مخبر - 1398/06/13 - قابلیت های تعامل پژوهشگاه ICT با تولید و پشتیبانی صنعت فولاد

قابلیت های تعامل پژوهشگاه ICT با تولید و پشتیبانی صنعت فولاد
مسئولان و نمایندگان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست معرفی این پژوهشگاه، ضمن طرح نقش پژوهش های انجام شده در حوزه صنعت، به نکات قابل تعامل و همکاری با شرکت فولاد مبارکه اصفهان اشاره کردند.برای مشاهده مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید
قابلیت های تعامل پژوهشگاه ICT با تولید و پشتیبانی صنعت فولاد

به گزارش سیتنا، نشست صمیمانه معرفی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیشنهاد همکاری با شرکت فولاد مبارکه اصفهان صبح امروز (چهارشنبه 13 شهریور) با حضور دکتر لیلا محمدی رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات، جمعی از مدیران زیرمجموعه پژوهشکده های پژوهشگاه و مدیران حوزه فناوری اطلاعات و هوشمندسازی شرکت فولاد مبارکه اصفهان به میزبانی پژوهشگاه ICT برگزار شد.

محمدی رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات در ابتدای این نشست، ضمن عرض خیرمقدم، به سابقه فعالیت و ماموریت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره و اظهار کرد: 4 پژوهشکده در این پژوهشگاه فعال هستند که به امور مختلف مانند تحقیق و پژوهش پروژه ها، ارائه خدمات مشاوره ای و حتی توسعه کسب و کارهای نوپا و ارتقای شرکت های دانش بنیان می پردازد.

وی افزود: رصد فناوری، آینده نگری و کمک به تدوین برنامه های بخشی و ملی و بومی سازی فناوری های پیشرفته نیز از جمله ماموریت های این پژوهشگاه است.

محمدی در خصوص اقدامات پژوهشگاه ICT در حوزه آزمایشگاهی گفت: ما در آزمایشگاه ها، ضمن ارائه خدمات زیرساختی، با ارائه آموزش تخصصی، بخشی که نیاز کاری و مشاوره دارد را احصاء کند.

به گفته رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات، پژوهشگاه ICT همچنین تقویم آموزشی دارد که با توجه به اقتضائات، نیاز هر بخش تامین می شود.

نقش انقلاب صنعتی چهارم در اقدامات صنعتی

همچنین در بخشی از این جلسه، برخی از مدیران پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با بررسی انقلاب صنعتی چهارم و پیامدهای ناشی از آن، گزارش هایی از مقدمات همکاری با شرکت فولاد مبارکه اصفهان و اقدامات صنعتی قابل انجام، ارائه کردند.

مهندس محمد دین دوست مجری پروژه «به کارگیری پویایی سیستم جهت بررسی کمبود طیف فرکانسی» ضمن توضیح انقلاب صنعتی چهارم و دلایل وقوع آن، به خدمات قابل ارائه مورد پژوهش در صنعت اشاره و اظهار کرد: هوش مصنوعی، رباتیک، اینترنت اشیا، چاپ سه بعدی، نانو تکنولوژی، بلاک چین، کلان داده، واقعیت افزوده، رایانش ابری، بیوتکنولوژی و ماشین های خودران از جمله اقدامات قابل پژوهش است.

دین دوست در خصوص اصول زیربنایی انقلاب صنعتی چهارم نیز گفت: تعامل پذیری، شفافیت اطلاعات، تصمیم های غیرمتمرکز و کمک فنی سیستم به انسان از اصولی هستند که نیاز به تحول در صنعت را مطرح کردند.

وی به کاربرد اینترنت اشیا در وادی صنعت اشاره و خاطرنشان کرد: این تجهیزات می تواند به کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری کمک کند و ضمن افزایش حداقل 15 درصد کارایی تولید، حداقل 30 درصد از هزینه های تعمیر و نگهداری و انبارداری را کاهش می دهد.

به گفته دین دوست، صنایعی مانند صنعت فولاد که مواردی مانند طول عمر تجهیزات یکی از دغدغه های آنها به شمار می رود، می تواند محیط خود را به محیط عملیاتی پایدار تبدیل کند.

همچنین دکتر رقیه جدا مجری پروژه «نسل پنجم شبکه ارتباطی 5G» به ارزش های این فناوری در صنعت اشاره کرد و گفت: نسل پنجم شبکه ارتباطی برای صنایع متصل می تواند در غالب بخش ها، به ویژه بخش های صنعت انرژی و تولید صنعتی که فولاد مبارکه در آن فعال است، کاربرد بهینه داشته باشد و از این تکنولوژی در تمام مراحل تولید، توزیع و پشتیبانی صنعت فولاد استفاده کرد.

دکتر افشین سوزنی رییس اداره آزمایشگاه امنیت پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ICT نیز در بخش دیگری از این جلسه ضمن تشریح اهداف و ماموریت های آزمایشگاه امنیت، به محصولات سال های اخیر این پژوهشگاه اشاره و تاکید کرد: صنعت فولاد می تواند در بخش بومی سازی این تجهیزات، از خدمات مشاوره و آموزشی این آزمایشگاه استفاده کرده و نمونه های موفق بومی را در صنعت به وجود آورد.

مزایای استفاده از هوش مصنوعی در صنعت فولاد

دکتر میرصراف پژوهشگر حوزه اینترنت اشیا و شهر هوشمند نیز در ادامه این جلسه درباره فناوری های نوین ICT در صنایع، مزایا و پیش بینی های خروجی ناشی از آن توضیح داد و افزود: بهینه سازی تولید از طریق هوش مصنوعی، عملیات با کیفیت بالا و بدون خطا با فناوری اینترنت اشیا، پیشگویی خرابی و حذف آن در فرآیند تولید و تشخیص، اعلان و کنترل رفتارهای غیرطبیعی و خطرناک از جمله تاثیرات نقش کلان داده، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در فولاد است.

همچنین مهدی حسین پور مجری پروژه «تدوین پیش نویس لایحه حکمرانی داده» در بخشی از این نشست به ارزش گذاری داده پرداخت و تاکید کرد که در این صنعت، می توان استراتژی نمونه داده را مدنظر قرار داد.

وی به سابقه پژوهش فعالان صنعت در دنیا در استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و افزود: 4 شرکت در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفتند و نتیجه نشان داد که شرکت های استفاده کننده از فناوری نوین، استفاده از اینترنت اشیا در اولویت خود قرار داده اند.

در ادامه این نشست، مداح حسینی در ادامه معرفی پژوهشکده، به مباحثی که در حوزه توسعه اقتصاد دیجیتال مطرح شده، اشاره و تاکید کرد: شرکت فولاد مبارکه اصفهان می تواند در یک بررسی از اطلاعات قابل ارائه این پژوهشگاه، هدف خود از نوع استفاده از خدمات پژوهشگاه ICT را روشن و در مذاکرات بعدی مطرح کند.

زیرساخت اولیه فناوری اطلاعات در صنعت فولاد مبارکه وجود دارد

در بخش دیگری از این جلسه نیز مهندس گلبو مدیر سیستم ها و فناوری اطلاعات فولاد مبارکه اصفهان، با ارائه پیشینه شرکت متبوعش، گفت: این شرکت از سال 61 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده و آمار تولیدی بیش از 110 میلیون تنی را دارد.

وی افزود: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در اتوماسیون صنعتی، پیشتاز بوده و از حدود سال 1890 میلادی در این عرصه ورود کرده است.

در بخش دیگری از این جلسه سوالی پیرامون حوزه های فعالیت شرکت فولاد مبارکه اصفهان و انتظارات آتی آن مطرح شد که مهندس قضاوی سرپرست واحد هوشمندسازی این شرکت در پاسخ گفت: با توجه به موج تحول ایجاد شده در تمام صنایع، کشورهای صنعتی مانند آلمان، کره جنوبی، چین و ... رقابت شدیدی را در این واحد ایجاد کردند. به عنوان مثال کشور آلمان با ایجاد پلتفرمی فعالان حوزه صنعت را ملزم به تدوین استانداردها کرده و با فراهم آوردن شبکه ای از اطلاعات، منبعی برای صنایع کوچک و پایین دستی، تهیه کردند.

وی ادامه داد: قصد ما تعریف پروژه هایی است که کاربرد آن علاوه بر صنعت فولاد، در سایر صنایع نیز مورد بررسی قرار گیرد و با تکمیل پروژه، سرمایه گذاری آن را آغاز کنیم.

نمایندگان شرکت فولاد مبارکه در پایان با اعلام اینکه این شرکت، زیرساخت برخی تجهیزات و نوآوری ها مانند اینترنت اشیا یا big data و icloud را در اختیار دارد و می توان با بازدید نمایندگان و روسای پژوهشگاه ICT از این شرکت، به تکمیل و بروزرسانی این تجهیزات کمک کرد.

انتهای پیام

منبع خبر : سیتنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
فناوری   هوش مصنوعی   سه بعدی   مشاوره   فولاد   انرژی   پژوهشگاه   آزمایشگاه   تقویم   بیوتکنولوژی   بومی سازی   کارایی   واقعیت افزوده   نسل پنجم   تکنولوژی   آزمایشگاهی   افزایش بهره وری   کاهش هزینه ها   پژوهشکده   شفافیت اطلاعات   کسب و کارهای نوپا   مراحل تولید   مهندس   انقلاب صنعتی   طول عمر   صنعت   پژوهش   فناوری اطلاعات   شرکت های دانش بنیان   فولاد مبارکه   خودروهای خودران   اینترنت اشیاء   پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات  
اخبار مرتبط
سرپرست معاونت پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی معرفی شد
مهر نیوز
از تحریم هـا فرصت بسازیـم؛ کارزار تجارت بین المللی برای فعالان ICT در رویداد بوداپست
سیتنا
30 آزمایشگاه حاضر در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو معرفی شدند
خبرگزاری دانشجو
معرفی خدمات 30 آزمایشگاه در نمایشگاه نانو
ایسنا
ورود پژوهشگاه ICT به فناوری کوانتومی یک ارزش است
ایرنا
GOLDEN NEWS / خبرهای طلایی پنجشنبه 28 شهریور
آی سی تی پرس
سامسونگ از جهان در سال 2069 می گوید
افتانا
برگزاری سمینار وضعیت فعلی نسل پنجم شبکه ارتباطی 5G و 6G در ایران و جهان در پژوهشگاه ICT
سیتنا
استانداردسازی نسل پنجم موبایل وارد فاز دوم شد
مهر نیوز
فرصت سازی کسب و کار در فولاد مبارکه اصفهان
ایسنا
هوآوی با توسعه سبز شبکه های 5G جایزه اتحادیه جهانی مخابرات ITU را دریافت کرد
افکار نیوز
امکانات آزمایشگاه چاپ سه بعدی در اختیار پژوهشگران قرار گرفت
ایسکانیوز
رونمایی از سیاست های ذوب آهن برای بومسازی سازی
خبرگزاری موج
زمان تست اینترنت 5G در ایران
اقتصاد نیوز
کلید قفل اشتغال در دستان تجاری سازی
ستاره نیوز
فیلم/ نمایی از پاویون ملی ایران در نمایشگاه ITU تلکام مجارستان
سیتنا
برپایی پاویون ملی ایران در معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه ی ITU / نمایش تکنولوژی های روز دنیا با محوریت AI ،IoT، بلاکچین، بیگ دیتا و 5G
سیتنا
Smart Factory هوآوی چیست و چگونه صنعت را متحول می کند
سیمرغ
ایران، تاب آورترین اقتصاد منطقه
شعار سال
سرعت 100 گیگی با نسل پنجم موبایل
شعار سال
چگونه Smart Factory هوآوی صنعت را متحول می کند!
آی سی تی پرس
مدیرعامل فولاد مبارکه: دغدغه ما صاحب تکنولوژی شدن است نه ساخت یک تجهیز اختصاصی
رویداد 24
زمان پیوستن ایران به فناوری"5G"
ناطقان نیوز
Smart Factory چگونه صنعت را متحول می کند
نامه نیوز
ایران به استقبال 5G می رود/ سرعت 100 گیگی با نسل پنجم موبایل
نصف جهان
زمان پیوستن ایران به فناوری "5G"
مشرق نیوز
ایران به استقبال 5G می رود/ سرعت 100 گیگ
جهان نیوز
شهرک های علمی و تحقیقاتی، دانشگاه و شرکت های دانش بنیان بازوی توسعه تکنولوژی
ملیت
برپایی پاویون ملی ایران در نمایشگاه تلکام بوداپست/ ارائه ی توانمندی های حوزه ی ICT ایران در معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه ی ITU / نمایش تکنولوژی های روز دنیا با محوریت AI ،IoT، بلاکچین، بیگ دیتا و 5G
سیتنا
راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی
آنا نیوز
آزمایشگاه دانشگاه تبریز آماده ارایه خدمات به صنعتگران است
ایرنا
استراتژی فولاد مبارکه برای هنگامی با فناوری روز
خبرگزاری موج
نشست صمیمانه معرفی پژوهشگاه ICT و پیشنهاد همکاری با شرکت فولاد مبارکه اصفهان
باشگاه خبرنگاران
ورود فولادی های اصفهان به مرحله تولید دانش فنی
ماین نیوز
آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز آماده ارائه خدمات در سطح کشور شد
خبرگزاری دانشجو
نگاهی بر رئوس و جزئیات قراردادهای پژوهشی مدیریت اکتشاف
آریا
طرح «مگاسیتی»ها همزمان با هوشمندسازی و رشد جمعیت شهری
ایرنا
تمرکز بر نوآوری و استفاده از ظرفیت انقلاب چهارم صنعتی؛ رویکرد وزارت صنعت در سال 99
ایرنا
کنار هم قراردادن شرکت های بزرگ با شرکت های دانش بنیان شرط رسیدن به انقلاب چهارم صنعتی
ایسنا
ضرورت شکستن مرزها بین شرکت های نوآور و شرکت بزرگ
مهر نیوز
اخبار مرتبط
bltمهر نیوز : سرپرست معاونت پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی معرفی شد
bltسیتنا : از تحریم هـا فرصت بسازیـم؛ کارزار تجارت بین المللی برای فعالان ICT در رویداد بوداپست
bltخبرگزاری دانشجو : 30 آزمایشگاه حاضر در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو معرفی شدند
bltایسنا : معرفی خدمات 30 آزمایشگاه در نمایشگاه نانو
bltایرنا : ورود پژوهشگاه ICT به فناوری کوانتومی یک ارزش است
bltآی سی تی پرس : GOLDEN NEWS / خبرهای طلایی پنجشنبه 28 شهریور
bltافتانا : سامسونگ از جهان در سال 2069 می گوید
bltسیتنا : برگزاری سمینار وضعیت فعلی نسل پنجم شبکه ارتباطی 5G و 6G در ایران و جهان در پژوهشگاه ICT
bltمهر نیوز : استانداردسازی نسل پنجم موبایل وارد فاز دوم شد
bltایسنا : فرصت سازی کسب و کار در فولاد مبارکه اصفهان
bltافکار نیوز : هوآوی با توسعه سبز شبکه های 5G جایزه اتحادیه جهانی مخابرات ITU را دریافت کرد
bltایسکانیوز : امکانات آزمایشگاه چاپ سه بعدی در اختیار پژوهشگران قرار گرفت
bltخبرگزاری موج : رونمایی از سیاست های ذوب آهن برای بومسازی سازی
bltاقتصاد نیوز : زمان تست اینترنت 5G در ایران
bltستاره نیوز : کلید قفل اشتغال در دستان تجاری سازی
bltسیتنا : فیلم/ نمایی از پاویون ملی ایران در نمایشگاه ITU تلکام مجارستان
bltسیتنا : برپایی پاویون ملی ایران در معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه ی ITU / نمایش تکنولوژی های روز دنیا با محوریت AI ،IoT، بلاکچین، بیگ دیتا و 5G
bltسیمرغ : Smart Factory هوآوی چیست و چگونه صنعت را متحول می کند
bltشعار سال : ایران، تاب آورترین اقتصاد منطقه
bltشعار سال : سرعت 100 گیگی با نسل پنجم موبایل
bltآی سی تی پرس : چگونه Smart Factory هوآوی صنعت را متحول می کند!
bltرویداد 24 : مدیرعامل فولاد مبارکه: دغدغه ما صاحب تکنولوژی شدن است نه ساخت یک تجهیز اختصاصی
bltناطقان نیوز : زمان پیوستن ایران به فناوری"5G"
bltنامه نیوز : Smart Factory چگونه صنعت را متحول می کند
bltنصف جهان : ایران به استقبال 5G می رود/ سرعت 100 گیگی با نسل پنجم موبایل
bltمشرق نیوز : زمان پیوستن ایران به فناوری "5G"
bltجهان نیوز : ایران به استقبال 5G می رود/ سرعت 100 گیگ
bltملیت : شهرک های علمی و تحقیقاتی، دانشگاه و شرکت های دانش بنیان بازوی توسعه تکنولوژی
bltسیتنا : برپایی پاویون ملی ایران در نمایشگاه تلکام بوداپست/ ارائه ی توانمندی های حوزه ی ICT ایران در معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه ی ITU / نمایش تکنولوژی های روز دنیا با محوریت AI ،IoT، بلاکچین، بیگ دیتا و 5G
bltآنا نیوز : راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی
bltایرنا : آزمایشگاه دانشگاه تبریز آماده ارایه خدمات به صنعتگران است
bltخبرگزاری موج : استراتژی فولاد مبارکه برای هنگامی با فناوری روز
bltباشگاه خبرنگاران : نشست صمیمانه معرفی پژوهشگاه ICT و پیشنهاد همکاری با شرکت فولاد مبارکه اصفهان
bltماین نیوز : ورود فولادی های اصفهان به مرحله تولید دانش فنی
bltخبرگزاری دانشجو : آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز آماده ارائه خدمات در سطح کشور شد
bltآریا : نگاهی بر رئوس و جزئیات قراردادهای پژوهشی مدیریت اکتشاف
bltایرنا : طرح «مگاسیتی»ها همزمان با هوشمندسازی و رشد جمعیت شهری
bltایرنا : تمرکز بر نوآوری و استفاده از ظرفیت انقلاب چهارم صنعتی؛ رویکرد وزارت صنعت در سال 99
bltایسنا : کنار هم قراردادن شرکت های بزرگ با شرکت های دانش بنیان شرط رسیدن به انقلاب چهارم صنعتی
bltمهر نیوز : ضرورت شکستن مرزها بین شرکت های نوآور و شرکت بزرگ
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.