مخبر - 1398/06/10 - اخبار مجلس/روز عجیب پارلمان با تصویب 106 ماده از لایحه تجارت

اخبار مجلس/روز عجیب پارلمان با تصویب 106 ماده از لایحه تجارت
نماینده محلات در مجلس تاکید کرد: امروز روز عجیبی بود در عرض حدود 2 ساعت 109 ماده قانون لایحه تجارت در صحن علنی مجلس تصویب شد!!! واقعا بهت آور بود. مشکل آن است این مباحث تخصصی را عمده نمایندگان متوجه نمی شوند! با این وضع قانون نویسی به کجا می رویم.
اخبار مجلس/روز عجیب پارلمان با تصویب 106 ماده از لایحه تجارت

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی یادداشتی با عنوان «روز عجیب پارلمان با تصویب 106 ماده از لایحه تجارت» نوشت.

متن کامل بدین شرح است:

امروز روز عجیبی بود در عرض حدود 2 ساعت 109 ماده قانون لایحه تجارت در صحن علنی مجلس تصویب شد!!! واقعا بهت آور بود.

مشکل آن است این مباحث تخصصی را عمده نمایندگان متوجه نمی شوند! چند نفر از همکاران نماینده نزدم آمده و به صراحت اعلام کردند از این مباحث چیزی نمی فهمند ! با این وضع قانون نویسی به کجا می رویم.

البته باید بگویم هر چند مدرک نمایندگان نسبت به دوره های قبل ارتقا پیدا کرده اما واقعیت آن است سطح سواد فوق العاده ضعیفتر شده؛ وقتی ادبیات نمایندگان و مرقومه های آنان را با برخی دوره ها و بعضی از نمایندگان مقایسه کنید به این مهم روشن تر پی می برید.

اگر پیش شرط ثبت نام از نمایندگان دانستن برخی اطلاعات عمومی حقوق بود قطعا مجلس در بعد قانون گذاری و نظارت روان تر عمل می کرد.

البته این به آن معنا نیست که همه آنان حقوقدان باشند بلکه ابزار لازم که دانستن پایه اطلاعات حقوقی است در اختیار همه آنان باشد.

آیا مجلس حاضر است چنین مصوبه ای داشته باشد ؟

کمیسیون قضایی طرح مربوط به سقف 18 ماهه برای بدهی دستگاه های دولتی را رد کرد

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: در نشست امروز کمیسیون طرحی مطرح شد که طبق آن دستگاه های دولتی 18 ماه فرصت دارند تا بدهی خود را بدهند، اما این طرح از سوی اعضای کمیسیون رد شد.

محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز طرح ارتقاء اعتبار و اسناد رسمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به دلیل ایرادات متعددی که در این طرح وجود داشت طرح مجدد به کارگروه تخصصی ارسال شد تا پس از انجام بررسی های لازم نتیجه کار را در جلسه آینده به صحن کمیسیون ارائه کنند.

وی افزود: این طرح پیش از این در کمیسیون مطرح شده بود و یکسال قبل کلیات آن به تصویب رسیده بود و امروز مباحثی درباره جزئیات این طرح مطرح شد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: همچنین در این جلسه طرحی در رابطه با نحوه وصول مطالبات از دستگاه های دولتی مطرح شد که در آن آمده بود دستگاه های دولتی 18 ماه فرصت دارند تا مطالبات محکومٌ به را بدهند و بعد از گذشت 18 ماه با حکم مرجع قضایی اموال توقیف و مطالبه محکوم به برداشته می شود که این طرح از سوی اعضای کمیسیون رد شد.

پورمختار خاطرنشان کرد: ما در این باره قانون داریم و فرصت 18 ماهه در قانون مذکور نیز لحاظ شده است و نیازی به تصویب قانون جدید نیست.

ذوالقدر: با مصوبه کمیسیون فرهنگی تکثیر اولیه نسخه اصل هر اثر شنیداری جزو حقوق انحصاری پدیدآورنده است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: طبق مصوبه کمیسیون فرهنگی پدیدآورنده حامل شنیداری دارای حق انحصار نخستین توزیع عمومی اصل یا نسخه تکثیر شده حامل شنیداری است.

سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: در جلسه امروز ادامه لایحه حمایت از مالکیت فکری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مواد 56، 57، 58 و 62 این لایحه که مربوط به حقوق مالکیت مربوط به آثار دیداری و شنیداری است به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون در ماده 56 این لایحه حقوق مرتبط حقوقی است که طبق این قانون منحصراً به اجراکنندگان، تولیدکنندگان حامل های شنیداری و سازمان بخش رادیو - تلویزیون تعلق می گیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون در ماده 57 این لایحه، اعمال حقوق انحصاری موضوع این بخش، هیچ خدشه ای به حقوق پدیدآورندگان آثار مورد حمایت این قانون وارد نمی آورد.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس ماده 62 این لایحه که به تصویب اعضای کمیسیون رسید، تولیدکننده حامل شنیداری دارای حق انحصاری انجام یا اجازه انجام دادن فعالیت های زیر است:

1- تکثیر حامل شنیداری به هر روش و شکل با هدف انتفاع اقتصادی و یا عدم زیان غیرمتعارف برای پدیدآورنده؛

2- نخستین توزیع عمومی اصل یا نسخه تکثیر شده حامل شنیداری؛

3- اجازه یا عاریه اصل یا نسخه تکثیر شده حامل شنیداری به عموم حتی پس از نخستین توزیع عمومی مجاز آن؛

4- در معرض استفاده عموم قرار دادن حامل شنیداری.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: همچنین در این جلسه وزرای پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری و آموزش و پرورش با حضور در کمیسیون برنامه های کاری خود را به نمایندگان ارائه کردند.

فرهنگی از پاسخ های اردکانیان در کمیسیون انرژی قانع نشد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به حضور وزیر نیرو در این کمیسیون برای پاسخ به سوالات نمایندگان گفت: فرهنگی نماینده تبریز از پاسخ های اردکانیان قانع نشده و بررسی چند سوال نیز به هفته های آینده موکول شدند.

سکینه الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جلسه عصر امروز این کمیسیون انرژی گفت: در این نشست رضا اردکانیان وزیر نیرو جهت پاسخگویی به سوال محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز حاضر شد.

وی افزود: سوال نماینده تبریز از وزیر نیرو «علت پرداخت های نجومی در زیرمجموعه وزارتخانه نیرو چیست؟ و چرا نظارت لازم انجام نمی شود» که این نماینده در توضیح بیشتر اعلام کرد طبق قانون باید سقف پرداختی مدیران 7 برابر حداقل حقوق باشد اما این قانون در وزارتخانه نیرو اعمال نشده و برخی مدیرانی به عنوان مثال 15میلیون تومان حقوق دریافت می کنند؟ اما وزیر در پاسخ خاطرنشان کرد که وزارت متبوعش دستگاه دولتی است که پرداخت حقوق و مزایا از طریق نظام هماهنگی پرداخت انجام می شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: به دلیل عدم قانع نشدن نماینده تبریز از توضیحات وزیر نیرو و معاونان وی، مقرر شد؛ هفته آینده علی عسگر ظاهری نماینده مسجدسلیمان و عضو کمیسیون انرژی به نمایندگی از کمیسیون با معاونان وزیر و دیگر مسئولان وزارتخانه نیرو نشستی را در وزارتخانه تشکیل داده و مدارک مرتبط در اختیار وی جهت بررسی بیشتر قرار گیرد و در نهایت گزارش این بررسی درصورت قانع یا قانع نشدن محمدحسین فرهنگی به کمیسیون انرژی ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از سوالات ذکر شده در دستور کار به دلیل پس گرفتن آنها ازسوی نمایندگان مطرح نشدند و بررسی چند سوال نیز به هفته های آینده موکول شدند.

سوال یک نماینده از وزیر نیرو درباره پرداخت های نجومی در زیرمجموعه این وزارتخانه
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از قانع نشدن نماینده تبریز از توضیحات وزیر نیرو درباره پرداخت های نجومی در زیرمجموعه این وزارتخانه خبر داد.

سکینه الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز(یکشنبه دهم شهریور) این کمیسیون، گفت: در این جلسه سوال محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز از رضا اردکانیان وزیر نیرو درباره علت پرداخت های نجومی در زیرمجموعه وزارتخانه نیرو بررسی شد.

وی در توضیح سوال نماینده تبریز از وزیر نیرو اظهار داشت:طبق قانون باید سقف پرداختی مدیران 7 برابر حداقل حقوق باشد اما این قانون در وزارتخانه نیرو اعمال نشده و برخی از مدیران زیر مجموعه این وزارتخانه 15 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند؟

سخنگوی کمیسیون انرژی در تشریح توضیحات وزیر نیرو پیرامون سوال نماینده تبریز گفت: طبق توضیحات آقای اردکانیان وزارت متبوعش دستگاه دولتی است که پرداخت حقوق و مزایا از طریق "نظام هماهنگی پرداخت" انجام می شود.

نماینده عسلویه در مجلس تصریح کرد:به دلیل عدم قانع نشدن آقاب فرهنگی از توضیحات وزیر نیرو و معاونان وی، مقرر شد؛ هفته آتی آقای علی عسگر ظاهری عضو کمیسیون انرژی" به نمایندگی از کمیسیون با معاونان وزیر و دیگر مسئولان وزارتخانه نیرو نشستی را در این وزارتخانه تشکیل داده و مستندات مرتبط در اختیار وی جهت بررسی بیشتر قرار گیرد و در نهایت گزارش این بررسی درصورت قانع یا قانع نشدن آقای فرهنگی به کمیسیون انرژی ارائه شود.

بررسی آخرین وضعیت واردات 140 هزار تن ذرت آلوده در کمیسیون اصل 90 مجلس
آخرین وضعیت واردات 140 هزار تن ذرت آلوده با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان ملی استاندارد، استاندار خوزستان و مسئولانی از سازمان بازرسی کل کشور، تعزیرات، گمرک و دیوان محاسبات در کمیسیون اصل 90 مجلس بررسی شد. نشست امروز یکشنبه (10 شهریور) کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان ملی استاندارد، استاندار خوزستان و مسئولانی از سازمان بازرسی کل کشور، تعزیرات، گمرک و دیوان محاسبات با موضوع تعیین تکلیف 500 هزار تن ذرت آلوده به قارچ آفلاتوکسین تشکیل شد.

لزوم تعیین تکلیف 500 هزار تن ذرت آلوده توسط 9 شرکت دولتی

امیر خجسته نایب رئیس کمیسیون اصل نود در توضیح گزارش ذرت های آلوده به سفر گروهی از نمایندگان کمیسیون به استان خوزستان اشاره کرد و گفت: براساس بررسی های به عمل آمده 9 شرکت دولتی حدود 500 هزار تن ذرت آلوده به قارچ آفلاتوکسین در سال 1395 وارد بند امام خمینی(ره) کردند که از این میزان 350 هزار تن ترخیص و 140 هزار تن هنوز در انبارهای بندر امام باقی مانده است، تکلیف این ذرت ها باید هر چه سریعتر تعیین شود.

صادرات ذرت های آلوده با شرایط خاص

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در توضیح این موضوع، گفت: به لحاظ مبنایی اختلاف نظرهایی بین وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ملی استاندارد وجود دارد اما در عمل و انجام آزمایش ها هیچ اختلاف نظری وجود ندارد، در خصوص صادرات 140 هزار تن ذرت آلوده نیز باید بر اساس شاخص های بین المللی حفظ نباتات عمل شود، در صورتی که کشوری برای بازپروری یا محصول ثانویه به این ذرت نیاز داشته باشد می توانیم، ذرت ها را به آنها بدهیم اما طرف مقابل باید در جریان وضعیت آلودگی ذرت ها قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: وزارت ما محدودیتی برای متقاضیان واردات یا صادرات قائل نشده است اما با توجه به وضعیت بازار ارز، کسانی که برای سال اول بخواهند به امر واردات بپردازند تنها تا سقف 500 هزار دلار مجاز هستند.

اختلاف نظر استاندارد و قرنطینه در میزان آلودگی ذرت ها

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز در توضیحاتی، تصریح کرد: متاسفانه مسئولان استاندارد و قرنطینه استان در خصوص میزان آلودگی ذرت ها اختلاف نظر دارند به نوعی که در این خصوص مسئولان وزارت جهاد کشاورزی (قرنطینه) آلودگی ذرت ها را تایید و مسئولان استاندارد رد کردند. لذا تیم مشترکی تشکیل دادیم تا فرایند را بررسی و نظر واحدی را اعلام کنند. متاسفانه این محموله 140 هزار تنی انبارهای ما را در استان اشغال کرده است.

استاندار خوزستان، ادامه داد: آقای رئیس جمهور به این موضوع ورود پیدا کرده و پاسخ صریحی را اعلام کردند؛ وی سه گزینه برگشت به کشور مبدإ ذرت، امحاء یا خروج به شرط عدم ورود به کشورمان را مطرح کردند که برای امحاء 600 تا 700 روز زمان و 200 میلیارد تومان هزینه لازم است. آقای روحانی تاکید کردند که با مشورت وزارت اطلاعات تصمیم نهایی اتخاذ شود.

گمرک به دنبال فروش 140 هزار تن ذرت آلوده تحت نظر وزارت اطلاعات

مسئولان گمرک در ادامه یادآور شدند: ذرت های آلوده در منطقه ویژه اقتصادی است و هنوز وارد کشور نشده است، طبق مقررات کالا باید ترانزیت یا مرجوع شود، قرنطینه اجازه ترانزیت از خشکی را نمی دهد. خریداری که برای این ذرت های آلوده پیدا شده گفته که به دنبال 2 کِشتی با ظرفیت بالاست تا کالای خریداری شده را از منطقه ما خارج کند اما با توجه به تحریم ها به دنبال مقصد مناسب است. این اقدامات تحت نظر وزارت اطلاعات در حال انجام است.

مسئولان مذکور و اعضای کمیسیون اصل نود در توضیحات خود به مشکل ذرت های آلوده به آزمایش های صورت گرفته، انجام مقررات گمرک به صورت الکترونیکی، اظهارنامه شرکت ها وارد کننده ذرت ها، تاکید سازمان ملی استاندارد بر گواهی سلامت کالاهای وارداتی، تاثیر رطوبت هوا بر رشد قارچ آفلاتوکسین و عدم محدودیت برای متقاضیان واردات و صادرات اشاره کردند.

تاکید بر ارایه اسناد 350 تن ذرت آلوده ترخیص شده به کمیسیون اصل نود

داود محمدی در پایان این نشست تاکید کرد: نتایج آزمایش های سازمان ملی استاندارد، وزارت جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان از ذرت های وارداتی توسط 9 شرکت باید به کمیسیون طی روزهای آتی ارایه شود. همچنین در رابطه با گواهی سلامت ذرت های ترخیصی و انبار شده باید اسناد و مدارک موجود در اختیار کمیسیون قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در ارتباط با وضعیت مابقی ذرت هایی که اذعان شد آلودگی ندارد نیز باید مستندات لازم به کمیسیون ارسال شود، تکلیف 140 هزار تن ذرت آلوده ظرف یک ماه آینده باید تعیین و در صورت امحاء یا خروج از کشور یا بازگشت به کشور مبدإ به کمیسیون گزارش داده شود.

رحمانی: ذرت های آلوده صادر نمی شوند

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه امروز کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز کمیسیون درباره معادت و قراردادهای مشترک خودرو بحث و بررسی شد.

وی درباره چگونگی ثبت سفارش ذرت های آلوده، اظهار داشت: طبیعتا در زمان ثبت سفارش مشخص نیست که ذرت آلوده است یا نه، اما بعد از این ثبت در مراحل غذا و دارو و وزارت جهاد کشاورزی کنترل هایی انجام می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ممکن است آلودگی این ذرت ها در در فرآیند انتقال و در اثر دپوی بیش از حد ایجاد شده باشد و انجام برخورد به موقع از اهمیت بالایی برخوردار است. قطعا اگر ذرت ها آلوده باشند، صادر نخواهند شد.

رحمانی درباره ساماندهی شرکت های خودروسازی، گفت: ان شاءالله که تیم جوان و جدید باعث ایجاد تحول موردنظر مردم در حوزه خودروسازی شوند.

منبع خبر : فردا نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
صحن علنی مجلس   قانون نویسی   مالکیت فکری   وصول مطالبات   نماینده مردم تهران   کمیسیون فرهنگی   اطلاعات عمومی   کارگروه تخصصی   کمیسیون قضایی   مجلس شورای اسلامی   قانون گذاری   یکسال   تصویب قانون   کبودرآهنگ   لایحه   پارلمان   تولیدکنندگان   دستگاه های دولتی   حجت الاسلام علیرضا سلیمی   لایحه تجارت  
اخبار مرتبط
تصویب قانون «مالکیت فکری و معنوی» در انتظار کمیسیون قضایی
خبرگزاری خانه ملت
شوک به بازار تجاری ایران درصورت اصلاح نشدن لایحه تجارت
جوان آنلاین
"لایحه تجارت" متناسب با نیازهای روز یا...؟
ایسنا
نگاه صدا و سیما به لوایح و طرح های مجلس واقعی و کارشناسانه نیست
خبرگزاری خانه ملت
تصویب کلیات طرح تاسیس موزه جنایات آمریکا
خبرگزاری خانه ملت
تصویب کلیات طرح تاسیس موزه جنایات آمریکا در کمیسیون فرهنگی مجلس
تسنیم
گلستان| قانون جدید تجارت با استفاده از ظرفیت اتاق های بازرگانی تدوین می شود
تسنیم
لاریجانی مجریان تلویزیون را لوده و کم سواد خواند / انتقاد شدیداللحن رئیس مجلس از صدا وسیما
مثلث
انتقادات تند لاریجانی از مجریان تلویزیون: قانونگذاری از جنس فکاهی نیست که با آن هر و کر راه بیندازید
وانا نیوز
انتقادات تند لاریجانی از مجریان تلویزیون: قانونگذاری از جنس فکاهی نیست که با آن هِر و کِر راه بیندازید
دنیای اقتصاد
انتقادات تند لاریجانی از مجریان تلویزیون: قانونگذاری از جنس فکاهی نیست که با آن هِر و کِر راه بیندازید/به هزل گویی مجریان رسیدگی شود 
خبرآنلاین
انتقادات صریح لاریجانی از مجریان تلویزیون: قانونگذاری از جنس فکاهی نیست که با آن هِر و کِر راه بیندازید/به هزل گویی مجریان رسیدگی شود 
خبرآنلاین
نادیده گرفتن بخش خصوصی در تصویب لایحه اصلاح قانون تجارت
اقتصادگردان
14 سال چک و چانه بر سر لایحه تجارت!
پول نیوز
لایحه تجارت بدون نظرخواهی از فعالان بخش خصوصی تصویب شده است
فارس
بازنگری و اصلاح قانون تجارت یا تغییر آن
ایرنا
تصویب 600 ماده قانونی لایحه تجارت در چند روز
فیدوس
لایحه ای برای طوفان در اقتصاد کشور/چرا بخش خصوصی باز هم مخالف است؟
خبرآنلاین
لایحه ای برای طوفان در اقتصاد کشور/ چرا بخش خصوصی مخالف است؟
خبرآنلاین
نکاتی در باب لایحه تجارت!
فارس
نگاهی به لایحه بحث برانگیز تجارت/ بررسی ایراداتی که به لایحه وارد است
الف
15سال برای انتقاد از لایحه قانون تجارت فرصت داشتید!
عصر مالی
پاسخ صریح به رئیس اتاق بازرگانی: 15سال وقت داشتید انتقادکنید
خبرآنلاین
پاسخ صریح به رئیس اتاق بازرگانی: 15سال وقت داشتید از لایحه قانون تجارت انتقادکنید
خبرآنلاین
خروج لایحه تجارت از دستور کار مجلس
تین نیوز
مجلس دهم رکورد تصویب قانون را شکست
افکار نیوز
رسیدگی به لایحه تجارت 15 سال زمان بُرد
تسنیم
رسیدگی به لایحه تجارت 15 سال زمان برد/ادعای بررسی عجولانه لایحه پذیرفتنی نیست
خبرگزاری خانه ملت
دهقان: قانون فعلی تجارت مربوط به حدود 87 سال پیش است
الف
جهش در توسعه اقتصادی با تصویب لایحه تجارت
شعار سال
تغییرات اساسی لایحه تجارت در مجلس/طرحی در نقاب لایحه
فارس
قانون تجارت فعلی مربوط به حدود 87 سال پیش است/ جهش در توسعه اقتصادی با تصویب لایحه تجارت
جهان نیوز
8 نکته ای که باید در مورد هر نماینده شفاف شود
دنیای اقتصاد
جهش در توسعه اقتصادی با تصویب لایحه تجارت | چکش کاری لایحه تجارت در سه دوره مجلس | باب طرح پیشنهادات جدید مسدود نیست
خبرگزاری خانه ملت
جهش در توسعه اقتصادی با تصویب لایحه تجارت/چکش کاری لایحه تجارت در سه دوره مجلس/باب طرح پیشنهادات جدید مسدود نیست
خبرگزاری خانه ملت
جهش در توسعه اقتصادی کشور با تصویب لایحه تجارت/باب طرح پیشنهادات جدید مسدود نیست
خبرگزاری خانه ملت
قانون تجارت بومی سازی نشده است
ایسنا
پورابراهیمی: بهتر بود با بخش های اقتصادی در بررسی لایحه تجارت هماهنگی می شد
نامه نیوز
ویترین تزئین شده برای جذب رای در انتخابات 98 /طرح هایی که مشخص نیست چه گره ای را باز می کنند/ بازار داغ طرح هایِ «نمایشی» و «انتخاباتی» در پارلمان
آرا نیوز
ویترین تزئین شده برای جذب رای در انتخابات مجلس یازدهم/ طرح هایی که مشخص نیست چه گره ای را باز می کنند
رویداد 24
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری خانه ملت : تصویب قانون «مالکیت فکری و معنوی» در انتظار کمیسیون قضایی
bltجوان آنلاین : شوک به بازار تجاری ایران درصورت اصلاح نشدن لایحه تجارت
bltایسنا : "لایحه تجارت" متناسب با نیازهای روز یا...؟
bltخبرگزاری خانه ملت : نگاه صدا و سیما به لوایح و طرح های مجلس واقعی و کارشناسانه نیست
bltخبرگزاری خانه ملت : تصویب کلیات طرح تاسیس موزه جنایات آمریکا
bltتسنیم : تصویب کلیات طرح تاسیس موزه جنایات آمریکا در کمیسیون فرهنگی مجلس
bltتسنیم : گلستان| قانون جدید تجارت با استفاده از ظرفیت اتاق های بازرگانی تدوین می شود
bltمثلث : لاریجانی مجریان تلویزیون را لوده و کم سواد خواند / انتقاد شدیداللحن رئیس مجلس از صدا وسیما
bltوانا نیوز : انتقادات تند لاریجانی از مجریان تلویزیون: قانونگذاری از جنس فکاهی نیست که با آن هر و کر راه بیندازید
bltدنیای اقتصاد : انتقادات تند لاریجانی از مجریان تلویزیون: قانونگذاری از جنس فکاهی نیست که با آن هِر و کِر راه بیندازید
bltخبرآنلاین : انتقادات تند لاریجانی از مجریان تلویزیون: قانونگذاری از جنس فکاهی نیست که با آن هِر و کِر راه بیندازید/به هزل گویی مجریان رسیدگی شود 
bltخبرآنلاین : انتقادات صریح لاریجانی از مجریان تلویزیون: قانونگذاری از جنس فکاهی نیست که با آن هِر و کِر راه بیندازید/به هزل گویی مجریان رسیدگی شود 
bltاقتصادگردان : نادیده گرفتن بخش خصوصی در تصویب لایحه اصلاح قانون تجارت
bltپول نیوز : 14 سال چک و چانه بر سر لایحه تجارت!
bltفارس : لایحه تجارت بدون نظرخواهی از فعالان بخش خصوصی تصویب شده است
bltایرنا : بازنگری و اصلاح قانون تجارت یا تغییر آن
bltفیدوس : تصویب 600 ماده قانونی لایحه تجارت در چند روز
bltخبرآنلاین : لایحه ای برای طوفان در اقتصاد کشور/چرا بخش خصوصی باز هم مخالف است؟
bltخبرآنلاین : لایحه ای برای طوفان در اقتصاد کشور/ چرا بخش خصوصی مخالف است؟
bltفارس : نکاتی در باب لایحه تجارت!
bltالف : نگاهی به لایحه بحث برانگیز تجارت/ بررسی ایراداتی که به لایحه وارد است
bltعصر مالی : 15سال برای انتقاد از لایحه قانون تجارت فرصت داشتید!
bltخبرآنلاین : پاسخ صریح به رئیس اتاق بازرگانی: 15سال وقت داشتید انتقادکنید
bltخبرآنلاین : پاسخ صریح به رئیس اتاق بازرگانی: 15سال وقت داشتید از لایحه قانون تجارت انتقادکنید
bltتین نیوز : خروج لایحه تجارت از دستور کار مجلس
bltافکار نیوز : مجلس دهم رکورد تصویب قانون را شکست
bltتسنیم : رسیدگی به لایحه تجارت 15 سال زمان بُرد
bltخبرگزاری خانه ملت : رسیدگی به لایحه تجارت 15 سال زمان برد/ادعای بررسی عجولانه لایحه پذیرفتنی نیست
bltالف : دهقان: قانون فعلی تجارت مربوط به حدود 87 سال پیش است
bltشعار سال : جهش در توسعه اقتصادی با تصویب لایحه تجارت
bltفارس : تغییرات اساسی لایحه تجارت در مجلس/طرحی در نقاب لایحه
bltجهان نیوز : قانون تجارت فعلی مربوط به حدود 87 سال پیش است/ جهش در توسعه اقتصادی با تصویب لایحه تجارت
bltدنیای اقتصاد : 8 نکته ای که باید در مورد هر نماینده شفاف شود
bltخبرگزاری خانه ملت : جهش در توسعه اقتصادی با تصویب لایحه تجارت | چکش کاری لایحه تجارت در سه دوره مجلس | باب طرح پیشنهادات جدید مسدود نیست
bltخبرگزاری خانه ملت : جهش در توسعه اقتصادی با تصویب لایحه تجارت/چکش کاری لایحه تجارت در سه دوره مجلس/باب طرح پیشنهادات جدید مسدود نیست
bltخبرگزاری خانه ملت : جهش در توسعه اقتصادی کشور با تصویب لایحه تجارت/باب طرح پیشنهادات جدید مسدود نیست
bltایسنا : قانون تجارت بومی سازی نشده است
bltنامه نیوز : پورابراهیمی: بهتر بود با بخش های اقتصادی در بررسی لایحه تجارت هماهنگی می شد
bltآرا نیوز : ویترین تزئین شده برای جذب رای در انتخابات 98 /طرح هایی که مشخص نیست چه گره ای را باز می کنند/ بازار داغ طرح هایِ «نمایشی» و «انتخاباتی» در پارلمان
bltرویداد 24 : ویترین تزئین شده برای جذب رای در انتخابات مجلس یازدهم/ طرح هایی که مشخص نیست چه گره ای را باز می کنند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.