مخبر - 1398/05/29 - بررسی شایعات مربوط به امکانات جدید، قیمت گذاری و زمان عرضه اپل واچ 5

بررسی شایعات مربوط به امکانات جدید، قیمت گذاری و زمان عرضه اپل واچ 5
اپل واچ سری 4 بنا بر دلایل متعدد، یکی از بهترین اسمارت واچ های دنیا به شمار می رود. با این حال طراحی این گجت در مقایسه با اسمارت واچ نسل قبلی خود تغییر چشمگیری را تجربه نکرده است. اپل واچ سری 4 با ظاهری براق تر و نمایشگری بزرگ تر معرفی شد؛ اما صرف نظر از این ویژگی ها، نمایشگر الکتروکاردیوگرام (ECG) ...
بررسی شایعات مربوط به امکانات جدید، قیمت گذاری و زمان عرضه اپل واچ 5

اپل واچ سری 4 بنا بر دلایل متعدد، یکی از بهترین اسمارت واچ های دنیا به شمار می رود. با این حال طراحی این گجت در مقایسه با اسمارت واچ نسل قبلی خود تغییر چشمگیری را تجربه نکرده است. اپل واچ سری 4 با ظاهری براق تر و نمایشگری بزرگ تر معرفی شد؛ اما صرف نظر از این ویژگی ها، نمایشگر الکتروکاردیوگرام (ECG) داخلی مسلما بزرگ ترین ویژگی شاخص این ساعت محسوب می شود. مشخصه نمایشگر ECG، اپل واچ را در صدر عناوین خبری قرار داد و اگرچه در حال حاضر این قابلیت صرفا در ایالات متحده قابل دسترس است؛ اما یقینا یکی از آینده نگرانه ترین امکانات جدیدی است که با معرفی اپل واچ سری 4 از آن رونمایی شد. این مشخصه نه تنها برای اپل، بلکه برای کل صنعت گجت های پوشیدنی حائز اهمیت است؛ چرا که دستگاه های نمایش دهنده وضعیت سلامت شخصی، بارها نقش حقیقی خود در نجات جان افراد را اثبات نموده اند.

همان طور که گفته شد؛ اپل واچ کماکان یک محصول ایده آل قلمداد نمی شود. این محصول با وجود رونمایی از چندین مشخصه نوآورانه و مفید، کماکان در برخی زمینه ها نسبت به رقبای خود عقب تر است. ردیابی خواب یکی از این مشخصه ها به شمار می رود و در صورت صحت شایعات اخیر، اکنون مدتی است که اپل بر روی چنین قابلیتی کار می کند تا آن را جهت به کارگیری در اپل واچ سری 5 آماده نماید. اما این مورد، تنها مشخصه جدید اپل واچ سری 5 نخواهد بود و در ادامه به بررسی اطلاعات مطرح شده پیرامون اسمارت واچ سال 2019 اپل می پردازیم.

طراحی اپل واچ سری 5

در حالی که 3 نسل اولیه اپل واچ از طراحی مجازی مشابهی برخوردار بودند؛ اما اپل واچ سری 4 با بهره گیری از نمایشگر بزرگ تر و تخت تر، این وضعیت را تا حدودی تغییر داد. در واقع چنان چه پیش از این یکی از مد ل های قدیمی تر را در اختیار نداشته اید و سری 4 اپل واچ را خریداری کرده اید؛ در این صورت چندان تعجب آور نیست که متوجه تغییرات اعمال شده در این سری نشوید.

تصویر جدید نشان می دهد که اپل واچ سری 5 در ورژن های سرامیکی و تیتانیومی عرضه خواهد شد

با این حال طراحی سری 5 نیز تغییرات فوق العاده ای را تجربه نخواهد کرد. در واقع بر اساس اظهارات مینگ چی کو؛ تحلیل گر معتبر اپل، اپل واچ سری 5 به لحاظ طراحی از شباهت بسیار زیادی با گجت نسل قبلی برخوردار است و در عوض این سری بر مقوله اصلاحات و تغییرات داخلی متمرکز خواهد شد.

با عرضه هر مدل جدید اپل واچ، گروهی از کاربران از خود می پرسند که آیا ورژنی از این اسمارت واچ با نمایشگر دایروی شکل نیز عرضه خواهد شد یا خیر. امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست و در پاسخ بایستی اعلام کرد که اپل واچ سری 5 فاقد یک نمایشگر مدور خواهد بود. اپل به طراحی مستطیلی شکل اسمارت واچ خود کاملا اعتقاد دارد و در آینده نزدیک از این الگو فاصله نخواهد گرفت. این الگوی طراحی با هدف تقابل با طرفداران اسمارت واچ های دایروی شکل مورد استفاده قرار نمی گیرد؛ بلکه دلیل چنین تصمیمی این است که رابط کاربری ساعت برای کار روی یک نمایشگر مستطیلی شکل طراحی شده است. با این حال در خصوص امکان به کارگیری الگوی دایروی در زمان های آینده نمی توان به طور قطعی اظهارنظر کرد و استفاده از این سبک طراحی تنها برای سال جاری منتفی خواهد بود.

روشی جدید جهت تعامل با اپل واچ

WatchOS اپل، یک سیستم عامل با قابلیت تعامل مستقیم و نسبتا بدون دردسر است؛ تا جایی که کاربر با استفاده از انگشت خود قادر به پیمایش روی نمایشگر 1.7 اینچی ساعت خواهد بود. اپل واچ سری 5 احتمالا کماکان از تاج دیجیتالی و دکمه بهره خواهد برد. این امکانات به تعامل هرچه بیش تر با نمایشگر کوچک ساعت کمک می کنند. با این حال بر اساس شایعات گسترده، اپل به منظور تکامل و ارتقاء تجربه کاربری در اپل واچ سری 5 بر روی ژست های حرکتی کار می کند.

این رو هم بخون:

اپل واچ های سرامیکی و تیتانیومی جدید به زودی معرفی می شوند!

1398/05/27 انتشار یک پتنت اخیرا ثبت شده توسط اپل نشان داد که غول کوپرتینویی احتمالا روی یک رابط مبتنی بر ژست کار می کند. اپل به منظور فراهم نمودن امکان تعامل هرچه آسان تر کاربر با رابط ساعت از فناوری تشخیص حرکت در اپل واچ استفاده خواهد کرد. تکان دادن مچ دست به منظور پیمایش در میان پیام ها (یا سایر المان های موجود روی نمایشگر) یا گره کردن چند ثانیه ای مچ جهت پاسخ گویی به تماس های دریافتی از جمله سناریوهای کاربردی مورد اشاره در سند پتنت به شمار می روند.

جالب این که اسمارت واچ ها با وجود تعاملات مستقیم محدود میان خود و کاربر، بهترین عملکرد خود را ارایه می دهند. ظاهرا اپل این موضوع را درک نموده است و بر اساس گزارشات، گوگل نیز روی یک رابط مبتنی بر ژست برای Wear OS با قابلیت کنترل حرکتی تسهیل شده کار می کند و چنین اقدامی منطقی به نظر می رسد.

قابلیت ردیابی خواب و امکانات جدید در حوزه سلامت

اپل واچ سری 4 با برخورداری از امکاناتی نظیر نمایشگر ECG و قابلیت تشخیص سقوط احتمالا در برخی زمینه ها پیشگام بوده است (این گفته حداقل در دنیای اسمارت واچ ها صحیح است). اما این اسمارت واچ در برخی حوزه ها نیز عقب تر از رقبای خود قرار دارد. اکنون در خصوص مشخصه نظارت بر خواب صحبت می کنیم؛ مشخصه ای که از سال ها پیش حتی در دستگاه های ردیاب فعالیت ارزان قیمت نیز ارایه شده است و یکی از گسترده ترین موارد کاربرد چنین گجت هایی به شمار می رود. اکثر اسمارت واچ های جدید شامل سامسونگ گلکسی واچ و گلکسی واچ اکتیو برخی اشکال مشخصه ردیاب خواب را در اختیار کاربران قرار می دهند. بنابراین عدم وجود چنین مشخصه ای در پرفروش ترین سری گجت های پوشیدنی جهان تا حدودی عجیب به نظر می رسد. البته چندین اپلیکیشن متفرقه جهت نظارت بر خواب، برای اپل واچ ارایه شده است؛ اما اکنون وقت آن رسیده که اپل چنین قابلیتی را به watchOS اضافه نماید.

خوش بختانه اپل واچ سری 5 احتمالا به صورت پیش فرض با چنین قابلیتی عرضه خواهد شد. بر اساس گزارش جدید موسسه بلومبرگ، اپل تا سال 2020 آماده پیاده سازی مشخصه نمایشگر خواب خواهد بود. بدین ترتیب، اپل واچ های امسال و مدل های سال آینده، نامزدهای احتمالی جهت رونمایی از این قابلیت محسوب می شوند. عرضه چنین مشخصه ای به همراه اپل واچ سری 5 یقینا قابل تحسین است؛ چرا که در تبدیل شدن این ساعت به یک دستگاه فوق العاده و همه منظوره جهت نظارت بر وضعیت سلامت شخصی موثر خواهد بود.

قیمت گذاری و زمان عرضه اپل واچ سری 5

ورژن وای فای اپل واچ سری 4 (نسخه 40 میلی متری) با برچسب قیمتی 399 دلاری عرضه شد؛ در حالی که مدل 44 میلی متری با مبلغ 429 دلار به فروش رفت. از سوی دیگر ورژن های سیم کارت خور (وای فای + سلولار) 40 و 44 میلی متری نیز به ترتیب با قیمت گذاری 499 و 529 دلاری روانه بازار شدند. اپل واچ سری 5 احتمالا با الگوی مشابهی قیمت گذاری خواهد شد. با این حال در صورت تحقق شایعات متعدد مطرح شده پیرامون پیشرفت های سخت افزاری دستگاه می توان انتظار داشت که مد ل های امسال با قیمت گذاری اندکی بالاتر عرضه شوند.

انتخاب ورژن بزرگ تر یا ترکیبات متفاوتی از بندها و مواداولیه موجود، قیمت نهایی دستگاه را افزایش خواهد داد. در واقع اکنون برخی مدل های اپل واچ سری 4 با قیمت گذاری 1299 دلاری عرضه می شوند.

با توجه به زمان عرضه نسل های پیشین اپل واچ انتظار می رود که سری پنجم اسمارت واچ های اپل در اواسط ماه سپتامبر معرفی شوند.

منبع خبر : آی تی رسان

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
اپل واچ   قیمت گذاری   عناوین خبری   مجازی   دکمه   اسمارت واچ   منتفی   پیمایش   ردیاب   دیجیتال   مدل جدید   رابط کاربری   گجت های پوشیدنی   نمایشگر   نوآورانه   نجات جان   مینگ چی کو   سیستم عامل   اپل   گجت   کاربران  
اخبار مرتبط
نسل بعدی اپل واچ احتمالا مجهز به یک دکمه تاج دیجیتالی لمسی و مسطح خواهد بود
آی تی رسان
ویژگی های جذاب "اپل واچ" جدید /تصاویر
ملیت
رونمایی از سرویس بازی گوگل با صدها عناوین و قیمت مقرون به صرفه
باشگاه خبرنگاران
سیستم عامل هارمونی؛ یک OS و هزاران رویا برای هواوی
آی تابناک
نسخه بتای سیستم عامل watchOS 6.1 در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت
کلیک
هماهنگ نبودن iOS 13 با اپلیکیشن مخصوص خودرو شرکت اپل
باشگاه خبرنگاران
اندروید 10 برای وان پلاس 7 و 7 پرو منتشر شد
آی تی رسان
اندروید 10 برای وان پلاس 7 و وان پلاس 7 پرو منتشر شد
زومیت
گجت جدید اپل اشیای گمشده را پیدا می کند
مهر نیوز
سیستم عامل WatchOS 6 برای اپل واچ های سری 3 و 4 منتشر شد
آی تی رسان
نسل دوم هواوی واچ GT چه جایگاهی در برابر رقبا دارد
زومیت
معرفی اولین گوشی با 99.6درصدصفحه نمایش
بهار نیوز
گلکسی M30s و گلکسی M10s سامسونگ رسما معرفی شدند
کلیک
معرفی اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش
قلم نیوز
NFC چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید
نامه نیوز
انتشار تصویری از نمونه اولیه آیپد پرو جدید اپل
کلیک
اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد + تصویر
پانا
اولین گوشی هوشمند دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
پارسینه
اولین گوشی دنیا با99.6درصد صفحه نمایش معرفی شد
آی سی تی پرس
اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
ایسنا
اسمارت فون ویوو نکس 3 با نمایشگر آبشاری و تراشه اسنپ دراگون 855 پلاس معرفی شد
آی تی رسان
نگاهی به قابلیت های جدید رابط کاربری EMUI 10 هواوی
بولتن نیوز
چرا اپل واچ 5 قابلیت ردگیری خواب ندارد؟
زومیت
شارژ دو طرفه در آیفون 11
سیمرغ
آیفون 11 امکان شارژ دو طرفه ندارد!
خرداد نیوز
آیفون11شارژ دو جانبه ندارد!
آی سی تی پرس
آیفون 11 شارژ دو جانبه ندارد!
پارسینه
ویژگی های آیفون 11 چیست؟
نامه نیوز
سری آی فون 11 اپل از سخت افزار شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می کند اما نمی توانید از آن استفاده کنید!
آی تی رسان
هفت ترفند ویژه در آیفون که شاید تا به امروز نمی?دانستید
آی تابناک
اسمارت فون Realme XT با دوربین 64 مگاپیکسلی و تراشه اسنپ دراگون 712 معرفی شد
آی تی رسان
بررسی اندروید 10؛ با ویژگی ها و قابلیت های جدیدترین نسخه اندروید آشنا شوید
عصر هامون
این نکات را برای ارتقای شارژدهی موبایل رعایت کنید
نصف جهان
برگ برنده آیفون 11 اپل +عکس
روز نو
دوربین بیشتر و باتری قوی تر برگ برنده آیفون 11 اپل
قلم نیوز
آیفون های جدید با رنگهای متنوع
اتاق خبر
مراسم رونمایی از آیفون های 2019 اپل + تصاویر
تیتر یک
اپل واچ 5 با صفحه نمایش همیشه روشن و قابلیت های جدید دیگر معرفی شد
آی تی رسان
پوشش کامل مراسم رونمایی از آیفون های 2019 اپل
شریان
قیمت و زمان عرضه ی اپل واچ 5 مشخص شد
زومیت
اخبار مرتبط
bltآی تی رسان : نسل بعدی اپل واچ احتمالا مجهز به یک دکمه تاج دیجیتالی لمسی و مسطح خواهد بود
bltملیت : ویژگی های جذاب "اپل واچ" جدید /تصاویر
bltباشگاه خبرنگاران : رونمایی از سرویس بازی گوگل با صدها عناوین و قیمت مقرون به صرفه
bltآی تابناک : سیستم عامل هارمونی؛ یک OS و هزاران رویا برای هواوی
bltکلیک : نسخه بتای سیستم عامل watchOS 6.1 در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت
bltباشگاه خبرنگاران : هماهنگ نبودن iOS 13 با اپلیکیشن مخصوص خودرو شرکت اپل
bltآی تی رسان : اندروید 10 برای وان پلاس 7 و 7 پرو منتشر شد
bltزومیت : اندروید 10 برای وان پلاس 7 و وان پلاس 7 پرو منتشر شد
bltمهر نیوز : گجت جدید اپل اشیای گمشده را پیدا می کند
bltآی تی رسان : سیستم عامل WatchOS 6 برای اپل واچ های سری 3 و 4 منتشر شد
bltزومیت : نسل دوم هواوی واچ GT چه جایگاهی در برابر رقبا دارد
bltبهار نیوز : معرفی اولین گوشی با 99.6درصدصفحه نمایش
bltکلیک : گلکسی M30s و گلکسی M10s سامسونگ رسما معرفی شدند
bltقلم نیوز : معرفی اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش
bltنامه نیوز : NFC چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید
bltکلیک : انتشار تصویری از نمونه اولیه آیپد پرو جدید اپل
bltپانا : اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد + تصویر
bltپارسینه : اولین گوشی هوشمند دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
bltآی سی تی پرس : اولین گوشی دنیا با99.6درصد صفحه نمایش معرفی شد
bltایسنا : اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
bltآی تی رسان : اسمارت فون ویوو نکس 3 با نمایشگر آبشاری و تراشه اسنپ دراگون 855 پلاس معرفی شد
bltبولتن نیوز : نگاهی به قابلیت های جدید رابط کاربری EMUI 10 هواوی
bltزومیت : چرا اپل واچ 5 قابلیت ردگیری خواب ندارد؟
bltسیمرغ : شارژ دو طرفه در آیفون 11
bltخرداد نیوز : آیفون 11 امکان شارژ دو طرفه ندارد!
bltآی سی تی پرس : آیفون11شارژ دو جانبه ندارد!
bltپارسینه : آیفون 11 شارژ دو جانبه ندارد!
bltنامه نیوز : ویژگی های آیفون 11 چیست؟
bltآی تی رسان : سری آی فون 11 اپل از سخت افزار شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می کند اما نمی توانید از آن استفاده کنید!
bltآی تابناک : هفت ترفند ویژه در آیفون که شاید تا به امروز نمی?دانستید
bltآی تی رسان : اسمارت فون Realme XT با دوربین 64 مگاپیکسلی و تراشه اسنپ دراگون 712 معرفی شد
bltعصر هامون : بررسی اندروید 10؛ با ویژگی ها و قابلیت های جدیدترین نسخه اندروید آشنا شوید
bltنصف جهان : این نکات را برای ارتقای شارژدهی موبایل رعایت کنید
bltروز نو : برگ برنده آیفون 11 اپل +عکس
bltقلم نیوز : دوربین بیشتر و باتری قوی تر برگ برنده آیفون 11 اپل
bltاتاق خبر : آیفون های جدید با رنگهای متنوع
bltتیتر یک : مراسم رونمایی از آیفون های 2019 اپل + تصاویر
bltآی تی رسان : اپل واچ 5 با صفحه نمایش همیشه روشن و قابلیت های جدید دیگر معرفی شد
bltشریان : پوشش کامل مراسم رونمایی از آیفون های 2019 اپل
bltزومیت : قیمت و زمان عرضه ی اپل واچ 5 مشخص شد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.