مخبر - 1398/06/01 - کارتخوان پزشکان، ماموریت نیمه کاره

کارتخوان پزشکان، ماموریت نیمه کاره
تهران- ایرنا- ماجرای کارتخوان پزشکان یکی دو سالی می شود که داغ شده است. موضوعی که در ابتدای راه یک مطالبه مردمی از پزشکان به عنوان یک صنف پر مراجعه بود و به مرور تبدیل به وسیله ای برای تخریب جامعه پزشکی شد. حتی موضوع کارتخوان را به بحث فرار مالیاتی نیز گره زدند و این دو قضیه را به موازت هم پیش ...
کارتخوان پزشکان، ماموریت نیمه کاره

واقعیت این است که بسیاری از پزشکان از کارتخوان استفاده می کنند و قانون برای آن دسته از پزشکانی که در مطب خود کارتخوان ندارند هم الزام قانونی قرار داده است. هرچند در ابتدای این مطالبه عمومی، وجود کارتخوان در مطب پزشکان یک الزام قانونی نبود و بیشتر به اخلاق بر می گشت، اما مجلس شورای اسلامی از ابتدای سال 1398 این الزام قانونی را ایجاد کرد تا پزشکان برای رفاه حال بیماران ملزم به نصب دستگاه کارتخوان در مطب های خود باشند. این موضوع در قالب بند الحاقی تبصره 6 لایحه بودجه سال 1398 توسط مجلس شورای اسلامی مصوب و تاکید شد که تمامی صاحبان حرفه ها و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران یا سازمان نظام دامپزشکی ایران صادر می شود، مکلف هستند در چهارچوب آیین نامه تبصره 2 ماده 169 قانون مالیات های مستقیم مصوب 4 اسفند 1366 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، از ابتدای سال 1398 از دستگاه کارتخوان یا پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

محمد جهانگیری، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در این رابطه به خبرنگار سلامت ایرنا می گوید: الزام قانونی برای نصب کارتخوان در مطب های پزشکان یا مراکز درمانی بر اساس بند «ی» تبصره 6 قانون بودجه سال 1398 برای پزشکان و حرفه های پزشکی وجود دارد.

محمد رضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی هم در نشست خبری اخیر خود با خبرنگاران در همین رابطه گفت: باید توجه کرد که در قانون بودجه سال 1398، جامعه پزشکی ملزم به نصب پایانه های فروشگاهی در مطب شده اند. ما به قانون پایبند هستیم و معتقدیم که هر قانونی باید از مسیر درست اجرا شود. نظرمان این است که همکاران مان در راستای تسهیل کار بیماران از کارتخوان استفاده کنند، اما آنچه مورد اعتراضمان بوده و هست این است که این موضوع باید برای همه صنوف اجرا شود و جدا کردن یک صنف و تبعیض قائل شدن برای یک صنف خاص درست نیست.

واکنش پزشکان به کارتخوان ویژه

ماجرای کارتخوان پزشکان هم در فضای مجازی داغ و هم وسیله ای برای هجمه به این قشر شده است. موضوع تا 14 مرداد هم کش پیدا کرد تا علی رستم پور، مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: صاحبان حرفه ها و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا 23 مرداد 1398 مهلت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی ثبت نام کنند.

اعلانی که با واکنش پزشکان مواجه شد. چون به گفته برخی افراد، کارتخوان هایی که پزشکان ملزم به استفاده از آن شدند با کارتخوان های معمولی متفاوت است و می گویند که هم دستگاه و هم نرم افزار و هم قبض صادره از این دستگاه ها با دستگاه های معمولی فرق دارد. گویا در قبض صادره از این دستگاه ها علاوه بر هزینه خدمات، مشخصات پزشک و مرکز درمانی و شماره مالیاتی مربوطه به هر قبض به همراه بارکد اختصاصی نیز درج شده است. هرچند این موضوع چندان قابل استناد نیست و حتی اگر این طور باشد هم جای اشکالی ندارد.

جهانگیری در این رابطه می گوید: کارتخوان ها یا به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به سازمان امور مالیاتی متصل هستند و برخی صحبت ها در زمینه موضوع کارتخوان برای پزشکان به علت عدم شفافیت یا نا آگاهی از قانون است.

گره خوردن کارتخوان و فرار مالیاتی

البته رستم پور موضوع کارتخوان نداشتن پزشکان را به فرار مالیاتی هم گره زد و در اظهار نظری بیان کرد: اگر پزشکان از کارتخوان استفاده کنند از اتهام فرار مالیاتی مبری خواهند شد. البته برخی رسانه های مجازی به صورت تهدید آمیز به این مساله نگاه می کنند، اما این کار فرصت مناسبی برای اثبات بی گناهی پزشکان در زمینه فرار مالیاتی است.

فقط سراغ پزشکان نرفتیم

به گفته رستم پور، مجلس شورای اسلامی در زمان تصویب بودجه سال 1398، موضوع کارتخوان پزشکان را بر عهده سازمان امور مالیاتی گذاشته و این سازمان بر اساس تبصره 2 ماده 160 قانون مالیات های مستقیم فقط تا پایان شهریور 1398 برای اعلام فراخوان نصب صندوق برای مشمولان فرصت دارد و در نتیجه بخش های دیگر به جز پزشکان را هم مکلف به نصب کارتخوان می کند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی هم در این رابطه می گوید: شفافیت در دستور کار دولت و سازمان امور مالیاتی قرار دارد و بر اساس قانون، سازمان جامع مالیاتی باید تا امسال راه اندازی شده و در کل کشور کامل می شد. برای این کار باید همه بانک های اطلاعاتی به هم متصل شوند. سال گذشته بانک مرکزی ملزم به ارائه اطلاعات تمام مشتریان بانک ها به سازمان امور مالیاتی شد. برخی از حساب های بانکی به کارتخوان هم متصل هستند و از طریق بانک مرکزی به سازمان امور مالیاتی متصل می شوند. در قانونی که در بودجه سال 1398 آمده بود و برخی داده های نادرست هم ارائه شده بود، در یک کار تبعیض آمیز، جامعه پزشکی را ملزم به استفاده از پایانه های فروشگاهی کردند. این موضوع از ابتدای سال 1398 باید اجرا می شد، اما چون زیرساخت های آن آماده نبود، سازمان امور مالیاتی با سازمان نظام پزشکی و سازمان نظام دامپزشکی مکاتبه انجام داد.

وی ادامه می دهد: جامعه پزشکی در این راستا ضمن این که به وجود تبعیض اعتراض داشت، اما طبق قانون این همراهی را انجام داد. سازمان نظام پزشکی هم از جامعه پزشکی دعوت کرد که قانون را اجرا کنند. هرچند زیرساخت ها برای اجرای این قانون مشکل دارد، اما به دنبال رفع این مشکلات هستیم. این موضوع هزینه ای برای پزشکان ندارد و از طرفی بانک ها باید این همراهی را با پزشکان داشته باشند.

ضرب الاجل یا جریمه برای نصب کارتخوان

برخی می گویند که برای ماجرای نصب کارتخوان از طرف سازمان امور مالیاتی ضرب الاجل و جریمه ای در نظر گرفته شده، اما جهانگیری معتقد است که این موضوع فقط مربوط به پزشکان نیست. معاون سازمان نظام پزشکی می گوید: ضرب الاجل یا جریمه در زمینه نصب کارتخوان فقط برای پزشکان نیست و برای همه صنوف است. این موضوع در تبصره 2 ماده 169 قانون بودجه به طور شفاف برای همه صنوف الزام شده و 29 صنف قبل از پزشکان این کار را انجام داده اند. یعنی این طور نیست که این قانون فقط مخصوص پزشکان باشد. جریمه در نظر گرفته فقط برای پزشکان نیست و برای همه صنوفی است که قانون را رعایت نکنند.

ضمانت اجرایی نصب کارتخوان

هرچند این قانون در نهایت به نفع مردم و البته ایجاد شفافیت خواهد شد، اما آنچه در این مرحله اهمیت دارد، اجرایی شدن آن است. برای اجرای قانون هم باید ضمانت اجرایی وجود داشته باشد. جهانگیری در این رابطه می گوید: در نظر گرفتن ضمانت اجرایی برای این قانون بر عهده سازمان نظام پزشکی نیست، ما فقط می توانیم از جامعه پزشکی درخواست کنیم که قانون را اجرا کنند. این همراهی از طرف سازمان نظام پزشکی انجام شده است. وقتی قانون نوشته می شود، باید ضمانت اجرایی هم برای آن در نظر گرفته شود. وقتی آمار و اطلاعات نادرست در زمینه پزشکان ارائه می شود، تصمیم گیری ها نیز بر اساس همان آمارها انجام می شود.

ماجرای نامه ظفرقندی به سازمان امور مالیاتی

در ادامه ماجرای کارتخوان پزشکان، قضیه نامه معروف ظفرقندی به سازمان امور مالیاتی هم پیش آمد. نامه ای که با واکنش های زیادی در فضای مجازی مواجه شد و بسیاری از این نامه تعبیر کردند که سازمان نظام پزشکی به دنبال برگزاری کلاس آموزشی برای پزشکان جهت استفاده از کارتخوان است.

ظفرقندی در این نامه که به تاریخ 26 مرداد 98 صادر شد، نوشت: بازگشت به اطلاعیه دعوت از صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی و داروسازی جهت برگزاری دوره آموزشی مرتبط با نحوه راه اندازی و ثبت پایانه های فروشگاهی مذکور به صورت الکترونیکی، نظر به اهمیت موضوع و ضرورت آموزش و هماهنگی لازم به استحضار می رساند در اطلاعیه مذکور آغاز ثبت نام اعضا از 22 مرداد ماه 1398 اعلام شده، در حالی که نامه فوق الذکر و درخواست اطلاع رسانی از سازمان نظام پزشکی، 23 مرداد ماه شماره گذاری شده و 26 مرداد ماه ساعت 9 صبح از طریق فاکس به این سازمان ارسال شده است. در حالی که ثبت نام تا 26 مرداد ماه و کلاس ها از روز 27 مرداد ماه آغاز خواهد شد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در این نامه به موضوع فراهم نبودن زیرساخت ها در سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی هم اشاره کرد و نوشته است: با توجه به گزارش های واصله و مراجعات مکرر همکاران به علت فراهم نبودن زیرساخت لازم در سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی و نبود امکان ثبت اکثر کارتخوان ها به دلیل اشکالات فنی و با عنایت به روز تعطیل میان هفته به مناسبت عید سعید غدیر و مسافرت بسیاری از همکاران در این روزها و نبود هماهنگی قبلی با اعضای سازمان نظام پزشکی در این خصوص، به نظر می رسد ضمن نبود امکان اطلاع رسانی کافی، امکان بهره برداری از طرح آموزش فوق الذکر میسر نخواهد شد. خصوصا این که مطابق حقوق شهروندی آموزش رعایت قوانین به مالیات دهندگان می بایست به شکل رایگان انجام شود.

در این نامه ظفرقندی از رئیس سازمان امور مالیاتی خواسته که تا زمان امکان ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروش (کارتخوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور و آشنایی اولیه مودیان فوق با روند ثبت کارتخوان و استفاده از آن، روند این کار به تعویق بیفتد تا در این فرصت با هماهنگی لازم و آموزش مناسب، اطلاع رسانی ها انجام شود.

هرچند این نامه در فضای مجازی به خرید وقت سازمان نظام پزشکی از سازمان امور مالیاتی تعبیر شد، اما حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در این رابطه گفت: در این نامه نوشته نشده که روند نصب و استفاده از کارتخوان را به ما آموزش بدهید، بلکه در این نامه نوشته شده که چگونه کارتخوان در سامانه مالیاتی باید ثبت شود. بقالی و میوه فروشی کارتخوان معمولی دارند که به سامانه امور مالیاتی متصل نیست. در زمینه ثبت کارتخوان در سامانه امور مالیاتی به آموزش نیاز است.

کرمانپور بیان کرد: در این زمینه بسیاری از زیرساخت ها آماده نیست. به طور مثال اگر پزشک بخواهد وجه را به بیمار عودت بدهد، چگونه باید این کار را انجام بدهد. منظور از آموزش همین اتصال کارتخوان به سامانه امور مالیاتی است و افرادی که طنازی می کنند باید نامه را دوباره بخوانند. زیرا بین نصب و ثبت تفاوت وجود دارد.

از طرفی به نظر می رسد روش های آموزش ثبت کارتخوان در جهان دیجیتال امروز به مراتب ساده تر از گذشته است و شاید سازمان نظام پزشکی می توانست از روش های دیگری مانند ارائه فایل های ویدیویی به پزشکان این آموزش ها را ارائه کند تا دیگر نیازی به خرید وقت از سازمان امور مالیاتی نباشد.

به هر حال الزام پزشکان به نصب و حتی ثبت کارتخوان نیازمند تعاملی دو سویه است. تعاملی که از طرفی مطالبه عمومی و بیماران است و از طرف دیگر پزشکان باید به این نیاز پاسخ بدهند. اجبار و الزام تا حدی پاسخ می دهد، اما اگر قرار باشد این الزام به مرز تهدید برسد، واکنش های نامناسب از طرف صنف به همراه خواهد داشت که نتیجه آن عدم همراهی است. این واکنش ها از طرف پزشکان در برابر قانونی که شاید در شیوه اجرا مشکل داشته باشد، می تواند نتیجه نه چندان مناسبی در برخورد با بیماران داشته باشد و کسی که از این فرآیند که قرار است به نفع مردم باشد، آسیب می بیند، دقیقا خود مردم خواهند بود. بنابراین بهتر است سازمان امور مالیاتی و حتی بانک مرکزی تعامل بیشتری با جامعه پزشکی داشته باشد تا این اقدام به سود مردم تمام شود.

گزارش از امیر پروسنان

منبع خبر : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایرنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
نرم افزار   بیمار   لایحه بودجه   قانون بودجه   مراکز درمانی   سازمان نظام پزشکی   مشاغل   قانون مالیات های مستقیم   دامپزشکان   کارتخوان   مجازی   مجوز فعالیت   اسفند   سازمان نظام دامپزشکی   پزشک   مکلف   کارتخوان ها   رستم   مرکز درمانی   پایانه   علی رستم پور   مجلس شورای اسلامی   معاون فنی   پیراپزشک   فضای مجازی   پزشکان   وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی   جامعه پزشکی   سازمان امور مالیاتی  
اخبار مرتبط
نیمی از پزشکان مازندران در برابر پایش مالیاتی مقاومت می کنند
ایرنا
مالیات پزشکان به کجا رسید؟ / لزوم فعال سازی جرایم برای پزشکانی که به قانون تمکین نکردند
اقتصاد آنلاین ایران
لزوم فعال سازی جرایم برای پزشکانی که به قانون تمکین نکردند
مهر نیوز
جریمه سنگین مالیاتی در انتظار پرشکان بدون کارتخوان است
ایرنا
تمامی مشاغل پزشکی موظف به نصب دستگاه کارتخوان هستند
برنا نیوز
چالش های کارت خوان پزشکان
ملیت
چراغ زرد امور مالیاتی به پزشکان برای نصب کارتخوان
شفا آنلاین
چراغ زرد به پزشکان برای نصب کارتخوان
بهار نیوز
طرح ثبت نام کارت خوان ها در سامانه مالیاتی و ابهامات موجود
بانکداری ایرانی
نبض ناکوک کارتخوان پزشکان
سرمد نیوز
آیا پزشکان نمی توانند با کارتخوان کار کنند؟
ایرنا
درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان +تصاویر
شعار سال
3 ضرورت تسریع در راه اندازی کارتخوان مطب پزشکان
تابناک
کارتخوان پزشکان، ماموریت نیمه کاره
سلامت نیوز
حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان
روز نو
درخواست عجیب نظام پزشکی سوژه کاربران فضای مجازی شد+تصاویر
صراط
حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟
الف
حمله توئیتری به درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان
خبرگزاری دانشجو
چرا پزشکان به کارتخوان آلرژی دارند؟/ تمدید مهلت برای فرار مالیاتی تا 15 شهریور
اقتصاد نیوز
چرا پزشکان به کارتخوان آلرژی دارند؟ / تمدید مهلت فرار مالیاتی تا 15 شهریور!
خبرآنلاین
دلیل مخالفت پزشکان با نصب کارتخوان
مشرق نیوز
شوخی کاربران فضای مجازی با پزشکانی که بلد نیستند از پوز استفاده کنند
خبرآنلاین
ماجرای مهلت پزشکان برای آموزش استفاده از پوز درفضای مجازی
خبرآنلاین
شکاف مالیاتی 85 درصدی جامعه پزشکی
ایرنا
درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان سوژه کاربران فضای مجازی شد+تصاویر
فارس
نظام پزشکی: مهلت بدهید کارتخوان را یاد بگیریم!
جوان آنلاین
ویزیت به همراه پول نقد/ فرار مالیاتی از جنس پزشکی
آناج
پزشکان برای نصب کارتخوان تنها 5 روز دیگر فرصت دارند
الف
پزشکان برای نصب کارتخوان تنها5روز دیگر فرصت دارند
دنیای اقتصاد
پزشکان 5 روز تا نصب کارتخوان مهلت دارند
الف
توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می اندازند
ملیت
10 هزار برگ تشخیص مالیاتی در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد
ایرنا
توپی که پزشکان به زمین مشاغل «گردن کلفت » دیگر می اندازند
الف
روش های دور زدن قانون توسط پزشکان برای فرار از استفاده از "کارتخوان"
تسنیم
چرا فقط پزشکان مالیات بدهند؟
بهداشت نیوز
پزشکان، تافته جدا بافته امور مالیاتی
پارسینه
کارزار داغ نصب کارتخوان در مطب پزشکان به کجا رسید؟
ملیت
پزشکان، تافته جدا بافته امور مالیاتی/ کارزار داغ نصب کارتخوان در مطب پزشکان به کجا رسید؟
خبرآنلاین
اعتراض پزشکان به پرداخت مالیات
پارسینه
تمدید مهلت ثبت نام کارتخوان برای مشاغل پزشکی
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltایرنا : نیمی از پزشکان مازندران در برابر پایش مالیاتی مقاومت می کنند
bltاقتصاد آنلاین ایران : مالیات پزشکان به کجا رسید؟ / لزوم فعال سازی جرایم برای پزشکانی که به قانون تمکین نکردند
bltمهر نیوز : لزوم فعال سازی جرایم برای پزشکانی که به قانون تمکین نکردند
bltایرنا : جریمه سنگین مالیاتی در انتظار پرشکان بدون کارتخوان است
bltبرنا نیوز : تمامی مشاغل پزشکی موظف به نصب دستگاه کارتخوان هستند
bltملیت : چالش های کارت خوان پزشکان
bltشفا آنلاین : چراغ زرد امور مالیاتی به پزشکان برای نصب کارتخوان
bltبهار نیوز : چراغ زرد به پزشکان برای نصب کارتخوان
bltبانکداری ایرانی : طرح ثبت نام کارت خوان ها در سامانه مالیاتی و ابهامات موجود
bltسرمد نیوز : نبض ناکوک کارتخوان پزشکان
bltایرنا : آیا پزشکان نمی توانند با کارتخوان کار کنند؟
bltشعار سال : درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان +تصاویر
bltتابناک : 3 ضرورت تسریع در راه اندازی کارتخوان مطب پزشکان
bltسلامت نیوز : کارتخوان پزشکان، ماموریت نیمه کاره
bltروز نو : حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان
bltصراط : درخواست عجیب نظام پزشکی سوژه کاربران فضای مجازی شد+تصاویر
bltالف : حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟
bltخبرگزاری دانشجو : حمله توئیتری به درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان
bltاقتصاد نیوز : چرا پزشکان به کارتخوان آلرژی دارند؟/ تمدید مهلت برای فرار مالیاتی تا 15 شهریور
bltخبرآنلاین : چرا پزشکان به کارتخوان آلرژی دارند؟ / تمدید مهلت فرار مالیاتی تا 15 شهریور!
bltمشرق نیوز : دلیل مخالفت پزشکان با نصب کارتخوان
bltخبرآنلاین : شوخی کاربران فضای مجازی با پزشکانی که بلد نیستند از پوز استفاده کنند
bltخبرآنلاین : ماجرای مهلت پزشکان برای آموزش استفاده از پوز درفضای مجازی
bltایرنا : شکاف مالیاتی 85 درصدی جامعه پزشکی
bltفارس : درخواست عجیب نظام پزشکی برای تعویق مهلت ثبت نام کارتخوان سوژه کاربران فضای مجازی شد+تصاویر
bltجوان آنلاین : نظام پزشکی: مهلت بدهید کارتخوان را یاد بگیریم!
bltآناج : ویزیت به همراه پول نقد/ فرار مالیاتی از جنس پزشکی
bltالف : پزشکان برای نصب کارتخوان تنها 5 روز دیگر فرصت دارند
bltدنیای اقتصاد : پزشکان برای نصب کارتخوان تنها5روز دیگر فرصت دارند
bltالف : پزشکان 5 روز تا نصب کارتخوان مهلت دارند
bltملیت : توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می اندازند
bltایرنا : 10 هزار برگ تشخیص مالیاتی در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد
bltالف : توپی که پزشکان به زمین مشاغل «گردن کلفت » دیگر می اندازند
bltتسنیم : روش های دور زدن قانون توسط پزشکان برای فرار از استفاده از "کارتخوان"
bltبهداشت نیوز : چرا فقط پزشکان مالیات بدهند؟
bltپارسینه : پزشکان، تافته جدا بافته امور مالیاتی
bltملیت : کارزار داغ نصب کارتخوان در مطب پزشکان به کجا رسید؟
bltخبرآنلاین : پزشکان، تافته جدا بافته امور مالیاتی/ کارزار داغ نصب کارتخوان در مطب پزشکان به کجا رسید؟
bltپارسینه : اعتراض پزشکان به پرداخت مالیات
bltصدا و سیما : تمدید مهلت ثبت نام کارتخوان برای مشاغل پزشکی
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.