مخبر - 1398/05/27 - احسان علیخانی: عصر جدید سخت ترین کار عمرم بود

احسان علیخانی: عصر جدید سخت ترین کار عمرم بود
نشست خبری برنامه «عصر جدید» روز شنبه 26 مردادماه با حضور عوامل سازنده و داوران برنامه برگزار شد.
احسان علیخانی: عصر جدید سخت ترین کار عمرم بود

به گزارش خبرگزاری صبا، در آستانه پخش مرحله نهایی برنامه تلویزیونی «عصر جدید» از شبکه سه سیما، نشست خبری این برنامه با حضور احسان علیخانی تهیه کننده و مجری، داوران و گروه سازنده «عصر جدید» روز شنبه 26 مردادماه در سالن مذاکرات ساختمان صداوسیما برگزار شد. ایمان قیاسی مجری و از داوران این برنامه امین حیایی، سیدبشیر حسینی و آریا عظیمی نژاد در نشست حضور داشتند.
این نشست که با قرائت قرآن آغاز شد با سوالات خبرنگاران ادامه پیدا کرد.
احسان علیخانی گفت: در مکانیزم «عصر جدید» در مرحله اول بازبینی ویدیوهای ارسالی را داشتیم که تیم 8 نفره ای ویدیوها را می دیدند و اگر ویدیوهای ارسالی موفق بیرون می آمدند پا به استودیو می گذاشتند و مربی ها با آنها تمرین می کردند.
وی افزود: ما دو باشگاه مهارت مفصل برای بچه ها گذاشتیم و از آموزگاران افتخاری و روان شناس هایی که به بچه ها کمک کردند استفاده کردیم.
این مجری تلویزیون تاکید کرد: من می توانستم در آیتمی نشان بدهم که چه روندی طی شده تا بچه ها به مراحل مختلف رسیده اند ولی احساس کردم لزومی ندارد. خیلی از بچه ها حتی تهران را هم ندیده بودند و سختشان بود جلوی دوربین صحبت کنند اما در برنامه مفصل با بچه ها کار شد تا بتوانند روی صحنه بیایند.
علیخانی عنوان کرد: «عصر جدید» برنامه تلویزیونی استعدادیابی عمومی است و تخصصی نیست اما فراتر از برنامه تلویزیونی برای آن وقت گذاشته شده است.
تهیه کننده و کارگردان «عصر جدید» در پاسخ به این پرسش که آیا بچه ها بعد از برنامه رها می شوند یا نه بیان کرد: ما در مورد این موضوع بسیار فکر کردیم و قرار بر این شد که نفر اول تا پنجم پنج اعتبار تخصصی بگیرند که البته کار سختی است ولی این موضوع دغدغه همه عوامل و داوران برنامه بود. این اعتبار تخصصی فقط در حوزه مهارت آنها صرف می شود نه چیز دیگر و یکسال این اعتبار به آنها می شود و برای فصل جدید برنامه ما از آنها دعوت به همکاری می کنیم. فینالیست های ما حتما باید در مسیر و جاده درست قرار بگیرند تا موفق شوند.
وی ادامه داد: برای من «عصر جدید» سخت ترین کار تمام عمرم بود و پروژه ای است که تمامی ندارد. این مسابقه در آستانه یک ساله شدن است و احساس می کنم انرژی مان را از دست داده ایم اما با حمایت مردم ادامه دادیم. میانگین ضبط برنامه زیر 15 ساعت نیست. کار سخت و دشوار است و ما امکاناتی برای خود درست کردیم که شاید کسی فکرش را نکند. اگر شرایط فراهم باشد امکان دارد زمستان 98 فصل جدید روی آنتن برویم.
علیخانی درباره زمان پخش برنامه بیان کرد: ما در ایامی روی آنتن شبکه 3 رفتیم که فوتبال پخش نمی شد و مشکلی نبود. اینکه چرا نشست زودتر نبود به دلیل آنکه خواستیم تمام حواس خود را روی برنامه بگذاریم. یک نکته ای که عصر جدید دارد بحث های طولانی درباره بچه ها در برنامه است. ما چهار داور با ذائقه و سلایق مختلف داشتیم و جاهایی بود که داوران روی نظر خود پافشاری می کردند و در جاهایی تماشاگران نظر می دادند اما در جاهایی هم بود که من پادرمیانی می کردم.
وی افزود: بعضی اوقات توقعاتی از ما دارند و ما را با وزارت آموزش و پرورش اشتباه گرفته اند. البته ما کاملا آمادگی داریم که با آنها همکاری کنیم و حتی گفتیم در محیط هایی استعدادیابی کنند و به ما اطلاع بدهند. هیچ کس برای ما که دهه 60 و 70 هستیم استعدادیابی نکرد. حتی یک نفر از همکاران من زمانی که متوجه شد می خواهم عصر جدید بسازم مرا تشویق نکرد اما من از جایی مصمم شدم که برنامه را بسازم چراکه برای زمان خود ما کسی این کار را نکرد. امیدوارم عصر جدید توانسته باشد در آموزش و پرورش افراد تاثیر بگذارد. اگر دست من باشد اسم وزارت آموزش و پرورش را می گذارم پرورش و آموزش.
تهیه کننده برنامه «عصر جدید» بیان کرد: بعضی از دوستانی که به فرم برنامه و شاید کپی بودن آن از تلنت شو های خارجی اعتراض داشتند اما بسیاری از موضوعات در کشور ما کپی است اما مهم محتوا است و این ماجرا برای ما مهم بود که چه قدر می توانیم این مسابقه را به فرهنگ کشور خود نزدیک کرده و درونی کنیم. الان نمی شود این برنامه را با برنامه های سال های گذشته مقایسه کرد چراکه ما سال اول برنامه مان است اما شاید نسبت به برنامه های اول دیگر کشور ها خیلی بهتر بودیم. بالاخره آوردن افرادی با مهارت شغلی و موسیقی های ایرانی مختص برنامه ما بود و تکراری نبود. به من گفتند میزت هم شبیه خارجی ها است اما هر چیز یک استانداردی دارد و این موضوع اشکال برنامه ما نیست.
سید بشیر حسینی درباره مطالعات پیش از ساخت برنامه گفت: ما 10 مورد از جذابیت های تلنت شوها را بررسی کردیم و دیدیم چهار مورد از آنها را نمی توانیم در برنامه اجرا کنیم و این یک شاخص برنامه بود. 8000 هزار صفحه خروجی مطالعات برنامه بود که ما تیمی را در دانشگاه ها مامور کردیم تا موارد بسیاری را برای ساخت برنامه در نظر بگیرند. همسازی برنامه بهترین عملکرد برنامه بود.
علیخانی تهیه کننده برنامه «عصر جدید» مطرح کرد: یکی از بزرگترین معضلات ما بحث منابع مالی است چراکه این پروژه بسیار سنگین است حتی از جایی به بعد بچه ها به لحاظ سختی کار و حقوق و دستمزد تحت فشار بودند اما با حمایت مردم با وجود مشکلات سعی کردیم با تمام قوا ادامه دهیم.
سید بشیر حسینی درباره شوخی هایی که با او در مجموعه ناخونک اتفاق افتاده است، گفت: در روانشناسی بحثی داریم که مردم موضوعی را جدی بگیرند با آن شوخی می کنند و من خودم طنز ناخونک را دوست دارم و ناراحت شدن از آن برنامه را تکذیب می کنم و حتی به دوستان سازنده پیام تشکر نیز فرستادم. فیلم کوتاهی را داریوش فرضیایی با ابراهیم شفیعی در فضای مجازی منتشر کردند و حتی آن مورد هم برای من ناراحت کننده نبود در صورتی که مردم ناراحت شده بودند اما امیدوارم این مدل برنامه ها از مرز ادا درآوردن خارج شود.
علیخانی درباره برخی از قسمت های برنامه که محدودیت سنی داشت، گفت: بچه ها نسبت به سن خودشان جلوتر هستند و ما هم در بعضی جاها بسیار سختگیری کرده ایم اما بالاخره برخی از برنامه ها تاثیر منفی روی بچه ها داشت و باید محدودیت رعایت می شد.
کارگردان عصر جدید درباره شباهت برنامه عصر جدید و ماه عسل نیز توضیح داد: باورم این است که تلنت شو زیرمجموعه رئالیتی شو است و من این حوزه را دوست دارم. واقعیت این است که احساس را نمی شود از افراد گرفت. چند اتفاق در برنامه افتاد که من بسیار خوشحالم. اولین آن ماجرا کمک به سیل زده ها بود که 70 میلیارد تومان و 10 هزار محموله لوازم خانگی به مناطق سیل زده از درگاه عصر جدید اهدا شد. البته پول به حساب هلال احمر واریز شد نه صداوسیما و برنامه عصر جدید. دومین آن ماجرای دیدار با بچه های سرطانی بود که آن زمان هم 5 میلیارد برای خرید دستگاه ام آر آی جمع آوری شد.
آریا عظیمی نژاد درباره تجربه داوری خود در «عصر جدید» گفت: در مرحله اول با هیچ کس آشنایی نداشتیم اما در مرحله بعد عقبه آنها را می دانستیم اما در وهله اول مهارت آنها مهم بود و بعد جایگاه اجتماعی آنها. حقیقت آن است که همه ما با بچه ها زندگی کردیم و درد آنها را دیدیم و تلاش آنها برای من و دیگران آموزنده بود و جنبه یادگیری داشت. من واقعا خوشحالم دوستان و برادران جدید پیدا کردم و فصل اول برنامه با استقبال مردم تمام شد و توانستیم آن را به سرانجام برسانیم. از گروه سازنده عصر جدید که بسیار همدل بودند تشکر می کنم.

سیدبشیر حسینی نیز در این زمینه مطرح کرد: احسان علیخانی از سلطان غم به غول چراغ جادو تغییر نام داد. البته امروز در تماس های مردمی با 162 اعتراص می کردند که چرا عصر جدید هست و ماه عسل تمام شد.

امین حیایی درباره حضور در عصر جدید گفت: فرصتی ناب برای من فراهم شد که در این برنامه باشم. در برنامه های دیگر استعدادیابی به من پیشنهاد شده بود به عنوان مجری حضور داشته باشم اما نرفتم اما در پیشنهاد استعدادیابی که احسان علیخانی به من داد آن را پذیرفتم. برای ما و همه این ماجرا نو و تازه بود. در بعضی موارد به رای ما اعتراض شد ولی آن موقع رای مثبت ما باعث شد آن ها رشد کنند و مهارتشان در مرحله دوم بیشتر شود. ما سعی کردیم عدالت را برای همه دوستان رعایت کنیم.

ایمان قیاسی مجری برنامه عصر جدید درباره حضور خود در این برنامه گفت: عصر جدید تجربه جذابی برای من بود و خوشحالم که در شروع کار حرفه ایم با برنامه ای اجرا کردم که خیلی دیده شد و از احسان علیخانی برای حمایت و اعتماد تشکر می کنم.

علیخانی درباره ایمان قیاسی مطرح کرد: ایمان غیر از مجری بودن در طراحی اجراها نیز به ما کمک کرد و ایمان اولین نفری بود که پشت من ایستاد و گفت برنامه عصر جدید درمی آید و موفق می شود.

این تهیه کننده با اشاره به اینکه طرح عصر جدید برای سال 96 بود و با ناصر کریمان مدیر سابق شبکه 3 مطرح شد، ادامه داد: اعتقاد راسخ دارم که اتفاقاتی در عصر جدید افتاد که حداقل در 40 سال گذشته که من هم نبودم و 20 سال است در تلویزیون حضور دارم نیفتاده است. باید انصاف را رعایت کنیم که بدون تردید شبکه 3 و تلویزیون جز بحث مالی حمایتشان از ما عالی بود و از همه کسانی که در شبکه 3 پای بچه های مملکت ایستادند تشکر می کنم.

وی افزود: 1038 نفر در قالب نزدیک به 200 اجرا روی صحنه آمدند از تمام اقوام ایرانی و با تمام مشاغل. من پشت در اتاق هیچ مدیری نشسته ام و اگر برنامه ای نشده است اصرار نکردم. جامعه ما احتیاج به نشاط و امید دارد. برای بخشی از جامعه ما امید تنها چیزی است که باقی مانده و ساخت همه نوع برنامه ها نیاز است و باید کار کرد و امید را برای بچه ها نگه داشت.

علیخانی درباره تعداد رشته های زیادی که در برنامه استعدادیابی شد مطرح کرد: من جزو دسته کسانی هستم که می گوییم پویایی از مهمترین عناصر برنامه است و حتی فرمت ماه عسل هم به گونه ای بود که حتی اگر مخاطب از من هم راضی نبود با برنامه می ماند تا ببیند آخر قصه چیست. دلیل اینکه عصر جدید در همه رشته ها استعدیابی کرد این بود که ببیننده را پای برنامه نگه دارد، رقابت بیشتر شود و پویاتر و جذابتر باشد. افراد شرکت کننده در 51 رشته تخصصی شرکت کرده بودند. شاید داور تخصصی در همه زمینه ها نداشتیم اما داوران ما کسانی بودند که در رشته های مختلف توانایی داشتند.

منبع خبر : الف

محتوای این خبر به صورت خودکار از «الف» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
فوتبال   وزارت آموزش و پرورش   انرژی   احسان علیخانی   فینالیست   آموزگار   مفاصل   امین حیایی   روان شناس   قرائت قرآن   آریا عظیمی نژاد   استودیو   کارگردان   مجری تلویزیون   شبکه سه   نفر اول   کار سخت   حواس   یکسال   تمرین   برنامه های تلویزیونی   وبا   دعوت به همکاری  
اخبار مرتبط
همه کاره ها الزاماً هیچ کاره نیستند
جوان آنلاین
دردسرهای مجری تلویزیون برای استفاده از معادل واژگان بیگانه/ وقتی گروه جهادی «بیراهه سوار» شد!
آنا نیوز
یک منتقد:«عصر جدید» نه داورانش داورند،نه مجری اش مجری است،نه استعدادیابی می کند
نصف جهان
حرف های یک منتقد علیه «عصر جدید»؛ نه داورانش داورند، نه مجری اش مجری
سایت جماران
آرای «عصر جدید» مهندسی شده بود/ احسان علیخانی از اجرا انصراف دهد!
برنا نیوز
رضایت 94 درصدی بینندگان از "عصر جدید"
برنا نیوز
محبوب ترین داور «عصر جدید» مشخص شد/ رضایت 94 درصدی مخاطبان
خرداد نیوز
رضایت 94 درصدی از «عصر جدید»
598
رضایت 94 درصدی از «عصر جدید»/ محبوب ترین داور که بود؟
جهان نیوز
رضایت 94 درصدی بینندگان از برنامه عصر جدید
آنا نیوز
رضایت 94 درصدی بینندگان از «عصر جدید»/ انتخاب محبوب ترین داور
الف
رضایت 94 درصدی بینندگان از «عصر جدید»
صدا و سیما
رضایت 94 درصدی بینندگان از مسابقه استعدادیابی «عصر جدید»
باشگاه خبرنگاران
«عصر جدید» با رضایت 94 درصدی مخاطبان بهترین برنامه تلویزیونی شد
میزان
محبوب ترین داور «عصر جدید» مشخص شد
دنیای اقتصاد
رضایت 94 درصدی بینندگان از «عصر جدید»/ حیایی محبوب ترین داور شد
مهر نیوز
از بازیگر فراری تا بانو و بابایا در عصر جدید
الف
حاشیه های «عصر جدید» تمامی ندارد!/ از حضور بازیگر فراری تا بانو و بابایا
تیتر امروز
حاشیه های «عصر جدید»؛ از حضور بازیگر فراری تا بانو و بابایا!
فردا نیوز
«عصر جدید» و عناصر تاثیرگذار در رای مردم / آیا نیاز بود این برنامه بیش از 7 ساعت باشد؟
برنا نیوز
در پشت صحنه فینال عصر جدید چه گذشت؟
فارس
فاطمه عبادی؛ برنده نهایی عصر جدید
ایران آنلاین
نیمه شب طلایی سیما چگونه رقم خورد؟
مشرق نیوز
پایان «عصر جدید» و خودنمایی حلقه مفقوده استعدادیابی در کشور/ پاسخ یک مسئول آموزش و پرورش به درخواست احسان علیخانی
آنا نیوز
(تصاویر) فاطمه عبادی برنده برنامه عصر جدید؛ بازی با شن و رنگ!
فرارو
با اعلام نتایج نهایی؛ فاطمه عبادی برنده فینال عصر جدید شد
خرداد نیوز
فاطمه عبادی برنده فینال عصر جدید شد+عکس
آفتاب
فاطمه عبادی قهرمان عصر جدید شد
صدای ایران
فاطمه عبادی با 6.5 میلیون رای برنده عصر جدید شد
سایت جماران
اعلام برنده فینال «عصر جدید»
صدا و سیما
«بانوی شن» برنده فینال عصر جدید شد
دنیای اقتصاد
اعلام رکورددار های برنامه "عصر جدید"
رویداد 24
اعلام رکورددارهای برنامه "عصر جدید"
صدا و سیما
فاطمه عبادی برنده فینال عصر جدید شد
ایرنا
برندگان عصر جدید از نظر مخاطبان خبرگزاری موج
خبرگزاری موج
چرا رویا نونهالی در نشست خبری عصر جدید نبود؟
هفت صبح
برنده فینال «عصر جدید» امشب اعلام می شود
نصف جهان
کری خوانی داغ ملی پوشان بسکتبال بر سر استقلال و پرسپولیس
خبرآنلاین
احسان علیخانی: عصر جدید سخت ترین کار عمرم بود
ملیت
بشیر حسینی: آقای علیخانی سلطان غم است
صدای ایران
اخبار مرتبط
bltجوان آنلاین : همه کاره ها الزاماً هیچ کاره نیستند
bltآنا نیوز : دردسرهای مجری تلویزیون برای استفاده از معادل واژگان بیگانه/ وقتی گروه جهادی «بیراهه سوار» شد!
bltنصف جهان : یک منتقد:«عصر جدید» نه داورانش داورند،نه مجری اش مجری است،نه استعدادیابی می کند
bltسایت جماران : حرف های یک منتقد علیه «عصر جدید»؛ نه داورانش داورند، نه مجری اش مجری
bltبرنا نیوز : آرای «عصر جدید» مهندسی شده بود/ احسان علیخانی از اجرا انصراف دهد!
bltبرنا نیوز : رضایت 94 درصدی بینندگان از "عصر جدید"
bltخرداد نیوز : محبوب ترین داور «عصر جدید» مشخص شد/ رضایت 94 درصدی مخاطبان
blt598 : رضایت 94 درصدی از «عصر جدید»
bltجهان نیوز : رضایت 94 درصدی از «عصر جدید»/ محبوب ترین داور که بود؟
bltآنا نیوز : رضایت 94 درصدی بینندگان از برنامه عصر جدید
bltالف : رضایت 94 درصدی بینندگان از «عصر جدید»/ انتخاب محبوب ترین داور
bltصدا و سیما : رضایت 94 درصدی بینندگان از «عصر جدید»
bltباشگاه خبرنگاران : رضایت 94 درصدی بینندگان از مسابقه استعدادیابی «عصر جدید»
bltمیزان : «عصر جدید» با رضایت 94 درصدی مخاطبان بهترین برنامه تلویزیونی شد
bltدنیای اقتصاد : محبوب ترین داور «عصر جدید» مشخص شد
bltمهر نیوز : رضایت 94 درصدی بینندگان از «عصر جدید»/ حیایی محبوب ترین داور شد
bltالف : از بازیگر فراری تا بانو و بابایا در عصر جدید
bltتیتر امروز : حاشیه های «عصر جدید» تمامی ندارد!/ از حضور بازیگر فراری تا بانو و بابایا
bltفردا نیوز : حاشیه های «عصر جدید»؛ از حضور بازیگر فراری تا بانو و بابایا!
bltبرنا نیوز : «عصر جدید» و عناصر تاثیرگذار در رای مردم / آیا نیاز بود این برنامه بیش از 7 ساعت باشد؟
bltفارس : در پشت صحنه فینال عصر جدید چه گذشت؟
bltایران آنلاین : فاطمه عبادی؛ برنده نهایی عصر جدید
bltمشرق نیوز : نیمه شب طلایی سیما چگونه رقم خورد؟
bltآنا نیوز : پایان «عصر جدید» و خودنمایی حلقه مفقوده استعدادیابی در کشور/ پاسخ یک مسئول آموزش و پرورش به درخواست احسان علیخانی
bltفرارو : (تصاویر) فاطمه عبادی برنده برنامه عصر جدید؛ بازی با شن و رنگ!
bltخرداد نیوز : با اعلام نتایج نهایی؛ فاطمه عبادی برنده فینال عصر جدید شد
bltآفتاب : فاطمه عبادی برنده فینال عصر جدید شد+عکس
bltصدای ایران : فاطمه عبادی قهرمان عصر جدید شد
bltسایت جماران : فاطمه عبادی با 6.5 میلیون رای برنده عصر جدید شد
bltصدا و سیما : اعلام برنده فینال «عصر جدید»
bltدنیای اقتصاد : «بانوی شن» برنده فینال عصر جدید شد
bltرویداد 24 : اعلام رکورددار های برنامه "عصر جدید"
bltصدا و سیما : اعلام رکورددارهای برنامه "عصر جدید"
bltایرنا : فاطمه عبادی برنده فینال عصر جدید شد
bltخبرگزاری موج : برندگان عصر جدید از نظر مخاطبان خبرگزاری موج
bltهفت صبح : چرا رویا نونهالی در نشست خبری عصر جدید نبود؟
bltنصف جهان : برنده فینال «عصر جدید» امشب اعلام می شود
bltخبرآنلاین : کری خوانی داغ ملی پوشان بسکتبال بر سر استقلال و پرسپولیس
bltملیت : احسان علیخانی: عصر جدید سخت ترین کار عمرم بود
bltصدای ایران : بشیر حسینی: آقای علیخانی سلطان غم است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.