مخبر - 1398/06/11 - 15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید

15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
واتس اپ یکی از معروفترین اپلیکیشن های پیام رسان مخصوص دستگاه های هوشمند است. اگر چه ممکن است همه ما روزانه از این اپلیکیشن معروف استفاده کرده باشیم، اما همیشه قابلیت ها و ترفندهایی در این نوع اپلیکیشن ها وجود دارد که ما از آن بی خبریم.
15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید

15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانیدبه گزارش صبحانه،واتس اپ یکی از معروفترین اپلیکیشن های پیام رسان مخصوص دستگاه های هوشمند است. اگر چه ممکن است همه ما روزانه از این اپلیکیشن معروف استفاده کرده باشیم، اما همیشه قابلیت ها و ترفندهایی در این نوع اپلیکیشن ها وجود دارد که ما از آن بی خبریم. از قرار دادن گفتگوهای مهم در بالای فهرست تا خواندن پیامها بدون این که فرستنده مطلع شود، همه ترفندهایی پنهان در دل این پیام رسان هستند که شما باید از آن مطلع باشید.
1. یک گفتگوی مهم را سنجاق کنید
15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
تایپ کردن نام افراد در نوار جستجو یا اسکرول کردن صفحه به سمت پایین برای رسیدن به صفحه یک گفتگوی خاص ممکن است وقت گیر باشد و تکرار مداوم چنین کاری خسته کننده خواهد بود. واتس اپ این امکان را برای شما فراهم کرده است تا گفتگوهای سه تماس مختلف را روی باقی گفتگوها سنجاق کنید. در iOS یک گفتگو را به سمت راست بکشید و روی آیکون سنجاق تقه بزنید تا به بالا برود. در اندروید نیز انگشت خود را روی یک گفتگو نگه دارید و روی دکمه سنجاق تقه بزنید.
2. یک پیام را بدون اینکه فرستنده آن متوجه شود بخوانید
برای این که از ظاهر شدن تیک آبی رنگ در زمان خواندن یک پیام جلوگیری كنيد، گوشی خود را روی حالت پرواز (flight mode) قرار دهید و اپلیکیشن واتس اپ را برای خواندن پیام باز کنید. بعد از خواندن نیز این اپلیکیشن را ببندید و آن را از محیط چند پنجره نیز پاک کنید. سپس گوشی را از حالت پرواز خارج کنید. با این کار پیام خوانده شده از نظر فرستنده همچنان خوانده نشده باقی خواهد ماند.
3. گفتگوها را به حالت خوانده نشده تغییر دهید

15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
اگر بعد از خواندن یک پیام فرصت پاسخ دادن فوری به آن را ندارید، این گفتگو را با یک نقطه علامت بزنید. این کار شبیه به یک یادآور برای آینده عمل می کند. در iOS یک گفتگو را به سمت راست بکشید و روی آیکون unread تقه بزنید. در اندروید نیز انگشت خود را روی گفتگو نگه دارید.
4. نمایش آخرین بازدید را غیرفعال كنيد

15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
واتس اپ به شما اجازه می دهد تا آخرین زمان فعالیت مخاطبین خود را مشاهده کنید و آنها نیز می توانند زمان آخرین فعالیت شما در این پیام رسان را ببینند. برای حفظ حريم خصوصی و جلوگیری از دیده شدن میزان استفاده خود از واتس اپ توسط دیگران می توانید این گزینه را غیرفعال كنيد. به صفحه تنظیمات برويد، account را انتخاب کنید و روی گزينه privacy تقه بزنید. سپس از بخش last seen گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
5. بدون دست زدن به گوشی پیام های خود را بخوانید و ارسال کنید
دستیاران صوتی هوشمند مثل Siri و Google Assistant به شما کمک می کنند بدون تایپ کردن یا حتی دست زدن به گوشی پیام های خود را بخوانید و ارسال کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با صدا به آنها فرمان دهید تا باقی کار را برای شما انجام دهند.
6. از دانلود شدن خودکار رسانه جلوگیری كنيد

15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
خیلی از مواقع شما تمایلی ندارید که عکس ها و ویدیوهای موجود در پیام های دریافتی خود یا گروه هایی که در آن عضو هستید را به طور خودکار روی فضای ذخيره سازی گوشی خود نگه دارید. این کار هم فضای ذخیره سازی گوشی شما را هدر می دهد و هم باعث مصرف پهنای باند اینترنت شما می شود. ذخیره بیش از حد داده حتی می تواند سرعت گوشی شما را کاهش دهد. به صفحه تنظیمات برويد و در بخش chats در iOS گزینه Save to camera roll و در اندروید گزینه Show media in gallery را غیرفعال كنيد.
شما همچنین می توانید اولويت دانلود رسانه برای هر کدام از گفتگوها را تغییر دهید. یک گفتگوی مشخص را باز کنید و در بالای صفحه روی نام مخاطب یا گروه تقه بزنید. در iOS گزینه Save to camera roll و در اندروید گزینه Media Visibility را انتخاب کرده و یکی از تنظیمات مناسب خود را انتخاب کنید.
7. به عکس های خود شکلک های حسی و مناسبتی اضافه کنید

15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
واتس اپ این امکان را فراهم می کند تا بتوانید به عکس های خود شکلک های حسی و مناسبتی و متن اضافه کنید. روی گزينه attach تقه بزنید و به گالری برويد، عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید تا در یک محیط ویرایشی باز شود. در اینجا شما می توانید شکلک های حسی و مناسبتی به عکس خود اضافه کنید.
8. پیام هایی که به طور ناخواسته ارسال می شوند را پاک کنید

15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
این امکان وجود دارد که پیام هایی که به طور ناخواسته در واتس اپ ارسال می شوند را از صندوق گیرنده نیز پاک کرد. تنها کافی است پیام را انتخاب کرده و روی گزينه Delete for everyone تقه بزنید.
9. اولويت زبان متنی را تغییر دهید

15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
حتما ضرورتی ندارد که با زبان انگلیسی در این پیام رسان گفتگو کنید. چندین زبان دیگر نیز در این اپلیکیشن گنجانده شده است. به صفحه تنظیمات برويد و chats را انتخاب کنید. سپس روی app language تقه بزنید و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.
10. شکل قلم را تغییر دهید
این قابلیت به شما اجازه می دهد نوع نوشتار متن خود را تغییر داده و متن ساده را بولد یا ایتالیک کنید. متن خود را با کاراکتر ستاره (*) آغاز کرده و خاتمه دهید تا برجسته یا بولد شود. قرار دادن کاراکتر زیر خط (_) در ابتدا و انتهای متن آن را خط کج یا ایتالیک می کند. و برای خط کشیدن روی متن (strike through) به هر دو طرف متن خود کاراکتر مد (tildes ) اضافه کنید.
11. ببینید از همه بیشتر با چه کسی صحبت کرده اید

15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
شما ممکن است فهرست بلند بالایی از دوستان و اقوام داشته باشید که به طور مداوم با آنها چت می کنید، اما همیشه یک نفر هست که بیشتر از سایرین با شما گفتگو کرده است. شما می توانید ببینید کدامیک از مخاطبین شما بیشترین فضای ذخيره سازی را اشغال كرده است. به صفحه تنظیمات برويد و Data and Storage Usage را انتخاب کنید. روی Storage Usage تقه بزنید و بعد contact را انتخاب کنید. در اینجا شما می توانید میزان فضای ذخيره شده توسط هر یک از مخاطبین خود را مشاهده کنید.
12. عکس پس زمینه را تغییر دهید

15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
به صفحه تنظیمات برويد و وارد بخش Chats و بعد از آن Wallpaper شوید تا بتوانید عکس پس زمینه یا والپیپر خود را تغییر دهید. شما می توانید یک عکس از کتابخانه والپیپر، گالری عکس گوشی یا یک رنگ ثابت را انتخاب کنید.
13. پیام ها را بوکمارک کنید
15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
ممکن است چیز مهمی در یک گفتگو وجود داشته باشد که شما بخواهید آن را بوکمارک کنید. واتس اپ به شما اجازه می دهد این کار را با ستاره دار کردن این پیام ها انجام دهید. یک پیام مشخص در یک گفتگو را انتخاب کنید. انگشت خود را روی این پیام نگه دارید و سپس ستاره را انتخاب کنید.
14. یک پیام را به طور خصوصی به چند مخاطب ارسال کنید
به کمک ویژگی لیست Broadcast در واتس اپ می توانید یک پیام عمومی را به صورت خصوصی برای چند نفر ارسال کنید. پیامی که به فهرستی از مخاطبین ارسال می شود به عنوان یک پیام مستقل توسط تک تک آنها دریافت می شود. در iOS روی Broadcast در گوشه سمت چپ صفحه و در اندروید روی آیکون منو (سه نقطه عمودی) تقه بزنید و مخاطبین خود را برای ارسال پیام اضافه کنید.
15. به تقویم خود تاریخ اضافه کنید

15 قابلیت جالب واتس اپ که باید بدانید
روی یک تاریخ اشاره شده در یک گفتگو تقه بزنید و آن را نگه دارید تا یک رویداد ساخته شود. این رویداد به طور خودکار از پیام شما به تقویم اضافه خواهد شد.
منبع خبر : صبحانه با خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از «صبحانه با خبر» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   دانلود   واتس اپ   خودکار   آیکون   اندروید   جست و جو   تنظیمات   دکمه   تایپ   پهنای اینترنت   گفتگوی   اپلکیشن   خستگی آدرنال   مخاطبین   iOS  
اخبار مرتبط
دانلود نرم افزار SwiftKey Keyboard v7.2.3.24 برای اندروید و iOS
دانلود فارسی
توسعه 2 ورژن مختلف تم تیره برای نسخه iOS اپلیکیشن واتس اپ
آی تی رسان
تم تیره به نسخه آزمایشی اینستاگرام افزوده شد
زومیت
حالت تاریک به گوگل پلی استور آمد!
سیتنا
حالت تاریک به گوگل پلی استور افزوده می شود
ایران آنلاین
گوگل پلی استور هم تاریک می شود!
ایسنا
راه حلی برای مشکل دانلود از گوگل پلی
ایسنا
دانلود WhatsApp Business v2.19.100 برنامه واتساپ بیزینس برای اندروید
دانلود سافت ور
دانلود PlayerPro Music Player 5.3 – بهترین موزیک پلیر برای اندروید
دانلود سافت ور
دانلود واتس آپ برای کامپیوتر و ویندوز – WhatsApp 0.3.4678
دانلود سافت ور
اپلیکیشن کتابراه: دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
اقتصاد نیوز
آخرین ورژن اسکایپ چه قابلیت هایی دارد؟
کلیک
حالت تاریک به اسکایپ آمد
ایسنا
اندروید 10 برای وان پلاس 7 و 7 پرو منتشر شد
آی تی رسان
چگونه متوجه شویم چه کسانی در اینستاگرام ما را آنفالو کرده اند
ایران اکونومیست
وب اپلیکیشن ها، جایگزینی کامل برای نسخه های موبایلی
فرارو
دانلود Photo Editor FULL 4.8 – برنامه ویرایش تصاویر اندروید
دانلود سافت ور
دانلود iOS 13 برای کاربران اپل امکان پذیر شد
زومیت
چگونه حالت تم تاریک را در Google Drive فعال کنیم؟
آی تی رسان
چگونه در ویندوز 10 پیش بینی متن را برای یک کیبورد سخت افزاری فعال کنیم؟
آی تی رسان
13 قابلیت مخفی اینستاگرام که باید بدانید
تیک نیوز
نرم افزار انتقال برنامه ها به کارت حافظه (برای اندروید) - AppMgr Pro III 4.81 Android
سرزمین دانلود
13 قابلیت مهم و مخفی اینستاگرام که باید بدانید
ایران جیب
نرم افزار ورود به حالت ریکاوری دستگاه های اپل (برای ویندوز) - Tenorshare ReiBoot Pro 7.3.2.1 Windows
سرزمین دانلود
نرم افزار تبدیل پاورپوینت به فیلم (برای ویندوز) - Tipard PPT to Video Converter 1.1.8 Windows
سرزمین دانلود
بالاخره از CamScanner استفاده کنیم یا نه
آی تابناک
شهر آرام ارباب حلقه ها + تصاویر
خودرونویس
Patch Tuesday برای ویندوز 7 و 8.1 منتشر شد
آی تابناک
ساعت هوشمند هواوی واچ GT 2 از سیستم عامل Wear گوگل استفاده نخواهد کرد!
آی تی رسان
Avira AntiVirus Pro 15.0.1908.1548 آنتی ویروس Avira
دانلود سافت ور
سرقت عجیب اینترنت از گوشی های اندرویدی
اقتصاد نیوز
حذف یک ویژگی کاربردی در اندروید 10 / اندروید Q چه قابلیت هایی دارد؟!
میزان
افزونه جدید گوگل امکان پیاده روی مجازی را در اختیار کاربران اندرویدی قرار می دهد
آی تی رسان
بهترین اپلیکیشن ها برای اسکن تصویر
برترین ها
نسخه جدید موبایلت عرضه شد
بانکداری ایرانی
آموزش تنظیمات اینترنت همراه اول بر روی گوشی
آی تی رسان
بررسی اپلیکیشن Internet Speed Meter Lite
آی تی رسان
بازیچه شدن 8 میلیون کاربر در گوگل پلی
الف
اگر با موبایل عکاسی میکنید بخوانید
بازار نیوز
دانلود Yandex.Browser 19.7.5.17 – مرورگر یاندکس برای اندروید
دانلود سافت ور
اخبار مرتبط
bltدانلود فارسی : دانلود نرم افزار SwiftKey Keyboard v7.2.3.24 برای اندروید و iOS
bltآی تی رسان : توسعه 2 ورژن مختلف تم تیره برای نسخه iOS اپلیکیشن واتس اپ
bltزومیت : تم تیره به نسخه آزمایشی اینستاگرام افزوده شد
bltسیتنا : حالت تاریک به گوگل پلی استور آمد!
bltایران آنلاین : حالت تاریک به گوگل پلی استور افزوده می شود
bltایسنا : گوگل پلی استور هم تاریک می شود!
bltایسنا : راه حلی برای مشکل دانلود از گوگل پلی
bltدانلود سافت ور : دانلود WhatsApp Business v2.19.100 برنامه واتساپ بیزینس برای اندروید
bltدانلود سافت ور : دانلود PlayerPro Music Player 5.3 – بهترین موزیک پلیر برای اندروید
bltدانلود سافت ور : دانلود واتس آپ برای کامپیوتر و ویندوز – WhatsApp 0.3.4678
bltاقتصاد نیوز : اپلیکیشن کتابراه: دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
bltکلیک : آخرین ورژن اسکایپ چه قابلیت هایی دارد؟
bltایسنا : حالت تاریک به اسکایپ آمد
bltآی تی رسان : اندروید 10 برای وان پلاس 7 و 7 پرو منتشر شد
bltایران اکونومیست : چگونه متوجه شویم چه کسانی در اینستاگرام ما را آنفالو کرده اند
bltفرارو : وب اپلیکیشن ها، جایگزینی کامل برای نسخه های موبایلی
bltدانلود سافت ور : دانلود Photo Editor FULL 4.8 – برنامه ویرایش تصاویر اندروید
bltزومیت : دانلود iOS 13 برای کاربران اپل امکان پذیر شد
bltآی تی رسان : چگونه حالت تم تاریک را در Google Drive فعال کنیم؟
bltآی تی رسان : چگونه در ویندوز 10 پیش بینی متن را برای یک کیبورد سخت افزاری فعال کنیم؟
bltتیک نیوز : 13 قابلیت مخفی اینستاگرام که باید بدانید
bltسرزمین دانلود : نرم افزار انتقال برنامه ها به کارت حافظه (برای اندروید) - AppMgr Pro III 4.81 Android
bltایران جیب : 13 قابلیت مهم و مخفی اینستاگرام که باید بدانید
bltسرزمین دانلود : نرم افزار ورود به حالت ریکاوری دستگاه های اپل (برای ویندوز) - Tenorshare ReiBoot Pro 7.3.2.1 Windows
bltسرزمین دانلود : نرم افزار تبدیل پاورپوینت به فیلم (برای ویندوز) - Tipard PPT to Video Converter 1.1.8 Windows
bltآی تابناک : بالاخره از CamScanner استفاده کنیم یا نه
bltخودرونویس : شهر آرام ارباب حلقه ها + تصاویر
bltآی تابناک : Patch Tuesday برای ویندوز 7 و 8.1 منتشر شد
bltآی تی رسان : ساعت هوشمند هواوی واچ GT 2 از سیستم عامل Wear گوگل استفاده نخواهد کرد!
bltدانلود سافت ور : Avira AntiVirus Pro 15.0.1908.1548 آنتی ویروس Avira
bltاقتصاد نیوز : سرقت عجیب اینترنت از گوشی های اندرویدی
bltمیزان : حذف یک ویژگی کاربردی در اندروید 10 / اندروید Q چه قابلیت هایی دارد؟!
bltآی تی رسان : افزونه جدید گوگل امکان پیاده روی مجازی را در اختیار کاربران اندرویدی قرار می دهد
bltبرترین ها : بهترین اپلیکیشن ها برای اسکن تصویر
bltبانکداری ایرانی : نسخه جدید موبایلت عرضه شد
bltآی تی رسان : آموزش تنظیمات اینترنت همراه اول بر روی گوشی
bltآی تی رسان : بررسی اپلیکیشن Internet Speed Meter Lite
bltالف : بازیچه شدن 8 میلیون کاربر در گوگل پلی
bltبازار نیوز : اگر با موبایل عکاسی میکنید بخوانید
bltدانلود سافت ور : دانلود Yandex.Browser 19.7.5.17 – مرورگر یاندکس برای اندروید
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.