مخبر - 1398/06/11 - بیشترین مصرف چادر مشکی در این دو استان

بیشترین مصرف چادر مشکی در این دو استان
رئیس اتحادیه صنف قماش فروشان مشهد گفت: از ابتدای سال با کاهش واردات چادر مشکی روبه رو شدیم، واردات اجناس خارجی کاهش یافته و به تدریج تمایل مصرف کننده برای استفاده از جنس های ایرانی در حال افزایش است.
بیشترین مصرف چادر مشکی در این دو استان

رئیس اتحادیه صنف قماش فروشان مشهد گفت: از ابتدای سال با کاهش واردات چادر مشکی روبه رو شدیم، واردات اجناس خارجی کاهش یافته و به تدریج تمایل مصرف کننده برای استفاده از جنس های ایرانی در حال افزایش است.
مجید شادمهر در گفت وگو با ایسنا- در خصوص واردات چادر مشکی، اظهار کرد: در کشور دو استان خراسان رضوی و قم بیشترین مصرف چادر مشکی را دارند که نزدیک به 25 درصد مصرف چادر مشکی کشور در این دو استان است.
وی بیان کرد: تولید چادر مشکی کار مشکل و صنعت پیچیده ای نیست. مهم ترین بخش تولید چادر مشکی رنگ رزی است که باید رنگی کار کنند تا ثبات داشته باشد و در اثر مرور زمان رنگ مشکی آن به رنگ بور گرایش پیدا نکند.
شادمهر افزود: در مشهد چند بافنده هستند که دستگاه های بافندگی دارند و برخی از این دستگاه ها در شهر یزد وجود دارد. این افراد بارها تصمیم داشتند که کار بافندگی و رنگرزی پارچه های چادر مشکی را شروع کنند اما همواره نگران این بودند که جنسشان تولید شود اما نتوانند از نظر کیفیت با نمونه های خارجی رقابت کنند که این مساله منجر به شکست اقتصادی و ناکامی آن ها شده است.
رئیس اتحادیه صنف قماش فروشان مشهد گفت: خوشبختانه در کشور ما شهرکرد چادر مشکی تولید می کند که عمده تولید آن چادر مشکی ساده در دو عرض 170 و 115 بوده و چند سالی است که در بازار به تدریج برای خود جا باز کرده؛ در ابتدا که شهرکرد کار خود را شروع کرد، قیمتش مقداری از اجناس وارداتی مخصوصا کره ای پایین تر بود، بنابراین در سطح کشور ترغیب شدند تا از این کارخانه خرید کنند، به این دلیل که جنس ایرانی بوده و از نظر قیمتی نیز پایین تر از مشابه های خارجی است.
وی ادامه داد: دو، سه سالی کارخانه شهرکرد کار کرد و ما شاهد این بودیم که بعد از استقبال از چادر مشکی به دلیل تبلیغات در سطح استان، بعد از مدت کوتاهی قیمت آن از قیمت مشابه خارجی نیز بالاتر رفت، در صورتی که در ابتدای شروع کار پایین‎تر از همتای خارجی بود.
شادمهر اضافه کرد: بعد از این مشکل، به مسئولان و افرادی که از طرف کارخانه نماینده فروش بودند، گزارش دادیم مبنی بر اینکه این تبلیغ انجام شده تا همه جنس ایرانی استفاده کنند، بنابراین نباید قیمت آن از جنس کره ای بالاتر رود، نظر آن ها نیز این بود که الیاف و نخی که استفاده می کنیم وارداتی بوده و برای اینکه کیفیت کاهش نیابد، ناگزیر هستیم که قیمت را افزایش دهیم.
رئیس اتحادیه صنف قماش فروشان مشهد خاطرنشان کرد: رایزنی هایی صورت گرفت، اعتراضاتی شد و ایرادات تولیدشان را مطرح کردیم که کاهش یافت اما همچنان از نظر قیمتی نمی توانند کاری کنند که مناسب باشد تا مصرف کننده بین کره و ژاپن، جنس ایرانی را ترجیح دهد.
حدود قیمت پارچه چادر مشکی ایرانی با اختلاف بسیار جزئی از رقیب کره ایش بالاتر است
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود قیمت پارچه چادر مشکی ایرانی با اختلاف بسیار جزئی از رقیب کره ایش بالاتر است، عنوان کرد: این خلاف نظر و خواسته ما است و تمایل داریم که قیمت تمام شده جنس ایرانی ما از جنس خارجی کمتر باشد. با توجه به سختگیری هایی که اکنون در زمینه جنس خارجی توسط دولت اعمال می شود، اینکه انتقال ارز به خارج از کشور مشکل شده و برای واردات این جنس در گمرک سختگیری هایی صورت می گیرد، واردکنندگان به تدریج اشتیاق خود برای واردات را از دست می دهند.
شادمهر افزود: من پیش بینی می کنم که اگر واردات چادر مشکی خارجی رو به کاهش رود و کیفیت تولیدات داخلی ما افزایش یابد، مصرف کنندگان ما ترجیح می دهند که از جنس تولید وطن استفاده کنند، باید تعادلی برقرار شود که قیمت جنس خارجی بالاتر از قیمت جنس ایرانی باشد یا اینکه وقتی قیمت جنس ایرانی به مراتب پایین تر از نمونه خارجی باشد، مسلما مصرف کنندگان استقبال می کنند و وقتی استقبالشان بیشتر شود، تولیدش بیشتر و هزینه ها کمتر می ‎شود، قیمت تمام شده کاهش یافته و ارزان تر دست مصرف کننده می رسد، این چیزی است که ما به دنبال آن هستیم.
رئیس اتحادیه صنف قماش فروشان مشهد بیان کرد: اگر کارخانه های ایرانی که صنعت چادر مشکی را حمایت می کنند، در کار و تولید خود موفق باشند، زمینه ای برای تشویق سایر سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در صنعت نساجی در بخش تولید چادر مشکی ایجاد می شود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شاید بیش از 90 درصد تولید چادر مشکی کشور ما ساده است، اگر کارخانه های داخلی ما از نظر چادر مشکی ساده برنده میدان باشند و بتوانند گوی سبقت را از رقبای خارجی خود بربایند، حتما بعد از تولید چادر مشکی ساده، چادر مشکی طرحدار نیز روز به روز بیشتر می شود و می توانیم با خیال راحت بگوییم که وارداتی نخواهیم داشت.
شادمهر با اشاره به اینکه از ابتدای سال با کاهش واردات چادر مشکی روبه رو شدیم، تصریح کرد: اگر در گذشته حجم اجناس داخل مغازه ها 20 درصد ایرانی و 80 درصد خارجی بود، از ابتدای سال تاکنون 50 درصد ایرانی و 50 درصد خارجی شده که نشان می دهد واردات اجناس خارجی کاهش یافته و به تدریج تمایل مصرف کننده برای استفاده از جنس های ایرانی در حال افزایش است.
رئیس اتحادیه صنف قماش فروشان مشهد در خصوص کشورهای تولیدکننده چادر مشکی، گفت: کشورهای مختلفی چادر مشکی تولید می کنند. چین تولیدات دارد اما کیفیت آن پایین بوده، جنسش ضعیف تر از جنس ایرانی است و اصلا از نظر کیفیت مورد تایید ما نیست. اندونزی نیز چادر مشکی تولید می کند که کیفیت خوبی دارد، کیفیت چادر مشکی کره جنوبی نیز که به چادرهای کره ای معروف است، مناسب بوده و ایران در زمینه تولید با این چادرها رقابت می ‎کند. ژاپن نیز تولید دارد و چند سالی است که ویتنام نیز چادر مشکی تولید می کند.
وی ادامه داد: از نظر کیفیتی، ژاپن، کره، ویتنام، ایران و اندونزی کیفیت مطلوب و خوبی دارند اما چادرهای چینی در کف کیفیت قرار داشته و به عنوان چادرهای ضعیف در رده کیفی پایین تری قرار دارند که مورد استقبال نیست اما برخی مواقع به دلیل ارزان بودن از این چادرها استفاده می کنند.
شادمهر با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون با توجه به مهار تورمی در زمینه قیمت ارز قیمت تمام شده اجناس وارداتی کاهش یافته است، عنوان کرد: ما از اردیبهشت تاکنون شاهد کاهش قیمت اجناس وارداتی به کشور بودیم، همچنین اجناس ایرانی که رقیب هستند و مواد اولیه خود را از کشورهای دیگر با دلار خریداری می کنند، از ابتدای سال با کاهش قیمت روبه رو شده اند.
رئیس اتحادیه صنف قماش فروشان مشهد گفت: اجناس وارداتی 20 درصد و اجناس داخلی حدود 10 درصد کاهش قیمت داشته اند. علت کاهش 10 درصدی اجناس ایرانی نیز این است که مواد اولیه آن ها ارزان شده اما هزنیه های کارگری و حقوق کارگران افزایش چشمگیری داشته و با توجه به اینکه قیمت تمام شده محصول وابسته به فاکتورهای زیادی بوده، جنس ایرانی کمتر کاهش قیمت داشته است.
منبع خبر : اعتدال

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ژاپن   ارز   رئیس اتحادیه   وارداتی   یزد   مشهد مقدس   خرید آنلاین   مصرف کننده   پارچه   چادر مشکی   قیمت تمام شده   واردات چادر مشکی   کارخانه   واردکنندگان   کره ای   بازار   کالای ایرانی   خراسان رضوی   صنعت   تبلیغات   استان قم   پیش بینی   شهرکرد   خارج از کشور  
اخبار مرتبط
افزایش 3 درصدی قیمت شیر با نرخ مصوب جدید سبوس/ قیمت سبوس در داخل بیش از 4 برابر کشورهای منطقه
خبرگزاری ایلنا
باد گرانی، ارزانی را از سر چادر انداخت
ایسنا
برنج های وارداتی از هفته ی آینده ترخیص می شود
صبحانه با خبر
چرا قیمت لوازم التحریر 3 برابر شد؟
روز نو
دلایل افزایش 3 برابری نرخ لوازم التحریر چیست؟ / آخرین قیمت انواع نوشت افزار در بازار
ملیت
تردید در ادامه ممنوعیت واردات خودرو
اقتصاد نیوز
بزرگترین مشتری نفتی عربستان چطور به زانو در می آید ؟
جام نیوز
بزرگترین مشتری نفتی عربستان چطور به زانو درمی آید؟
ایسنا
قیمت لاستیک پراید کار را به ستاد تنظیم بازار کشاند /قیمت لاستیک خارجی پراید چقدر چکش می خورد؟
پدال نیوز
نیاز به سرمایه گذاری در حوزه تولید چادر مشکی داریم/از سرمایه گذاران حمایت شود
شبستان
پیش بینی کاهش قیمت لوازم خانگی
ایران جیب
لوازم خانگی ارزان می شود
ایران خبر
مافیای واردات چادر مشکی سد راه تولیدکنندگان داخل
ایسنا
جلوی سوءاستفاده دلالان بازار چادر مشکی را می گیریم
شعار سال
برخورد جدی با دلالان بازار چادر مشکی
تیک نیوز
نماینده مجلس: جلوی سوءاستفاده دلالان بازار چادر مشکی را می گیریم
ملیت
ممنوعیت واردات پوشاک به نفع صنعت نساجی نیست
ایران اکونومیست
چادری ها را دریابید!
راه دانا
به کارگا های تولید دفتر مشق، ارز نرسید
بهار نیوز
به کارگاهای تولید دفتر مشق، نه ارز یارانه ای رسید نه ارز نیمایی/ دفاتر یارانه ای تاثیری روی بازار نهایی ندارد/ قیمت نوشت افزار 2.5 برابر شده است
خبرگزاری ایلنا
تولید غیر قانونی ماهی تیلاپیا در کشور/تولید رسمی تیلاپیا کمتر از 100 تن است
باشگاه خبرنگاران
وقتی چادر مشکی به کالایی لوکس تبدیل می شود/ نگاه دستگاه های نظارتی به کجاست؟
آرا نیوز
وقتی چادر مشکی به کالایی لوکس تبدیل می شود؛ نگاه دستگاه های نظارتی به کجاست؟
تسنیم
وضعیت قرمز چادر مشکی
ایسنا
بیشترین مصرف چادر مشکی در کدام استان هاست ؟
جام نیوز
روایت تسنیم از صنعتی پرافتخار در یزد؛ آیا نساجی به قاب خاطره ها باز می گردد؟
تسنیم
قم و مشهد در استفاده از چادر مشکی رکورد زدند
تیتر امروز
کاهش واردات چادر مشکی
ناطقان نیوز
اتحادیه قماش فروشان مشهد: 25 درصد مصرف چادر مشکی کشور در دو استان خراسان رضوی و قم است / اکنون 50 درصد چادر مشکی موجود در بازار ایرانی و 50 درصد خارجی است / چین، اندونزی، کره جنوبی، ژاپن و ویتنام هم چادر مشکی تولید می کنند
انتخاب
بیشترین مصرف چادر مشکی درکدام استان ها است؟
صراط
روزگار سیاه چادر مشکی
شعار سال
بیشترین مصرف چادر مشکی در کدام استان است؟
الف
از واردات لوازم خانگی اسپانیایی و ویتنامی تا جا زدن کالای ایرانی به جای بانه ای
فارس
بیشترین مصرف چادر مشکی درکدام استان هاست؟
مشرق نیوز
کدام استان ها بیشترین مصرف چادر را دارند؟
دیده بان ایران
بیشترین مصرف چادر مشکی در این دو استان است...
ایسنا
قیمت پارچه چادری در چه حال است؟
بازار نیوز
افزایش دو برابری قیمت کیف و کفش در یزد/ فروشگاه های بزرگ بلای جان کسبه یزدی
راه دانا
واردکنندگان خودرو چشم انتظار تمدید مصوبه ترخیص/ راه حل های واردات خودرو بدون خروج ارز
خودروکار
کاهش تعرفه چای وارداتی تاثیری در قیمت ندارد
ایران اکونومیست
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری ایلنا : افزایش 3 درصدی قیمت شیر با نرخ مصوب جدید سبوس/ قیمت سبوس در داخل بیش از 4 برابر کشورهای منطقه
bltایسنا : باد گرانی، ارزانی را از سر چادر انداخت
bltصبحانه با خبر : برنج های وارداتی از هفته ی آینده ترخیص می شود
bltروز نو : چرا قیمت لوازم التحریر 3 برابر شد؟
bltملیت : دلایل افزایش 3 برابری نرخ لوازم التحریر چیست؟ / آخرین قیمت انواع نوشت افزار در بازار
bltاقتصاد نیوز : تردید در ادامه ممنوعیت واردات خودرو
bltجام نیوز : بزرگترین مشتری نفتی عربستان چطور به زانو در می آید ؟
bltایسنا : بزرگترین مشتری نفتی عربستان چطور به زانو درمی آید؟
bltپدال نیوز : قیمت لاستیک پراید کار را به ستاد تنظیم بازار کشاند /قیمت لاستیک خارجی پراید چقدر چکش می خورد؟
bltشبستان : نیاز به سرمایه گذاری در حوزه تولید چادر مشکی داریم/از سرمایه گذاران حمایت شود
bltایران جیب : پیش بینی کاهش قیمت لوازم خانگی
bltایران خبر : لوازم خانگی ارزان می شود
bltایسنا : مافیای واردات چادر مشکی سد راه تولیدکنندگان داخل
bltشعار سال : جلوی سوءاستفاده دلالان بازار چادر مشکی را می گیریم
bltتیک نیوز : برخورد جدی با دلالان بازار چادر مشکی
bltملیت : نماینده مجلس: جلوی سوءاستفاده دلالان بازار چادر مشکی را می گیریم
bltایران اکونومیست : ممنوعیت واردات پوشاک به نفع صنعت نساجی نیست
bltراه دانا : چادری ها را دریابید!
bltبهار نیوز : به کارگا های تولید دفتر مشق، ارز نرسید
bltخبرگزاری ایلنا : به کارگاهای تولید دفتر مشق، نه ارز یارانه ای رسید نه ارز نیمایی/ دفاتر یارانه ای تاثیری روی بازار نهایی ندارد/ قیمت نوشت افزار 2.5 برابر شده است
bltباشگاه خبرنگاران : تولید غیر قانونی ماهی تیلاپیا در کشور/تولید رسمی تیلاپیا کمتر از 100 تن است
bltآرا نیوز : وقتی چادر مشکی به کالایی لوکس تبدیل می شود/ نگاه دستگاه های نظارتی به کجاست؟
bltتسنیم : وقتی چادر مشکی به کالایی لوکس تبدیل می شود؛ نگاه دستگاه های نظارتی به کجاست؟
bltایسنا : وضعیت قرمز چادر مشکی
bltجام نیوز : بیشترین مصرف چادر مشکی در کدام استان هاست ؟
bltتسنیم : روایت تسنیم از صنعتی پرافتخار در یزد؛ آیا نساجی به قاب خاطره ها باز می گردد؟
bltتیتر امروز : قم و مشهد در استفاده از چادر مشکی رکورد زدند
bltناطقان نیوز : کاهش واردات چادر مشکی
bltانتخاب : اتحادیه قماش فروشان مشهد: 25 درصد مصرف چادر مشکی کشور در دو استان خراسان رضوی و قم است / اکنون 50 درصد چادر مشکی موجود در بازار ایرانی و 50 درصد خارجی است / چین، اندونزی، کره جنوبی، ژاپن و ویتنام هم چادر مشکی تولید می کنند
bltصراط : بیشترین مصرف چادر مشکی درکدام استان ها است؟
bltشعار سال : روزگار سیاه چادر مشکی
bltالف : بیشترین مصرف چادر مشکی در کدام استان است؟
bltفارس : از واردات لوازم خانگی اسپانیایی و ویتنامی تا جا زدن کالای ایرانی به جای بانه ای
bltمشرق نیوز : بیشترین مصرف چادر مشکی درکدام استان هاست؟
bltدیده بان ایران : کدام استان ها بیشترین مصرف چادر را دارند؟
bltایسنا : بیشترین مصرف چادر مشکی در این دو استان است...
bltبازار نیوز : قیمت پارچه چادری در چه حال است؟
bltراه دانا : افزایش دو برابری قیمت کیف و کفش در یزد/ فروشگاه های بزرگ بلای جان کسبه یزدی
bltخودروکار : واردکنندگان خودرو چشم انتظار تمدید مصوبه ترخیص/ راه حل های واردات خودرو بدون خروج ارز
bltایران اکونومیست : کاهش تعرفه چای وارداتی تاثیری در قیمت ندارد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.