مخبر - 1398/06/08 - گزارش ایسنا از بهره برداری پروژه های عمرانی و خدماتی هفته دولت در هرمزگان

گزارش ایسنا از بهره برداری پروژه های عمرانی و خدماتی هفته دولت در هرمزگان
در ششمین روز از هفته دولت با حضور استاندار هرمزگان 10 طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان قشم و 35 پروژه عمرانی در بندرعباس به بهره برداری رسید.
گزارش ایسنا از بهره برداری پروژه های عمرانی و خدماتی هفته دولت در هرمزگان

به گزارش ایسنا، استاندار هرمزگان در تشریح این خبر گفت: طرح سایت 148 هکتاری پرورش میگو در منطقه درکو با سرمایه گذاری هشت میلیاردو 500 میلیون تومانی بخش خصوصی از طرح هایی است که صبح امروز به بهره برداری رسید.

فریدون همتی با بیان اینکه با افتتاح این طرح برای 20 نفر شغل ایجاد شد، اظهار کرد: روکش آسفالت گرم محورهای مواصلاتی قشم به طول 23 کیلومتر با اعتبار 6 میلیارد تومان و بهسازی معابر 20 روستا با هزینه 25 میلیارد تومان از دیگر طرحی بود که صبح امروزبه بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه همچنین عملیات اجرایی ساخت دامپروری صنعتی در روستای باسیعدو قشم آغاز شد، اضافه کرد: این طرح با سرمایه گذاری 20 میلیارد تومانی بخش خصوصی و با هدف پرورش هفت هزار راس بز داشتی در 60 هزار متر مربع تا پایان امسال ساخته وبرای 50 نفر استغالزایی می شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: تا پایان هفته دولت 40 طرح با اعتبار 300 میلیارد تومان در شهرستان قشم به بهره برداری می رسد.

همتی با اشاره به اینکه به مناسبت برگزاری کنگره یک هزار و 500 شهید سرافراز هرمزگان تا پایان امسال هزارو 500 طرح در استان بهره برداری می شود، تصریح کرد: بخش از این طرح ها در هفته دولت، بخشی دیگر در دهه فجر و تعدادی نیز پایان سال با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می رسند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: توجه به رونق تولید و اقتصاد در هرمزگان از اهداف اجرای این یک هزار و 500 طرح است.

بهره برداری از 35 پروژه عمرانی در بندرعباس

همچنین شهردار بندرعباس در حاشیه بهره برداری از پروژه های هفته دولت در بندرعباس گفت: در این ایام شاهد افتتاح پروژه های متعدد برای خدمت به مردم و شاهد افتتاح چندین پروژه فرهنگی، هنری و خدماتی توسط شهرداری هستیم.

عباس امینی زاده با اشاره به بهره برداری از 35 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 292 میلیارد ریال در این ایام توسط شهرداری بندرعباس، خاطرنشان کرد: جهت گیری ما طی این سال ها بر اساس فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و تاکید بر تقویت بستر و زیرساخت های این حوزه است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: اگر بخواهیم شاهد توسعه صحیح باشیم، باید به دنبال توسعه پایدار باشیم که ابعاد مختلفی برای این بخش مدنظر بوده و پرداختن به توسعه فرهنگی و اجتماعی جزو مولفه های اثر گذار است.

امینی زاده با تاکید براینکه اگر توسعه فرهنگی انجام نشود، حرکت صحیح نخواهد بود، ادامه داد: برنامه ای برای توسعه این زیرساخت ها طراحی شده تا بتوان بستر فعالیت های قوی و بهتر را ایجاد کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: استفاده از فرهنگسراها در راستای افزایش فعالیت های هنری به عنوان اهرم توسعه برای رونق بخشی به شهر و یکی از بحث های رونق بخشی به اشتغال خورد در شهرهای خلاق است.

شهردار بندرعباس اظهار کرد: بندرعباس به عنوان شهر خلاق در زمینه فرهنگ و هنرهای بومی و محلی به یونسکو معرفی شده و امیدواریم به شبکه شهرهای خلاق دنیا بپیوندد.

امینی زاده از بهره برداری محله نخل ناخدا با هدف احیا و برجسته سازی هویت و جایگاه محلات در ششمین روز از هفته دولت خبر داد.

وی با بیان اینکه این پروژه در راستای توسعه اماکن فرهنگی شهر احداث شده است، زیربنای فرهنگسرای نخل ناخدا را 385 متر مربع عنوان کرد و افزود: با توجه به موقعیت این پروژه که در بافت فرسوده واقع شده، افزایش اعتماد و ارتباط بین مردم و محلات از مهمترین اهداف احداث این پروژه است.

شهردار بندرعباس در تشریح مشخصات فنی فرهنگسرای نخل ناخدا، گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال در دو طبقه اجرا شده که دارای پنج اتاق آموزشی در همکف و یک سالن مطالعه در طبقه اول است.

همچنین امینی زاده اضافه کرد: با توجه به نیاز شهر بندرعباس در توسعه مرکز معاینه فنی خودروهای سبک، خط دوم این مرکز با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: علاوه بر راه اندازی این خط، مرکز معاینه فنی خودوروهای سنگین بندرعباس نیز مورد بهره برداری قرار گرفته است.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه در مجموع مرکز معاینه فنی خودروهای سبک و سنگین شهر بندرعباس حدود 25 نفر اشتغالزایی مستقیم را ایجاد کرده است، گفت: خط دوم مرکز معاینه فنی خودروهای سبک و مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی همچنین به بهره برداری از مرکز تست هیدرواستاتیک خودروهای دارای سوخت سی ان جی خبر داد و گفت: این مرکز نیز با سرمایه گذاری بخش خصوصی، برای شش نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

امینی زاده در خصوص بهره برداری از «مجموعه فرهنگی و هنری دریا» افزود: این مجموعه به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری بزرگ با در نظر گرفتن نیازهای هنرمندان و استقبال کنندگان اجراهای نمایشی و فرهنگی از محل اعتبارات شهرداری بندرعباس آماده بهره ‎ برداری شده است.

وی اضافه کرد: مجموعه فرهنگی و هنری دریا در چند بخش شامل آمفی تئاتر روباز، ساختمان پلاتو، فضای سبز، و غیره بوده که دارای دو اتاق گریم، اتاق مدیریت، اتاق کنترل، انبار و سرویس بهداشتی است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: مجموعه دریا در زمینی به مساحت دو هزار و 241 متر مربع ساخته شده که آمفی تئاتر روباز با ظرفیت 405 نفر تماشاگر، دارای 452 متر مربع مساحت، ساختمان پلاتو دارای 406 متر مربع مساحت، سالن پلاتو با ظرفیت 130 نفر تماشاگر دارای 200 متر مربع مساحت است.

امینی زاده ادامه داد: 25 میلیارد ریال اعتبار در ساخت این مجموعه هزینه شده است، که فضای سبز مجموعه نیز با 333 متر مربع مساحت تکمیل کننده این پروژه است که تمامی بخش ها آماده بهره برداری است.

امینی زاده همچنین با اشاره به اینکه ورزش در روحیه و فرهنگ شهروندان تاثیر بسزایی دارد، اظهار کرد: نگاه ویژه به توسعه فضاهای ورزشی در محلات به عنوان یک دستور کار جدی برای شهرداری بندرعباس مورد تاکید قرار دارد.

وی افزود: سورو به عنوان یکی از محلات قدیمی شهر بندرعباس با مردمانی خونگرم و مهربان شایسته بهترین خدمات هستند که در همین راستا مجموعه ورزشی ساحلی سورو با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: مساحت کل این پروژه 2250 متر مربع و زیربنای آن 456 متر مربع است.

امینی زاده بیان کرد: چهار رختکن، سوئیت 50 متری، سرویس بهداشتی، حمام، نمازخانه، اتاق داوران و مدیریت جزو بخش های مختلف این مجموعه است.

بهره برداری از سه طرح عمرانی در جاسک

در ششمین روز از هفته دولت سه طرح عمرانی در شهرستان جاسک به بهره برداری رسید.

فرماندارجاسک گفت: برای بهرداری از این طرح ها ده میلیارد و 350 میلیون تومان هزینه شده است.

محمد رادمهر تصریح کرد: این طرح ها بوستان روستایی روستای زمین لشکری بوستان روستایی لافیک و مرغداری گوشتی 18 هزار قطعه ای مکانیزه است.

وی اضافه کرد: این مرغداری در زمینی به مساحت سه هکتار با سرمایه گذاری 10 میلیارد تومانی بخش خصوصی ساخته شده است بابهره برداری از این مرغداری برای 15 نفرشغل ایجاد شد.

افتتاح هفده طرح عمرانی و خدماتی در بخش های سندرک و مرکزی میناب

معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب از افتتاح و بهره برداری هفده طرح عمرانی و خدماتی به ارزش 27 میلیارد و 314 میلیون و هشتصد هزار تومان به مناسبت هفته دولت در بخش های سندرک و مرکزی این شهرستان خبر داد.

محمد احمدی در گفت وگو با ایسنا، با اعلام این خبر، گفت: در روستای پازیارت ساختمان دهیاری با زیربنای 65 متر مربع و اعتبار 50 میلیون تومان و زیرسازی و آسفالت معابر روستا نیز با 945متر مربع زیربنا و اعتبار 37 میلیون و 800 هزار تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

معاون استاندار هرمزگان، اظهار کرد: در روستای کلاهی زیرسازی و جدول گذاری و آسفالت معابر به میزان 17 هزار و 500 متر مربع و اعتبار 700 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

وی، افزود: در روستای شهوار هم 2 هزار و 100 متر مربع زیرسازی و جدول گذاری و آسفالت معابر با اعتبار 72 میلیون تومان انجام شده است.

احمدی، ادامه داد: ساختمان دهیاری روستای درخانه با 75 متر مربع زیربنا و 45 میلیون تومان اعتبار و 48 هزار متر مربع زیرسازی و آسفالت معابر نیز با اعتبار 150 میلیون تومان در این روستا مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی، افزود: دو طرح تقویت و افزایش ظرفیت برق فشارقوی نیز در پست های برق بلوار دانشگاه و سد استقلال به ارزش 20 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

عالی ترین مقام دولتی میناب، گفت: در بخش کشاورزی نیز مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی شرکت سبز گستر آنامیس برای انجام تشریفات و مراحل اداری صدور پروانه و مجوز واحدهای تولیدی و خدماتی این بخش با اعتبار 60 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

احمدی، اظهار کرد: هشت طرح عمرانی نیز با اعتبار 6 میلیارد و 200 میلیون تومان در بخش سندرک به بهره برداری رسید.

فرماندار ویژه میناب، خاطرنشان کرد: این طرح ها در بخش های مسکن مددجویی، بهداشت و درمان، ساختمان دهیاری، بهسازی معابر و روکش آسفالت است.


انتهای پیام

منبع خبر : ایسنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
محورهای مواصلاتی   روستا   قشم   هرمزگان   استانداران   یونسکو   بخش خصوصی   کنگره   دامپروری   هنری   پرورش میگو   عملیات اجرایی   رئیس جمهور   بندر گناوه   بهسازی   توسعه پایدار   ناخدا   شهرداری   اشتغال   اقتصاد   فرهنگی   سرمایه گذاری   پروژه عمرانی   شهرستان   رونق تولید   فرهنگی و اجتماعی   بافت های فرسوده   افتتاح پروژه   ایام دهه فجر   فعالیت های فرهنگی   شهرداری بندرعباس  
اخبار مرتبط
اعتراض به واگذاری زمین های ساحلی با استعفای دهیار و 6 عضو شورا
ایرنا
دهیار و اعضای شوراهای اسلامی روستای زیارت سیریک استعفا دادند
ایرنا
کاهش24درصدی تعداد پروژه های هفته دولت هرمزگان
مهر نیوز
ایجاد فرصت های شغلی جدید مهمترین راهبرد در اسلامشهر
ایسنا
نهضت خدمت رسانی در شهرستان کهگیلویه در حال انجام است
ایرنا
دست خالی دولت از پروژه های بزرگ/ بخش خصوصی گلستان پیشتاز بود
مهر نیوز
اقتصاد دانش بنیان شکوفاکننده ظرفیت های بومی است
مهر نیوز
خبرهای مهم روزنامه ها و هفته نامه های هرمزگان در 26 شهریورماه
ایرنا
عملیات اجرایی تصفیه خانه سد تازه کند گرمی همزمان با سفر رئیس جمهور آغاز می شود
تسنیم
از ظرفیت تمام سدها برای پایداری کشاورزی در هرمزگان استفاده می شود
مهر نیوز
هرمزگان باید خود را برای یک جهش تازه آماده کند
آرا نیوز
معرفی دستگاه های اجرایی برگزیده در بیست و دومین جشنواره شهیدرجایی در هرمزگان
صدا و سیما
استان هرمزگان به قطب پرورش میگو تبدیل می شود
تسنیم
هرمزگان باید خود را برای یک جهش جدید آماده کند
مهر نیوز
تصویب ساخت دو دانشکده علوم پزشکی در هرمزگان
صدا و سیما
سرخط مهمترین خبرهای نشریات هرمزگان در 16 شهریور ماه
ایرنا
ارزآوری 800 میلیون دلاری صنعت پرورش میگو در هرمزگان
ایرنا
40 روستا در جزیره قشم بهسازی خواهد شد
مهر نیوز
تعاونی ها از راهکارهای مهم توسعه پایدار کشور هستند
سایت جماران
توسعه پایدار 31 شهرستان کشور نیازمند همکاری بین بخشی است
ایرنا
مردم بندرعباس به سمت گازپاک و دائمی بروند
سایت جماران
استاندار: تعاونی های گیلان به اقتصاد ملی کمک کنند
ایرنا
سپاه و بسیج از مهمترین ظرفیت ها برای کمک به شکوفایی استعدادهای هرمزگان هستند/ همه دستگاه ها به برگزاری کنگره ملی شهدای هرمزگان کمک کنند
خبرگزاری ایلنا
همه دستگاه ها به برگزاری مناسب کنگره ملی شهدای هرمزگان کمک کنند
مهر نیوز
ارز آوری 800 میلیون دلاری اراضی پرورش میگو در هرمزگان
خبرگزاری موج
ابر پروژه آزادراه تهران- شمال دهه فجر افتتاح می شود
ایران اکونومیست
ابر پروژه آزادراه تهران- شمال دهه فجر افتتاح می شود/ شاهد عذرخواهی کلانتری از نمایندگان نبودیم
خبرگزاری ایلنا
22هزار و 500خانوار در بندرعباس به گاز شهری دسترسی دارند
ایرنا
آغاز اجرای پروژه 600 واحدی آیمان از روز سه شنبه
بانکداری ایرانی
استاندار جدید گیلان: تغییر کاربری غیرکارشناسانه اراضی کشاورزی گیلان را پیگیری قضایی می کنیم
تسنیم
افتتاح پروژه های صنعتی هرمزگان زمینه اشتغال 1481 نفر را به همراه داشت
خبرگزاری موج
319 اشتغال هنری در استان مرکزی ایجاد شد
ایرنا
توسعه البرز در پرتوی نگاه دولت
خبرآنلاین
توسعه البرز در پرتو نگاه دولت
ایرنا
بندرعباس به عنوان شهر خلاق به یونسکو معرفی می شود
شهر فردا
بهره برداری از شش طرح عمرانی شهرداری بندرعباس
صدا و سیما
تحولی بزرگ در حوزه معادن همدان
ایرنا
تلاش برای ثبت بندرعباس بین 180 شهر خلاق دنیا/ پروژه های شاخص شهرداری بندرعباس افتتاح شد
فارس
استاندار گیلان: مبنای فعالیت دشمنان، تروریسم اقتصادی است
ایرنا
بهره برداری از 10 طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان قشم
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltایرنا : اعتراض به واگذاری زمین های ساحلی با استعفای دهیار و 6 عضو شورا
bltایرنا : دهیار و اعضای شوراهای اسلامی روستای زیارت سیریک استعفا دادند
bltمهر نیوز : کاهش24درصدی تعداد پروژه های هفته دولت هرمزگان
bltایسنا : ایجاد فرصت های شغلی جدید مهمترین راهبرد در اسلامشهر
bltایرنا : نهضت خدمت رسانی در شهرستان کهگیلویه در حال انجام است
bltمهر نیوز : دست خالی دولت از پروژه های بزرگ/ بخش خصوصی گلستان پیشتاز بود
bltمهر نیوز : اقتصاد دانش بنیان شکوفاکننده ظرفیت های بومی است
bltایرنا : خبرهای مهم روزنامه ها و هفته نامه های هرمزگان در 26 شهریورماه
bltتسنیم : عملیات اجرایی تصفیه خانه سد تازه کند گرمی همزمان با سفر رئیس جمهور آغاز می شود
bltمهر نیوز : از ظرفیت تمام سدها برای پایداری کشاورزی در هرمزگان استفاده می شود
bltآرا نیوز : هرمزگان باید خود را برای یک جهش تازه آماده کند
bltصدا و سیما : معرفی دستگاه های اجرایی برگزیده در بیست و دومین جشنواره شهیدرجایی در هرمزگان
bltتسنیم : استان هرمزگان به قطب پرورش میگو تبدیل می شود
bltمهر نیوز : هرمزگان باید خود را برای یک جهش جدید آماده کند
bltصدا و سیما : تصویب ساخت دو دانشکده علوم پزشکی در هرمزگان
bltایرنا : سرخط مهمترین خبرهای نشریات هرمزگان در 16 شهریور ماه
bltایرنا : ارزآوری 800 میلیون دلاری صنعت پرورش میگو در هرمزگان
bltمهر نیوز : 40 روستا در جزیره قشم بهسازی خواهد شد
bltسایت جماران : تعاونی ها از راهکارهای مهم توسعه پایدار کشور هستند
bltایرنا : توسعه پایدار 31 شهرستان کشور نیازمند همکاری بین بخشی است
bltسایت جماران : مردم بندرعباس به سمت گازپاک و دائمی بروند
bltایرنا : استاندار: تعاونی های گیلان به اقتصاد ملی کمک کنند
bltخبرگزاری ایلنا : سپاه و بسیج از مهمترین ظرفیت ها برای کمک به شکوفایی استعدادهای هرمزگان هستند/ همه دستگاه ها به برگزاری کنگره ملی شهدای هرمزگان کمک کنند
bltمهر نیوز : همه دستگاه ها به برگزاری مناسب کنگره ملی شهدای هرمزگان کمک کنند
bltخبرگزاری موج : ارز آوری 800 میلیون دلاری اراضی پرورش میگو در هرمزگان
bltایران اکونومیست : ابر پروژه آزادراه تهران- شمال دهه فجر افتتاح می شود
bltخبرگزاری ایلنا : ابر پروژه آزادراه تهران- شمال دهه فجر افتتاح می شود/ شاهد عذرخواهی کلانتری از نمایندگان نبودیم
bltایرنا : 22هزار و 500خانوار در بندرعباس به گاز شهری دسترسی دارند
bltبانکداری ایرانی : آغاز اجرای پروژه 600 واحدی آیمان از روز سه شنبه
bltتسنیم : استاندار جدید گیلان: تغییر کاربری غیرکارشناسانه اراضی کشاورزی گیلان را پیگیری قضایی می کنیم
bltخبرگزاری موج : افتتاح پروژه های صنعتی هرمزگان زمینه اشتغال 1481 نفر را به همراه داشت
bltایرنا : 319 اشتغال هنری در استان مرکزی ایجاد شد
bltخبرآنلاین : توسعه البرز در پرتوی نگاه دولت
bltایرنا : توسعه البرز در پرتو نگاه دولت
bltشهر فردا : بندرعباس به عنوان شهر خلاق به یونسکو معرفی می شود
bltصدا و سیما : بهره برداری از شش طرح عمرانی شهرداری بندرعباس
bltایرنا : تحولی بزرگ در حوزه معادن همدان
bltفارس : تلاش برای ثبت بندرعباس بین 180 شهر خلاق دنیا/ پروژه های شاخص شهرداری بندرعباس افتتاح شد
bltایرنا : استاندار گیلان: مبنای فعالیت دشمنان، تروریسم اقتصادی است
bltصدا و سیما : بهره برداری از 10 طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان قشم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.