مخبر - 1398/06/03 - عملیات اجرایی 110 هزار واحد اقدام ملی در هفته دولت

عملیات اجرایی 110 هزار واحد اقدام ملی در هفته دولت
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن گفت: عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی از این طرح در هفته دولت با حضور رئیس جمهور کلنگ زده می شود.
عملیات اجرایی 110 هزار واحد اقدام ملی در هفته دولت

عملیات اجرایی 110 هزار واحد اقدام ملی در هفته دولتبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، با حضور در برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک سیما در تشریح برنامه های وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن، گفت: حدود 60 هزار واحد از این طرح هم زمان با رونمایی آن در سال گذشته توسط رئیس جمهوری آغاز شد و در هفته جاری عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد از این طرح نیز در هفته دولت توسط رئیس جمهور کلنگ زنی می شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: مسائل وزارت راه و شهرسازی به زندگی مردم متصل است، مسکن دغدغه جمعیت زیادی را به خود اختصاص داده است و یکی از اولویت های ما است. مقام معظم رهبری هم بر این موضوع تاکید دارند و در دیدار اخیر هم حوزه مسکن را یکی از عوامل راهگشا برای توسعه و رونق تولید و برون رفت از شرایط کنونی بیان کردند.

اسلامی ادامه داد: رئیس جمهوری هم روی موضوع مسکن تاکید ویژه دارند و تمام سعی ما از بدو ورود این بوده است که بتوانیم جریان سازی پایداری را برای تولید مسکن شکل دهیم. این جمله ای است که از زمانی که برای مجلس برنامه ارائه کردم در همه موارد آن را بیان کردم.

وی توضیح داد: این جمله به این معنا است که برای جامعه هدفمان همواره اعتماد و اطمینانی داشته باشیم. اقشاری که جامعه هدف ما هستند و تکلیف قانونی داریم که زمینه خانه دار شدن آن ها را فراهم کنیم، اعتماد داشته باشند و ما هم اطمینان داشته باشیم که این برنامه محقق می شود و آن ها می توانند در یک پروسه زمانی مشخص صاحبخانه شوند.

وزیر راه و شهرسازی درباره شیوه های تولید مسکن از گذشته تا امروز بیان کرد: حرف زدن کار آسانی است، مهم این است که جامعه هدف خودمان را بشناسیم، از استطاعت جامعه هدف ارزیابی درستی داشته باشیم و مسکنی که عرضه می کنیم با این استطاعت خرید انطباق داشته و اطمینان داشته باشیم که این اتفاق می افتد.

اسلامی درباره جامعه هدف گفت: در سال 97 تعداد ازدواجی که ثبت شده است، طبق مرکز آمار 545 هزار واقعه ازدواج بوده است. فرض کنیم که این رقم ثابت است، هرچند این موضوع یک روند کاهشی دارد، پیش بینی می شود که در 5 سال آینده حداکثر به رقم 500 هزار ازدواج برسیم. بنابراین 500 هزار زوج خانه اولی هستند که نیاز به مسکن دارند.

وی ادامه داد: درصدی از این زوج ها از خانواده هایی هستند و شرایطی دارند که می توانند مسئله مسکن را حل کنند. درصدی باقی می ماند که جامعه هدف ما می شوند و بایستی زمینه خانه دار شدن آن ها را فراهم کنیم. این جامعه هدف را 80 درصد در نظر گرفتیم و آن را در برنامه اقدام ملی گذاشتیم.

عضو کابینه دهم اظهار کرد: چیزی که امروز برای ما حائز اهمیت است، این نیست که تحلیل آماری کنیم، ما در چند سال گذشته تحلیل آماری کردیم، اما با چنین وضعیتی مواجه شدیم. این حرف درست است که حدود 24 میلیون واحد مسکونی و بیش از 22 میلیون خانوار داریم. بر اساس این عدد مشخص است که تعداد خانه ها متجاوز از خانوارها است، اما مسکن از نظر کیفیت، ارزشی و ... قابل انطباق با جامعه ای که نیازمند است نیست، بنابراین باید خانه هایی را مطابق با ضوابط که بین 70 تا 100 متر است را برای این نوع جامعه تدارک بینیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: نکته مهم این است که جامعه متقاضی جغرافیای مشخصی دارد و جایی که زندگی می کنند مشخص است. این موضوع را با توجه به تحلیل آماری که داشتیم شناسایی کردیم و برنامه ریزی برای طرح جامع اقدام ملی مسکن که انجام شد بر اساس همین تحلیل عملکردی است.

اسلامی بیان کرد: حدود 500 هزار واحد مسکن نیمه تمام مسکن مهر داشتیم که به آن سرعت دادیم و رفع موانع کردیم که تکمیل شود و در اختیار مردم قرار بگیرد. از هفته دولت گذشته تا هفته دولت امسال چیزی حدود 150 هزار واحد تحویل مردم شده است و این روندی است که پر شتاب ادامه دارد. با این برنامه، برنامه مدیریتی مان را تنظیم کردیم تا بتوانیم آن ها را تکمیل کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم و در نتیجه بتوانیم به جریان عرضه سالانه 400 هزار واحد برسیم و آن را ثابت نگه داریم. این حرکتی است که اعتماد و اطمینان ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه کسانی که برای ساخت واحدهای طرح اقدام ملی می آیند، هر کسی است که رتبه و صلاحیت ساخت و تولید مسکن دارد و می تواند زمین دریافت کند، گفت: برای سازندگان فراخوان دادیم، آن ها زمین را در اختیار می گیرند، تسهیلاتی هم که در شورای پول و اعتبار تصویب کردیم در اختیار آن ها قرار می گیرد.

به گفته وزیر راه و شهرسازی 80 درصد پول مورد نیاز برای سرمایه گذاری به سازندگان تسهیلات داده می شود و این تسهیلات قابل انتقال به خریداران است، به این معنا که خریدار مسکنی را خریداری می کند که در الگوی مسکن است و می تواند وامی که دارد را در اختیار گیرد و شروع به پرداخت آن کند.

اسلامی در توضیح فعالیت های انجام شده در طرح اقدام ملی تولید مسکن گفت: نزدیک به 60 هزار واحد طرح اقدام ملی از سال گذشته که رئیس جمهوری از این برنامه در وزارت راه و شهرسازی رونمایی کردند، آغاز شد و در دو روز آینده با حضور رئیس جمهوری، 110 هزار واحد را به طور سراسری شروع خواهیم کرد.

وی افزود: بخشی از این پروژه ها شروع شده است، بخشی در مرحله آماده سازی زمین و مراحل دیگر است، شروع هم زمان همه این پروژه ها در سراسر کشور جزو برنامه ای است که در روز سه شنبه اتفاق خواهد افتاد و این پیام را به صورت واضح دارد که ما برای همه شهرهای کشور برای جامعه هدف این پروژه ها را تعریف کردیم، زمین ها را عرضه کردیم و سازندگان آمده اند زمین ها را در اختیار گرفتند و برنامه اجرایی را شروع کرده اند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: این موضوع برای ما از این جهت حائز اهمیت است که این طرح طبق نیازسنجی تعریف شده است، اراضی آن، مکان هایی است که مشکل دسترسی و تاسیسات زیربنایی ندارد. سنجیده، با حوصله و با دقت برنامه ای طراحی شده است که بتوانیم از آن به عنوان برنامه پایدار نام بریم.

اسلامی درباره گران شدن خانه و اجاره ها و روند صعودی آن به رغم ثبات دلار و دیگر مولفه های اقتصادی گفت: باید به این موضع توجه کرد که مسکن مبحثی فرابخشی است و تاثیرات اصلی آن از بحث اقتصاد کلان است و به دلایل زیاد که جای بحث هم دارد، مسکن به عنوان یک کالای سرمایه ای در کشور ما شناخته شده است. با توجه به روندی که در کشور تجربه کردیم و آثاری که شرایط اقتصادی داشته و روند کاهش پول ملی ما را دنبال می کرده است همواره در جامعه این گرایش وجود داشته و دارد که مردم به دلیل حفظ ارزش پول، آن را به کالایی تبدیل کنند که از ارزش آن حفاظت کنند و به دنبال دلار، طلا، زمین، خودرو، مسکن و ... رفته اند و می بینیم مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست.

وی ادامه داد: همان طور که در برنامه تلویزیونی دیگری منحنی های آماری مربوط به مسائل اقتصادی از سال 90 تا 97 را نشان دادیم، روند تورم تجمعی، نرخ دلار، قیمت یک مترمربع زمین، اجاره بها و برنامه های تولید مسکن که توسط دولت ها پایه گذاری شده بود، همه به صورت غلطان بالا رفته بود. از سال 70 تا 97 همه آن ها از هم تبعیت کرده بودند، به این گونه نبود سالی که 1 میلیون مسکن ارائه شده، قیمت مسکن پایین آمده است و این موضوع وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن یک حوزه فرابخشی است، گفت: چیزی که امروز برای ما حائز اهمیت است، این است که بتوانیم شرایطی فراهم کنیم تا عواملی که می تواند قیمت تمام شده متناسبی را به وجود بیاورد و مسکن با قیمت مناسب فراهم کنیم. دولت سازنده و تولید کننده نیست و باید زمینه را فراهم کند و نقش رگولاتوری و نظارتی داشته باشد. باید به شرایط پایدار برسیم و این موضوع تکرار شدنی بوده و یک اتفاق نباشد. زمانی که از جریان سازی صحبت می کنیم، به معنی تکرارپذیری و اعتماد آفرینی است. به همین دلیل بارها گفته ام برای مسکن نیازی به پسوندگذاری نیست و طرح اقدام ملی است.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت دفاع و نیروهای مسلح برای احداث 100 هزار واحد، بیان کرد: با ستاد اجرایی فرمان امام برای احداث 50 هزار واحد تفاهم نامه ای در دست امضا داریم که به زودی امضا و مبادله خواهد شد. آن ها هم زودهنگام در حال شروع کار هستند. همچنین دستگاه هایی که ظرفیت و زمین دارند و خودشان متقاضی دارند، در برنامه قرار دادیم. هرکسی که زمین داشته باشد، طبیعی است که در اولویت می تواند کارش را شروع کند.

اسلامی با بیان اینکه فراخوان داده شده است که هر کس صلاحیت و توان دارد برای احداث مسکن بیاید، ادامه داد:. گفتند که چرا موضوع مشارکت را مطرح کردید، زمین را به ما بدهید و کاری نداشته باشید، جواب این است که خیر چنین کاری نمی کنیم. می خواهیم جامعه هدف صاحبخانه شود.

وزیرراه و شهرسازی در پایان با اشاره به قانون ساماندهی زمین و مسکن، گفت: قانون ساماندهی زمین و مسکن بسیار فاخر و دقیق و موثر است. باید کسانی که توان ساخت و ساز دارند و حرفه ای هستند مشغول به کار شوند، در آن قانون ما حتی مکلف هستیم برای کسانی که می خواهند خانه های استیجاری ایجاد کنند زمین واگذار کنیم. متاسفانه در دوره های گذشته زمین گرفته اند، ساختمان ساخته اند به انتها نرسیده، آمده اند قرداد را از استیجاری تغییر دادند. امروز اعلام می کنم هرکس بیاید زمین بخواهد که خانه بسازد و به مردم اجاره دهد، طبق الگو حتما حمایت می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تفاهم نامه های مختلفی که در زمینه تولید مسکن با نهاد های مختلف از جمله وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح منعقد شده است، بیان کرد: تولید مسکن در کشور برای قشر هدف صورت می گیرد تا بتوانیم بازار مسکن را کنترل کنیم و زمینه را برای خانه دار شدن مردم فراهم کنیم.


منبع خبر : عصر پرس

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   متجاوز   مسکن   خرید آنلاین   وزارت راه و شهرسازی   عملیات اجرایی   مرکز آمار   خانه دار   رئیس جمهور   صاحبخانه   صبح بخیر ایران   واحد مسکونی   واقعه   رونق تولید   تولید مسکن  
اخبار مرتبط
احداث 1080 واحد مسکونی با حضور وزیر راه در شاهین شهر اصفهان آغاز شد
ایرنا
چه کسانی با طرح اقدام ملی مسکن خانه دار می شوند؟
صبح تهران
آرزویی که بی خانمان ها باید به گور ببرند + نمودار
شعار سال
کوچ اجباری "اجاره نشینان" به حاشیه شهرها زیر سایه خلا قانونی/ تغییر جنس بازار مسکن از مصرفی به سرمایه ای موجب رواج سوداگری شد
راه دانا
بازار مسکن در رکود عمیق / کاهش 30درصد قیمت و ادامه آن تا پایان سال/ مردم توان خرید ندارند
روز نو
وزیر دفاع: نیروی انسانی عنصر اصلی تولید قدرت بازدارنگی است
مردمی ها
نیروی انسانی عنصر اصلی تولید قدرت بازدارنگی است
خبرگزاری دفاع مقدس
وزیر دفاع: تولید مسکن یکی از مهمترین دغدغه های دولت است
همشهری آنلاین
شرایط خرید مسکن از دولت
اقتصادگردان
واکنش وزارت شهرسازی به تیتر"مردم خانه بخرند"
صبحانه با خبر
چه کسانی در طرح اقدام ملی می توانند صاحب خانه شوند؟
آریا
چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شوید؟
شعار سال
چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم ؟
جام نیوز
آیا حقو ق بگیران توان خرید مسکن دارند؟
ایران جیب
طرح اقدام ملی برای خانه اولی ها
بانکداری ایرانی
یک حقوق بگیر با چند میلیون تومان می تواند صاحبخانه شود؟
نامه نیوز
نحوه خانه دار شدن در طرح اقدام ملی + جزییات
روز پلاس
آیا حقوق بگیران توان خرید مسکن دارند؟
جهان نیوز
با وجود توقف افزایش قیمت مسکن حقوق بگیران می توانند صاحبخانه شوند؟
اقتصاد نیوز
چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم؟
ایرنا
واکاوی عملکرد دولت در حوزه مسکن
ایرنا
وزیر راه وشهرسازی: به دنبال اعتمادسازی بین دولت، تولیدکنندگان و مردم هستیم
آنا نیوز
بدون لغو تحریمها تحولی در روابط ایران و آمریکا ایجاد نمی شود
رسانیوز
آغاز عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن
رسانیوز
روحانی: بدون دست برداشتن از تحریم تحولی در روابط ایران و آمریکا ایجاد نمی شود
ابنا
وزیر راه:انتظار برای خانه دار شدن کاهش می یابد
صبحانه با خبر
متقاضیان صندوق پس انداز یکم به طرح اقدام ملی مسکن متصل می شوند
شبستان
تحولات مثبت کلیدش در اختیار واشنگتن است/ بدون برگشت از تحریم، قفل تعامل با ایران باز نخواهد شد
راه امروز
آغاز ساخت 110 هزار واحد مسکونی در پنج استان
ایران آنلاین
روحانی: هرگونه تحول در رفتار ما از توبه تحریم کنندگان آغاز می شود
ایران آنلاین
انتظار برای خانه دارشدن در شهرهابه کمترازسه سال کاهش می یابد
بولتن نیوز
ساخت 110 هزار واحد مسکونی با دستور رئیس جمهور
پول نیوز
وزیر راه: امید به خانه دار شدن را به زیر 10 سال می رسانیم
اخرین نیوز
وزیر راه و شهرسازی: امید به خانه دار شدن را به زیر 10 سال می رسانیم
نصف جهان
ایجاد 130 هزار اشتغال پایدار
صدا و سیما
تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن را به صندوق پس انداز یکم متصل می کنیم
خبرگزاری دانشجو
انتظار برای خانه دار شدن در شهر ها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
رویداد 24
اسلامی: انتظار برای خانه دار شدن در شهرها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
پانا
آغاز عملیات ساخت 110 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن
آریا
انتظار برای خانه دار شدن در شهرها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
ایران اکونومیست
اخبار مرتبط
bltایرنا : احداث 1080 واحد مسکونی با حضور وزیر راه در شاهین شهر اصفهان آغاز شد
bltصبح تهران : چه کسانی با طرح اقدام ملی مسکن خانه دار می شوند؟
bltشعار سال : آرزویی که بی خانمان ها باید به گور ببرند + نمودار
bltراه دانا : کوچ اجباری "اجاره نشینان" به حاشیه شهرها زیر سایه خلا قانونی/ تغییر جنس بازار مسکن از مصرفی به سرمایه ای موجب رواج سوداگری شد
bltروز نو : بازار مسکن در رکود عمیق / کاهش 30درصد قیمت و ادامه آن تا پایان سال/ مردم توان خرید ندارند
bltمردمی ها : وزیر دفاع: نیروی انسانی عنصر اصلی تولید قدرت بازدارنگی است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : نیروی انسانی عنصر اصلی تولید قدرت بازدارنگی است
bltهمشهری آنلاین : وزیر دفاع: تولید مسکن یکی از مهمترین دغدغه های دولت است
bltاقتصادگردان : شرایط خرید مسکن از دولت
bltصبحانه با خبر : واکنش وزارت شهرسازی به تیتر"مردم خانه بخرند"
bltآریا : چه کسانی در طرح اقدام ملی می توانند صاحب خانه شوند؟
bltشعار سال : چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شوید؟
bltجام نیوز : چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم ؟
bltایران جیب : آیا حقو ق بگیران توان خرید مسکن دارند؟
bltبانکداری ایرانی : طرح اقدام ملی برای خانه اولی ها
bltنامه نیوز : یک حقوق بگیر با چند میلیون تومان می تواند صاحبخانه شود؟
bltروز پلاس : نحوه خانه دار شدن در طرح اقدام ملی + جزییات
bltجهان نیوز : آیا حقوق بگیران توان خرید مسکن دارند؟
bltاقتصاد نیوز : با وجود توقف افزایش قیمت مسکن حقوق بگیران می توانند صاحبخانه شوند؟
bltایرنا : چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم؟
bltایرنا : واکاوی عملکرد دولت در حوزه مسکن
bltآنا نیوز : وزیر راه وشهرسازی: به دنبال اعتمادسازی بین دولت، تولیدکنندگان و مردم هستیم
bltرسانیوز : بدون لغو تحریمها تحولی در روابط ایران و آمریکا ایجاد نمی شود
bltرسانیوز : آغاز عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن
bltابنا : روحانی: بدون دست برداشتن از تحریم تحولی در روابط ایران و آمریکا ایجاد نمی شود
bltصبحانه با خبر : وزیر راه:انتظار برای خانه دار شدن کاهش می یابد
bltشبستان : متقاضیان صندوق پس انداز یکم به طرح اقدام ملی مسکن متصل می شوند
bltراه امروز : تحولات مثبت کلیدش در اختیار واشنگتن است/ بدون برگشت از تحریم، قفل تعامل با ایران باز نخواهد شد
bltایران آنلاین : آغاز ساخت 110 هزار واحد مسکونی در پنج استان
bltایران آنلاین : روحانی: هرگونه تحول در رفتار ما از توبه تحریم کنندگان آغاز می شود
bltبولتن نیوز : انتظار برای خانه دارشدن در شهرهابه کمترازسه سال کاهش می یابد
bltپول نیوز : ساخت 110 هزار واحد مسکونی با دستور رئیس جمهور
bltاخرین نیوز : وزیر راه: امید به خانه دار شدن را به زیر 10 سال می رسانیم
bltنصف جهان : وزیر راه و شهرسازی: امید به خانه دار شدن را به زیر 10 سال می رسانیم
bltصدا و سیما : ایجاد 130 هزار اشتغال پایدار
bltخبرگزاری دانشجو : تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن را به صندوق پس انداز یکم متصل می کنیم
bltرویداد 24 : انتظار برای خانه دار شدن در شهر ها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
bltپانا : اسلامی: انتظار برای خانه دار شدن در شهرها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
bltآریا : آغاز عملیات ساخت 110 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن
bltایران اکونومیست : انتظار برای خانه دار شدن در شهرها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.