مخبر - 1398/06/13 - قاتل فامیلی در پایان خط

قاتل فامیلی در پایان خط
مرد جوان وقتی شنید شوهرعمه پیرش پیشنهاد بی شرمانه ای به همسرش داده است دست به انتقام جویی وحشتناکی زد.
قاتل فامیلی در پایان خط

به گزارش مشرق، عامل این جنایت فامیلی که عمه و شوهرعمه اش را کشته است پس از دستگیری 10 سال در صف اجرای حکم قصاص قرار داشت تا این که در نخستین چهارشنبه شهریورماه پای چوبه دار رفت.

جنایت هولناک
روز 23 اردیبهشت سال 88 بود که ماموران پلیس ماهدشت از پیدا شدن جسد سوخته مردی در کنار فرودگاه پیام مطلع شدند و تحقیقات در گام نخست برای شناسایی جسد سوخته کلید زده شد. این در حالی بود که همزمان ماموران از پیدا شدن جسد خونین یک زن در جاده کندوان آگاهی یافتند.پیدا شدن دو جسد در یک روز ماموران را در برابر یک پرونده معمایی قرار داد.

بیشتر بخوانید:

هووهای سرگردان بازداشت سارقان 66 هزاردلاری منزل فوتسالیست معروف قتل به بهانه تبعیض پدر بین فرزندان! نخستین سرنخ
اوایل خرداد سال 88 بود که مرد جوانی با حضور در اداره 11 پلیس آگاهی تهران از ناپدید شدن عمه و شوهرعمه اش خبر داد و بدین ترتیب تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند.

کارآگاهان در گام نخست به خانه زوج پیر در منطقه تجریش رفتند و با صحنه به هم ریخته داخل خانه روبه رو شدند و این در حالی بود که خودروی این زوج داخل پارکینگ ساختمان نبود.

صحنه مرموزی پیش روی ماموران قرار داشت و تجسس برای پیدا کردن زوج گمشده ادامه داشت تا این که ماموران در بررسی های پلیسی اطلاع یافتند که چندی قبل جسد یک زن سن بالا و جسد سوخته یک مرد پیدا شده است.تیم پلیسی در این شاخه از تحقیقات تصویر جسد زن پیر را پیش روی مرد جوان که در جست وجوی عمه اش بود قرار دادند، وی با دیدن عکس اعلام کرد که جسد خونین همان عمه 88 ساله اش است.

جنایت هولناک
مرد جوان که علی نام دارد با دیدن تصاویر دو جسد پیدا شده اعلام کرد که زن به قتل رسیده همان عمه اش مهشید 80 ساله است و درباره جسد سوخته شده شک داشت که او شوهرعمه 89 ساله اش حشمت است.

تیم پلیسی با توجه به سرقت خودرو و یک فرش قیمتی از داخل خانه زوج پیر احتمال دادند که عاملان جنایت با انگیزه سرقت وارد خانه شده و این سرقت ها را انجام داده اند و در ادامه برای پنهان کردن سرنخ، جسدها را به بیرون از خانه منتقل کرده اند.

کارآگاهان در این مرحله کارت سوخت خودروی سرقتی را بررسی کردند و پی بردند که کارت سوخت خودرو طی مراحلی در چند پمپ بنزین استفاده شده است، خیلی زود ماموران به پمپ بنزین ها رفتند و دوربین های مداربسته را بازبینی کردند.صحنه عجیبی پیش روی ماموران قرار داشت، علی 50 ساله در چند نوبت از کارت سوخت حشمت استفاده کرده بود و در این مرحله کارآگاهان به سراغ علی رفتند و اقدام به دستگیری او کردند.

علی ابتدا خود را بی گناه می دانست، اما وقتی در برابر مدارک پلیسی قرار گرفت به ناچار به قتل خونین عمه و شوهرعمه پیرش اعتراف کرد.

در دادگاه
روز 29 فروردین سال 90 پس از صدور کیفرخواست جلسه رسیدگی به پرونده قتل خونین عمه و شوهرعمه در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی نورا... عزیز محمدی و چهار مستشار برگزار شد.

نماینده دادستان در شروع جلسه فرحناز همسر علی را به دلیل پنهان کردن قتل گناهکار دانست و برایش درخواست مجازات کرد و در ادامه اولیای دم برای قاتل حشمت و مهشید تقاضای قصاص کردند.

علی برای دفاع در جایگاه قرار گرفت و درباره انگیزه قتل گفت: چندی قبل عمه ام به دلیل بیماری اش در بیمارستان بستری بود، من و همسرم در بیمارستان از او مراقبت می کردیم تا این که با تشخیص پزشکان، عمه ام از بیمارستان ترخیص شد.

وی افزود: آن روز من همراه عمه، شوهرعمه، همسر و فرزندم از بیمارستان به خانه عمه ام رفتیم و، چون عمه ام پیر بود کمکش کردم و تا داخل خانه همراهی اش کردم، اما بعد از چند روز از همسرم شنیدم وقتی من همراه عمه ام به خانه اش رفته بودم، شوهرعمه ام داخل پارکینگ ساختمان به زنم تعرض کرده که همسرم مانع کارش شده بود و در ادامه حشمت به همسرم پیشنهاد دوستی و ایجاد رابطه پنهانی داده است.

مرد جوان گفت: وقتی ماجرا را شنیدم، ناراحت و عصبانی شدم و پس از تماس تلفنی با حشمت درگیری لفظی پیدا کردم و تصمیم گرفتم دیگر با آن ها رابطه ای نداشته باشم تا این که عمه ام با من تماس گرفت و خواست به خانه شان بروم.

عامل جنایت گفت: روز حادثه وقتی به خانه عمه ام رفتم درباره رفتار زشت شوهرش صحبت کردم که حشمت شروع به خندیدن کرد و به سمت پارکینگ خانه شان رفت و عمه ام بدون توجه به حرف هایم به حمام رفت. عصبانی بودم، به همین دلیل از کابینت آشپزخانه یک چاقو برداشتم و به حمام رفتم و در آن جا مهشید را با ضربات چاقو به قتل رساندم و سپس داخل سالن پذیرایی منتظر ماندم تا این که حشمت وارد خانه شد و پیگیر عمه ام شد که گفتم داخل حمام است.

حشمت به سمت حمام رفت که قبل از رسیدن به داخل حمام به سراغش رفتم و او را نیز با ضربات چاقو به قتل رساندم. سپس یک لیوان قهوه برای خودم درست کردم و بعد از خوردن آن به فکر صحنه سازی افتادم. علی ادامه داد: دو جسد را روی یک فرش گذاشتم و به پارکینگ ساختمان کشاندم، نیمه شب بود که جسدها را به خودروی پراید حشمت انتقال دادم و به بیابان های اطراف کرج رفتم، ابتدا به دلیل کینه ای که از حشمت داشتم جسد را از خودرو بیرون کشیدم و آن را سوزاندم، سپس همراه جسد عمه ام در بزرگراه پرسه زدم و آن را داخل رودخانه انداختم و بعد به خانه رفتم.

وی افزود: 19 روز از جنایت گذشته بود که ماجرای قتل عمه و شوهرعمه ام را برای همسرم فرحناز تعریف کردم که از من خواست خودم را تسلیم پلیس کنم، اما حرفش را گوش نکردم.

فرحناز در جایگاه دفاع
فرحناز درباره اتهام پنهان کردن ادله جرم، به دادگاه گفت: من هرگز دل خوشی از بستگان همسرم نداشتم و بعد از آن که از ماجرای قتل باخبر شدم از شوهرم خواستم خودش را تسلیم پلیس کند.

فرحناز درباره ادعای شوهرش و پیشنهاد ارتباط پنهانی با حشمت گفت: حشمت در پارکینگ خانه شان قصد تعرض به من را داشت. او از من درخواست کرد با یکدیگر ارتباط داشته باشیم.بدین ترتیب قضات پس از جلسه رسیدگی به این پرونده، علی را به دو بار قصاص نفس - اعدام – پرداخت دیه و زندان محکوم کردند و حکم صادر شده در مرداد سال 91 تایید شد.


اجرای حکم
علی در صف نوبت اجرای حکم اعدام قرار داشت تا این که پس از 10 سال از ماجرای قتل خونین در حمام عامل جنایت پای چوبه دار قرار گرفت.
صبح روز چهارشنبه 6 شهریور امسال عامل قتل عمه و شوهرعمه پای چوبه دار رفت و با دستور نماینده دادستان حکم صادر شده اجرا شد.

تحلیل کارشناس
فاصله گرفتن از حریم سلامت اخلاقی
دکتر مجید ابهری آسیب شناس اجتماعی
قتل به عنوان خشن ترین رفتار برخاسته از پرخاشگری دلایل مختلف اجتماعی دارد. اصلی ترین دلیل قتل های ناموسی در حوزه بررسی رفتارهاست. همچنین برای ارتکاب قتل فاصله گرفتن از ارزش های اخلاقی نیز مهم تلقی می شود.

افرادی که در مدیریت رفتارهای شان ضعیف عمل می کنند و رفتارهای هیجانی برخاسته از خشم دارند زودتر در نزاع و درگیری مرتکب قتل می شوند. نبود کنترل بر رفتار هنگام عصبانیت سبب می شود فرد دست به قتل نزدیکان خود نیز بزند. در بررسی قتل های مختلف قتلی که با عنوان ناموسی مطرح می شود دلایل مربوط به خود را نیز دارد گاهی افراد با دلایل و توجیه دفاع از حریم نوامیس خود عمدا دست به قتل می زنند که حتما در این بین پای فرد سومی در میان است که تشکیل دهنده رابطه عاطفی تلقی می شود. از سوی دیگر به دلیل کمرنگ شدن ارزش های اخلاقی زن یا مرد آن ها از حریم سلامت اخلاقی فاصله می گیرند و در این صورت است که قتل ناموسی رخ می دهد و باعث می شود قاتل پای چوبه دار کشیده شود.

یعنی با وقوع هر قتل یک فرد قربانی خشم و فرد دیگر به خاطر هنجار شکنی وقانون گریزی به مرگ محکوم می شود. کمرنگ بودن آموزش های مهارت زندگی در دوران نوجوانی و جوانی از یک سو و آموزه های اخلاقی از سوی دیگر سبب می شود یک نفر دست به جنایت بزند تا بتواند از ناموس خود دفاع کند. در گفتگو با این قبیل قاتلان آن ها بیان کرده اند که دفاع از ناموس نه تنها واجب است بلکه از تکرار این رفتارها نیز احساس پشیمانی نکرده اند؛ بنابراین به این نتیجه می رسیم که اگر خانواده ها از دوران کودکی به ارائه آموزه های دینی و معیارهای اخلاقی توجه کنند هیچ گاه روابط عاطفی مخربی رخ نمی دهد که منتهی به قتل ناموسی شود. البته در این بین نقش رسانه ها نیز جدی است، زیرا ساخت برنامه های فرهنگی متنوع و پیشگیرانه در کاهش این اتفاقات هولناک بی ثمر نخواهد بود.

منبع: روزنامه خراسان

منبع خبر : مشرق نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «مشرق نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
قاتل   مرد جوان   قصاص   کندوان   خرداد   انتقام جویی   کارت سوخت   ناپدید شدن   کارآگاهان   تجریش   خونین   تجسس   گناهکار   گام نخست   پمپ CNG   جنایت   اولیا دم   بیمارستان   همسر   پزشکان   29 فروردین   پلیس آگاهی تهران   دادگاه کیفری   سرقت خودرو  
اخبار مرتبط
قتل تاجر زاهدانی در تهران + عکس
رکنا نت
درگیری مرگبار پسر با پدر در جردن/ برخورد سر پیرمرد 89 ساله به اُپن آشپزخانه جانش را گرفت
شریان
مرگ تلخ مرد 89 ساله تهرانی در درگیری با پسر 55 ساله اش
رکنا نت
درگیری مرگبار پسر با پدر در جردن
مشرق نیوز
جا ماندن کارت ویزیت قاتل در صحنه جنایت
تیتر امروز
جا ماندن کارت ویزیت قاتل در صحنه جنایت کار دستش داد
تیتر امروز
وعده یک میلیادر تومانی قاتل به خانواده مقتول کرجی / 13 سال بعد راز فاش شد + عکس
رکنا نت
پدر و مادر پریسا از قصاص پسرهمسایه گذشتند/ قاتل: با پریسا همسایه بودیم و دوستش داشتم،اما چون او به من علاقه نداشت با چاقو کشتمش
خبرآنلاین
قتل پرستار بدحجاب در تهران/آزاده با مرد غریبه چه سروسری داشت
سیتنا
قتل فجیع جوان 24 ساله در قلهک
بازار نیوز
قتل پرستار بدحجاب در تهران / آزاده با مرد غریبه چه سروسری داشت + عکس متهم
رکنا نت
قتل فجیع در قلهک تهران
ساعت 24
قتل مرد جگرگی راز شوم دختر جوان تهرانی و زن دوم او را فاش کرد
روز نو
مرگ،علت بر ملا شدن راز مرد!
بازار نیوز
مرگ مردتهرانی راز ازدواج دومش را فاش کرد +عکس
فردا نیوز
مرگ مردتهرانی راز ازدواج دومش را فاش کرد
ساعت 24
قتل مرد جگرگی راز شوم دختر جوان تهرانی و زن دوم او را فاش کرد + عکس
رکنا نت
بخشش قاتل به احترام تاسوعا و عاشورا
شهدای ایران
آزادی عامل جنایت در دوئل عشقی
مشرق نیوز
قاتل حسین بخشیده شد تا ظهر عاشورا در تهران عزاداری کند / سحر چه بلای سر او جوان آورد + عکس
رکنا نت
اخبار حوادث/ مرد تهرانی با اعتراف عجیب اعدام شد + عکس
رویداد 24
قصاص قاتل عمه و شوهرعمه
بازار نیوز
قاتل زوج سالخورده بالای چوبه دار رفت
بهار نیوز
علی در زندان کرج اعدام شد / او ثانیه های قبل اعدام حرف ناجوری زد + عکس
رکنا نت
قاتل فامیلی در پایان خط
مشرق نیوز
جسد شوهرعمه ام را به آتش کشیدم و جسد عمه ام را ...
فرارو
قاتل زوج سالخورده بالای چوبه دار
رکنا نت
پرونده جنجالی نجفی/ از «قصاص» تا «آزادی»
جهان نیوز
مشت مرگبار به خواستگار سمج
سلامت نیوز
زیر دوش بودم نیما مرا غافلگیر کرد / این جوان تهرانی اعدام نشد !
رکنا نت
محاکمه مردی که در یک لحظه قاتل شد
الف
تبرئه از قصاص برای جوانی که دوستش را کشت/ قاتل: نیما مهدورالدم بود
الف
زن برای کشتن شوهرش،پسر جوان را عاشق خود کرد
اکو تیتر
دادگاه پسری را که فرد متجاوز به خود را کشته بود، مستحق قصاص ندانست
سیتنا
دادگاه پسری را که فرد متجاوز به خود را کشته بود،مستحق قصاص ندانست
نصف جهان
دادگاه پسری را که فرد متجاوز به خود را کشته بود،مستحق قصاص ندانست/قاتل:نیما مهدورالدم بود
خبرآنلاین
دوستم بارها به من تجاوز کرد، او را کشتم و جسدش را آتش زدم!
آفتاب
پسر جوان: دوستم بارها به من تجاوز کرد، او را کشتم و جسدش را آتش زدم!
فرارو
برق طلا های زن جوان دلیل له شدن سرش توسط راننده
برنا نیوز
راننده تاکسی قاتل سر زن جوان را با سنگ لِه کرد
جام جم آنلاین
اخبار مرتبط
bltرکنا نت : قتل تاجر زاهدانی در تهران + عکس
bltشریان : درگیری مرگبار پسر با پدر در جردن/ برخورد سر پیرمرد 89 ساله به اُپن آشپزخانه جانش را گرفت
bltرکنا نت : مرگ تلخ مرد 89 ساله تهرانی در درگیری با پسر 55 ساله اش
bltمشرق نیوز : درگیری مرگبار پسر با پدر در جردن
bltتیتر امروز : جا ماندن کارت ویزیت قاتل در صحنه جنایت
bltتیتر امروز : جا ماندن کارت ویزیت قاتل در صحنه جنایت کار دستش داد
bltرکنا نت : وعده یک میلیادر تومانی قاتل به خانواده مقتول کرجی / 13 سال بعد راز فاش شد + عکس
bltخبرآنلاین : پدر و مادر پریسا از قصاص پسرهمسایه گذشتند/ قاتل: با پریسا همسایه بودیم و دوستش داشتم،اما چون او به من علاقه نداشت با چاقو کشتمش
bltسیتنا : قتل پرستار بدحجاب در تهران/آزاده با مرد غریبه چه سروسری داشت
bltبازار نیوز : قتل فجیع جوان 24 ساله در قلهک
bltرکنا نت : قتل پرستار بدحجاب در تهران / آزاده با مرد غریبه چه سروسری داشت + عکس متهم
bltساعت 24 : قتل فجیع در قلهک تهران
bltروز نو : قتل مرد جگرگی راز شوم دختر جوان تهرانی و زن دوم او را فاش کرد
bltبازار نیوز : مرگ،علت بر ملا شدن راز مرد!
bltفردا نیوز : مرگ مردتهرانی راز ازدواج دومش را فاش کرد +عکس
bltساعت 24 : مرگ مردتهرانی راز ازدواج دومش را فاش کرد
bltرکنا نت : قتل مرد جگرگی راز شوم دختر جوان تهرانی و زن دوم او را فاش کرد + عکس
bltشهدای ایران : بخشش قاتل به احترام تاسوعا و عاشورا
bltمشرق نیوز : آزادی عامل جنایت در دوئل عشقی
bltرکنا نت : قاتل حسین بخشیده شد تا ظهر عاشورا در تهران عزاداری کند / سحر چه بلای سر او جوان آورد + عکس
bltرویداد 24 : اخبار حوادث/ مرد تهرانی با اعتراف عجیب اعدام شد + عکس
bltبازار نیوز : قصاص قاتل عمه و شوهرعمه
bltبهار نیوز : قاتل زوج سالخورده بالای چوبه دار رفت
bltرکنا نت : علی در زندان کرج اعدام شد / او ثانیه های قبل اعدام حرف ناجوری زد + عکس
bltمشرق نیوز : قاتل فامیلی در پایان خط
bltفرارو : جسد شوهرعمه ام را به آتش کشیدم و جسد عمه ام را ...
bltرکنا نت : قاتل زوج سالخورده بالای چوبه دار
bltجهان نیوز : پرونده جنجالی نجفی/ از «قصاص» تا «آزادی»
bltسلامت نیوز : مشت مرگبار به خواستگار سمج
bltرکنا نت : زیر دوش بودم نیما مرا غافلگیر کرد / این جوان تهرانی اعدام نشد !
bltالف : محاکمه مردی که در یک لحظه قاتل شد
bltالف : تبرئه از قصاص برای جوانی که دوستش را کشت/ قاتل: نیما مهدورالدم بود
bltاکو تیتر : زن برای کشتن شوهرش،پسر جوان را عاشق خود کرد
bltسیتنا : دادگاه پسری را که فرد متجاوز به خود را کشته بود، مستحق قصاص ندانست
bltنصف جهان : دادگاه پسری را که فرد متجاوز به خود را کشته بود،مستحق قصاص ندانست
bltخبرآنلاین : دادگاه پسری را که فرد متجاوز به خود را کشته بود،مستحق قصاص ندانست/قاتل:نیما مهدورالدم بود
bltآفتاب : دوستم بارها به من تجاوز کرد، او را کشتم و جسدش را آتش زدم!
bltفرارو : پسر جوان: دوستم بارها به من تجاوز کرد، او را کشتم و جسدش را آتش زدم!
bltبرنا نیوز : برق طلا های زن جوان دلیل له شدن سرش توسط راننده
bltجام جم آنلاین : راننده تاکسی قاتل سر زن جوان را با سنگ لِه کرد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.