مخبر - 1398/06/06 - واکاوی عملکرد دولت در حوزه مسکن

واکاوی عملکرد دولت در حوزه مسکن
تهران- ایرنا- رسانه های داخلی با اشاره به مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی با دستور رئیس جمهوری به عملکرد دولت در حوزه مسکن پرداخته اند.
واکاوی عملکرد دولت در حوزه مسکن

حسن روحانی روز گذشته همزمان با هفته دولت با حضور در محل اجرای عملیات ملی طرح اقدام ملی تولید مسکن در تهران(منطقه تهرانسر )، فرمان آغاز عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن را صادر کرد.

رسانه های نزدیک به جریان اصلاح طلب مطرح کرده اند: ظاهرا دولت عزم خود را برای ایجاد رونق ساخت وساز جزم کرده است. رسانه های نزدیک به جریان اصولگرا به انتقاد از عملکرد دولت در حوزه مسکن پرداخته و آورده اند: مسکن که عرضه نشود تولیدش چه فایده ای دارد.به گزارش گروه نشریات خبری؛ بررسی امروز چهارشنبه 6 شهریور نشان می دهد که رسانه های منتسب به جریان اصلاح طلب در مطالب خود آورده اند: کارشناسان می گویند تهدیدی در پسارکود مسکن نهفته است و این کسادی نباید دولت را از تولید و عرضه غافلت کند. همچنین به گزارش این رسانه ها، وزیر راه وعده کرده است که 10 ساله مردم را خانه دار می کنیم.

عملکرد دولت در حوزه مسکن؛ سخنان وزیر راه و شهرسازی؛ تغییرات در پست های وزارتخانه مسکن؛ و سخنان روحانی و پاسخ آخوندی از محورهای مورد بررسی در این رسانه ها است.

رسانه های منتسب به جریان اصولگرا به انتقاد از عملکرد دولت در حوزه مسکن پرداخته و نوشته اند: اگرچه سیاست افزایش تولید مسکن سیاست صحیحی است، اما آمارها نشان می دهد که بخشی از تولید در حوزه مسکن به عرضه منتج نمی شود. همچنین این رسانه ها در مطالب خود به موضوع مالیات بر خانه های خالی و عایدی سرمایه اشاره کرده اند.

رسانه های اصلاح طلب

عملکرد دولت در حوزه مسکن

به گزارش آرمان ملی، ظاهرا دولت عزم خود را برای ایجاد رونق ساخت وساز جزم کرده است. کارشناسان می گویند تهدیدی در پسارکود مسکن نهفته است و این کسادی نباید دولت از تولید و عرضه غافلت کند؛ چرا که با وجود 700 هزار ازدواج سالیانه، نهایتا حجم تقاضا در یک نقطه خود را نشان خواهد داد. وزارت راه و شهرسازی از اواخر سال گذشته تولید و عرضه 400 هزار واحد مسکونی را در دستور کار خود قرار داد که تاکنون حدود 57 هزار مورد کلنگ زنی شده است. رئیس جمهور نیز قرار است روز سه شنبه دستور آغاز عملیات اجرایی 150 هزار واحد در قالب این برنامه را صادر کند. ورود محرک به حوزه مسکن از طریق طرح اقدام ملی تولید و عرضه 400 هزار واحد مسکونی، بخش خصوصی را نیز برای ورود به این بازار ترغیب کرد.

- همچنین روزنامه ایران زیر عنوان " دعوت رئیس جمهوری از بخش خصوصی برای ساخت مسکن" به سخنان رییس جمهوری در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی مطرح شد.

500 هزار واحد نیمه تمام و 400 هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دوازدهم ساخته خواهد شد. این اولین خبر خوشی بود که حسن روحانی رئیس جمهوری در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی اعلام کرد. رئیس جمهوری می گوید: وظیفه دولت تأمین بستر و تسهیلات لازم برای ساخت مسکن توسط بخش خصوصی است و از طرفی سوداگری با زمین از مهم ترین عوامل گرانی مسکن است؛ برنامه دولت تأمین زمین رایگان برای انبوه سازی مسکن است.

حسن روحانی رئیس جمهوری با تأکید براینکه امروز بزرگ ترین وظیفه ملی و انقلابی ما کمک به تولید است، افزود: باید از پیشران های بخش تولید همانند مسکن، شرکت های دانش بنیان و گردشگری آغاز کنیم، چرا که این بخش ها قابلیت اشتغالزایی برای صدها و هزاران نفر را دارد.

وی شرکت های دانش بنیان و رونق در بخش های مسکن و گردشگری را به عنوان پیشران های تولید برشمرد و افزود: بخش مسکن بواسطه آنکه می تواند هزاران شغل ایجاد کند، برای دولت بسیار حائز اهمیت است.

- روزنامه دنیای اقتصاد نیز در گزارشی با عنوان "وعده جبرانی به خانه اولی ها" آورده است: برنامه 2 ساله تنظیم بازار مسکن در مراسمی که روز گذشته با حضور رئیس جمهور برای ساخت 110 هزار واحد مسکونی روی اراضی دولت به اجرا درآمد، اعلام شد. قرار است تا انتهای سال جاری عملیات اجرایی ساخت همه 400 هزار واحد مسکونی با کنترل مستقیم دولت شروع شود و تا پایان این دولت، همه واحدها تکمیل و به متقاضیان تحویل شود. «خانه اولی» ها و به خصوص آن دسته از زوج هایی که در صندوق پس انداز مسکن یکم ثبت نام کرده اند، برای انتخاب این واحدها در اولویت هستند؛ به طوری که مشخصات پروژه های دولتی به همراه موقعیت ساخت آنها به سپرده گذاران صندوق یکم معرفی می شود. شکل عرضه شامل پیش فروش و فروش در زمان تکمیل خواهد بود. از آنجا که سازنده های طرح 400 هزار واحدی، از تسهیلات بدون سپرده ساخت بهره مند می شوند، پیشنهادی از جانب عوامل تصمیم گیر مطرح شده است مبنی بر اینکه «خانه اولی»ها علاوه بر وام یکم، از محل «فروش اقساطی وام ساخت» نیز بتوانند قدرت خرید خود را برای دریافت این واحدها افزایش دهند. اگر این پیشنهاد به تصویب برسد، یک کانال اعتباری برای افزایش غیرمستقیم وام خرید مسکن مختص «خانه اولی» ها به وجود می آید و در عین حال، خانه هایی که قرار است به سفارش دولت طی ماه های آینده ساخته شود، برای سازنده ها «ضمانت فروش» پیدا می کند.

سهم خانه اولی ها از طرح 400هزار واحدی دولت برای ساخت و عرضه مسکن مشخص شد. به گزارش «دنیای اقتصاد» روز گذشته در مراسمی با حضور رئیس جمهور، عملیات اجرایی بخشی از طرح دولت برای عرضه مسکن تحت عنوان طرح اقدام ملی 400 هزار واحدی در محله تهرانسر پایتخت-محل ساخت مسکن ویژه شهر تهران که هم اکنون پروژه های آن به واحدهای مسکونی در حال استفاده تبدیل شده است-آغاز شد.

سخنان وزیر راه و شهرسازی

به گزارش روزنامه اعتماد وزیر راه وعده کرده است که 10 ساله مردم را خانه دار می کنیم. محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در وعده ای جدید عنوان کرده که ساخت سالانه 700 هزار مسکن جدید هدف ماست و با این کار امید به خانه دار شدن در شهرهای بزرگ به 10 سال و در شهرهای کوچک به سه سال کاهش می یابد. او اضافه کرده است: در این مسیر طرح اقدام ملی برای ساخت 400 هزار واحد ساختمانی هدف کمّی و طرح هایی نظیر تامین مسکن کارکنان دولت جزو الگوهای مختلف ساخت مسکن هستند. وی گفت: طرح تام کاد (تامین مسکن کارکنان دولت) منتظر تصویب در هیات دولت است و شامل همه کارکنان دولت می شود که بخشی از حقوق شان تا پنج سال به صندوق تام کاد واریز می شود و بعد به مدت 15 سال اقساط اعیانی مسکن و پس از آن اقساط زمین پرداخت خواهد شد تا بار مالی روی دوش کارکنان دولت کمتر شود.

- به گزارش آرمان، وزیر راه و شهرسازی روز گذشته گفت: در نظر داریم با ایجاد جریان پایدار تولید و عرضه مسکن، امید خانه دار شدن در شهرهای بزرگ را به کمتر از 10 سال و در سایر شهرها به کمتر از سه سال برسانیم. محمد اسلامی اظهار کرد: یکی از برنامه های محوری مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری بحث رونق بخشیدن به تولید مسکن است و ما از بدو ورود به وزارت راه وشهرسازی این اراده را کردیم که تولید مسکن را برای جامعه هدف به یک جریان پایدار تبدیل کنیم. او ادامه داد: اعتمادسازی بین سازندگان و دولت و همچنین اعتمادسازی بین مردم و سازندگان باید ایجاد شود و امیدواریم با ساخت خانه های باکیفیت و ایمن به این هدف برسیم. اسلامی درباره تسهیلات و منابع اختصاص یافته به این طرح اظهار کرد: سیستم بانکی 20 درصد تسهیلات کسب وکار را به بخش مسکن می دهد.

تغییرات در پست های وزارتخانه مسکن

آرمان ملی زیر عنوان "یک خانه تکانی در حوزه مسکن" آورده است: روز یکشنبه سوم شهریورماه خبر رسید که وزیر راه و شهرسازی، معاون مسکن و ساختمان خود را تغییر داده است. محمود محمودزاده در این پست جانشین مازیار حسینی شد که تنها هفت ماه از دوره مدیریت او می گذشت.

سخنان روحانی و پاسخ آخوندی

روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان "یک ادعا و یک پاسخ سریع" به سخنرانی روز دوشنبه رییس جمهوری در مراسم «ارایه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت های روستایی» پرداخته است.

در این مطلب می خوانیم: حسن روحانی در خلال این سخنرانی مدعی شد که وزیر سابق راه و شهرسازی طرحی برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام داشته که بر اساس آن باید از بانک مسکن و پایه پولی استقراض می شد که روحانی با آن مخالفت کرد. بلافاصله بعد از انتشار سخنان روحانی عباس آخوندی که بعد از استعفا یکی از منتقدان جدی دولت به شمار می آید نیز به این ادعا در کانال تلگرامی خود پاسخ داد و نوشت: «کسی این مطلب را جهت استفاده در سخنرانی به ایشان گزارش کرده است. چه خوب بود ایشان به همان کس دستور می دادند تا این مطلب را خودش بیان کند تا من آزادانه بتوانم با او گفت وگو کنم و از او دلیل و مدرک بخواهم. چون این مطلب از بنیان بی اساس است و درخواستی که مستلزم افزایش پایه پولی شود، هیچ گاه از سوی من نبوده است».

رسانه های اصولگرا

انتقاد از عملکرد دولت در زمینه مسکن

- روزنامه جوان گزارشی با استفاده از روتیتر "روند صعودی خانه های خالی در ایران" و تیتر "مسکن که عرضه نشود تولیدش چه فایده ای دارد" منتشر کرده است.

در این مطلب آمده است: اگرچه سیاست افزایش تولید مسکن سیاست صحیحی است، اما وقتی آمارها نشان می دهد که طی سال های 85 الی 95 حجم خانه های خالی از محدوده 500 هزار واحد در کشور به بیش از 2 میلیون و 500 هزار واحد رسیده، مشخص است که بخشی از تولید در حوزه مسکن به عرضه منتج نمی شود و ده ها میلیارد دلار از سرمایه های ملی در بخش مسکن توسط اشخاص حقیقی و حقوقی دپو شده است که در زمان دلار 3 هزار تومانی وزیر راه وقت ارزش خانه های خالی را 250 میلیارد دلار ارزیابی کرد، در این بین، برای اینکه فاصله زمانی بین تولید تا عرضه و مصرف مسکن به حداقل برسد، لاجرم باید از ابزار مالیات استفاده کرداما امروز دستگاه های دولتی بی علاقگی خود را برای اخذ مالیات از عایدی سرمایه و خانه های خالی پشت نبود ابزار و آمار و اطلاعات پنهان می کنند در صورتی که مرکز آمار از سال 85 است که تحت آمار نفوس و مسکن آمار خانه های خالی را اعلام عمومی می کند.

- تارنمای مشرق نیوز در مطلبی با عنوان "کاش دولت به جای مذاکره به فکر مسکن بود!" آورده است: یک فعال رسانه ای در صفحه شخصی خود درتوییتر درباره ساخت خانه توسط دولت پس از 6 سال، نوشت: در حالیکه تا قبل از 92 سالانه 700 هزار خانه ساخته میشد، این عدد الان به 400 هزار رسیده! درحالیکه به ازای هر 300 میلیون تومان سرمایه گذاری 2 شغل ایجاد می شود در مسکن این عدد، 4 شغل است. کاش بجای مذاکره بفکر ساخت مسکن بودند.

مالیات بر خانه های خالی و عایدی سرمایه

به گزارش روزنامه کیهان به نقل از خبرگزاری تسنیم، "محمد اسلامی" وزیر راه و شهرسازی گفت: نیمی از خانه های خالی لوکس است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در برنامه نگاه یک سیما، درباره مالیات بر خانه های خالی و عایدی سرمایه تصریح کرد: ما مخالف قانون عایدی بر سرمایه نیستیم اما ابزار آن را نداریم چرا که آمار و اطلاعات آن نزد دستگاه های مختلف نظیر سازمان ثبت املاک، شهرداری ها و مرکز آمار ایران است. بنابراین ما با تشکیل سامانه جامع املاک و اسکان به دنبال آن بودیم که آمار و اطلاعات دستگاه های مختلف به این سامانه متصل شود و معاملات انجام شده در ثبت اسناد و انشعابات وزارت نیرو و نفت نیز در این سامانه به صورت متمرکز قابل شناسایی باشد.

منبع خبر : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایرنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
تسهیلات   مسکن   گردشگری   بخش خصوصی   آخوندی   انبوه سازی   وزارت راه و شهرسازی   عملیات اجرایی   خانه دار   رئیس جمهور   وزارت خانه   نشریات   مالیات بر خانه های خالی   گرانی مسکن   وزیر راه   کلنگ زنی   اصول گرا   واحد مسکونی   مسکن تهران   تهرانسر   عملکرد دولت   حسن روحانی   سرمایه   اصلاح طلب   دولت تدبیر و امید   روزنامه ایران   شرکت های دانش بنیان   افزایش تولید   اشتغالزایی   ساخت مسکن   تولید مسکن  
اخبار مرتبط
طرح های کاغذی دولت برای مسکن
ملیت
طرح های کاغذی دولت برای مسکن؛ انبوه سازان/ وزارت راه به دنبال اختراع چرخ است
آرا نیوز
در طرح های انبوه سازی مسکن، وزارت راه به دنبال اختراع چرخ است
خبرگزاری دانشجو
تولید مسکن روی ریل اصلاحات قرار گرفت
صبحانه با خبر
آخرین وضعیت پروژه اقدام ملی مسکن
جوان آنلاین
کمک به سوداگران با اجرای طرح مسکن مشارکتی
شعار سال
طرح ملی مسکن، به سوداگری زمین دامن می زند
بانکداری ایرانی
کمک به سوداگران با اجرای طرح مسکن مشارکتی/ انبوه ساز مالک نشود
مهر نیوز
«گزارش عمل نکرد»| فرصت سوزی در مسکن سازی؛ امروز بیکار نداشتیم اگر../ ./سامانه ای که اگر بود، می توانست جلوی گرانی مسکن را بگیرد/ظرفیت های بی نظیر حمل ونقل به کمک اقتصاد ایران نیامد
آرا نیوز
علت دقیق گرانی مسکن اعلام شد/دلایل محاکمه عباس آخوندی کافی شد
کارگر آنلاین
دلیل گرانی مسکن مشخص شد!
فرتاک نیوز
برنامه دولت تامین زمین رایگان برای انبوه سازان
بانکداری ایرانی
چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شوید؟
شعار سال
چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم ؟
جام نیوز
چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم؟
ایرنا
بررسی بازار مسکن در رسانه های داخلی
ایرنا
گروه های هدف ، دو ساله خانه دار می شوند
جام نیوز
وزیر راه: گروه های هدف، دو ساله خانه دار می شوند
عصر ایران
خبر خوش وزیر راه و شهرسازی در خصوص "مسکن"
فانوس نیوز
گروه های هدف دو ساله خانه دار می شوند
ایرنا
اسلامی: گروه های هدف، 2 ساله خانه دار می شوند
دنیای اقتصاد
گروه های هدف، دو ساله خانه دار می شوند
ایسنا
گرو ههای هدف دو ساله خانه دار می شوند
ایران آنلاین
بازآفرینی شهری اولویت بخش مسکن /دسترسی به خدمات زیربنایی از ویژگی های طرح بازآفرینی شهری
باشگاه خبرنگاران
تاکید دولت بر نوسازی بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری
خبرگزاری ایلنا
طرح اقدام ملی مسکن؛ آیا با اجرای چنین طرح هایی قیمت مسکن کاهش می یابد؟
فرارو
خانه های دولتی چه تاثیری بر بازار مسکن میگذارد؟
بازار نیوز
بازآفرینی شهری اولویت اول دولت
ایران آنلاین
خراسان شمالی از طرح اقدام ملی پنج هزار مسکن سهم دارد
ایرنا
ساخت 400 هزار خانه توسط دولت چه اثری در بازار دارد؟
خبرآنلاین
ساخت 400 هزار واحد مسکونی: گامی مهم اما ناکافی
ایرنا
واکنش های رسانه ای به سخنان روحانی
ایرنا
رونق تولید مسکن و نگرانی از تجربه مسکن مهر
ایسنا
کلید دولت تدبیر و امید، قفل مسکن را باز خواهد کرد؟
بازار نیوز
دعوت رئیس جمهوری از بخش خصوصی برای ساخت مسکن
ایران آنلاین
وزیر راه وشهرسازی: به دنبال اعتمادسازی بین دولت، تولیدکنندگان و مردم هستیم
آنا نیوز
آغاز عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن
رسانیوز
ثبات قیمت در مسکن/خانه های خالی معادل نصف نقدینگی کشور است
عصر مالی
بهره برداری از 590 پروژه صنعتی، گردشگری و ورزشی به دستور رییس جمهور انجام شد
شبستان
وزیر راه:انتظار برای خانه دار شدن کاهش می یابد
صبحانه با خبر
اخبار مرتبط
bltملیت : طرح های کاغذی دولت برای مسکن
bltآرا نیوز : طرح های کاغذی دولت برای مسکن؛ انبوه سازان/ وزارت راه به دنبال اختراع چرخ است
bltخبرگزاری دانشجو : در طرح های انبوه سازی مسکن، وزارت راه به دنبال اختراع چرخ است
bltصبحانه با خبر : تولید مسکن روی ریل اصلاحات قرار گرفت
bltجوان آنلاین : آخرین وضعیت پروژه اقدام ملی مسکن
bltشعار سال : کمک به سوداگران با اجرای طرح مسکن مشارکتی
bltبانکداری ایرانی : طرح ملی مسکن، به سوداگری زمین دامن می زند
bltمهر نیوز : کمک به سوداگران با اجرای طرح مسکن مشارکتی/ انبوه ساز مالک نشود
bltآرا نیوز : «گزارش عمل نکرد»| فرصت سوزی در مسکن سازی؛ امروز بیکار نداشتیم اگر../ ./سامانه ای که اگر بود، می توانست جلوی گرانی مسکن را بگیرد/ظرفیت های بی نظیر حمل ونقل به کمک اقتصاد ایران نیامد
bltکارگر آنلاین : علت دقیق گرانی مسکن اعلام شد/دلایل محاکمه عباس آخوندی کافی شد
bltفرتاک نیوز : دلیل گرانی مسکن مشخص شد!
bltبانکداری ایرانی : برنامه دولت تامین زمین رایگان برای انبوه سازان
bltشعار سال : چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شوید؟
bltجام نیوز : چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم ؟
bltایرنا : چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم؟
bltایرنا : بررسی بازار مسکن در رسانه های داخلی
bltجام نیوز : گروه های هدف ، دو ساله خانه دار می شوند
bltعصر ایران : وزیر راه: گروه های هدف، دو ساله خانه دار می شوند
bltفانوس نیوز : خبر خوش وزیر راه و شهرسازی در خصوص "مسکن"
bltایرنا : گروه های هدف دو ساله خانه دار می شوند
bltدنیای اقتصاد : اسلامی: گروه های هدف، 2 ساله خانه دار می شوند
bltایسنا : گروه های هدف، دو ساله خانه دار می شوند
bltایران آنلاین : گرو ههای هدف دو ساله خانه دار می شوند
bltباشگاه خبرنگاران : بازآفرینی شهری اولویت بخش مسکن /دسترسی به خدمات زیربنایی از ویژگی های طرح بازآفرینی شهری
bltخبرگزاری ایلنا : تاکید دولت بر نوسازی بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری
bltفرارو : طرح اقدام ملی مسکن؛ آیا با اجرای چنین طرح هایی قیمت مسکن کاهش می یابد؟
bltبازار نیوز : خانه های دولتی چه تاثیری بر بازار مسکن میگذارد؟
bltایران آنلاین : بازآفرینی شهری اولویت اول دولت
bltایرنا : خراسان شمالی از طرح اقدام ملی پنج هزار مسکن سهم دارد
bltخبرآنلاین : ساخت 400 هزار خانه توسط دولت چه اثری در بازار دارد؟
bltایرنا : ساخت 400 هزار واحد مسکونی: گامی مهم اما ناکافی
bltایرنا : واکنش های رسانه ای به سخنان روحانی
bltایسنا : رونق تولید مسکن و نگرانی از تجربه مسکن مهر
bltبازار نیوز : کلید دولت تدبیر و امید، قفل مسکن را باز خواهد کرد؟
bltایران آنلاین : دعوت رئیس جمهوری از بخش خصوصی برای ساخت مسکن
bltآنا نیوز : وزیر راه وشهرسازی: به دنبال اعتمادسازی بین دولت، تولیدکنندگان و مردم هستیم
bltرسانیوز : آغاز عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن
bltعصر مالی : ثبات قیمت در مسکن/خانه های خالی معادل نصف نقدینگی کشور است
bltشبستان : بهره برداری از 590 پروژه صنعتی، گردشگری و ورزشی به دستور رییس جمهور انجام شد
bltصبحانه با خبر : وزیر راه:انتظار برای خانه دار شدن کاهش می یابد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.