مخبر - 1398/06/13 - قابلیت های تعامل پژوهشگاه ICT با تولید و پشتیبانی صنعت فولاد

قابلیت های تعامل پژوهشگاه ICT با تولید و پشتیبانی صنعت فولاد
مسئولان و نمایندگان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست معرفی این پژوهشگاه، ضمن طرح نقش پژوهش های انجام شده در حوزه صنعت، به نکات قابل تعامل و همکاری با شرکت فولاد مبارکه اصفهان اشاره کردند.برای مشاهده مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید
قابلیت های تعامل پژوهشگاه ICT با تولید و پشتیبانی صنعت فولاد

به گزارش سیتنا، نشست صمیمانه معرفی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیشنهاد همکاری با شرکت فولاد مبارکه اصفهان صبح امروز (چهارشنبه 13 شهریور) با حضور دکتر لیلا محمدی رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات، جمعی از مدیران زیرمجموعه پژوهشکده های پژوهشگاه و مدیران حوزه فناوری اطلاعات و هوشمندسازی شرکت فولاد مبارکه اصفهان به میزبانی پژوهشگاه ICT برگزار شد.

محمدی رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات در ابتدای این نشست، ضمن عرض خیرمقدم، به سابقه فعالیت و ماموریت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره و اظهار کرد: 4 پژوهشکده در این پژوهشگاه فعال هستند که به امور مختلف مانند تحقیق و پژوهش پروژه ها، ارائه خدمات مشاوره ای و حتی توسعه کسب و کارهای نوپا و ارتقای شرکت های دانش بنیان می پردازد.

وی افزود: رصد فناوری، آینده نگری و کمک به تدوین برنامه های بخشی و ملی و بومی سازی فناوری های پیشرفته نیز از جمله ماموریت های این پژوهشگاه است.

محمدی در خصوص اقدامات پژوهشگاه ICT در حوزه آزمایشگاهی گفت: ما در آزمایشگاه ها، ضمن ارائه خدمات زیرساختی، با ارائه آموزش تخصصی، بخشی که نیاز کاری و مشاوره دارد را احصاء کند.

به گفته رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات، پژوهشگاه ICT همچنین تقویم آموزشی دارد که با توجه به اقتضائات، نیاز هر بخش تامین می شود.

نقش انقلاب صنعتی چهارم در اقدامات صنعتی

همچنین در بخشی از این جلسه، برخی از مدیران پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با بررسی انقلاب صنعتی چهارم و پیامدهای ناشی از آن، گزارش هایی از مقدمات همکاری با شرکت فولاد مبارکه اصفهان و اقدامات صنعتی قابل انجام، ارائه کردند.

مهندس محمد دین دوست مجری پروژه «به کارگیری پویایی سیستم جهت بررسی کمبود طیف فرکانسی» ضمن توضیح انقلاب صنعتی چهارم و دلایل وقوع آن، به خدمات قابل ارائه مورد پژوهش در صنعت اشاره و اظهار کرد: هوش مصنوعی، رباتیک، اینترنت اشیا، چاپ سه بعدی، نانو تکنولوژی، بلاک چین، کلان داده، واقعیت افزوده، رایانش ابری، بیوتکنولوژی و ماشین های خودران از جمله اقدامات قابل پژوهش است.

دین دوست در خصوص اصول زیربنایی انقلاب صنعتی چهارم نیز گفت: تعامل پذیری، شفافیت اطلاعات، تصمیم های غیرمتمرکز و کمک فنی سیستم به انسان از اصولی هستند که نیاز به تحول در صنعت را مطرح کردند.

وی به کاربرد اینترنت اشیا در وادی صنعت اشاره و خاطرنشان کرد: این تجهیزات می تواند به کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری کمک کند و ضمن افزایش حداقل 15 درصد کارایی تولید، حداقل 30 درصد از هزینه های تعمیر و نگهداری و انبارداری را کاهش می دهد.

به گفته دین دوست، صنایعی مانند صنعت فولاد که مواردی مانند طول عمر تجهیزات یکی از دغدغه های آنها به شمار می رود، می تواند محیط خود را به محیط عملیاتی پایدار تبدیل کند.

همچنین دکتر رقیه جدا مجری پروژه «نسل پنجم شبکه ارتباطی 5G» به ارزش های این فناوری در صنعت اشاره کرد و گفت: نسل پنجم شبکه ارتباطی برای صنایع متصل می تواند در غالب بخش ها، به ویژه بخش های صنعت انرژی و تولید صنعتی که فولاد مبارکه در آن فعال است، کاربرد بهینه داشته باشد و از این تکنولوژی در تمام مراحل تولید، توزیع و پشتیبانی صنعت فولاد استفاده کرد.

دکتر افشین سوزنی رییس اداره آزمایشگاه امنیت پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ICT نیز در بخش دیگری از این جلسه ضمن تشریح اهداف و ماموریت های آزمایشگاه امنیت، به محصولات سال های اخیر این پژوهشگاه اشاره و تاکید کرد: صنعت فولاد می تواند در بخش بومی سازی این تجهیزات، از خدمات مشاوره و آموزشی این آزمایشگاه استفاده کرده و نمونه های موفق بومی را در صنعت به وجود آورد.

مزایای استفاده از هوش مصنوعی در صنعت فولاد

دکتر میرصراف پژوهشگر حوزه اینترنت اشیا و شهر هوشمند نیز در ادامه این جلسه درباره فناوری های نوین ICT در صنایع، مزایا و پیش بینی های خروجی ناشی از آن توضیح داد و افزود: بهینه سازی تولید از طریق هوش مصنوعی، عملیات با کیفیت بالا و بدون خطا با فناوری اینترنت اشیا، پیشگویی خرابی و حذف آن در فرآیند تولید و تشخیص، اعلان و کنترل رفتارهای غیرطبیعی و خطرناک از جمله تاثیرات نقش کلان داده، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در فولاد است.

همچنین مهدی حسین پور مجری پروژه «تدوین پیش نویس لایحه حکمرانی داده» در بخشی از این نشست به ارزش گذاری داده پرداخت و تاکید کرد که در این صنعت، می توان استراتژی نمونه داده را مدنظر قرار داد.

وی به سابقه پژوهش فعالان صنعت در دنیا در استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و افزود: 4 شرکت در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفتند و نتیجه نشان داد که شرکت های استفاده کننده از فناوری نوین، استفاده از اینترنت اشیا در اولویت خود قرار داده اند.

در ادامه این نشست، مداح حسینی در ادامه معرفی پژوهشکده، به مباحثی که در حوزه توسعه اقتصاد دیجیتال مطرح شده، اشاره و تاکید کرد: شرکت فولاد مبارکه اصفهان می تواند در یک بررسی از اطلاعات قابل ارائه این پژوهشگاه، هدف خود از نوع استفاده از خدمات پژوهشگاه ICT را روشن و در مذاکرات بعدی مطرح کند.

زیرساخت اولیه فناوری اطلاعات در صنعت فولاد مبارکه وجود دارد

در بخش دیگری از این جلسه نیز مهندس گلبو مدیر سیستم ها و فناوری اطلاعات فولاد مبارکه اصفهان، با ارائه پیشینه شرکت متبوعش، گفت: این شرکت از سال 61 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده و آمار تولیدی بیش از 110 میلیون تنی را دارد.

وی افزود: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در اتوماسیون صنعتی، پیشتاز بوده و از حدود سال 1890 میلادی در این عرصه ورود کرده است.

در بخش دیگری از این جلسه سوالی پیرامون حوزه های فعالیت شرکت فولاد مبارکه اصفهان و انتظارات آتی آن مطرح شد که مهندس قضاوی سرپرست واحد هوشمندسازی این شرکت در پاسخ گفت: با توجه به موج تحول ایجاد شده در تمام صنایع، کشورهای صنعتی مانند آلمان، کره جنوبی، چین و ... رقابت شدیدی را در این واحد ایجاد کردند. به عنوان مثال کشور آلمان با ایجاد پلتفرمی فعالان حوزه صنعت را ملزم به تدوین استانداردها کرده و با فراهم آوردن شبکه ای از اطلاعات، منبعی برای صنایع کوچک و پایین دستی، تهیه کردند.

وی ادامه داد: قصد ما تعریف پروژه هایی است که کاربرد آن علاوه بر صنعت فولاد، در سایر صنایع نیز مورد بررسی قرار گیرد و با تکمیل پروژه، سرمایه گذاری آن را آغاز کنیم.

نمایندگان شرکت فولاد مبارکه در پایان با اعلام اینکه این شرکت، زیرساخت برخی تجهیزات و نوآوری ها مانند اینترنت اشیا یا big data و icloud را در اختیار دارد و می توان با بازدید نمایندگان و روسای پژوهشگاه ICT از این شرکت، به تکمیل و بروزرسانی این تجهیزات کمک کرد.

انتهای پیام

منبع خبر : سیتنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
فناوری   هوش مصنوعی   سه بعدی   مشاوره   فولاد   انرژی   پژوهشگاه   آزمایشگاه   تقویم   بیوتکنولوژی   بومی سازی   کارایی   واقعیت افزوده   نسل پنجم   تکنولوژی   آزمایشگاهی   افزایش بهره وری   کاهش هزینه ها   پژوهشکده   شفافیت اطلاعات   کسب و کارهای نوپا   مراحل تولید   مهندس   انقلاب صنعتی   طول عمر   صنعت   پژوهش   فناوری اطلاعات   شرکت های دانش بنیان   فولاد مبارکه   خودروهای خودران   اینترنت اشیاء   پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات  
اخبار مرتبط
پژوهشگاه، مرکز تحقیق و توسعه در حوزه های میراث فرهنگی و گردشگری است
آریا
سرپرست معاونت پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی معرفی شد
مهر نیوز
از تحریم هـا فرصت بسازیـم؛ کارزار تجارت بین المللی برای فعالان ICT در رویداد بوداپست
سیتنا
30 آزمایشگاه حاضر در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو معرفی شدند
خبرگزاری دانشجو
معرفی خدمات 30 آزمایشگاه در نمایشگاه نانو
ایسنا
تولید محصولات ویژه ، تداوم توسعه ها و سوددهی مستمر بزرگ ترین مزیت های فولاد مبارکه
ملیت
گام موثر برای فولاد خوزستان در عرصه ی توسعه ی صنعت داخلی
شمانیوز
مزد تلاش های خود را گرفتیم/بنگاه های اقتصادی حمایت از نانو را منفعتی برای خود بدانند
ایسنا
هوآوی با راهکارهای نوآورانه خود موفق به دریافت جایزه در مراسم اتحادیه جهانی مخابرات شد
الف
استانداردسازی نسل پنجم موبایل وارد فاز دوم شد
مهر نیوز
برگزاری سمینار وضعیت فعلی نسل پنجم شبکه ارتباطی 5G و 6G در ایران و جهان
ایرنا
فرصت سازی کسب و کار در فولاد مبارکه اصفهان
ایسنا
هوآوی با توسعه سبز شبکه های 5G جایزه اتحادیه جهانی مخابرات ITU را دریافت کرد
افکار نیوز
گردشگری دومین صنعت تاثیرگذار در اقتصاد کشور است
اسکان نیوز
رونمایی از سیاست های ذوب آهن برای بومسازی سازی
خبرگزاری موج
زمان تست اینترنت 5G در ایران
اقتصاد نیوز
کلید قفل اشتغال در دستان تجاری سازی
ایرنا
آغاز بکار نمایشگاه ITU تلکام مجارستان با حضور دبیرکل ITU و مقامات عالی رتبه ی کشورها/ برپایی پاویون ملی ایران با حضور شرکت های منتخب دولتی و خصوصی/ بازدید چهار ساعته ی سفیر ایران در مجارستان از پاویون ایران و مذاکره با شرکت ها برای توسعه ی بازار در اروپا
سیتنا
برپایی پاویون ملی ایران در معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه ی ITU / نمایش تکنولوژی های روز دنیا با محوریت AI ،IoT، بلاکچین، بیگ دیتا و 5G
سیتنا
Smart Factory هوآوی چیست و چگونه صنعت را متحول می کند
سیمرغ
مدیرعامل فولاد مبارکه: دغدغه ما صاحب تکنولوژی شدن است نه ساخت یک تجهیز اختصاصی
رویداد 24
ایران به استقبال G5 می رود
تیتر امروز
زمان پیوستن ایران به فناوری"5G"
ناطقان نیوز
Smart Factory چگونه صنعت را متحول می کند
نامه نیوز
ایران به استقبال 5G می رود/ سرعت 100 گیگی با نسل پنجم موبایل
نصف جهان
سرعت 100 گیگی با نسل پنجم موبایل
مردم نیوز
زمان پیوستن ایران به فناوری "5G"
مشرق نیوز
ایران به استقبال 5G می رود/ سرعت 100 گیگ
جهان نیوز
دستگاه تصفیه آب پزشکی RO برای بخش های دیالیز ساخته شد
قلم نیوز
شهرک های علمی و تحقیقاتی، دانشگاه و شرکت های دانش بنیان بازوی توسعه تکنولوژی
ملیت
برپایی پاویون ملی ایران در نمایشگاه تلکام بوداپست/ ارائه ی توانمندی های حوزه ی ICT ایران در معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه ی ITU / نمایش تکنولوژی های روز دنیا با محوریت AI ،IoT، بلاکچین، بیگ دیتا و 5G
سیتنا
راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی
آنا نیوز
آزمایشگاه دانشگاه تبریز آماده ارایه خدمات به صنعتگران است
ایرنا
استراتژی فولاد مبارکه برای هنگامی با فناوری روز
خبرگزاری موج
نشست صمیمانه معرفی پژوهشگاه ICT و پیشنهاد همکاری با شرکت فولاد مبارکه اصفهان
باشگاه خبرنگاران
ورود فولادی های اصفهان به مرحله تولید دانش فنی
ماین نیوز
فناوری بذر صیفی جات در کشور توسعه می یابد
آی تابناک
طرح «مگاسیتی»ها همزمان با هوشمندسازی و رشد جمعیت شهری
ایرنا
نگاهی بر رئوس و جزئیات قراردادهای پژوهشی مدیریت اکتشاف
خبرگزاری شانا
تمرکز بر نوآوری و استفاده از ظرفیت انقلاب چهارم صنعتی؛ رویکرد وزارت صنعت در سال 99
ایرنا
اخبار مرتبط
bltآریا : پژوهشگاه، مرکز تحقیق و توسعه در حوزه های میراث فرهنگی و گردشگری است
bltمهر نیوز : سرپرست معاونت پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی معرفی شد
bltسیتنا : از تحریم هـا فرصت بسازیـم؛ کارزار تجارت بین المللی برای فعالان ICT در رویداد بوداپست
bltخبرگزاری دانشجو : 30 آزمایشگاه حاضر در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو معرفی شدند
bltایسنا : معرفی خدمات 30 آزمایشگاه در نمایشگاه نانو
bltملیت : تولید محصولات ویژه ، تداوم توسعه ها و سوددهی مستمر بزرگ ترین مزیت های فولاد مبارکه
bltشمانیوز : گام موثر برای فولاد خوزستان در عرصه ی توسعه ی صنعت داخلی
bltایسنا : مزد تلاش های خود را گرفتیم/بنگاه های اقتصادی حمایت از نانو را منفعتی برای خود بدانند
bltالف : هوآوی با راهکارهای نوآورانه خود موفق به دریافت جایزه در مراسم اتحادیه جهانی مخابرات شد
bltمهر نیوز : استانداردسازی نسل پنجم موبایل وارد فاز دوم شد
bltایرنا : برگزاری سمینار وضعیت فعلی نسل پنجم شبکه ارتباطی 5G و 6G در ایران و جهان
bltایسنا : فرصت سازی کسب و کار در فولاد مبارکه اصفهان
bltافکار نیوز : هوآوی با توسعه سبز شبکه های 5G جایزه اتحادیه جهانی مخابرات ITU را دریافت کرد
bltاسکان نیوز : گردشگری دومین صنعت تاثیرگذار در اقتصاد کشور است
bltخبرگزاری موج : رونمایی از سیاست های ذوب آهن برای بومسازی سازی
bltاقتصاد نیوز : زمان تست اینترنت 5G در ایران
bltایرنا : کلید قفل اشتغال در دستان تجاری سازی
bltسیتنا : آغاز بکار نمایشگاه ITU تلکام مجارستان با حضور دبیرکل ITU و مقامات عالی رتبه ی کشورها/ برپایی پاویون ملی ایران با حضور شرکت های منتخب دولتی و خصوصی/ بازدید چهار ساعته ی سفیر ایران در مجارستان از پاویون ایران و مذاکره با شرکت ها برای توسعه ی بازار در اروپا
bltسیتنا : برپایی پاویون ملی ایران در معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه ی ITU / نمایش تکنولوژی های روز دنیا با محوریت AI ،IoT، بلاکچین، بیگ دیتا و 5G
bltسیمرغ : Smart Factory هوآوی چیست و چگونه صنعت را متحول می کند
bltرویداد 24 : مدیرعامل فولاد مبارکه: دغدغه ما صاحب تکنولوژی شدن است نه ساخت یک تجهیز اختصاصی
bltتیتر امروز : ایران به استقبال G5 می رود
bltناطقان نیوز : زمان پیوستن ایران به فناوری"5G"
bltنامه نیوز : Smart Factory چگونه صنعت را متحول می کند
bltنصف جهان : ایران به استقبال 5G می رود/ سرعت 100 گیگی با نسل پنجم موبایل
bltمردم نیوز : سرعت 100 گیگی با نسل پنجم موبایل
bltمشرق نیوز : زمان پیوستن ایران به فناوری "5G"
bltجهان نیوز : ایران به استقبال 5G می رود/ سرعت 100 گیگ
bltقلم نیوز : دستگاه تصفیه آب پزشکی RO برای بخش های دیالیز ساخته شد
bltملیت : شهرک های علمی و تحقیقاتی، دانشگاه و شرکت های دانش بنیان بازوی توسعه تکنولوژی
bltسیتنا : برپایی پاویون ملی ایران در نمایشگاه تلکام بوداپست/ ارائه ی توانمندی های حوزه ی ICT ایران در معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه ی ITU / نمایش تکنولوژی های روز دنیا با محوریت AI ،IoT، بلاکچین، بیگ دیتا و 5G
bltآنا نیوز : راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی
bltایرنا : آزمایشگاه دانشگاه تبریز آماده ارایه خدمات به صنعتگران است
bltخبرگزاری موج : استراتژی فولاد مبارکه برای هنگامی با فناوری روز
bltباشگاه خبرنگاران : نشست صمیمانه معرفی پژوهشگاه ICT و پیشنهاد همکاری با شرکت فولاد مبارکه اصفهان
bltماین نیوز : ورود فولادی های اصفهان به مرحله تولید دانش فنی
bltآی تابناک : فناوری بذر صیفی جات در کشور توسعه می یابد
bltایرنا : طرح «مگاسیتی»ها همزمان با هوشمندسازی و رشد جمعیت شهری
bltخبرگزاری شانا : نگاهی بر رئوس و جزئیات قراردادهای پژوهشی مدیریت اکتشاف
bltایرنا : تمرکز بر نوآوری و استفاده از ظرفیت انقلاب چهارم صنعتی؛ رویکرد وزارت صنعت در سال 99
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.