مخبر - 1398/06/10 - توجه مجلس به رفع مشکلات چاپ در بخش انتقال تکنولوژی و توسعه استارتاپ ها

توجه مجلس به رفع مشکلات چاپ در بخش انتقال تکنولوژی و توسعه استارتاپ ها
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با جدیت موضوع مشکلات صنعت چاپ در بخش مالیات بر ارزش افزوده، واردات مواد اولیه، ورود و انتقال تکنولوژی، توسعه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و ایجاد رشته های دانشگاهی جدید پیگیری می کند.
توجه مجلس به رفع مشکلات چاپ در بخش انتقال تکنولوژی و توسعه استارتاپ ها

معصومه آقاپورعلیشاهی شامگاه شنبه در نشست نقش علوم و فناوری های نوین چاپ در انقلاب چهارم صنعتی که به همت انجمن علمی فناوری چاپ ایران در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد در جمع دست اندرکاران این صنعت اعلام کرد: چاپ، صنعت استراتژیک، درآمدزا و اشتغال زای دنیا است.
وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم مشکلات صنعت چاپ کشورمان در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفته و با همکاری دولت، مجلس و دست اندرکاران این صنعت برطرف شود.
آقاپورعلیشاهی با اشاره به اینکه صنعت چاپ می تواند پاسخگوی بخش مهمی از صادرات کشورمان به بازار 400 میلیونی کشورهای منطقه باشد، خاطرنشان کرد: مجلس با جدیت موضوع مشکلات صنعت چاپ در بخش مالیات بر ارزش افزوده، واردات مواد اولیه، ورود و انتقال تکنولوژی، توسعه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در این بخش و ایجاد رشته های دانشگاهی جدید در حوزه چاپ را پیگیری می کند.
وی بر نقش آفرینی دست اندرکاران و فعالان صنعت چاپ بر رفع مشکلات این صنعت تاکید کرد و با اشاره به نقش ستاد فتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت در حمایت از فناوری های نو بر تعامل بیشتر این ستاد با صنعتگران حوزه چاپ و انجمن علمی و فناوری چاپ تصریح کرد: مراکز نوآوری که اکنون در بخش های مختلف در حال راه اندازی است در صنعت چاپ نیز یک ضرورت است و می تواند به بسیاری از نیازها در زمینه ایجاد استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و فناور، بومی سازی و تولید تکنولوژی، ارتباط سازنده دانشگاه و صنعت پاسخ دهد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه صنعت چاپ با صنعت بسته بندی و بسیاری از صنایع گره خورده است، گفت: این بخش در سالیان گذشته مورد غفلت واقع شده ولی باید تلاش کنیم به جایگاه واقعی و استراتژیک خود به عنوان چند صنعت برتر همانند سایر کشورهای پیشرفته دست یابیم.

ضرورت توجه به بومی سازی علوم و فناوری چاپ در کشور
رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران نیز به عنوان متولی و برگزارکننده پنجمین نکوداشت هفته علوم و فناوری چاپ در این نشست بر حمایت و نقش آفرینی هر چه بیشتر معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در بومی سازی علوم و فناوری چاپ در کشور تاکید و خاطرنشان کرد: خوشبختانه همکاری خوبی بین انجمن علمی فناوری چاپ و ستاد فتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری آغاز شده است.
محمد بیطرفان افزود: انتظار داریم این همکاری در زمینه راه اندازی کمیته های تخصصی و همکاری بین دانشگاه و صنعت، ایجاد شرکت ها و کسب وکارهای دانش بنیان و فناور و بومی سازی و تولید فناوری نوین به صورت کاربردی و عملیاتی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه 90 درصد تجهیزات و بیش از 80 درصد مواد اولیه صنعت چاپ وارداتی است، یادآور شد: باید تلاش کنیم با بومی سازی این صنعت، ارتقای جایگاه آن و تدوین و تعریف هویت مستقل برای این صنعت به صادرات، اشتغال و تولید در این صنعت مولد، استراتژیک و حیاتی جامه عمل بپوشیم.

ستاد فتونیک و ساخت معاونت علمی از فناوری حوزه چاپ حمایت می کند
کارشناس ستاد فتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست بر آمادگی این ستاد برای حمایت از صنعت راهبردی چاپ در زمینه های مختلف علمی، فنی و تولیدی اشاره کرد و اظهار داشت: به موضوع صنعت چاپ و به خصوص چاپ سه بُعدی به عنوان یکی از فناوری های نوظهور توجه ویژه داریم و آن را به عنوان یک ماموریت تعریف کرده ایم.
محمد قریشی بر ترسیم یک نقشه راه در زمینه علوم و فناوری اشاره و با ذکر این نکته که دهها شرکت دانش بنیان، مرکز علمی و دانشگاهی در زمینه ساخت مواد و موضوعات مرتبط با چاپ با معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری همکاری می کنند، خاطرنشان کرد: در زمینه آموزش، فعالیت های تخصصی، راه اندازی شرکت های دانشگر و دانش بنیان و ایجاد مراکز نوآوری و آشنایی دانش آموزان و دانشجویان بیش از گذشته در حوزه صنعت چاپ نقش آفرینی کنیم.

ضرورت توجه به آمار، اطلاعات و گردش مالی صنعت چاپ در کشور
پیشکسوت حوزه چاپ نیز در این نشست با اشاره به قدمت بیش از 200 ساله صنعت چاپ در کشورمان، گفت: صنعت چاپ با همه قدمتی که دارد هنوز فاقد آمار، اطلاعات و گردش مالی مشخص و قابل اتکاست بنابراین برای سیاستگذاری و برنامه ریزی صحیح برای این صنعت توجه به اطلاعات و آمار و تدوین برنامه جامع یک ضرورت است.
رضا رضایی با اشاره به اینکه صنعت چاپ در کنار بسته بندی معنا پیدا می کند گفت: 15 درصد صنعت چاپ در حوزه نشر و 85 درصد این صنعت در حوزه بسته بندی تعریف می شود.
وی تاکید کرد: باید چاپ و بسته بندی را با هم ببینیم و آن را به عنوان یک صنعت درآمدزا و اشتغال زا برای توسعه کشور و موثر در همه بخش های تولیدی و صنعتی کشور قلمداد و تعریف کنیم.
ضرورت همکاری بیشتر صنعت چاپ و دانشگاه
کارآفرین و عضو اتاق بازرگانی نیز در این نشست به موضوع ارتباط سازنده و ضرورت همکاری دانشگاه و صنعت در حوزه چاپ پرداخت و اظهار داشت: دنیا به سوی انقلاب چهارم صنعتی حرکت می کند و نقش صنعت چاپ در این راستا بسیار مهم است.
سارینا آبائی افزود: اقتصاد سبز، توسعه شبکه های اجتماعی و پیام رسان و نشر دیجیتال نیز از موضوعاتی است که با توسعه صنعت چاپ ارتباط تنگاتنگی دارد بنابراین باید همه بخش ها خود را با تحولات صنعت چاپ و نشر هماهنگ کنند.
در این نشست که توسط انجمن علمی فناوری چاپ برگزار شد، مسعود پور مهدیان استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمیه ضرورت ایجاد رشته های دانشگاهی در حوزه چاپ، اطلاعات و گردش مالی صنعت چاپ در کشور، جواد آقاجانلو عضو تعاونی لیتوگرافان ایران در زمیه نیازهای این صنعت، طائل از چاپخانه بانک مرکزی و مدرس این حوزه در زمینه توجه صنعت چاپ به موضوع پول و اسکناس، سعید کلاری در زمینه مشکلات این صنعت، طاهریان در زمینه مشکلات علمی و فنی صنعت چاپ سخنرانی کردند.

منبع خبر : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایرنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
دانش بنیان   فناوری   صادرات   وارداتی   مالیات بر ارزش افزوده   کشورهای منطقه   نکوداشت   ریاست جمهوری   صنعتگران   استارت آپ   دانشگاهیان   معاونت علمی   بومی سازی   نقشه راه   انجمن علمی   کمیسیون اقتصادی   تکنولوژی   مراکز نوآوری   لیزر   بسته بندی   کمیته های   مشکلات صنعت   ارتباط سازنده   محمد قریشی   مجلس شورای اسلامی   اشتغال   بازار   دانشگاه   صنعت   معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری   شرکت های دانش بنیان   شرکت دانش بنیان   علمی و فناوری   فناوری نوین  
اخبار مرتبط
حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از شرکت ها برای حضور در نمایشگاهICTکربلا  
پانا
ستاری: 58 ماده اولیه دارویی با ارزبری 570 میلیون دلار «ایران ساخت» می شود
خبرگزاری دانشجو
بسیاری از ساختارهای دستگاه قضا با مفاهیم زیست بوم نوآوری سازگار نیست
ایرنا
کیفیت بالای داروی ایرانی / تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه دارو
ایسنا
7 دستاورد پهپادی ایران ساخت رونمایی شد
پانا
گلستان در اقتصاد دانش بنیان ضعیف عمل کرده است / برنامه معاونت علمی رئیس جمهور برای تجهیز زیرساخت های دانش بنیان
خبرگزاری دانشجو
برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک
اقتصاد نیوز
تجهیز زیرساخت های " گلستان" را با تمام توان انجام می دهیم/تسریع در ساخت کارخانه نوآوری گرگان
ایسنا
اداره کشور با خام فروشی امکان پذیر نیست
برنا نیوز
رییس بنیاد ملی نخبگان: اداره کشور با خام فروشی امکان پذیر نیست
ایرنا
رینوتکس 2019 در 18 بخش برگزار می شود
ایرنا
سالانه 500 شرکت فناوردر پردیس های پارک علم و فناوری حمایت می شوند
ایسکانیوز
ایجاد پردیس های پارک فناوری در مراکز استان ها/توسعه کارآفرینی برای حل نیازهای صنعت و کشور
ایسنا
دانشگاه باید بتواند علم را به فناوری تبدیل کند
تجارت امروز
نسل جدیدی از کارآفرینان به محیط کسب وکار ایران تزریق شده است
ایسنا
ارزیابی مالکیت فکری از خلا های موجود فضای دانش بنیان کشور است
خبرگزاری دانشجو
همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت دفاع
آریا
صندوق نوآوری و شکوفایی به ورود شرکت های دانش بنیان به بازار واقعی کمک کند
خبرگزاری دانشجو
بومی سازی فناوری منوط به وجود مدل های اقتصادی است
خبرگزاری موج
فرآوری پنبه و توتون در سرای نوآوری واحد علی‎ آباد کتول/ صادرات گیاهان صنعتی و ارزآوری برای کشور
ایسکانیوز
حضور گروه صنعتی زر در گردهمایی فناورانه صنایع غذایی
تیتر20
اقدامات حمایتی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه ICT کربلا
خبرگزاری ایلنا
تامین مالی قرارداد مشترک شرکتهای دانش بنیان ایرانی در عراق
مهر نیوز
تلاش برای رسیدن به گفتمان مشترکی در حوزه تعامل صنعت و دانشگاه
صدا و سیما
تجاری سازی ایده ها و طرح های صنعت چاپ مورد تاکید قرار گرفت
ایرنا
آینده از آن شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها است
ایرنا
توسعه صنعت چاپ جایگزین مناسبی صادرات نفتی/توسعه این صنعت منوط به همکاری دولت و مجلس است
خبرگزاری خانه ملت
شرکت های دانش بنیان حلقه واسط زنجیره غذایی در کشور / پروسه تامین غذا از مزرعه تا سفره تضمین می شود
خبرگزاری دانشجو
انتقاد از میانگین پایین اشتغال در شرکت های دانش بنیان سمنان
ایسنا
ضرورت راه اندازی رشته های علوم و فناوری چاپ از سوی وزارت عتف
ایرنا
توسعه بازار فروش چالش شرکت های دانش بنیان
آریا
10 دارو با فناوری های نوین وارد بازار می شود
خبر خودرو
حداقل 10 دارو با فناوری های نوین تا پایان سال وارد بازار می شود
ایرنا
صنعت چاپ در برنامه توسعه کشور مورد غفلت واقع شده است
ایرنا
فعالیت 11 درصد داروسازان دانش بنیان ایران در البرز
ایرنا
رفع نیازهای فناورانه صنعت چاپ و نشر در کشور شتاب می گیرد
ایسکانیوز
ایجاد مراکز رشد تخصصی استارت آپ های صنعت چاپ ضروری است
ایرنا
مشکلات صنعت چاپ در بخش مالیات بر ارزش افزوده حل می شود
خبرگزاری کتاب ایران
کنار هم قراردادن شرکت های بزرگ با شرکت های دانش بنیان شرط رسیدن به انقلاب چهارم صنعتی
ایسنا
توجه مجلس به رفع مشکلات چاپ در بخش انتقال تکنولوژی و توسعه استارتاپ ها
ایرنا
اخبار مرتبط
bltپانا : حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از شرکت ها برای حضور در نمایشگاهICTکربلا  
bltخبرگزاری دانشجو : ستاری: 58 ماده اولیه دارویی با ارزبری 570 میلیون دلار «ایران ساخت» می شود
bltایرنا : بسیاری از ساختارهای دستگاه قضا با مفاهیم زیست بوم نوآوری سازگار نیست
bltایسنا : کیفیت بالای داروی ایرانی / تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه دارو
bltپانا : 7 دستاورد پهپادی ایران ساخت رونمایی شد
bltخبرگزاری دانشجو : گلستان در اقتصاد دانش بنیان ضعیف عمل کرده است / برنامه معاونت علمی رئیس جمهور برای تجهیز زیرساخت های دانش بنیان
bltاقتصاد نیوز : برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک
bltایسنا : تجهیز زیرساخت های " گلستان" را با تمام توان انجام می دهیم/تسریع در ساخت کارخانه نوآوری گرگان
bltبرنا نیوز : اداره کشور با خام فروشی امکان پذیر نیست
bltایرنا : رییس بنیاد ملی نخبگان: اداره کشور با خام فروشی امکان پذیر نیست
bltایرنا : رینوتکس 2019 در 18 بخش برگزار می شود
bltایسکانیوز : سالانه 500 شرکت فناوردر پردیس های پارک علم و فناوری حمایت می شوند
bltایسنا : ایجاد پردیس های پارک فناوری در مراکز استان ها/توسعه کارآفرینی برای حل نیازهای صنعت و کشور
bltتجارت امروز : دانشگاه باید بتواند علم را به فناوری تبدیل کند
bltایسنا : نسل جدیدی از کارآفرینان به محیط کسب وکار ایران تزریق شده است
bltخبرگزاری دانشجو : ارزیابی مالکیت فکری از خلا های موجود فضای دانش بنیان کشور است
bltآریا : همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت دفاع
bltخبرگزاری دانشجو : صندوق نوآوری و شکوفایی به ورود شرکت های دانش بنیان به بازار واقعی کمک کند
bltخبرگزاری موج : بومی سازی فناوری منوط به وجود مدل های اقتصادی است
bltایسکانیوز : فرآوری پنبه و توتون در سرای نوآوری واحد علی‎ آباد کتول/ صادرات گیاهان صنعتی و ارزآوری برای کشور
bltتیتر20 : حضور گروه صنعتی زر در گردهمایی فناورانه صنایع غذایی
bltخبرگزاری ایلنا : اقدامات حمایتی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه ICT کربلا
bltمهر نیوز : تامین مالی قرارداد مشترک شرکتهای دانش بنیان ایرانی در عراق
bltصدا و سیما : تلاش برای رسیدن به گفتمان مشترکی در حوزه تعامل صنعت و دانشگاه
bltایرنا : تجاری سازی ایده ها و طرح های صنعت چاپ مورد تاکید قرار گرفت
bltایرنا : آینده از آن شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها است
bltخبرگزاری خانه ملت : توسعه صنعت چاپ جایگزین مناسبی صادرات نفتی/توسعه این صنعت منوط به همکاری دولت و مجلس است
bltخبرگزاری دانشجو : شرکت های دانش بنیان حلقه واسط زنجیره غذایی در کشور / پروسه تامین غذا از مزرعه تا سفره تضمین می شود
bltایسنا : انتقاد از میانگین پایین اشتغال در شرکت های دانش بنیان سمنان
bltایرنا : ضرورت راه اندازی رشته های علوم و فناوری چاپ از سوی وزارت عتف
bltآریا : توسعه بازار فروش چالش شرکت های دانش بنیان
bltخبر خودرو : 10 دارو با فناوری های نوین وارد بازار می شود
bltایرنا : حداقل 10 دارو با فناوری های نوین تا پایان سال وارد بازار می شود
bltایرنا : صنعت چاپ در برنامه توسعه کشور مورد غفلت واقع شده است
bltایرنا : فعالیت 11 درصد داروسازان دانش بنیان ایران در البرز
bltایسکانیوز : رفع نیازهای فناورانه صنعت چاپ و نشر در کشور شتاب می گیرد
bltایرنا : ایجاد مراکز رشد تخصصی استارت آپ های صنعت چاپ ضروری است
bltخبرگزاری کتاب ایران : مشکلات صنعت چاپ در بخش مالیات بر ارزش افزوده حل می شود
bltایسنا : کنار هم قراردادن شرکت های بزرگ با شرکت های دانش بنیان شرط رسیدن به انقلاب چهارم صنعتی
bltایرنا : توجه مجلس به رفع مشکلات چاپ در بخش انتقال تکنولوژی و توسعه استارتاپ ها
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.