مخبر - 1398/06/14 - کیهان عصبانی شد/ این بار از محمدجوادحجتی کرمانی

کیهان عصبانی شد/ این بار از محمدجوادحجتی کرمانی
کیهان نوشت: حجت الاسلام حجتی کرمانی از فعالین اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه اعتماد (مورخ 27 مردادماه سال جاری) در اظهاراتی قابل تأمل گفته است که «نظام دچار سرطان بدخیم شده است» و «اگر شخص رهبر انقلاب برای اجرای طرح جامع آشتی ملی وارد شوند، این سرطان درمان می شود»!؛ حرف هایی که همان روز ضدانقلاب و ...
کیهان عصبانی شد/ این بار از محمدجوادحجتی کرمانی


شاید اظهارات وی که در سکوت فعالان سیاسی، ستایش ضدانقلاب را برانگیخت، کوششی بوده تا بلکه اعتبار به شدت مختوم شده اصلاحات، اندکی بازسازی شود یا آنکه گامی برای فرار از پاسخگویی جریانی باشد که ماحصلش، دولت تلگرام و برجام و بروز و ظهور مشکلات کنونی کشور بوده است!؛ اما هرچه که باشد نباید بی پاسخ بماند چه آنکه واقعیت های تاریخی چهل سال گذشته حاکی از آن است که اتفاقاً نظام سرطان نگرفته، بلکه عده ای دچار آلزایمر سیاسی شده اند.
اصلاح طلبان که پیش روی خود، افق مشخصی برای آینده نمی بینند و از پاسخ به سرخوردگی عمیقی که در بدنه اجتماعی آنها به وجود آمده عاجزند؛ و به هر دری می زنند تا از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند و همه مشکلات کشور را بر گردن این و آن بیندازند.
آقای حجتی کرمانی گفته «اصل این است که ما اعلام کنیم کلیه کسانی را که از اول انقلاب تابه حال از قطار انقلاب پیاده شده اند باید سوار کنیم.» و «از نهضت آزادی گرفته تا کلیه گرایش های سیاسی باید حضور داشته باشند. من معتقد به بازگشت به 22 بهمن هستم. در 22 بهمن توده ای ها، مارکسیست ها، ملی مذهبی ها، ملی ها و انقلابی ها همه با هم بودند. اگر ما بخواهیم این انقلاب حفظ شود، باید به 22 بهمن برگردیم و اتحادی واقعی در مقابل آمریکا و کل غرب و کل دشمن ایجاد کنیم، اگر ما بخواهیم با دشمن انقلاب بجنگیم، باید با خودمان خوب بشویم. نه اینکه خاتمی ممنوع التصویر باشد، اما ما با پوتین صحبت کنیم. من صریحاً مخالف این هستم.»
1. وی گفته است که باید گروه هایی مانند نهضت آزادی، توده ای ها، مارکسیست ها و ملی مذهبی ها که هزاران بار در همنوایی با دشمنان قسم خورده نظام اسلامی، مردم، رهبری و نظام مردمی خود را آماج تهمت و نیرنگ و جفای خود قرار داده اند را سوار قطار کنیم! یکی از موارد آلزایمری که عده ای به آن مبتلا شده اند همین است که فراموش کرده اند این گروه هایی که وی از آنها نام برده، فرسنگ ها با اصول انقلاب فاصله دارند. البته این سؤال هم مطرح می شود که مگر به جز یک عده معدود که هنوز به دنبال مفروضات مکاتب مادی هستند- آن هم مارکسیسمی که حدود 30 سال پیش، نتیجه اش فروپاشی شوروی بود- مارکسیست وجود خارجی و ما به ازای عینی دارد؟

بی دقتی آقای حجتی کرمانی چنان است که گویا فراموش کرده اند هم قطاری مسلمان و مارکسیست یا ولایی و توده ای در یک مکتب فکری، اجتماع نقیضین و از محالات است! و این تناقض گویی به حدی عجیب و غریب است که خود توده ای ها، نهضت آزادی ها و مارکسیست ها که بارها خودشان از خیانت هایشان به ایران گفته، اعتراف کرده و اسناد تاریخی آن قابل بررسی و پژوهش است در ادعای لزوم هم قطاری با گروه های سیاسی داخلی ایران را ندارند!


2. نکته دیگر اینکه آقای حجتی کرمانی در جهت دامن زدن به بحث ناکارآمدی نظام که از سوی اپوزیسیون و جریانات معاند نظام مطرح می شود، گفته است که «نظام دچار سرطان بدخیم شده» و «باید به 22 بهمن برگردیم»؛ معنای حرف او این است که مسیر چهل ساله انقلاب غلط بوده و باید از آن مسیر عقب نشینی کند. سؤال ما این است که نظام منحرف شده است یا آنان که از قطار انقلاب پیاده شده اند؟ آیا انقلاب اسلامی که بر پایه استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت بنا نهاده شده و هنوز هم که هنوز است با تأسی به رهنمودهای دینی و سیره علی بن ابی طالب، امام علی(ع)، حکومت را به قضا می داند و برای استیفای حقوق مظلومان و محورمان یقه اختلاس گران و مفسدان از صدر تا ذیل نظام اسلامی را می گیرد دچار انحراف شده یا کسانی که می گویند با «بگیر و ببند مشکل حل نمی شود»؟

آیا جمهوری اسلامی دچار سرطان بدخیم شده یا جریان هایی که بعد از دوم خرداد 76 گفتند «جای تاج و عمامه عوض شد»؟ آیا انقلاب اسلامی دچار انحراف شد یا کسانی که در دی ماه 88 به ساحت اباعبدالله الحسین(ع) هتاکی کردند و عده ای هم هتاکان را خداجو نامیدند؟ آیا انقلاب اسلامی سرطان بدخیم گرفته یا جریان هایی که هر بار برای فرار از پاسخگویی در برابر قاضی، با ایجاد رانت و مافیا به قوه قضائیه فشار آوردند تا بلکه معاون و مشاور و برادر و اطرافیان مجرمش به زندان نیفتند؟
ازاین رو آن کس که باید برگردد، نظام اسلامی نیست بلکه کسانی هستند که طی این سال ها از دولت های سازندگی و دوم خرداد تا دولت های اخیر، اشتباه کرده و از مسیر اصلی انقلاب منحرف شدند.
3. در بخش دیگری از این مصاحبه، آقای حجتی کرمانی با القای درافتادن نظام با برخی چهره ها و شخصیت ها و مسئولین سابق نظام گفته است: «بعضی از ما در سن 40 سالگی همچنان کودک هستیم و همچنان کارهای کودکانه اول انقلاب یا کارهای ایام جوانی انقلاب را انجام می دهیم. درحالی که در حال حاضر بالغ شده ایم و شواهدی را هم ارائه کرده ام که روشن است، مثل دعواهایی که در مجلس بین جناح ها داریم یا دعوایی که با آقای خاتمی داریم یا دعوایی که با مهندس موسوی داریم و دعوایی که هنوز با نهضت آزادی داریم. در دوران بلوغ باید آن دعواهای سال های اول انقلاب کنار گذاشته شود. ما یک روزی با بازرگان درافتادیم، روز بعد با بنی صدر درافتادیم، روز بعد با آیت الله شریعتمداری درافتادیم، سپس با آیت الله منتظری درافتادیم، بعد با آقای هاشمی درافتادیم، پیش تر با آقای خاتمی درافتادیم. الان هم عده زیادی با آقای روحانی درافتاده اند. این ها بچگی است یا حداکثر نوجوانی است. معنای این دعواها آن است که ما بالغ نشده ایم.» در پاسخ به این بخش از اظهارات، ضمن توجه دادن به نکاتی که در فوق آمد، جناب حجتی کرمانی و دوستان همفکرش را به مرور برخی واقعیت های تاریخی ارجاع می دهیم. بر اساس منطقی که ایشان دارند بنابراین و نعوذبالله باید حضرت علی(ع) را هم ملامت کنیم که چرا بعدازآنکه طلحه و زبیر سر به مخالفت گذاشتند و از بیعت با علی(ع) خارج شدند به دنبال آشتی با آنها نبود!

برای کسانی که واقعیت های تاریخی را نادیده می گیرند ذکر این نکته ضروری است زمانی که عده ای می گفتند خاتمی گورباچف شده و می خواهد کشور را به فروپاشی بکشاند، رهبر معظم انقلاب اسلامی طی سخنرانی در 9 تیر 79 ضمن حمایت از دولت وقت فرمودند: «من واقعاًً دریغم می آید که اسم خاتمی عزیزمان- این سید آقازاده شریف مؤمن دلباخته به معارف دینی و دلباخته به امام و طلبه ای مثل خود ما- را آن طوری که غربی ها مطرح کردند، مطرح کنم و ایشان را با گورباچف مقایسه کنم؛ ولی آنها این مقایسه را کردند و صریحاً گفتند که در ایران هم گورباچفی به قدرت رسید!البته فراموش نکنیم که متأسفانه یک عدّه هم در داخل خوششان آمد و این اهانت را نفهمیدند و آن توطئه ای را که پشت این اهانت هست، به طریق اولی نفهمیدند!»

یا زمانی که میرحسین موسوی هم در برابر قانون و رأی مردم سر به بغی و طغیان نهاد، رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با او در 25 خرداد 88، با اشاره به تحریکات دشمن و برخی طراحی های پشت صحنه برای به آشوب کشاندن خیابان ها خطاب به موسوی گفتند: «جنس شما با این گونه افراد متفاوت است و لازم است کارها را با متانت و آرامش پیگیری کنید» و «شما هم مسائل مورد نظر را از طریق قانونی پیگیری کنید.» رهبر معظم انقلاب با اتخاذ سیاست صبر و انتظار و بعد از گذشت چند ماه در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری (6/12/88) بازهم به دعوت می پردازند و می فرمایند: «حضرت نوح نبی اللَّه (علی نبیّنا و علیه السّلام) به فرزندش فرمود: یا بنی ارکب معنا و لا تکن مع الکافرین، نظام اسلامی هم تأسیاً به حضرت نوح، به همه می گوید: بیایید با ما باشید، بیایید وارد این کشتی نجات شوید، و لا تکن معالکافرین. هدف و مبنا این است. ما هیچ کس را از نظام بیرون نمی کنیم؛ اما کسانی هستند که خودشان، خودشان را از نظام بیرون می کنند؛ خودشان را از نظام خارج می کنند.» و این نوع مواجهه، همان برخوردی است که در بینش و منش امام خمینی(ره) در قبال بنی صدر، مرحوم منتظری و آیت الله شریعتمداری وجود داشت. آیا نظام اسلامی با تعداد انگشت شمار مسئولین سابق و شخصیت های سیاسی درافتاد یا آنها با نظام اسلامی درافتادند و از کشتی نظام خارج شدند؟!
4. حجتی کرمانی در بخش دیگری از این گفت وگو با بیان اینکه «من در مقاله ای که در سال 1390 نوشتم، سال 90 را دقیقه 90 برای آشتی ملی اعلام کردم» ادعا کرده است «مردم اعتمادشان را به کل حاکمیت از دست داده اند»؛ لازم به یادآوری است که الان 8 سال است که از دقیقه 90 ادعایی گذشته است! و طی این سال ها، 6 دوره انتخابات با مشارکت حداکثری مردم برگزار شده و نشان دهنده عمق رابطه ملت و حاکمیت نظام اسلامی بوده است. بنابراین سؤال می شود که این چه دقیقه نودی است که وقت اضافه اش 8 سال شده است؟ بنابراین، این ادعای حجتی کرمانی و دقیقه 90 او نشان می دهد که وی نه تنها دچار فراموشی شده، بلکه ضعف تحلیل هم دارد.
23302

کد خبر 1296619
منبع خبر : خبرآنلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از «خبرآنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   اصلاح طلبان   اختلاس   آمریکا   آلزایمر   امام علی علیه السلام   ضدانقلاب   گردن   ناکارآمدی   گروه های سیاسی   فروپاشی شوروی   آشتی ملی   نهضت آزادی   جمهوریت   کیهان   اپوزسیون   بی پاسخ   ولایی   مسلمین   مشکلات کشور   مظلومان   سیره   ملی مذهبی ها   روزنامه   انقلاب اسلامی   سرطان   برجام   تلگرام   22 بهمن   اصلاح طلب   پژوهش  
اخبار مرتبط
لزوم توجه رئیس جمهور به محور مقاومت و تکیه بر ظرفیت های داخلی در سخنرانی سازمان ملل
بلاغ مازندران
دو ضرورت انکارناپذیر برای اصلاح طلبان
ایرنا
اختلافات درونی جریان های سیاسی با چاشنی تخریب رقیب
مردم نیوز
قدرت تسلیحاتی نیرو های مسلح ایران قابل قیاس با زمان دفاع مقدس نیست
ایران اکونومیست
کشورهای عربی باید بفهمند آمریکا نگاه ابزاری به آنها دارد/ ایران با قدرت چشم فتنه تروریست را در منطقه کور کرد/ سرنوشت صدام در انتظار رهبران کشورهای عربی متکی بر آمریکا
العالم
شهرستان کنگان با استفاده از ظرفیت های آن توسعه بیشتری یابد
مهر نیوز
ترفند مذاکره و اهداف آن:تحمیل خواسته های گستاخانه و اثبات تاثیرگذاری فشار حداکثری
صدا و سیما
وقتی تریبون اصلاح طلبان مذاکره پسند، علیه خودشان شد!
مشرق نیوز
گزارش| شعبده بازی روزنامه آرمان با اظهارات اصولگرایان درباره مذاکره/ چه کسی در کمپین تبلیغاتی ترامپ است؟
تسنیم
کمپین انتخاباتی اصولگرایان تند برای ترامپ؟
روز نو
از برجام تا کاهش ارزش پول ملی به یک سوم
شریان
اصولگرایانی که خواهان مذاکره هستند
مثلث
حل مشکلات جاری کشور با روحیه انقلابی/ امروز بیش از هر زمان دیگری به مدیران انقلابی نیاز داریم
خبرگزاری دفاع مقدس
به زیر کشیده شدن سبز اموی و پرچم سیاه داعش شما را افسرده کرد
مشرق نیوز
غائله "دختر آبی"، ترفند جریان اصلاح طلب برای به حاشیه بردن کم کاری ها/ نمونه ای از پروژه کشته سازی در کشورهای دیگر
اوشیدا
همه آتش بیاران پروژه سوخته «سحر»
مشرق نیوز
کشته سازی یعنی پروژه سازی علیه ملت ایران/ دیروز "ندا سلطان"، امروز "سحر خدایاری" و فردا...
بلاغ مازندران
اگر با آمریکا مذاکره نکنیم، مردم ایران دیگر نمی توانند نفس بکشند!/ بانیان مراسم عزاداری امام حسین (ع)، مفسد، اختلاس گر و رانت خوار هستند!
مشرق نیوز
قیام حضرت اباعبدالله (ع) مصداق کامل «هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة» است
ایکنا
مذاکره و گفت و گو با آمریکا و غرب هیچ منفعتی برای ما نداشته و ندارد
شبستان
امام جمعه قم: رئیس قوه قضاییه در راه مبارزه با فساد اقتصادی ملاحظه هیچ مسئولی را نکند
تسنیم
ادعای پزشکیان و پاسخ فعال سیاسی اصلاح طلب/ تاجیک: گر تو نمی پسندی از بازی بکش کنار!
آناج
نظام سرطان گرفته یا برخی آلزایمر ؟!
بولتن نیوز
نظام سرطان گرفته یا برخی آلزایمر؟!
جهان نیوز
انتقاد شدید روزنامه کیهان از حجت الاسلام حجتی کرمانی/ نظام منحرف نشده، کسانی که از قطار انقلاب پیاده شده اند منحرف هستند
دیده بان ایران
کیهان عصبانی شد/ این بار از محمدجوادحجتی کرمانی
ساعت 24
کیهان این بار از محمدجوادحجتی کرمانی عصبانی شد
دنیای اقتصاد
مذاکره با شیطان، امری خلاف و نادرست است
خبرگزاری دفاع مقدس
اختلاف در دولت درمورد برخورد با آمریکا
فردا نیوز
سنگ تمام نایب رئیس مجلس برای مظلوم نمایی دولت؛ دولت، مظلوم است و مشکلات کشور را پای دولت ننویسید!
خبرگزاری دانشجو
اختلاس نافرجام کارمند بانک ملی/ 40 درصد حقوق بیشتر برای فعالیت در سایت ضدامنیتی/ دستور ویژه رئیسی برای تسریع در مجازات کارمندان متخلف
مشرق نیوز
جزئیات 3 خبر ویژه امروز شنبه 98/6/9
بلاغ مازندران
پزشکیان: جای روحانی بودم همه چیز را شفاف می گفتم/ چرا به همه دولت ها می گوییم بی عرضه/ جلوی بخور و ببرها را بگیریم
خبر داغ
جای روحانی بودم همه چیز را شفاف می گفتم/جلوی بخوروببرها را بگیریم
ایران آنلاین
پزشکیان: جای روحانی بودم همه چیز را شفاف می گفتم/چرا به همه دولت ها می گوییم بی عرضه/نه برای قدرت می جنگم نه راه آن را بلدم
دنیای اقتصاد
پزشکیان: جای روحانی بودم همه چیز را شفاف می گفتم/چرا به همه دولت ها می گوییم بی عرضه/قدرت فراکسیون امید همین حد است/جلوی بخور و ببرها را بگیریم
ساعت 24
پزشکیان: جای روحانی بودم همه چیز را شفاف می گفتم/چرا به همه دولت ها می گوییم بی عرضه/جلوی بخور و ببرها را بگیریم
خبرآنلاین
مشکلات به خاطر آمریکا است یا دوستان آمریکا؟
فارس
تفکر لیبرالی راه به جایی نخواهد برد/ باید مجلس را به بیانیه گام دوم انقلاب نزدیک کنیم
باشگاه خبرنگاران
خرازی: آمریکا به دنبال جنگ نظامی با ایران نیست
صدای ایران
اخبار مرتبط
bltبلاغ مازندران : لزوم توجه رئیس جمهور به محور مقاومت و تکیه بر ظرفیت های داخلی در سخنرانی سازمان ملل
bltایرنا : دو ضرورت انکارناپذیر برای اصلاح طلبان
bltمردم نیوز : اختلافات درونی جریان های سیاسی با چاشنی تخریب رقیب
bltایران اکونومیست : قدرت تسلیحاتی نیرو های مسلح ایران قابل قیاس با زمان دفاع مقدس نیست
bltالعالم : کشورهای عربی باید بفهمند آمریکا نگاه ابزاری به آنها دارد/ ایران با قدرت چشم فتنه تروریست را در منطقه کور کرد/ سرنوشت صدام در انتظار رهبران کشورهای عربی متکی بر آمریکا
bltمهر نیوز : شهرستان کنگان با استفاده از ظرفیت های آن توسعه بیشتری یابد
bltصدا و سیما : ترفند مذاکره و اهداف آن:تحمیل خواسته های گستاخانه و اثبات تاثیرگذاری فشار حداکثری
bltمشرق نیوز : وقتی تریبون اصلاح طلبان مذاکره پسند، علیه خودشان شد!
bltتسنیم : گزارش| شعبده بازی روزنامه آرمان با اظهارات اصولگرایان درباره مذاکره/ چه کسی در کمپین تبلیغاتی ترامپ است؟
bltروز نو : کمپین انتخاباتی اصولگرایان تند برای ترامپ؟
bltشریان : از برجام تا کاهش ارزش پول ملی به یک سوم
bltمثلث : اصولگرایانی که خواهان مذاکره هستند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : حل مشکلات جاری کشور با روحیه انقلابی/ امروز بیش از هر زمان دیگری به مدیران انقلابی نیاز داریم
bltمشرق نیوز : به زیر کشیده شدن سبز اموی و پرچم سیاه داعش شما را افسرده کرد
bltاوشیدا : غائله "دختر آبی"، ترفند جریان اصلاح طلب برای به حاشیه بردن کم کاری ها/ نمونه ای از پروژه کشته سازی در کشورهای دیگر
bltمشرق نیوز : همه آتش بیاران پروژه سوخته «سحر»
bltبلاغ مازندران : کشته سازی یعنی پروژه سازی علیه ملت ایران/ دیروز "ندا سلطان"، امروز "سحر خدایاری" و فردا...
bltمشرق نیوز : اگر با آمریکا مذاکره نکنیم، مردم ایران دیگر نمی توانند نفس بکشند!/ بانیان مراسم عزاداری امام حسین (ع)، مفسد، اختلاس گر و رانت خوار هستند!
bltایکنا : قیام حضرت اباعبدالله (ع) مصداق کامل «هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة» است
bltشبستان : مذاکره و گفت و گو با آمریکا و غرب هیچ منفعتی برای ما نداشته و ندارد
bltتسنیم : امام جمعه قم: رئیس قوه قضاییه در راه مبارزه با فساد اقتصادی ملاحظه هیچ مسئولی را نکند
bltآناج : ادعای پزشکیان و پاسخ فعال سیاسی اصلاح طلب/ تاجیک: گر تو نمی پسندی از بازی بکش کنار!
bltبولتن نیوز : نظام سرطان گرفته یا برخی آلزایمر ؟!
bltجهان نیوز : نظام سرطان گرفته یا برخی آلزایمر؟!
bltدیده بان ایران : انتقاد شدید روزنامه کیهان از حجت الاسلام حجتی کرمانی/ نظام منحرف نشده، کسانی که از قطار انقلاب پیاده شده اند منحرف هستند
bltساعت 24 : کیهان عصبانی شد/ این بار از محمدجوادحجتی کرمانی
bltدنیای اقتصاد : کیهان این بار از محمدجوادحجتی کرمانی عصبانی شد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : مذاکره با شیطان، امری خلاف و نادرست است
bltفردا نیوز : اختلاف در دولت درمورد برخورد با آمریکا
bltخبرگزاری دانشجو : سنگ تمام نایب رئیس مجلس برای مظلوم نمایی دولت؛ دولت، مظلوم است و مشکلات کشور را پای دولت ننویسید!
bltمشرق نیوز : اختلاس نافرجام کارمند بانک ملی/ 40 درصد حقوق بیشتر برای فعالیت در سایت ضدامنیتی/ دستور ویژه رئیسی برای تسریع در مجازات کارمندان متخلف
bltبلاغ مازندران : جزئیات 3 خبر ویژه امروز شنبه 98/6/9
bltخبر داغ : پزشکیان: جای روحانی بودم همه چیز را شفاف می گفتم/ چرا به همه دولت ها می گوییم بی عرضه/ جلوی بخور و ببرها را بگیریم
bltایران آنلاین : جای روحانی بودم همه چیز را شفاف می گفتم/جلوی بخوروببرها را بگیریم
bltدنیای اقتصاد : پزشکیان: جای روحانی بودم همه چیز را شفاف می گفتم/چرا به همه دولت ها می گوییم بی عرضه/نه برای قدرت می جنگم نه راه آن را بلدم
bltساعت 24 : پزشکیان: جای روحانی بودم همه چیز را شفاف می گفتم/چرا به همه دولت ها می گوییم بی عرضه/قدرت فراکسیون امید همین حد است/جلوی بخور و ببرها را بگیریم
bltخبرآنلاین : پزشکیان: جای روحانی بودم همه چیز را شفاف می گفتم/چرا به همه دولت ها می گوییم بی عرضه/جلوی بخور و ببرها را بگیریم
bltفارس : مشکلات به خاطر آمریکا است یا دوستان آمریکا؟
bltباشگاه خبرنگاران : تفکر لیبرالی راه به جایی نخواهد برد/ باید مجلس را به بیانیه گام دوم انقلاب نزدیک کنیم
bltصدای ایران : خرازی: آمریکا به دنبال جنگ نظامی با ایران نیست
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.