتمال دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا
bltایرنا : شکست پروژه انزوای هیات ایرانی
bltفردا نیوز : ظریف «قاطعانه» احتمال دیدار روحانی با ترامپ را رد کرد
bltایرنا : تریبون ایران
bltمشرق نیوز : دروغ ترامپ بازهم رو شد
bltایرنا : رایزنی دیپلمات های روسیه با مقامات مختلف جهان همزمان با سرزنش آمریکا
bltایسنا : صوفی: اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی کرد کشور به بحران کشیده می شد
bltصدای ایران : مشاوره منطقه ای دیپلمات ایرانی به ترامپ
bltافکار نیوز : معاون روحانی: آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
bltپانا : معاون رئیس جمهوری: آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
bltفردا نیوز : معاون پارلمانی روحانی: فراموش نکنیم قبل از انتخابات روحانی در چه تنگناهایی بودیم
bltوانا نیوز : معاون پارلمانی روحانی: آثار سیاسی و حقوقی برجام همچنان پابرجاست
bltصدای ایران : معاون رئیس جمهور: آثار برجام هنوز پابرجا بوده و غیرقابل انکار است
bltبرنا نیوز : آثار برجام غیرقابل انکار است
bltخبرآنلاین : معاون پارلمانی روحانی: آثار سیاسی و حقوقی برجام همچنان پابرجاست/ فراموش نکنیم قبل از انتخابات روحانی در چه تنگناهایی بودیم
bltخبرآنلاین : معاون پارلمانی دولت: آثار سیاسی و حقوقی برجام همچنان پابرجاست/ فراموش نکنیم قبل از انتخابات روحانی در چه تنگناهایی بودیم
bltدنیای اقتصاد : معاون پارلمانی رئیس جمهور: آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
bltتابناک : آیا معامله ای بین ایران و آمریکا در راه است؟/ «ایران» برای توافق احتمالی چه باید بکند؟
bltخبرگزاری ایلنا : آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است/ خوابی که «جان بولتون» برای ملت ایران دیده بود، تعبیر نشد
bltمهر نیوز : برجام ثابت کرد در تعهد به عهد، ایرانیان سرآمد جهان هستند
bltتیک نیوز : با ادامه روند کنونی، پیش بینی می شود تا پایان دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا سیاست " فشار حداکثری" را تکمیل کرده و ایران نیز به طور کامل از برجام خارج شود / اگر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
bltالف : موسویان: ترامپ خواستار گفت وگو با ایران است اما میز مذاکره را ترک می کند!
bltمردمی ها : موسویان: گر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
bltایرنا : آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
bltنامه نیوز : سید حسین موسویان تشریح کرد: چگونه ترامپ به آرزوی خود می رسد؟
bltانتخاب : موسویان: با ادامه روند کنونی، پیش بینی می شود تا پایان دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا سیاست " فشار حداکثری" را تکمیل کرده و ایران نیز به طور کامل از برجام خارج شود / اگر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
bltفرارو : موسویان: گفتگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
bltشبستان : آرزوی ترامپ، گفت وگو و معامله مستقیم با ایران است
bltرویداد 24 : گفتگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
bltایسنا : موسویان: گفت وگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
bltساعت 24 : ملاقات احتمالی ترامپ با روحانی قوت گرفت
bltساعت 24 : دولت توان و جسارت مذاکره را دارد / کابینه روحانی یا نقشه راه ندارد یا به اطلاع مردم نرسانده/ باید با تمام قوا به روحانی کمک کنیم
bltتیک نیوز : پیش از انتخابات 92، سایه مسائل مربوط به 88 هنوز بر سر کشور بود / شاید عده ای به خاطر برخی ابهامات ساکت بودند، اما راضی و قانع نبودند / بدعت های غلط قبل از سال 88 صمیمیت ها را از بین برد؛ بین روسای سه قوه روابط خوبی برقرار نبود
bltتسنیم : معاون پارلمانی رئیس جمهور در شیراز: سرعت حرکت ایران در پیشرفت کند نشده است
bltپارسینه : ایران به دنبال صلح پایدار
bltالف : معاون رئیس جمهور: ایران اهل صلح است
bltصدا و سیما : جلسه شورای اداری فارس با حضور معاون رئیس جمهور
bltایرنا : معاون رئیس جمهوری: اثرات حقوقی برجام پابرجا است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.