مخبر - 1398/06/03 - اسلامی: عملیات اجرایی احداث 110 هزار واحد مسکن آغاز می شود

اسلامی: عملیات اجرایی احداث 110 هزار واحد مسکن آغاز می شود
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن گفت: کلنگ عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی از طرح اقدام ملی در هفته دولت با حضور رئیس جمهوری زده می شود.
اسلامی: عملیات اجرایی احداث 110 هزار واحد مسکن آغاز می شود

به گزارش روز یکشنبه وزارت راه و شهرسازی، «محمد اسلامی» افزود: حدود 60 هزار واحد از این طرح همزمان با رونمایی آن در سال گذشته توسط رئیس جمهوری آغاز شد و در هفته جاری عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد از این طرح کلنگ زنی می شود.

وی با بیان اینکه مسائل وزارت راه و شهرسازی به زندگی مردم متصل است و مسکن دغدغه جمعیت زیادی را به خود اختصاص داده است و یکی از اولویت های ما است، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب هم بر این موضوع تاکید دارند و در دیدار اخیر هم حوزه مسکن را یکی از عوامل راهگشا برای توسعه و رونق تولید و برون رفت از شرایط کنونی بیان کردند.

اسلامی ادامه داد: رئیس جمهوری هم روی موضوع مسکن تاکید ویژه دارند و همه سعی ما از زمان ورود این بوده که بتوانیم جریان سازی پایداری را برای تولید مسکن شکل دهیم.

وی توضیح داد: این جمله به این معنی است که برای جامعه هدفمان همواره اعتماد و اطمینانی داشته باشیم، یعنی اقشاری که جامعه هدف ما هستند و تکلیف قانونی داریم که زمینه خانه دار شدن آنان را فراهم کنیم، اعتماد داشته باشند و ما هم اطمینان داشته باشیم که این برنامه محقق می شود و آنان می توانند در زمانی مشخص صاحبخانه شوند.

وزیر راه و شهرسازی درباره شیوه های تولید مسکن از گذشته تا امروز بیان کرد: حرف زدن کار آسانی است، مهم این است که جامعه هدف خودمان را بشناسیم، از استطاعت جامعه هدف ارزیابی درستی داشته باشیم و مسکنی که عرضه می کنیم با این استطاعت خرید انطباق داشته و اطمینان داشته باشیم که این اتفاق می افتد.

اسلامی درباره جامعه هدف گفت: پارسال مطابق اطلاعات مرکز آمار ایران، 545 هزار ازدواج اتفاق افتاد و اگر فرض کنیم که این رقم ثابت باشد پیش بینی می شود که در پنج سال آینده حداکثر به رقم 500 هزار ازدواج برسیم و بنابراین این تعداد زوج خانه اولی نیاز به مسکن دارند.

وی ادامه داد: درصدی از این زوج ها می توانند مساله مسکن را حل کنند، اما درصدی باقی می مانند که جامعه هدف ما می شوند و باید زمینه خانه دار شدن آنان را فراهم کنیم؛ این جامعه هدف را 80 درصد در نظر گرفتیم و آن را در برنامه اقدام ملی قرار دادیم.

این عضو کابینه دولت با اشاره به وجود نزدیک به 24 میلیون واحد مسکونی و بیش از 22 میلیون خانوار در کشور، اظهار داشت: هرچند تعداد خانه ها بیشتر از شمار خانوارها است، اما مسکن از نظر کیفیت، ارزشی و غیره قابل انطباق با جامعه ای که نیازمند است نیست، بنابراین باید خانه هایی را مطابق با ضوابط که بین 70 تا 100 متر است را برای این نوع جامعه تدارک دید.

وزیر راه و شهرسازی افزود: حدود 500 هزار واحد مسکن نیمه تمام مسکن مهر وجود داشت که به تکمیل آنها سرعت دادیم تا در اختیار مردم قرار بگیرد. از هفته دولت گذشته تا هفته دولت امسال نزدیک به 150 هزار واحد تحویل مردم شده است و این روندی است که پر شتاب ادامه دارد.

اسلامی بیان داشت: برنامه ریزی شده تا به جریان عرضه سالیانه 400 هزار واحدی برسیم و آن را ثابت نگه داریم و این حرکتی است که اعتماد و اطمینان ایجاد می کند.

وی خاطرنشان کرد: هر کس که رتبه و صلاحیت ساخت و تولید مسکن دارد و می تواند زمین دریافت کند، قادر به حضور در طرح اقدام ملی خواهد بود؛ در این پیوند برای سازندگان فراخوان دادیم، آنان زمین را در اختیار می گیرند و تسهیلاتی که در شورای پول و اعتبار تصویب شده در اختیارشان قرار می گیرد.

به گفته این مقام مسئول، 80 درصد پول مورد نیاز برای سرمایه گذاری به سازندگان تسهیلات داده می شود و این تسهیلات قابل انتقال به خریداران است، به این معنی که خریدار مسکنی را خریداری می کند که در الگوی مسکن است و می تواند وامی که دارد را در اختیار بگیرد و شروع به پرداخت آن کند.

وی ادامه داد: بخشی از این پروژه ها آغاز شده، بخشی در مرحله آماده سازی زمین و مراحل دیگر است و شروع همزمان همه این پروژه ها در سراسر کشور در روز سه شنبه اتفاق خواهد افتاد و این پیام را به صورت واضح دارد که ما برای همه شهرهای کشور برای جامعه هدف این پروژه ها را تعریف کردیم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این طرح طبق نیازسنجی تعریف شده، اراضی آن در مکان هایی واقع شده که مشکل دسترسی و تاسیسات زیربنایی ندارد تا بتوانیم از آن به عنوان برنامه ای پایدار نام ببریم.

گران شدن خانه و اجاره بها

اسلامی، درباره گران شدن خانه و اجاره ها و روند صعودی آن با وجود ثبات دلار و دیگر مولفه های اقتصادی، گفت: مسکن مبحثی فرابخشی است و به دلایل زیادی به عنوان یک کالای سرمایه ای در کشور شناخته شده است.

وی اضافه کرد: از سال 90 تا 97 روند تورم تجمعی، نرخ دلار، قیمت یک مترمربع زمین، اجاره بها و برنامه های تولید مسکن که توسط دولت ها پایه گذاری شده بود، همه به صورت غلطان بالا رفته و این طور نبوده سالی که یک1 میلیون واحد مسکن ارائه شده، قیمت مسکن پایین آمده باشد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت سازنده و تولید کننده نیست و باید زمینه را فراهم کند و نقش رگولاتوری و نظارتی داشته باشد تا باید به شرایط پایدار برسیم و این موضوع تکرار شدنی بوده و یک اتفاق نباشد.

ساخت 100 هزار واحد با همکاری وزارت دفاع

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت دفاع و نیروهای مسلح برای ساخت 100 هزار واحد، بیان کرد: با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای ساخت 50 هزار واحد مسکونی تفاهم نامه ای در دست امضا داریم که به زودی امضا و مبادله خواهد شد.

اسلامی ادامه داد: دستگاه هایی که ظرفیت و زمین داشته و خودشان متقاضی دارند، در برنامه قرار داده ایم و هرکسی که زمین داشته باشد در اولویت قرار گرفته و می تواند کارش را شروع کند.

اسلامی با بیان اینکه فراخوان داده شده است که هر کس صلاحیت و توان دارد برای احداث مسکن بیاید، ادامه داد:. گفتند که چرا موضوع مشارکت را مطرح کردید، زمین را به ما بدهید و کاری نداشته باشید، جواب این است که خیر چنین کاری نمی کنیم. می خواهیم جامعه هدف صاحبخانه شود.

وزیر راه و شهرسازی در پایان با اشاره به قانون ساماندهی زمین و مسکن، گفت: این قانون بسیار فاخر، دقیق و موثر است، باید کسانی که توان ساخت و ساز دارند و حرفه ای هستند مشغول به کار شوند، در آن قانون ما حتی مکلف هستیم برای کسانی که می خواهند خانه های استیجاری ایجاد کنند زمین واگذار کنیم.

وی با اشاره به تفاهم نامه های مختلفی که در زمینه تولید مسکن با نهادهای مختلف از جمله وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح منعقد شده، بیان کرد: تولید مسکن در کشور برای قشر هدف انجام می شود تا بتوانیم بازار مسکن را کنترل کنیم و زمینه را برای خانه دار شدن مردم فراهم کنیم.

منبع خبر : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   مسکن مهر   تسهیلات   خانوار   شورای پول و اعتبار   مسکن   خرید آنلاین   وزارت راه و شهرسازی   عملیات اجرایی   خانه دار   رئیس جمهور   کلنگ زنی   کابینه دولت   صاحبخانه   واحد مسکونی   خریدار خارجی   سرمایه گذاری   پیش بینی   رونق تولید   تولید مسکن  
اخبار مرتبط
سراب خرید خانه با وام
اقتصادگردان
انبوه سازان خواستار افزایش تسهیلات مسکن هستند
عصر مالی
انبوه سازان مسکن افزایش تسهیلات میخواهند
بازار نیوز
انبوه سازان خواستار افزایش تسهیلات مسکن شدند
ایرنا
انتقاد نماینده مجلس از تجمیع وام ازدواج با وام مسکن یکم
نماینده
چه کسانی با طرح اقدام ملی مسکن خانه دار می شوند؟
حزب الله نیوز
تولید مسکن روی ریل اصلاحات قرار گرفت
ایسنا
شرایط خرید مسکن از دولت
اقتصادگردان
وزیر دفاع: تولید مسکن یکی از مهمترین دغدغه های دولت است
ایرنا
چه کسانی در طرح اقدام ملی می توانند صاحب خانه شوند؟
آریا
چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شوید؟
شعار سال
چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم ؟
جام نیوز
آغاز اجرای پروژه 600 واحدی آیمان از روز سه شنبه
بانکداری ایرانی
طرح اقدام ملی برای خانه اولی ها
بانکداری ایرانی
نحوه خانه دار شدن در طرح اقدام ملی + جزییات
روز پلاس
چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم؟
ایرنا
گروه های هدف ، دو ساله خانه دار می شوند
جام نیوز
وزیر راه: گروه های هدف، دو ساله خانه دار می شوند
ایران اکونومیست
خبر خوش وزیر راه و شهرسازی در خصوص "مسکن"
فانوس نیوز
گروه های هدف دو ساله خانه دار می شوند
ایرنا
اسلامی: گروه های هدف، 2 ساله خانه دار می شوند
دنیای اقتصاد
گروه های هدف، دو ساله خانه دار می شوند
ایسنا
گرو ههای هدف دو ساله خانه دار می شوند
ایران آنلاین
طرح اقدام ملی مسکن؛ آیا با اجرای چنین طرح هایی قیمت مسکن کاهش می یابد؟
فرارو
عملیات اجرایی احداث 7هزار واحد مسکونی در هرمزگان آغاز شد
شهر فردا
واکاوی عملکرد دولت در حوزه مسکن
ایرنا
وزیر راه وشهرسازی: به دنبال اعتمادسازی بین دولت، تولیدکنندگان و مردم هستیم
آنا نیوز
آغاز عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن
رسانیوز
وزیر راه:انتظار برای خانه دار شدن کاهش می یابد
صبحانه با خبر
متقاضیان صندوق پس انداز یکم به طرح اقدام ملی مسکن متصل می شوند
شبستان
آغاز ساخت 110 هزار واحد مسکونی در پنج استان
ایران آنلاین
انتظار برای خانه دارشدن در شهرهابه کمترازسه سال کاهش می یابد
بولتن نیوز
ساخت 110 هزار واحد مسکونی با دستور رئیس جمهور
پول نیوز
وزیر راه: امید به خانه دار شدن را به زیر 10 سال می رسانیم
اخرین نیوز
وزیر راه و شهرسازی: امید به خانه دار شدن را به زیر 10 سال می رسانیم
نصف جهان
ایجاد 130 هزار اشتغال پایدار
صدا و سیما
تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن را به صندوق پس انداز یکم متصل می کنیم
خبرگزاری دانشجو
انتظار برای خانه دار شدن در شهر ها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
رویداد 24
اسلامی: انتظار برای خانه دار شدن در شهرها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
پانا
انتظار برای خانه دار شدن در شهرها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
ایران اکونومیست
اخبار مرتبط
bltاقتصادگردان : سراب خرید خانه با وام
bltعصر مالی : انبوه سازان خواستار افزایش تسهیلات مسکن هستند
bltبازار نیوز : انبوه سازان مسکن افزایش تسهیلات میخواهند
bltایرنا : انبوه سازان خواستار افزایش تسهیلات مسکن شدند
bltنماینده : انتقاد نماینده مجلس از تجمیع وام ازدواج با وام مسکن یکم
bltحزب الله نیوز : چه کسانی با طرح اقدام ملی مسکن خانه دار می شوند؟
bltایسنا : تولید مسکن روی ریل اصلاحات قرار گرفت
bltاقتصادگردان : شرایط خرید مسکن از دولت
bltایرنا : وزیر دفاع: تولید مسکن یکی از مهمترین دغدغه های دولت است
bltآریا : چه کسانی در طرح اقدام ملی می توانند صاحب خانه شوند؟
bltشعار سال : چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شوید؟
bltجام نیوز : چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم ؟
bltبانکداری ایرانی : آغاز اجرای پروژه 600 واحدی آیمان از روز سه شنبه
bltبانکداری ایرانی : طرح اقدام ملی برای خانه اولی ها
bltروز پلاس : نحوه خانه دار شدن در طرح اقدام ملی + جزییات
bltایرنا : چگونه در طرح اقدام ملی مسکن صاحبخانه شویم؟
bltجام نیوز : گروه های هدف ، دو ساله خانه دار می شوند
bltایران اکونومیست : وزیر راه: گروه های هدف، دو ساله خانه دار می شوند
bltفانوس نیوز : خبر خوش وزیر راه و شهرسازی در خصوص "مسکن"
bltایرنا : گروه های هدف دو ساله خانه دار می شوند
bltدنیای اقتصاد : اسلامی: گروه های هدف، 2 ساله خانه دار می شوند
bltایسنا : گروه های هدف، دو ساله خانه دار می شوند
bltایران آنلاین : گرو ههای هدف دو ساله خانه دار می شوند
bltفرارو : طرح اقدام ملی مسکن؛ آیا با اجرای چنین طرح هایی قیمت مسکن کاهش می یابد؟
bltشهر فردا : عملیات اجرایی احداث 7هزار واحد مسکونی در هرمزگان آغاز شد
bltایرنا : واکاوی عملکرد دولت در حوزه مسکن
bltآنا نیوز : وزیر راه وشهرسازی: به دنبال اعتمادسازی بین دولت، تولیدکنندگان و مردم هستیم
bltرسانیوز : آغاز عملیات اجرایی ساخت 110 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن
bltصبحانه با خبر : وزیر راه:انتظار برای خانه دار شدن کاهش می یابد
bltشبستان : متقاضیان صندوق پس انداز یکم به طرح اقدام ملی مسکن متصل می شوند
bltایران آنلاین : آغاز ساخت 110 هزار واحد مسکونی در پنج استان
bltبولتن نیوز : انتظار برای خانه دارشدن در شهرهابه کمترازسه سال کاهش می یابد
bltپول نیوز : ساخت 110 هزار واحد مسکونی با دستور رئیس جمهور
bltاخرین نیوز : وزیر راه: امید به خانه دار شدن را به زیر 10 سال می رسانیم
bltنصف جهان : وزیر راه و شهرسازی: امید به خانه دار شدن را به زیر 10 سال می رسانیم
bltصدا و سیما : ایجاد 130 هزار اشتغال پایدار
bltخبرگزاری دانشجو : تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن را به صندوق پس انداز یکم متصل می کنیم
bltرویداد 24 : انتظار برای خانه دار شدن در شهر ها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
bltپانا : اسلامی: انتظار برای خانه دار شدن در شهرها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
bltایران اکونومیست : انتظار برای خانه دار شدن در شهرها به کمتر از سه سال کاهش می یابد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.