مخبر - 1398/06/13 - اخبار حوادث/ مرد تهرانی با اعتراف عجیب اعدام شد + عکس

اخبار حوادث/ مرد تهرانی با اعتراف عجیب اعدام شد + عکس
مرد جوان وقتی شنید شوهرعمه پیرش پیشنهاد بی شرمانه ای را به همسرش داده است دست به انتقام جویی وحشتناکی زد.
اخبار حوادث/ مرد تهرانی با اعتراف عجیب اعدام شد + عکس

رویداد24 عامل این جنایت فامیلی که عمه و شوهر عمه اش را کشته است پس از دستگیری 10 سال در صف اجرای حکم قصاص قرار داشت تا این که در نخستین چهارشنبه شهریورماه پای چوبه دار رفت.
قتل هولناک در ماهدشت
روز 23 اردیبهشت سال 88 بود که ماموران پلیس ماهدشت از پیدا شدن جسد سوخته مردی در کنار فرودگاه پیام مطلع شدند و تحقیقات در گام نخست برای شناسایی جسد سوخته کلید زده شد و این در حالی بود که همزمان ماموران از پیدا شدن جسد خونین یک زن در جاده کندوان آگاهی یافتند.
پیدا شدن دو جسد در یک روز ماموران را در برابر یک پرونده معمایی قرار داد.
نخستین سرنخ
اوایل خرداد سال 88 بود که مرد جوانی با حضور در اداره 11 پلیس آگاهی تهران از ناپدید شدن عمه و شوهر عمه اش خبر داد و بدین ترتیب تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند.
کارآگاهان در گام نخست به خانه زوج پیر در منطقه تجریش رفتند و با صحنه به هم ریخته داخل خانه روبه رو شدند و این در حالی بود که خودروی این زوج داخل پارکینگ ساختمان نبود.
صحنه مرموزی پیش روی ماموران قرار داشت و تجسس برای پیدا کردن زوج گمشده ادامه داشت تا این که ماموران در بررسی های پلیسی اطلاع یافت که چندی قبل جسد یک زن سن بالا و جسد سوخته یک مرد پیدا شده است.
تیم پلیسی در این شاخه از تحقیقات تصویر جسد زن پیر را پیش روی مرد جوان که در جست وجوی عمه اش بود قرار دادند که وی با دیدن عکس اعلام کرد که جسد خونین همان عمه 88 ساله اش است.
سرنخی عجیب از قاتل
مرد جوان که علی نام دارد با دیدن تصاویر دو جسد پیدا شده اعلام کرد که زن به قتل رسیده همان عمه اش مهشید 80 ساله است و درباره جسد سوخته شده شک داشت که او شوهرعمه 89 ساله اش حشمت است.
تیم پلیسی با توجه به سرقت خودرو و یک فرش قیمتی از داخل خانه زوج پیر احتمال دادند که عاملان جنایت با انگیزه سرقت وارد خانه شده و این سرقت ها را انجام داده اند و در ادامه برای پنهان کردن سرنخ، جسد ها را به بیرون از خانه منتقل کرده اند.
کارآگاهان در این مرحله کارت سوخت خودروی سرقتی را بررسی کردند و پی بردند که کارت سوخت خودرو در چند مرحله در چند پمپ بنزین استفاده شده است و خیلی زود ماموران به پمپ بنزین ها رفتند و دوربین های مداربسته را بازبینی کردند.
صحنه عجیبی پیش روی ماموران قرار داشت، علی 50 ساله در چند نوبت از کارت سوخت حشمت استفاده کرده بود و در این مرحله کارآگاهان به سراغ علی رفتند و اقدام به دستگیری او کردند.
علی ابتدا خود را بیگناه می دانست، اما وقتی در برابر مدارک پلیسی قرار گرفت به ناچار به قتل خونین عمه و شوهرعمه پیرش اعتراف کرد.
شوهر عمه ام در پارکینگ به زنم تعرض کرد
روز 29 فروردین سال 90 پس از صدور کیفرخواست جلسه رسیدگی به پرونده قتل خونین عمه و شوهرعمه در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی نورا... عزیز محمدی و چهار مستشار برگزار شد.
نماینده دادستان در شروع جلسه فرحناز همسر علی را به دلیل پنهان کردن قتل گناهکار دانست و برایش درخواست مجازات کرد و در ادامه اولیای دم برای قاتل حشمت و مهشید تقاضای قصاص کردند.
علی برای دفاع در جایگاه قرار گرفت و درباره انگیزه قتل گفت: چندی قبل عمه ام به دلیل بیماری اش در بیمارستان بستری بود، من و همسرم در بیمارستان از او مراقبت می کردیم تا این که با تشخیص پزشکان، عمه ام از بیمارستان ترخیص شد.
وی افزود: آن روز من همراه عمه، شوهرعمه، همسر و فرزندم از بیمارستان به خانه عمه ام رفتیم و، چون عمه ام پیر بود کمکش کردم و تا داخل خانه همراهی اش کردم، اما بعد از چند روز از همسرم شنیدم وقتی من همراه عمه ام به خانه اش رفته بودم، شوهر عمه ام داخل پارکینگ ساختمان به زنم تعرض کرد که همسرم مانع کارش شده بود و در ادامه حشمت به همسرم پیشنهاد دوستی و ایجاد رابطه پنهانی داده است.
مرد جوان گفت: وقتی ماجرا را شنیدم، ناراحت و عصبانی شدم و پس از تماس تلفنی با حشمت درگیری لفظی پیدا کردم و تصمیم گرفتم دیگر با آن ها رابطه ای نداشته باشم تا این که عمه ام با من تماس گرفت و خواست به خانه شان بروم.
عامل جنایت گفت: روز حادثه وقتی به خانه عمه ام رفتم درباره رفتار زشت و شوهرش صحبت کردم که حشمت شروع به خندیدن کرد و به سمت پارکینگ خانه شان رفت و عمه ام بدون توجه به حرف هایم به حمام رفت.
عصبانی بودم، به همین دلیل از کابینت آشپزخانه یک چاقو برداشتم و به حمام رفتم و در آن جا مهشید را با ضربات چاقو به قتل رساندم و سپس داخل سالن پذیرایی منتظر ماندم تا این که حشمت وارد خانه شد و پیگیر عمه ام شد که گفتم داخل حمام است.
حشمت به سمت حمام رفت که قبل از رسیدن به داخل حمام به سراغش رفتم و او را نیز با ضربات چاقو به قتل رساندم. سپس یک لیوان قهوه برای خودم درست کردم و بعد از خوردن آن به فکر صحنه سازی افتادم.
علی ادامه داد: دو جسد را روی یک فرش گذاشتم و به پارکینگ ساختمان کشاندم و نیمه شب بود که جسد ها را سوار بر خودروی پراید حشمت کردم و به بیابان های اطراف کرج رفتم، ابتدا به دلیل کینه ای که از حشمت داشتم جسد را از خودرو بیرون کشیدم و اقدام به آتش زدن جسد او کردم، سپس همراه جسد عمه ام در بزرگراه پرسه زدم و سپس جسدش را داخل رودخانه انداختم و بعد به خانه رفتم.
وی افزود: 19 روز از جنایت گذشته بود که ماجرای قتل عمه و شوهرعمه ام را برای همسرم فرحناز تعریف کردم که از من خواست خودم را تسلیم پلیس کنم، اما حرفش را گوش نکردم.
فرحناز در جایگاه دفاع
فرحناز درباره اتهام پنهان کردن ادله جرم، به دادگاه گفت: من هرگز دل خوشی از بستگان همسرم نداشتم و بعد از آن که از ماجرای قتل باخبر شدم از شوهرم خواستم خودش را تسلیم پلیس کند.
فرحناز درباره ادعای شوهرش و پیشنهاد ارتباط پنهانی با حشمت گفت: حشمت در پارکینگ خانه شان قصد تعرض به من را داشت. او از من درخواست کرد با یکدیگر ارتباط داشته باشیم.
بدین ترتیب قضات پس از جلسه رسیدگی به این پرونده، علی را به دو بار قصاص نفس - اعدام – پرداخت دیه و زندان محکوم کردند و حکم صادر شده در مرداد سال 91 تایید شد.
اجرای حکم اعدام
علی در صف نوبت اجرای حکم اعدام قرار داشت تا این که پس از 10 سال از ماجرای قتل خونین در حمام عامل جنایت پای چوبه دار قرار گرفت.
صبح روز چهارشنبه 6 شهریور امسال عامل قتل عمه و شوهرعمه پای چوبه دار رفت و بازهم ادعا های قبلی اش در دادگاه را تکرار کردو ثانیه هایی بعد با دستور نماینده دادستان حکم اعدام او اجرا شد.
تحلیل کارشناس / فاصله گرفتن از حریم سلامت اخلاقی
دکتر مجید ابهری آسیب شناس اجتماعی
قتل به عنوان خشن ترین رفتار برخاسته از پرخاشگری دلایل مختلف اجتماعی دارد. اصلی ترین دلیل قتل های ناموسی در حوزه بررسی رفتارهاست. همچنین برای ارتکاب قتل فاصله گرفتن از ارزش های اخلاقی نیز مهم تلقی می شود.
افرادی که در مدیریت رفتار های شان ضعیف عمل می کنند و رفتار های هیجانی برخاسته از خشم دارند زودتر در نزاع و درگیری مرتکب قتل می شوند. نبود کنترل بر رفتار هنگام عصبانیت سبب می شود فرد دست به قتل نزدیکان خود نیز بزند. در بررسی قتل های مختلف قتلی که با عنوان ناموسی مطرح می شود دلایل مربوط به خود را نیز دارد گاهی افراد با دلایل و توجیه دفاع از حریم نوامیس خود عمدا دست به قتل می زنند که حتما در این بین پای فرد سومی در میان است که تشکیل دهنده رابطه عاطفی تلقی می شود.
از سوی دیگر به دلیل کمرنگ شدن ارزش های اخلاقی زن یا مرد آن ها از حریم سلامت اخلاقی فاصله می گیرند و در این صورت است که قتل ناموسی رخ می دهد و باعث می شود قاتل پای چوبه دار کشیده شود. یعنی با وقوع هر قتل یک فرد قربانی خشم و فرد دیگر به خاطر هنجار شکنی وقانون گریزی به مرگ محکوم می شود.
کمرنگ بودن آموزش های مهارت زندگی در دوران نوجوانی و جوانی از یک سو و آموزه های اخلاقی از سوی دیگر سبب می شود یک نفر دست به جنایت بزند تا بتواند از ناموس خود دفاع کند. در گفتگو با این قبیل قاتلان آن ها بیان کرده اند که دفاع از ناموس نه تنها واجب است بلکه از تکرار این رفتار ها نیز احساس پشیمانی نکرده اند؛ بنابراین به این نتیجه می رسیم که اگر خانواده ها از دوران کودکی به ارائه آموزه های دینی و معیار های اخلاقی توجه کنند هیچ گاه روابط عاطفی مخربی رخ نمی دهد که منتهی به قتل ناموسی شود.
البته در این بین نقش رسانه ها نیز جدی است، زیرا ساخت برنامه های فرهنگی متنوع و پیشگیرانه در کاهش این اتفاقات هولناک بی ثمر نخواهد بود. خبر های مرتبط
منبع خبر : رویداد 24

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
قاتل   مرد جوان   قصاص   کندوان   خرداد   انتقام جویی   کارت سوخت   ناپدید شدن   کارآگاهان   تجریش   خونین   تجسس   قتل هولناک   نماینده دادستان   گناهکار   گام نخست   پمپ CNG   جنایت   اولیا دم   حادثه   بیمارستان   همسر   پزشکان   29 فروردین   پلیس آگاهی تهران   دادگاه کیفری   سرقت خودرو  
اخبار مرتبط
راننده قاتل از چوبه دار گریخت
ایران آنلاین
قتل تاجر زاهدانی در تهران + عکس
رکنا نت
مرگ تلخ مرد 89 ساله تهرانی در درگیری با پسر 55 ساله اش
رکنا نت
جا ماندن کارت ویزیت قاتل در صحنه جنایت کار دستش داد
تیتر امروز
وعده یک میلیادر تومانی قاتل به خانواده مقتول کرجی / 13 سال بعد راز فاش شد + عکس
رکنا نت
قاتل:چون پریسا به من علاقه نداشت با چاقو کشتمش
رویداد 24
پدر و مادر پریسا از قصاص پسرهمسایه گذشتند/ قاتل: با پریسا همسایه بودیم و دوستش داشتم،اما چون او به من علاقه نداشت با چاقو کشتمش
خبرآنلاین
قتل پرستار بدحجاب در تهران/آزاده با مرد غریبه چه سروسری داشت
سیتنا
قتل پرستار بدحجاب در تهران / آزاده با مرد غریبه چه سروسری داشت + عکس متهم
رکنا نت
قتل فجیع در قلهک تهران
ساعت 24
سلاخی مرد تهرانی در مقابل چشمان همسرش / در شب محرم رخ داد
رکنا نت
قتل مرد جگرگی راز شوم دختر جوان تهرانی و زن دوم او را فاش کرد
روز نو
مرگ،علت بر ملا شدن راز مرد!
بازار نیوز
مرگ مردتهرانی راز ازدواج دومش را فاش کرد +عکس
فردا نیوز
مرگ مردتهرانی راز ازدواج دومش را فاش کرد
ساعت 24
قتل مرد جگرگی راز شوم دختر جوان تهرانی و زن دوم او را فاش کرد + عکس
رکنا نت
ضربات مرگبار چاقو بر پیکر مرد جگرکی راز زن دوم پنهانی را فاش کرد / در تهران رخ داد
رکنا نت
حمله فرشاد به دختر عموی 35 ساله اش / رویا زیر دوش بود / در تهران رخ داد + عکس
رکنا نت
بخشش قاتل به احترام تاسوعا و عاشورا
تدبیر نو
بخشش قاتل به احترام تاسوعا و عاشورای حسینی
جوان آنلاین
آزادی عامل جنایت در دوئل عشقی
مشرق نیوز
قاتل حسین بخشیده شد تا ظهر عاشورا در تهران عزاداری کند / سحر چه بلای سر او جوان آورد + عکس
رکنا نت
قصاص قاتل عمه و شوهرعمه
بازار نیوز
قاتل زوج سالخورده بالای چوبه دار رفت
بهار نیوز
علی در زندان کرج اعدام شد / او ثانیه های قبل اعدام حرف ناجوری زد + عکس
رکنا نت
قاتل فامیلی در پایان خط
مشرق نیوز
جسد شوهرعمه ام را به آتش کشیدم و جسد عمه ام را ...
فرارو
قاتل زوج سالخورده بالای چوبه دار
رکنا نت
زن خائن ایرانی با پسر افغان سروسر داشت / شوهر بی نوا در باغ کرج چه دید؟
رکنا نت
گفتگو با مردی که 150 جفت قناری را در آتش سوزاند/تبهکاری های 3 همکلاسی در شب های تهران
باشگاه خبرنگاران
روایت قتل میترا/از قتل تا آزادی نجفی!
بازار نیوز
پرونده جنجالی نجفی/ از «قصاص» تا «آزادی»
جهان نیوز
شوهر سمیرا او را با مردان غریبه تنها می گذاشت! / خلیل و جمشید چه کردند !
رکنا نت
قتل هولناک مرد جواهرفروش در تهران
افکار نیوز
قاتل همسر و دوفرزند خطاب به اولیای دم: مرا قصاص کنید ، فقط بگویید مرا بخشیده اید
روز نو
هر چه زودتر اعدامم کنید
رکنا نت
مشت مرگبار به خواستگار سمج
سلامت نیوز
زیر دوش بودم نیما مرا غافلگیر کرد / این جوان تهرانی اعدام نشد !
رکنا نت
محاکمه مردی که در یک لحظه قاتل شد
الف
تبرئه از قصاص برای جوانی که دوستش را کشت/ قاتل: نیما مهدورالدم بود
الف
اخبار مرتبط
bltایران آنلاین : راننده قاتل از چوبه دار گریخت
bltرکنا نت : قتل تاجر زاهدانی در تهران + عکس
bltرکنا نت : مرگ تلخ مرد 89 ساله تهرانی در درگیری با پسر 55 ساله اش
bltتیتر امروز : جا ماندن کارت ویزیت قاتل در صحنه جنایت کار دستش داد
bltرکنا نت : وعده یک میلیادر تومانی قاتل به خانواده مقتول کرجی / 13 سال بعد راز فاش شد + عکس
bltرویداد 24 : قاتل:چون پریسا به من علاقه نداشت با چاقو کشتمش
bltخبرآنلاین : پدر و مادر پریسا از قصاص پسرهمسایه گذشتند/ قاتل: با پریسا همسایه بودیم و دوستش داشتم،اما چون او به من علاقه نداشت با چاقو کشتمش
bltسیتنا : قتل پرستار بدحجاب در تهران/آزاده با مرد غریبه چه سروسری داشت
bltرکنا نت : قتل پرستار بدحجاب در تهران / آزاده با مرد غریبه چه سروسری داشت + عکس متهم
bltساعت 24 : قتل فجیع در قلهک تهران
bltرکنا نت : سلاخی مرد تهرانی در مقابل چشمان همسرش / در شب محرم رخ داد
bltروز نو : قتل مرد جگرگی راز شوم دختر جوان تهرانی و زن دوم او را فاش کرد
bltبازار نیوز : مرگ،علت بر ملا شدن راز مرد!
bltفردا نیوز : مرگ مردتهرانی راز ازدواج دومش را فاش کرد +عکس
bltساعت 24 : مرگ مردتهرانی راز ازدواج دومش را فاش کرد
bltرکنا نت : قتل مرد جگرگی راز شوم دختر جوان تهرانی و زن دوم او را فاش کرد + عکس
bltرکنا نت : ضربات مرگبار چاقو بر پیکر مرد جگرکی راز زن دوم پنهانی را فاش کرد / در تهران رخ داد
bltرکنا نت : حمله فرشاد به دختر عموی 35 ساله اش / رویا زیر دوش بود / در تهران رخ داد + عکس
bltتدبیر نو : بخشش قاتل به احترام تاسوعا و عاشورا
bltجوان آنلاین : بخشش قاتل به احترام تاسوعا و عاشورای حسینی
bltمشرق نیوز : آزادی عامل جنایت در دوئل عشقی
bltرکنا نت : قاتل حسین بخشیده شد تا ظهر عاشورا در تهران عزاداری کند / سحر چه بلای سر او جوان آورد + عکس
bltبازار نیوز : قصاص قاتل عمه و شوهرعمه
bltبهار نیوز : قاتل زوج سالخورده بالای چوبه دار رفت
bltرکنا نت : علی در زندان کرج اعدام شد / او ثانیه های قبل اعدام حرف ناجوری زد + عکس
bltمشرق نیوز : قاتل فامیلی در پایان خط
bltفرارو : جسد شوهرعمه ام را به آتش کشیدم و جسد عمه ام را ...
bltرکنا نت : قاتل زوج سالخورده بالای چوبه دار
bltرکنا نت : زن خائن ایرانی با پسر افغان سروسر داشت / شوهر بی نوا در باغ کرج چه دید؟
bltباشگاه خبرنگاران : گفتگو با مردی که 150 جفت قناری را در آتش سوزاند/تبهکاری های 3 همکلاسی در شب های تهران
bltبازار نیوز : روایت قتل میترا/از قتل تا آزادی نجفی!
bltجهان نیوز : پرونده جنجالی نجفی/ از «قصاص» تا «آزادی»
bltرکنا نت : شوهر سمیرا او را با مردان غریبه تنها می گذاشت! / خلیل و جمشید چه کردند !
bltافکار نیوز : قتل هولناک مرد جواهرفروش در تهران
bltروز نو : قاتل همسر و دوفرزند خطاب به اولیای دم: مرا قصاص کنید ، فقط بگویید مرا بخشیده اید
bltرکنا نت : هر چه زودتر اعدامم کنید
bltسلامت نیوز : مشت مرگبار به خواستگار سمج
bltرکنا نت : زیر دوش بودم نیما مرا غافلگیر کرد / این جوان تهرانی اعدام نشد !
bltالف : محاکمه مردی که در یک لحظه قاتل شد
bltالف : تبرئه از قصاص برای جوانی که دوستش را کشت/ قاتل: نیما مهدورالدم بود
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.