ناگفته هایی از حاشیه های پرونده نجفی در قتل میترا استاد که هنوز ابهام دارند! + جزییات

ناگفته هایی از حاشیه های پرونده نجفی در قتل میترا استاد که هنوز ابهام دارند! + جزییات
رکنا: حاشیه های پرونده ی نجفی هنوز به پایان نرسیده است و تنها چیزی که مشخص است این که نجفی قصاص نمی شود.
ناگفته هایی از حاشیه های پرونده نجفی در قتل میترا استاد که هنوز ابهام دارند! + جزییات

به گزارش رکنا، «نجفی فراری شد» این نخستین حاشیه بعد از قتل میترا استاد در برج آرمیتای سعادت آباد بود که واکنش های عجیبی را درپی داشت.

مرد محبوب سیاست دست به اسلحه شد

هنوز اثری از نجفی نبود همه در جست و جویش بودند و قاتل بودن او برای هیچکس قابل قبول نبود اما واقعیت داشت و مرد سیاست ایران، که شخصیتی محجوب داشت، با شلیک به همسر دومش صحنه قتل را با جا گذاشتن نامه افشاگرانه ای ترک کرده بود.

وقتی خبر فرار نجفی انتشار یافت همه دست به کار شدند و آن را تکذیب کردند البته به جز پلیس و بازپرس جنایی که مشخص بود با خواندن نامه ای به امضا و قلم نجفی مطمئن بودند قاتل میترا استاد کسی جز شوهر سرشناسش نیست!

غروب پرحاشیه شب اول قتل

هنوز غروب نشده بود که حاشیه دیگری در این پرونده رقم خورد احترام بیش اندازه رئیس پلیس آگاهی تهران و افسران جنایی به مردی که قاتل بود و خودش را به همراه کلت کمری اش تسلیم پلیس کرده بود.

دوربین صداوسیما همه این تصاویر را ضبط کرد و این بار برعکس هر پرونده قتل دیگری کامل پخش کرد. پذیرایی از نجفی در ماه رمضان با چایی و سپس اجازه دادن به گزارشگر صداوسیما که کلت کمری- آلت قتاله- را به دست بگیرد و گلوله هایش را بشمارد جنجالی به پا کرد.

وزیر در لباس زندان

فردای آن روز به تلافی روز نخست و نجفی با لباس مخصوص متهمان بازداشتگاه پلیس آگاهی پای در اتاق سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گذاشت.

این درحالی بود که از شب گذشته خونسردی و خنده های گاه و بی گاه نجفی باز حاشیه هایی داشت.

او به راحتی اقرار کرد از نامه سرصحنه حرفی به میان نیاورد اما از اینکه سایه هایی در زندگی او و میترا استاد وجود داشتند را بوضوح بیان کرد.

حاشیه های پرستو بودن

همین کافی بود تا حاشیه ای مبنی بر اینکه میترا استاد پرستو بوده است برجسته تر شد!

از سوی دیگر آقازاده ای با سوءاستفاده از عکسی که نشان می داد خبرنگاران دور نجفی ایستاده اند تا با او گفت وگو کنند و تشبیه آن به عکس کفتارها حاشیه و جنجالی جدید به وجود آورد.

حساسیت پرونده روز به روز بیشتر می شد و بعد از این جلسه بازجویی فضاهای خبری بسته شد اما حاشیه ها هر روز بیشتر می شد.

بلافاصله عکس ها و صوت هایی در فضای مجازی انتشار یافت که نشان می داد میترا استاد با نفوذش نزد نجفی اقدامات پنهانی در شهرداری تهران داشت که البته این موارد هیچگاه مورد توجه مقامات قضایی گرفته نشد و در مسیر تحقیقات تاثیری نداشت.

قتل میترا استاد باعث شد چگونگی آشنایی و ازدواج نجفی با این زن، که برخلاف خاندانش که اهل حق هستند و فقط میترا شیعه شده بود، بیشتر برملا شود.

خودکشی شهردار سابق تهران در هتل لاله

ماجرای تکذیب شده خودکشی نجفی در هتل لاله از زبان خود ایشان تائید شد! همسر اول و دخترش جزییات شب خودکشی را عنوان کنند! نجفی از اینکه در سمت شهردار چگونه به میترا استاد دلبسته شده بود را فاش کرد.

این ها همه حاشیه های پنهان یکی از مردان سیاست ایران بود! که بعد از قتل میترا هر ساعت بخشی از آن فاش می شد!

رسیدگی به جنجالی ترین پرونده جنایی 40 سال گذشته با سرعت

صدورکیفرخواست در کمتر از 10 روز برای چنین پرونده مهمی نیز حاشیه ساز شد همه حقوقدانان انگشت به دهان ماندند چراکه روند تحقیقات با در نظر گرفتن اینکه باید نظریه آسیب شناسی پزشکی قانونی اعلام می شد که پروسه ای طولانی دارد انحصار وراثت میترا استاد صورت می گرفت که باز طولانی است کارشناسان اسلحه شناسی باید اظهار نظر دقیق می کردند که نیاز به زمان داشت صدور کیفرخواست فوری دور از ذهن بود اما قوه قضاییه تاکید کرد روند بررسی دقیق و درست بوده است.

حکایت وکیلی که نجفی عزل کرد

یکی از پرحاشیه سازترین طرفین پرونده وکیل طباطبایی بود که از ابتدا وکالت نجفی را به همراه خانم وکیل عقبایی و وکیل جنایی سرشناس به نام حمید گودرزی بر عهده داشت.

هرچقدر وکیل گودرزی چراغ خاموش قدم بر می داشت وکیل طباطبایی جنجال سازی می کرد و در هر مصاحبه و محفلی به پرستو بودن میترا استاد و خیانت زنانه به شوهرش به خاطر ارتباط با مردان غریبه چه قبل و چه بعد از ازدواج با نجفی و مهدورالدم بودن مقتوله اصرار می کرد.

همین جنجال ها باعث شد مسعود استاد، برادر میترا، واکنش نشان دهد و با اعتراض به وکیل طباطبایی او را دروغگو خطاب کند.

قرائت کیفرخواستی با ابعاد غیر علنی در دادگاه علنی

تا زمان محاکمه نجفی در دادگاه کیفری استان تهران همه این حاشیه ها و به قول مدعیان افشاگری ها با کمی تغییر و یک کلاغ چهل کلاغ تکرار می شد و همه منتظر بودند تا نجفی نیز سوار بر موج مطالب رسانه ای در جلسه دادگاه با اتهام بستن به میترا استاد و تخریب شخصیت او به ویژه اصرار بر مهدورالدم بودن روزنه ای برای نجات جان خود از قصاص پیدا کند.

همین تصور باعث شده بود عنوان شود بخشی از پرونده غیرعلنی رسیدگی می شود.

دادگاه شروع شد و نخستین حاشیه پررنگ توسط نماینده دادستان تهران در قرائت کیفرخواست کلید زده شد.

هیچکس تصور نمی کرد نامه ای که از روز نخست قتل مورد سوال همه بود و متنش محرمانه مانده بود پشت تریبون واو به واو خوانده شود.

محتوای نامه به قلم نجفی چیزی نبود جز همان جنجال های وکیل طباطبایی! نجفی در نامه به چگونگی آشنایی غیرمتعارف خود و میترا اشاره کرده و اسم از مردان زیادی برده بود که قبل از ازدواج او و میترا با همسر دومش رابطه داشتند یا حتی چگونگی شیعه شدن میترا استاد که به خاطر یک دیپلمات بود، تحت فشار بودن از سوی میترا و کسانی که نجفی ردپای آنها را در زندگی اش می دید و همیشه تصور می کرد یک ارگان همسر او را تحت کنترل دارد! و ... اینکه نامه طوری بود که نشان می داد نجفی قصد خودکشی داشته است.

آنقدر این نامه جنجال ساز بود که قاضی کشکولی به معاون دادستان تذکر داد بهتر بود در جلسه غیرعلنی قرائت می شد.

بعد از این حاشیه بزرگ تصور می رفت نجفی نیز در این مسیر حرکت کند اما شب قبل از جلسه دوم دادگاه نجفی ناگهانی وکیل طباطبایی را در پرونده اش عزل کرد و همین خودش حاشیه جدید بود چراکه خیلی ها عنوان کردند توافقی پشت پرده به وجود آمده تا نجفی در قبال سکوتش رضایت بگیرد.

توافقی در کار نیست

مسعود استاد در این برهه هرگونه توافق و دخالت در عزل وکیل طباطبایی را تکذیب کرد اما از این اتفاق ابراز رضایتمندی داشت. او گفت خانواده اش اختیار تام به او داده اند و چیزی جز قصاص نجفی نمی خواهند.

روز نخستین مرحله دفاعیات نجفی او تنها اختلاف یک ساله خانوادگی را علت اقدام خود دانست و اصرار کرد فقط برای ترساندن میترا کلت را با خود به حمام برده بود و اگر میترا نمی ترسید و دست به شانه های او نمی گذاشت قتلی رخ نمی داد!

میترا را دوست داشتم

نجفی ابراز پشیمانی کرد و اینکه میترا استاد را دوست داشت! و بعد از قتل می خواسته از بالکن پایین بپرد و خودکشی کند!

در جلسات بعدی هیچ اشاره ای به نامه و هیچ ادعایی مبنی بر مهدورالدم یا پرستو بودن میترا استاد نشد و نجفی و وکیل گودرزی شلیک غیرمستقیم و مرگ میترا استاد به خاطر اصابت گلوله کمانه شده را تنها دفاع خود برای قتل غیرعمد دانستند و ...

عکسی جنجالی در حاشیه جلسه و رد حضور رئیس دولت اصلاحات

با ختم رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد یک عکس خیلی حاشیه ساز شد عکسی که نجفی برخلاف خنده های همیشگی اش حتی در صحن دادگاه، این بار با رگ گردنی برجسته و صورتی جدی با برادر میترا استاد حرف می زد و چهره اش طوری نبود که تصور شود درحال گرفتن رضایت است!

مسعود استاد بعد از صدور حکم قصاص برای نجفی توسط دادگاه روی خواسته شان که همان قصاص بود پافشاری کرد و این درحالی بود که ماجرای دخالت رئیس دولت اصلاحات و وعده پول میلیاردی برای گرفتن رضایت از خانواده میترا استاد مرتب تکذیب می شد.

خبر اخذ رضایت از سوی طباطبایی و خزعلی

اما تیرخلاص را باز هم وکیل معزول یعنی علیزاده طباطبایی و این بار همراه با چهره ای سیاسی و پرحاشیه یعنی خزعلی شلیک کردند. آنها در ویدیویی ادعا کردند بخش رضایت از قصاص نجفی بسته شده چراکه با خواسته رئیس اهل حق، که خانواده میترا استاد مرید آن هستند، آنها از خونخواهی دخترشان گذشت کرده اند و رضایت حاصل شده است.

صدور حکم قصاص و اعتراض نکردن معنادار متهم و وکیل

همزمان با انتشار این ویدیو ناگهان سکوت عجیبی توسط مسعود استاد صورت گرفت. او که مرتب از قصاص می گرفت این بار سکوت معناداری داشت جالب اینکه وکیل نجفی هم بسیار ماهرانه اعلام کرد تا آخرین روز مهلت 20 روزه اعتراض به حکم اقدامی نخواهد کرد چراکه اگر رضایت حاصل شده باشد نحوه اعتراض فرق خواهد داشت.

اعلام بخشش اینستاگرامی همزمان با طلوع خورشید

این پرونده بدون حاشیه نماند چراکه ساعت 4 بامداد دیروز، 23 مردادماه، یعنی دو ماه و نیم از زمان وقوع این قتل که هفتم خرداد ماه رخ داده بود، مسعود استاد با پست های دنباله دار در فضای اینستاگرام خبر از رضایت و بخشش اولیادم از قصاص نجفی داد، اقدامی که عجیب به نظر می رسید.

مسعود استاد در این پست هایش باز به طباطبایی (وکیل سابق نجفی) تاخت و با جملاتی سعی کرد از شایستگی هایش بگوید تا دیگران تصور نکنند او از رانت خواهرش و نجفی بهره برده و در واقع به حاشیه هایی پاسخ داد که بعد از قتل خواهرش دامان او را گرفته بود.

هنوز این پرونده به خط پایان حاشیه ها نرسیده و باید منتظر بمانیم تا حاشیه های جدید رونمایی شوند. تنها اتفاق قاطع اینکه نجفی قصاص نمی شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


کلیدواژه های این خبر
قاتل   قصاص   آقازاده   اسلحه   سعادت آباد   گزارشگر   پزشکی قانونی   تلافی   دهان   هتل لاله   کلت کمری   افسران   خودکشی   تشیع   همسر اول   شهرداری تهران   فضای مجازی   شهردار   همسر   پلیس آگاهی تهران   میترا استاد   شهردار اسبق تهران   پرونده قتل   دادسرای جنایی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «رکنا نت» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
ساکنان برج آرمیتا همچنان زیر سایه وحشت قتل همسر دوم شهردار تهران
شورا آنلاین
روایت قتل میترا/از قتل تا آزادی نجفی!
بازار نیوز
حال و روز نجفی پس از آزادی/ شهردار اسبق تا چه زمانی آزاد خواهد بود؟
الف
حال و روز نجفی پس از آزادی/ شهردار اسبق تهران تا چه زمانی آزاد خواهد بود؟
فانوس نیوز
آخرین برگ های پرونده جنجالی محمدعلی نجفی ورق می خورد/ پرونده ای با حاشیه هایی پررنگ تر از متن
راه دانا
نجفی فقط 61 روز در زندان! / حاشیه های عجیب در قتل میترا استاد ! + جزییات
رکنا نت
پرونده جنجالی نجفی/ از «قصاص» تا «آزادی»
جهان نیوز
همه آنچه بر نجفی گذشت؛ از «قصاص» تا «آزادی»
افکار نیوز
روایتی از پرونده جنجالی نجفی از «قصاص» تا «آزادی»
فارس
برادر «میترا استاد» چگونه آقای شهردار را بخشید؟
شریان
نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد
تسنیم
حاشیه هایی پررنگ تر از پرونده قتل میترا استاد
فرارو
حاشیه هایی پررنگ تر از پرونده قتل میترا استاد/نجفی در محاصره حاشیه ها
دنیای اقتصاد
حاشیه هایی پررنگ تر از پرونده قتل میترا استاد/ نجفی هنوز در محاصره حاشیه ها
برنا نیوز
آیا نجفی، شهردار اسبق تهران از زندان آزاد می شود؟
شریان
محمدعلی نجفی بخشیده شد + پست اینستاگرام برادر میترا استاد
ستاره
برادر میترا استاد از بخشش نجفی خبر داد
آنا نیوز
نجفی بخشیده شد/شهردار اسبق اعدام نمی شود
شریان
نجفی بخشیده شد/ شهردار اسبق اعدام نمی شود +عکس
صراط
نجفی اعدام نمی شود/ آقای شهردار بخشیده شد
تیتر یک
محمد علی نجفی بخشیده شد +سند
فردا نیوز
نجفی بخشیده شد
فانوس نیوز
نگاهی به پرونده قتل میترا استاد؛ از صحنه جرم تا صدور حکم قصاص
میزان
نگاهی متفاوت به آنچه بر نجفی گذشت
انصاف نیوز
گردش روزگار و تیر غیب نجفی
آفتاب
تیر غیب نجفی
فرارو
سخنگوی قوه قضاییه: نجفی به قصاص محکوم شد
تسنیم
دادگاه در مورد نجفی حکم قصاص صادر کرده است
ایرنا
دلایل 11 گانه برای قتل عمد توسط نجفی
مثلث
دلایل11گانه برای قتل عمد نجفی
ناطقان نیوز
زوایای پنهان «پرونده میترا استاد»/ از تهدید مسعود استاد تا دلایل 11 گانه برای قتل عمد نجفی
الف
ناگفته ها از «پرونده قتل میترا استاد» /زمان صدور حکم پرونده نجفی
فردا نیوز
دلایل وکلای اولیای دم میترا استاد برای اثبات عمدی بودن قتل
انصاف نیوز
افشای زوایای پنهان «پرونده میترا استاد»/ دلایل 11 گانه برای قتل عمد نجفی
تابش کوثر
دلایل 11 گانه برای قتل عمد نجفی
مشرق نیوز
افشای زوایای پنهان پرونده قتل میترا استاد / دلایل 11 گانه برای قتل عمد توسط نجفی
رکنا نت
افشای زوایای پنهان «پرونده میترا استاد»/دلایل 11گانه برای قتل عمد نجفی
فارس
سرنوشتی که در پرونده قتل میترا استاد در انتظار نجفی است
نصف جهان
جلسه آخر دادگاه نجفی احتمال صدور حکم قصاص را قوی تر کرد؟
سایت جماران
سرنوشتی که در انتظار محمد علی نجفی است
دنیای اقتصاد
اخبار مرتبط
bltشورا آنلاین : ساکنان برج آرمیتا همچنان زیر سایه وحشت قتل همسر دوم شهردار تهران
bltبازار نیوز : روایت قتل میترا/از قتل تا آزادی نجفی!
bltالف : حال و روز نجفی پس از آزادی/ شهردار اسبق تا چه زمانی آزاد خواهد بود؟
bltفانوس نیوز : حال و روز نجفی پس از آزادی/ شهردار اسبق تهران تا چه زمانی آزاد خواهد بود؟
bltراه دانا : آخرین برگ های پرونده جنجالی محمدعلی نجفی ورق می خورد/ پرونده ای با حاشیه هایی پررنگ تر از متن
bltرکنا نت : نجفی فقط 61 روز در زندان! / حاشیه های عجیب در قتل میترا استاد ! + جزییات
bltجهان نیوز : پرونده جنجالی نجفی/ از «قصاص» تا «آزادی»
bltافکار نیوز : همه آنچه بر نجفی گذشت؛ از «قصاص» تا «آزادی»
bltفارس : روایتی از پرونده جنجالی نجفی از «قصاص» تا «آزادی»
bltشریان : برادر «میترا استاد» چگونه آقای شهردار را بخشید؟
bltتسنیم : نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد
bltفرارو : حاشیه هایی پررنگ تر از پرونده قتل میترا استاد
bltدنیای اقتصاد : حاشیه هایی پررنگ تر از پرونده قتل میترا استاد/نجفی در محاصره حاشیه ها
bltبرنا نیوز : حاشیه هایی پررنگ تر از پرونده قتل میترا استاد/ نجفی هنوز در محاصره حاشیه ها
bltشریان : آیا نجفی، شهردار اسبق تهران از زندان آزاد می شود؟
bltستاره : محمدعلی نجفی بخشیده شد + پست اینستاگرام برادر میترا استاد
bltآنا نیوز : برادر میترا استاد از بخشش نجفی خبر داد
bltشریان : نجفی بخشیده شد/شهردار اسبق اعدام نمی شود
bltصراط : نجفی بخشیده شد/ شهردار اسبق اعدام نمی شود +عکس
bltتیتر یک : نجفی اعدام نمی شود/ آقای شهردار بخشیده شد
bltفردا نیوز : محمد علی نجفی بخشیده شد +سند
bltفانوس نیوز : نجفی بخشیده شد
bltمیزان : نگاهی به پرونده قتل میترا استاد؛ از صحنه جرم تا صدور حکم قصاص
bltانصاف نیوز : نگاهی متفاوت به آنچه بر نجفی گذشت
bltآفتاب : گردش روزگار و تیر غیب نجفی
bltفرارو : تیر غیب نجفی
bltتسنیم : سخنگوی قوه قضاییه: نجفی به قصاص محکوم شد
bltایرنا : دادگاه در مورد نجفی حکم قصاص صادر کرده است
bltمثلث : دلایل 11 گانه برای قتل عمد توسط نجفی
bltناطقان نیوز : دلایل11گانه برای قتل عمد نجفی
bltالف : زوایای پنهان «پرونده میترا استاد»/ از تهدید مسعود استاد تا دلایل 11 گانه برای قتل عمد نجفی
bltفردا نیوز : ناگفته ها از «پرونده قتل میترا استاد» /زمان صدور حکم پرونده نجفی
bltانصاف نیوز : دلایل وکلای اولیای دم میترا استاد برای اثبات عمدی بودن قتل
bltتابش کوثر : افشای زوایای پنهان «پرونده میترا استاد»/ دلایل 11 گانه برای قتل عمد نجفی
bltمشرق نیوز : دلایل 11 گانه برای قتل عمد نجفی
bltرکنا نت : افشای زوایای پنهان پرونده قتل میترا استاد / دلایل 11 گانه برای قتل عمد توسط نجفی
bltفارس : افشای زوایای پنهان «پرونده میترا استاد»/دلایل 11گانه برای قتل عمد نجفی
bltنصف جهان : سرنوشتی که در پرونده قتل میترا استاد در انتظار نجفی است
bltسایت جماران : جلسه آخر دادگاه نجفی احتمال صدور حکم قصاص را قوی تر کرد؟
bltدنیای اقتصاد : سرنوشتی که در انتظار محمد علی نجفی است
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.