مخبر - 1398/06/12 - اندوخته 44 هزار میلیاردی قالیباف برای تهران

اندوخته 44 هزار میلیاردی قالیباف برای تهران
پنجمین دوره مدیریت شهری تهران از شهریور1396 اداره شهر را در دست گرفته است. حالا دو سال از این فرصت گذشته است و البته شهروندان همچنان منتظرند تا نتیجه فعالیت اصلاح طلبان در مسند شهرداری تهران را مشاهده کنند.
اندوخته 44 هزار میلیاردی قالیباف برای تهران

به گزارش مشرق، اصلاح طلبان در شهریور1396 و بعد از حدود 12 سال توانستند سکان اداره پایتخت را دراختیار بگیرند. البته آن ها از همان زمان، شروع به طرح مباحثی درباره میزان بدهی های شهرداری تهران کردند که البته درمقابل هم مدیریت وقت شهرداری تهران آمار و ارقام لازم درباره میزان بدهی های شهرداری تهران را اعلام کرد. باوجوداین، هرازگاهی مدیریت فعلی شهر تهران ارقامی درباره میزان بدهی های شهرداری تهران مطرح می کرد که به هیچ وجه واقعیت نداشت. دراین باره می توان به ارقام کذب آقای محمود میرلوحی اشاره کرد که درنتیجه، شکایت آقای محمدباقر قالیباف از وی را به دنبال داشت. این شکایت نیز درنهایت به محکومیت عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران انجامید. البته، در جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران هم سخنانی درباره میزان بدهی های شهرداری تهران مطرح شد که بازخوردهای گوناگونی به دنبال داشت. در جدیدترین ارقام اعلام کردند مدیریت سابق شهرداری تهران بدهی 69هزارمیلیاردتومانی را برای تهران به جا گذاشته است.

بیشتر بخوانید: واقعیت ماجرای بدهی شهرداری تهران چه بود؟ اسناد بدهی های دوران قالیباف منتشر شد +عکس

درهمین باره، آقای ناصر امانی، معاون سابق شهرداری تهران، در گفت وگو با روزنامه «صبح نو» درباره جدولی که امضای آقای حناچی، شهردار فعلی تهران، پای آن بود و میزان بدهی های شهرداری در آن اعلام شده بود، گفت: «مشخص نیست این ارقام را به کجا فرستاده اند. این نامه به شورا رفته یا برای مرجع رسیدگی دیگری ارسال شده است؟ تاریخ این گزارش هم مشخص نیست. ارقام جدول تهیه شده ابهام دارند؛ البته احتمال قوی وجود دارد که بدهی های دو سال قبل نیز به این ارقام اضافه شده باشد». وی در این گفت وگو تأکید کرد: «عده ای تلاش می کنند هرروز با ارائه عددی جدید، افکار عمومی را سرگرم کنند. نکته جالب اینجاست که مدیریت شهری جدید در آستانه شروع سال سوم است؛ اما به جای ارائه گزارش عملکرد، آمارهای شگفت آور ارائه می دهد».

اسناد منتشر می شوند

اقدامات مدیران شهرداری تهران و اظهارنظر برخی اعضای پنجمین دوره شورای شهر تهران در روزهای اخیر نیز موجب شد آقای قدرت گودرزی، معاون مالی و اقتصاد شهر شهرداری تهران در دوره محمدباقر قالیباف، واکنش نشان دهد و تصاویر اسناد مرتبط با میزان بدهی های شهرداری در زمان تحویل به مدیران فعلی شهرداری تهران را منتشر کند. وی روز گذشته از مدیران شهری خواست اگر سوءتفاهمی دارند، او حاضر به پاسخگویی است و می تواند به صورت مناظره پاسخ آن ها را با سند و مدرک بدهد. گودرزی همچنین برخی از اسناد را دراختیار خبرگزاری «فارس» قرار داده که درادامه، این تصاویر و شرح مربوط به آن ها را می خوانید.
بدهی شهرداری تهران به بانک ها چقدر بود؟

شهرداری همیشه برای انجام فعالیت های خود با بانک های مختلفی کار کرده است. شهرداری تهران در دوره مدیریت جهادی نیز با بانک های ملی، تجارت، ملت، سپه، سرمایه، صنعت و معدن، صادرات و سامان ارتباط داشته که در گزارش منتشرشده، آخرین وضعیت تسهیلات ارزی و ریالی دریافت شده تا 16 مرداد1396 مشخص است. این تسهیلات برای پروژه صدر-نیایش، خطوط مترو، نوسازی بافت فرسوده، اتوبان امام علی، خط چهار مترو، خرید واگن و سایر پروژه های شهری استفاده شده است.
بدهی هایی که به تفکیک مشخص شدند

براساس اسنادی که دیروز منتشر شد، مجموع بدهی های شهرداری تهران شامل دیون و تسهیلات بانکی شهرداری تهران بین سال های 1384 تا 1396 که مدیریت جابه جا شد، 15هزار و 511 میلیارد تومان است که به تفکیک، دیون مناطق 22گانه 6هزار و 351 میلیارد تومان، سازمان ها و شرکت ها دوهزار و 168 میلیارد تومان و تسهیلات بانکی 6هزار و 992 میلیارد تومان بوده است.
مطالباتی که به ارث گذاشته شدند

مدیریت فعلی شهر تهران هرازگاهی درباره بدهی های شهرداری تهران نکات اشتباهی مطرح می کند. این در حالی است که تقریبا هیچ گاه درباره مطالبات شهرداری تهران از نهادها، سازمان ها و حتی شخصیت های حقیقی حرفی نمی زند.

براساس اسناد منتشرشده در دوران مدیریت محمدباقر قالیباف، شهردار پیشین تهران، تا 17 مرداد1396 کل بدهی ها 15هزار و 511 میلیارد تومان بوده و تا همان تاریخ نیز، 44هزار و 609 میلیارد تومان منابع قابل مصرف برای آقای نجفی از دوران قالیباف برجای مانده است. به گفته گودرزی، مطالبات شهرداری از دولت از سال 1386 تا پایان سال 1395 به ارزش 19هزار میلیارد، املاک قابل فروش تهاتر یا واگذاری به ارزش 10هزار میلیارد، پروژه های مشارکتی آماده فروش سازمان سرمایه گذاری سهم شهرداری 9هزار و 171 میلیارد، طلب از ارگان ها سه هزار و 904 میلیارد، اصل و جریمه مطالبات شهرداری از افراد حقیقی و حقوقی تهران و جریمه بابت درآمدهای پایدار به ارزش 1500 میلیارد، چک های برگشتی به ارزش 750 میلیارد و پروژه های مجتمع ایستگاهی قابل بهره برداری 400 میلیارد تومان بوده است و در جمع 44هزار و 610 میلیارد تومان برای مدیریت جدید منابع قابل مصرف برجای مانده است.

همچنین، براساس اسنادی که معاون پیشین مالی و اقتصاد شهرداری تهران منتشر کرده، مبلغ 1080 میلیارد تومان ارزش املاک خام است که بارگذاری ارزش این املاک حدودا 10هزار میلیارد تومان است که مبنای محاسبه قرار گرفته است. اگر مبلغ 16هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری در دوران مدیریت قبلی را از منابع قابل مصرف به جامانده برای شهردار جدید کسر کنیم، بازهم مبلغ 33هزار و 326 میلیارد تومان منابع قابل مصرف از دوره قالیباف برای نجفی، شهردار وقت تهران، باقی مانده بود.
بدهی های نادیده دولت

دولت ها همیشه یکی از بزرگ ترین بدهکاران به شهرداری تهران بوده اند که تقریبا رقم بدهی ها نیز همیشه مورد بی توجهی دولت ها بوده است. براساس این گزارش، مطالبات ریالی شهرداری تهران از دولت بین سال های 1384 تا 1396 به ریز اعلام شد. عوارض مستمر در مناطق 22گانه 320 میلیارد، عوارض مستمر در مالیات بر ارزش افزوده هزار میلیارد، عوارض ویژه ساختمان استانداری تهران 65 میلیارد، آرای کمیسیون ماده 100 میلیارد، ماده 77 و سایر دعاوی حقوقی هزار و 273 میلیارد، سهم دولت در تخفیفات بافت فرسوده 50درصد 575 میلیارد، سهم دولت در تملک و ساخت وساز ایستگاه های مترو 50درصد سه هزار و 128 میلیارد، سهم دولت در یارانه بلیت اتوبوسرانی تهران (یک سوم بهای تمام شده) هزار و 381 میلیارد، سهم دولت در یارانه بلیت شرکت بهره برداری مترو تهران (یک سوم بهای تمام شده) 714 میلیارد، سهم شهرداری از محل تخلفات رانندگی وصول شده شهر تهران 60درصد 972 میلیارد و سهم دولت در شرکت مترو مخارج طراحی و تجهیز 50درصد پنج هزار و 710 میلیارد بوده که جمع آن 15هزار و 138 میلیارد تومان است.

همچنین براساس قانون توسعه حمل ونقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مصوب سال 1385 و ماده واحده ذیل آن، دولت مکلف بود مبلغ یک میلیارد دلار بابت تأمین تجهیزات و احداث خطوط مترو از محل حساب ذخیره ارزی به شهرداری تهران پرداخت کنند که این امر رخ نداد.

منبع: صبح نو

منبع خبر : مشرق نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
اصلاح طلبان   مدیران شهرداری   آخرین وضعیت   تسهیلات   محمدباقر قالیباف   نوسازی بافت فرسوده   قالیباف   امام علی علیه السلام   خرید آنلاین   ناصر امانی   معاون مالی   صنعت و معدن   میزان بدهی   مدیریت شهری تهران   روزنامه   شهرداری   اقتصاد   شهرداری تهران   شهردار   بانک ها   مدیریت شهری   افکار عمومی  
اخبار مرتبط
آخرین وضعیت مالی شهرداری با شیوع کرونا
افکار نیوز
نظارت و حسابرسی را از دفتر شهردار و مدیران شهرداری آغاز کردیم
مهر نیوز
نشانی دقیق خانه های نقلی در پایتخت
تابناک
معاون شهردار اسبق تهران: واگذاری دو هزار ملک، کذب محض است/ناکارآمدی، انگیزه دروغ گویی ها است
شورا آنلاین
نشانی دقیق خانه های نقلی در پایتخت/ چند میلیون آپارتمان نقلی داریم؟
خبرآنلاین
آدرس منطقه ای خانه های نقلی
فرارو
افشای حقوق نجومی 32 میلیونی یک کارمند در اهواز! +عکس
فردا نیوز
افشای حقوق نجومی 32میلیونی یک کارمند در اهواز!
بهار نیوز
جوان گرایی در شورای شهر به کجا رسید؟
خبرآنلاین
بدهی های شهرداری قالیباف یا بازی با ارقام
ایرنا
آقای قالیباف! «مجلس نو و شفاف» پیشکش! درباره چگونگی رد تحقیق و تفحص از شهرداری در همین مجلس فعلی شفاف سازی کنید
دیده بان ایران
نجومی بگیر شهری نداریم
اقتصادگردان
محمود سیف و صادق خرازی در مجمع خیرین قالیبافی +نمودار
میهن امروز
پرونده بدهی های شهرداری تهران و صف آرایی در فضای مجازی
ایرنا
نگرانی از اعلام بدهی شهرداری در دوره قالیباف!
تیتر امروز
بدهی هزاران میلیاردی قالیباف روی میز روحانی
اعتدال
انتقاد روزنامه جوان از انتشار بدهی دوزه شهرداری قالیباف/ اصلاح طلبان برای کار نکردن! طلبکار شده اند
دیده بان ایران
نگرانی روزنامه اصولگرا از مطرح شدن بدهی های شهرداری در دوره قالیباف
خبرآنلاین
اصلاح طلبان ناکارآمدی خود را پشت بدهی های سیاسی پنهان می کنند
جوان آنلاین
توافق اعطای تسهیلات بانک شهر برای اجرای پروژه های شهری مشهد
بانکداری ایرانی
شورا از 12 پرونده تخلفات دوره مدیریت شهری قالیباف، ارسالی از سوی نجفی به قوه قضاییه بی اطلاع است/ حناچی خرداد 98 نامه محرمانه ای از فهرست بدهی ها ارسال کرد/ جزئیات نامه را نمی توان اعلام کرد
روز نو
ضرورت گسترش تعاملات دوطرفه میان شهرداری ها و بانک شهر
آریا
شفاف سازی در فعالیت ها سلامت کاری را به دنبال دارد
آریا
بدهکاری شهرداری تهران؛ همچنان محل مناقشه مدیریت سابق و فعلی
ایرنا
جزییات تازه از بدهی های شهرداری تهران
اقتصادگردان
کاهش 40 درصدی درآمدهای شهرداری از ساخت و ساز
بلدیه فردا
ارسال گزارش بدهی شهرداری تهران به رهبر انقلاب
نواندیش
اندوخته 44 هزار میلیاردی قالیباف برای تهران
مشرق نیوز
اسناد بدهی های دوره قالیباف، در شهرداری وجود دارد
تابناک
گزارش بدهی شهرداری برای مقام معظم رهبری ارسال شده است
اسکان نیوز
بدهی میلیاردی قالیباف روی میز روحانی
ایرنا
عضو شورای شهر:اسناد همه بدهی های دوره قالیباف،در شهرداری وجود دارد
ساعت 24
گزارش بدهی شهرداری برای مقام معظم رهبری ارسال شده است/مدیران پیشین اسناد خود را درباره بدهی ها ارائه کنند
خبرگزاری ایلنا
انتشار اسناد بدهی های قالیباف در شهرداری
سیمرغ
تمام بدهی 69 هزار میلیاردی شهرداری مربوط به دوره پیشین مدیریت شهری است
آریا
اسنادبدهی های قالیباف درشهرداری منتشرشد
خیبر انلاین
اسناد بدهی های قالیباف در شهرداری منتشر شد +اسناد
صراط
واقعیت ماجرای بدهی شهرداری تهران چه بود؟
مشرق نیوز
انتشار اسناد بدهی های قالیباف در شهرداری/ معاون شهردار اسبق: حاضر به مناظره هستیم
الف
قالیباف چقدر از بانک ها تسهیلات گرفت؟
بلدیه فردا
اخبار مرتبط
bltافکار نیوز : آخرین وضعیت مالی شهرداری با شیوع کرونا
bltمهر نیوز : نظارت و حسابرسی را از دفتر شهردار و مدیران شهرداری آغاز کردیم
bltتابناک : نشانی دقیق خانه های نقلی در پایتخت
bltشورا آنلاین : معاون شهردار اسبق تهران: واگذاری دو هزار ملک، کذب محض است/ناکارآمدی، انگیزه دروغ گویی ها است
bltخبرآنلاین : نشانی دقیق خانه های نقلی در پایتخت/ چند میلیون آپارتمان نقلی داریم؟
bltفرارو : آدرس منطقه ای خانه های نقلی
bltفردا نیوز : افشای حقوق نجومی 32 میلیونی یک کارمند در اهواز! +عکس
bltبهار نیوز : افشای حقوق نجومی 32میلیونی یک کارمند در اهواز!
bltخبرآنلاین : جوان گرایی در شورای شهر به کجا رسید؟
bltایرنا : بدهی های شهرداری قالیباف یا بازی با ارقام
bltدیده بان ایران : آقای قالیباف! «مجلس نو و شفاف» پیشکش! درباره چگونگی رد تحقیق و تفحص از شهرداری در همین مجلس فعلی شفاف سازی کنید
bltاقتصادگردان : نجومی بگیر شهری نداریم
bltمیهن امروز : محمود سیف و صادق خرازی در مجمع خیرین قالیبافی +نمودار
bltایرنا : پرونده بدهی های شهرداری تهران و صف آرایی در فضای مجازی
bltتیتر امروز : نگرانی از اعلام بدهی شهرداری در دوره قالیباف!
bltاعتدال : بدهی هزاران میلیاردی قالیباف روی میز روحانی
bltدیده بان ایران : انتقاد روزنامه جوان از انتشار بدهی دوزه شهرداری قالیباف/ اصلاح طلبان برای کار نکردن! طلبکار شده اند
bltخبرآنلاین : نگرانی روزنامه اصولگرا از مطرح شدن بدهی های شهرداری در دوره قالیباف
bltجوان آنلاین : اصلاح طلبان ناکارآمدی خود را پشت بدهی های سیاسی پنهان می کنند
bltبانکداری ایرانی : توافق اعطای تسهیلات بانک شهر برای اجرای پروژه های شهری مشهد
bltروز نو : شورا از 12 پرونده تخلفات دوره مدیریت شهری قالیباف، ارسالی از سوی نجفی به قوه قضاییه بی اطلاع است/ حناچی خرداد 98 نامه محرمانه ای از فهرست بدهی ها ارسال کرد/ جزئیات نامه را نمی توان اعلام کرد
bltآریا : ضرورت گسترش تعاملات دوطرفه میان شهرداری ها و بانک شهر
bltآریا : شفاف سازی در فعالیت ها سلامت کاری را به دنبال دارد
bltایرنا : بدهکاری شهرداری تهران؛ همچنان محل مناقشه مدیریت سابق و فعلی
bltاقتصادگردان : جزییات تازه از بدهی های شهرداری تهران
bltبلدیه فردا : کاهش 40 درصدی درآمدهای شهرداری از ساخت و ساز
bltنواندیش : ارسال گزارش بدهی شهرداری تهران به رهبر انقلاب
bltمشرق نیوز : اندوخته 44 هزار میلیاردی قالیباف برای تهران
bltتابناک : اسناد بدهی های دوره قالیباف، در شهرداری وجود دارد
bltاسکان نیوز : گزارش بدهی شهرداری برای مقام معظم رهبری ارسال شده است
bltایرنا : بدهی میلیاردی قالیباف روی میز روحانی
bltساعت 24 : عضو شورای شهر:اسناد همه بدهی های دوره قالیباف،در شهرداری وجود دارد
bltخبرگزاری ایلنا : گزارش بدهی شهرداری برای مقام معظم رهبری ارسال شده است/مدیران پیشین اسناد خود را درباره بدهی ها ارائه کنند
bltسیمرغ : انتشار اسناد بدهی های قالیباف در شهرداری
bltآریا : تمام بدهی 69 هزار میلیاردی شهرداری مربوط به دوره پیشین مدیریت شهری است
bltخیبر انلاین : اسنادبدهی های قالیباف درشهرداری منتشرشد
bltصراط : اسناد بدهی های قالیباف در شهرداری منتشر شد +اسناد
bltمشرق نیوز : واقعیت ماجرای بدهی شهرداری تهران چه بود؟
bltالف : انتشار اسناد بدهی های قالیباف در شهرداری/ معاون شهردار اسبق: حاضر به مناظره هستیم
bltبلدیه فردا : قالیباف چقدر از بانک ها تسهیلات گرفت؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.