مخبر - 1398/06/05 - روحانی:کلید در اختیار واشنگتن است/ تحول در رفتار ایران با آمریکا از توبه آنها آغاز می شود/ اینکه بخواهد با حسن روحانی عکس بگیرد امکان پذیر نیست

روحانی:کلید در اختیار واشنگتن است/ تحول در رفتار ایران با آمریکا از توبه آنها آغاز می شود/ اینکه بخواهد با حسن روحانی عکس بگیرد امکان پذیر نیست
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اصول سیاست خارجی تغییر نکرده است، تعامل سازنده و گسترده با جهان را راهبرد دولت و نظام دانست و اظهارداشت: منطق روابط خارجی، امنیت و منافع ملی و حرکت در جهت آرمانهای انقلاب و عظمت ایران است و در این راستا آماده همکاری با جهان، منطقه و کشورهای دوست بر اساس اصول و مقررات ...
روحانی:کلید در اختیار واشنگتن است/ تحول در رفتار ایران با آمریکا از توبه آنها آغاز می شود/ اینکه بخواهد با حسن روحانی عکس بگیرد امکان پذیر نیست

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اصول سیاست خارجی تغییر نکرده است، تعامل سازنده و گسترده با جهان را راهبرد دولت و نظام دانست و اظهارداشت: منطق روابط خارجی، امنیت و منافع ملی و حرکت در جهت آرمانهای انقلاب و عظمت ایران است و در این راستا آماده همکاری با جهان، منطقه و کشورهای دوست بر اساس اصول و مقررات هستیم.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن با بیان اینکه برای خدمت به مردم، ساعت نمی شناسیم، بازگشت به فرهنگ دینی و ملی را راه عبور از مشکلات خواند و تصریح کرد: رونق تولید ملی، اساس کار دولت در عرصه داخلی و خارجی است.
روحانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر ، ایمان به خدا و تواضع در برابر مردم را اصل همیشگی رجایی و باهنر دانست و اظهارداشت: راه شهیدان رجایی و باهنر، خدمت خالصانه به مردم بود.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه از روز اول شعار دولت تدبیر و امید تعامل سازنده با جهان بود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در آغاز دولت دوازدهم نیز سیاست تعامل گسترده با جهان را اعلام کردند که ایشان یک گام نیز نسبت به دولت جلوتر رفتند.
روحانی با بیان اینکه ما به دنبال تنش با دنیا نبوده و خواهان امنیت منطقه و جهان و همچنین همکاری با کشورهای دوست هستیم، افزود: آمادگی داریم به همه مقررات بین المللی و در چارچوب منافع و امنیت ملی حرکت کنیم و ما مسیری به نام توانمند کردن ایران و قدرت ملی را انتخاب کرده ایم.
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: هر چه قدرت ملی افزایش یابد امید دشمنان برای توطئه علیه ایران کاهش می یابد و در عین حال هر چه قدرت ما فرسوده شود، دشمنان امید و طمع بیشتری نسبت به جمهوری اسلامی ایران خواهند داشت.
روحانی با تأکید بر اینکه اصل برای ما امنیت و منافع ملی و همچنین پیشبرد آرمان های انقلاب اسلامی است، گفت: در هر کجا که نیاز به مذاکره و دفاع باشد، انجام خواهیم داد و در برابر زورگویی می ایستیم، اما هدف نهایی ما عظمت، سرافرازی و قدرت ایران است.
رئیس جمهور افزود: اگر از لحاظ دفاعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و سیاست داخلی و خارجی، توانمند شویم کسی در دنیا نمی تواند ما را شکست دهد و این اساس منطق ماست که عوض شدنی نیست و در این مسیر حرکت می کنیم.
روحانی در ادامه با بیان اینکه آنچه در هفته های گذشته در مذاکرات با دنیا انجام دادیم و خواهیم داد، بر همین مبنا است، تصریح کرد: قدرت ایران، احقاق حقوق مردم و ایستادگی در برابر بدخواهان، مسیر ما برای رسیدن به آرمان های جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی است.
رئیس جمهور تأکید کرد: برای این هدف تولید ملی در رأس امور است و اگر در کشور رونق تولید ایجاد شود، ما توانمند، قدرتمند و ثروتمندتر خواهیم شد و می توانیم از پیچ و خم این مسیر عبور نماییم.
روحانی با بیان اینکه دیپلماسی و سیاست خارجی یکی دیگر از قدرت های جمهوری اسلامی ایران است که در مذاکره با دیگران، منافع ملی و حقوق مردم تأمین شود، تصریح کرد: آنهایی که تحریم را بر جمهوری اسلامی ایران روا داشتند و اقدام به تروریسم اقتصادی کردند، تحول در رفتار ما با آنان از توبه آنها آغاز می شود و باید به تعهدات و راه و مسیر خطایی که انتخاب کردند، باز گردند و در خدمت منافع و امنیت جهان باشند و با احترام و تکریم متقابل انقلاب، نظام اسلامی و حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسند.
رئیس جمهور با بیان اینکه رابطه ایران و آمریکا زمانی شاهد تحول مثبت خواهد بود که آمریکایی ها دست از تحریم بردارند و بر روی این مسیر غلط خود، خط بطلان بکشند، گفت: کلید تحولات مثبت در روابط دو کشور، در اختیار واشنگتن است تا در منطقه از امنیت برخوردار باشند و بتوانند با کشورهای منطقه روابط بهتری برقرار کنند.
روحانی با اشاره به اینکه آمریکایی ها می گویند از ایران هیچ چیزی نمی خواهیم جز اینکه ایران سلاح اتمی نسازد و این گفته ناصحیحی است، ادامه داد: ما به دنبال ساخت سلاح اتمی نیستیم، چرا که اراده و دکترین نظامی ما بر پایه سلاح های متعارف بوده و به هیچ عنوان به دنبال سلاح های کشتار جمعی نیستیم.
رئیس جمهور تأکید کرد: این سیاست ما نه بخاطر اخم و سخنان شما، بلکه به دلیل اعتقاد، اخلاقیات تصمیمات امنیت ملی و فتوای مقام معظم رهبری است.
روحانی با تأکید بر اینکه تا اولین قدم از سوی شما که همان رفع تحریم های غلط و ظالمانه علیه ملت ایران است، برداشته نشود، این قفل باز نخواهد شد، گفت: در برابر ملت بزرگ ایران، سر تعظیم فرود آورید و در نتیجه شرایط عوض می شود چرا که دولت دوازدهم براساس منافع ملی حرکت می کند و ما مرد مذاکره بوده و هستیم و تمام جهان به این مهم اذعان دارند.
رئیس جمهور با اشاره به تداوم مذاکرات دولت جمهوری اسلامی ایران با 5 قدرت دیگر جهانی، ادامه داد: راه ما روشن است که اگر به تعهدات خود برگردند ما هم باز خواهیم گشت و به دنبال حل مسایل و مشکلات از راه معقول هستیم.
منبع خبر : روز نو

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   منافع ملی   واشنگتن   آمریکا   دیپلماسی   نظام جمهوری اسلامی ایران   فرسوده   قدرت ملی   توبه   عملیات اجرایی   رئیس جمهور   شهیدان   تواضع   ایران از آمریکا   مقررات بین المللی   واحد مسکونی   مبنا   فرهنگی   آرمان های انقلاب   انقلاب اسلامی   حسن روحانی   امنیت ملی   تولید ملی   سیاست خارجی   رونق تولید   دولت تدبیر و امید   روابط خارجی   تروریسم اقتصادی   تولید مسکن  
اخبار مرتبط
توییت هایی که مسیر دیپلماسی را خراب می کنند
ایرنا
ترامپ در بن بست خاورمیانه
ایرنا
برنامه دولت تامین زمین رایگان برای انبوه سازان
بانکداری ایرانی
دو سال آخر دولت
الف
واکنش ها به سخنان روحانی درباره مذاکره با آمریکا
آفتاب
باید با دنیا حرف بزنیم
سرمد نیوز
روحانی: با تمام وجود به دنبال حل مشکلات هستیم و مردم باید به آینده نظام امیدوار باشند
پارسینه
باید با دنیا تعامل داشته باشیم/ دولت شنوای نقدهای دلسوزانه است
ایکنا
روحانی : وظیفه دولت سر دادن شعار نیست
تابناک
روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم/ مشکلات مردم نسبت به سال های قبل بیشتر شده است
الف
روحانی:از ظرفیت نیروهای لایق باید بدون توجه به سلیقه سیاسی آنان استفاده کرد/باید از ظرفیت کشورهای دوست برای کاهش مشکلات استفاده و با دنیا تعامل داشته باشیم/باید با دنیا حرف بزنیم/ وظیفه دولت سر دادن شعار نیست
روز نو
روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم
ناطقان نیوز
روحانی: برخی درباره خارج افکار نامتعادلی دارند!
نامه نیوز
روحانی در جلسه هیات دولت: باید با دنیا حرف بزنیم
افق تازه
روحانی: وظیفه دولت شعار دادن نیست
فردا نیوز
روحانی: تضادی بین استفاده از توان داخلی با برقراری روابط خارجی وجود ندارد
خرداد نیوز
واکنش های رسانه ای به سخنان روحانی
ایرنا
روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم و تعامل داشته باشیم/ بعضاً افکار نامتعادلی مطرح می شود
اقتصاد نیوز
وظایف دولت از نگاه رئیس جمهور
خبرگزاری حوزه
اما و اگرهای یک دیدار دیپلماتیک
روز نو
ظریف : دیدار بین روحانی و ترامپ قابل تصور نیست
سیمرغ
روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم/سفرهای ظریف برای تامین منافع مردم است
ساعت 24
باید با دنیا حرف بزنیم و تعامل داشته باشیم
قدس آنلاین
توصیه به توبه از تروریسم اقتصادی
اقتصادگردان
روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم/سفرهای ظریف برای تامین منافع مردم است/وظیفه دولت سر دادن شعار نیست
دنیای اقتصاد
روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم/ وظیفه دولت سر دادن شعار نیست
اقتصاد نیوز
باید با دنیا حرف بزنیم/ وظیفه دولت سر دادن شعار نیست
ایسنا
تضادی بین استفاده از توان داخلی با برقراری روابط خارجی وجود ندارد/ شهیدان رجایی و باهنر محبوب مردم و الگوی دولتمردان هستند
سایت جماران
باید از ظرفیت کشورهای همسو استفاده شود/ وظیفه دولت شعار دادن نیست
مهر نیوز
ناکامی مکرون برای دیدار روحانی و ترامپ؛ مواضع ایران وآمریکا دوباره تغییر کرد
مثلث
زیباکلام خطاب به روحانی: چه کسی گفته ترامپ دنبال گرفتن عکس با جنابعالی است؟
مثلث
دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا قابل تصور نیست
شریان
رفع تحریم ها و احترام به حقوق ملت ایران
ایران آنلاین
وظیفه اصلی دولت خدمت صادقانه به مردم است/ باید از ظرفیت کشورهای دوست برای کاهش مشکلات استفاده و با دنیا تعامل داشته باشیم/ تضادی بین استفاده از توان داخلی با برقراری روابط خارجی وجود ندارد/ شهیدان رجایی و باهنر محبوب مردم و الگوی دولتمردان هستند / مردم خدمات خدمتگزاران خود در دوره های مختلف را فرامو
پایگاه اطلاع رسانی یایت جمهوری
شرط گرفتن عکس با حسن روحانی برداشتن تحریم ها است
صدای ایران
شرط تغییر رابطه ایران و آمریکا
دنیای اقتصاد
روحانی برای مذاکره با آمریکا چند شرط اعلام کرد
بانکداری ایرانی
نگرانی مقام های رژیم صهیونیستی از احتمال دیدار ترامپ و روحانی/اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درباره محکومیت چند متهم امنیتی/برگزاری جلسه رای اعتماد به وزرای آموزش و پرورش و گردشگری در هفته آینده/تلاش ایران و عراق برای افتتاح خط لوله نفتی
خبرگزاری ایلنا
رئیس جمهور: دنبال حل مشکلات از روال منطقی هستیم؛ نه عکس انداختن
کیوسک تایمز
رییس جمهور: عکس گرفتن با حسن روحانی امکان پذیر نیست
اقتصادگردان
اخبار مرتبط
bltایرنا : توییت هایی که مسیر دیپلماسی را خراب می کنند
bltایرنا : ترامپ در بن بست خاورمیانه
bltبانکداری ایرانی : برنامه دولت تامین زمین رایگان برای انبوه سازان
bltالف : دو سال آخر دولت
bltآفتاب : واکنش ها به سخنان روحانی درباره مذاکره با آمریکا
bltسرمد نیوز : باید با دنیا حرف بزنیم
bltپارسینه : روحانی: با تمام وجود به دنبال حل مشکلات هستیم و مردم باید به آینده نظام امیدوار باشند
bltایکنا : باید با دنیا تعامل داشته باشیم/ دولت شنوای نقدهای دلسوزانه است
bltتابناک : روحانی : وظیفه دولت سر دادن شعار نیست
bltالف : روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم/ مشکلات مردم نسبت به سال های قبل بیشتر شده است
bltروز نو : روحانی:از ظرفیت نیروهای لایق باید بدون توجه به سلیقه سیاسی آنان استفاده کرد/باید از ظرفیت کشورهای دوست برای کاهش مشکلات استفاده و با دنیا تعامل داشته باشیم/باید با دنیا حرف بزنیم/ وظیفه دولت سر دادن شعار نیست
bltناطقان نیوز : روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم
bltنامه نیوز : روحانی: برخی درباره خارج افکار نامتعادلی دارند!
bltافق تازه : روحانی در جلسه هیات دولت: باید با دنیا حرف بزنیم
bltفردا نیوز : روحانی: وظیفه دولت شعار دادن نیست
bltخرداد نیوز : روحانی: تضادی بین استفاده از توان داخلی با برقراری روابط خارجی وجود ندارد
bltایرنا : واکنش های رسانه ای به سخنان روحانی
bltاقتصاد نیوز : روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم و تعامل داشته باشیم/ بعضاً افکار نامتعادلی مطرح می شود
bltخبرگزاری حوزه : وظایف دولت از نگاه رئیس جمهور
bltروز نو : اما و اگرهای یک دیدار دیپلماتیک
bltسیمرغ : ظریف : دیدار بین روحانی و ترامپ قابل تصور نیست
bltساعت 24 : روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم/سفرهای ظریف برای تامین منافع مردم است
bltقدس آنلاین : باید با دنیا حرف بزنیم و تعامل داشته باشیم
bltاقتصادگردان : توصیه به توبه از تروریسم اقتصادی
bltدنیای اقتصاد : روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم/سفرهای ظریف برای تامین منافع مردم است/وظیفه دولت سر دادن شعار نیست
bltاقتصاد نیوز : روحانی: باید با دنیا حرف بزنیم/ وظیفه دولت سر دادن شعار نیست
bltایسنا : باید با دنیا حرف بزنیم/ وظیفه دولت سر دادن شعار نیست
bltسایت جماران : تضادی بین استفاده از توان داخلی با برقراری روابط خارجی وجود ندارد/ شهیدان رجایی و باهنر محبوب مردم و الگوی دولتمردان هستند
bltمهر نیوز : باید از ظرفیت کشورهای همسو استفاده شود/ وظیفه دولت شعار دادن نیست
bltمثلث : ناکامی مکرون برای دیدار روحانی و ترامپ؛ مواضع ایران وآمریکا دوباره تغییر کرد
bltمثلث : زیباکلام خطاب به روحانی: چه کسی گفته ترامپ دنبال گرفتن عکس با جنابعالی است؟
bltشریان : دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا قابل تصور نیست
bltایران آنلاین : رفع تحریم ها و احترام به حقوق ملت ایران
bltپایگاه اطلاع رسانی یایت جمهوری : وظیفه اصلی دولت خدمت صادقانه به مردم است/ باید از ظرفیت کشورهای دوست برای کاهش مشکلات استفاده و با دنیا تعامل داشته باشیم/ تضادی بین استفاده از توان داخلی با برقراری روابط خارجی وجود ندارد/ شهیدان رجایی و باهنر محبوب مردم و الگوی دولتمردان هستند / مردم خدمات خدمتگزاران خود در دوره های مختلف را فرامو
bltصدای ایران : شرط گرفتن عکس با حسن روحانی برداشتن تحریم ها است
bltدنیای اقتصاد : شرط تغییر رابطه ایران و آمریکا
bltبانکداری ایرانی : روحانی برای مذاکره با آمریکا چند شرط اعلام کرد
bltخبرگزاری ایلنا : نگرانی مقام های رژیم صهیونیستی از احتمال دیدار ترامپ و روحانی/اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درباره محکومیت چند متهم امنیتی/برگزاری جلسه رای اعتماد به وزرای آموزش و پرورش و گردشگری در هفته آینده/تلاش ایران و عراق برای افتتاح خط لوله نفتی
bltکیوسک تایمز : رئیس جمهور: دنبال حل مشکلات از روال منطقی هستیم؛ نه عکس انداختن
bltاقتصادگردان : رییس جمهور: عکس گرفتن با حسن روحانی امکان پذیر نیست
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.