مخبر - 1398/06/09 - خودروهای برقی، امیدی برای حفظ محیط زیست در چین

خودروهای برقی، امیدی برای حفظ محیط زیست در چین
پکن- ایرنا- دولت چین با هدف کاهش مصرف سوخت های فسیلی به ویژه بنزین و همچنین مبارزه با تغییرات اقلیمی، تولید و استفاده گسترده از خودروهای برقی را در دستور کار قرار داده است به طوری که شرکت های بزرگ و معتبر خودروسازی جهان هم در حال رقابت برای کسب سهم خود از این بازار بزرگ هستند.
خودروهای برقی، امیدی برای حفظ محیط زیست در چین

یکی از اصلی ترین دغدغه های مردم چین این روزها بدی آب و هوا در شهرها و استان های مختلف است و یکی از راهکارهای کاربردی و موثر دولت برای متوقف کردن این تحولات نامطلوب اقلیمی تولید و استفاده گسترده تر از خودروهای برقی است.

افزون بر این به دلیل آنکه چین بزرگترین مصرف کننده نفت و مشتقات سوختی در جهان محسوب می شود، تولید این خودروها می تواند مقرون به صرف باشد و این کشور نیز با این اقدام قادر است بسیاری از مشکلات زیست محیطی و آب و هوایی را حل کرده و جانی تازه به صنایع خودروسازی بدهد.


چین بزرگترین بازار خودروهای برقی دنیا
چین اکنون بیش از 5 میلیون و 640 هزار دستگاه خودروی برقی و با انرژی جدید در اختیار دارد و در این زمینه پیشرو دیگر کشورهای جهان است تلاش دولتمردان القای این فرهنگ به مردم است که استفاده بیشتر از این خودروها برای حل و فصل مشکلات اقلیمی و زیست محیطی و بهبود و افزایش قابلیت های صنعتی مفید فایده است.

آمار انجمن خودروسازی چین نشان می دهد در سال 2018 میلادی در این کشور یک میلیون و 270 هزار دستگاه خودروی برقی تولید و یک میلیون و 250 هزار دستگاه از آنها به فروش رسیده که این ارقام در مقایسه با یک سال قبل از آن 60 درصد رشد داشته است.

در سه ماه اول سال 2019 میلادی نیز بیش از 300 هزار دستگاه از خودروهای برقی و انرژی جدید موسوم به «ان یی وی» تولید و به همین میزان نیز فروش به ثبت رسیده است که این ارقام در مقایسه با دوره مشابه سال 2018 میلادی رشدی 100 درصدی نشان می دهد.

حمایت های دولت از صنایع خودروسازی برای ساخت خودروهای جدید برقی و با منابع جدید انرژی و اطمینان دادن به مشتریان برای استفاده بیشتر از آنها باعث شده است تا صنعت خودروسازی چین با تحولاتی شگرف مواجه شود.
در حال حاضر بیش از 200 برند مختلف به فروش انواع مدل های برقی شده در چین مشغول هستند که از مشهورترین آنها می توان به تسلا، ب ام و، فولکس واگن، دایملر، فورد، جنرال موتورز، نیسان و میتسوبیشی اشاره کرد.

شرکت خودروسازی چینی CHJ اعلام کرده قصد دارد با یک سرمایه گذاری به مبلغ 300 الی 500 میلیون دلار به ارتقا و بهبود خط تولید خودروهای برقی و الکتریکی خود بپردازد تا در این میان گوی رقابت را از سایر رقبای قدرتمند خود که بازارهای جهانی بخصوص کشور چین فعالیت های گسترده ای دارند، برباید و نظر سرمایه گذاران بومی و بین المللی را به سمت خود جلب کند.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه 2030 و نهایتاً تا دهه 2040 میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

شرکت چینی بی وای دی (BYD) از شرکت های بسیار مشهور خودروسازی بومی در چین امسال از خودروی مفهومی E-SEED GT در نمایشگاه خودرو شانگهای رونمایی کرد رونمایی از این خودرو نشان می دهد که بی وای دی برنامه های زیادی برای تولید خودروهای برقی در آینده دارد.

بی وای دی یکی پیشگامان تولید خودروهای برقی در جهان به شمار می رود و تلاش زیادی برای تولید خودروهای پاک کرده است.

این شرکت در کنار تولید خودروهای سواری برقی مختلف حتی یک شاسی بلند برقی با نام Song Pro را نیز به بازار معرفی کرده است آخرین محصول نیز همین خودروی مفهومی E-SEED GT بود که نه تنها یک خودروی برقی جدید است بلکه زبان طراحی جدید این شرکت را هم معرفی می کند.

تصویری از پارک خودروهای کوچک برقی در یکی از پیاده روهای
پکن
استقبال دنیا از خودروهای انرژی جدید و برقی
خودروهای برقی و الکتریکی این روزها با استقبال بی نظیری از سوی کاربران روبرو شده است، حالا به نظر می رسد در بعضی از کشورها نظیر چین و همچنین کشورهای اسکاندیناوی، مشتریان بیشتری در چین از خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست نسبت به سایر نقاط دنیا استقبال کرده اند.

بسیاری از کشورهای دنیا قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا، کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به فراوری انبوه برسانند.

بنابراین بسیاری از شرکت های خودروسازی در دنیا عزم خود را برای فراوری انبوه خودروهای برقی جزم نموده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی کرده اند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر دنیا به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و از هر یک از برنامه های خود برای طراحی و فراوری خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی نمایند.


امیدی تازه برای محیط زیست
در چین متقاضیان خودروی بنزینی اغلب باید ماه ها و حتی سال ها در انتظار اجازه استفاده از خودروی خود بمانند و در صورت تولید گازهای سمی اجازه راندن آن را ندارند این در حالی است که دولت برای خودروهای برقی بسته های تشویقی زیادی ایجاد کرده است یک خودروی برقی بلافاصله اجازه استفاده می گیرد.

هنوز توجه دنیا به اقدامات چین جلب نشده است و بسیاری نمی دانند در چین چه می گذرد نه در مورد خودروهای برقی، نه توربین های بادی یا مزارع استفاده از انرژی خورشیدی به همین دلیل آلمان که در این حوزه ها تا سال 2012 پیشتاز بود، حالا جایش را به چین داده است.

برنامه چین این است که 40 درصد خودروها تا سال 2030 برقی شوند که معنایش تولید 15 میلیون خودروی برقی جدید است این یک امید تازه است برای محیط زیست و خبری هولناک برای صنایع خودروسازی آلمان، «ساخت آلمان» که شهرتی خوب در جهان دارد، در آینده نزدیک به «ساخت چین» تغییر نام می دهد.

شاخصه این خودروها صدای کمتر و تولید نکردن گازهای سمی است این خودروها نیازی به باک، دنده، کاتالیزاتور و لوله اگزوز یا رادیاتور ندارند.

پارکینگ یکی از کارخانه های سازنده خودرو برقی در چین
ایستگاه های شارژی خودروهای برقی
گزارش ها حاکی است با تلاش چین در راستای توسعه وسایل نقلیه برقی، تعداد ایستگاه های شارژ در سراسر این کشور به شکل انفجاری زیاد شده است به طوری که ماه گذشته میلادی تعداد ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در کشور چین از یک میلیون ایستگاه گذشت.

تعداد ایستگاه های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در این کشور سالیانه 69.3 درصد رشد دارد از میان این ایستگاه های شارژ 412 هزار مورد عمومی هستند در حالی که 590 هزار نیز خصوصی هستند چین فقط در سال 2018 میلادی 140 هزار ایستگاه شارژ عمومی جدید اضافه کرد.

این افزایش در تعداد ایستگاه های شارژ در زمانی اتفاق افتاده است که چین با کاهش فروش وسایل نقلیه سوخت فسیلی جدید مواجه است.

وسایل نقلیه برقی یک نقطه روشن جدید برای چین است این کشور به منظور کاهش آلودگی و کاهش مصرف سوخت های فسیلی به شدت در حال تولید خودروهای برقی و تاسیس ایستگاه های شارژ است احداث 134 هزار ایستگاه در ماه ژوئن امسال، رشد 56.3 درصدی سالانه را نشان می دهد.

در حالی که کشورهای جهان در حال رقابت برای تبدیل شدن به رهبر در زمینه وسایل نقلیه الکتریکی هستند، چین به لطف جمعیت زیاد کشورش که خواهان خودروهای برقی هستند، به یک بازار فوق العاده تبدیل شده است.

طبق گزارش ها، مردم چین تقریباً 35 درصد از کل وسایل نقلیه الکتریکی تولیدی در سراسر جهان را خریداری کرده اند و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری میلادی، یک میلیون وسیله نقلیه الکتریکی در این کشور فروخته شود.

دولت چین نیز مشوق هایی برای تولیدکنندگان ایجاد می کند تا هم تولید خودروهای الکتریکی را برای تولیدکنندگان تسهیل کند و هم خرید این خودروها را برای مصرف کنندگان به صرفه کند.

منبع خبر : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
جنرال موتورز   هندوستان   تسلا   شاسی بلند   انرژی   محیط زیست   میتسوبیشی   آلودگی هوا   اسپانیا   مکزیک   کشورهای جهان   کاهش مصرف سوخت   گازهای گلخانه ای   مصرف کننده   الکتریکی   پیشرو   بازارهای جهانی   انبوه   مشکلات زیست محیطی   مشهورترین   چین   بازار   آب و هوا   سرمایه گذاری   زیست محیطی   خودروسازی   سرمایه گذاران   خودروی برقی   انگلیس   تغییرات اقلیمی   خودروهای برقی   آلاینده ها   دولتمردان   صنایع خودروسازی  
اخبار مرتبط
قدرتمندترین خودروی ب ام و برقی است
خودروکار
قدرتمندترین خودروی ب ام و برقی است!
پدال نیوز
قدرتمندترین خودروی بی. ام. و برقی است!
ایسنا
ناوگان تحویل محصولات آمازون برقی می شود
برق نیوز
فعلا برای توسعه خودروهای آلاینده برنامه ای نداریم!
ایسنا
ناوگان آمازون برقی می شود
ایسنا
خودروی شاسی بلند برقی جدید در راه است!
پدال نیوز
ب ام و در تایلند باتری می سازد!
خودرونویس
بی. ام. و در تایلند باتری می سازد!
ایسنا
نوسانات شدید استقبال از خودروهای برقی در چین +نمودار
پدال نیوز
نوسانات شدید استقبال از خودروهای برقی در چین
ایسنا
افزایش فروش خودروهای برقی در اروپا
تابناک
رشد 7.4 درصدی خودروهای برقی در اروپا
خودرونویس
رشد7.4درصدی خودروهای برقی دراروپا
ناطقان نیوز
رشد فروش خودروهای برقی در اروپا
پدال نیوز
تا سال 2030 چند دستگاه خودرو های برقی به فروش می رسد؟
برق نیوز
فروش 125 میلیون دستگاه خودروهای برقی تا سال 2030
سیمای انرژی
فروش 125 میلیون دستگاه خودرو برقی تا سال 2030
ایسنا
چین بزرگترین بازار خودروهای برقی دنیا
خودرونویس
مزایا و فواید خودروهای برقی
خودرونویس
برقی های تویوتا در صف انتظار بازی های المپیک
خودرونویس
4000 خودروی برقی تویوتا منتظر آغاز المپیک توکیو
مثلث
خودروهای برقی تویوتا در انتظار المپیک توکیو
پدال نیوز
هزاران خودروی برقی تویوتا در صف انتظار بازی های المپیک توکیو
ایسنا
چراغ سبز روسیه به سازندگان خودروهای برقی در جهان
ایسنا
خودروهای برقی در کدام کشورهای اروپایی مشتری دارند؟
پدال نیوز
خودروهای تمام برقی در کدام کشورهای اروپایی مشتری دارند؟
ایسنا
نگرانی تولید کنندگان خودروهای الکتریکی از اتمام ذخایر نیکل
اقتصاد نیوز
فلزی که آینده خودرو های برقی را تهدید می کند!
برق نیوز
فلزی که توسعه خودروهای برقی را تهدید می کند
ایران اکونومیست
فلزی که توسعه خودروهای برقی را تهدید می کند!
ایسنا
برق، بازار خودروی هند را می گیرد
پدال نیوز
خریداران خودرو در هند؛ چشم انتظار ورود خودروهای برقی جدید
اکو تیتر
مشتریان هندی؛ چشم انتظار خودروهای برقی جدید
خودروکار
مشتریان هندی؛ چشم انتظار خودروهای برقی جدید!
خودرونویس
سبقت چین از آمریکا در بازار خودروهای برقی +نمودار
پدال نیوز
چین در خرید خودروهای برقی از آمریکا سبقت گرفت
خبرآنلاین
قدرتمندترین خودروهای تمام برقی جهان
برق نیوز
خودروهای برقی نیمی از بازار خودرو را تسخیر می کنند
ایسنا
ببینیدقدرتمندترین خودروهای تمام برقی دنیا کدامند؟
مثلث
اخبار مرتبط
bltخودروکار : قدرتمندترین خودروی ب ام و برقی است
bltپدال نیوز : قدرتمندترین خودروی ب ام و برقی است!
bltایسنا : قدرتمندترین خودروی بی. ام. و برقی است!
bltبرق نیوز : ناوگان تحویل محصولات آمازون برقی می شود
bltایسنا : فعلا برای توسعه خودروهای آلاینده برنامه ای نداریم!
bltایسنا : ناوگان آمازون برقی می شود
bltپدال نیوز : خودروی شاسی بلند برقی جدید در راه است!
bltخودرونویس : ب ام و در تایلند باتری می سازد!
bltایسنا : بی. ام. و در تایلند باتری می سازد!
bltپدال نیوز : نوسانات شدید استقبال از خودروهای برقی در چین +نمودار
bltایسنا : نوسانات شدید استقبال از خودروهای برقی در چین
bltتابناک : افزایش فروش خودروهای برقی در اروپا
bltخودرونویس : رشد 7.4 درصدی خودروهای برقی در اروپا
bltناطقان نیوز : رشد7.4درصدی خودروهای برقی دراروپا
bltپدال نیوز : رشد فروش خودروهای برقی در اروپا
bltبرق نیوز : تا سال 2030 چند دستگاه خودرو های برقی به فروش می رسد؟
bltسیمای انرژی : فروش 125 میلیون دستگاه خودروهای برقی تا سال 2030
bltایسنا : فروش 125 میلیون دستگاه خودرو برقی تا سال 2030
bltخودرونویس : چین بزرگترین بازار خودروهای برقی دنیا
bltخودرونویس : مزایا و فواید خودروهای برقی
bltخودرونویس : برقی های تویوتا در صف انتظار بازی های المپیک
bltمثلث : 4000 خودروی برقی تویوتا منتظر آغاز المپیک توکیو
bltپدال نیوز : خودروهای برقی تویوتا در انتظار المپیک توکیو
bltایسنا : هزاران خودروی برقی تویوتا در صف انتظار بازی های المپیک توکیو
bltایسنا : چراغ سبز روسیه به سازندگان خودروهای برقی در جهان
bltپدال نیوز : خودروهای برقی در کدام کشورهای اروپایی مشتری دارند؟
bltایسنا : خودروهای تمام برقی در کدام کشورهای اروپایی مشتری دارند؟
bltاقتصاد نیوز : نگرانی تولید کنندگان خودروهای الکتریکی از اتمام ذخایر نیکل
bltبرق نیوز : فلزی که آینده خودرو های برقی را تهدید می کند!
bltایران اکونومیست : فلزی که توسعه خودروهای برقی را تهدید می کند
bltایسنا : فلزی که توسعه خودروهای برقی را تهدید می کند!
bltپدال نیوز : برق، بازار خودروی هند را می گیرد
bltاکو تیتر : خریداران خودرو در هند؛ چشم انتظار ورود خودروهای برقی جدید
bltخودروکار : مشتریان هندی؛ چشم انتظار خودروهای برقی جدید
bltخودرونویس : مشتریان هندی؛ چشم انتظار خودروهای برقی جدید!
bltپدال نیوز : سبقت چین از آمریکا در بازار خودروهای برقی +نمودار
bltخبرآنلاین : چین در خرید خودروهای برقی از آمریکا سبقت گرفت
bltبرق نیوز : قدرتمندترین خودروهای تمام برقی جهان
bltایسنا : خودروهای برقی نیمی از بازار خودرو را تسخیر می کنند
bltمثلث : ببینیدقدرتمندترین خودروهای تمام برقی دنیا کدامند؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.