مخبر - 1398/06/14 - آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار
بازار خودرو همچنان در رکود است و داد و ستد چندانی اتفاق نمی افتد؛ به طوری که این مساله سبب شده قیمت ها روند کاهشی داشته باشند.
آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

فعالان و دست اندرکاران در امر داد و ستد خودرو با اشاره به اینکه ثبات بازار ارز به بازار خودرو سرایت کرده است، تاکید دارند که روند عرضه خودروسازان نیز که در چند وقت اخیر به واسطه تکمیل خودروهای ناقص بهبود یافته، تاثیر بسزایی بر نزولی شدن قیمت ها داشته است. به این ترتیب به گفته فعالان بازار، ثبات قیمت ارز و همچنین تمرکز خودروسازان بر تکمیل و عرضه خودروهای ناقص زمینه کاهشی شدن قیمت ها را فراهم کرده است.

در کنار این دو عامل طی هفته جاری برخی اظهارنظرها از سوی رضا رحمانی، وزیر صمت در ارتباط با عرضه محصولات جدید توسط ایران خودرو تاثیر مثبتی روی بازار داشته است. اما در ارتباط با وضعیت بازار، سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران تهران به «دنیای اقتصاد» می گوید: در کنار ثبات بازار ارز و بهبود عرضه، اتفاق دیگری که تاثیر مثبتی روی قیمت ها در بازار داشته است و توانسته روند قیمت ها را کاهشی کند، توقف عرض عمده محصولات شرکت های خودروساز به چند نمایندگی خاص است.

اشاره رئیس اتحادیه نمایشگاه داران به شیوه عرضه محصولات خودروسازان است که به اصطلاح به آن «فروش سبدی» می گویند. پیش تر خودروسازان محصولات تولیدی خود را به چند نمایندگی مشخص تحویل می دادند و خودروها توسط آنها به بازار تزریق می شد.

به طور مثال، خودروسازان تعداد دو هزار خودرو را در اختیار یک نمایندگی قرار می دادند و آن نمایندگی محصولات را در بازار توزیع می کرد. به گفته موتمنی، این نحوه توزیع در حال حاضر متوقف شده و خودروسازان به صورت مستقیم خودرو را توزیع می کنند.رئیس اتحادیه نمایشگاه داران تهران همچنین از توقف صدور کارتکس توسط خودروسازان خبر می دهد و این اقدام را در کاهشی شدن قیمت ها در بازار تاثیرگذار می داند.برخی از فعالان بازار صدور کارتکس خودرو توسط شرکت های خودروساز و خرید و فروش این کارتکس ها را که به نوعی معامله صوری خودرو محسوب می شد، در رشد قیمت ها موثر می خوانند. به گفته موتمنی در حال حاضر قیمت ها از صادر نشدن کارتکس نیز تاثیر گرفته و کاهشی شده است. حال به سراغ بازار خودرو می رویم و شرایط قیمتی محصولات موجود در بازار را طی هفته ای که گذشت بررسی می کنیم.

شیب نزولی قیمت داخلی ها

همان طور که گفته شد آرامش بر بازار خودرو حاکم شده و در حال حاضر قیمت برخی محصولات نزولی شده است. طبق اظهارات فعالان بازار، پراید 111 در حال حاضر با قیمت 46 میلیون و 500 هزار تومان در بازار موجود است. این خودرو هفته گذشته با قیمت 47 میلیون و 800 هزار تومان در بازار موجود بود.

دیگر محصول خانواده پراید یعنی مدل 131 نیز که هفته قبل با قیمت 44 میلیون تومانی در بازار حضور داشت. این هفته با دو میلیون تومان کاهش به قیمت 42 میلیون تومان رسیده است. از بازار تیبای صندوق دار هم خبر می رسد این محصول در شرایط حاضر با قیمت 49 میلیون از سوی فروشندگان عرضه می شود؛ بنابراین تیبای صندوق دار نسبت به هفته های اخیر نزدیک به دو میلیون و 500 هزار تومان قیمت خود را از دست داده است. دیگر محصول خانواده تیبا، یعنی تیبا2 نیز با قیمت 55 میلیون تومان در بازار حضور دارد.

این خودروی هاچ بک نیز به تبعیت از مدل سدان خود در مدت مشابه کاهش قیمتی را تجربه کرده است. ساینا با گیربکس دستی نیز در هفته جاری با قیمت 55 میلیون تومان معامله شد. از بازار کوییک با گیربکس دستی نیز خبر می رسد این خودرو با پرداخت 62 میلیون تومان در اختیار خریداران قرار می گیرد.در خانواده پژو، مدل 207 اتومات در حال حاضر با قیمت 160 میلیون تومان در بازار موجود است. همین خودرو با گیربکس معمولی با قیمت 116 میلیون عرضه می شود. همچنین پژو 206 تیپ2 و تیپ 5 طی هفته ای که گذشت به ترتیب با قیمت 76 میلیون و 500 هزار تومان و 91 میلیون و 500 هزار تومان عرضه شدند. البته این قیمت ها مربوط به مدل هایی از 206 است که بدون آپشن به بازار عرضه شده اند. این خودروها سنسور دنده عقب و ضبط ندارند. از این رو با قیمت پایین تر در بازار خرید و فروش می شوند. همچنین قیمت پژو 206 صندوق دار که همواره اندکی از قیمت 206 تیپ 5 بیشتر بود، در حال حاضر با قیمت 91 میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه می شود.

این مساله نشان دهنده قرار گرفتن قیمت پژو صندوقدار زیر قیمت پژو 206 تیپ 5 در بازار است. قیمت این خودرو هم بدون داشتن آپشن 91 میلیون است. پژو 405 معمولی در حال حاضر با قیمت 71 میلیون و 500 هزار تومان در بازار حضور دارد. مدل SLX این خودرو نیز به قیمت 79 میلیون تومان، در دسترس خریداران قرار دارد. سمند LX نیز با قیمت 74 میلیون و 500 هزار تومان ازسوی فروشندگان به خریداران عرضه می شود. همین خودرو با مدل EF7 نیز 79 میلیون تومان قیمت خورده است. حال سراغ محصولات رنو در بازار می رویم. طی هفته ای که گذشت، ساندرو استپ وی اتومات 178 میلیون در بازار قیمت خورد. ساندرو نیز با گیربکس اتومات 160 میلیون تومان در بازار قیمت دارد و 117 میلیون تومان قیمتی است که فعالان بازار برای پارس تندر در نظر گرفته اند. تندر E2 هم با قیمت 113 میلیون تومان قابل خریداری است. رانا هم طی هفته ای که گذشت 76 میلیون تومان قیمت خورد. این خودرو طی در هفته گذشته با قیمت 77 میلیون و 500 هزار تومان در بازار حضور داشت.

بررسی قیمت دنا در بازار نشان می دهد در شرایطی که دنا معمولی در بازار با قیمت 105 میلیون تومان موجود است. دنا پلاس 146 میلیون تومان معامله می شود. حال سراغ دو محصول مونتاژی ایران خودرو یعنی پژو 2008 و دانگ فنگ H30 کراس می رویم. خودروی مونتاژی فرانسوی ایران خودرو در بازار 310 میلیون تومان قیمت دارد و محصول چینی این خودروساز هم با قیمت 125 میلیون تومان قابل خریداری است. همچنین نگاهی به قیمت سه محصول مونتاژی سایپا می اندازیم. چانگان محصول مونتاژی چینی این خودروساز در حال حاضر با قیمت 172 میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه می شود. سراتو محصول مونتاژی کره ای سایپا نیز با پرداخت 296 میلیون تومان در اختیار خریداران قرار می گیرد. سیتروئن C3 در حال حاضر با قیمت 350 میلیون تومان در بازار داد و ستد می شود.

حرکت دنده عقب وارداتی ها در جاده قیمت

خودروهای وارداتی که بیش از خودروهای داخلی تحت تاثیر نرخ ارز قرار دارند با کاهش نرخ ارز و ایجاد ثبات در این بازار، بیش از پیش قیمت خود را از دست داده اند.به گفته موتمنی، در حال حاضر خرید و فروش خودروهای وارداتی در بازه بیش از 700 میلیون تومان به نوعی متوقف است و خریداران برای خرید خودروها در این بازه قیمتی یادشده در بازار حضور پیدا نمی کنند.در بازار وارداتی ها در حال حاضر سوناتا هیبرید با قیمت 660 میلیون تومان از سوی فروشندگان به خریداران عرضه می شود. توسان محصول SUV هیوندایی با قیمت 670 میلیون تومان در بازار موجود است. النترا و سراتو نیز به ترتیب با قیمت 460 و 465 میلیون تومان قابل خریداری هستند. سانتافه دیگر محصول SUV هیوندای در مقابل پرداخت 770 میلیون تومان از سوی فروشندگان در اختیار خریداران قرار می گیرد.

سورنتو کیا در حال حاضر در بازار نایاب است؛ اما دیگر SUV کیا یعنی اسپورتیج 690 میلیون تومان در بازار قیمت خورده است. اپتیما محصول سدان شرکت کیا در حال حاضر با قیمت 700 میلیون تومان داد و ستد می شود.شرکت خودروسازی نیسان با دو محصول X-TRAIL و جوک در بازار حضور دارد. قیمت این دو محصول در بازار به ترتیب 920 و 460 میلیون تومان است.تیولی نیز با قیمت 350 میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه می شود. حال به سراغ محصولات اروپایی حاضر در بازار می رویم شرکت فرانسوی رنو با تالیسمان و کولیوس در بازار حاضر است. این خودروها به ترتیب با قیمت های 675 و 780 میلیون تومان قابل خریداری هستند. تیگوان محصول فولکس واگن نیز قیمتی معادل 960 میلیون تومان در بازار دارد.

منبع خبر : نصف جهان

محتوای این خبر به صورت خودکار از «نصف جهان» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
داد و ستد   وارداتی   قیمت ها   سدان   کوییک   ساینا   پراید   خرید آنلاین   گیربکس   فروشندگان   سعید موتمنی   تزریق   قیمت دلار   نمایشگاه داران   شرکت ایران خودرو   محصولات جدید   خریدار خارجی   هاچ بک   بازار ارز   بازار   بازار خودرو   خودروسازی   خودرو داخلی   خودروی ناقص  
اخبار مرتبط
ترمز قیمت خودرو کشیده است/ گرانی خودرو با حرکت خرگوشی و ارزانی با حرکت لاک پشتی/ جک کرمان موتور 39 میلیون تومان ارزان تر از کارخانه
تابناک
حرکت لاک پشتی کاهش قیمت خودرو
پانا
حرکت لاک پشتیِ کاهش قیمت ها در بازار خودرو
پول نیوز
حرکت لاک پشتی کاهش قیمت
خودروکار
علت کند شدن روند کاهش قیمت خودرو در بازار
جام نیوز
بازار خودرو در هفته ای که گذشت
خودرونویس
حرکت لاک پشتی کاهش قیمت در بازار خودرو
اقتصاد آنلاین ایران
حرکت لاک پشتیِ کاهش قیمت ها دربازارخودرو
بهار نیوز
قیمت بازار خودرو تا ماه آینده به قیمت کارخانه می رسد
صدای ایران
تداوم رکود در بازار خودرو
تین نیوز
تا دو ماه آینده فاصله قیمت کارخانه و بازار خودرو به حداقل می رسد/هشدار به خریداران خودروهای خارجی!
تیتر20
فاصله قیمت کارخانه و بازار خودرو به حداقل می رسد
ایرنا
خودروهای پرطرفدار چقدر ارزان شدند؟
ساعت 24
خودرو های پرطرفدار چقدر ارزان شدند؟
دنیای اقتصاد
خودرو، هفته را با کاهش چند میلیونی آغاز کرد
598
کاهش چند میلیونی قیمت خودرو در آغاز هفته
روز پلاس
خودروهای پرتیراژ چقدر ارزان شدند؟
پدال نیوز
خودرو هفته را با کاهش چند میلیونی آغاز کرد
بهار نیوز
بازار خودرو، کاهش چند میلیونی قیمت ها در اولین روز هفته
اقتصاد نیوز
خودرو هفته را با کاهش چند میلیونی قیمت ها آغاز کرد
خبرآنلاین
پیش بینی قیمت خودرو در هفته جاری
صدای ایران
سریال ادامه دار کاهش قیمت خودرو در بازار
ایران جیب
کدام خودروها ارزان شد؟
صراط
تیبا از 50 میلیون پایین آمد/ قیمت خودرو تا کجا عقب می رود؟
پدال نیوز
قیمت خودرو تا کجا عقب می رود؟ تیبا از 50 میلیون پایین آمد
خبرآنلاین
تیبا از 50 میلیون پایین آمد/کدام خودروها ریختند؟
خبرآنلاین
آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار
الف
طی هفته گذشته در بازار خودرو رقم خورد سریال ادامه دار کاهش قیمت خودرو
اقتصاد آزاد
سریال ادامه دار کاهش قیمت
خبر خودرو
حرکت دنده عقب خودروهای وارداتی در جاده قیمت/ شیب نزولی قیمت خودروهای داخلی +جدول قیمت
پدال نیوز
آیا کاهش قیمت خودرو ادامه خواهد داشت؟
میزان
سریال ادامه دار کاهش قیمت خودرو
خودرونویس
شیب نزولیِ قیمت خودرو های داخلی در بازار
بهار نیوز
شیب نزولیِ قیمت خودروهای داخلی در بازار
ساعت 24
سه دلیل کاهش جزئی قیمت ها و رکود این روزهای بازار خودرو
ایرنا
علل کاهش قیمت ها در بازار خودرو
افکار نیوز
ریزش قیمت خودرو ادامه خواهد داشت
ایران جیب
علت کاهش قیمت خودرو چیست؟
صدای ایران
قیمت خودروهای داخلی و خارجی نزولی شد
پدال نیوز
اثر ارز و عرضه بر بازار خودرو
خودرونویس
اخبار مرتبط
bltتابناک : ترمز قیمت خودرو کشیده است/ گرانی خودرو با حرکت خرگوشی و ارزانی با حرکت لاک پشتی/ جک کرمان موتور 39 میلیون تومان ارزان تر از کارخانه
bltپانا : حرکت لاک پشتی کاهش قیمت خودرو
bltپول نیوز : حرکت لاک پشتیِ کاهش قیمت ها در بازار خودرو
bltخودروکار : حرکت لاک پشتی کاهش قیمت
bltجام نیوز : علت کند شدن روند کاهش قیمت خودرو در بازار
bltخودرونویس : بازار خودرو در هفته ای که گذشت
bltاقتصاد آنلاین ایران : حرکت لاک پشتی کاهش قیمت در بازار خودرو
bltبهار نیوز : حرکت لاک پشتیِ کاهش قیمت ها دربازارخودرو
bltصدای ایران : قیمت بازار خودرو تا ماه آینده به قیمت کارخانه می رسد
bltتین نیوز : تداوم رکود در بازار خودرو
bltتیتر20 : تا دو ماه آینده فاصله قیمت کارخانه و بازار خودرو به حداقل می رسد/هشدار به خریداران خودروهای خارجی!
bltایرنا : فاصله قیمت کارخانه و بازار خودرو به حداقل می رسد
bltساعت 24 : خودروهای پرطرفدار چقدر ارزان شدند؟
bltدنیای اقتصاد : خودرو های پرطرفدار چقدر ارزان شدند؟
blt598 : خودرو، هفته را با کاهش چند میلیونی آغاز کرد
bltروز پلاس : کاهش چند میلیونی قیمت خودرو در آغاز هفته
bltپدال نیوز : خودروهای پرتیراژ چقدر ارزان شدند؟
bltبهار نیوز : خودرو هفته را با کاهش چند میلیونی آغاز کرد
bltاقتصاد نیوز : بازار خودرو، کاهش چند میلیونی قیمت ها در اولین روز هفته
bltخبرآنلاین : خودرو هفته را با کاهش چند میلیونی قیمت ها آغاز کرد
bltصدای ایران : پیش بینی قیمت خودرو در هفته جاری
bltایران جیب : سریال ادامه دار کاهش قیمت خودرو در بازار
bltصراط : کدام خودروها ارزان شد؟
bltپدال نیوز : تیبا از 50 میلیون پایین آمد/ قیمت خودرو تا کجا عقب می رود؟
bltخبرآنلاین : قیمت خودرو تا کجا عقب می رود؟ تیبا از 50 میلیون پایین آمد
bltخبرآنلاین : تیبا از 50 میلیون پایین آمد/کدام خودروها ریختند؟
bltالف : آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار
bltاقتصاد آزاد : طی هفته گذشته در بازار خودرو رقم خورد سریال ادامه دار کاهش قیمت خودرو
bltخبر خودرو : سریال ادامه دار کاهش قیمت
bltپدال نیوز : حرکت دنده عقب خودروهای وارداتی در جاده قیمت/ شیب نزولی قیمت خودروهای داخلی +جدول قیمت
bltمیزان : آیا کاهش قیمت خودرو ادامه خواهد داشت؟
bltخودرونویس : سریال ادامه دار کاهش قیمت خودرو
bltبهار نیوز : شیب نزولیِ قیمت خودرو های داخلی در بازار
bltساعت 24 : شیب نزولیِ قیمت خودروهای داخلی در بازار
bltایرنا : سه دلیل کاهش جزئی قیمت ها و رکود این روزهای بازار خودرو
bltافکار نیوز : علل کاهش قیمت ها در بازار خودرو
bltایران جیب : ریزش قیمت خودرو ادامه خواهد داشت
bltصدای ایران : علت کاهش قیمت خودرو چیست؟
bltپدال نیوز : قیمت خودروهای داخلی و خارجی نزولی شد
bltخودرونویس : اثر ارز و عرضه بر بازار خودرو
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.