مخبر - 1398/06/12 - حمله موشکی ارتش یمن به فرودگاه نجران/ دفع بزرگترین حمله مزدوران سعودی به استان حجه

حمله موشکی ارتش یمن به فرودگاه نجران/ دفع بزرگترین حمله مزدوران سعودی به استان حجه
خبرگزاری آریا- سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن از شلیک چند موشک بالستیک به فرودگاه «نجران» عربستان سعودی و تعطیلی پروازها در این فرودگاه خبر داد.
حمله موشکی ارتش یمن به فرودگاه نجران/ دفع بزرگترین حمله مزدوران سعودی به استان حجه

حمله موشکی ارتش یمن به فرودگاه نجران/ دفع بزرگترین حمله مزدوران سعودی به استان حجه خبرگزاری آریا- سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن از شلیک چند موشک بالستیک به فرودگاه «نجران» عربستان سعودی و تعطیلی پروازها در این فرودگاه خبر داد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره؛ سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد یگان موشکی مجموعه ای از موشک های بالستیک بدر 1 را به سمت برخی اهداف نظامی در فرودگاه منطقه ای نجران در عربستان و برخی اهداف نظامی دیگر شلیک کرد.
وی گفت: عملیات یگان موشکی علیه فرودگاه منطقه ای نجران در عربستان منجر به متوقف شدن پروازهای این فرودگاه شد.
وی افزود این حمله در پاسخ به جنایت های ائتلاف متجاوز، محاصره مستمر یمن و حملات هوایی آن صورت گرفت؛ به طوری که شمار حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی در ساعات گذشته به 52 حمله رسید.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد این حمله با قوانین انسانی تطابق دارد و همه اقدامات پیشگیرانه را برای دفاع از غیر نظامیان انجام می دهیم.
شهر نجران که در جنوب آن پایگاه ها و مقرهای نظامی متعددی قرار دارد، یکی از اهداف ارتش یمن برای پاسخ به حملات نظامی عربستان سعودی است.
دفع بزرگترین حمله مزدوران سعودی به استان حجه
سخنگوی نیروهای مسلح یمنی از شکست بزرگترین حمله مزدوران سعودی به شهر حرض در استان حجه یمن خبر داد.
«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمنی در پیامی در توئیتر از شکست حمله گسترده مزدوران سعودی به شهر «حرض» در استان حجه خبر داد.
وی در این پیام توئیتری نوشت:«ارتش و کمیته های مردمی یمن توانستند بزرگترین حمله مزدوران سعودی به پایگاه های ارتش یمن در شهر حرض را که حدود 24 ساعت به طول انجامید ناکام بگذارند.»
یحیی سریع اضافه کرد:«ارتش و کمیته های مردمی یمن در این مقابله با شکست توطئه مزدوران سعودی، ده ها نفر از آنها را به هلاکت رسانده و تعداد زیادی از تجهیزات و خودروهای نظامی وابسته به آنها را نابود کردند.»
سخنگوی نیروهای مسلح یمنی گفت که نیروهای سعودی به همراه مزدوران سودانی با پشتیبانی هوایی گسترده جنگنده ها و بالگردهای آپاچی از چهار مسیر و با 7 تیپ به پایگاه های ارتش یمن در شهر حرض حمله کردند.
وی اضافه کرد که مبارزان یمنی با پاتک به مزدوران سعودی، نیروهای آنها را محاصره کرده و باعث شد تا مزدوران پا به فرار گذاشته و مجروجان و اجساد کشته شدگان را رها کردند این در حالی بود که جنگنده های دشمن با هدف حمایت از نظامیان خود 22 حمله هوایی انجام داد اما تلاش نیروهای دشمن با شکست مواجه شد.
همچنین نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به برخی مواضع مزدوران ارتش سعودی در شرق مجازه در استان عسیر عربستان یورش بردند که این حملات به کشته یا زخمی شدن شماری از آنها منجر شد.
ائتلاف سعودی مدعی انهدام یک پهپاد یمنی شد
منابع وابسته به ائتلاف سعودی، دوشنبه شب مدعی شدند که ائتلاف، یک فروند پهپاد ارتش یمن را در استان حجه در شمال غرب این کشور هدف قرار داده است.
به گزارش شبکه العربیه، ائتلاف سعودی ادعا کرد که پهپاد ارتش یمن قصد داشت به مناطق مسکونی و پرجمیعت در مرز عربستان حمله کند که سرنگون شد.
با آنکه ائتلاف سعودی عموماً ارتش یمن را به تلاش برای حمله به مناطق مسکونی متهم می کند اما در طول حدود پنج سال جنگ، حمله ارتش یمن به منطقه ای مسکونی، حتی یک بار هم گزارش نشده است.
همچنین پایگاه خبری الیوم السابع به نقل از منابع سعودی گزارش داد که ائتلاف متجاوز، این پهپاد را در حال پرواز بر فراز شهر «حرض» در استان حجه منهدم کرد.
این ادعا ساعاتی پس از آن مطرح شد که ارتش یمن صبح دوشنبه با چند فروند پهپاد «قاصف k2»، مواضع ائتلاف سعودی را در شمال شهر حرض هدف قرار داده بود.
دیدار هیأت انصارالله یمن با وزیر خارجه سوئد در عمان
هیأت مذاکره کننده جنبش انصارالله یمن با یک هیأت سوئدی به ریاست وزیر خارجه این کشور که در مسقط پایتخت عمان بسر می برد، دیدار کرد.
«محمد عبدالسلام» سخنگو و رئیس هیأت مذاکره کننده صنعاء در مذاکرات صلح یمن از دیدارش با هیأت سوئدی به ریاست «مارگوت والشتروم» در مسقط پایتخت عمان در روز دوشنبه(دیروز) خبر داد.
عبدالسلام در این باره در صفحه توئیتر خود نوشت: «در این دیدار اوضاع سیاسی یمن، ماهیت پیشرفت حاصل در توافقنامه سوئد و طرح ها و اقدامات هیأت ملی برای اجرای توافقنامه الحدیده از جمله عقب نشینی یکجانبه از بنادر بدون هیچ گونه اقدام واقعی و جدی طرف مقابل، بررسی شد.»
به گفته عبدالسلام همچنین موانع موجود در خصوص روند تبادل اسرا نیز مورد بررسی قرار گرفت و تأکید شد که عربستان سعودی تمامی پیشنهادات سازمان ملل در این باره را ناکام گذاشته است.
بنابر گزارش وبگاه «یمنی برس»، هیأت انصارالله همچنین کشتار اسرا در استان ذمار و نیز مخالفت عربستان سعودی با هر گونه آتش بس در تعز بر اساس توافقات صورت گرفته در سوئد را متذکر شد.
وزیر خارجه سوئد نیز دستآوردهای هیأت انصارالله در توافقنامه سوئد و عملکرد مسئولانه آن در جریان رایزنی ها را ستود و تأکید کرد که تا جای ممکن به تلاش برای توقف جنگ خونین در یمن و اتخاذ روند سیاسی فراگیر ادامه خواهد داد.
هیأت سوئدی همچنین بر حمایت از توافقنامه سوئد و علاقه مندی به اجرای بقیه مفاد آن از جمله تبادل اسرا و آتش بس در تعز و ورود سریع به توافقنامه سیاسی فراگیر تأکید کرد.
وزیر خارجه سوئد در این دیدار کشتار اسرا در زندان ذمار را تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد که صلح بزودی محقق شود و تأکید کرد: «دوره درگیری ثابت کرد که هیچ راه حل حقیقی جز صلح و گفت وگو وجود ندارد.»
تلاش دولت مستعفی یمن برای جذب شبه نظامیان نزدیک به امارات
دولت مستعفی یمن قصد دارد تعدادی از شبه نظامیان وابسته به امارات در استان «شبوه» را جذب نیروهای خود کند.
بخشی از نیروهای موسوم به «النخبه الشبوانیه» وابسته به امارات به درگیری های ماه گذشته با نیروهای دولت مستعفی یمن در استان «شبوه» واقع در جنوب شرق یمن وارد نشدند و حالا دولت مستعفی قصد دارد این نیروهای بیطرف را با نیروهای خود ادغام کند.
بر اساس گزارش وبگاه «عربی 21»، کمیته ای از وزارت دفاع دولت مستعفی دوشنبه (دیروز) به استان شبوه آمد تا نیروهای وابسته به النخبه الشبوانیه را که حالا خود را تابع دولت مستعفی اعلام کرده اند، نام نویسی و جذب کند.
در همین راستا «علی الذهب» تحلیلگر یمنی در امور امنیتی و نظامی اعلام کرد، ادغام برخی از نیروهای النخبه الشبوانیه عملیاتی پیچیده است زیرا تصحیح دیدگاه های آنها در قبال مسایل بسیاری که ارتش دولت مستعفی برای آن می جنگند، سخت است.
وی افزود، افکار آنها در طول سال هایی که قالب نیروهای النخبه الشبوانیه می جنگیده اند، تغییر کرده و تغییر آنها سخت به نظر می رسد.
از سوی دیگر «عبدالرقیب الهدیانی» دیگر تحلیلگر یمنی اعلام کرد، ادغام نیروهای النخبه در قالب ارتش دولت مستعفی گامی صحیح، قانونی و ضروری است.
وی افزود: شکستی که این نیروها از ارتش و امنیت (دولت مستعفی) در شبوه خورده اند، کافی نیست. این نیروها آموزش دیده هستند و تجربه کافی دارند به همین دلیل ادغام آنها در قالب ارتش ضروری است.
الهدیانی تصریح کرد، این اقدام امکان جذب دوباره آنها توسط امارات را از بین می برد زیرا امارات از بیکاری هزاران جوان یمنی سوءاستفاده و آنها را در راستای دستورکارهای خود به کار می گیرد.
«کمال السلامی» دیگر روزنامه نگار و نویسنده یمنی در این رابطه اعلام کرد؛ این اقدام در راستای تلاش دولت مستعفی برای عدم تکرار «تمرد» صورت می گیرد تا همه این نیروها زیر پرچم وزارت دفاع دولت مستعفی باشند.
تقابل شبه نظامیان وابسته به امارات و عربستان سعودی در استان های جنوبی یمن که از مردادماه گذشته شدت گرفته، همچنان ادامه دارد.
دیروز (دوشنبه) نیروهای النخبه الشبوانیه بر منطقه «عزان» در شهرستان «میغعه» در استان «شبوه» (واقع در جنوب شرق یمن) مسلط شدند و نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن را ناچار به عقب نشینی کردند
ائتلاف سعودی در آستانه فروپاشی
شبکه «سی ان ان» گزارشی تحلیلی- خبری درباره شدت گرفتن درگیری ها بین نیروهای نیابتی عربستان سعودی و امارات متحده عربی طی چند هفته اخیر در جنوب یمن، با این عنوان منتشر کرده است: «درگیری ها در یمن، ائتلاف سعودی را در آستانه فروپاشی قرار داده است».
سی ان ان در گزارش خود در این باره نوشت: «فرض بر آن است که دولت (مستعفی عبدربه منصور هادی) یمن و امارات متحده عربی در جنگ طولانی مدت در این کشور با هم در یک طرف ماجرا قرار داشته باشند اما دولت (هادی) هم اکنون در حال اتهام زدن به امارات متحده عربی درباره کشتن ده ها سرباز و سلسله حملات هوایی به مواضعش است و این شرایط، ائتلاف به رهبری عربستان سعودی (در یمن) را که برای جنگ با شورشیان حوثی تشکیل شده بود را در یک وضعیت پر آشوب و در هم و برهم قرار داده است».
طبق این گزارش، دولت مستعفی عبدربه منصور هادی اعلام کرده که یک جنگنده اماراتی نیروهایش را در عدن هدف قرار داده و 40 سرباز و غیرنظامی را کشته است و همچنین در استان «ابین» هم حملات مشابهی انجام داده و در مجموع حملات اماراتی ها بیش از 300 نفر کشته شدند.
سی ان ان نوشت: «وخامت سریع اوضاع در (یمن در نتیجه درگیری های داخلی ائتلاف سعودی)، تقسیم کمک های امدادی در یمن را با مشکل مواجه کرده است، کشوری که بیش از سه چهارم جمعیت آن برای بقا به این کمک ها نیاز دارند و 10 میلیون نفر در آستانه قحطی و گرسنگی هستند. به گفته (موسسه امدادی) "کودکان را نجان دهید"، بندر عدن که نقشی حیاتی در ورود و تقسیم نیازهای اولیه به سراسر یمن دارد اما ناامنی ها سبب به خطر افتادن رگ حیات یمنی ها شده است».
از نظر این رسانه، «درگیری ها و جنگ لفظی شدید (بین دولت مستعفی هادی و نیروهای امارات و نوابش) سر درد دیگری برای عربستان سعودی ایجاد کرده است».
سی ان ان افزود: «تلاش های اماراتی ها و سعودی ها برای کشاندن دولت (هادی) و جدایی طلبان جنوب یمن به ریاض برای مذاکره تاکنون به هیچ جایی نرسیده است».
منبع خبر : آریا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
نظامی   متجاوز   نیروهای مسلح   مزدوران   نیروهای سعودی   اقدامات پیشگیرانه   موشک بالستیک   کشته شدگان   هلاکت   الیوم السابع   توئیتر   نیروهای ارتش   موشک های بالستیک   زخمی شدن   مزدوران سعودی   منهدم   مواضع ائتلاف   نظامی عربستانی   جنایت   حجه یمن   عربستان سعودی   یمن   بین الملل   ائتلاف سعودی   حمله هوایی   شبکه تلویزیونی   فرودگاه نجران   کمیته های مردمی یمن   یمنی   حمله موشکی   مسکونی  
اخبار مرتبط
موج جدید حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن/ هشدار انصارالله به عربستان؛ از فرصت توقف حملات موشکی استفاده کنید
آریا
حمله اتئلاف سعودی به الحدیده و حرض/ واکنش یمن: امروز باید به سمت مهاجمان و متجاوزان حمله کنیم
آریا
واکنش نیروهای یمنی به تحرکات در شمال حجه؛ پایگاه‎های مزدوران سعودی موشک‎باران شدند
میزان
شلیک 3 موشک بالستیک از یمن به جنوب عربستان
العالم
حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به استان صعده/ یمن با 6 موشک بالستیک به حملات متجاوزان سعودی پاسخ داد
آریا
موشک باران مواضع متجاوزان سعودی در جیزان
مشرق نیوز
جنوب عربستان موشک باران شد
افکار نیوز
شلیک 6 موشک بالستیک یمن به جنوب عربستان
فارس
یمن| شلیک 2 موشک زلزال 1 به مواضع مزدوران عربستان
تسنیم
حمله موشکی و پهپادی انصارالله به اهداف نظامی عربستان
میزان
حمله موشکی نیرو های یمنی به فرودگاه نجران عربستان
باشگاه خبرنگاران
حمله موشکی انصارالله به دو هدف نظامی عربستان
دنیای اقتصاد
30 کشته و زخمی در حمله موشکی یمنی ها به مواضع عربستان
آریا
حمله پهپادی و موشکی انصارالله به دو هدف نظامی در عربستان
فارس
عملیات پهپادی ارتش یمن علیه اهداف نظامی در عربستان
راه دانا
فرودگاه نجران و پایگاه هوایی ملک خالد هدف آتش نیرو های یمنی قرار گرفتند
میزان
فرودگاه نجران سعودی موشک باران شد
خیبر انلاین
حملات موشکی ارتش یمن به فرودگاه نجران
خبرگزاری دانشجو
حمله موشکی ارتش یمن به مزدوران سعودی در حرض/ شکست حمله گسترده ائتلاف سعودی در استان حجه
آریا
فرودگاه نجران سعودی، موشک باران شد
فارس
عملیات پهپادی و موشکی ارتش یمن علیه اهداف نظامی در عربستان
فارس
درگیری های شدید در جبهه های مرزی عربستان/ گزارش سازمان ملل درباره جنایت های جنگی ائتلاف سعودی در یمن
آریا
درگیری های شدید در جنوب عربستان
صدا و سیما
حمله موشکی نیروهای یمنی به مواضع مزدوران عربستان در جیزان
تسنیم
حمله موشکی ارتش یمن به فرودگاه نجران
صدا و سیما
ارتش یمن یکی از بزرگترین حمله مزدوران سعودی را دفع کرد
بولتن نیوز
حمله موشکی انصارالله یمن به فرودگاه نجران
برنا نیوز
یمنی ها بزرگترین حمله مزدوران سعودی به شهر حرض را شکست دادند
خبرگزاری دانشجو
حمله بزرگ مزدوران سعودی شکست خورد
برنا نیوز
ارتش یمن بزرگترین حمله مزدوران سعودی به شهر حرض را شکست داد
فارس
شلیک موشک کروز به فرودگاه ابها/ ائتلاف سعودی بیش از 3500 کودک یمنی را به شهادت رسانده است
آریا
شلیک 2 فروند موشک زلزال 1 به مواضع مزدوران عربستان
تسنیم
یمنی ها مرکز تجمع نیروهای ائتلاف سعودی را هدف قرار دادند
ایرنا
حمله گسترده پهپادهای یمنی به فرودگاه نجران/ امارات مسئولیت حمله هوایی به یمن را بر عهده گرفت
آریا
حمله پهپادی ارتش یمن به جنوب عربستان
جوان آنلاین
عملیات گسترده پهپادی ارتش یمن در فرودگاه «نجران» در جنوب عربستان
تسنیم
شلیک موشک یمنی به نجران عربستان
الف
حمله موشکی یمن به جنوب عربستان/ حمله گسترده پهپادی به پایگاه سعودی ملک خالد
آریا
شلیک موشک جدید یمنی به نجران عربستان سعودی
مشرق نیوز
حمله پهپادی انصارالله یمن به ریاض
باشگاه خبرنگاران
اخبار مرتبط
bltآریا : موج جدید حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن/ هشدار انصارالله به عربستان؛ از فرصت توقف حملات موشکی استفاده کنید
bltآریا : حمله اتئلاف سعودی به الحدیده و حرض/ واکنش یمن: امروز باید به سمت مهاجمان و متجاوزان حمله کنیم
bltمیزان : واکنش نیروهای یمنی به تحرکات در شمال حجه؛ پایگاه‎های مزدوران سعودی موشک‎باران شدند
bltالعالم : شلیک 3 موشک بالستیک از یمن به جنوب عربستان
bltآریا : حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به استان صعده/ یمن با 6 موشک بالستیک به حملات متجاوزان سعودی پاسخ داد
bltمشرق نیوز : موشک باران مواضع متجاوزان سعودی در جیزان
bltافکار نیوز : جنوب عربستان موشک باران شد
bltفارس : شلیک 6 موشک بالستیک یمن به جنوب عربستان
bltتسنیم : یمن| شلیک 2 موشک زلزال 1 به مواضع مزدوران عربستان
bltمیزان : حمله موشکی و پهپادی انصارالله به اهداف نظامی عربستان
bltباشگاه خبرنگاران : حمله موشکی نیرو های یمنی به فرودگاه نجران عربستان
bltدنیای اقتصاد : حمله موشکی انصارالله به دو هدف نظامی عربستان
bltآریا : 30 کشته و زخمی در حمله موشکی یمنی ها به مواضع عربستان
bltفارس : حمله پهپادی و موشکی انصارالله به دو هدف نظامی در عربستان
bltراه دانا : عملیات پهپادی ارتش یمن علیه اهداف نظامی در عربستان
bltمیزان : فرودگاه نجران و پایگاه هوایی ملک خالد هدف آتش نیرو های یمنی قرار گرفتند
bltخیبر انلاین : فرودگاه نجران سعودی موشک باران شد
bltخبرگزاری دانشجو : حملات موشکی ارتش یمن به فرودگاه نجران
bltآریا : حمله موشکی ارتش یمن به مزدوران سعودی در حرض/ شکست حمله گسترده ائتلاف سعودی در استان حجه
bltفارس : فرودگاه نجران سعودی، موشک باران شد
bltفارس : عملیات پهپادی و موشکی ارتش یمن علیه اهداف نظامی در عربستان
bltآریا : درگیری های شدید در جبهه های مرزی عربستان/ گزارش سازمان ملل درباره جنایت های جنگی ائتلاف سعودی در یمن
bltصدا و سیما : درگیری های شدید در جنوب عربستان
bltتسنیم : حمله موشکی نیروهای یمنی به مواضع مزدوران عربستان در جیزان
bltصدا و سیما : حمله موشکی ارتش یمن به فرودگاه نجران
bltبولتن نیوز : ارتش یمن یکی از بزرگترین حمله مزدوران سعودی را دفع کرد
bltبرنا نیوز : حمله موشکی انصارالله یمن به فرودگاه نجران
bltخبرگزاری دانشجو : یمنی ها بزرگترین حمله مزدوران سعودی به شهر حرض را شکست دادند
bltبرنا نیوز : حمله بزرگ مزدوران سعودی شکست خورد
bltفارس : ارتش یمن بزرگترین حمله مزدوران سعودی به شهر حرض را شکست داد
bltآریا : شلیک موشک کروز به فرودگاه ابها/ ائتلاف سعودی بیش از 3500 کودک یمنی را به شهادت رسانده است
bltتسنیم : شلیک 2 فروند موشک زلزال 1 به مواضع مزدوران عربستان
bltایرنا : یمنی ها مرکز تجمع نیروهای ائتلاف سعودی را هدف قرار دادند
bltآریا : حمله گسترده پهپادهای یمنی به فرودگاه نجران/ امارات مسئولیت حمله هوایی به یمن را بر عهده گرفت
bltجوان آنلاین : حمله پهپادی ارتش یمن به جنوب عربستان
bltتسنیم : عملیات گسترده پهپادی ارتش یمن در فرودگاه «نجران» در جنوب عربستان
bltالف : شلیک موشک یمنی به نجران عربستان
bltآریا : حمله موشکی یمن به جنوب عربستان/ حمله گسترده پهپادی به پایگاه سعودی ملک خالد
bltمشرق نیوز : شلیک موشک جدید یمنی به نجران عربستان سعودی
bltباشگاه خبرنگاران : حمله پهپادی انصارالله یمن به ریاض
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.