مخبر - 1398/06/07 - اسامی موادی که ناشتا خوردن آنها باعث لاغری می شود +فواید

اسامی موادی که ناشتا خوردن آنها باعث لاغری می شود +فواید
یکی از اصلی ترین بخش های کاهش وزن، رژیم غذایی آن است که با ایجاد تغییرات در اشتها و کالری سوزی کاهش وزن را سرعت می بخشد. شاید در مورد غذاهایی که متابولیسم بدن را افزایش می دهند، شنیده باشید اما آیا در مورد غذاهایی که مصرف آنها به صورت ناشتا هم می توانند بر کاهش وزن شما موثر باشند، چیزی می دانید؟ ...
اسامی موادی که ناشتا خوردن آنها باعث لاغری می شود +فواید

یکی از اصلی ترین بخش های کاهش وزن، رژیم غذایی آن است که با ایجاد تغییرات در اشتها و کالری سوزی کاهش وزن را سرعت می بخشد. شاید در مورد غذاهایی که متابولیسم بدن را افزایش می دهند، شنیده باشید اما آیا در مورد غذاهایی که مصرف آنها به صورت ناشتا هم می توانند بر کاهش وزن شما موثر باشند، چیزی می دانید؟ این مطلب پنج شنبه های برنا را بخوانید تا بتوانید زودتر لاغر شوید.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ در این مطلب به مواد غذایی که مصرف شان به صورت ناشتا می توانند کاهش وزن شما را سرعت بخشند، اشاره کردیم که عبارتند از:

اوتمیل با آب شما می توانید معجون اوتمیل با آب را به سادگی هر چه تمام تر درست کنید. کافی ست که چند قاشق از اوتمیل را در ظرفی بریزید و 3 برابر مقدار آن، آب اضافه کنید. این نوشیدنی سرشار از فیبر است که معده شما را سریعا پر کرده و از احساس گرسنگی در دراز مدت جلوگیری می کند. مواد غذایی حاوی فیبر، چربی هایی را که به دیواره های روده شما چسبیده، کنار می زند و راه را برای جذب مواد غذایی ضروری و مورد نیاز باز می کند. علاوه بر آن، عمل هضم غذا را نیز بهبود می بخشد. اوتمیل حاوی لسیتین است، لیستین نیز جزو کربوهیدرات های پیچیده می باشد که خاصیت سم زدایی دارد. این ماده نه تنها هضم را آسان می کند، بلکه از انباشتن چربی در بدن نیز جلوگیری می کند. علاوه بر همه اینها، ترکیب اوتمیل و آب یکی از بهترین دیورتیک های طبیعی به شمار می رود که آب اضافی را از بدن شما خارج نموده و در نهایت به کاهش وزن تان کمک می کند. آلئوورا با آب لیمو

ما آلئوورا را بیشتر به دلیل خواص ضد سوختگی و ضد التهابی اش می شناسیم، از طرف دیگر لیمو نیز حاوی ویتامین سی ست که عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد و به تبع در سلامت کل بدن تاثیری مثبت دارد. جدا از خواص فوق العاده هر یک از آنها، این دو ماده در کنار هم می توانند به کاهش وزن کمک کنند.

مخلوط این دو ماده، روند هضم را آسان کرده و آب اضافی بدن را از بین می برد که در نهایت به کاهش وزن می انجامد. اما چگونه این معجون را درست کنیم؟

یک برگ از آلئوورا را بردارید، پوست رویی آن را بکنید به طوری که ژل داخل آن مشاهده شود. ژل آن را با قاشقی جدا کنید و آن را در ظرفی بریزید. یک لیمو بردارید و آب آن را بگیرید، سپس آن را با یک لیوان آب و ژلی که از برگ آلئوورا جدا کرده اید، مخلوط کنید. برای این که ژل در آب حل شود، به آن کمی گرما دهید. شعله گاز را روی متوسط بگذارید و منتظر بمانید تا مخلوط یکدست شود. پس از آن که معجون شما آماده و ولرم شد، آن را ناشتا بنوشید.

سیب

سیب نه تنها شما را از بیماری دور می کند، بلکه از وزن تان نیز می کاهد، البته به شرط آن که آن را با شکم خالی بخورید. شاید برای شما هم این سوال پیش آید که چرا خوردن سیب با شکم خالی چنین تاثیری روی بدن خواهد داشت. دلیلش واضح است، سیب حاوی مقدار زیادی فیبر است، فیبر نیز شامل پکتین می باشد. پکتین به عنوان فیبر طبیعی باعث افزایش دفع مواد زاید از روده و در نتیجه کاهش خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با دستگاه گوارش شده و نیز به علت پیوند با چربی ها و دفع آن ها موجب کاهش بیماری های قلبی عروقی و در نتیجه کاهش وزن می گردد. با خوردن یک عدد سیب به صورت ناشتا، شما در مدت زمان زیادی احساس سیری کرده و در نتیجه از خوردن هله هوله و مواد غذایی پر کالری و چربی نیز دوری می کنید.

بادام

یکی از ترفند های رایج سلامتی در هند، خوردن یک مشت بادام در صبح است. این عادت سلامتی، نه تنها قدرت و عملکرد ذهن ما را بالا می برد، بله طبق تحقیقات اخیر، به کاهش وزن نیز کمک می کند. مطالعات نشان داده، کاهش وزن افرادی که روز خود را با خوردن بادام آغاز کردند و رژیم غذایی کم کربوهیدراتی داشتند، نسبت به افرادی که همان رژیم را داشتند، اما بادام مصرف نمی کردند، در طول 6 ماه د 7% بیشتر بوده است.

نکته ای که باید در مصرف بادام به خاطر بسپارید این است: پوست بادام حاوی تانن می باشد، ماده ای که مانع از جذب مواد غذایی در بدن می شود. از این رو پیشنهاد ما این است که بادام ها را شب در یک لیوان آب بریزید و صبح پوست آن را به راحتی بکنید و سپس مصرف کنید.

نان جو

تفاوت نان سفید با نان جو این است که نان سفید از آرد تصفیه شده درست شده که نه تنها سالم و مغذی نیست بلکه فیبر کمی نیز دارد، در حالی که نان جو سرشار از فیبر و فاقد چربی های اشباع شده است. اگر شما برای صبحانه، به جای نان سفید، از نان جو مصرف کنید، تا زمان ناهار احساس گرسنگی نخواهید کرد.

هندوانه

هندوانه حاوی 92% آب است. باقی آن را قند طبیعی و فیبر های محلول تشکیل می دهند، به همین دلیل است که مصرف این میوه به صورت ناشتا، به کاهش وزن کمک می کند. حتما شنیده اید که اگر یک ساعت قبل از وعده های غذایی یک لیوان آب بنوشید، اشتهای کمتری برای خوردن غذا پیدا خواهید کرد، خوردن این میوه که سرشار از آب است نیز همین گونه عمل می کند و شما احساس سیری در ساعات زیادی از روز خواهید داشت.

چای سبز

یکی از نوشیدنی محبوب که به کاهش وزن کمک می کند، چای سبز است. اگر شما عادت کنید که با شکم خالی در صبح یک لیوان چای سبز بنوشید، خیلی سریع وزن کم خواهید کرد. این نوشیدنی شامل کاتچین وکافئین می باشد که سیستم متابولیسم بدن را بالا می برد، موجب چربی سوزی می شود و اشتهای شما را نیز کاهش می دهد. این نوشیدنی خیلی سریع تاثیرش را روی بدن می گذارد و از وزن تان می کاهد.

تخم مرغ

اگر به فکر لاغری هستید، صبحانه تخم مرغ بخورید. اما چرا؟ پروتئین موجود در تخم مرغ در معده شما به آهستگی هضم می شود، بنابراین شما مدت زمان بیشتری احساس سیری خواهید کرد. طبق تحقیقات انجام شده، افرادی که 2 عدد تخم مرغ برای صبحانه مصرف کردند 65% بیشتر از آن هایی که به جای تخم مرغ یک عدد نان شیرمال خوردند، لاغر شدند.

آب لیمو

نوشیدن آب لیمو به صورت ناشتا خواص زیادی دارد. اول از همه این که لیمو سرشار از ویتامین سی است که عملکرد سیستم ایمنی بدن را بالا می برد. از این رو با نوشیدن آب لیمو، کمتر دچار بیماری خواهید شد. دوما، مصرف این نوشیدنی بدون هیچ گونه افزودنی مانند نمک یا شکر، یکی از بهترین روش های سم زدایی بدن به خصوص برای کبد است. این نوشیدنی عملکرد هضم را بهبود می بخشد که در کل برای کاهش وزن گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود.

البته یادتان باشد، از آنجا که این نوشیدنی حاوی اسید سیتریک است، می تواند به دندان های شما آسیب بزند. از این رو پیشنهاد می شود که پس از نوشیدن آن، دهان تان را با آب بشویید.

اگر هم دچار ناراحتی معده یا رفلاکس معده هستید، بهتر است که دور این روش را برای کاهش وزن خط بکشید، زیرا اسید موجود در آن بر مشکلات معده تان خواهد افزود.

########برای کاهش وزن به این 2 نکته اساسی بسیار توجه کنید########

*از کم آغاز کنید

بدن نسبت به تغییرات ناگهانی عکس العمل خوبی نشان نمی دهد. اما اگر این تغییرات آهسته و پیوسته باشند، با آن سازگار شده و نتیجه مطلوبی را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل، اگر می خواهید که رژیم غذایی تان را تغییر دهید، بهتر است که از تغییرات کوچک آغاز کند. مثلا لازم نیست که چند مورد از مواد غذایی بالا را با هم به صورت ناشتا بخورید. از یکی از آن ها آغاز کنید و کم کم به رژیم تان تغییرات لازم را بدهید.

**متناسب با سبک زندگی تان پیش روید

به سبک زندگی و ذائقه تان نگاه کنید. به دنبال رژیمی باشید که با سبک زندگی و ذائقه جور در می آید. به عنوان مثال اگر درست کردن تخم مرغ برایتان سخت است، بهتر است که راه دیگری را امتحان کنید، در غیر این صورت، خیلی زود از رژیم تان خسته می شوید و آن را رها می کنید.

منبع خبر : برنا نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
هندوستان   سیستم ایمنی بدن   کالری   نوشیدنی   لاغر   فیبر   کربوهیدرات   لیوان آب   اشتها   متابولیسم بدن   کاهش وزن   رژیم درمانی   بادام   لیمو   کالری سوزی   معجون   هضم غذا   چربی   ویتامین سی   سوختگی   ناشتا   مواد غذایی   بیماری های قلبی   دستگاه گوارش   سم زدایی   خطر ابتلا به بیماری  
اخبار مرتبط
پرضررترین صبحانه ها/ هرگز ناشتا لب به این مواد غذایی نزنید!
تیتر یک
میوه هایی که کبدتان را جلا می دهد
مردم نیوز
5 میوه برای کسانی که کبد چرب دارند
شیعه نیوز
مبتلایان به کبد چرب، مصرف 5 میوه را فراموش نکنند
پارسینه
خوشمزه ترین بمب های انرژی!
نصف جهان
5 میوه مفید برای مبتلایان به کبد چرب
خبرآنلاین
شربت بادام و عسل، یک نوشیدنی مناسب و مفید برای ورزشکاران
پارسینه
یک نوشیدنی موثر برای رفع افسردگی
مردم سالاری
پیش گیری از اضطراب
مردم نیوز
نوشیدنی که از افسردگی و اضطرابتان پیش گیری می کنید
پارسینه
نوشیدنی که از افسردگی و اضطرابتان پیش گیری می کند
روز پلاس
18 توصیه عالی برای کاهش چربی شکم
برنا نیوز
با این نوشیدنی از افسردگی و اضطراب پیشگیری کنید
خبرآنلاین
18 توصیه برای کاهش چربی شکم
آفتاب
راز عمر دراز سامورایی ها
شفا آنلاین
7 نوشیدنی چربی سوز عالی برای کاهش وزن
سیمرغ
با این غذاها به جنگ چربی های بدن بروید
جهان نیوز
میوه ای که موجب لاغری و پاکسازی کبد می شود
الف
حس تازگی و خنکی در تابستان با مصرف خیار
بلاغ مازندران
خیار چه خواصی دارد؟
افکار نیوز
گریپ فروت و خواص فوق العاده آن
پارسینه
نوشیدنی گیاهی که چربی های شکم را نیست و نابود می کند
عصر هامون
سالم ترین گام ها برای رفع التهاب معده!
پارسینه
غذاهایی که پرکالری هستند، ولی به کاهش وزن کمک می کنند!
سلامت نیوز
اسامی موادی که ناشتا خوردن آنها باعث لاغری می شود
شفا آنلاین
موادی که ناشتا خوردن آنها باعث لاغری می شود
شعار سال
چربی سوزی با مواد غذایی
الف
با این ده خوراکی ساده و در دسترس خوش اندام شوید
کارگر آنلاین
10 خوراکی که خوش اندامتان می کنند
پارسینه
10 ماده غذایی که به چربی سوزی در بدن کمک می کنند
آفتاب
مبتلایان به دیابت نوع 2، ده سوپرفود را فراموش نکنند!
تیک نیوز
چگونه در خانه لاغر شویم؟
برترین ها
لاغری به سرعت برق و باد+ دستورالعمل
پارسینه
به سرعت برق و باد لاغر شوید+دستورالعمل
فرتاک نیوز
این 12 ماده غذایی نگهبان کبد شما هستند
تیک نیوز
چگونه لاغری مفرط را از خود دور کنیم؟
آفتاب
نوشیدنی خوش طعم برای داشتن پوست زیبا
روز پلاس
آشنایی با انواع غذا بدون قند
پزشکان بدون مرز
بهترین روش های لاغری سریع با زنجبیل
پزشکان بدون مرز
راحت ترین راه برای سم زدایی بدن
پارسینه
اخبار مرتبط
bltتیتر یک : پرضررترین صبحانه ها/ هرگز ناشتا لب به این مواد غذایی نزنید!
bltمردم نیوز : میوه هایی که کبدتان را جلا می دهد
bltشیعه نیوز : 5 میوه برای کسانی که کبد چرب دارند
bltپارسینه : مبتلایان به کبد چرب، مصرف 5 میوه را فراموش نکنند
bltنصف جهان : خوشمزه ترین بمب های انرژی!
bltخبرآنلاین : 5 میوه مفید برای مبتلایان به کبد چرب
bltپارسینه : شربت بادام و عسل، یک نوشیدنی مناسب و مفید برای ورزشکاران
bltمردم سالاری : یک نوشیدنی موثر برای رفع افسردگی
bltمردم نیوز : پیش گیری از اضطراب
bltپارسینه : نوشیدنی که از افسردگی و اضطرابتان پیش گیری می کنید
bltروز پلاس : نوشیدنی که از افسردگی و اضطرابتان پیش گیری می کند
bltبرنا نیوز : 18 توصیه عالی برای کاهش چربی شکم
bltخبرآنلاین : با این نوشیدنی از افسردگی و اضطراب پیشگیری کنید
bltآفتاب : 18 توصیه برای کاهش چربی شکم
bltشفا آنلاین : راز عمر دراز سامورایی ها
bltسیمرغ : 7 نوشیدنی چربی سوز عالی برای کاهش وزن
bltجهان نیوز : با این غذاها به جنگ چربی های بدن بروید
bltالف : میوه ای که موجب لاغری و پاکسازی کبد می شود
bltبلاغ مازندران : حس تازگی و خنکی در تابستان با مصرف خیار
bltافکار نیوز : خیار چه خواصی دارد؟
bltپارسینه : گریپ فروت و خواص فوق العاده آن
bltعصر هامون : نوشیدنی گیاهی که چربی های شکم را نیست و نابود می کند
bltپارسینه : سالم ترین گام ها برای رفع التهاب معده!
bltسلامت نیوز : غذاهایی که پرکالری هستند، ولی به کاهش وزن کمک می کنند!
bltشفا آنلاین : اسامی موادی که ناشتا خوردن آنها باعث لاغری می شود
bltشعار سال : موادی که ناشتا خوردن آنها باعث لاغری می شود
bltالف : چربی سوزی با مواد غذایی
bltکارگر آنلاین : با این ده خوراکی ساده و در دسترس خوش اندام شوید
bltپارسینه : 10 خوراکی که خوش اندامتان می کنند
bltآفتاب : 10 ماده غذایی که به چربی سوزی در بدن کمک می کنند
bltتیک نیوز : مبتلایان به دیابت نوع 2، ده سوپرفود را فراموش نکنند!
bltبرترین ها : چگونه در خانه لاغر شویم؟
bltپارسینه : لاغری به سرعت برق و باد+ دستورالعمل
bltفرتاک نیوز : به سرعت برق و باد لاغر شوید+دستورالعمل
bltتیک نیوز : این 12 ماده غذایی نگهبان کبد شما هستند
bltآفتاب : چگونه لاغری مفرط را از خود دور کنیم؟
bltروز پلاس : نوشیدنی خوش طعم برای داشتن پوست زیبا
bltپزشکان بدون مرز : آشنایی با انواع غذا بدون قند
bltپزشکان بدون مرز : بهترین روش های لاغری سریع با زنجبیل
bltپارسینه : راحت ترین راه برای سم زدایی بدن
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.