مخبر - 1398/06/04 - نبض ناکوک کارتخوان پزشکان

نبض ناکوک کارتخوان پزشکان
ماجرای کارتخوان پزشکان یکی دوسالی می شود که داغ شده است؛ موضوعی که در ابتدای راه یک مطالبه مردمی از پزشکان به عنوان یک صنف پرمراجعه بود و به مرور تبدیل به وسیله ای برای تخریب جامعه پزشکی شد
نبض ناکوک کارتخوان پزشکان

کد خبر: 103283 تاریخ انتشار: 04 شهريور 1398 - 10:09 نبض ناکوک کارتخوان پزشکان

به گزارش سرمدنیوز به نقل از آرمان، واقعیت این است که بسیاری از پزشکان از کارتخوان استفاده می کنند و قانون برای آن دسته از پزشکانی که در مطب خود کارتخوان ندارند هم الزام قانونی قرار داده است. هرچند در ابتدای این مطالبه عمومی، وجود کارتخوان در مطب پزشکان یک الزام قانونی نبود و بیشتر به اخلاق برمی گشت، اما مجلس شورای اسلامی از ابتدای سال 1398 این الزام قانونی را ایجاد کرد تا پزشکان برای رفاه حال بیماران ملزم به نصب دستگاه کارتخوان در مطب های خود باشند. ایرنا نوشت؛ این موضوع در قالب بند الحاقی تبصره 6 لایحه بودجه سال 1398 توسط مجلس شورای اسلامی مصوب و تاکید شد که تمامی صاحبان حرفه ها و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران یا سازمان نظام دامپزشکی ایران صادر می شود، مکلف هستند در چارچوب آیین نامه تبصره 2 ماده 169 قانون مالیات های مستقیم مصوب 4 اسفند 1366 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، از ابتدای سال 1398 از دستگاه کارتخوان یا پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

اجرای عادلانه قانون برای همه صنوف

محمد جهانگیری، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در این رابطه می گوید: الزام قانونی برای نصب کارتخوان در مطب های پزشکان یا مراکز درمانی بر اساس بند «ی» تبصره 6 قانون بودجه سال 1398 برای پزشکان و حرفه های پزشکی وجود دارد.محمدرضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی هم در نشست خبری اخیر خود با خبرنگاران در همین رابطه گفت: باید توجه کرد که در قانون بودجه سال 1398، جامعه پزشکی ملزم به نصب پایانه های فروشگاهی در مطب شده اند. ما به قانون پایبند هستیم و معتقدیم که هر قانونی باید از مسیر درست اجرا شود. نظرمان این است که همکاران مان در راستای تسهیل کار بیماران از کارتخوان استفاده کنند، اما آنچه مورد اعتراضمان بوده و هست این است که این موضوع باید برای همه صنوف اجرا شود و جداکردن یک صنف و تبعیض قائل شدن برای یک صنف خاص درست نیست.

واکنش پزشکان به کارتخوان ویژه

ماجرای کارتخوان پزشکان هم در فضای مجازی داغ و هم وسیله ای برای هجمه به این قشر شده است. موضوع تا 14 مرداد هم کش پیدا کرد تا علی رستم پور، مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: صاحبان حرفه ها و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا 23 مرداد 1398 مهلت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی ثبت نام کنند.اعلانی که با واکنش پزشکان مواجه شد، چون به گفته برخی افراد، کارتخوان هایی که پزشکان ملزم به استفاده از آن شدند با کارتخوان های معمولی متفاوت است و می گویند که هم دستگاه و هم نرم افزار و هم قبض صادره از این دستگاه ها با دستگاه های معمولی فرق دارد. گویا در قبض صادره از این دستگاه ها علاوه بر هزینه خدمات، مشخصات پزشک و مرکز درمانی و شماره مالیاتی مربوطه به هر قبض به همراه بارکد اختصاصی نیز درج شده است. هرچند این موضوع چندان قابل استناد نیست و حتی اگر این طور باشد هم جای اشکالی ندارد.جهانگیری در این رابطه می گوید: کارتخوان ها یا به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به سازمان امور مالیاتی متصل هستند و برخی صحبت ها در زمینه موضوع کارتخوان برای پزشکان به علت عدم شفافیت یا ناآگاهی از قانون است.

گره خوردن کارتخوان و فرار مالیاتی

البته رستم پور موضوع کارتخوان نداشتن پزشکان را به فرار مالیاتی هم گره زد و در اظهارنظری بیان کرد: اگر پزشکان از کارتخوان استفاده کنند از اتهام فرار مالیاتی مبری خواهند شد. البته برخی رسانه های مجازی به صورت تهدیدآمیز به این مساله نگاه می کنند، اما این کار فرصت مناسبی برای اثبات بی گناهی پزشکان در زمینه فرار مالیاتی است.

فقط سراغ پزشکان نرفتیم

به گفته رستم پور، مجلس شورای اسلامی در زمان تصویب بودجه سال 1398، موضوع کارتخوان پزشکان را بر عهده سازمان امور مالیاتی گذاشته و این سازمان بر اساس تبصره 2 ماده 160 قانون مالیات های مستقیم فقط تا پایان شهریور 1398 برای اعلام فراخوان نصب صندوق برای مشمولان فرصت دارد و در نتیجه بخش های دیگر به جز پزشکان را هم مکلف به نصب کارتخوان می کند.معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی هم در این رابطه می گوید: شفافیت در دستور کار دولت و سازمان امور مالیاتی قرار دارد و بر اساس قانون، سازمان جامع مالیاتی باید تا امسال راه اندازی شده و در کل کشور کامل می شد. برای این کار باید همه بانک های اطلاعاتی به هم متصل شوند. سال گذشته بانک مرکزی ملزم به ارائه اطلاعات تمام مشتریان بانک ها به سازمان امور مالیاتی شد. برخی از حساب های بانکی به کارتخوان هم متصل هستند و از طریق بانک مرکزی به سازمان امور مالیاتی متصل می شوند.

در قانونی که در بودجه سال 1398 آمده بود و برخی داده های نادرست هم ارائه شده بود، در یک کار تبعیض آمیز، جامعه پزشکی را ملزم به استفاده از پایانه های فروشگاهی کردند. این موضوع از ابتدای سال 1398 باید اجرا می شد، اما چون زیرساخت های آن آماده نبود، سازمان امور مالیاتی با سازمان نظام پزشکی و سازمان نظام دامپزشکی مکاتبه انجام داد.وی ادامه می دهد: جامعه پزشکی در این راستا ضمن اینکه به وجود تبعیض اعتراض داشت، اما طبق قانون این همراهی را انجام داد. سازمان نظام پزشکی هم از جامعه پزشکی دعوت کرد که قانون را اجرا کنند. هرچند زیرساخت ها برای اجرای این قانون مشکل دارد، اما به دنبال رفع این مشکلات هستیم. این موضوع هزینه ای برای پزشکان ندارد و از طرفی بانک ها باید این همراهی را با پزشکان داشته باشند.

ضرب الاجل یا جریمه برای نصب کارتخوان

برخی می گویند که برای ماجرای نصب کارتخوان از طرف سازمان امور مالیاتی ضرب الاجل و جریمه ای در نظر گرفته شده، اما جهانگیری معتقد است که این موضوع فقط مربوط به پزشکان نیست. معاون سازمان نظام پزشکی می گوید: ضرب الاجل یا جریمه در زمینه نصب کارتخوان فقط برای پزشکان نیست و برای همه صنوف است. این موضوع در تبصره 2 ماده 169 قانون بودجه به طور شفاف برای همه صنوف الزام شده و 29 صنف قبل از پزشکان این کار را انجام داده اند. یعنی این طور نیست که این قانون فقط مخصوص پزشکان باشد. جریمه در نظر گرفته فقط برای پزشکان نیست و برای همه صنوفی است که قانون را رعایت نکنند.

ضمانت اجرایی نصب کارتخوان

هرچند این قانون در نهایت به نفع مردم و البته ایجاد شفافیت خواهد شد، اما آنچه در این مرحله اهمیت دارد، اجرایی شدن آن است. برای اجرای قانون هم باید ضمانت اجرایی وجود داشته باشد. جهانگیری در این رابطه می گوید: در نظر گرفتن ضمانت اجرایی برای این قانون برعهده سازمان نظام پزشکی نیست، ما فقط می توانیم از جامعه پزشکی درخواست کنیم که قانون را اجرا کنند. این همراهی از طرف سازمان نظام پزشکی انجام شده است. وقتی قانون نوشته می شود، باید ضمانت اجرایی هم برای آن در نظر گرفته شود. وقتی آمار و اطلاعات نادرست در زمینه پزشکان ارائه می شود، تصمیم گیری ها نیز بر اساس همان آمارها انجام می شود.

نامه ظفرقندی به سازمان امور مالیاتی

در ادامه ماجرای کارتخوان پزشکان، قضیه نامه معروف ظفرقندی به سازمان امور مالیاتی هم پیش آمد. نامه ای که با واکنش های زیادی در فضای مجازی مواجه شد و بسیاری از این نامه تعبیر کردند که سازمان نظام پزشکی به دنبال برگزاری کلاس آموزشی برای پزشکان جهت استفاده از کارتخوان است. ظفرقندی در این نامه که به تاریخ 26 مرداد 98 صادر شد، نوشت: بازگشت به اطلاعیه دعوت از صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی و داروسازی جهت برگزاری دوره آموزشی مرتبط با نحوه راه اندازی و ثبت پایانه های فروشگاهی مذکور به صورت الکترونیکی، نظر به اهمیت موضوع و ضرورت آموزش و هماهنگی لازم به استحضار می رساند در اطلاعیه مذکور آغاز ثبت نام اعضا از 22 مردادماه 1398 اعلام شده، در حالی که نامه فوق الذکر و درخواست اطلاع رسانی از سازمان نظام پزشکی، 23 مردادماه شماره گذاری شده و 26 مردادماه ساعت 9 صبح از طریق فاکس به این سازمان ارسال شده است. در حالی که ثبت نام تا 26 مردادماه و کلاس ها از روز 27 مردادماه آغاز خواهد شد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در این نامه به موضوع فراهم نبودن زیرساخت ها در سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی هم اشاره کرد و نوشته است: با توجه به گزارش های واصله و مراجعات مکرر همکاران به علت فراهم نبودن زیرساخت لازم در سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی و نبود امکان ثبت اکثر کارتخوان ها به دلیل اشکالات فنی و با عنایت به روز تعطیل میان هفته به مناسبت عید سعید غدیر و مسافرت بسیاری از همکاران در این روزها و نبود هماهنگی قبلی با اعضای سازمان نظام پزشکی در این خصوص، به نظر می رسد ضمن نبود امکان اطلاع رسانی کافی، امکان بهره برداری از طرح آموزش فوق الذکر میسر نخواهد شد. خصوصا اینکه مطابق حقوق شهروندی آموزش رعایت قوانین به مالیات دهندگان می بایست به شکل رایگان انجام شود.

در این نامه ظفرقندی از رئیس سازمان امور مالیاتی خواسته که تا زمان امکان ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروش(کارتخوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور و آشنایی اولیه مودیان فوق با روند ثبت کارتخوان و استفاده از آن، روند این کار به تعویق بیفتد تا در این فرصت با هماهنگی لازم و آموزش مناسب، اطلاع رسانی ها انجام شود.هرچند این نامه در فضای مجازی به خرید وقت سازمان نظام پزشکی از سازمان امور مالیاتی تعبیر شد، اما حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در این رابطه گفت: در این نامه نوشته نشده که روند نصب و استفاده از کارتخوان را به ما آموزش بدهید، بلکه در این نامه نوشته شده که چگونه کارتخوان در سامانه مالیاتی باید ثبت شود.

بقالی و میوه فروشی کارتخوان معمولی دارند که به سامانه امور مالیاتی متصل نیست. در زمینه ثبت کارتخوان در سامانه امور مالیاتی به آموزش نیاز است.کرمانپور بیان کرد: در این زمینه بسیاری از زیرساخت ها آماده نیست. به طور مثال اگر پزشک بخواهد وجه را به بیمار عودت بدهد، چگونه باید این کار را انجام دهد. منظور از آموزش همین اتصال کارتخوان به سامانه امور مالیاتی است و افرادی که طنازی می کنند باید نامه را دوباره بخوانند، زیرا بین نصب و ثبت تفاوت وجود دارد.از طرفی به نظر می رسد روش های آموزش ثبت کارتخوان در جهان دیجیتال امروز به مراتب ساده تر از گذشته است و شاید سازمان نظام پزشکی می توانست از روش های دیگری مانند ارائه فایل های ویدئویی به پزشکان این آموزش ها را ارائه کند تا دیگر نیازی به خرید وقت از سازمان امور مالیاتی نباشد.

ضرورت وجود تعامل دوسویه

به هر حال الزام پزشکان به نصب و حتی ثبت کارتخوان نیازمند تعاملی دوسویه است. تعاملی که از طرفی مطالبه عمومی و بیماران است و از طرف دیگر پزشکان باید به این نیاز پاسخ دهند. اجبار و الزام تا حدی پاسخ می دهد، اما اگر قرار باشد این الزام به مرز تهدید برسد، واکنش های نامناسب از طرف صنف به همراه خواهد داشت که نتیجه آن عدم همراهی است. این واکنش ها از طرف پزشکان در برابر قانونی که شاید در شیوه اجرا مشکل داشته باشد، می تواند نتیجه نه چندان مناسبی در برخورد با بیماران داشته باشد و کسی که از این فرآیند که قرار است به نفع مردم باشد، آسیب می بیند، دقیقا خود مردم خواهند بود. بنابراین بهتر است سازمان امور مالیاتی و حتی بانک مرکزی تعامل بیشتری با جامعه پزشکی داشته باشد تا این اقدام به سود مردم تمام شود.

منبع: منبع بالا مطالب مرتبط جزییات طرح الزام پزشکان به نصب کارتخوان بانکی کارتخوان های بانکی از سال آینده مشمول مالیات می شوند
منبع خبر : سرمد نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «سرمد نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
نرم افزار   بیمار   لایحه بودجه   قانون بودجه   مراکز درمانی   سازمان نظام پزشکی   مشاغل   قانون مالیات های مستقیم   دامپزشکان   کارتخوان   مجازی   مجوز فعالیت   عادلانه   اسفند   پزشک   مکلف   کارتخوان ها   رستم   مرکز درمانی   پایانه   علی رستم پور   مجلس شورای اسلامی   معاون فنی   پیراپزشک   پزشکان   جامعه پزشکی   داروسازی   درمان و آموزش پزشکی   محمد رضا ظفرقندی   سازمان امور مالیاتی  
اخبار مرتبط
مالیات پزشکان به کجا رسید؟ / لزوم فعال سازی جرایم برای پزشکانی که به قانون تمکین نکردند
اقتصاد آنلاین ایران
لزوم فعال سازی جرایم برای پزشکانی که به قانون تمکین نکردند
ایران خبر
جریمه سنگین مالیاتی در انتظار پرشکان بدون کارتخوان است
ایرنا
چند برابر شدن تمکین مردم در پرداخت مالیات
اتاق خبر
افزایش قیمت رسمی یورو و پوند/آخرین وضعیت سود مصوبه شرکت های سهام عدالت برای امسال
شبستان
از خریداران ارز و سکه مالیات دریافت خواهد شد؟
تیتر20
بارگذاری اطلاعات خریداران ارز و سکه در سامانه مالیات، مالیات بر عایدی سرمایه در راه مجلس
اقتصادگردان
تمکین مردم در پرداخت مالیات چند برابر خواهد شد
میزان
بارگذاری اطلاعات خریداران ارز و سکه در سامانه مالیات
اخبار بانک
چند برابر شدن تمکین مردم در پرداخت مالیات با جمع آوری دقیق اطلاعات/ چرا رفتار تبعیض آمیز
آرا نیوز
چند برابر شدن تمکین مردم در پرداخت مالیات با جمع آوری دقیق اطلاعات
تسنیم
بارگذاری اطلاعات خریداران ارز و سکه در سامانه مالیاتی
مهر نیوز
مالیات باید بر اساس درآمد های واقعی مردم وصول شود
شبستان
واقعی شدن مالیات اصناف با شفافیت اطلاعات مالی/ تامین اجتماعی کمر تولیدکنندگان را شکسته است
فارس
واقعی سازی مالیات با اخذ اطلاعات شفاف درآمدی
باشگاه خبرنگاران
استنکاف چشمگیر و دور از انتظار پزشکان از اجرای قانون!
تابناک
چالش های کارت خوان پزشکان
ملیت
چراغ زرد امور مالیاتی به پزشکان برای نصب کارتخوان
شفا آنلاین
چراغ زرد به پزشکان برای نصب کارتخوان
بهار نیوز
گاف عجیب رئیس نظام پزشکی با شرط گذاشتن برای اجرای قانون!
تابناک
آیا پزشکان نمی توانند با کارتخوان کار کنند؟
ایرنا
درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان +تصاویر
شعار سال
3 ضرورت تسریع در راه اندازی کارتخوان مطب پزشکان
تابناک
درخواست عجیب نظام پزشکی سوژه کاربران فضای مجازی شد+تصاویر
صراط
حمله توئیتری به درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان
خبرگزاری دانشجو
شوخی کاربران فضای مجازی با پزشکانی که بلد نیستند از پوز استفاده کنند
خبرآنلاین
ماجرای مهلت پزشکان برای آموزش استفاده از پوز درفضای مجازی
خبرآنلاین
کارتخوان پزشکان، ماموریت نیمه کاره
ایرنا
شکاف مالیاتی 85 درصدی جامعه پزشکی
ایرنا
درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان سوژه کاربران فضای مجازی شد+تصاویر
فارس
نظام پزشکی: بلد نیستیم با کارتخوان کار کنیم!
جهان نیوز
نظام پزشکی: مهلت بدهید کارتخوان را یاد بگیریم!
جوان آنلاین
پزشکان همدان کارتخوان دارند؟
ایسنا
ویزیت به همراه پول نقد/ فرار مالیاتی از جنس پزشکی
آناج
پزشکان برای نصب کارتخوان تنها 5 روز دیگر فرصت دارند
الف
پزشکان برای نصب کارتخوان تنها5روز دیگر فرصت دارند
دنیای اقتصاد
توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می اندازند
ملیت
پزشکان 5 روز تا نصب کارتخوان مهلت دارند
خراسان تایمز
10 هزار برگ تشخیص مالیاتی در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد
ایرنا
توپی که پزشکان به زمین مشاغل «گردن کلفت » دیگر می اندازند
الف
اخبار مرتبط
bltاقتصاد آنلاین ایران : مالیات پزشکان به کجا رسید؟ / لزوم فعال سازی جرایم برای پزشکانی که به قانون تمکین نکردند
bltایران خبر : لزوم فعال سازی جرایم برای پزشکانی که به قانون تمکین نکردند
bltایرنا : جریمه سنگین مالیاتی در انتظار پرشکان بدون کارتخوان است
bltاتاق خبر : چند برابر شدن تمکین مردم در پرداخت مالیات
bltشبستان : افزایش قیمت رسمی یورو و پوند/آخرین وضعیت سود مصوبه شرکت های سهام عدالت برای امسال
bltتیتر20 : از خریداران ارز و سکه مالیات دریافت خواهد شد؟
bltاقتصادگردان : بارگذاری اطلاعات خریداران ارز و سکه در سامانه مالیات، مالیات بر عایدی سرمایه در راه مجلس
bltمیزان : تمکین مردم در پرداخت مالیات چند برابر خواهد شد
bltاخبار بانک : بارگذاری اطلاعات خریداران ارز و سکه در سامانه مالیات
bltآرا نیوز : چند برابر شدن تمکین مردم در پرداخت مالیات با جمع آوری دقیق اطلاعات/ چرا رفتار تبعیض آمیز
bltتسنیم : چند برابر شدن تمکین مردم در پرداخت مالیات با جمع آوری دقیق اطلاعات
bltمهر نیوز : بارگذاری اطلاعات خریداران ارز و سکه در سامانه مالیاتی
bltشبستان : مالیات باید بر اساس درآمد های واقعی مردم وصول شود
bltفارس : واقعی شدن مالیات اصناف با شفافیت اطلاعات مالی/ تامین اجتماعی کمر تولیدکنندگان را شکسته است
bltباشگاه خبرنگاران : واقعی سازی مالیات با اخذ اطلاعات شفاف درآمدی
bltتابناک : استنکاف چشمگیر و دور از انتظار پزشکان از اجرای قانون!
bltملیت : چالش های کارت خوان پزشکان
bltشفا آنلاین : چراغ زرد امور مالیاتی به پزشکان برای نصب کارتخوان
bltبهار نیوز : چراغ زرد به پزشکان برای نصب کارتخوان
bltتابناک : گاف عجیب رئیس نظام پزشکی با شرط گذاشتن برای اجرای قانون!
bltایرنا : آیا پزشکان نمی توانند با کارتخوان کار کنند؟
bltشعار سال : درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان +تصاویر
bltتابناک : 3 ضرورت تسریع در راه اندازی کارتخوان مطب پزشکان
bltصراط : درخواست عجیب نظام پزشکی سوژه کاربران فضای مجازی شد+تصاویر
bltخبرگزاری دانشجو : حمله توئیتری به درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان
bltخبرآنلاین : شوخی کاربران فضای مجازی با پزشکانی که بلد نیستند از پوز استفاده کنند
bltخبرآنلاین : ماجرای مهلت پزشکان برای آموزش استفاده از پوز درفضای مجازی
bltایرنا : کارتخوان پزشکان، ماموریت نیمه کاره
bltایرنا : شکاف مالیاتی 85 درصدی جامعه پزشکی
bltفارس : درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان سوژه کاربران فضای مجازی شد+تصاویر
bltجهان نیوز : نظام پزشکی: بلد نیستیم با کارتخوان کار کنیم!
bltجوان آنلاین : نظام پزشکی: مهلت بدهید کارتخوان را یاد بگیریم!
bltایسنا : پزشکان همدان کارتخوان دارند؟
bltآناج : ویزیت به همراه پول نقد/ فرار مالیاتی از جنس پزشکی
bltالف : پزشکان برای نصب کارتخوان تنها 5 روز دیگر فرصت دارند
bltدنیای اقتصاد : پزشکان برای نصب کارتخوان تنها5روز دیگر فرصت دارند
bltملیت : توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می اندازند
bltخراسان تایمز : پزشکان 5 روز تا نصب کارتخوان مهلت دارند
bltایرنا : 10 هزار برگ تشخیص مالیاتی در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد
bltالف : توپی که پزشکان به زمین مشاغل «گردن کلفت » دیگر می اندازند
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.