مخبر - 1398/06/13 - «بانوی سردار» اقتدار زن ایرانی را به رخ کشید

«بانوی سردار» اقتدار زن ایرانی را به رخ کشید
بازیگر سریال «بانوی سردار» گفت: معتقدم که باید بی بی مریم از لهجه استفاده می کرد و حتی باید از ته لهجه و آهنگی از این لهجه بهره می برد که این اتفاق در این سریال نیفتاد.
«بانوی سردار» اقتدار زن ایرانی را به رخ کشید

به گزارش مشرق، همیشه قهرمان های زن در سریال ها نمود خوبی داشته و دارند و از این حیث مخاطب نیز استقبال ویژه ای از چنین سبک سریال هایی دارند. پیشگام ترین کارگردان در عرصه و ساخت سریال هایی با حضور قهرمان های زن سیروس مقدم است که سریال هایی نظیر نرگس، رستگاران، ریحانه، تا ثریا، مدینه، بانویی دیگر و ... را در کارنامه خود دارد. در هر یک از این سریال ها خصیصه های زن ایرانی نظیر وفاداری، تعهد؛ فداکاری، مهربانی، سختکوشی و... برای قهرمان زن در نظر گرفته شده و کلیت سریال روی زندگی و مسائلی است که برای او اتفاق می افتد.

اما در کنار اینها شاید تا به حال هیچ کارگردانی به زندگی یک زن قهرمان واقعی آن هم در بستر تاریخ نپرداخته باشد. پرویز شیخ طادی برای اولین بار با همراهی سعید مرادی تهیه کننده سریالی را درباره زندگی و دلاوری های بی بی مریم سردار زن بختیاری تحت عنوان «بانوی سردار» ساخته اند که از شبکه سه سیما پخش شد. بی بی مریم بختیاری دختر حسینقلی خان ایلخانی در سال 1253 در منطقه بختیاری به دنیا آمد. او از زنان باسواد و روشنفکر عصر خود بود و یکی از خصیصه های بارز او طرفداری ازحقوق زنان بود. او 63 سال زندگی کرد و در این مدت فنون اردوکشی نظامی و لشکر داری را از پدر و برادرانش آموخت و در جنگ جهانی اول به کار بست و به عنوان یکی از شخصیت های ضداستعماری و استبدادی عصر قاجار مطرح بود.

بیشتر بخوانید: باران توییتری برای بوی باران +تصاویر بینندگان تلویزیون علیه «بوی باران» سریال های ایام محرم مشخص شدند

پانته آ سیروس که پیش از این در فیلم سینمایی «اینجا همه چیز خوب است»، «خرگیوش»، «ساعت پنج عصر» و سریال های «تنهایی لیلا»، «شمعدونی» و ... بازی کرده است، در این سریال نقش بی بی مریم را ایفا کرده است. نقشی که علاوه بر توانایی های بازی او به توانمندی هایش در حیطه ورزش نیز پرداخته است. سیروس سوارکاری و تیراندازی را از کودکی آموخته است و در این زمینه مهارت های ویژه ای دارد. با او درباره ایفای نقشش در این سریال تاریخی گفت وگو کرده ایم:

** با توجه به اینکه در این سالها بازیگری می کردید، تا به حال نقش تاریخی بازی کرده بودید؟

-نه تا به حال این سبک نقش ها را بازی نکرده بودم و ژانر مورد علاقه ام تاریخی و جنگی هست. شاید به خاطر علاقه ای که از کودکی به سوارکاری و تیراندازی داشتم است. خانه ما تهران بود اما خانواده پدری ام در منطقه خلجستان بین ساوه و قم و اصفهان مزرعه های متعدد دارند و در آنجا همه فامیل پدری ام اسب دارند و کار کشاورزی می کنند و من در این فضاها بزرگ شدم. علاوه بر این سنگ نوردی و کوهنوردی هم انجام می دهم که یکی از برنامه هایمان صعود به قله های معروف ایران مثل دماوند و علم کوه است.

** شما از چند سالگی سوارکاری می کردید؟

-از وقتی یادم هست و قبل از اینکه به مدرسه بروم اسب داشتم و پدر و عمویم بچه ها را آموزش می دادند. وقتی خیلی کوچکتر بودم همراه با پدرم و بعد از آن که یاد گرفتم به تنهایی اسب سواری می کردم. در این بین بعضی از بچه ها به سوارکاری علاقه داشتند و برخی هم نه و من جزو آندسته بودم که سوارکاری را خیلی زیاد دوست داشتم. حتی تیراندازی هم می کردیم و اسلحه شکاری داشتیم و هدف می زدیم. بیشتر پسرها طرفدار این کارها بودند اما خب من بین دخترها مستثنی بودم. این را هم باید بگویم که من سوارکار باشگاه نیستم و سوارکار بیابان هستم.

** در این زمینه و بعد از پخش سریال «بانوی سردار» بازخوردی از افرادی که به صورت حرفه ای سوارکاری می کنند، داشتید؟

-تعدادی از لرهای بختیاری در اینستاگرام به من پیام دادند و از سوارکاریم تشکر کردند. معتقدم وقتی شهری ها می گویند سوارکاری ات خوب است، به این دلیل است که فیلم و سریال هایی را دیده اند و بر اساس آن نظر می دهند. اما زمانیکه سوارکاران لر بختیاری این را می گویند این را می دانم که آنها ریزه کاری هایی را می دانند که وقتی از شما تعریف می کنند انگار به نوعی به جانتان می نشیند.

** از علاقه تان به کارهای تاریخی گفتید. چرا کارهای تاریخی را دوست دارید؟

-به این دلیل که ورزشکار بودن را خیلی دوست دارم و این تلاش ها برایم هیجان انگیز است. تا جایی که بتوانم از نقش هایی که تحرکی ندارد دوری می کنم، مگر اینکه نقشم شخصیت پردازی عجیبی داشته باشد. بازی در این نوع فیلم ها برایم یادآور خاطره های خوب کودکی و غرق شدن در آن فضاهای خاکی و پر از حس خوب است. حتی در خلال ضبط سریال و زمانیکه در قلعه نشسته بودم، بوی کاهگل ها که بلند می شد به بچگیم پرواز می کردم و در کل فضای آنجا بی نهایت برایم جذابیت داشت.

** قبل از اینکه در این نقش بازی کنید، شخصیت بی بی مریم را می شناختید؟

-نه حتی اسم این بانو هم به گوشم نخورده بود.

** برای شناخت بیشتر از بی بی مریم بیشتر به چه سمتی رفتید؟

-روز اولی که چنین نقشی را به من پیشنهاد دادند و به دفتر رفتم تا صحبت کنم پنج ساعت بعدش قراردادم را بستم و فردای آن روز سریال کلید خورد و اصلا فرصت این را نداشتم که بخواهم تحقیقی درباره وی کنم. در نتیجه تمام اطلاعاتی که درباره بی بی مریم دارم را در همان چهار ماه تصویربرداری جمع آوری کردم و در این مدت آنقدر رفت و آمد و بازی در این مجموعه تلویزیونی وقتم را پر کرده بود که عملا به تحقیق های بیشتر نمی رسیدم اما اگر زمان بیشتری داشتم می توانستم تحقیق های بیشتری هم داشته باشم. البته ناگفته نماند که آقای پرویز شیخ طادی در این بخش کمک های فراوانی به من کرد.

** از آنجایی که انتخاب خوبی درباره شما صورت گرفته است، این سوال پیش می آید که قطعا سازندگان این سریال روی مواردی حساسیت داشتند که در شما و ویژگی های درونی تان پیدا کرده بودند.

-این فاکتورها که می گویید قطعا برایشان مهم بود چراکه خیلی از بازیگران خانم برای این نقش صحبت کرده بودند و حتی دوره های کوتاه سوارکاری را گذراندند اما موفق به ارتباط خوبی با اسب نشدند. البته آنها مقصر نیستند چراکه یک ماه سوارکاری فرصت بسیار محدودی است و آدم را سوارکار نمی کند. ایراد از جایی دیگر است و آنهم اینکه شرایط به گونه ای است که بازیگرانمان لازم نیست که چنین مهارت هایی را بلد باشند و فقط تکنیک های بازیگری مهم است و در کلاس های بازیگری هم این را نمی گویند که آموزش سوارکاری و یکسری ورزش ها برای یک بازیگر لازم است. کاش در کشور ما هم بازیگران به این مهارت ها مسلط باشند چراکه بازیگری و ورزش کردن مثل زنجیر به هم وصل است. اینکه یک بازیگر در این زمینه ها توانایی ندارد نویسنده و کارگردان هم برای او چنین نقش هایی را در نظر نمی گیرند، از آن طرف هم وقتی کارگردان ها چنین نقش هایی نمی نویسند، بازیگرها هم به دنبالش نمی روند. در ادامه باید این را بدانیم که بدلکار نیامده که همه کارها را انجام دهد بلکه او آمده تا کاری که بازیگر حرفه ای نمی تواند را انجام دهد.

** و یکی از ویژگی هایی که شما برای بازی در این نقش داشتید، عدم استفاده از بدلکار است.

-بله من برای این نقش از هیچ بدلکاری استفاده نکردم حتی بدلکارهایی سر صحنه می آمدند و لباس هم می پوشیدند اما کاری که آنها بتوانند انجام دهند و من نتوانم در این سریال نبود. یعنی حتی سر دست بلند کردن اسب را خودم انجام دادم، با اینکه کار خطرناکی است.

** وقتی این نقش به شما پیشنهاد شد، کدام ویژگی او برایتان پررنگ بود؟

- اقتدار این بانو از این جایگاهی که در تاریخ پیدا کرده است، برای من جذاب ترین بود. چنین شخصیتی قطعا یکسری ویژگی ها را در وجودش صیقل داده تا به چنین فردی تبدیل شود که اینهمه تاثیرگذار باشد و به جای اینکه فقط روی بچه های خود و خانواده اش تاثیرگذار باشد، می تواند یک طایفه و یک ایل را وادار کند تا در مقابلش سر تعظیم فرود بیاورند.

** نشان دادن این اقتدار برای کارگردان هم اهمیت داشت؟

- به هر حال کارگردان به نکته های ریزتری توجه می کند که می خواهد همه جنبه های یک شخصیت را نشان دهد. مادری، دلاوری، هوادار مظلوم بودن، مقاومت علیه ظالم و درایت و در اصل باورپذیر شدن شخصیت بی بی مریم برای کارگردان مهم بود و اینکه من بتوانم طوری آن را بازی کنم که برای مخاطب شعاری نشود.

** شخصیتی که شما بازی کردید، تا چه اندازه شبیه به بی بی مریم واقعی شده است؟

- چه کسی این را می داند؟!

** یعنی هیچ بازمانده ای از نسل او در عصر کنونی حضور ندارد؟

- حتما وجود دارد و خیلی ها به من گفتند که از لحاظ رفتاری نه ظاهری خیلی به این شخصیت شبیه هستی. از طرفی هم برخی ها به من می گویند نواده بی بی هستند و او همین ویژگی های شما را داشت، اما اگر به طور منطقی بخواهیم در نظر بگیریم به این نتیجه می رسیم که آیا نواده بی بی او را دیده و با خصایص او آشنا است؟ و در کل به حرف های درست و صحیح دسترسی نداریم که بتوانیم روی آنها حساب باز کنیم. تنها حس من و شما می ماند که آیا امروز با دیدن این سریال و بی بی مریم می توانیم او را بپذیریم یا نه؟ من کامنت های منفی و مثبتی درباره خوب بازی کردن در این نقش دارم، اما نه می توانم به مثبت ها اعتماد کنم و نه به منفی ها.

** با استفاده از گریم شاید می توانستند شباهت ظاهری را هم در نظر بگیرند، چرا این کار را نکردند؟

- به این دلیل که مختصات سینما چیز دیگری است و در جذابیت های بصری است. در همه جای دنیا وقتی درباره شخصیتی فیلم و سریالی می سازند، ظاهر شخصیت را طوری طراحی می کنند که برای مردم امروزشان باور پذیر باشد.

** همانطور که در گفت وگوها اشاره شده است، این سریال بر اساس دست نوشته های بی بی مریم ساخته شده است. در این دست نوشته ها نکته ای درباره ویژگی های اخلاقی و رفتاری او نیامده بود؟

- متاسفانه این کتاب هنوز به دست من نرسیده است و چند نفر قولش را به من دادند و بی صبرانه منتظر خواندن این کتاب هستم.

** یکی دیگر از نکاتی که درباره نقش شما در این سریال مطرح می شود، این است که چرا سردار زن بختیاری از لهجه استفاده نمی کند؟

- من امروز قرار داد بستم و فردایش جلوی دوربین بودم و قطعا در این مدت زمان کوتاه نمی توانستم روی لهجه تمرکز کنم. اما تمام قد معتقدم که باید این شخصیت از لهجه استفاده می کرد و حتی باید از ته لهجه و آهنگی از این لهجه بهره می برد. از طرفی این را قبول ندارم که بی بی مریم باید بختیاری حرف می زد چونکه مردم متوجه نمی شدند اما باید آهنگ لهجه را ادا می کرد. این موضوع برای سازنده های سریال بسیار مهم بود اما بازیگری که با این نقش هماهنگی داشته باشد را پیدا نمی کردند به این دلیل که توانایی هایی برایشان مهم بود که بازیگرها نداشتند و در قبل توضیح دادم. در ادامه آقای شیخ طادی دنبال بازیگری بودند که صدای قوی داشته باشد و لطیف نباشد چونکه اقتدار او را نمی رساند. صدا، قد، چابکی، عدم ترس از بلندی، سوارکاری از گزینه هایی بود که برایشان مهم بود و زمانیکه من را پیدا کردند در آن زمان محدود باید تصویربرداری را شروع می کردیم که باید مربی لهجه می آوردیم و این اتفاق میسر نشد. لهجه نداشتن بی بی مریم در این سریال قطعا به کیفیت این شخصیت لطمه زده است، منتهی لطمه ای برنداشته است که نشود از آن چشم پوشی کرد اما ایراد وارد است.

** به نظر شما این سریال تاریخ آن زمان را درست روایت کرده است؟

- این سریال یک اقتباس است و اصلا اتفاق هایی که افتاده است اتفاق های واقعی نیست، بلکه اتفاق هایی است که برای این شخصیت تعریف کردیم تا بگوییم او چنین اخلاق و رفتاری داشته است، نه اینکه این اتفاق افتاد.

** ساخت چنین سریال هایی که قصه قهرمان زنی را در دل تاریخ نشان می دهد، چقدر می تواند در زندگی مردم تاثیرگذار باشد؟

- من که سالها سوارکاری می کردم این شخصیت را نمی شناختم اما الان اتفاقی بعد از پخش این سریال افتاده است که 70 میلیون نفر ایرانی بی بی مریم را به خوبی می شناسند و در حداقل ترین شرایط ممکن نام بی بی مریم را می شناسند.

** شما برای ایفای این نقش با محدودیت مواجه نبودید؟

- نه اصلا. به این دلیل که سریال تاریخی بود در فرم و پوشش لباس ها هیچ مشکلی وجود نداشت و من به راحتی می توانستم با این لباس ها اسب سواری کنم. اما معمولا روی کارهایی که قهرمان زن دارند حساسیت هایی وجود دارد که دست آخر سازنده ها پشیمان می شوند و عطای کار را به لقایش می بخشند.

** صحبت هایی درباره ساخت ادامه این سریال شده است. قرار است این سریال ادامه داشته باشد؟

- از روزهای ابتدایی که سریال کلید خورد تا همین الان صحبت هایی بود و می گفتند که قرار است ادامه داشته باشد اما تا الان صحبتی در اینباره با ما نکردند.

** با توجه به اینکه فصل بعدی درباره زندگی علیمردان خان، پسر بی بی مریم است، نقش شما به اندازه فصل یک سریال پررنگ و محوری خواهد بود؟

-این را هم نمی دانم چونکه هنوز هیچ صحبتی با من نکردند.

** بعد از بازی در «بانوی سردار» در کار جدیدی مشغول به بازی نشدید؟

- پیشنهاد دارم اما هنوز به جایی نرسیده است و قراردادی نبستم.

** با توجه به اینکه برای اولین بار در یک سریال به خوبی شناخته شدید، مدیوم تلویزیون را چقدر می پسندید؟

- تلویزیون برای من جذاب است و مدیوم موثری است و طرفداران زیادی به نسبت سینما دارد. اینکه چه اتفاقی می افتد که بعضی ها تلویزیون را نمی بینند را کاری ندارم و در این که تلویزیون مدیوم موثری است شکی ندارم و اگر از این پس سریالی وزین پیشنهاد شود قبول می کنم. باید این را هم بگویم که من سریالی را بازی کردم که از آرزوهایم هم بزرگتر بود.

«بانوی سردار» درباره زندگی بی بی مریم سردار بختیاری است که تعدادی سردار در کنار او فعالیت دارند و کتابی نیز از زندگی وی منتشر شده است. این سریال به زندگی نخستین بانوی سردار ایرانی که به مبارزه با استکبار انگلیس و حکومت مرکزی رضا شاه می پردازد. تربیت فرزندان دلیر وطن پرست شیر علیمردان خان، ایجاد وحدت بین اقوام ترک تباران و لر تباران، تاثیرگذاری بی بی مریم بر قوم بختیاری و استقلال و اتکا به خود از مضامینی است که در این سریال به آن پرداخته شده است.

از بازیگران این سریال می توان به: پانته آ سیروس(بی بی مریم)، حبیب دهقان نسب، فرخ نعمتی، سهیلا رضوی، فرزین محدث، محمد فیلی، کاظم هژیرآزاد، صدرالدین حجازی، مهدی میامی، حمیدرضا نعیمی، علیرضا مهران، مرتضی زارع، سعیده عرب، علیرضا جاویدفر، بهشاد چنگیزی، سیاوش درخشی، شاپور کلهر، پارسا قربانی، مجید کریمی، هلیرضا دیلمی، فاطمه شکری و... اشاره کرد.

منبع: فارس
منبع خبر : مشرق نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
اصفهان   نظامی   دماوند   ساوه   سیروس مقدم   کوهنوردی   اسب سواری   پرویز شیخ طادی   بازیگر   اسلحه شکاری   کارگردان   کودکی   شبکه سه   فداکاری   ژانر   جنگ جهانی   علم کوه   سوارکار   باسواد   خانه ما   وفاداری   لهجه   بانوان   استان قم   فیلم های سینمایی   سوارکاری  
اخبار مرتبط
فیلم جدید «متیو مک کانوهی» بازیگر برنده اسکار در آستانه اکران
ستاره نیوز
نقش آفرینی ویل اسمیت در فیلم جنایی نتفلیکس
باشگاه خبرنگاران
سریال تاریخی «جشن سربرون» کلید خورد
افکار نیوز
آغاز تصویربرداری سریال الف فاخر جشن سربرون
خبرگزاری موج
ویل اسمیت نقش یک جنایتگر را بازی می کند
خبرآنلاین
داستان مشروطه در دل درام عشایری / آغازی بر سربریدن قالی
برنا نیوز
بازیگر نقش مولانا ؛ ایرانی یا ترکیه ای؟ عمر مختار لیبیایی یا آمریکایی؟
عصر ایران
بیوگرافی بهزاد داوری؛ از سریال شهرزاد تا از سرنوشت
ستاره
بازیگر مشهور: 7 ماه درگیر گریم سریال «ستایش 3» بودم
افکار نیوز
فاز نخست تصویربرداری تله فیلم «یاسین» در قم به پایان رسید
مهر نیوز
همه یاران ابراهیم در «خروج»
598
حال سینمای دفاع مقدس هیچ وقت خوب نبوده است| از فیلمسازها  توپ و تانک و اسلحه را بگیرید و بگویید شما یک فیلم جنگی بسازید، چیزی نمی توانند بسازند!
دیباچه
«بی بی مریم» را بیشتر بشناسیم
الف
پژمان بازغی در «سلفی با دموکراسی»
خبرآنلاین
این بانوی مقاوم را بیشتر بشناسیم
ایسنا
مهدی سلوکی بازیگرسریال ستایش فوت کرد ؟! + بیوگرافی و علت مرگ
شمانیوز
آتش تقی پور: من «قاسم» جدیدترین فیلم حاتمی کیا شدم
تسنیم
فیلم های جدید بر پرده سینما می آیند
فانوس نیوز
اخبار کوتاه سینمای ایران و جهان | فیلم های جدید بر پرده سینما می آیند
تسنیم
بیوگرافی مهدی سلوکی بازیگر سریال ستایش 3 + عکس و زندگی خصوصی
شمانیوز
خبرهایی از سینما و تئاتر
عصر ایران
/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟/
ایسنا
اکران و تحلیل فیلم هندی «پیهو» در یزد
ایرنا
اوضاع بازیگر سریال بانوی سردار از اوضاع تئاتر
افکار نیوز
بانوان سوارکار اصفهانی در تیم ملی سهمی ندارند
ایرنا
دلاور زن عصر مشروطه که خانه اش پناهگاه بزرگان مشروطه خواه بود
تابناک
تحریف زندگی یک شیرزن
تابناک
آرامگاه بی بی مریم بختیاری که قهرمان سریال «بانوی سردار» شد
ستاره نیوز
همکاری مجدد حیایی و نعمت الله در «قاتل وحشی»/کارگردان شعله ور در راه جشنواره فیلم فجر
میزان
عکس/ آرامگاه بی بی مریم بختیاری؛ قهرمان سریال "بانوی سردار"
صراط
تا حالا نقش تاریخی بازی نکرده بودم
نصف جهان
آرامگاه بی بی مریم بختیاری که قهرمان سریال «بانوی سردار» شد+ تصاویر
سایت جماران
اعتراف تازه گلشیفته فراهانی در مورد خروج از ایران +عکس
روز نو
گلشیفته فراهانی: خروج از ایران پر از زخم بود
تیک نیوز
مهم ترین رویدادهای ورزشی خراسان رضوی در هفته ای که گذشت
ایرنا
بازیگر نقش «بی بی مریم»: اگر پول هنگفت داشتیم، می توانستیم بهتر باشیم
انصاف نیوز
«بانوی سردار» اقتدار زن ایرانی را به رخ کشید
رهیاب نیوز
امروز همه «بی بی مریم» را می شناسند
الف
ناگفته های بازیگر «بی بی مریم» از سریال بانوی سردار
افکار نیوز
گفت وگو با پانته آ سیروس؛ بازیگر نقش بی بی مریم
برترین ها
اخبار مرتبط
bltستاره نیوز : فیلم جدید «متیو مک کانوهی» بازیگر برنده اسکار در آستانه اکران
bltباشگاه خبرنگاران : نقش آفرینی ویل اسمیت در فیلم جنایی نتفلیکس
bltافکار نیوز : سریال تاریخی «جشن سربرون» کلید خورد
bltخبرگزاری موج : آغاز تصویربرداری سریال الف فاخر جشن سربرون
bltخبرآنلاین : ویل اسمیت نقش یک جنایتگر را بازی می کند
bltبرنا نیوز : داستان مشروطه در دل درام عشایری / آغازی بر سربریدن قالی
bltعصر ایران : بازیگر نقش مولانا ؛ ایرانی یا ترکیه ای؟ عمر مختار لیبیایی یا آمریکایی؟
bltستاره : بیوگرافی بهزاد داوری؛ از سریال شهرزاد تا از سرنوشت
bltافکار نیوز : بازیگر مشهور: 7 ماه درگیر گریم سریال «ستایش 3» بودم
bltمهر نیوز : فاز نخست تصویربرداری تله فیلم «یاسین» در قم به پایان رسید
blt598 : همه یاران ابراهیم در «خروج»
bltدیباچه : حال سینمای دفاع مقدس هیچ وقت خوب نبوده است| از فیلمسازها  توپ و تانک و اسلحه را بگیرید و بگویید شما یک فیلم جنگی بسازید، چیزی نمی توانند بسازند!
bltالف : «بی بی مریم» را بیشتر بشناسیم
bltخبرآنلاین : پژمان بازغی در «سلفی با دموکراسی»
bltایسنا : این بانوی مقاوم را بیشتر بشناسیم
bltشمانیوز : مهدی سلوکی بازیگرسریال ستایش فوت کرد ؟! + بیوگرافی و علت مرگ
bltتسنیم : آتش تقی پور: من «قاسم» جدیدترین فیلم حاتمی کیا شدم
bltفانوس نیوز : فیلم های جدید بر پرده سینما می آیند
bltتسنیم : اخبار کوتاه سینمای ایران و جهان | فیلم های جدید بر پرده سینما می آیند
bltشمانیوز : بیوگرافی مهدی سلوکی بازیگر سریال ستایش 3 + عکس و زندگی خصوصی
bltعصر ایران : خبرهایی از سینما و تئاتر
bltایسنا : / در سینما و تئاتر چه خبر است؟/
bltایرنا : اکران و تحلیل فیلم هندی «پیهو» در یزد
bltافکار نیوز : اوضاع بازیگر سریال بانوی سردار از اوضاع تئاتر
bltایرنا : بانوان سوارکار اصفهانی در تیم ملی سهمی ندارند
bltتابناک : دلاور زن عصر مشروطه که خانه اش پناهگاه بزرگان مشروطه خواه بود
bltتابناک : تحریف زندگی یک شیرزن
bltستاره نیوز : آرامگاه بی بی مریم بختیاری که قهرمان سریال «بانوی سردار» شد
bltمیزان : همکاری مجدد حیایی و نعمت الله در «قاتل وحشی»/کارگردان شعله ور در راه جشنواره فیلم فجر
bltصراط : عکس/ آرامگاه بی بی مریم بختیاری؛ قهرمان سریال "بانوی سردار"
bltنصف جهان : تا حالا نقش تاریخی بازی نکرده بودم
bltسایت جماران : آرامگاه بی بی مریم بختیاری که قهرمان سریال «بانوی سردار» شد+ تصاویر
bltروز نو : اعتراف تازه گلشیفته فراهانی در مورد خروج از ایران +عکس
bltتیک نیوز : گلشیفته فراهانی: خروج از ایران پر از زخم بود
bltایرنا : مهم ترین رویدادهای ورزشی خراسان رضوی در هفته ای که گذشت
bltانصاف نیوز : بازیگر نقش «بی بی مریم»: اگر پول هنگفت داشتیم، می توانستیم بهتر باشیم
bltرهیاب نیوز : «بانوی سردار» اقتدار زن ایرانی را به رخ کشید
bltالف : امروز همه «بی بی مریم» را می شناسند
bltافکار نیوز : ناگفته های بازیگر «بی بی مریم» از سریال بانوی سردار
bltبرترین ها : گفت وگو با پانته آ سیروس؛ بازیگر نقش بی بی مریم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.