مخبر - 1398/05/31 - برگزاری همایش بین المللی سادات رضوی گامی برای پیشرفت فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع)

برگزاری همایش بین المللی سادات رضوی گامی برای پیشرفت فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع)
دکتر علی اکبر ولایتی روز پنجشنبه در حاشیه همایش سادات رضوی در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: این همایش اولین گامی بود که برای تجلیل از سادات رضوی در محدوده ایران برگزار شد، گام بعدی و تکمیل کننده این همایش برگزاری آن در سطح منطقه و کشورهای دیگر است تا آثار مثبت و منافع بیشتر آن برا ی مردم ...
برگزاری همایش بین المللی سادات رضوی گامی برای پیشرفت فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع)

دکتر علی اکبر ولایتی روز پنجشنبه در حاشیه همایش سادات رضوی در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: این همایش اولین گامی بود که برای تجلیل از سادات رضوی در محدوده ایران برگزار شد، گام بعدی و تکمیل کننده این همایش برگزاری آن در سطح منطقه و کشورهای دیگر است تا آثار مثبت و منافع بیشتر آن برا ی مردم مشخص شود همانند آثار و نتایج حضور حضرت امام رضا (ع) در سرزمین ایران که در زمان مامون نقش مهمی در پیشرفت فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع) داشت.

وی اظهار کرد: برگزاری همایش هایی مانند همایش سادات رضوی بیانگر این واقعیت است که اهل بیت (ع) و فرهنگ و رسالت آنها به عنوان یکی از مراکز ثقل دین اسلام است و نقش مهمی در تدوین مبانی اسلام دارند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل گفت: سادات رضوی مانند دیگر افراد از نسل ائمه اطهار (ع) در اقصی نقاط عالم و به خصوص شبه قاره هند، آفریقا ، عراق و افغانستان پراکنده هستند.
وی افزود: با حضور حضرت امام رضا (ع) در خراسان رضوی 12 هزار و 673 نفر از سادات به ایران آمدند و در فارس، قم و دیگر مناطق ایران ساکن شدند.
دکتر ولایتی اظهار داشت: حضور حضرت امام رضا (ع) در آن زمان باعث شد اولین حوزه علمیه در مرو تاسیس شود و نمایندگان آن حضرت در بیشتر مناطق حضور یافتند و هدایت مردم را بر عهده گرفتند.
وی گفت: این حضور باعث شد جلو بسیاری از شبهات نسبت به دین که با ترجمه آثار دیگر زبان ها شروع شده بود گرفته شود و حتی بسیاری از افرادی که به مذهب زیدیه گرویده بودند به شیعه اثنی عشری بازگردند.

امام فصل الخطاب جامعه است
امام جمعه موقت تهران نیز در این همایش با بیان اینکه رهبری و زعامت جامعه با امامت است و امام باید شخص صالح باشد گفت: با رهبری امام راحل بود که تمام مسلمانان در مقابل رژیم صهیونیستی متحد شدند.

حجت الاسلام سید حسن ابوترابی فرد افزود: امروز مفتخر هستیم که تمام امت اسلامی و همه مذاهب آن، قرآن را بدون یک کلمه اختلاف در بین خود قبول دارند و این یک اعجاز الهی است، همچنین تمام فرق اسلامی برای اهل بیت پیامبر (ص) جایگاه ویژه ای قائل هستند.
وی با اشاره به حدیث سلسلة الذهب اظهار داشت: حضرت امام رضا (ع) در این حدیث شرطی را برای بیان توحید مشخص کردند و آن ولایت است که اگر ولایت شناخته نشود توحید به تنهایی نمی تواند انسان را نجات دهد.
امام جمعه موقت تهران گفت: تبیین آموزه های دین باعث می شود که در دین خدا اختلاف وجود نداشته باشد.
وی افزود: امامت باعث جلوگیری از تفرقه در دین است و از نظر اسلام پیامبر (ص) مرجعی برای رفع تمام اختلافات مسلمانان است و در شیعه نقل های حضرت علی (ع) نیز به عنوان فصل الخطاب قرار می گیرد.

سادات سرنوشت جهان را تغییر خواهند داد
معاون اجتماعی مجمع تقریب مذاهب اسلامی نیز در این همایش گفت: در تلاش هستیم از ظرفیت مردمی سادات که مورد احترام هستند به بهترین شکل استفاده شود.
محمد ناظمی اردکانی افزود: سادات در میان کشور های اسلامی از شمال آفریقا، عربستان، افغانستان، ایران، هند، پاکستان تا مالزی و اندونزی گسترده هستند.
وی اظهار داشت: تاکنون همایش های استانی در آذربایجان غربی، کردستان، سیستان و بلوچستان برگزار شده است و در چهارم شهریور ماه همزمان با روز مباهله گردهمایی سادات شیعه و سنی در گرگان برگزار خواهد شد.
ناظمی اردکانی گفت: جمعیت سادات در 50 سال گذشته 100 میلیون نفر محاسبه شده که این تعداد امروز بیش از 300 میلیون نفر ذکر شده است.
وی با اشاره به مصوبات کمیسیون مجمع تقریب مذاهب اسلامی افزود: مقرر شده است هر سال در سالروز ولادت حضرت زهرا (س) گردهمایی با حضور سادات هر کشور اسلامی برپا شود.
معاون اجتماعی مجمع تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: براساس روایات سادات سرنوشت جهان را تغییر خواهند داد و رهبری آخرالزمان بر عهده حضرت صاحب الزمان (عج) خواهد بود و در روزگار کنونی نیز شاهد هستیم پرچم مبارزه با ظلم در دستان رهبر معظم انقلاب اسلامی در ایران، سید حسن نصرالله در لبنان، آیت الله سیستانی در عراق و سید عبد الملک الحوثی در یمن است که از سادات هستند.

دبیر اولین همایش سادات رضوی نیز گفت: با توجه به گستردگی سادات رضوی در جهان انتظار داریم بتوانیم در آینده این همایش را به صورت بین المللی برگزار کنیم.
عفت شریعتی افزود: نشست هایی برای ایجاد دبیرخانه دائمی سادات رضوی برگزار شده که امیدواریم این همایش زمینه ساز تحقق اهداف معنوی ائمه (ع) در ایران و جهان اسلام باشد.
وی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در جهت اهداف نظام اسلامی و تاثیر گذاری در جهان و زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) گام برداریم.
دبیر این همایش با اشاره به حدیث سلسله الذهب گفت: ولایت شرط تحقق ایمن بودن از عذاب الهی است و این همایش زمینه ورود به این عرصه را فراهم خواهد کرد.
در بیانیه پایانی این همایش نیز بر تشکیل بانک اطلاعات سادات رضوی سراسر جهان، تداوم برگزاری نشست ها در سطح بین المللی، پژوهش در زمینه خدمات و نقش تاریخی فرزندان پیامبر (ص) در مبارزات حق طلبانه، ارتباط بین نخبگان و عالمان محقق، تکریم سادات در جوامع و مذاهب اسلامی، تاسیس دبیرخانه دائمی سادات رضوی به منظور ارتباط بهتر و پیگیری مصوبات تاکید شد.
همایش سادات رضوی با حمایت آستان قدس رضوی، مجمع تقریب مذاهب اسلامی و استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
2030/6053

انتهای پیام
منبع خبر : سایت جماران

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   مقام معظم رهبری   افغانستان   هندوستان   گرگان   پاکستان   مذهبی   حدیث   آذربایجان غربی   سیستان و بلوچستان   مشهد مقدس   اندونزی   مالزی   امام علی علیه السلام   مجمع تقریب مذاهب اسلامی   مذاهب   امام رضا علیه السلام   مامون   سید حسن   دین اسلام   فصل الخطاب   قرآن کریم   تشیع   ائمه اطهار   سادات   اهل بیت   مسلمین   امت اسلام   روز مباهله   اعجاز   محمد ناظمی اردکانی   معاون امور اجتماعی فرهنگی   عربستان سعودی   امام خمینی (ره)   خراسان رضوی   رژیم صهیونیستی   استان قم   امور بین الملل   حوزه های علمیه   شیعه و سنی   امام جمعه موقت  
اخبار مرتبط
رژیم آل سعود در مراحل پایانی عمر خود است/ اقدامات کنونی سعودی ها نهایت ذلت در برابر خنده های ترامپ است/ ماجرای دیدار با حاج قاسم برای حضور 120 فرمانده عملیاتی حزب الله در عراق/ اکنون اسرائیلی ها در وحشت و لاک دفاعی قرار دارند/ ناشنیده ها از دیدارها با مقام معظم رهبری
العالم
قصاص به بهانه حقوق بشر زیر سوال نمی رود/ علم اصول؛ مقدمه تفسیر قرآن
ایکنا
رژیم آل سعود در مراحل پایانی عمر خود است/ ماجرای دیدار با حاج قاسم برای حضور 120 فرمانده عملیاتی حزب الله در عراق/ ناشنیده ها از دیدارها با مقام معظم رهبری
مشرق نیوز
سیدحسن نصرالله: رژیم سعودی به آخر خط رسیده است
فردا نیوز
اهل سنت واقعی شیفته امام حسین هستند
رسانیوز
ضرورت پیروی بانوان جامعه اسلامی از الگوی شایسته
مهر نیوز
آشنایی با حدیث ثقلین و دلایل نقل شدن آن
آریا
کمک 100 میلیارد ریال مسلمانان هند به سیل زدگان خوزستان
ایرنا
امام جمعه تبریز: نخبگان مذهبی و فرهنگی وحدت آفرین باشند
تسنیم
تشریح فعالیت های موسسه ائمه الهدی
رسانیوز
نخبگان مذهبی و فرهنگی وحدت آفرین باشند
مهر نیوز
شیعه و سنی امروز هر دو در کنار یکدیگر قرار دارند
ایرنا
انتقاد امام جمعه ارومیه از عقب نشینی نمایندگان از طرح شفافیت آرا؛ مردم باید در جریان عملکرد نماینده باشند
تسنیم
پیروزی محور مقاومت در جنگ اقتصادی به زودی محقق می شود
ایرنا
نظرات جالب مداحان اهل سنت درباره امام حسین(ع) و محرم
برنا نیوز
عشق به سالار شهیدان در کشور هفتاد و دو ملت
ایرنا
زندگی نامه و شخصیت شیخ عباس قمی
شیعه نیوز
همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در مصلای بزرگ شهرری برگزار شد
ایرنا
از آنسوی کره خاکی تا حریم کبریایی درحرم رضوی
صدا و سیما
کشمیر یکی از کاراترین اهرم های ایران در روابط بین المللی است
رسانیوز
حزبی آموزش دیده از سوی رژیم صهیونیستی قدرت را در هند بدست دارد
رسانیوز
مجلس اعلای اسلامی عراق نهادی سیاسی با سابقه حوزوی
خبرگزاری حوزه
طهرانچی: بسیج اساتید نیازها و الزامات نظام انقلابی را شناسایی کند
فارس
سیدافقهی: اندیشه تشیع در آفریقا ریشه تاریخی دارد
فارس
هشتمین جشنواره غدیر در حرم حضرت امیرالمومنین(ع) برگزار شد + تصاویر
خبرگزاری حوزه
تقریب یک تدبیر دینی و معرفتی است/سرمایه امت اسلام، تقویت وحدت و همدلی است
تقریب نیوز
شناسایی مذهب شیعه برای اهل سنت
شیعه نیوز
تبریز| تشکیل جامعه سادات فرصتی مناسب برای شناسایی شجره سادات است
تسنیم
اعجاز مباهله در اثبات حقانیت دین و فضیلت اهل بیت(ع)
ایکنا
واقعه مباهله؛ امری در اثبات تشیع/ حق پذیری درسی که مباهله برای مسلمانان دارد
ایکنا
بسیج نقش تعیین کننده در اجرای بیانیه گام دوم دارد/ سند راهبردی بسیج به زودی ابلاغ می شود/ خدمت رسانی، مردم یاری و محرومیت زدایی اولویت های امروز بسیج است
راه دانا
هجرت علویان و سادات از عوامل گسترش مذهب شیعه در ایران
شیعه نیوز
حضور سادات در ایران، عامل تقویت اعتقادات و ارزش های مذهبی است
ایسکانیوز
ولایتی: سادات، نماد عطوفت و عشق مسلمانان به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هستند
ابنا
امام جمعه موقت تهران: جمهوری اسلامی الگویی برای مبارزه با ظلم و ستم در هر نقطه ای از عالم است
تسنیم
ولایتی در مشهد: سادات، نماد عطوفت و عشق مسلمانان به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هستند
تسنیم
سادات نماد عطوفت و مهربانی مردم نسبت به اهل بیت(ع)
صدا و سیما
برگزاری همایش بین المللی سادات رضوی گامی برای پیشرفت فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع)
ایرنا
گذری بر زندگی امام جمعه فقید خمینی شهر
خبرگزاری موج
برگزاری جشن عید سعید غدیر و همایش سادات در ذوب آهن اصفهان
شمانیوز
اخبار مرتبط
bltالعالم : رژیم آل سعود در مراحل پایانی عمر خود است/ اقدامات کنونی سعودی ها نهایت ذلت در برابر خنده های ترامپ است/ ماجرای دیدار با حاج قاسم برای حضور 120 فرمانده عملیاتی حزب الله در عراق/ اکنون اسرائیلی ها در وحشت و لاک دفاعی قرار دارند/ ناشنیده ها از دیدارها با مقام معظم رهبری
bltایکنا : قصاص به بهانه حقوق بشر زیر سوال نمی رود/ علم اصول؛ مقدمه تفسیر قرآن
bltمشرق نیوز : رژیم آل سعود در مراحل پایانی عمر خود است/ ماجرای دیدار با حاج قاسم برای حضور 120 فرمانده عملیاتی حزب الله در عراق/ ناشنیده ها از دیدارها با مقام معظم رهبری
bltفردا نیوز : سیدحسن نصرالله: رژیم سعودی به آخر خط رسیده است
bltرسانیوز : اهل سنت واقعی شیفته امام حسین هستند
bltمهر نیوز : ضرورت پیروی بانوان جامعه اسلامی از الگوی شایسته
bltآریا : آشنایی با حدیث ثقلین و دلایل نقل شدن آن
bltایرنا : کمک 100 میلیارد ریال مسلمانان هند به سیل زدگان خوزستان
bltتسنیم : امام جمعه تبریز: نخبگان مذهبی و فرهنگی وحدت آفرین باشند
bltرسانیوز : تشریح فعالیت های موسسه ائمه الهدی
bltمهر نیوز : نخبگان مذهبی و فرهنگی وحدت آفرین باشند
bltایرنا : شیعه و سنی امروز هر دو در کنار یکدیگر قرار دارند
bltتسنیم : انتقاد امام جمعه ارومیه از عقب نشینی نمایندگان از طرح شفافیت آرا؛ مردم باید در جریان عملکرد نماینده باشند
bltایرنا : پیروزی محور مقاومت در جنگ اقتصادی به زودی محقق می شود
bltبرنا نیوز : نظرات جالب مداحان اهل سنت درباره امام حسین(ع) و محرم
bltایرنا : عشق به سالار شهیدان در کشور هفتاد و دو ملت
bltشیعه نیوز : زندگی نامه و شخصیت شیخ عباس قمی
bltایرنا : همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در مصلای بزرگ شهرری برگزار شد
bltصدا و سیما : از آنسوی کره خاکی تا حریم کبریایی درحرم رضوی
bltرسانیوز : کشمیر یکی از کاراترین اهرم های ایران در روابط بین المللی است
bltرسانیوز : حزبی آموزش دیده از سوی رژیم صهیونیستی قدرت را در هند بدست دارد
bltخبرگزاری حوزه : مجلس اعلای اسلامی عراق نهادی سیاسی با سابقه حوزوی
bltفارس : طهرانچی: بسیج اساتید نیازها و الزامات نظام انقلابی را شناسایی کند
bltفارس : سیدافقهی: اندیشه تشیع در آفریقا ریشه تاریخی دارد
bltخبرگزاری حوزه : هشتمین جشنواره غدیر در حرم حضرت امیرالمومنین(ع) برگزار شد + تصاویر
bltتقریب نیوز : تقریب یک تدبیر دینی و معرفتی است/سرمایه امت اسلام، تقویت وحدت و همدلی است
bltشیعه نیوز : شناسایی مذهب شیعه برای اهل سنت
bltتسنیم : تبریز| تشکیل جامعه سادات فرصتی مناسب برای شناسایی شجره سادات است
bltایکنا : اعجاز مباهله در اثبات حقانیت دین و فضیلت اهل بیت(ع)
bltایکنا : واقعه مباهله؛ امری در اثبات تشیع/ حق پذیری درسی که مباهله برای مسلمانان دارد
bltراه دانا : بسیج نقش تعیین کننده در اجرای بیانیه گام دوم دارد/ سند راهبردی بسیج به زودی ابلاغ می شود/ خدمت رسانی، مردم یاری و محرومیت زدایی اولویت های امروز بسیج است
bltشیعه نیوز : هجرت علویان و سادات از عوامل گسترش مذهب شیعه در ایران
bltایسکانیوز : حضور سادات در ایران، عامل تقویت اعتقادات و ارزش های مذهبی است
bltابنا : ولایتی: سادات، نماد عطوفت و عشق مسلمانان به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هستند
bltتسنیم : امام جمعه موقت تهران: جمهوری اسلامی الگویی برای مبارزه با ظلم و ستم در هر نقطه ای از عالم است
bltتسنیم : ولایتی در مشهد: سادات، نماد عطوفت و عشق مسلمانان به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هستند
bltصدا و سیما : سادات نماد عطوفت و مهربانی مردم نسبت به اهل بیت(ع)
bltایرنا : برگزاری همایش بین المللی سادات رضوی گامی برای پیشرفت فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع)
bltخبرگزاری موج : گذری بر زندگی امام جمعه فقید خمینی شهر
bltشمانیوز : برگزاری جشن عید سعید غدیر و همایش سادات در ذوب آهن اصفهان
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.