مخبر - 1398/06/13 - وقت کُشی سرخابی ها در لیگ قهرمانان آسیا/ خطر حذف را جدی بگیرید

وقت کُشی سرخابی ها در لیگ قهرمانان آسیا/ خطر حذف را جدی بگیرید
باشگاه های استقلال و پرسپولیس در صورت تعیین تکلیف نکردن بدهی هایشان از لیگ قهرمانان آسیا حذف خواهند شد.
وقت کُشی سرخابی ها در لیگ قهرمانان آسیا/ خطر حذف را جدی بگیرید

به گزارش وانانیوز، براساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا باید ساختار های ورزشی، حقوقی، آموزشی، سخت افزاری، اداری را به طور کامل رعایت کنند و در غیر این صورت از مهم ترین و بزرگترین تورنمنت باشگاهی قاره کهن کنار گذاشته خواهند شد.

باشگاه های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا تا 9 شهریور فرصت داشتند مدارک خود را درباره تعیین تکلیف بدهی های شان و سایر الزام های کسب مجوز به کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ ارائه بدهند، اما در ادامه این مهلت 4 روز دیگر تمدید شد و امروز (چهارشنبه) آخرین فرصت تیم ها بود.

پس از بررسی کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ و اعلام نظر این کمیته، اسناد باشگاه ها را برای بررسی به کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای و سپس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای تحویل می دهد و در نهایت اوایل مهر تکلیف حضور تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا مشخص خواهد شد.

در این میان باشگاه های استقلال و پرسپولیس با توجه به میزان بدهی هایشان وضعیت دشواری برای کسب این مجوز دارند.

بدون شک پرونده های میلیاردی که به شکایت ختم شده می تواند برای استقلال و پرسپولیس دردسر ساز شود.

مدیران استقلال با اسنادی که در اختیار فدراسیون قرار می دهند در نهایت باید برای حضور در رقابت های آسیایی مجوز کنفدراسیون فوتبال آسیا را بگیرند.

با این وجود استقلالی ها در صورتی که نتوانند تا امروز وضعیت پرونده های بدهی خود را مشخص کنند با محرومیت مواجه می شوند که بدترین خبر ممکن برای آبی پوشان خواهد بود.

امیرحسین فتحی (مدیرعامل باشگاه استقلال تهران) درباره کسب مجوز حرفه ای گفت: بحث امروز ما، بحث مجوز حرفه ای گری است. فدراسیون و کمیته صدور مجوز نهایت همکاری را با ما داشته و در فرصت باقی مانده در تلاشیم تا با طلبکاران به توافق برسیم. حتی یک ریال از این بدهی ها متعلق به دوران مدیریتی من نیست. همه تلاش ما برای مرتفع کردن این مشکل است.

او افزود: من از هواداران و پیشکسوتان می خواهم کنار ما باشند. متاسفانه کسانی که استقلال را دوست ندارند، از سکوت و نجابت من سوء استفاده می کنند امیدوارم بدهی حدودا 4-5 میلیاردی را هم پرداخت کنیم تا مشکلی وجود نداشته باشد. من از طلبکاران عزیز می خواهم که مثل همیشه لطفشان را شامل حال ما کنند و مانند سال گذشته بتوانیم مجوز مربوطه را بگیریم. ما سال گذشته بیش از 10 میلیارد بدهی را پرداخت کردیم. بسیار امیدوارم با همدلی به این مهم دست پیدا کنیم.

اسماعیل خلیل زاده، رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره اینکه موضوع بدهی های استقلال به کجا رسیده است، گفت: ابتدا باید از مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال تشکر کنم که به باشگاه ها کمک می کند. رایزنی زیادی با فدراسیون داشتیم و در اولین فرصت این مشکل را هم حل خواهیم کرد تا استقلال بتواند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.

او درباره اینکه استقلال برای کسب مجوز حرفه ای تا چهارشنبه فرصت دارد که مدارک تسویه حساب های مالی را به فدراسیون ارائه کند، برای این موضوع چه کار کردند، بیان کرد: در باشگاه استقلال مصوبه ای داشتیم. فتحی نیز پیگیر این موضوع است تا از طریق فدراسیون این مشکل را حل کند.

خبرهای خوبی برای هواداران پرسپولیس داریم از سویی دیگر پرسپولیس تهران هم با مدیریت محمد حسن انصاری فرد تلاش می کند تا مجوز حرفه ای را بدست آورد و به همین دلیل مدیرعامل سرخپوشان در چند روز گذشته جلساتی را با مهدی تاج برگزار کرد و درصدد است تا با توافق با طلبکاران بتواند مجوز حرفه ای را بدست آورد.

انصاری فرد در این باره بیان کرد: صبح روز گذشته جلسه ای با رئیس فدرایسون فوتبال برگزار و در مورد مجوز حرفه ای آسیا که جزء اولویت کار ی باشگاه است صحبت کردیم، تیم کارشناسی - حقوقی تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا بتوانیم با کسب مجوز حرفه ای آسیا در لیگ قهرمانان شرکت کنیم. با کسانی که از باشگاه پرسپولیس طلبکار ند مذاکرات خوبی داشتیم و امیدوارم با جلب رضایت آن ها مشکلات را برطرف و آن را به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) انعکاس دهیم.

او افزود: با رئیس فدراسیون فوتبال این مسائل را مرور کردیم. او گفت مشکل تیم فوتبال پرسپولیس نسبت به سایر تیم ها کمتر است و به امید خدا این موضوع به سرعت برطرف خواهد شد و امیدوارم بتوانیم خبر های خوبی را ظرف چند روز آینده به هواداران بدهیم. به هر حال بار مالی شدید و سنگینی روی باشگاه وجود دارد. پرسپولیس طلبکاران زیادی با رقم های متفاوت دارد، شاید یکی از آن ها برانکو ایوانکویچ باشد که ما قراردادی در حدود یک میلیون یورو با او به ثبت رساندیم. به برانکو پیغام دادیم که جلسه ای با او در دُبی (امارات) یا استانبول (ترکیه) برگزار کرده و به یک توافق خوبی دست یابیم، چون اعتقاد داریم که جای پرسپولیس و برانکو در دادگاه فیفا نیست. برانکو چهار سال برای پرسپولیس زحمت کشید و در کسب جام هت تریک کرد، به هر حال بنا به دلایلی امکان ادامه همکاری با سرمربی سابق وجود نداشت و همانطور که گفتم جایی برای برانکو و پرسپولیس در دادگاه فیفا نیست.

بررسی مدارک باشگاه ها برای مجوز حرفه ای تا هفتم مهرماه طول می کشد کاظم اولیایی، عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای درپاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت باشگاه های بدهکار برای تسویه حساب با طلبکاران با توجه به اینکه امروز (چهارشنبه) آخرین فرصت آن ها برای ارسال مدارک به کمیته صدور مجوز حرفه ای است، اظهار داشت: باشگاه ها باید تا امروز پرونده های خود را به کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ ارائه بدهند. این کمیته هم پس از تحویل مدارک و بررسی آنها، اسناد را در اختیار کمیته بدوی قرار می دهد و در نهایت این پرونده ها با بررسی کمیته بدوی در کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای رسیدگی نهایی می شود. مراحل رسیدگی تمام کمیته ها باید تا تاریخ 7 مهر صورت بگیرد.

باید غده سرطانی فوتبال ایران را درمان کنیم او درباره ارزیابی اش از وضعیت باشگاه های بدهکار گفت: ما وظیفه داریم به باشگاه ها برای دریافت این مجوز کمک کنیم. بدهکاری باشگاه ها سال ها است در فوتبال وجود دارد و ما اکنون موظف هستیم برای تسویه شدن این بدهی ها دست به دست هم بدهیم. باید غده سرطانی ای به نام بدهکاری تیم ها را در فوتبال ایران درمان کنیم. نه می توانیم باشگاه ها را از حضور در مسابقات محروم کنیم و نه باشگاه ها می توانند با این شرایط ادامه بدهند. تمام عوامل فوتبال مانند فدراسیون، سازمان لیگ، باشگاه ها و کمیته های صدور مجوز حرفه ای باید در مسیر حل مشکل با هم باشند.

باشگاه ها باید به حق و حقوق خود برسند اولیایی افزود: باید هزینه های فوتبال حرفه ای را با تامین منابع مالی پرداخت کنیم و باشگاه ها باید به حق و حقوق شان برسند. مشکلات باشگاه ها به حدی است که آن ها حتی برای فروش بلیت بازی های شان هم اختیار عمل ندارند و در همین فصل جاری لیگ برتر هم منبع درآمد بلیت فروشی شان مشخص نیست به چه طریقی وصول شده است. با این وضعیت خودمان را از درآمد های فوتبالی محروم می کنیم.

وزیر ورزش و جوانان باید فکر تسویه حساب بدهی باشگاه های استقلال و پرسپولیس بیفتد عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای ادامه داد: باشگاه ها باید رضایت شاکیان را جلب کنند چراکه طبق قوانین فیفا و AFC باشگاه های بدهکار حق حضور در مسابقات بین المللی را ندارند. از طرفی باید برای تیم های بدهکارمان درآمدزایی کنیم تا بتوانند بدهی شان را پرداخت کنند. استقلال و پرسپولیس تحت مالکیت وزارت ورزش هستند و وزیر ورزش و جوانان به عنوان مالک و متولی باشگاه ها باید به فکر بیفتد. هیچکس نمی آید به بچه اش بگوید من پدر و مادرت هستم، اما برو هزینه ات را از فرد دیگری بگیر.

حتی یک طلبکار هم می تواند مانع کسب مجوز حرفه ای باشگاه ها شود او افزود: اکنون اگر کمیته مجوز حرفه ای سازمان لیگ و کمیته بدوی به ما بگویند مدارک تسویه حساب باشگاه ها ناقص است و آن ها نمی توانند در لیگ قهرمانان شرکت کنند، موظف هستیم طبق چارچوب های فیفا و AFC عمل کرده و به آن ها برای حضور در لیگ قهرمانان مجوز ندهیم. مدیران و مالک استقلال و پرسپولیس باید به تعهدات این 2 باشگاه عمل کنند. وظیفه اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل و رئیس مجمع باشگاه ها است که این مورد را حل کنند. رای کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای قطعی است و اگر ما وضعیت مثبتی درباره صورت حساب های مالی باشگاه ها به AFC ارائه ندهیم، آن ها نمی توانند در لیگ قهرمانان شرکت کنند. تمام بدهی ها هم باید تسویه یا رضایت تمام طلبکاران اخذ شود و حتی اگر یک نفر هم از استقلال یا پرسپولیس طلب داشته باشد، همان نفر می تواند مانع صدور مجوز حرفه ای برای این 2 باشگاه شود.

اگر قبول داریم فوتبال ورزش حرفه ای است باید مشکلات آن را حل کنیم اولیایی تصریح کرد: باید مشخص شود فوتبال می خواهیم یا نمی خواهیم. اگر قبول داریم فوتبال برای مردم ایران یک نیاز اجتماعی است باید مشکلات آن را هم حل کرده و تحریف افکار عمومی را کنار بگذاریم. مجلس شورای اسلامی زمانی تصویب می کند یک درصد از اعتبارات جاری و عمرانی دستگاه های دولتی در ورزش هزینه شود و بیشتر باشگاه ها با همین یک درصد دولتی می شوند، اما پس از 2، 3 سال قانون را تغییر داده و مصوب می کند که پرداخت هرگونه وجهی به ورزش حرفه ای ممنوع است. همین که مردم ایران تا این اندازه به فوتبال علاقه دارند نشان می دهد فوتبال حرفه ای است. محروم شدن ناگهانی فوتبال حرفه ای از دریافت بودجه دولتی این سوال را به وجود می آورد که کدام کار مجلس کارشناسی شده است. پرداخت بودجه کارشناسی است یا ممنوعیت تزریق بودجه دولتی به ورزش حرفه ای؟ به هرحال به نظر من اینگونه قوانین بیشتر از روی احساسات تصویب می شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : وانا نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «وانا نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
هیئت مدیره   هواداران پرسپولیس   سازمان لیگ   سرخابی   تورنمنت   کمیته استیناف   مهدی تاج   فدراسیون فوتبال   کنفدراسیون فوتبال آسیا   لیگ قهرمانان آسیا   محمد حسن انصاری فرد   میزان بدهی   استقلال تهران   مجوز حرفه ای گری   کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای   باشگاه پرسپولیس   هواداران   استقلال و پرسپولیس  
اخبار مرتبط
دلخوری مدیران باشگاه پرسپولیس از همتایان خود در استقلال
افکار نیوز
عزاداری هواداران سرخآبی پیش از آغاز شهرآورد
ایرنا
شهرآورد 91؛ حاشیه های پررنگ تر از متن
ایرنا
اهدای جام قهرمانی سوپر جام به پرسپولیس در بازی با پیکان
کیهان ورزشی
زمان اهدای جام قهرمانی سوپر جام به پرسپولیس مشخص شد
سایت جماران
چه خبر از اهدای جام قهرمانی به پرسپولیس؟
مشرق نیوز
کاپ قهرمانی سوپرجام در دیدار با پیکان به پرسپولیس اهدا می شود
طرفداری
کالدرون بین هوادار مقبولیت دارد
تیتر شهر
اهدای جام قهرمانی سوپر جام به پرسپولیس، در بازی با پیکان
خبرگزاری ایلنا
توافق مدیران عامل سرخابی ها برای اجرای قانون
مهر نیوز
انصاری فرد: سوپرجام را در بازی با سپاهان می گیریم
برترین ها
انصاری فرد:سوپرجام را در بازی با سپاهان می گیریم
وانا نیوز
اهدای کاپ قهرمانی سوپرجام به پرسپولیس قبل از ال کلاسیکو ایران/ مجوز حرفه ای پرسپولیس صادر شد
میزان
مشکل پرسپولیس برای کسب مجوز حرفه ای حل شد
باشگاه خبرنگاران
انصاری فرد: جام سوپرکاپ را قبل از بازی با سپاهان می گیریم
ایرنا
کاپ سوپرجام در ورزشگاه آزادی به پرسپولیس اهدا می شود
برنا نیوز
انصاری فرد:سوپرجام را در بازی با سپاهان می گیریم/مجوز حرفه ای پرسپولیس صادر می شود
فارس
فدراسیون فوتبال در گرداب اختلافات خودساخته/ از تیم امید تا دربی!
مهر نیوز
هشت روز تا دربی و یک معضل بزرگ؛ قانون 90-10 روی هوا
رویداد 24
فتاحی: راهکار های مختلفی برای اجرای قانون 90 به 10 وجود دارد
افکار نیوز
انصاری فرد: 90-10 دربی از بازی برگشت/ کالدرون یک ریال هم دریافتی نداشته است
آفتاب
آخرین وضعیت پرداختی ها به بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس/ دربی 90 به 10 نیست
وانا نیوز
انصاری فرد: در دربی رفت قانون 90 به 10 اجرا نمی شود!
ایران آنلاین
انصاری فرد: کالدرون یک ریال هم دریافتی نداشته
برترین ها
انصاری فرد: 90-10 داربی از بازی برگشت
بهار نیوز
«در خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس موارد امنیتی هم مطرح است»
انصاف نیوز
انصاری فرد: دربی از بازی برگشت 90-10 می شود/ کالدرون و بازیکنان پولی نگرفته اند
سایت جماران
انصاری فرد: 90-10 داربی از بازی برگشت/ کالدرون یک ریال هم دریافتی نداشته است
ایسنا
استقلال تهران در آستانه حذف از لیگ قهرمانان آسیا!
پارسینه
خطر حذف از آسیا در کمین استقلال به دلیل عدم پرداخت بدهی ها
تسنیم
بیرانوند: لازم باشد باز هم عذرخواهی می کنم
روز نو
بیرانوند : باز هم عذر خواهی می کنم تا محروم نشوم
شمانیوز
بیرانوند: لازم باشد دوباره عذرخواهی می کنم
آفتاب
اولیایی: مشکل اصلی استقلال و پرسپولیس برای آسیا حقوقی است نه مالی/ استانداردسازی ورزشگاه ها «ظاهرسازی» بود
تسنیم
مهدی: فرصت ارسال مدارک از سوی باشگاه ها تمام شد/خطر حذف 4 باشگاه ما در آسیا هنوز وجود دارد
باشگاه خبرنگاران
مشکل سرخابی ها برای آسیا حقوقی است نه مالی
مشرق نیوز
طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار!
پارسینه
طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار! همراه با خطر حذف
عصر امروز
طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار
مشرق نیوز
وعده مدیران سرخابی به هواداران عملی می شود؟!
فرتاک نیوز
اخبار مرتبط
bltافکار نیوز : دلخوری مدیران باشگاه پرسپولیس از همتایان خود در استقلال
bltایرنا : عزاداری هواداران سرخآبی پیش از آغاز شهرآورد
bltایرنا : شهرآورد 91؛ حاشیه های پررنگ تر از متن
bltکیهان ورزشی : اهدای جام قهرمانی سوپر جام به پرسپولیس در بازی با پیکان
bltسایت جماران : زمان اهدای جام قهرمانی سوپر جام به پرسپولیس مشخص شد
bltمشرق نیوز : چه خبر از اهدای جام قهرمانی به پرسپولیس؟
bltطرفداری : کاپ قهرمانی سوپرجام در دیدار با پیکان به پرسپولیس اهدا می شود
bltتیتر شهر : کالدرون بین هوادار مقبولیت دارد
bltخبرگزاری ایلنا : اهدای جام قهرمانی سوپر جام به پرسپولیس، در بازی با پیکان
bltمهر نیوز : توافق مدیران عامل سرخابی ها برای اجرای قانون
bltبرترین ها : انصاری فرد: سوپرجام را در بازی با سپاهان می گیریم
bltوانا نیوز : انصاری فرد:سوپرجام را در بازی با سپاهان می گیریم
bltمیزان : اهدای کاپ قهرمانی سوپرجام به پرسپولیس قبل از ال کلاسیکو ایران/ مجوز حرفه ای پرسپولیس صادر شد
bltباشگاه خبرنگاران : مشکل پرسپولیس برای کسب مجوز حرفه ای حل شد
bltایرنا : انصاری فرد: جام سوپرکاپ را قبل از بازی با سپاهان می گیریم
bltبرنا نیوز : کاپ سوپرجام در ورزشگاه آزادی به پرسپولیس اهدا می شود
bltفارس : انصاری فرد:سوپرجام را در بازی با سپاهان می گیریم/مجوز حرفه ای پرسپولیس صادر می شود
bltمهر نیوز : فدراسیون فوتبال در گرداب اختلافات خودساخته/ از تیم امید تا دربی!
bltرویداد 24 : هشت روز تا دربی و یک معضل بزرگ؛ قانون 90-10 روی هوا
bltافکار نیوز : فتاحی: راهکار های مختلفی برای اجرای قانون 90 به 10 وجود دارد
bltآفتاب : انصاری فرد: 90-10 دربی از بازی برگشت/ کالدرون یک ریال هم دریافتی نداشته است
bltوانا نیوز : آخرین وضعیت پرداختی ها به بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس/ دربی 90 به 10 نیست
bltایران آنلاین : انصاری فرد: در دربی رفت قانون 90 به 10 اجرا نمی شود!
bltبرترین ها : انصاری فرد: کالدرون یک ریال هم دریافتی نداشته
bltبهار نیوز : انصاری فرد: 90-10 داربی از بازی برگشت
bltانصاف نیوز : «در خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس موارد امنیتی هم مطرح است»
bltسایت جماران : انصاری فرد: دربی از بازی برگشت 90-10 می شود/ کالدرون و بازیکنان پولی نگرفته اند
bltایسنا : انصاری فرد: 90-10 داربی از بازی برگشت/ کالدرون یک ریال هم دریافتی نداشته است
bltپارسینه : استقلال تهران در آستانه حذف از لیگ قهرمانان آسیا!
bltتسنیم : خطر حذف از آسیا در کمین استقلال به دلیل عدم پرداخت بدهی ها
bltروز نو : بیرانوند: لازم باشد باز هم عذرخواهی می کنم
bltشمانیوز : بیرانوند : باز هم عذر خواهی می کنم تا محروم نشوم
bltآفتاب : بیرانوند: لازم باشد دوباره عذرخواهی می کنم
bltتسنیم : اولیایی: مشکل اصلی استقلال و پرسپولیس برای آسیا حقوقی است نه مالی/ استانداردسازی ورزشگاه ها «ظاهرسازی» بود
bltباشگاه خبرنگاران : مهدی: فرصت ارسال مدارک از سوی باشگاه ها تمام شد/خطر حذف 4 باشگاه ما در آسیا هنوز وجود دارد
bltمشرق نیوز : مشکل سرخابی ها برای آسیا حقوقی است نه مالی
bltپارسینه : طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار!
bltعصر امروز : طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار! همراه با خطر حذف
bltمشرق نیوز : طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار
bltفرتاک نیوز : وعده مدیران سرخابی به هواداران عملی می شود؟!
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.