مخبر - 1398/06/11 - شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن اعلام شد

شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن اعلام شد
علی نبیان در نشست خبری به مناسب فرارسیدن هفته دولت، با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اهمیت بحث مسکن و این که یکی از مهم ترین های ...
شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن اعلام شد

علی نبیان در نشست خبری به مناسب فرارسیدن هفته دولت، با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اهمیت بحث مسکن و این که یکی از مهم ترین های پیشران های اقتصاد است، اظهار کرد: در این راستا باید اتفاقی در وزارت راه و شهرسازی روی می داد، از این رو از سال گذشته دو مبحث مساکن مهر به عنوان دغدغه متقاضیان این طرح و ساخت 400 هزار مسکن در اولویت کاری وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت.

وی ادامه داد: دغدغه وزیر راه این بوده که در کار جهادی بتوانیم مساکن مهر را در سراسر کشور را به اتمام برسانیم. در این راستا مسکن مهر در سه حوزه شهرهای زیر 25 هزار نفر (بنیاد مسکن)، شهرهای جدید (شرکت عمران) و شهرهای بالای 25 هزار نفر (سازمان ملی زمین و مسکن) پیگیری می شود. در برنامه اجرایی امسال با استان ها یکی از موضوعات مهم اتمام پروژه های مسکن مهر است تا با سرعت بیشتری سال 98 اقدامات اجرایی و اتمام پروژه ها را مردم ببینند.

وی بیان کرد: در این زمینه جلساتی برگزار شده و بر اساس برنامه ریزی واحدهای مسکن به غیر واحدهای دارای مشکلات حقوقی به اتمام می رسد. این پروژه ها در مراجع قضایی پرونده دارند.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم واحدهای مسکن مهر را بر اساس تاکیدات رئیس جمهوری و وزیر راه پیگیری کنیم.

نبیان با اشاره به واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی، گفت: در بودجه سال 97 ردیفی مبنی بر این وجود داشت تا این قبیل واحدها در هماهنگی با بهزیستی و کمیته امداد به این نهادها واگذار شود. سال گذشته این عدد در سه مجموعه حدود 60 هزار واحد بود که هر کدام دستگاه ها (سازمان ملی زمین و مسکن، شهرهای جدید و بنیاد مسکن) توانست بخشی از این واحدها را واگذار کرده اند.

وی با یادآوری این که بر اساس تفاهمنامه وزارت راه و دفاع یک سری از واحدهای فاقد متقاضی در همه استان ها به نیروهای مسلح واگذار می شود، افزود: وام مسکن مهر از 40 به 45 میلیون و از 40 میلیون به 50 میلیون تومان با پیگیری وزیر راه و شهرسازی عملیاتی شده است. امیدواریم بتوانیم به تعهدات عمل کنیم و پرونده مسکن مهر را امسال ببندیم.

*ساخت 400 هزار مسکن در طرح اقدام ملی

وی در ادامه با اشاره به این به دنبال آن بودیم که دغدغه های مردم در حوزه مسکن را کاهش دهیم، اظهار کرد: بر این اساس مقدمات ساخت 400 هزار واحد در سطح کشور فرام شده که سهم شهرهای جدید 200 هزار واحد است که زمین آنرا شرکت عمران تامین خواهد کرد. 100 هزار واحد در بازآفرینی و 100 هزار واحد نیز بر عهده بنیاد مسکن است. وظیفه سازمان ملی زمین این است که زمین مورد نیاز برای ساخت این 200 هزار واحد برای شرکت بازآفرینی و بنیاد مسکن تامین شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در شهرهایی که بنیاد مسکن و شرکت بازآفرینی زمین نداشته باشد، وظیفه سازمان ملی زمین و مسکن است که به آنها زمین واگذار کند. در چابهار برای رفع حاشیه نشینی 1050 هکتار به شرکت بازآفرینی شهر واگذار شده است.

نبیان به طرح مسکن مشارکتی اشاره کرد و افزود: سازمان ملی زمین و مسکن فقط زمین را به مجموعه های دولتی نمی دهد، اگر زمینی داشته باشیم در اختیار بخش خصوصی قرار می دهیم. برای این که بتوانیم در این بخش موفق باشیم آن بوده که برای زمین های سازمان طرح تهیه کنیم و آنرا در اختیار سازندگان قرار دهیم تا ساخت و ساز مسکن تسریع شود.

وی ادامه داد: زمین های سازمان باید در این برنامه آماده سازی می شود (معبر، خیابان بندی، جدول و...) برای تسریع روند ساخت و ساز انجام می شود. در این زمینه 1000 هکتار زمین در حال آماده سازی در استان های مختلف است. از سوی دیگر در زمین های آماده سازی شده ساخت و سازها آغاز شود که فراخوان این کار انجام شده است.

وی بیان کرد: منابع مالی سطح کشور برای امر ساخت می آید و با منابع مالی سازندگان این اتفاق به صورت ویژه رقم می خورد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر این که با سازندگان قراردادی امضا می شود، تصریح کرد: بر اساس شرایط پیمان مواردی لحاظ شده تا اگر سازنده در بازه زمانی نتواند به تعهدات خود عمل کند مشمول جرائمی خواهد شد که در قرارداد لحاظ شده است.

نبیان درباره شرایط ثبت نام در طرح اقدام ملی، اظهار کرد: در استان ها بنیاد مسکن در راستای اهداف تعیین شده تفاهمات ساخت و ساز را انجام می دهد. در پروژه های دیگر هم ادارات راه و شهرسازی این کار انجام می شود. مقدمات ثبت نام مردم در این طرح در حال فراهم شدن است که یکی از شروط آن سبز بودن فرم ج متقاضیان باشد.

وی با بیان این که تلاش دولت این است که طرح ملی مسکن تا پایان عمر دولت دوازدهم به اتمام برسد در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر جزئیات تخلف تعدادی از کارکنان سازمان ملی زمین و مسکن و این که چرا وزیر راه و شهرسازی سازمان ملی زمین و مسکن در بحث پیگیری زمین خواری از وظایف نماینده تام الاختیار وزیر در شورای حفظ حقوق بیت المال مستثنی شده است، گفت: با توجه به توانمندی سازمان ملی زمین و مسکن در بحث زمین خواری و حوزه معاونت حقوقی و املاک، آقای وزیر گفت مسولیت این امر در حوزه سازمان ملی بر عهده سازمان است.

وی ادامه داد: سازمان ملی زمین و مسکن در مراجع قضایی تمام موارد را در بحث زمین خواری پیگیری می کند و تیم مجربی را در سازمان مستقر کرده ایم. این موضوعات به صورت ویژه در سراسر کشور توسط همکاران حقوقی پیگیری و رصد می شود تا بتوانیم دغدغه های این بخش را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: به دلیل دخل و تصرف های انجام شده یگان حفاظت از اراضی دولتی در سازمان ملی زمین و مسکن سه سال پیش ایجاد شد و اگر ساخت و ساز غیرقانونی و ورود به زمین های دولتی صورت بگیرد با آن برخورد می شود.

وی تاکید کرد: ایام نوروز بهترین فرصت برای زمین خواری است که در این ایام تمام نیروهای سازمان آماده باش بودند تا از زمین های دولتی حفاظت کنند. در ایام نوروز امسال 252 ورود غیرمجاز داشتیم و دیگر کسی نتوانست در زمین های دولتی دخل و تصرف و ساخت و سازی را انجام دهد.

به گفته نبیان، طی سه سال اخیر 4409 هکتار زمین به ارزش 5630 میلیارد تومان آزادسازی شده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص جزئیات دستگری چند مدیر سابق سازمان ملی زمین و مسکن نیز گفت: این موضوع در مراجع قضایی است و اطلاعاتی در این زمینه ندارم ضمن این که موضوع مذکور مربوط به حدود 20 سال قبل است.منبع خبر : ایران جیب

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ساخت و ساز   چابهار   مسکن مهر   نیروهای مسلح   مراجع قضایی   مسکن   بخش خصوصی   وزارت راه و شهرسازی   سازمان ملی زمین و مسکن   رئیس جمهور   وام مسکن مهر   وزیر راه   عمران   واحدهای مسکن مهر   علی نبیان   موضوعات مهم   کار جهادی   واحدهای مسکن   مشکلات حقوقی   مسکن مهر بدون متقاضی   اقتصاد   کمیته امداد امام خمینی   طرح ملی مسکن  
اخبار مرتبط
5 هزار میلیارد تومان برای طرح ملی مسکن
جوان آنلاین
بخش خصوصی جایگاهی در قرارداد مشارکتی ساخت مسکن ندارد
باشگاه خبرنگاران
انتقادات انبوه سازان به بندهای قراداد مشارکتی طرح ملی مسکن
مهر نیوز
تولید مسکن روی ریل اصلاحات قرار گرفت
ایسنا
ظلم بانک مسکن برای افزایش وام واحدهای باقی مانده مسکن مهر+سند
کارگر آنلاین
مانع تراشی بانک مسکن برای افزایش وام
تیتر شهر
مانع تراشی بانک مسکن برای افزایش وام واحدهای باقی مانده مسکن مهر
افکار نیوز
مانع تراشی بانک مسکن برای افزایش وام واحدهای باقی مانده مسکن مهر+سند
فارس
شرایط خرید مسکن از دولت
اقتصادگردان
5 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت مسکن
ایران آنلاین
هزار هکتار زمین در حال آماده سازی برای ورود به طرح اقدام ملی مسکن /تنها مشکل در اتصال خانه اولی ها به طرح اقدام ملی "پیش فروش "است
صدای مهندسی ایران
چه کسانی در طرح اقدام ملی می توانند صاحب خانه شوند؟
آریا
آماده سازی هزار هکتار از اراضی دولتی برای طرح اقدام ملی مسکن
صدا و سیما
آغاز مقدمات ثبت نام مسکن طرح اقدام ملی/اجرای حکم دادگاه درباره برج سعادت آباد
ایران آنلاین
شرایط ثبت نام متقاضیان مسکن اقدام ملی
روز پلاس
شرایط ثبت نام متقاضیان مسکن ملی مشخص شد
صدای ایران
آغاز مقدمات ثبت نام مسکن طرح اقدام ملی، اجرای حکم دادگاه درباره برج سعادت آباد
اقتصادگردان
آغاز مقدمات ثبت نام مسکن طرح اقدام ملی
صراط
شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن اعلام شد
ایران اکونومیست
شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن اعلام شد/ فراخوان ساخت مسکن در 1000 هکتار زمین دولتی
تسنیم
شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن اعلام شد +جزییات
شمانیوز
شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن
افکار نیوز
واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به نهادهای حمایتی و نیروهای مسلح
ایرنا
شرایط ثبت نام متقاضیان مسکن اقدام ملی مشخص شد
افکار نیوز
رفع تعرض فوری 99 مورد زمین در تهران/ 34 میلیارد تومان زمین در تهران آزادسازی شد
خبرگزاری ایلنا
جزئیات برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن/ساخت 400هزارواحدظرف2سال
مهر نیوز
آغاز مقدمات ثبت نام مسکن طرح اقدام ملی/ اجرای حکم دادگاه درباره برج سعادت آباد
ایسنا
بررسی بازار مسکن در رسانه های داخلی
ایرنا
وزیر راه: گروه های هدف، دو ساله خانه دار می شوند
عصر ایران
ورود سلاطین به بازار مسکن
آفتاب
طرح ملی مسکن در هاله ای از ابهام!
سازه نیوز
عملیات اجرایی ساخت 110 هزار مسکن آغازشد
آریا
وزیر راه وشهرسازی: به دنبال اعتمادسازی بین دولت، تولیدکنندگان و مردم هستیم
آنا نیوز
متقاضیان صندوق پس انداز یکم به طرح اقدام ملی مسکن متصل می شوند
شبستان
نیاز مسکن خراسان جنوبی تا پایان دولت دوازدهم 28 هزار واحد مسکونی است
تسنیم
اما و اگرهای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن
مهر نیوز
ورود اولین محرک به ساخت و ساز مسکن
دنیای اقتصاد
ورود اولین محرک به ساخت وساز مسکن
ایسنا
پاشنه آشیل برنامه اقدام ملی تولید مسکن
سازه نیوز
فاز دوم طرح اقدام ملی:آغاز ساخت 150 هزار واحد مسکونی جدید
بانکداری ایرانی
اخبار مرتبط
bltجوان آنلاین : 5 هزار میلیارد تومان برای طرح ملی مسکن
bltباشگاه خبرنگاران : بخش خصوصی جایگاهی در قرارداد مشارکتی ساخت مسکن ندارد
bltمهر نیوز : انتقادات انبوه سازان به بندهای قراداد مشارکتی طرح ملی مسکن
bltایسنا : تولید مسکن روی ریل اصلاحات قرار گرفت
bltکارگر آنلاین : ظلم بانک مسکن برای افزایش وام واحدهای باقی مانده مسکن مهر+سند
bltتیتر شهر : مانع تراشی بانک مسکن برای افزایش وام
bltافکار نیوز : مانع تراشی بانک مسکن برای افزایش وام واحدهای باقی مانده مسکن مهر
bltفارس : مانع تراشی بانک مسکن برای افزایش وام واحدهای باقی مانده مسکن مهر+سند
bltاقتصادگردان : شرایط خرید مسکن از دولت
bltایران آنلاین : 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت مسکن
bltصدای مهندسی ایران : هزار هکتار زمین در حال آماده سازی برای ورود به طرح اقدام ملی مسکن /تنها مشکل در اتصال خانه اولی ها به طرح اقدام ملی "پیش فروش "است
bltآریا : چه کسانی در طرح اقدام ملی می توانند صاحب خانه شوند؟
bltصدا و سیما : آماده سازی هزار هکتار از اراضی دولتی برای طرح اقدام ملی مسکن
bltایران آنلاین : آغاز مقدمات ثبت نام مسکن طرح اقدام ملی/اجرای حکم دادگاه درباره برج سعادت آباد
bltروز پلاس : شرایط ثبت نام متقاضیان مسکن اقدام ملی
bltصدای ایران : شرایط ثبت نام متقاضیان مسکن ملی مشخص شد
bltاقتصادگردان : آغاز مقدمات ثبت نام مسکن طرح اقدام ملی، اجرای حکم دادگاه درباره برج سعادت آباد
bltصراط : آغاز مقدمات ثبت نام مسکن طرح اقدام ملی
bltایران اکونومیست : شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن اعلام شد
bltتسنیم : شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن اعلام شد/ فراخوان ساخت مسکن در 1000 هکتار زمین دولتی
bltشمانیوز : شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن اعلام شد +جزییات
bltافکار نیوز : شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن
bltایرنا : واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به نهادهای حمایتی و نیروهای مسلح
bltافکار نیوز : شرایط ثبت نام متقاضیان مسکن اقدام ملی مشخص شد
bltخبرگزاری ایلنا : رفع تعرض فوری 99 مورد زمین در تهران/ 34 میلیارد تومان زمین در تهران آزادسازی شد
bltمهر نیوز : جزئیات برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن/ساخت 400هزارواحدظرف2سال
bltایسنا : آغاز مقدمات ثبت نام مسکن طرح اقدام ملی/ اجرای حکم دادگاه درباره برج سعادت آباد
bltایرنا : بررسی بازار مسکن در رسانه های داخلی
bltعصر ایران : وزیر راه: گروه های هدف، دو ساله خانه دار می شوند
bltآفتاب : ورود سلاطین به بازار مسکن
bltسازه نیوز : طرح ملی مسکن در هاله ای از ابهام!
bltآریا : عملیات اجرایی ساخت 110 هزار مسکن آغازشد
bltآنا نیوز : وزیر راه وشهرسازی: به دنبال اعتمادسازی بین دولت، تولیدکنندگان و مردم هستیم
bltشبستان : متقاضیان صندوق پس انداز یکم به طرح اقدام ملی مسکن متصل می شوند
bltتسنیم : نیاز مسکن خراسان جنوبی تا پایان دولت دوازدهم 28 هزار واحد مسکونی است
bltمهر نیوز : اما و اگرهای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن
bltدنیای اقتصاد : ورود اولین محرک به ساخت و ساز مسکن
bltایسنا : ورود اولین محرک به ساخت وساز مسکن
bltسازه نیوز : پاشنه آشیل برنامه اقدام ملی تولید مسکن
bltبانکداری ایرانی : فاز دوم طرح اقدام ملی:آغاز ساخت 150 هزار واحد مسکونی جدید
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.