طرح مالیات از خانه های خالی تا پایان سال اجرایی می شود/ واگذاری مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه وشهرسازی/پول های شمرده نشده و بی حساب نباید وارد بازار مسکن و زمین شود

طرح مالیات از خانه های خالی تا پایان سال اجرایی می شود/ واگذاری مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه وشهرسازی/پول های شمرده نشده و بی حساب نباید وارد بازار مسکن و زمین شود
اسلامی گفت: مقدمات اجرایی طرح مالیات از خانه های خالی آماده شده و امیدواریم تا پایان سال به مرحله اجرایی برسد.
طرح مالیات از خانه های خالی تا پایان سال اجرایی می شود/ واگذاری مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه وشهرسازی/پول های شمرده نشده و بی حساب نباید وارد بازار مسکن و زمین شود

اسلامی گفت: مقدمات اجرایی طرح مالیات از خانه های خالی آماده شده و امیدواریم تا پایان سال به مرحله اجرایی برسد. ب محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه نرخ مسکن و اجاره بها تابع سیاست ها و اقدامات بخش مسکن نبوده است، گفت: اگر بخواهیم قیمت های اجاره مقبولیت داشته باشد باید از شاخص های کلان اقتصادی تبعیت کند.
او توضیح داد: چندی پیش در برنامه تلویزیونی منحنی های سال 70 تا 98 نشان داده شد و نرخ تورم، نرخ اجاره بها و نرخ واحد مسکونی به صورت تجمعی و با یک فاصله کم و آرامش خاصی از هم تبعیت کرده و البته تغییرات نرخ ارز که تابع متغییر های اقتصادی کشور بوده عامل پیشران چنین اتفاق بود که بسیار دارای اهمیت است. امتیاز ویژه وزارت راه و شهرسازی برای صاحبخانه های با انصاف اسلامی با اشاره به اینکه برای صاحبخانه ها و موجران که در اجاره دادن واحد های مسکونی انصاف را رعایت کرده، امتیازات بسیار زیادی را قائل شده ایم، گفت: این امتیازات را در 2 مسیر دنبال کردیم؛ که عبارت است از مدت قرارداد اجاره و معافیت از مالیات، که پیشنهاد آن در کمیسیون دولت مطرح شده تا از طریق آن بتوانیم تغییراتی را در این بخش ایجاد کنیم.بیشتر بخوانید: احداث 100 هزار واحد مسکونی کارکنان نیرو های مسلح
او افزود: موضوع دیگرحوزه مالیاتی مربوط به زمین های بایر است و افرادی که دارای اراضی شهری هستند، ولی اقدامی برای ساخت آن نمی کنند با همکاری مجلس برای آن مالیات وضع کنیم. مالیات بر عایدی سرمایه در راهروهای بهارستان و پاستور سرگردان شده است اسلامی با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه بین دولت و مجلس در رفت و آمد است، گفت: مجری مالیات مستقیم و اخذ مالیات از خانه های خالی، سازمان امور مالیاتی است و وزارت راه و شهرسازی در این طرح مکلف است سامانه املاک و اسکان را طراحی کند؛ به طوری که از طریق این سامانه، سازمان امور مالیاتی بتواند خانه های خالی را شناسایی و برای آن ها مالیات تعیین کند، هم اکنون این موضوع بین وزارت راه و شهرسازی، دولت، مجلس و جامعه بسیار زیاد مطرح شده و در حال بررسی است.
وزیر راه وشهرسازی درباره مالیات عایدی بر سرمایه مسکن، گفت: دولت و هر فردی که بخواهد بخش مسکن را مدیریت کند همواره به تولید مسکن و حفظ سرمایه در این بخش فکر می کند.
وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه همواره نگرانی های بسیاری در حوزه مسکن مبنی بر خروج و تهدید سرمایه های حوزه مسکن وجود دارد افزود: برخی افراد خانه های خالی را تله مالی خود قرار می دهند به گونه ای که با حبس منابع کشور در حوزه مسکن مشکلات بسیار زیادی در این حوزه ایجاد می کند.
اسلامی با بیان اینکه باید مقرراتی وضع شود که واحد های مسکونی خالی از سکنه، منبعی برای ارزش افزوده نباشد گفت: باید تمامی واحد های مسکونی به سرعت به مرحله بهره برداری و در اختیار متقاضیان قرار بگیرد؛ که این اقدامات با اجرایی شدن طرح مالیاتی امکان پذیر می شود.
او تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی تنها آمار اراضی خود را در اختیار دارد و اطلاعات آمار جامعه و اسکان کل کشور را ندارد. اما طبق بررسی های انجام شده شهرداری و اداره ثبت آمار تمامی اراضی کل کشور را در اختیار دارد. اسلامی اظهار کرد: مقدمات اجرای این طرح فراهم و در قالب اجرای طرح املاک و اسکان آن ها را انجام داده ایم به این روش که بر اساس پایان کار ها، پروانه ساخت و انشعابات بتوانیم آن ها را اجرایی کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مقدمات اجرایی طرح مالیات از خانه خالی انجام و سازمان ثبت در حال اجرایی کردن اقدامات آن است که بتواند واحد های خالی را شناسایی و سپس آن ها را به سازمان امور مالیاتی بسپاریم، افزود: امیدواریم این طرح تا پایان امسال به مرحله عملیاتی برسد. البته برای این طرح باید تمامی دیتا بیس ها دقیق و اطلاعات کافی باشد.
او تصریح کرد: اطلاعات برخی شهر ها هنوز کاغذی و دستی است و الکترونیکی نشده، اما در تهران و برخی از کلان شهر ها که اطلاعات آن ها مکانیزه شده می توانیم با لینک کردن وضعیت را مشخص کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید سیستم اقتصادی و مالی کشور با اقدامات مناسب مانع ورود پول های شمرده نشده و بی حساب به بازار مسکن و زمین شود، افزود: ورود چنین پول های باعث ایجاد تلاطم در بازار و رشد قیمت ها می شود.
او اظهار کرد: در گذشته بسیاری از شرکت های وابسته به بانک ها با استفاده از منابع مالی خود زمین و واحد های مسکونی بسیار زیادی خریداری کردند و متاسفانه به دلیل نوسات ایجاد شده در نرخ ارز تمامی گروه های کالایی از جمله مسکن و خدمات، از ریزترین و درشت ترین امکانات دچار افزایش قیمت شد.
اسلامی با بیان اینکه و اولویت وزارت راه وشهرسازی اجرای طرح تام کاد است گفت: اجرای این طرح ها در دولت بحث، ابلاغ و مصوب شده است و با همکاری سازمان پس انداز کارکنان دولت و اسکان جوانان بتوانیم برای جوانان مسکن تهیه کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با تمهیدات و کنترل بانک مرکزی روند رو رشد نرخ ارز مهار شده و بازار به ثبات رسیده است گفت: قیمت واحد مسکونی به دلیل نوسانات نرخ ارز در یک بازه زمانی به شدت در حال افزایش بود که با تثبیت نرخ ها این افزایش قیمت متوقف و حتی در برخی از شهر ها هم قیمت ها روند معکوس در پیش گرفتند.
او تاکید کرد: امیدواریم زمینه خانه دار شدن برای جامعه هدف را فراهم کنیم. به طوری که با مدیریت تقاضا و پایدار نگه داشتن عرضه بتوانیم بین عرضه و تقاضا تعادل بخشی ایجاد کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باید سوداگری مهار و ساخت وساز در کشور توسط مجری ذی صلاح انجام شود افزود: ساخت و ساز باید به صورت شخصی سازی، سفارشی و طبق الگوی مسکن باشد.
او مهمترین نیاز مسکن را زمین و منابع مالی عنوان کرد و گفت: برای زمین تمهیدات و گشایش های ایجاد شده به طوری که فراخوان برای زمین های عرضه شده ارائه شده و از سوی دیگر سعی کرده ایم منابع مالی و تسهیلات بانکی مربوط به حوزه مسکن را تا 20 درصد افزایش دهیم. با مصوبه شورای پول و اعتبار امیدواریم این جریان بدون بهانه ای به یک جریان فعال و پایدار تبدیل شود.
وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه کاستی های در بحث ترانزیت، صادرات و واردات، کیفیت وضعیت محیطی، مدیریتی و عملکردی پایانه های مرزی وجود دارد، افزود: در پایانه های مرزی ارگان های متعددی وجود دارند که مدیریت هرکدام از آن ها باعث ایجاد ناهماهنگی های در این بخش شده که این موضوع برای کشور بسیار خطرناک است. چندی پیش این موضوع در دولت دنبال شد؛ به طوری که تفاهم نامه ای بین 7 وزارت خانه منعقد و به امضا رسید و به هیات دولت ارائه شد.
او بیان کرد: در صورت تصویب این طرح در دولت محوریت مدیریت پایانه های مرزی بر عهده وزارت راه و شهرسازی خواهد بود تا با ساماندهی و مدیریت یکپارچه بتوانیم مشکلات این بخش را برطرف کنیم.
وزیر راه وشهرسازی درباره هزینه های پایانه ها هنگ های مرزی، گفت: هم اکنون هر ارگانی با یک ماموریتی مشغول فعالیت هستند که تمامی فعالیت های آن ها موازی کاری شده و هیچ کس از دیگری تبعیت نمی کند و ما امیدواریم با یک مصوبه و مدیریت ان ها توسط وزارت راه وشهرسازی مشکلات این بخش را برطرف کنیم. جزئیات عدم ترخیص کالا های گروه 4 در بنادر کشور اسلامی در پاسخ به این سوال که بنادر کالا های گروه 4 را ترخیص نمی کند آیا با نگهداری آن ها عایدی ها به خزانه باز می گردد؟ گفت: سازمان بنادر دخالتی در امور کالا ها ندارد.سازمان بنادر کشتی و صاحب بار را می شناسد و به کشتی پهلو و خدمات می دهد. کشتی ها پس از تخلیه و بارگیری عبور میکند و صاحب بار است که باید مسائل این بخش را با گمرک، بانک مرکزی و سیستم شرکتی که حمل و نقل بار، ریلی یا جاده ای تنظیم می کند و می برد؛ برطرف کند. در این حوزه سازمان بنادر کار خود را انجام می دهد و گمرک هم وظایف مربوط به خود را انجام می دهد.
انتهای پیام/

کلیدواژه های این خبر
وزارت راه   اجاره بها   مسکن   نرخ مسکن   نرخ اجاره بها   ارزش افزوده   پروانه ساخت   وزیر راه وشهرسازی   وزارت راه و شهرسازی   پاستور   مالیات مستقیم   قیمت دلار   صاحبخانه   مکلف   واحد مسکونی   مدت قرارداد   واحد های مسکونی   قیمت های اجاره   واگذاری مدیریت   املاک   شهرداری   سرمایه   بازار مسکن   برنامه های تلویزیونی   دولت و مجلس   مالیات بر عایدی سرمایه   خانه های خالی   سازمان امور مالیاتی   اخذ مالیات   تولید مسکن  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «باشگاه خبرنگاران» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
شناسایی 1.8 میلیون واحد مسکونی خالی / اتصال سامانه املاک به سامانه ثبت احوال
جام جم آنلاین
آمار عجیب خانه های خالی در ایران
خبرآنلاین
آخرین وضعیت شناسایی خانه های خالی از زبان وزیر راه
صبحانه با خبر
آخرین وضعیت شناسایی خانه های خالی
فردا نیوز
پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به 185 هزار متقاضی
اقتصاد آنلاین
شناسایی 1.8 میلیون واحد مسکونی خالی
مهر نیوز
شناسایی 1.8 میلیون واحد مسکونی خالی/اتصال سامانه املاک به سامانه ثبت احوال
فارس
اسلامی: 91 هزار نفر در فاز جدید نام نویسی طرح اقدام ملی ثبت نام کرده اند/ اطلاعات 300 هزار خانه خالی در اختیار سازمان امور مالیاتی
خبرگزاری دانشجو
خانه های خالی زیر ذره بین مسئولان/ درآمد دولت از مالیات بر خانه های خالی چقدر است؟
خبرگزاری بسیج
استقبال بازار مسکن از مصوبه مجلس
فردا نیوز
خط و نشان وزارت راه برای مالکان خانه های خالی
صبحانه با خبر
تداوم روند نزولی قیمت ها در بازار اجاره
جوان آنلاین
اخذ مالیات از اجاره بها؛ آیا مستاجران از شر قیمت های نجومی خلاص می شوند؟
فرارو
دریافت مالیات از خانه های خالی تا پایان سال
صدای ایران
وزیر راه: طرح دریافت مالیات از خانه های خالی تا پایان سال اجرایی می شود/ افزایش قیمت مسکن متوقف شده
الف
طرح دریافت مالیات از خانه های خالی تا پایان سال اجرایی می شود
ایران اکونومیست
وزیر راه: پول های بی حساب نباید وارد بازار مسکن و زمین شود
فردا نیوز
طرح مالیات از خانه های خالی تا پایان سال اجرایی می شود
ایران اکونومیست
طرح دریافت مالیات از خانه های خالی تا پایان سال
تابش کوثر
طرح دریافت مالیات از خانه های خالی تا پایان سال اجرایی می شود/ واگذاری مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه و شهرسازی
حزب الله نیوز
امتیاز ویژه وزارت راه و شهرسازی برای صاحبخانه های با انصاف / دریافت مالیات از خانه های خالی چه زمانی اجرا می شود؟
اقتصاد نیوز
طرح دریافت مالیات از خانه های خالی اجرایی می شود
جهان نیوز
رئیس جمهور دستور اجرای مالیات بر عایدی سرمایه و مسکن را صادر کند
جوان آنلاین
وزیر راه: 10ساله مردم را خانه دار می کنیم
سیمرغ
وزیر راه : 10 ساله مردم را خانه دار می کنیم
جام نیوز
وزیر مسکن: انتظار برای خانه دار شدن کمتر از ده سال می شود
صدای ایران
زمان خانه دار شدن 10 سال کاهش یافت
پول نیوز
وعده جدید وزیر راه: 10 ساله مردم را خانه دار می کنیم
تسنیم
مدت انتظار خانه دار شدن به 10سال کاهش می یابد
تابناک
وعده جدید وزیر: 10 ساله مردم را خانه دار می کنیم
جهان نیوز
وزیر راه: 10 ساله مردم را خانه دار می کنیم
مشرق نیوز
زمان انتظار خانه دار شدن به 10 سال کاهش می یابد
صدا و سیما
وزیر راه و شهرسازی: مدت انتظار خانه دار شدن به 10سال کاهش می یابد
مهر نیوز
ساماندهی بازار اجاره بها از طریق اخذ مالیات
پارسینه
شمارش معکوس تا پایان فصل اجاره و ساخت
ایران اکونومیست
شمارش معکوش تا پایان فصل اجاره و ساخت
ایران جیب
شمارش معکوس تا پایان فصل اجاره و ساخت /وعده هایی که روی زمین ماند
حزب الله نیوز
شمارش معکوش تا پایان فصل اجاره و ساخت /وعده هایی که روی زمین ماند
مهر نیوز
کنترل بازار مسکن سیاست تشویقی می خواهد نه تنبیهی
سازه نیوز
اخذ مالیات بر خانه های خالی تاثیر چندانی بر بازار مسکن ندارد
بازار نیوز
اخبار مرتبط
bltجام جم آنلاین : شناسایی 1.8 میلیون واحد مسکونی خالی / اتصال سامانه املاک به سامانه ثبت احوال
bltخبرآنلاین : آمار عجیب خانه های خالی در ایران
bltصبحانه با خبر : آخرین وضعیت شناسایی خانه های خالی از زبان وزیر راه
bltفردا نیوز : آخرین وضعیت شناسایی خانه های خالی
bltاقتصاد آنلاین : پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به 185 هزار متقاضی
bltمهر نیوز : شناسایی 1.8 میلیون واحد مسکونی خالی
bltفارس : شناسایی 1.8 میلیون واحد مسکونی خالی/اتصال سامانه املاک به سامانه ثبت احوال
bltخبرگزاری دانشجو : اسلامی: 91 هزار نفر در فاز جدید نام نویسی طرح اقدام ملی ثبت نام کرده اند/ اطلاعات 300 هزار خانه خالی در اختیار سازمان امور مالیاتی
bltخبرگزاری بسیج : خانه های خالی زیر ذره بین مسئولان/ درآمد دولت از مالیات بر خانه های خالی چقدر است؟
bltفردا نیوز : استقبال بازار مسکن از مصوبه مجلس
bltصبحانه با خبر : خط و نشان وزارت راه برای مالکان خانه های خالی
bltجوان آنلاین : تداوم روند نزولی قیمت ها در بازار اجاره
bltفرارو : اخذ مالیات از اجاره بها؛ آیا مستاجران از شر قیمت های نجومی خلاص می شوند؟
bltصدای ایران : دریافت مالیات از خانه های خالی تا پایان سال
bltالف : وزیر راه: طرح دریافت مالیات از خانه های خالی تا پایان سال اجرایی می شود/ افزایش قیمت مسکن متوقف شده
bltایران اکونومیست : طرح دریافت مالیات از خانه های خالی تا پایان سال اجرایی می شود
bltفردا نیوز : وزیر راه: پول های بی حساب نباید وارد بازار مسکن و زمین شود
bltایران اکونومیست : طرح مالیات از خانه های خالی تا پایان سال اجرایی می شود
bltتابش کوثر : طرح دریافت مالیات از خانه های خالی تا پایان سال
bltحزب الله نیوز : طرح دریافت مالیات از خانه های خالی تا پایان سال اجرایی می شود/ واگذاری مدیریت پایانه های مرزی به وزارت راه و شهرسازی
bltاقتصاد نیوز : امتیاز ویژه وزارت راه و شهرسازی برای صاحبخانه های با انصاف / دریافت مالیات از خانه های خالی چه زمانی اجرا می شود؟
bltجهان نیوز : طرح دریافت مالیات از خانه های خالی اجرایی می شود
bltجوان آنلاین : رئیس جمهور دستور اجرای مالیات بر عایدی سرمایه و مسکن را صادر کند
bltسیمرغ : وزیر راه: 10ساله مردم را خانه دار می کنیم
bltجام نیوز : وزیر راه : 10 ساله مردم را خانه دار می کنیم
bltصدای ایران : وزیر مسکن: انتظار برای خانه دار شدن کمتر از ده سال می شود
bltپول نیوز : زمان خانه دار شدن 10 سال کاهش یافت
bltتسنیم : وعده جدید وزیر راه: 10 ساله مردم را خانه دار می کنیم
bltتابناک : مدت انتظار خانه دار شدن به 10سال کاهش می یابد
bltجهان نیوز : وعده جدید وزیر: 10 ساله مردم را خانه دار می کنیم
bltمشرق نیوز : وزیر راه: 10 ساله مردم را خانه دار می کنیم
bltصدا و سیما : زمان انتظار خانه دار شدن به 10 سال کاهش می یابد
bltمهر نیوز : وزیر راه و شهرسازی: مدت انتظار خانه دار شدن به 10سال کاهش می یابد
bltپارسینه : ساماندهی بازار اجاره بها از طریق اخذ مالیات
bltایران اکونومیست : شمارش معکوس تا پایان فصل اجاره و ساخت
bltایران جیب : شمارش معکوش تا پایان فصل اجاره و ساخت
bltحزب الله نیوز : شمارش معکوس تا پایان فصل اجاره و ساخت /وعده هایی که روی زمین ماند
bltمهر نیوز : شمارش معکوش تا پایان فصل اجاره و ساخت /وعده هایی که روی زمین ماند
bltسازه نیوز : کنترل بازار مسکن سیاست تشویقی می خواهد نه تنبیهی
bltبازار نیوز : اخذ مالیات بر خانه های خالی تاثیر چندانی بر بازار مسکن ندارد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.