مخبر - 1398/06/11 - از واردات لوازم خانگی اسپانیایی تا جا زدن کالای ایرانی به جای بانه ای

از واردات لوازم خانگی اسپانیایی تا جا زدن کالای ایرانی به جای بانه ای
جای خالی لوازم خانگی داخلی فرصت جولان به لوازم خانگی اسپانیایی و ویتنامی را در بازار داده به طوری که حتی برخی از تولیدات داخلی با نام لوازم خانگی وارداتی و بانه ای در بازار عرضه می شود.
از واردات لوازم خانگی اسپانیایی تا جا زدن کالای ایرانی به جای بانه ای

به گزارش تیترشهر : بازار لوازم خانگی یکی از بازارهایی است که به دلیل وابستگی به واردات همواره متاثر از عوامل مختلفی است. چنانچه سال گذشته این بازار تلاطمات زیاد ناشی از نوسانات شدید نرخ ارز و همچنین تحریم ها را تجربه کرد. این تلاطمات بگونه ای بود که در شهریور ماه سال 1397 یعنی درست یک سال پیش، اغلب افرادی که برای خرید لوزام خانگی به بازار مراجعه می کردند دست خالی به خانه برمی گشتند، زیرا یا کالای مورد نظر خود را در بازار نیافته بودند و یا قیمت قیمت ها آن قدر گران بود که قدرت خرید نداشتند.

همچنین نمایندگی های برندهای معروف کره ای هیچ کالایی عرضه نمی کردند و دلیل آن را هم عدم واردات قطعات لوازم خانگی به دلیل تحریم ها و مشکلات ناشی از نقل و انتقالات مالی و همچنین گران شدن ارز بیان می کردند.

سایر برندهای وارداتی هم مانند یک برند معروف آلمانی که اتفاقا مونتاژ داخلی هم ندارد، آن قدر قیمت ها را افزایش داده اند بود که عملا امکان خرید برای بسیاری از اقشار جامعه فراهم نبود. البته مشخص هم نبود که واردات این کالا به کشور علیرغم ممنوعیت واردات لوازم خانگی از چه طریقی انجام می شود.

وضعیت لوازم خانگی تولید داخل هم علیرغم تلاش فراوان برای پوشش دادن بازار چندان مناسب نبود و اغلب تولید کنندگان داخلی لوازم خانگی با کمبود قطعات و مواد اولیه مواجه بودند.

اما شرایط کنونی بازار لوازم خانگی بسیار متفاوت نسبت به سال گذشته است و وضعیت بازار چرخش قابل ملاحظه ای داشته است، قیمت اغلب اقلام کاهش یافته است البته قیمت ها به قیمت یک و نیم سال پیش بازنگشته اما روند قیمت ها نزولی بوده است. همچنین مشکل کمبود لوازم خانگی حل شده و انواع و اقسام لوازم خانگی داخلی و خارجی به وفور در بازار موجود است.

اما نکته حائز اهمیت در بازار رنگارنگ لوازم خانگی این است که معضل قاچاق لوازم خانگی گسترش یافته و قاچاق در این بخش بیش از گذشته شده است بطوری که لوازم خانگی موسوم به گناوه و بانه به راحتی در بازار عرضه می شود و فروشندگان هم این کالاها را وارداتی از چین، اسپانیا و حتی ویتنام عنوان می کنند.

در مورد واردات لوازم خانگی قاچاق محمدرضا دیانی رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی گفته است که در حال حاضر کالای قاچاق بیمه می شود و توسط شرکت پست توزیع می شود.

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق به مانند سال های قبل نیست گفت: میزان قاچاق لوازم خانگی نسبت به گذشته 100 درصد افزایش یافته است که این کالاهای قاچاق هم به صورت سازمان یافته و هم به صورت کوله بری به کشور وارد می شود.

سید مرتضی میری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران هم در مورد ورود قاچاق لوازم خانگی گفت: قاچاقچیان لوازم خانگی داخلی را به مرزهای غربی کشور منتقل می کنند و در آنجا با نصب برند خارجی، لوازم خانگی ایرانی را با چند برابر قیمت به عنوان لوازم خانگی خارجی به فروش می رسانند.

وی همچنین بیان داشت: برخی از مردم لوازم خانگی مورد نیاز خود را در دبی خریداری می کنند و در آنجا به قاچاقچی تحویل می دهند و سپس قاچاقچی آن کالا را در تهران یا شهر مورد نظر به آن ها تحویل می دهد.

البته در مورد مسائل مطرح شده توسط رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی و رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی سعی کردم تا با مسئول مربوطه در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت وگویی داشته باشم که متاسفانه علیرغم تماس های مکرر طی هفته های اخیر تاکنون این مهم محقق نشده است بنابراین تصمیم گرفتم به بازار لوازم خانگی مراجعه کنم و خودم بازار را از نزدیک مشاهده و از فروشندگان اطلاعاتی کسب کنم.

* قیمت لوازم خانگی کاهش یافته است

ساعت 10 صبح روز یکشنبه به بازار لوازم خانگی امین حضور رفتم، بازار لوازم خانگی امین حضور چند سالی که به بازار خلوت و در مواردی سوت و کور تبدیل شده و رونق سابق را ندارد. در خیابان ری وارد فروشگاه بزرگ لوازم خانگی می شوم محرم است از اغلب مغازه ها صدای نوحه به گوش می رسد، اولین مغازه را برای آغاز کارم انتخاب می کند از در مغازه که وارد می شوم صدای بلند پخش نوحه متعجبم می کند اما ظاهرا گوش فروشنده به این صدا عادت کرده است. هنگام ورود سلام کردم اما صدایم به فروشنده نمی رسد او هم به ورود من توجهی نمی کند و مشغول تماشای صفحه موبایل خود است، به ناچار به تنهایی به مانند یک خریدار تمام لوازم خانگی موجود در مغازه را مشاهده کرد و در آخر هم به سمت فروشنده رفتم تا قیمت اجناس را از او سوال کنم ، شانس آوردم که در آن لحظه فردی با وی تماس گرفت و او صدای نوحه خوانی را کم کرد و من در آن لحظه توانستم قیمت ها را از او سوال کنم و بشنونم که چه می گوید.

این فروشنده قیمت یخچال و فریزر دو قلوی یکی از برندهای لوازم خانگی معروف کره ای را 16 و نیم میلیون تومان و قیمت یخچال و فریزر دو قلوی برند دیگر معروف کره ای را 20 میلیون و 500 هزار تومان عنوان کرد ضمنا گفت که یکی از این برندها دارای انواع چینی، کره ای و ایرانی است.

تفاوت چینی، کره ای و ایرانی را از وی سوال کردم که در توضیح گفت جنس چینی قطعاتش از چین می آید و مونتاژ آن هم در چین انجام می شود اما کره ای بصورت کامل از کره وارد می شود و ایرانی هم دارای قطعات چینی و مونتاژ ایران است بطوری که یخچال فریز دو قلوی ایرانی این برند نسبت به چینی و کره ای ارزان است و قیمت آن 15 میلیون و 500 هزار تومان است.

وی قیمت ماشین لباسشویی 9 کیلوی برند معروف کره ای را 8 میلیون تومان و 11 کیلویی آن را 13 میلیون تومان عنوان کرد.

فروشنده همچنین در مورد کاهش قیمت ها توضیح داد و گفت که مدتی است که قیمت لوازم خانگی روند نزولی به خود گرفته و اگر قصد خرید دارید این کار را انجام دهید زیرا الان قیمت ها نسبت به شب عید بسیار مناسب تر شده است.

البته فروشنده کمی بی حوصله بود و خیلی سرگم باز با موبالیش بود به همین دلیل احساس کردم از این شخص نمی توانم اطلاعات بیشتری کسب کنم به همین دلیل تصمیم گرفتم مغازه را ترک کنم و به فروشگاه دیگری مراجعه کنم. راستش در بازار هیچ کسی نیست. البته اول وقت است و کسی معمولا این ساعت برای خرید مراجعه نمی کند این خلوتی هم دو جنبه دارد از یک طرف من راحت تر می توانم از فروشندگان اطلاعات کسب کنم و از طرفی بعضی از فروشندگان هم حتما سعی می کند با توضیحاتشان اجناس خود را بطور کامل معرفی و خلاصه من را قانع به خرید کنند.

در ادامه وارد یک فروشگاه بزرگ لوازم خانگی که نمایندگی یکی از برندهای معروف کره ای است شدم، فروشنده برخلاف فروشنده قبلی یک خانم بسیار خوش برخورد و با حوصله است که در مورد اغلب اجناس موجود توضیحات مفصلی را به من ارائه داد، غافل از اینکه واقعا جزئیات و قابلیت های لوازم خانگی برای من مهم نبود و من در واقع برای تهیه گزارش به بازار مراجعه کرده بودم تا وضعیت عرضه، تقاضا و قیمت ها را رصد کنم همچنین می خواستم بدانم که علیرغم اینکه کره ای ها به ما قطعات لوازم خانگی نمی فروشند چگونه است که اکنون برندهای لوازم خانگی کره ای کالا تقریبا به وفور به بازار عرضه می کنند.

این خانم قیمت یخچال و فریزر ساید بای ساید را 17 میلیون و 800 هزار تومان و قیمت یخچال فریزر دو قلوی سفید را 24 میلیون و یخچال فریزر دو قلوی سیلور را 24 میلیون و 700 هزار تومان عنوان کرد.

از او پرسیدم قطعات لوازم خانگی شما چینی است یا کره ای که پاسخ داد کره ای و تاکید کرد که در این فروشگاه با توجه به اینکه نمایندگی یک برند کره ای است کالای چینی عرضه نمی شود.

وی در ادامه در مورد لوازم خانگی عرضه شده در فروشگاه گفت این فروشگاه کالاهای خود را با 10 سال ضمانت عرضه می کند بنابراین شرکت سازنده قطعات خود را از کره وارد می کند و در ایران مونتاژ می کند و سپس با یک ضمانت معتبر به فروش می رساند که دارای خدمات پس از فروش است کالای خود را به مشتریان عرضه می کند.

از او پرسیدم از کجا مطمئن باشم که کالایی که از این فروشگاه خریداری می کنم کالای بانه ای نیست که در پاسخ توضیح داد و گفت: شرکت ما لوازم خانگی با کد بانه ای را نصب نمی کند. بنابراین اجناسی که خریدار از این فروشگاه خریداری می کند کره ای است و خریدار نباید نگران باشد.

وی همچنین قیمت ماشین لباسشویی این برند معروف کره ای را از 5 میلیون و 200 هزار تومان به بالا و قیمت ماشین ظرف شویی 14 نفه را 12 میلیون تومان عنوان کرد.

با توجه به اعلام قیمت ها به نظرم آمد که قیمت لوازم خانگی این برند نسبت به اسفند ماه سال گذشته کاهش محسوسی داشته است که اتفاقا فروشنده هم این موضوع را تایید کرد و گفت نمی دانم چند درصد اجناسمان ارزان تر شده است اما قیمت یخچال و فریز دو قلو شب عید کمتر از 22 میلیون تومان نبود که اکنون قیمت آن به 18 میلیون و 700 هزار تومان کاهش یافته است.

از او پرسیدم این کاهش قیمت به دلیل کاهش قیمت دلار است که در پاسخ گفت: خیر، کاهش یا افزایش قیمت لوازم خانگی به موجودی انبار بستگی دارد قرار بود از شهریور ما کالاهایمان برسد که اکنون رسیده و در نتیجه قیمت ها کاهش یافته است.

* گردن کلفتان وارد کننده لوازم خانگی و مبلمان

از فروشنده تشکر کردم و فروشگاه را ترک کردم در ادامه مسیر وارد فروشگاه دیگری شدم که عرضه کننده لوازم خانگی با یک برند معروف آلمانی بود، این همان برندی است که سال گذشته علیرغم مشکلاتی که برای دو برند کره ای بوجود آمده بود هیچگاه عرضه آن در بازار متوقف نشد اما قیمت عرضه شان بسیار گران بود.

جالب اینجاست که این برند لوازم خانگی که آلمانی است تا پیش از این در بازار نوع ترکیه ای آن هم عرضه می شد اما در این فروشگاه که اتفاقا خود را نمایندگی این برند معرفی کرد، نوع اسپانیایی برخی از اقلام لوازم خانگی را هم عرضه می کند.

در این فروشگاه یخچال و فریزر دو قلوی سفید آلمان از قیمت 20 میلیون تومان تا 38 میلیون تومان موجود است و قیمت ماشین ظرف شویی هم از 7 میلیون تومان شروع می شود و در مواردی 12 میلیون تومان و یا حتی بیشتر است.

از این فروشنده پرسیدم که واردات لوازم خانگی ممنوع است، قطعات لوازم خانگی هم که از کره وارد نمی شود پس چگونه شما یک کالای تمام شده لوازم خانگی وارداتی را عرضه می کنید، آیا این کالای شما قاچاق است؟ که در پاسخ گفت، خانم تابحال شما به خیابان شریعتی و ظفر سر زده اید؟ هیچگاه از خودتان پرسیده اید که مبلمان خارجی چگونه به کشور وارد می شود. واردات خیلی راحت انجام می شود. افراد گردن کلفتی مانند آقایان .... هستند که این قبیل واردات را انجام می دهند.

تا اینجا از جنس بانه ای اثری ندیدم تصمیم گرفتم که خودم خریدار جنس بانه ای شوم به همین دلیل وارد مغازه ای شدم و از فروشنده خواستم که اجناس بانه ای را به من نشان دهد که در پاسخ گفت: خانم من جنس بانه ای ندارم اما یخچال فریزر دو قلو ویتنامی دارم.

به فروشنده گفتم یخچال فریزر ویتنامی آیا دارای ضمانت است که گفت بله ضمانت هم می دهیم اما پیشنهاد من به شما این است که به جای خرید این کالا یک یخچال فریز ایرانی بخرید که ضمانت معتبرتری دارد و از طرفی در صورت خراب شدن تهیه قطعات آن بسیار آسان تر است اما وقتی یک کالای ویتنامی می خرید ممکن است قطعات آن را بعدا نتوانید پیدا کنید.

از فروشنده پرسیدم با توجه به اقداماتی که برای مبارزه با قاچاق کالا انجام می شود، چگونه این کالاهای قاچاق به راحتی در بازار عرضه می شود که در پاسخ گفت: خانم این ها که قاچاق نیست با برگ سبز گمرکی وارد می شود؟!

در ادامه به یک مغازه دیگر رفتم و به فروشنده توضیح دادم که با توجه به بودجه اندکی که برای خرید دارم می خواهم جنس بانه ای خریداری کنم که فروشنده گفت: من جنس بانه ای ندارم زیرا اجناس بانه ای هیچ گونه ضمانتی ندارد و من هم برای سود نفرین مردم را نمی خواهم.

* فروش لوازم خانگی داخلی با عنوان لوازم خانگی بانه ای

این فروشنده همچنین توضیح داد که برخی افراد، لوازم خانگی تولید داخلی با برندهای متفرقه ای که چندان شناخته شده نیست را با تعویض آرم و برند به نام برندهای معروف کره ای به مشتریان به عنوان لوازم خانگی وارداتی بانه ای می فروشند و مردم هم بی خبر از این مساله در حالی که مثلا یک کالای ایرانی را می توانند به قمیت 8 میلیون بخرند به قیمت 12 میلیون خریداری می کنند و خوشحل هستند که به جای مثلا 17 میلیون کالای 12 میلیون پرداخت کرده اند.

از فروشنده تشکر کردم و مغازه را ترک کردم و در ادامه مسیر وارد فروشگاه دیگری شدم که اجناس متفرقه ای داشت به فروشنده گفتم که من لوازم خانگی بانه ای می خواهم شما می توانید برای من تهیه کنید که فروشنده دلیل درخواست من را سوال کرد که در جواب به او توضیح دادم که می گویند این اجناس ارزان تر است و به همین دلیل قصد خرید لوازم خانگی بانه ای را دارم.

فروشنده هم گفت جنس بانه ای داریم اما باید مقداری پول به عنوان بیعانه بپردازید تا اقلام مورد نظر را برای شما تهیه کنم.

به فروشنده گفتم که ماشین لباس شویی، ظرف شویی و همچنین یخچال فریزر نیاز دارم که فروشنده گفت همه کالاها را داریم اما ممکن است برندها مختلف باشد.

به او گفتم جنس کره ای می خواهم که در پاسخ به من گفت لوازم خانگی بانه ای کره ای نیست و چینی است البته تمام لوازم خانگی که در این بازار به نام کره ای فروخته می شود در اصل چینی است فقط آنها این لوازم را به نام کره ای به مردم می فروشند.

در مورد ضمانت این لوازم از او سوال کردم که گفت کالایی که به شما فروخته می شود ضمانت می شود و از طرف شرکت هم آن کالا نصب و راه اندازی می شود اما ضمانت 18 ماهه است.

جالب است که بگویم این فروشنده هم به مانند سایر فروشندگان به من پیشنهاد کرد که به جای خرید کالای بانه ای، لوازم خانگی ایرانی خریداری کنم که به لحاظ کیفیت مطمئن تر است. وی گفت اگر شما پول کافی برای خرید اجناس گران قیمت تر را ندارید کالای ایرانی بخرید که ضمانت معتبرتری نسبت به اجناس بانه ای دارد و اتفاقا قیمت آنها از اجناس بانه ای هم ارزان تر می شود اما اگر برند می خواهید خریداری کنید و پول به اندازه کافی ندارید خوب بهتر است بانه ای بخرید.

وی قیمت یخچال فریز دو قلوی چینی بانه ای را 12 و نیم میلیون تومان عنوان کرد و قیمت ماشین ظرف شویی و ماشین لباس شویی را بین 6 تا 10 میلیون تومان، البته این نکته را هم متذکر شد که قیمت نهایی را در صورت تایید نهایی من برای خرید اعلام خواهد کرد.

از او پرسیدم این اجناس چگونه به کشور وارد می شود که گفت، من یک فروشنده هستم و اطلاعی ندارم اما شنیده ام که بصورت کوله بری این کالاها به کشور وارد می شود.

وی همچنین وضعیت بازار را راکد عنوان کرد و گفت: علیرغم اینکه لوازم خانگی نسبت به چند ماه پیش افت قیمت داشته اما مردم برای خرید مراجعه نمی کنند، مردم وقتی برای خرید مراجعه می کنند که قیمت ها افزایش می یابد.

از این فروشگاه هم خارج شدم و تصمیم گرفتم که به یک فروشگاه یا نمایندگی لوازم خانگی معروف کره ای سر بزنم که اتفاقا سریعا یک نمایندگی را پیدا کردم، فروشنده با حوصله قیمت ها و قابلیت لوازم خانگی را برایم عرضه کرد.

از او پرسیدم قطعات لوازم خانگی عرضه شده در فروشگاه کره ای یا چینی که گفت، کره ای است. از او پرسیدم چگونه این اجناس کره ای است در حالی که لوازم خانگی کره ای به کشور وارد نمی شود که پاسخ دارد و گفت سازندگان تحریم ها را دور زنده اند تمام اجناسی که ما در این نمایندگی عرضه می کنیم کره ای است که قطعات آن به صورت مستقیم از کره وارد نمی شود و از کشورهای دیگر به کشورمان وارد می شود.

وی گفت: برای ما نمایندگی ها اجناس سهمیه بندی شده است به عنوان مثال در حال حاضر فقط یک ماشین ظرف شویی دارم اما در مجموع وضعیت نسبت به پارسال بسیار بهتر است.

این فروشنده همچنین به من توصیه کرد که لوازم خانگی با برندهای معروف را فقط با ضمانت های مربوطه و معتبر خریداری کنم زیرا ممکن است در این بازار جنس تقلبی هم بفروشند.

این فروشنده همچنین اظهار داشت که برخی از اقلام لوازم خانگی با برندهای معروف کره ای که معیوب هستند توسط افرادی زیر قیمت خریداری می شود و آنها این اجناس را تعمیر و رفع نقص می کنند و انگاه به عنوان جنس بانه ای به فروش می رسانند.

وی همچنین گفت: الان نمایندگی ها بیشتر از گذشته جنس به بازار عرضه می کنند و دلیل آن کاهش قیمت دلار است و تولید کنندگان از ترس اینکه مبادا دلار ارزان شود اجناس موجود در انبارهای خود را روانه بازار کرده اند و با افزایش عرضه قیمت لوازم خانگی در بازار کاهش یافته است به طوری که قیمت اعلام مختلف نسبت به شب عید از یک میلیون تا سه و حتی چهار میلیون تومان ارزان تر شده است.

خلاصه اینکه در این بازار انواع و اقسام لوازم خانگی با قیمت های بسیار متنوع موجود است از لوازم خانگی اسپانیایی گرفته تا لوازم خانگی ویتنامی و کره ای و چینی اما آنچه که جایش بسیار خالی است لوازم خانگی تولید داخل است که حضورش در بازار بسیار کمرنگ است و این حضور گمرنگ و کم توجهی به تولید در این بخش است که اجازه داده که لوازم خانگی اسپانیایی و ویتنامی و ... در این بازار جولان دهند.

منبع: فارس برچسب ها: اقتصاد ایران ، لوازم خانگی ، صادرات و واردات ، کالای ایرانی ، اجناس بانه ای
منبع خبر : تیتر شهر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ارز   گران   رئیس اتحادیه   وارداتی   شرکت پست   قیمت ها   اسپانیا   مبارزه با قاچاق   بانه   لوازم خانگی   خرید آنلاین   تولید کنندگان   فروشندگان   نقل و انتقالات   مرزهای غربی   لوازم   دریا   ویتنام   کالاها   واردات لوازم خانگی   ممنوعیت واردات لوازم خانگی   قیمت دلار   محمدرضا دیانی   کوله بری   کالای قاچاق   کالاهای قاچاق   کره ای   قاچاق لوازم خانگی   وضعیت بازار   گران شدن   بازار   قاچاق   کالای ایرانی   دبی   بلندی های جولان   بازار لوازم خانگی  
اخبار مرتبط
چرا قیمت لوازم التحریر 3 برابر شد؟
روز نو
دلایل افزایش3 برابری نرخ لوازم التحریر
خیبر انلاین
آخرین قیمت انواع نوشت افزار در بازار
تابش کوثر
دلایل افزایش 3 برابری نرخ لوازم التحریر چیست؟
صبحانه با خبر
دلایل افزایش 3 برابری نرخ لوازم التحریر چیست؟ / آخرین قیمت انواع نوشت افزار در بازار
ملیت
چالش جایگزینی غول های کره ای در بازار لوازم خانگی
تیتر20
لوازم خانگی ارزان می شود
ایران آنلاین
پیش بینی کاهش قیمت لوازم خانگی
ایرنا
غنیمت تولید از جهش ارزی
ملیت
موج کاهش قیمت  به بازار لوازم خانگی رسید
همشهری آنلاین
چرا قیمت گوشی کاهش نمی یابد؟
خبر داغ
بازار موبایل در انحصار شرکت های ناشناس/ چرا قیمت گوشی کاهش نمی یابد؟
رویداد 24
روزگار سیاه چادر مشکی
شعار سال
از واردات لوازم خانگی اسپانیایی و ویتنامی تا جا زدن کالای ایرانی به جای بانه ای
فارس
قیمت پارچه چادری در چه حال است؟
بازار نیوز
بازار لوازم التحریر در دست لاکچری ها و افزایش هیجانی قیمت ها/ کاغذ متهم اول گرانی نوشت افزارها
خبرگزاری ایلنا
رکود، قیمت لوازم خانگی را شکست!
بازار نیوز
کالای قاچاق فروش لوازم خانگی ایرانی را در بازار شیراز از رونق انداخته است
تسنیم
موریانه ای به نام قاچاق در لوازم خانگی
بازار نیوز
افزایش 2 برابری قیمت کیف مدارس
مشرق نیوز
پیش بینی افزایش تولید لوازم خانگی در نیمه دوم امسال
شمانیوز
دامپینگ برندهای خارجی در قاچاق لوازم خانگی
ایران اکونومیست
فروش تلویزیون های دارای گیرنده ماهواره در بازار/ نهادهای نظارتی خوابند؟
تسنیم
مسئولان درخواب/فروش تلویزیون های دارای گیرنده ماهواره در بازار
کارگر آنلاین
فروش تلویزیون های دارای گیرنده ماهواره در بازار
مشرق نیوز
دامپینگ برندهای خارجی در قاچاق لوازم خانگی/ کاهش فروش به دلیل کم شدن قدرت خرید مردم
خبرگزاری ایلنا
کاهش قیمت برخی از اقلام لوازم خانگی در وضع رکود نسبی بازار
پانا
فروش تلویزیون های دارای گیرنده ماهواره در بازار/قاچاق افزایش یافت
مهر نیوز
آیا مهر امسال هم بازار بی مهری به نوشت افزار تولید داخل، داغ است؟
شریان
تقسیم بازار عامل اصلی سهم خواهی وزارتخانه ها برای تامین کالا/ تولیدکنندگان داخلی برای بالا نگه داشتن قیمت ها ارز نیمایی را بهانه می کنند
راه دانا
افزایش تقلب در بازار لوازم خانگی
افکار نیوز
لوازم خانگی از مراکز معتبر خریداری شود
آریا
کالای ایرانی در لباس برند خارجی
بازار نیوز
تقلب در بازار لوازم خانگی افزایش یافت
خرداد نیوز
افزایش تقلب در بازار لوازم خانگی/ فروش کالای ایرانی با برند خارجی
میزان
چرا دلار ارزان شد ولی لوازم خانگی نه؟
نامه نیوز
آلمانیِ قاچاق ارزان تر از کالای ایرانی
جام نیوز
آلمانیِ قاچاق ارزان تر از کالای ایرانی!
خبر خودرو
کالای آلمانیِ قاچاق ارزان تر از کالای ایرانی
ایران جیب
چرا لوازم خانگی کاهش قیمت نداشت؟!
بازار نیوز
اخبار مرتبط
bltروز نو : چرا قیمت لوازم التحریر 3 برابر شد؟
bltخیبر انلاین : دلایل افزایش3 برابری نرخ لوازم التحریر
bltتابش کوثر : آخرین قیمت انواع نوشت افزار در بازار
bltصبحانه با خبر : دلایل افزایش 3 برابری نرخ لوازم التحریر چیست؟
bltملیت : دلایل افزایش 3 برابری نرخ لوازم التحریر چیست؟ / آخرین قیمت انواع نوشت افزار در بازار
bltتیتر20 : چالش جایگزینی غول های کره ای در بازار لوازم خانگی
bltایران آنلاین : لوازم خانگی ارزان می شود
bltایرنا : پیش بینی کاهش قیمت لوازم خانگی
bltملیت : غنیمت تولید از جهش ارزی
bltهمشهری آنلاین : موج کاهش قیمت  به بازار لوازم خانگی رسید
bltخبر داغ : چرا قیمت گوشی کاهش نمی یابد؟
bltرویداد 24 : بازار موبایل در انحصار شرکت های ناشناس/ چرا قیمت گوشی کاهش نمی یابد؟
bltشعار سال : روزگار سیاه چادر مشکی
bltفارس : از واردات لوازم خانگی اسپانیایی و ویتنامی تا جا زدن کالای ایرانی به جای بانه ای
bltبازار نیوز : قیمت پارچه چادری در چه حال است؟
bltخبرگزاری ایلنا : بازار لوازم التحریر در دست لاکچری ها و افزایش هیجانی قیمت ها/ کاغذ متهم اول گرانی نوشت افزارها
bltبازار نیوز : رکود، قیمت لوازم خانگی را شکست!
bltتسنیم : کالای قاچاق فروش لوازم خانگی ایرانی را در بازار شیراز از رونق انداخته است
bltبازار نیوز : موریانه ای به نام قاچاق در لوازم خانگی
bltمشرق نیوز : افزایش 2 برابری قیمت کیف مدارس
bltشمانیوز : پیش بینی افزایش تولید لوازم خانگی در نیمه دوم امسال
bltایران اکونومیست : دامپینگ برندهای خارجی در قاچاق لوازم خانگی
bltتسنیم : فروش تلویزیون های دارای گیرنده ماهواره در بازار/ نهادهای نظارتی خوابند؟
bltکارگر آنلاین : مسئولان درخواب/فروش تلویزیون های دارای گیرنده ماهواره در بازار
bltمشرق نیوز : فروش تلویزیون های دارای گیرنده ماهواره در بازار
bltخبرگزاری ایلنا : دامپینگ برندهای خارجی در قاچاق لوازم خانگی/ کاهش فروش به دلیل کم شدن قدرت خرید مردم
bltپانا : کاهش قیمت برخی از اقلام لوازم خانگی در وضع رکود نسبی بازار
bltمهر نیوز : فروش تلویزیون های دارای گیرنده ماهواره در بازار/قاچاق افزایش یافت
bltشریان : آیا مهر امسال هم بازار بی مهری به نوشت افزار تولید داخل، داغ است؟
bltراه دانا : تقسیم بازار عامل اصلی سهم خواهی وزارتخانه ها برای تامین کالا/ تولیدکنندگان داخلی برای بالا نگه داشتن قیمت ها ارز نیمایی را بهانه می کنند
bltافکار نیوز : افزایش تقلب در بازار لوازم خانگی
bltآریا : لوازم خانگی از مراکز معتبر خریداری شود
bltبازار نیوز : کالای ایرانی در لباس برند خارجی
bltخرداد نیوز : تقلب در بازار لوازم خانگی افزایش یافت
bltمیزان : افزایش تقلب در بازار لوازم خانگی/ فروش کالای ایرانی با برند خارجی
bltنامه نیوز : چرا دلار ارزان شد ولی لوازم خانگی نه؟
bltجام نیوز : آلمانیِ قاچاق ارزان تر از کالای ایرانی
bltخبر خودرو : آلمانیِ قاچاق ارزان تر از کالای ایرانی!
bltایران جیب : کالای آلمانیِ قاچاق ارزان تر از کالای ایرانی
bltبازار نیوز : چرا لوازم خانگی کاهش قیمت نداشت؟!
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.