مخبر - 1397/06/11 - راه اندازی 425 طرح اشتغال زا در کشور {

راه اندازی 425 طرح اشتغال زا در کشور
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بانک توسعه تعاون آمادگی برای حمایت از تعاون گران در دستور کار دارد. صندوق ضمانت نیز حمایت از تعاون گران را با ضمانت وام اشتغال زایی آن ها از 250 تا 300 میلیون تومان در دستور کار خود دارد.
راه اندازی 425 طرح اشتغال زا در کشور

خبرگزاری فارس: انوشیروان محسنی بند پی سرپرست وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی امروز در مراسم افتتاح و بهره برداری از 425 پروژه تعاونی کشوری به صورت ویدئو کنفرانس، گفت: اگر به تدابیرمقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی و تاکیدات رییس جمهور در رابطه با اشتغال مولد و پایدار توجه داشته باشیم و بخواهیم با تحریم های ظالمانه ای که استکبارجهانی علیه کشور و مردم تحمیل کرده، مقابله کنیم یکی از راه های برون رفت از این مسئله، مردم نهاد کردن اقتصادکشور است که مهمترین آن هم رونق و ترویج بخش تعاون است.

وی تصریح کرد: هم اکنون بانک توسعه تعاون آمادگی کامل را برای حمایت از تعاونگران در دستور کار دارد. صندوق ضمانت نیز حمایت از تعاونگران را با ضمانت وام اشتغال زایی آن ها از 250 تا 300 میلیون تومان را در دستور کار خود دارد.

وی به سیاست گذاری های معاونت امور تعاون، وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز پرداخت و گفت:: با توجه به ظرفیت های خوبی که در استان ها وجود دارد با ایجاد یک زنجیره تکمیلی می توانیم بخش تعاون کشور را که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم هست توسعه دهیم.

بندپی به نقش این بخش از حوزه مردم نهاد در رونق بخشیدن به اقتصاد کشور افزود: بخش تعاون، بخشی است که از انباشت ثروت جلوگیری کرده و در توزیع عادلانه ثروت به آحاد جامعه می تواند نقش آفرینی کند.

وی تاکید کرد: در بخش تعاون با سرمایه اندک می توانیم اشتغال بیشتر فراهم کنیم و عمران و آبادانی را همه کشور شاهد باشیم، بنابراین سیاست وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی در حوزه تعاون این است که این گونه اقدامات را سرعت ببخشیم و با حمایت همه جانبه آن را تقویت کنیم.

سید حمید کلانتری معاون امور تعاون نیز در این مراسم گفت: هفته تعاون فرصتی است که موضوع آن باید ترویج شود. این هفته دفاع از حقوق کسانی است که ذینفع هستند.

وی ادامه داد: هم اکنون نزدیک به 15 درصد از جمعیت کشور در قالب تعاونی های مصرف، اعتبار، مسکن، تعاوتی های خدماتی، درمانی، آموزشی، تعاونی های دانش بنیان ویا در قالب تعاونی های تولیدی، خدماتی، صنعتی، کشاورزی در آن ها عضویت دارند و در مجموعه همه این ها مخاطب ما هستند.

وی به ویژگی این جامعه از نظر اقتصادی اشاره کرد و افزود: ویژگی جامعه تعاونی از نظر اقتصادی این است که بخش تعاون در مناطق روستایی، دور دست و مناطق کشاورزی حضور پر رنگی دارد. به طور مثال در بخش کشاورزی 50 تا 60 درصد تولید و یا در بخش تولید صید و صیادی بیش از 90 تا 95 درصداز طریق تعاونی ها انجام می شود.

وی افزود: امروز با همه استانداران سراسرکشور در مورد طرح مسایل تعاونی ها تفاهم نامه همکاری داریم که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

کلانتری با اشاره به اینکه از سوی دیگر بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت تعاون، اتاق تعاون تعامل و همکاری خوبی با مجموعه تعاونی های کشور دارند ادامه داد: به نحوی که از 425 پروژ های که امروز افتتاح می شود بخش زیادی از این ها از تسهیلات بانک توسعه تعاون استفاده کرده اند و یا بخشی هم از صندوق ضمانت تعاون تسهیلات گرفته اند. خوشبختانه این حرکت رو به رشد است و باید آن را توسعه دهیم.

کلانتری تصریح کرد: بررسی های انجام شده نشان می دهد تاب آوری تعاونی ها بیشتر از بنگاه ها و بخش خصوصی هستند، بنابراین باید تلاش کنیم فعالیت تعاونی ها بیش از پیش گسترش یابند.

بر اساس این گزارش در این مراسم 425 تعاونی که در مرحله بهره برداری قرار داشتند به صورت ویدئو کنفرانس در استان ها افتتاح شد.

این پروژه ها عمدتا در حوزه های عمومی، بهداشتی، فناوری اطلاعات، صنایع دستی، تعاونی های دانش بنیان، کشاورزی، تعاونی های مسکن، مصرف و تامین نیازهستند.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
} |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.