مخبر - 1398/06/10 - جزئیات مهم 5 ساعت گفتگوی روحانی و مکرون درباره برجام از زبان واعظی/ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست

جزئیات مهم 5 ساعت گفتگوی روحانی و مکرون درباره برجام از زبان واعظی/ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست
رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه برجام وقتی برای ما ارزش دارد که بتوانیم از منافع آن استفاده کنیم گفت: ایران درباره اقدامات بعدی خود بر اساس برجام، تا دو تا سه روز آتی تصمیم گیری می کند.
جزئیات مهم 5 ساعت گفتگوی روحانی و مکرون درباره برجام از زبان واعظی/ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست

محمود واعظی شامگاه شنبه 9 شهریور با حضور در شبکه اول سیما اظهار داشت: دولت و قوای سه گانه و نهادهای نظامی، انتظامی و امنیتی برای مقابله با فشارهای بین المللی همکاری بیشتری با یکدیگر داشتند و انسجام داخلی ببیشتر می شد؛ هرچند دوره سختی داشتیم اما انتهای این دوره نوروز 98 بود که با بارندگی و سیل همراه شد و همبستگی مردم در یاری رسانی ها، فضا را عوض کرد.

وی ادامه داد: از امسال شاهد این هستیم که بین مردم فضا عوض شده و در بازار ارز و کالا دارای ثبات هستیم و شاخص ها بهبود یافته است. در قیاس 5 ماه اول سال 98 نسبت به دوران مشابه سال 97، وضع آرامتری از هر لحاظ داریم؛ البته این بدان معنا نیست که مشکلات ما حل شده است بلکه رشد قیمت کالاهای مورد نیاز متوقف و قیمت برخی کاهشی شده اما به قیمت اصلی برنگشته است.

اهم اظهارات رییس دفتر رییس جمهوری را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

*شاهد این موضوع نیستیم قیمت ارز هر روز نوسان داشته باشد یا قیمت همه کالاها با ارز هماهنگ شود. در 5 ماه اخیر کارهای بزرگی انجام شده است؛ وقتی آرامش و امیدواری به آینده باشد کارهای بزرگی انجام می شود و در بخش های مختلفی از جمله پتروشیمی فعالیت های خوبی به سرانجام رسید. با توجه به افتتاح این پروژه ها در طول سال به ذهن می آمد که هفته دولت کم رونق است اما از شنبه گذشته همه روزها در سراسر کشور پروژه های متعدد برای افتتاح داشتیم.

*از بخش های مختلف صدا و سیما تشکر می کنم که برای همه اعضای دولت فرصت گفت وگو با مردم را فراهم کرد. فکر می کنیم با همه فشارهای خارجی و محدودیت ها، با همت مردم و بخش خصوصی و ارگان های مختلف، امروز گام های مستحکمی در حال برداشته شدن است.

*در شرایط تحریم، بحث تولید کلید عبور راحت تر از شرایط دشوار است. امسال را رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید نامگذاری کردند و بر این اساس رییس جمهوری و مسوولان دولتی اعلام کردند باید از فرصت ها برای حل مشکلات توسط جوانان و دانشمندان و دانشگاهیان و صنعتی هایمان حل کنیم.

به استقبال تحریم نمی رویم اما...

*ما به استقبال تحریم نمی رویم اما از تحریم برای رسیدن به خودکفایی استفاده می کنیم.بسیاری از قطعات مورد نیاز کشور به صورت کامل به کمک جوانان و شرکت های دانش بنیان تامین و نیازمندی های ما به خارج از کشور از این طریق رفع می شود.

جزئیات مهم سفر ظریف به فرانسه و گفتگوهای تلفنی مکرون روحانی

*{درباره گفت و گوی ایران و گروه هفت در پاریس}: پیشنهادی دو هفته گذشته بین ایران و فرانسه رد و بدل و به ما ارائه شد. بخش های قابل توجهی از این پیشنهاد را تغییر دادیم. این پیشنهاد حاصل نتیجه 5 ساعت مذاکره تلفنی روسای جمهوری ایران و فرانسه است که به عنوان طرح از صحبت های هردو رییس جمهور بدست آمد.

*قسمت های قابل توجه مورد تایید گروه هفت برای ما قابل قبول ما نبود و پیشنهادات ما به ماکرون ارائه شد. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یکشنبه صبح مذاکرات را ادامه داد و پیشرفت هایی محقق و مقرر شد ما در تهران و گروه هفت با شرکای اروپایی جلسه داشته باشند تا نتیجه بررسی های داخلی و گروه هفت مورد بحث قرار گیرد. هیاتی روز دوشنبه در راس آن عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه به پاریس می روند و یک تیم اقتصادی از بخش های مختلف نیز در این جلسه حضور دارند تا ابعاد این پبشنهادها روشن شود.

*وقتی با یک کشور مذاکره می کنید طرف مقابل و شما برای منافع خود مذاکره می کنید. به هر حال برجام شکل گرفته و با کمک تعدادی از کشورها به نتیجه رسیده است. غیر ترامپ، دیگران سعی می کنند دستاورد خود را حفظ کنند و اروپایی ها و چینی ها و روس ها علاقه مند به حفظ دستاورد برجام هستند.

*شرایط اقتصادی دنیا به نوعی است که شرکت های چند ملیتی و بانک ها با اقتصاد آمریکا در هم آمیخته هستند و تلاش ها برای یافتن راه حال برای مشکل همکاری این بخش ها با ایران ادامه دارد.

اروپایی ها را تطهیر نمی کنیم

* اروپایی ها در بخش سیاسی در تلاش هستند. در بخش اقتصادی به طور جدی به اروپایی ها گله داریم و این مهم را بارها گفتیم که اروپایی ها به وظایف خود بر اساس برجام عمل نکردند که شامل 11 بند است.

* اروپایی ها را تطهیر نمی کنم و معتقدم آنان وظایف خود را در برجام انجام ندادند. برجام وقتی برای ما ارزش دارد که بتوانیم از منافع آن استفاده کنیم و در غیر اینصورت ارزشی ندارد.می خواهیم به طرف مقابل با رفتارمان بگویم اگر برجام منافع ما را تامین نکند ما راه خودمان می رویم.

*کمیته ای درباره گام سوم در صورت محقق نشدن خواسته های ایران تصمیم می گیرد و 2 تا 3 روز مانده به زمان مقرر، (حدود 8 روز به پایان زمان مورد نظر باقی مانده است) درباره اقدامات بعدی بر اساس برجام تصمیم گیری خواهیم کرد.

اشتغالزایی افزایش داشته است

*در این شرایطی که دشمن به دنبال فشار بر اقتصاد کشور است باید تلاش کنیم بنگاه ها روی پای خود بایستند و اشتغال را حفظ کنیم و درصد اشتغال کشور را افزایش دهیم. هیچ چیز بدتر از بیکاری یا عدم توانایی برای اشتغالزایی نیست و برای این بخش برنامه داریم و برخلاف برخی تحلیل ها، تا امروز خوب پیشرفت کردیم و اشتغالمان افزایش نیز داشته است.

*علاوه بر اشتغال در بنگاه ها و کارگاه ها، اشتغال روستایی را در دستور کار قرار دادیم. مهاجرت از روستا به شهر دلیل بسیاری از مشکلات است از اینرو وام ارزانقیمت برای روستاییان برای اشتغال درنظر گرفتیم و تولید را در روستاها افزایش دادیم.

*یکی از مشکلات ما نقدینگی بود که خوشبختانه با همت بانک مرکزی و بانک های دولتی، تلاش گسترده ای شد تا با بخش خصوصی همراهی و نقدینگی بنگاه ها تامین شود.

*هر هفته جلسات اقتصاد مقاومتی در استان ها تشکیل می شود و معاون اول رییس جمهوری در تهران بطور منظم این جلسه را تشکیل می دهد. کارگروه رفع موانع مهم نیز تشکیل شده و آرامش نسبی در این بخش برقرار است که البته با نقطه مطلوب فاصله دارد.

دولت بر اوضاع اقتصادی مسلط است

* دولت با همکاری بخش خصوصی و مردم مشکلات را حل خواهد کرد. دولت یازدهم با سیاست اقتصادی خود نشان داد بر اوضاع اقتصادی مسلط است و تورم را کنترل و رشد را افزایش داد. سال 92 شرایط ویژه ای داشتیم که دولت سر کار آمد و تورم 40 درصدی کنترل شد و درصد آن در سه سال تک رقمی شد.

*سال گذشته با شوک روانی و اقتصادی و فشارها و کاهش فروش نفت و شرایط دیگر، وضعیت بازار ارز و کالا، شرایط دیگری یافت و تورم و قیمت کالا افزایش یافت که به طور مستمر بود. تلاش های بسیاری شد که اعتماد به دولت توسط مردم به وجود آید و تلاش کردیم قیمت مایحتاج روزمره مردم را به نوعی کنترل کنیم. بر این اساس از ابتدای امسال شرایط آرامتر شد و در ماه های گذشته تورمی که افزایشی بود متوقف و تاحدی کاهشی شده است.

کنترل تورم یعنی جلوی رشد قیمت ها را گرفتیم

*وقتی می گوییم تورم را کنترل کردیم بدین معنا نیست که قیمت کالا کاهش یافته بلکه جلوی رشد قیمت های مختلف را گرفتیم. اگر روند کنونی ادامه یابد در آینده وضعیت بهتری را خواهیم داشت. باید برنامه ما در همه بخش ها باشد و باید نیازهای مردم در بخش های مختلف از جمله مسکن با برنامه ریزی پیش برود و مردم آرامش و امید به آینده داشته باشند.

*باید بین مردم و دولت اعتمادی وجود داشته باشد که این امر از همه برنامه ها مهمتر است؛ بهترین برنامه ها بدون همراهی مردم موفق نخواهد بود. در چند ماه گذشته ارتباط بین مردم و دولت مستحکم تر شده است. سال گذشته بی اعتمادی به وجود آمده بود.

*همواره اعلام کردیم در داخل کشور مهمترین سرمایه ما نیروی انسانی و جوانان هستند. ما باید به این نیروی انسانی تکیه کنیم و از طرفی متخصصان بسیاری را نیز در اختیار داریم. چه ایرانیان داخل و چه ایرانیان خارج از کشور می توانند کارهای بزرگی برای کشور انجام دهند و باید به این متخصصان تکیه کنیم.

باید از شرایط اقتصادی کنونی عبور کنیم

*قطعا باید از شرایط اقتصادی کنونی عبور کنیم و این مهم با توکل به نیروهای داخلی امکانپذیر خواهد بود. باید خودکفا شویم و از منظر ساختاری، تحول ایجاد کنیم. از سال گذشته با دستور رهبر معظم انقلاب شورای هماهنگی اقتصادی تشکیل شده که وظیفه اش این است که مدیریت اقتصادی کشور را مدیریت کند و سران سه قوه و مسوولان ذی ربط عضو این شورا هستند.بر این اساس می توانیم با تغییر برخی ساختارها و بخش ها و حل برخی مشکلات، راه را هموار کنیم.

موسسات اعتباری قارچ گونه سبز شده و تبدیل به معضل شده بودند

*در 5 سال اخیر دو کار بزرگ در بخش اقتصادی انجام شده است.نخستین اقدام درباره موسسات اعتباری بود. این موسسات که قارچ گونه سبز شده بودند برای مردم و اقتصاد مشکل ایجاد کرده و در نهایت به همت بانک مرکزی و دولت، امروز معضل موسسات اعتباری حل شده است.

6 بانک در دست ادغام هستند

*6 بانک در دست ادغام هستند. هرکدام از این بانک ها مشتری خود را دارند و بر این اساس گام به گام پیش می رویم این اصلاح ساختار صورت گیرد. دکتر همتی رئیس بانک مرکزی بر اساس تجربه ای که دارد می داند که مسائل پولی و مردمی را نمی توان به یکباره حل و به بانک شوک وارد کرد باید این مهم در آرامش مردم اتفاق بیفتد. مقرر است که اصلاح ساختار بانک ها در 5 سال اتفاق افتد.

*کار دوم مسئله مالیات است. باید قشر برخوردار مالیات بیشتری بدهد و مردم کمتر برخودار مالیات کمتری بدهند اما بخش های مختلفی داریم که مالیات را پرداخت نمی کنند و این مهم باید ساماندهی شود.

اگر قیمت بنزین را افزایش دهیم باید قشر کمتر برخوردار یارانه بگیرد

*امروز قیمت گازوئیل و نفت ایران را با تمام دنیا مقایسه کنید؛ در 4 سال اخیر این قیمت ها تغییر نکرده است راجع به بنزین نیز این شرایط حاکم است. وقتی می خواهیم تعرفه ها را اصلاح کنیم شرایط قشر کمتربرخوردار را بررسی می کنیم اگر قیمت بنزین را افزایش دهیم قشر برخوردار و پرمصرف باید هزینه بیشتری بدهد و قشر کمتر برخوردار یارانه بگیرد. کمیته ای در حال بررسی این روند است و قبل از هرکاری با مردم مشورت می کنیم تا قشر کمتر برخوردار دچار نگرانی نشود.

*در دو سال اخیر به کسانی که مستمری بگیر کمیته امداد یا بهزیستی بودند 3 تا 5 برابر نسبت به سال های قبل مستمری هایشان را افزایش دادیم و در مرحله بعدی که اصلاح ساختار یارانه هاست حتما یکی ازنکات توجه به قشر کم برخوردار است.

*چند ماه قبل رهبر انقلاب درباره اصلاح نظام بودجه ریزی نکته ای را ابلاغ فقرمودند و سازمان برنامه و بودجه از سوی رییس جمهوری برای این بخش با توجه به تحریم و رونق اقتصادی برنامه ریزی کردند.

*{با اشاره به ارائه لایحه بودجه به مجلس که بر اساس نگاه کارشناسان بخش های مختلف تهیه شده}: امسال بودجه مجلس بر اساس سیاستی ارائه شود که وابستگی به نفت به حداقل رسیده و با تکیه بر مالیات و حذف برخی یارانه ها و سپردن فعالیت ها به بخش خصوصی و واگذاری بخشی از بنگاه های دولتی به بخش خصوصی، گام های موثری برای تحقق این مهم برداشته شود.

*هر شرکت دانش بنیان که مربوط به جوانان است میلیاردی شده و گردشگری ما تحول اساسی ایجاد کرده که پیشتر اینگونه نبود. بومگردی و فعالیت های روستایی ما و صادرات نیز با موفقیت های خوبی همراه بوده است. همچنین صنایع دستی و کشاورزی ما رونق پیدا کرده و افزایش قیمت ارز برای صادرکنندگان یک مزیت شده است و امیدواریم نتیجه این اتفاقات به اقتصاد کشور کمک کند.

قیمت ارز باید پایین تر باشد

* قیمت ارز باید از آنچه امروز هست پایین تر باشد؛ زمانی که دلار 3700 بود و با احتساب تورم نباید به قیمت امروز باشد پس بر اساس تحلیل اقتصادی قیمت ارز پایین تر از قیمت کنونی بازار است.

مردم نباید ارز را به عنوان سرمایه نگهداری کنند

*نمی خواهیم با دستور دولت قیمت ارز را مشخص کنیم. دلیل ثبات بازار ارز عرضه و تقاضا بود و سیاست درست بانک مرکزی در این بخش نتیجه داد و اجازه سوداگری داده نشد. مردم نباید ارز را به عنوان سرمایه نگهداری کنند خوشحالیم ارز دچار ثبات شده و روند قیمت کنونی ارز، کاهشی است.

*{ با اشاره به استقبال دولت از ارز زیر 10 هزار تومان}: وقتی دو نرخ ارزی داریم رانت هست و هرجا رانت باشد فساد وجود دارد. قطعا ما منافع مردمی که کمتربرخوردار بودند و تامین نیازمندیهای آنان را مهم می دانیم و با رانت و فساد نیز مبارزه می کنیم.

*با کمک وزارتخانه های مختلف، متخلفان در این بخش به قوه قضاییه معرفی می شوند خیلی پرونده ها مربوط به چند سال قبل بوده و رسیدگی ها در این بخش در حال انجام است.

*در آمریکا دموکرات ها و جمهوری خواهان فضای انتخاباتی دارند و این فضا هرچه پیش می رویم تندتر می شود. در آمریکا رقبای انتخابی همواره از یک اصولی تبعیت می کردند اما در سه سال اخیر با شرایط خاصی طرفیم و ترامپ تیم تند محدودی دارد که نرم بین المللی را رعایت نمی کنند.

ترامپ فکر می کند می تواند با ایران هم عکس یادگاری بگیرد

*ترامپ در سیاست نبوده و خیلی تصمیمات را تنهایی گرفته است. وی حرکتی را با کره شمالی انجام داد و عکسی گرفت و فکر کرد این را می تواند به عنوان الگویی برای ایران و دیگر کشورها اجرا کند اما از پیشینه مردم ما خبری نداشت. در سیاست خارجه آمریکا نسبت به ایران سرگردانی وجود دارد و ثبات و اصول و چارچوبی در این بخش نیست.

* ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست و آنان سخت در اشتباه هستند. سیاست خارجی ما مشخص و یگانه است و همه از سیاست یگانه موجود در سیاست خارجی تبعیت می کنیم اما اصول ما یکی است و آمریکا تا روزی که بخواهد این سیاست را نسبت به مردم و نظام داشته باشد شرایط همین خواهد بود.

منبع خبر : دنیای اقتصاد

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
فرانسه   مقام معظم رهبری   نظامی   ارز   پتروشیمی   آمریکا   گروه هفت   نظام جمهوری اسلامی ایران   بارندگی   بخش خصوصی   پاریس   مکرون   دانشگاهیان   وزیر امور خارجه   محمد جواد ظریف   مذاکره تلفنی   شرکای اروپایی   رئیس جمهور   قیاس   قوای سه گانه   گفتگوی   کالاها   قیمت دلار   محدودیت ها   شبکه اول   ماکرون   بازار ارز   عید نوروز   برجام   دونالد ترامپ   محمود واعظی   دانشمندان   ایران و فرانسه   شرکت های دانش بنیان   وبا   خارج از کشور   سال رونق تولید   سفر ظریف  
اخبار مرتبط
نیویورک پرترافیک برای رئیس جمهور ایران
نصف جهان
اروپا و آمریکا برعلیه ایران متحد شدند
صدای ایران
ترامپ حاضر شده در جلسه 1+4 شرکت کند
ساعت 24
جزییات دیدار ناگهانی ظریف با مکرون در بیاریتز
پارسینه
جزئیات جدید ازدیدار ظریف و ماکرون در «بیاریتز» فرانسه
دیپلماسی ایرانی
هنوز وقت ناامیدی کامل ازدیدار روحانی و ترامپ نیست
ساعت 24
راه حل مالی فرانسه به ایران برای جلوگیری از اجرای گام سوم
شعار سال
ایران هیچ توافقی درباره محدودیت های موشکی خود را امضا نخواهد کرد/ تضمینی برای توافق احتمالی بعدی با آمریکا نیست
باشگاه خبرنگاران
تلاش فرانسه برای پرداخت نیمی از درآمد نفتی ایران؟
دیپلماسی ایرانی
یارگیری های ظریف از اروپا تا آسیا / سردار دیپلماسی دست پر آمد
خبرآنلاین
سفر ظریف به مسکو و فرصت سازی برای گفت وگو
ایسنا
دیدگاه های ایران و فرانسه نزدیک شده است
دنیای اقتصاد
رایزنی های برجامی شتاب گرفت/ پاریس می تواند "برجام" را نجات دهد؟
تیک نیوز
رایزنی های برجامی شتاب گرفت؛ تجار و دیپلمات ها در پاریس
آفتاب
ترافیک در مسیر تهران - پاریس
صدای ایران
گمانه زنی هایی در مورد توافق ایران و فرانسه برای حفظ برجام!
تابناک
ماراتن دیپلمات های ایرانی در مسکو و پاریس
باشگاه خبرنگاران
تجار و دیپلمات ها در پاریس
ایران آنلاین
جزئیات تماس تلفنی 5 ساعته روحانی و مکرون/ عراقچی دوشنبه به پاریس می رود
بدر پرس
روحانی و مکرون باز هم با یکدیگر گفت وگو کردند
ایران آنلاین
ماموریت اقتصادی دیپلمات
دنیای اقتصاد
رئیس دفتر رئیس جمهور: شاهد افزایش ثبات و امیدواری به آینده در کشور هستیم
پانا
شاهد افزایش ثبات و امیدواری به آینده در کشور هستیم/ در شرایط تحریمی تولید کلید عبور از شرایط سخت است/ باید میان دولت و ملت اعتماد حاکم باشد/دیگر شاهد نوسانات نرخ ارز نیستیم/ اشتغال را نسبت به سال قبل بیشتر کردیم/ می توان به آینده امیدوار بود
برنا نیوز
اروپا باید بازی را تمام کند
قدس آنلاین
روحانی: رویکرد ایران حفظ برجام است/ اروپا به تعهداتش عمل کند
ایران آنلاین
درباره اقدامات بعدی ایران بر اساس برجام در روزهای آتی تصمیم گیری می شود
گیتی آنلاین
برخی از قسمت های پیشنهاد فرانسه و گروه 7 قابل قبول ما نبود؛ بخش های قابل توجهی از آن را تغییر دادیم / این پیشنهاد حاصل نتیجه 5 ساعت مذاکره تلفنی روحانی و مکرون بود
تیک نیوز
تا 3 روز آینده ایران تکلیف برجام را مشخص می کند
ایران جیب
واعظى: برخی از قسمت های پیشنهاد فرانسه و گروه 7 قابل قبول ما نبود؛ بخش های قابل توجهی از آن را تغییر دادیم / این پیشنهاد حاصل نتیجه 5 ساعت مذاکره تلفنی روحانی و مکرون بود
انتخاب
عراقچی به فرانسه می رود و ظریف با لاوروف دیدار می کند
آریا
واعظی : ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست/ عراقچی دوشنبه به پاریس می رود
ایران آنلاین
واعظی: روزی که دلار زیر 10 هزار تومان شود بیش از همه خوشحال خواهیم شد
پارسینه
ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست
افق تازه
واعظی: ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست/عراقچی دوشنبه به پاریس می رود
نواندیش
واعظی: معتقدیم نرخ ارز باید کمتر از بهای فعلی باشد
خبرگزاری دانشجو
اروپا به تعهداتش عمل نکند گام سوم را برمی داریم
جام نیوز
جزئیات مهم 5 ساعت گفتگوی روحانی و مکرون درباره برجام
فرارو
ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست/برجام منافع ما را تامین نکند ما راه خودمان می رویم/ قیمت ارز باید پایین تر باشد/ عراقچی دوشنبه به پاریس می رود
آفتاب
جزئیات تماس تلفنی 5 ساعته روحانی و مکرون
تسنیم
واعظی: نرخ ارز را پائین تر از قیمت فعلی می دانیم
جوان آنلاین
اخبار مرتبط
bltنصف جهان : نیویورک پرترافیک برای رئیس جمهور ایران
bltصدای ایران : اروپا و آمریکا برعلیه ایران متحد شدند
bltساعت 24 : ترامپ حاضر شده در جلسه 1+4 شرکت کند
bltپارسینه : جزییات دیدار ناگهانی ظریف با مکرون در بیاریتز
bltدیپلماسی ایرانی : جزئیات جدید ازدیدار ظریف و ماکرون در «بیاریتز» فرانسه
bltساعت 24 : هنوز وقت ناامیدی کامل ازدیدار روحانی و ترامپ نیست
bltشعار سال : راه حل مالی فرانسه به ایران برای جلوگیری از اجرای گام سوم
bltباشگاه خبرنگاران : ایران هیچ توافقی درباره محدودیت های موشکی خود را امضا نخواهد کرد/ تضمینی برای توافق احتمالی بعدی با آمریکا نیست
bltدیپلماسی ایرانی : تلاش فرانسه برای پرداخت نیمی از درآمد نفتی ایران؟
bltخبرآنلاین : یارگیری های ظریف از اروپا تا آسیا / سردار دیپلماسی دست پر آمد
bltایسنا : سفر ظریف به مسکو و فرصت سازی برای گفت وگو
bltدنیای اقتصاد : دیدگاه های ایران و فرانسه نزدیک شده است
bltتیک نیوز : رایزنی های برجامی شتاب گرفت/ پاریس می تواند "برجام" را نجات دهد؟
bltآفتاب : رایزنی های برجامی شتاب گرفت؛ تجار و دیپلمات ها در پاریس
bltصدای ایران : ترافیک در مسیر تهران - پاریس
bltتابناک : گمانه زنی هایی در مورد توافق ایران و فرانسه برای حفظ برجام!
bltباشگاه خبرنگاران : ماراتن دیپلمات های ایرانی در مسکو و پاریس
bltایران آنلاین : تجار و دیپلمات ها در پاریس
bltبدر پرس : جزئیات تماس تلفنی 5 ساعته روحانی و مکرون/ عراقچی دوشنبه به پاریس می رود
bltایران آنلاین : روحانی و مکرون باز هم با یکدیگر گفت وگو کردند
bltدنیای اقتصاد : ماموریت اقتصادی دیپلمات
bltپانا : رئیس دفتر رئیس جمهور: شاهد افزایش ثبات و امیدواری به آینده در کشور هستیم
bltبرنا نیوز : شاهد افزایش ثبات و امیدواری به آینده در کشور هستیم/ در شرایط تحریمی تولید کلید عبور از شرایط سخت است/ باید میان دولت و ملت اعتماد حاکم باشد/دیگر شاهد نوسانات نرخ ارز نیستیم/ اشتغال را نسبت به سال قبل بیشتر کردیم/ می توان به آینده امیدوار بود
bltقدس آنلاین : اروپا باید بازی را تمام کند
bltایران آنلاین : روحانی: رویکرد ایران حفظ برجام است/ اروپا به تعهداتش عمل کند
bltگیتی آنلاین : درباره اقدامات بعدی ایران بر اساس برجام در روزهای آتی تصمیم گیری می شود
bltتیک نیوز : برخی از قسمت های پیشنهاد فرانسه و گروه 7 قابل قبول ما نبود؛ بخش های قابل توجهی از آن را تغییر دادیم / این پیشنهاد حاصل نتیجه 5 ساعت مذاکره تلفنی روحانی و مکرون بود
bltایران جیب : تا 3 روز آینده ایران تکلیف برجام را مشخص می کند
bltانتخاب : واعظى: برخی از قسمت های پیشنهاد فرانسه و گروه 7 قابل قبول ما نبود؛ بخش های قابل توجهی از آن را تغییر دادیم / این پیشنهاد حاصل نتیجه 5 ساعت مذاکره تلفنی روحانی و مکرون بود
bltآریا : عراقچی به فرانسه می رود و ظریف با لاوروف دیدار می کند
bltایران آنلاین : واعظی : ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست/ عراقچی دوشنبه به پاریس می رود
bltپارسینه : واعظی: روزی که دلار زیر 10 هزار تومان شود بیش از همه خوشحال خواهیم شد
bltافق تازه : ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست
bltنواندیش : واعظی: ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست/عراقچی دوشنبه به پاریس می رود
bltخبرگزاری دانشجو : واعظی: معتقدیم نرخ ارز باید کمتر از بهای فعلی باشد
bltجام نیوز : اروپا به تعهداتش عمل نکند گام سوم را برمی داریم
bltفرارو : جزئیات مهم 5 ساعت گفتگوی روحانی و مکرون درباره برجام
bltآفتاب : ایران برگ تبلیغاتی آمریکایی ها نیست/برجام منافع ما را تامین نکند ما راه خودمان می رویم/ قیمت ارز باید پایین تر باشد/ عراقچی دوشنبه به پاریس می رود
bltتسنیم : جزئیات تماس تلفنی 5 ساعته روحانی و مکرون
bltجوان آنلاین : واعظی: نرخ ارز را پائین تر از قیمت فعلی می دانیم
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.