مخبر - 1398/05/31 - به اثربخشی موشک ها تمرکز کرده ایم/ انعقاد قرارد 2500 میلیارد تومانی با خودروسازان/ قاطعانه از سیاست خارجی حمایت می کنیم

به اثربخشی موشک ها تمرکز کرده ایم/ انعقاد قرارد 2500 میلیارد تومانی با خودروسازان/ قاطعانه از سیاست خارجی حمایت می کنیم
وزیر دفاع گفت: به اثربخشی موشکها از طریق دقت افزایی، افزایش مانورپذیری، سرعت و قدرت انفجاری متعارف برای غلبه بر سامانه های پدافندی دشمن تمرکز داریم و به حمدلله پیشرفت های بسیار خوبی هم حاصل شده است.
به اثربخشی موشک ها تمرکز کرده ایم/ انعقاد قرارد 2500 میلیارد تومانی با خودروسازان/ قاطعانه از سیاست خارجی حمایت می کنیم

وزیر دفاع گفت: به اثربخشی موشکها از طریق دقت افزایی، افزایش مانورپذیری، سرعت و قدرت انفجاری متعارف برای غلبه بر سامانه های پدافندی دشمن تمرکز داریم و به حمدلله پیشرفت های بسیار خوبی هم حاصل شده است.
به گزارش روز نو ، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع در مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی که با حضور رئیس جمهور، فرماندهان نیروهای مسلح، وابستگان نظامی و مدیران ارشد وزارت دفاع برگزار شد، با تبریک عید سعید غدیر، روز صنعت دفاعی و هفته دولت و خیر مقدم به همه فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح، وابستگان نظامی، اعضای دولت و به ویژه رئیس جمهور گفت: حضور دکتر روحانی برای تقویت پدافند هوایی کشور یک نقطه عطف خواهد بود.
وی با بیان اینکه نامگذاری یک روز در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام روز صنعت دفاعی بیانگر اهمیت دفاع و دانش و فناوری است، بیان کرد: این دو مؤلفه بسترساز و لازمه پیشرفت همه جانبه در کشور است. امروز صنعت دفاعی نه تنها مؤلفه تعیین کننده در قدرت نظامی کشور برای تحقق راهبرد بازدارندگی فعال است بلکه پشتوانه ای مهم برای علم و فناوری صنعت کشور محسوب می شود.
امیر حاتمی افزود: در حالی که گزینه جمهوری اسلامی ایران صلح و دوستی در منطقه و جهان است دشمن هر آنچه در توان داشته برای ضربه زدن به مردم عزیز ایران به میدان آورده است. ما در پشتوانه اعمال تروریسم اقتصادی گسترده علیه مردم ایران که مستقیماً رفاه و معیشت آنها را هدف گرفته، انبوهی از نیروهای نظامی و تجهیزات نظامی پیشرفته اعم از ناوهای جنگی، هواپیماهای راهبردی، هواپیماهای رادارگریز، پهپادها، موشک های بالستیک و کروز، سامانه های پدافند هوایی، رادارها، سامانه های جمع آوری اطلاعات پیشرفته و در لایه بعدی انواع سلاح های ممنوعه هسته ای را مشاهده می کنید که با شرورانه ترین نیت ها استقلال، امنیت ملی و سرزمین مان را هدف قرار داده اند که در این شرایط بدون برخورداری از یک قدرت دفاعی اطمینان بخش حفظ صلح و ثبات و امنیت مردم، نظام جمهوری اسلامی، تمامیت ارضی کشور و دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی متصور نیست.
وی تصریح کرد: در یکسال گذشته تنوع تهدیدات و پیچیدگی آنها ایجاب می کرد در شرایطی که سیاست کلان کشور در مقابل زیاده خواهی و زورگویی دشمن، اثبات حقانیت جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر صبر راهبردی بوده است. نیروهای مسلح به ارتقای آمادگی دفاعی خود ادامه دهند و با این آمادگی قاطعانه از سیاست خارجی کشور در شرایط پرتنش حمایت کنیم که اوج آن در دفاع از حریم هوایی کشور با ساقط کردن پهپاد پیشرفته آمریکایی در لحظه تجاوز به حریم هوایی کشور و اعمال قانون برای حفظ ایمنی آبراه مهم تنگه هرمز علیه کشتی نفتکش متخلف و کمک رسانی به نفتکش آسیب دیده در دریای عمان متجلی شد.
وزیر دفاع گفت: صنایع دفاعی برای پشتیبانی از این آمادگی نیروهای مسلح در سال گذشته با رویکرد پیش روندگی، تمرکز در تحقیق و توسعه تولید با استفاده از تمامی ظرفیت های کشور به ویژه دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در کلیه حوزه های رزم تلاش کرده اند که به حمدلله در همه عرصه ها دستاوردهای مهمی داشته باشد.
امیر حاتمی افزود: مبتنی بر رویکرد دستیابی که قابلیت دفاع راهبردی در حوزه موشکی با توسعه فناوری دقت افزایی به جایی رسیده ایم که تمامی موشک های تولیدی نقطه زن و دقیق هستند.
وی تأکید کرد: بر اساس تصمیم راهبردی جمهوری اسلامی ایران بر مبنای فتواهای مهم و تاریخی رهبر معظم انقلاب در حوزه موشکی هیچ نوع موشکی با سر جنگی غیر متعارف طراحی نکرده ایم و خود را متعهد می دانیم تنها با سر جنگی متعارف مؤلفه بازدارندگی کشور را حفظ کنیم. به اثربخشی موشکها از طریق دقت افزایی، افزایش مانورپذیری، سرعت و قدرت انفجاری متعارف برای غلبه بر سامانه های پدافندی دشمن تمرکز داریم و به حمدلله پیشرفت های بسیار خوبی هم حاصل شده است.
وزیر دفاع گفت: در حوزه های هوایی، دریایی، زمینی، رادارها و پهپادها امروز با افتخار اعلام می کنم در شرایط تحریم تحمیلی در بسیاری از حوزه ها به لبه دانش و فناوری دست یافته ایم و علاوه بر تعلیم نیازهای نیروهای مسلح آمادگی داریم صنعت غیرنظامی کشور را به لحاظ دانش و فناوری مؤثر پشتیبانی کنیم.
امیر حاتمی با بیان دو نکته قابل توجه بیان کرد: تدبیر رئیس جمهور در حمایت فناورانه از صنعت خودروسازی کشور به جای شرکتهای خارجی که در شرایط تروریسم اقتصادی آمریکا کشور را ترک کردند به سرعت اجرایی شد و امروز صنایع دفاعی به پشتوانه شبکه بزرگ خصوصی همراه خود بالغ بر 1500 میلیارد تومان شرکت های خودروسازی قرارداد دارند و حدود 2500 میلیارد تومان نیز در حال انعقاد قرارداد هستند.
وی افزود: بر اساس ارزیابی برخی مؤسسات غربی رتبه قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران در سال 2018 از رتبه 20 به رتبه 13 جهان با 7 مرتبه رشد ارتقاء پیدا کرد و از طرف دیگر هزینه های نظام جمهوری اسلامی ایران که بر اساس همین نوع ارزیابی ها در رتبه 33 جهان قرار دارد، صنایع دفاعی موفق به ارتقای قابل توجه در کمیت، کیفیت و قیمت محصولات تولیدی خود شده اند که البته ارزیابی ما مبتنی بر شاخص های واقعی چیز دیگری است.
وزیر دفاع با اشاره به بازدید رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی گفت: در حوزه پدافندی که یک اولویت مهم است پیشرفت محسوسی در این امر حاصل شده و امروز می توانیم با افتخار گزارش بدهیم که نه تنها برای مقابله با تهدیدات هوایی در همه سطوح، ارتفاع پایین، متوسط و بالا سامانه های کارآمدی تولید شده است بلکه در امر مقابله با هواپیماهای رادارگریز و موشک ها چه در کشف و چه در رد گیری و چه در انهدام از فاصله مطمئن می توانیم اقدام کنیم و بدین ترتیب تحول مهمی در عرصه دفاعی رقم خورده است و برای مدتها بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران تضمین شده است.
امیر حاتمی با بیان اینکه وزارت دفاع در کنار این پیشرفتها به موضوع دیپلماسی دفاعی در یکسال گذشته توجه خاصی داشته و با انجام ملاقات های متعدد توسط مسئولین مختلف نیروهای مسلح به طور متوسط هفته ای یک دیدار از جمله 17 ملاقات با 13 وزیر از کشورهای همسایه، اسلامی و محور مقاومت داشته است، تأکید کرد: ما دست دوستی به سمت همه دولت های متبوع جهان برای کمک به ایجاد و برقراری صلح و دوستی و پیشرفت و رفاه برای همه ملت ها دراز می کنیم و معتقدیم صف بندی های امنیتی که در منطقه ایجاد شده است باید جای خود را به همکاری و ایجاد بلوک های اقتصادی بدهد.
وی در پایان گفت: بر خلاف بسیاری از قدرتها پیشرفت علمی و فناورانه ایران از جمله در صنعت دفاعی در خدمت سایر ملتها برای پیگیری اهداف صلح و امنیت و دفاع و رفاه ملتهاست و آماده ایم برای حفاظت از صلح و امنیت در منطقه و جهان همکاری های مؤثر داشته باشیم.
منبع: ایلنا
منبع خبر : روز نو

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
فناوری   مقام معظم رهبری   نظامی   معیشت   آمریکا   نیروهای مسلح   تقویم   نیروهای نظامی   نظام جمهوری اسلامی ایران   کشتی   وزیر دفاع   رئیس جمهور   قدرت دفاعی   دانش و فناوری   آمادگی دفاعی   نفتکش   دریای عمان   موشک های بالستیک   ناوهای جنگی   امیر حاتمی   بازدارندگی   جمع آوری اطلاعات   یکسال   انقلاب اسلامی   حسن روحانی   صنعت   امنیت ملی   سیاست خارجی   خودروسازی   کمک رسانی   شرکت های دانش بنیان   تروریسم اقتصادی  
اخبار مرتبط
امیر حاتمی: جرقه خودکفایی صنعت دفاعی از آغاز جنگ تحمیلی زده شد
خبر داغ
وزیر دفاع: افزایش توان موشکی مورد اجماع ملی است
مشرق نیوز
وزیر دفاع: ارتقای قدرت دفاعی و افزایش توان موشکی مورد اجماع ملی است
فارس
وزیر دفاع: ارتقا قدرت دفاعی و بازدارندگی فعال سیاست راهبردی ایران است
فارس
سیاست راهبردی جمهوری اسلامی، ارتقا قدرت دفاعی و بازدارندگی فعال است
خبرگزاری حوزه
روحانی در رژه 31 شهریور: حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم
رهیاب نیوز
حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم/ نسبت دادن حوادث منطقه به ایران دروغ است
شهدای ایران
حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم
پایداری ملی
روحانی در رژه 31 شهریور: حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم/ نسبت دادن حوادث منطقه به ایران دروغ است
تسنیم
روحانی: اجازه نخواهیم داد کسی به مرزهای ما تجاوز کند/از خطاهای گذشته همسایگان می گذریم/با شعار "ائتلاف امید" و "ابتکار صلح هرمز" به نیویورک می رویم
ساعت 24
بازی تکراری پمپئو علیه ایران/فرافکنی نسبت به ضعف نظامی ریاض
مهر نیوز
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
ایرنا
توصیه به توبه از تروریسم اقتصادی
اقتصادگردان
رئیس جمهور: دنبال حل مشکلات از روال منطقی هستیم؛ نه عکس انداختن
کیوسک تایمز
رییس جمهور: عکس گرفتن با حسن روحانی امکان پذیر نیست
اقتصادگردان
تعامل با جهان در دستور کار دولت است
بورس نیوز
بدون لغو تحریمها تحولی در روابط ایران و آمریکا ایجاد نمی شود
رسانیوز
روحانی:کسی که می خواهد با من عکس بگیرد باید همه تحریم ها را بردارد
وانا نیوز
روحانی: بدون دست برداشتن از تحریم تحولی در روابط ایران و آمریکا ایجاد نمی شود
ابنا
تعامل سازنده و گسترده با جهان راهبرد دولت و نظام است
اعتدال
روحانی: سیاست ما تعامل سازنده با جهان است
عصر پرس
تحولات مثبت کلیدش در اختیار واشنگتن است/ بدون برگشت از تحریم، قفل تعامل با ایران باز نخواهد شد
راه امروز
روحانی: تحول در رفتار ایران با آمریکا از توبه آنها آغاز می شود
تیتر شهر
دنبال حل مشکلات از روال منطقی هستیم؛ نه عکس انداختن/ دکترین نظامی ما بر پایه سلاح های متعارف است
ایکنا
روحانی:کلید در اختیار واشنگتن است/ تحول در رفتار ایران با آمریکا از توبه آنها آغاز می شود/ اینکه بخواهد با حسن روحانی عکس بگیرد امکان پذیر نیست
روز نو
روحانی: هرگونه تحول در رفتار ما از توبه تحریم کنندگان آغاز می شود
ایران آنلاین
روحانی:کسی که می خواهد با من عکس بگیرد باید همه تحریم ها را بردارد/ما مرد مذاکره بودیم/با ساخت خانه توسط دولت مخالفم
دنیای اقتصاد
شرط روحانی برای دیدار با ترامپ
برنا نیوز
بدون برگشت از تحریم، قفل تعامل با ایران باز نخواهد شد/ دنبال حل مشکلات از روال منطقی هستیم؛ نه عکس انداختن
خبرگزاری ایلنا
سیاست خارجی دولت تغییر نکرده است/ تحول در رفتار ایران با آمریکا از توبه آنها آغاز می شود/ اینکه بخواهد با حسن روحانی عکس بگیرد امکان پذیر نیست
مشرق نیوز
در واکنش به درخواست ترامپ برای دیدار، روحانی: عکس گرفتن با حسن روحانی امکان پذیر نیست
دیپلماسی ایرانی
از جنگنده کوثر و ناوشکن سهند تا سامانه پدافندی باور 373 + تصاویر
خرداد نیوز
یک سال موفقیت دفاعی؛ از جنگنده کوثر و موشک فکور تا ناوشکن سهند و سامانه پدافندی باور 373 + تصاویر
میزان
متخصصان صنعت دفاعی سامانه ای قوی تر از اس 300 به مردم هدیه کردند
شبستان
معاون پارلمانی وزیر دفاع : دارای یکی از قوی ترین سیستم های پدافندی جهان هستیم
آفتاب
به اثربخشی موشک ها تمرکز کرده ایم/ انعقاد قرارد اد 2500 میلیارد تومانی با خودروسازان
شعار سال
تولی 770 محصول نظامی در کشور | به هرگونه تهدیدی پاسخ قاطع خواهیم داد
رسانیوز
مجتهد شبستری: یک واحد تولیدی باید از هفتاد خوان رستم عبور کند /طلایی نیک: دارای یکی از قوی ترین سیستم های پدافندی جهان هستیم
خبرآنلاین
دارای یکی از قوی ترین سیستم های پدافندی جهان هستیم
ایران خبر
فشار اقتصادی در سال 97 با خروج از برجام کلید خورد
تدبیر 24
اخبار مرتبط
bltخبر داغ : امیر حاتمی: جرقه خودکفایی صنعت دفاعی از آغاز جنگ تحمیلی زده شد
bltمشرق نیوز : وزیر دفاع: افزایش توان موشکی مورد اجماع ملی است
bltفارس : وزیر دفاع: ارتقای قدرت دفاعی و افزایش توان موشکی مورد اجماع ملی است
bltفارس : وزیر دفاع: ارتقا قدرت دفاعی و بازدارندگی فعال سیاست راهبردی ایران است
bltخبرگزاری حوزه : سیاست راهبردی جمهوری اسلامی، ارتقا قدرت دفاعی و بازدارندگی فعال است
bltرهیاب نیوز : روحانی در رژه 31 شهریور: حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم
bltشهدای ایران : حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم/ نسبت دادن حوادث منطقه به ایران دروغ است
bltپایداری ملی : حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم
bltتسنیم : روحانی در رژه 31 شهریور: حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم/ نسبت دادن حوادث منطقه به ایران دروغ است
bltساعت 24 : روحانی: اجازه نخواهیم داد کسی به مرزهای ما تجاوز کند/از خطاهای گذشته همسایگان می گذریم/با شعار "ائتلاف امید" و "ابتکار صلح هرمز" به نیویورک می رویم
bltمهر نیوز : بازی تکراری پمپئو علیه ایران/فرافکنی نسبت به ضعف نظامی ریاض
bltایرنا : مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
bltاقتصادگردان : توصیه به توبه از تروریسم اقتصادی
bltکیوسک تایمز : رئیس جمهور: دنبال حل مشکلات از روال منطقی هستیم؛ نه عکس انداختن
bltاقتصادگردان : رییس جمهور: عکس گرفتن با حسن روحانی امکان پذیر نیست
bltبورس نیوز : تعامل با جهان در دستور کار دولت است
bltرسانیوز : بدون لغو تحریمها تحولی در روابط ایران و آمریکا ایجاد نمی شود
bltوانا نیوز : روحانی:کسی که می خواهد با من عکس بگیرد باید همه تحریم ها را بردارد
bltابنا : روحانی: بدون دست برداشتن از تحریم تحولی در روابط ایران و آمریکا ایجاد نمی شود
bltاعتدال : تعامل سازنده و گسترده با جهان راهبرد دولت و نظام است
bltعصر پرس : روحانی: سیاست ما تعامل سازنده با جهان است
bltراه امروز : تحولات مثبت کلیدش در اختیار واشنگتن است/ بدون برگشت از تحریم، قفل تعامل با ایران باز نخواهد شد
bltتیتر شهر : روحانی: تحول در رفتار ایران با آمریکا از توبه آنها آغاز می شود
bltایکنا : دنبال حل مشکلات از روال منطقی هستیم؛ نه عکس انداختن/ دکترین نظامی ما بر پایه سلاح های متعارف است
bltروز نو : روحانی:کلید در اختیار واشنگتن است/ تحول در رفتار ایران با آمریکا از توبه آنها آغاز می شود/ اینکه بخواهد با حسن روحانی عکس بگیرد امکان پذیر نیست
bltایران آنلاین : روحانی: هرگونه تحول در رفتار ما از توبه تحریم کنندگان آغاز می شود
bltدنیای اقتصاد : روحانی:کسی که می خواهد با من عکس بگیرد باید همه تحریم ها را بردارد/ما مرد مذاکره بودیم/با ساخت خانه توسط دولت مخالفم
bltبرنا نیوز : شرط روحانی برای دیدار با ترامپ
bltخبرگزاری ایلنا : بدون برگشت از تحریم، قفل تعامل با ایران باز نخواهد شد/ دنبال حل مشکلات از روال منطقی هستیم؛ نه عکس انداختن
bltمشرق نیوز : سیاست خارجی دولت تغییر نکرده است/ تحول در رفتار ایران با آمریکا از توبه آنها آغاز می شود/ اینکه بخواهد با حسن روحانی عکس بگیرد امکان پذیر نیست
bltدیپلماسی ایرانی : در واکنش به درخواست ترامپ برای دیدار، روحانی: عکس گرفتن با حسن روحانی امکان پذیر نیست
bltخرداد نیوز : از جنگنده کوثر و ناوشکن سهند تا سامانه پدافندی باور 373 + تصاویر
bltمیزان : یک سال موفقیت دفاعی؛ از جنگنده کوثر و موشک فکور تا ناوشکن سهند و سامانه پدافندی باور 373 + تصاویر
bltشبستان : متخصصان صنعت دفاعی سامانه ای قوی تر از اس 300 به مردم هدیه کردند
bltآفتاب : معاون پارلمانی وزیر دفاع : دارای یکی از قوی ترین سیستم های پدافندی جهان هستیم
bltشعار سال : به اثربخشی موشک ها تمرکز کرده ایم/ انعقاد قرارد اد 2500 میلیارد تومانی با خودروسازان
bltرسانیوز : تولی 770 محصول نظامی در کشور | به هرگونه تهدیدی پاسخ قاطع خواهیم داد
bltخبرآنلاین : مجتهد شبستری: یک واحد تولیدی باید از هفتاد خوان رستم عبور کند /طلایی نیک: دارای یکی از قوی ترین سیستم های پدافندی جهان هستیم
bltایران خبر : دارای یکی از قوی ترین سیستم های پدافندی جهان هستیم
bltتدبیر 24 : فشار اقتصادی در سال 97 با خروج از برجام کلید خورد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.