مخبر - 1398/06/04 - نگاه ویژه دولت تدبیر به استارتاپ ها به عنوان قطبی موثر بر اقتصاد

نگاه ویژه دولت تدبیر به استارتاپ ها به عنوان قطبی موثر بر اقتصاد
تهران- ایرنا- تقویت کسب و کارهای اینترنتی به ویژه استارتاپ ها در دولت تدبیر به نوعی بستر ساز توسعه اقتصاد کشور شده است. از این رو دولتمردان باید با فراهم کردن نقدینگی و تامین منابع مالی لازم به حرکت و گسترش این حوزه کمک کنند و در جهت تضمین و بازاریابی به منظور دستیابی به تولید انبوه گام بردارند.
نگاه ویژه دولت تدبیر به استارتاپ ها به عنوان قطبی موثر بر اقتصاد

به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا، حرکت به سوی استارت آپ ها موضوعی است که در دولت تدبیر بیشتر درباره آن می شنویم، از رئیس جمهوری و معاون اول گرفته تا دیگر مسوولان دولت در سخنان خود همواره نگاه ویژه ای به توانایی های استارتاپ ها دارند و توسعه این حوزه را به نوعی حلال مشکلات اقتصادی و رفع بیکاری می دانند. البته فعالان این حوزه معتقدند که دولت اطلاعی از مشکلات آنها ندارد و بهتر است به این حوزه وارد نشود اما امید به استارتاپ ها در میان دولتی ها هر روز پررنگ تر می شود و به نظر می رسد که آنها، استارت آپ ها را نوعی معجزه و کلید حل مشکلات می داند. چنانچه حسن روحانی رئیس جمهوری در نشستی به وزیران و مدیران خود توصیه کرد تا از توانایی های استارت آپ ها برای حل مشکلات شان بهره ببرند. او گفت: استارتاپ ها به راحتی می توانند مشکلات را حل کنند. ما خود را گرفتار کاغذها و آئین نامه های 2 سده پیش کرده ایم که با سیستم های استارتاپی به راحتی می توان این موارد را حل کرد. برای حل همین موارد مطرح شده وزیران با استارتاپ هایی که در سطح بالا کار می کنند قرارداد ببندند تا سریعا مشکلات را رفع کنند. او به صراحت اعلام کرد که از جوانان و شرکت های شتاب دهنده در حوزه کسب و کارهای نوین حمایت می کند و این یک فرصت برای جوانان دارای ایده و بیکار است. او اعتقاد دارد که با استفاده از فضای مجازی و استارتاپ ها می توانیم بازار را با تولیدگر آشتی دهیم و علم را با فناوری جدید، آشنا کنیم.

استارتاپ های نوپا و بهره گیری از آنها در چارچوب منافع ملی می تواند پنجره جدیدی را باز کند است تا اینگونه بتوانیم بهره مندی بیشتری از توسعه در حوزه اقتصاد دانش بنیان به دست بیاوریم. بر اساس گزارش سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت، با مجموع تلاش های انجام شده، ایران توانسته در میان 188 کشور جهان رتبه 48 را از نظر تعداد استارتاپ ها به خود اختصاص دهد. البته در این میان نباید از اشتغال آفرینی استارتاپ ها هم غافل ماند تا آنجا که بر پایه اطلاعات منتشره رسمی از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هر استارتاپ به طور میانگین توانسته است هفت نیروی متخصص را مشغول به کار کند و با توجه به اینکه در سال های اخیر و در فاصله شروع فعالیت دولت تدبیر تعداد زیادی استارتاپ تخصصی فعالیت خود را آغاز کرده اند که نقش بسزایی در افزایش اشتغال دارند.

پژوهشگر گروه اطلاع رسانی ایرنا در این گزارش بنا دارد تا به مناسبت هفته دولت به نقش استارتاپ ها در توسعه سه حوزه حمل و نقل عمومی، کسب و کارهای خانگی و گردشگری آنلاین شهری و روستایی در دولت تدبیر بپردازد.

توجه دولت تدبیر به تاکسی های آنلاین

هر چند دولت تدبیر به عنوان متولی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تشکیل دولت الکترونیک حرکت هایی را در توسعه زیرساخت های مورد نیاز در این حوزه انجام می دهد اما شرکت های دانش بنیاد داخلی با بهره گیری از تجربه های جهانی، شبکه کسب و کار نوینی را با عنوان استارتاپ ها راه اندازی کردند تا در قالب اپلیکیشن های موبایلی نیازهای مردم را در دسترسی آسان به خدمات شهری برآورده کنند. ایجاد APP های حوزه خدمات شهری از بزرگترین تحولات این دولت است که می توان در زمینه تبدیل تهران به شهر الکترونیک به آن اشاره کرد؛ از راه اندازی تاکسی های موبایلی مانند اسنپ، تپ سی، کارپینو و ... تا پیدا کردن جای پارک و دسترسی به خدمات خودرویی از جمله تلاش هایی به شمار می رود که در این حوزه انجام گرفته است. در همین ارتباط می توان به سخنان حسن روحانی رییس جمهوری در همایش رویداد ایران هوشمند که در تیرماه سال جاری برگزار شده اشاره کرد. او بزرگ ترین تاکسی اینترنتی ایران (اسنپ بدون اینکه نامی از آن ببرد) را خطاب قرار داد و گفت: اینکه امروز می بینیم یک استارت آپ اشتغال عظیمی ایجاد کرده و هزاران شغل مستقیم و بیش از یک میلیون و 600 هزار شغل غیرمستقیم به وجود آورده، یک تحول بزرگ در کشور ماست. اینکه یک استارت آپ در عرض 4.5 سال بتواند این حجم بزرگ از اشتغال را ایجاد کند افتخاری بزرگ برای نسل جوان و تحصیل کرده ما و تحول برای ایجاد رفاه اجتماعی مردم است. شما امروز فرزندتان، مادرتان، پدربزرگ تان را از طریق همین استارت آپ به سفر درون شهری می فرستید. مبدا، مقصد و مسیر حرکت را می توانید کنترل کنید و راننده را می شناسید، این امنیت و رفاه را همین استارت آپ ایجاد کرده است.

در این میان سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور نیز با اشاره با بیان اینکه دولت تدبیر توجه جدی برای حمایت از کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپ ها دارد، گفته بود: باید با در نظر گرفتن مطالبات مردم و نظرات ارگان ها و نهادهای مرتبط، دستورالعمل هایی را برای نظام مند کردن فعالیت این شرکت ها تدوین کرد که در آن باید رعایت حقوق شهروندی، تکالیف و وظایف شرکت ها در قبال مردم، نحوه ارائه خدمات و گزینش رانندگان، تنظیم روابط دستگاه های مرتبط با موضوع و رفع نواقص و معایب احتمالی مورد توجه قرار گیرد.

البته در هنگام تشکیل و راه اندازی سامانه تاکسی های آنلاین واکنش ها و کش و قوس های اظهار نظرهای مختلف در حوزه استارتاپ های حوزه حمل و نقل عمومی به وجود آمد که همین موضوع سبب شده بود تا محمود واعظی وزیر سابق ارتباطات با بیان اینکه دولت نیز در مجموع دید مثبتی به فضای مجازی دارد، بگوید: دولت این نکته را می داند که تقویت فضای مجازی به معنای ایجاد شغل و فرصت های جدید است. به همین دلیل همواره از این فضا حمایت کرده و اکنون هم امیدواریم که مجلس و دولت همکاری های لازم را برای قانونگذاری در این بخش انجام دهند. ممکن است برخی بخواهند موانعی ایجاد کنند اما وزارت ارتباطات و دولت از فعالیت تاکسی های اینترنتی به عنوان بخشی از خدمات الکترونیکی حمایت خواهد کرد.

به گفته ژوبین علاقه بند مدیرعامل اسنپ یکی از تاکسی های الکترونیکی، بیش از چهار سال است که تاکسی های اینترنتی در ایران فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت با استقبال مردم مواجه شده اند. بالغ بر یک میلیون و 600 تن در سامانه اسنپ ثبت نام کردند و تا جایی که اطلاع دارم کل تاکسی های اینترنتی 2 میلیون تن راننده دارند. در شرایط فعلی ایجاد شغل از دغدغه های اصلی دولت به حساب می آید، این سطح از میزان اشتغال کمک خوبی به بدنه دولت تدبیر است. در یکی دو سال اخیر تاکسی های اینترنتی رشد کرده اند و سهم عمده ای از بازار را گرفته اند.

شاید مبهم بودن قانون در حوزه کسب و کار اینترنتی موجب شده تا بار دیگر شاهد مخالفت ها، موافقت ها و حمایت ها باشیم اما انتظار می رود دولت با قوانینی شفاف و همسو با پیشرفت این فضا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کند.

ماندگاری 92 درصد مشاغل خانگی

استارت آپ خانگی یا همان کسب و کار خانوادگی در سال های اخیر به خصوص در دولت تدبیر جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده و از کسب و کارهای خانگی موفق این روزها صحبت زیادی شنیده می شود، به طوری که طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی سال گذشته در هشت استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری و آذربایجان غربی به صورت پایلوت آغاز شده و قرار است به تدریج در سراسر کشور توسعه یابد. در این طرح، شناسایی مشاغل مورد نیاز در هر استان با هدف جلوگیری از گسترش شغل های بدون ظرفیت اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی پایدار خانگی انجام می شود. این صندوق پس از روی کارآمدن دولت تدبیر وامید با تغییر روش پرداخت تسهیلات سعی کرده است منابع اعتباری خود را به صورت منسجم و باهدف ایجاد اشتغال پایدار در اختیار صاحبان کسب وکارهای خانگی خرد و کوچک قرار دهد.

به گفته اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با حمایت از استارتاپ ها و کسب و کارهای نو و اینترنتی 92 درصد مشاغل ایجاد شده در حوزه مشاغل خانگی، ماندگار شده و تنها 6 درصد تعطیل شده اند و عمده تسهیلات پرداختی هم به صنایع دستی، فرش و گلیم، صنایع روستایی و بوم گردی اختصاص یافته است. میزان پرداخت تسهیلات در دولت تدبیر رشد چشمگیر نسبت به دوره ماقبل داشته است.

چنانچه حسن روحانی رییس جمهوری نیز با اشاره به اینکه ساکنان روستاها اکنون می توانند از همان درون روستا محصولات تولیدی خود را به طور مستقیم و بدون واسطه های مزاحم عرضه کنند، گفته بود: این کار بسیار بزرگی است که دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ما به وجود آورده است.

همچنین چندی پیش معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در یک نشست خبری با بیان این موضوع که برای اشتغال زنان، 2 طرح بزرگ در موضوع مشاغل خانگی و استفاده از فناوری های نوین برای ایجاد اشتغال را در دستور کار قرار دارد، گفت: یکی از هدف گذاری های اصلی ما موضوع حمایت از فناوری های نوین برای رشد اشتغال خانگی است و معتقدیم این مشاغل می تواند یکی از پیشروترین حوزه های اشتغال باشد، بنابراین به دنبال تعریف استانداردهایی برای مشاغل خانگی هستیم و به دنبال استفاده از روش های مختلف برای تسهیل اشتغال و استفاده از تسهیلات بانکی برای اشتغال خانگی زنان هستیم.

نقش استارت آپ ها بر رشد و ارتقای صنعت گردشگری در دولت تدبیر

استارتاپ ها به عنوان پایگاهی برای معرفی و ارائه ایده های فعالان حوزه گردشگری نقش مهمی ایفا می کنند که دستگاه ها و سرمایه گذاران می توانند با حمایت از آنها در توسعه گردشگری اثر داشته باشند. در واقع بهره گیری صحیح از استارت آپ ها در صنعت گردشگری سبب افزایش میزان سرمایه گذاری و بهبود کسب و کارهای کوچک در شهرها و روستاها می شود. بحث اهمیت حضور استارتاپ ها در حوزه گردشگری در دولت تدبیر به طور جدی مطرح شد. طبق آمارهای سازمان گردشگری به ازای ورود هر گردشگر، 9 فرصت شغلی ایجاد می شود و این امر به طور مستقیم بر اقتصاد تاثیر می گذارد. در راستای اهداف بلندمدت دولت تدبیر برای دستیابی به گردشگری 20 میلیونی از 1394 خورشیدی توجه به توسعه صنعت توریسم و نگاه به این حوزه به عنوان راهکار توسعه پایدار و توسعه زیرساخت های اینترنت در کشور در دستور کار قرار گرفت و توجه ویژه تری به این عرصه شد تا جایی که در خرداد 1394 خورشیدی نخستین رویداد استارت آپ ویکند گردشگری در تهران برگزار شد و به دنبال آن موج گسترش کسب و کار در این حوزه در پایتخت و دیگر شهرهای توریستی ایران راه افتاد. از آن سال به بعد استارتاپ ویکند گردشگری همه ساله در تهران و در بسیاری شهرهای دیگر از جمله مازندران، تبریز، ایلام، گیلان، مشهد و… با حمایت گروه های مختلف برگزار شده است. آغاز فعالیت استارتاپ ویکند در دولت تدبیر یکی از حوزه هایی است که با پر و بال دادن به ایده های خوب حوزه گردشگری می تواند قدمی مثبت در رشد گردشگری ایران بردارد. اسـتارتـاپ ویکند یک رویداد آمـوزشی و تجـربی است که در آن شـرکت کنندگـان باانگیزه ای شامل برنامه نــویسان، مــدیران تــجاری، اســتارتــاپ ها، بـازاریاب هـا و طـراحـان گـرافیک گـرد هـم می آیند تـا ایده هـایشان را مـطرح کنند و گـروهی تشکیل می دهند تا ایده ها را به اجرا برسانند.

در دولت تدبیر حوزه های کارآفرینی در گردشگری و فرصت های مناسب استارت آپی در ایران شامل 3.8 درصد استارت آپ های کشور مختص گردشگری هتلداری و رزرواسیون، خدمات مسافرتی، بازاریابی های مربوط به صنعت گردشگری (فروش اینترنتی)، اطلاع رسانی ها و تبلیغات مختلف در حوزه بازاریابی رشد و گسترش پیدا کردند. همچنین افزون بر این موارد گردشگری سلامت و گردشگری زیارتی نیز جایگاه ویژه ای پیدا کرد که این می تواند دلیل بزرگی برای آغاز فعالیت استارت آپی در این حوزه باشد و زمینه ساز بهبود شرایط گردشگری برای هر 2 دسته گردشگران داخلی و خارجی شده اند.

در همین زمینه سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری درباره اهمیت استارتاپ ها در بهبود فضای کسب و کار در ایران می گوید: تراکنش مالی استارتاپ ها در زمینه گردشگری در این سال ها به 130 هزار میلیارد تومانی رسیده است. از سال 92 تا کنون 28 استارتاپ در حوزه های راهنمای شهری و گردشگری، 15 استارتاپ در زمینه خدمات رزرو بلیط هواپیما و 12 استارتاپ نیز در زمینه رزرو هتل به مرحله راه اندازی رسیده اند که در بستر سایت و اپلیکیشن به مشتریان خدمات می دهند. تنوع گروه های فعال در این زمینه و امکان رقابت باعث شده، کیفیت خدمات و انگیزه پیشرفت روز به روز بالاتر رفته و شاهد رشد و رونق بیشتری در این حوزه باشیم.

محمد ثابت اقلیدی مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری چندی پیش گفته بود: در 1396 خورشیدی جمعیت گردشگران، پنج میلیون و 113 هزار و 524 تن بود که در مقایسه با 1396 خورشیدی با چهار میلیون و 901 هزار و 84 تن مسافر، 4.23 درصد رشد مثبت را تجربه کرد.

ورود به عرصه گردشگری آنلاین بهترین راهکار برای کاهش هزینه و جذب گردشگر بیشتر است. براساس آمارها بیش از 80 درصد مردم پیش از سفر به جست و جوی اطلاعات مختلف در فضای اینترنت می پردازند، بنابراین باید بتوان این حجم زیاد از افراد آماده به سفر را در اینترنت کنترل کرده و برای جذب آنها از این فرصت نهایت استفاده را برد. خلق ایده بر اساس نیازهای موجود را گام مهمی در شکل گیری پروسه بازاریابی اینترنتی سبب می شود تا در جامعه یک رخداد موفق آمیز رقم بخورد.

منبع خبر : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایرنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
فناوری   حمل و نقل   منافع ملی   اقتصاد دانش بنیان   بیکار   مشکلات اقتصادی   منابع مالی   نقدینگی   گردشگری   استارت آپ   کسب و کار   رئیس جمهور   شتاب دهنده   کسب و کارهای اینترنتی   اشتغال آفرینی   اپلکیشن   تاکسی   نیروی متخصص   انبوه   تپ سی   کسب و کارهای خانگی   نوپا   بازاریاب   کسب و کارهای نوین   اشتغال   اقتصاد   بازار   حسن روحانی   آنلاین   بیکاری   فضای مجازی   اقتصاد کشور   وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات   شهری و روستایی   دولت الکترونیک   خدمات شهری   دولتمردان  
اخبار مرتبط
ورود ایده خلاقانه به شتابدهنده های فناوری ضعیف است
سرمد نیوز
حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از فعالان اقتصاد دیجیتال 
ایرنا
ورود ایده خلاقانه به شتابدهنده های فناوری ضعیف است  
ایرنا
ردپای انحصار در سفارش آنلاین غذا
مشرق نیوز
اشتغالزایی 7 متخصص با تشکیل هر استارتاپ
ایسنا
اختصاص 100 هزار میلیارد تومان برای توسعه کشور
آفتاب
گردشگری؛ بخش شغل سازی که شغل نمی سازد/ بی توجهی به ظرفیت های محلی برای ایجاد شغل
خبرگزاری ایلنا
امسال 100 هزار میلیارد تومان برای توسعه کشور در نظر گرفته شده است
ایرنا
شریعتمداری: امسال 100 هزار میلیارد تومان برای توسعه کشور در نظر گرفته شده است
ایرنا
هیچ صنعتی به اندازه حوزه نوآوری و فناوری برای کشور درآمد ندارد
خبرگزاری خانه ملت
تشریح طرح نوآفرینی کسب و کارهای فناوری اطلاعات در پارک علم و فناروی گیلان
برنا نیوز
چه فعالیت هایی در زیست بوم فناوری و نوآوری ایران انجام می شود
پانا
کتاب "سالاد استارتاپی" نقشه ای برای راه اندازی کسب و کارهای جدید
ایرنا
قوانین پاسخگوی کسب و کار های جدید نیستند/ حل مشکلات بیمه ای و مالیاتی استارت اپ ها شدنی است
خبرگزاری ایلنا
آذربایجان غربی|حمایت از تعاونی ها سیاست اتخاذشده برای افزایش تولید داخلی است
تسنیم
شبکه 3 سیما این بار برای کسب و کار استعدادیابی می کند/ ترکیب نگاه تخصصی با جذابیت در مسابقه «میدون» + فیلم
آنا نیوز
استارتاپ ها و توسعه اقتصاد
بورس نیوز
حرکت لاکپشتی قانونگذار
بورس نیوز
لزوم اعتماد به تعاونی ها در راستای ایجاد اشتغال در کشور
میزان
تعطیلی هر کارخانه دومینوی تعطیلی بنگاه های اقتصادی را به دنبال دارد/ حفظ برخی مشاغل با شراکتِ دولت در پرداختِ دستمزد شدنی است
خبرگزاری ایلنا
ضمانت وام تعاونی های زنان تا سقف 500 میلیون تومان
شبستان
چرخ صنعت پنچر شد؛ معدن جای نفت را نگرفت
مشرق نیوز
دولت حامی تحول و ایجاد کسب و کارهای جدید است
خرداد نیوز
ایده ها باید به سرمایه تبدیل شود/ شرکت های دانش بنیان خلق ثروت می کنند
خبرگزاری دانشجو
اقتصاد دانش بنیان یکی از پیش نیازهای اقتصاد مقاومتی است
مهر نیوز
واعظی: اقتصاد دانش بنیان یکی از پیش نیازهای اقتصاد مقاومتی است
فارس
ده ها پیشنهاد برای طراحی اپلیکیشن های کاربردی موبایل
تکراتو
امروز بیکار نداشتیم اگر...
مشرق نیوز
سخنان مخالفان و موافقان وزرای پیشنهادی+ حاشیه های جلسه رای اعتماد
الف
موافقان و مخالفان مونسان در جلسه رای اعتماد چه گفتند؟
مثلث
چارچرخ چه خدماتی به مشتریان ارائه می دهد؟
کلیک
ایران سرزمین طلایی کسب وکار های نوپا درغرب آسیا
جوان آنلاین
کشور در حال خروج از بحران اقتصادی
صدا و سیما
اختصاص3 هزار میلیارد تومان ظرفیت مالی برای شرکت های دانش بنیان
صدا و سیما
طرح ایران نوآفرین پشتیبان کسب و کارهای نوپای فناور شد
ایرنا
نگاه ویژه دولت تدبیر به استارتاپ ها به عنوان قطبی موثر بر اقتصاد
شعار سال
آقای رئیس جمهور، مگر گذاشتید "اقتصاد" ابزار قدرت باشد؟
رهیاب نیوز
گزارش تحلیلی تسنیم| آقای رئیس جمهور، مگر گذاشتید "اقتصاد" ابزار قدرت باشد؟
تسنیم
«دکتر، مهندسِ بیکار» دولت بساط استخدام را جمع کند
تیتر شهر
دانشگاه ها باید در عرصه اقتصادی و فرهنگی نقش آفرینی کنند
مهر نیوز
اخبار مرتبط
bltسرمد نیوز : ورود ایده خلاقانه به شتابدهنده های فناوری ضعیف است
bltایرنا : حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از فعالان اقتصاد دیجیتال 
bltایرنا : ورود ایده خلاقانه به شتابدهنده های فناوری ضعیف است  
bltمشرق نیوز : ردپای انحصار در سفارش آنلاین غذا
bltایسنا : اشتغالزایی 7 متخصص با تشکیل هر استارتاپ
bltآفتاب : اختصاص 100 هزار میلیارد تومان برای توسعه کشور
bltخبرگزاری ایلنا : گردشگری؛ بخش شغل سازی که شغل نمی سازد/ بی توجهی به ظرفیت های محلی برای ایجاد شغل
bltایرنا : امسال 100 هزار میلیارد تومان برای توسعه کشور در نظر گرفته شده است
bltایرنا : شریعتمداری: امسال 100 هزار میلیارد تومان برای توسعه کشور در نظر گرفته شده است
bltخبرگزاری خانه ملت : هیچ صنعتی به اندازه حوزه نوآوری و فناوری برای کشور درآمد ندارد
bltبرنا نیوز : تشریح طرح نوآفرینی کسب و کارهای فناوری اطلاعات در پارک علم و فناروی گیلان
bltپانا : چه فعالیت هایی در زیست بوم فناوری و نوآوری ایران انجام می شود
bltایرنا : کتاب "سالاد استارتاپی" نقشه ای برای راه اندازی کسب و کارهای جدید
bltخبرگزاری ایلنا : قوانین پاسخگوی کسب و کار های جدید نیستند/ حل مشکلات بیمه ای و مالیاتی استارت اپ ها شدنی است
bltتسنیم : آذربایجان غربی|حمایت از تعاونی ها سیاست اتخاذشده برای افزایش تولید داخلی است
bltآنا نیوز : شبکه 3 سیما این بار برای کسب و کار استعدادیابی می کند/ ترکیب نگاه تخصصی با جذابیت در مسابقه «میدون» + فیلم
bltبورس نیوز : استارتاپ ها و توسعه اقتصاد
bltبورس نیوز : حرکت لاکپشتی قانونگذار
bltمیزان : لزوم اعتماد به تعاونی ها در راستای ایجاد اشتغال در کشور
bltخبرگزاری ایلنا : تعطیلی هر کارخانه دومینوی تعطیلی بنگاه های اقتصادی را به دنبال دارد/ حفظ برخی مشاغل با شراکتِ دولت در پرداختِ دستمزد شدنی است
bltشبستان : ضمانت وام تعاونی های زنان تا سقف 500 میلیون تومان
bltمشرق نیوز : چرخ صنعت پنچر شد؛ معدن جای نفت را نگرفت
bltخرداد نیوز : دولت حامی تحول و ایجاد کسب و کارهای جدید است
bltخبرگزاری دانشجو : ایده ها باید به سرمایه تبدیل شود/ شرکت های دانش بنیان خلق ثروت می کنند
bltمهر نیوز : اقتصاد دانش بنیان یکی از پیش نیازهای اقتصاد مقاومتی است
bltفارس : واعظی: اقتصاد دانش بنیان یکی از پیش نیازهای اقتصاد مقاومتی است
bltتکراتو : ده ها پیشنهاد برای طراحی اپلیکیشن های کاربردی موبایل
bltمشرق نیوز : امروز بیکار نداشتیم اگر...
bltالف : سخنان مخالفان و موافقان وزرای پیشنهادی+ حاشیه های جلسه رای اعتماد
bltمثلث : موافقان و مخالفان مونسان در جلسه رای اعتماد چه گفتند؟
bltکلیک : چارچرخ چه خدماتی به مشتریان ارائه می دهد؟
bltجوان آنلاین : ایران سرزمین طلایی کسب وکار های نوپا درغرب آسیا
bltصدا و سیما : کشور در حال خروج از بحران اقتصادی
bltصدا و سیما : اختصاص3 هزار میلیارد تومان ظرفیت مالی برای شرکت های دانش بنیان
bltایرنا : طرح ایران نوآفرین پشتیبان کسب و کارهای نوپای فناور شد
bltشعار سال : نگاه ویژه دولت تدبیر به استارتاپ ها به عنوان قطبی موثر بر اقتصاد
bltرهیاب نیوز : آقای رئیس جمهور، مگر گذاشتید "اقتصاد" ابزار قدرت باشد؟
bltتسنیم : گزارش تحلیلی تسنیم| آقای رئیس جمهور، مگر گذاشتید "اقتصاد" ابزار قدرت باشد؟
bltتیتر شهر : «دکتر، مهندسِ بیکار» دولت بساط استخدام را جمع کند
bltمهر نیوز : دانشگاه ها باید در عرصه اقتصادی و فرهنگی نقش آفرینی کنند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.