مخبر - 1398/05/23 - اینترسپت: صدای آمریکا بلندگوی ترامپ و تروریست های منافقین است

اینترسپت: صدای آمریکا بلندگوی ترامپ و تروریست های منافقین است
پایگاه آمریکایی اینترسپت در گزارشی به فعالیت های «صدای آمریکا» پرداخته و نوشته که چگونه این رسانه به بلندگوی دولت ترامپ و تروریست های منافقین تبدیل شده است.
اینترسپت: صدای آمریکا بلندگوی ترامپ و تروریست های منافقین است

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه آمریکایی اینترسپت در گزارشی به بررسی رویه های خبررسانی «صدای آمریکا» پرداخته و شرح داده این رسانه چطور به بلندگوی دولت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا و تروریست های منافقین تبدیل شده است.

پایگاه «اینترسپت» نوشته خبرنگاران بخش فارسی «صدای آمریکا» در فضای مجازی به افرادی که به نظر آن ها به اندزه کافی از سیاست های ترامپ علیه ایران حمایت نمی کنند حمله می کنند.

اینترسپت نوشته پایگاه صدای آمریکا و تعداد زیادی از کارکنان آن، بعد از انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر سال 2016 مأموریت ادعایی خود در خصوص «ارائه اخبار متعادل به ایرانی ها» را زیر پا گذاشته و به سرعت به حامیان ترامپ تبدیل شده اند و شاید جای تعجب نباشد که الان دارند در فضای مجازی شبیه خود او هم رفتار می کنند.

در سال های گذشته، سیاستمداران ضد ایران در آمریکا با طرح این ادعا که بخش فارسی «صدای آمریکا» به اندازه کافی ضد حکومت ایران نیست، خواستار ایجاد تغییراتی در آن شده بودند. در سال 2012، اندیشکده هریتیج در گزارشی مدعی شده بود که بخش فارسی صدای آمریکا «طرفدار ایران» و ضد آمریکا است.

با آنکه بخش فارسی صدای آمریکا در سال های گذشته همواره به سیاه نمایی از اوضاع ایران اشتغال داشته اندیشکده هریتیج این ادعا را صرفاً بر اساس پخش گزارش هایی از این رسانه در ضدیت با حمله آمریکا به عراق مطرح کرده بود.

پایگاه اینترسپت هم به رویکرد های همواره ضدایرانی «صدای آمریکا» اذعان کرده و نوشته صدای آمریکا که کارش را از دهه 1940 به عنوان یک شبکه رادیویی آغاز به کار کرد، بعد از وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال 1979، همواره ضد حاکمیت این کشور بوده است.

«علی سجادی»، از مدیران ارشد صدای آمریکا که سال گذشته بازنشسته شد گفت: «صدای آمریکا همیشه ضد حکومت ایران بوده است.»

یکی دیگر از مدیران قبلی صدای آمریکا اعتراف کرده که بسیاری از کارکنان صدای آمریکا را حامیان گروهک تروریستی منافقین که هیچ جایگاهی در جامعه ایران ندارند، تشکیل می داده است.

اینترسپت نوشته «محمد منظرپور»، سردبیر سابق بخش فارسی صدای آمریکا می گوید وقتی که سال 2013 وارد بخش فارسی صدای آمریکا شده از مشاهده اینکه این رسانه پر از سلطنت طلب ها و حامیان مجاهدین خلق (منافقین) است شوکه شده است.

بعد از روی کار آمدن ترامپ، این رسانه به بلندگوی رسمی دولت او تبدیل شده و در حال پخش «پروپاگاندای صرف» بدون هیچ شواهد عینی و واقعی است.

اینترسپت می نویسد: «به عنوان مثال، بخش فارسی صدای آمریکا در حال پخش اخبار مثبت و زیاد از گروهک مجاهدین خلق (منافقین) است، در حالی که این گروه هیچ طرفداری در ایران ندارد، کارنامه اش آکنده از خشونت های تروریستی است و به داشتن رفتار های فرقه ای شهره است.»

یکی از کارکنان صدای آمریکا که خواسته نامش فاش نشود گفت: «بخش فارسی صدای آمریکا برای اولین بار در چند دهه گذشته در نقش بازوی رسانه ای مجاهدین خلق ظاهر شده است و همایش ها و برنامه های آن ها را به صورت زنده و لحظه به لحظه گزارش می کند.»

بخش فارسی صدای آمریکا، به علاوه، چندین مقاله از فردی مجعول به نام «حشمت علوی» منتشر کرده. پایگاه اینترسپت اخیراٌ فاش کرده که فردی با این هویت وجود ندارد و حساب کاربری او در توئیتر متعلق به گروهک تروریستی منافقین است.

منابعی که با اینترسپت مصاحبه کرده اند، نزدیکی رویکرد رسانه ای صدای آمریکا به مواضع دولت ترامپ را ناشی از عوامل درونی می دانند. به نوشته این رسانه، روزنامه نگاران ضد ایرانی و کارکنان آن در تلاش هستند برای خودشان نزد دولت ترامپ بازارگرمی کنند. برخی دیگر، صرفاً به دنبال آن هستند که شغلشان را از دست ندهند و بیکار نشوند.

همزمان، بعد از انتخاب ترامپ، برخی از نزدیکان او کارزار هایی را برای تغییر رویکرد بخش فارسی صدای آمریکا و سوق دادن آن به سمت مواضع ضدایرانی تر و نزدیک تر به گروهک تروریستی منافقین آغاز کردند.

به عنوان مثال، «کنث تیمرمن»، از تحلیلگران سیاسی نومحافظه کار در یادداشتی از بخش فارسی صدای آمریکا به عنوان «فاجعه» یاد کرد و گفت که نام این رسانه را باید «صدای تهران» گذاشت. تحلیلگران دیگر هم یادداشت های مشابهی در وال استریت ژورنال و واشنگتن اگزماینر نوشتند.

اینترسپت نوشته دسامبر سال 2016 که نماینده های جمهوری خواه در کنگره «هیئت کارفرمایان پخش» را منحل کردند مشخص بود که تغییراتی در رویکرد «صدای آمریکا» در راه است. هیئت کارفرمایان پخش، سازمانی بود که وظیفه نظارت بر برخی رسانه های آمریکا از جمله صدای آمریکا را به عهده داشت.

ژانویه 2017، حساب کاربری صدای آمریکا در توئیتر ادعا های اثبات نشده سخنگوی وقت کاخ سفید مبنی بر اینکه مراسم تحلیف ترامپ، شلوغ ترین مراسم تحلیف در طول تاریخ آمریکا بود را بازنشر کرد.

چند ماه بعد، از اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا خواسته شد در برنامه های «هیئت کارفرمایان پخش» در خصوص ایران تجدید نظر کند. این اندیشکده اندکی بعد در گزارشی مدعی شد که «صدای آمریکا» به اندازه کافی منتقد حکومت ایران و توافق هسته ای برجام نبوده است.

سال 2018 کمیته اعتبارات مجلس سنای آمریکا طرحی ارائه کرد که «مایک پامپئو»، وزیر خارجه این کشور را به همکاری با «هیئت کارفرمایان پخش» (BBG) برای تدوین برنامه هایی جهت مقابله با نفوذ ایران ملزم می کرد. در این طرح قانونی، ردیف بودجه مشخصی هم برای مقابله با نفوذ رسانه ای ایران از طریق فضاسازی تبلیغاتی در نظر گرفته شده بود. (هیئت کارفرمایان پخش، البته بعد از انحلال تغییر نام داد و به «آژانس رسانه های جهانی ایالات متحده» تبدیل شد.)

این قانون، هیئت کارفرمایان پخش را موظف می کرد منابع خود را به پررنگ کردن حضور نیرو های مرتبط با ایران در سوریه و یمن اختصاص دهد. فوریه سال 2019، یکی از مخالفان انقلاب اسلامی ایران به نام «مسیح علی نژاد» که از مجریان صدای آمریکا است در واشنگتن با پامپئو عکس یادگاری گرفت.

در بخشی از گزارش کمیته بودجه سنا، آمده است: «وزیر خارجه باید با مشورت با سران دیگر آژانس های فدرال مربوطه، از جمله بی. بی. جی، برنامه های ضدنفوذ ایران را که بودجه آن در این لایحه تامین شده، هماهنگ کند.»

این گزارش می افزاید: «این برنامه ها باید: (1) با اظهارات غلط حکومت ایران علیه ایالات متحده و دیگر کشور های دموکراتیک مقابله کند؛ (2) حمایت این حکومت از گروه های نیابتی تروریستی را تشریح کند؛ و (3) آثار حمایت از این گروه های نیابتی بر وضعیت مردم سوریه، یمن و دیگر مناطقی که آن ها فعال هستند را ارزیابی و تشریح کند.»

در متن لایحه بودجه هم ذیل عنوان «برنامه های دیپلماتیک»، بودجه مشخصی برای «برنامه های دموکراسی برای ایران» در نظر گرفته و مسئولیت این برنامه ها به دستیار وزیر خارجه در امور آسیای نزدیک محول شده است.

بی. بی. جی هرچند با عنوان یک آژانس مستقل دولتی توصیف شده، اما بودجه مستقیم خود را از دولت آمریکا دریافت می کند و عملکرد آن تحت نظارت کنگره آمریکا قرار دارد. رسانه هایی، چون «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» تحت مدیریت این نهاد فعالیت می کنند.

در ماه های گذشته، خبرنگاران بخش فارسی صدای آمریکا در فضای مجازی به ابراز حمایت از دولت ترامپ پرداخته و از او خواسته اند در قبال ایران سختگیرانه تر عمل کند.

روز 20 مه سال 2018، موشکی که گمان می رفت از شرق بغداد شلیک شده در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد فرود آمد. ترامپ بعد از این اتفاق در توئیتر نوشت: «ایران اشتباه خیلی بزرگی کرد.» یکی از خبرنگاران صدای آمریکا در پاسخ ترامپ نوشت: «آقای رئیس جمهور، شما باید رژیم ایران را تنبیه کنید. آن ها به مقر سفارت آمریکا حمله کرده اند و باید تنبیه شوند. هشدار ساده کافی نیست.»

کارکنان صدای آمریکا گاهاً به برخی از منتقدان سیاست های ترامپ حمله می کنند. یکی از کارکنان این رسانه چند وقت پیش که ترامپ به فحاشی علیه «ایلهان عمر»، نماینده مسلمان کنگره آمریکا پرداخته بود، ایلهان عمر را مخاطب قرار داد و حجاب او را به کلاه هایی تشبیه کرد که «کوکلاکس کلان ها» -از گروه های نژادپرست سفیدپوست در آمریکا- می پوشند.

منبع: فارس

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   آمریکا   گروه تروریستی   سردبیر   صدای آمریکا   ریاست جمهوری   رییس جمهور آمریکا   اندیشکده   سلطنت   توئیتر   سیاه نمایی   مجاهدین خلق   منافقین   شوکه   فرقه   مقاله   روزنامه   انقلاب اسلامی   تروریست   دونالد ترامپ   فضای مجازی   خشونت   بازنشسته  
اخبار مرتبط
زیر و بم طرح تبدیل «صدای آمریکا» به تریبون تروریسم
مشرق نیوز
5 دروغ ترامپ علیه ایران
جام نیوز
بخش فارسی صدای آمریکا یا بلندگوی منافقین/امریکن کانزرویتیو: حمایت یک رسانه تحت حمایت مالی دولت آمریکا از منافقین بسیار منزجر کننده است
میزان
بخش فارسی صدای آمریکا یا بلندگوی منافقین
مشرق نیوز
«صدای آمریکا» بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ
خبرگزاری دانشجو
«صدای آمریکا» چگونه بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ شد؟
الف
اینترسپت|«صدای آمریکا» چگونه بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ شد؟
فارس
پایان داعش امری خیالی است
شیعه نیوز
پایان داعش خیال است - تحلیل واشنگتن پست
انصاف نیوز
پایان داعش امری خیالی است؛ ترامپ و رقبای انتخاباتی اش واقع گرا باشند
ایسنا
عضو جدا شده فرقه رجوی: سیاست های منافقین مستقیما از کاخ سفید نشات می گیرد
فارس
مدیرعامل انجمن نجات: سیاست های منافقین مستقیما از کاخ سفید نشات می گیرد
فارس
چرا فرقه رجوی مقبولیت ندارد؟
الف
منافقین و توهم بزرگی بنام «آلترناتیو»
پایداری ملی
منافقین و توهم بزرگی بنام «آلترناتیو»/ چرا فرقه رجوی مقبولیت ندارد؟
فارس
حادثه "ال پاسو" نتیجه استفاده رهبران آمریکا از نژادپرستی برای نفوذ قدرت است
ایرنا
تحلیل گاردین از کشتار تگزاس: این ترور متاثر از «ایدئولوژی ترامپ» است
الف
مهمترین اخبار جهان (7-19)
صدا و سیما
نیویورک تایمز: «نژادپرستان سفیدپوست» تروریست هستند
مشرق نیوز
ترامپ «اخبار جعلی» را عامل تیراندازی ها دانست
ساعت 24
ترامپ «اخبار جعلی» را عامل تیراندازی های آمریکا دانست
ایرنا
آقای رئیس جمهور لطفا نژادپرستی را محکوم کن
آریا
روزنامه تایمز: لفاظی های ترامپ عامل افزایش خشونت علیه مهاجران است
العالم
کشتار مردم به دلیل «تروریسم سفیدپوست» در آمریکا
باشگاه خبرنگاران
منافقین؛ تهدیدی برای امنیت اروپا/ زنگ خطر در آلبانی به صدا درآمد
شفاف نیوز
ترامپ به "تروریسم سفید پوستان" در آمریکا دامن می زند
صدا و سیما
منافقین؛ تهدیدی برای امنیت اروپا
الف
توئیتر ترامپ و مسلسل کراسیوس!
افکار نیوز
زنگ خطر منافقین برای آلبانی به صدا درآمد +عکس
مشرق نیوز
نامه فرزندان شهید ترور به «ایلان برمن»/ تطهیر منافقین، فریب افکار عمومی است
الف
پلیس: تیراندازی تگزاس یک اقدام تروریستی راست گرایانه بود / بیانیه منتسب به ضارب: حمله را به دلیل هجوم مهاجران از مکزیک به تگزاس انجام دادم
خرداد نیوز
پلیس: تیراندازی تگزاس یک اقدام تروریستی راست گرایانه بود / بیانیه منتسب به ضارب: حمله را به دلیل هجوم مهاجران از مکزیک به تگزاس انجام دادم / با تروریست مهاجم به نمازگزاران مسلمان در «کرایست چرچ» نیوزیلند موافقم
تیک نیوز
تیراندازی مرگبار در ایالت تگزاس آمریکا
جوان آنلاین
کشته یازخمی شدن44نفر براثر تیراندازی در ایالت تگزاس
پایداری ملی
44 نفر براثر تیراندازی در ایالت تگزاس آمریکا کشته یا زخمی شدند
تابش کوثر
60 کشته و زخمی براثر تیراندازی در ایالت تگزاس +عکس
مشرق نیوز
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم هشدار داد/ تلاش اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا برای تطهیر منافقین
العالم
44 نفر براثر تیراندازی در ایالت تگزاس کشته یا زخمی شدند
فارس
20 نفر براثر تیراندازی در ایالت تگزاس کشته شدند
فارس
حدود 40 نفر براثر تیراندازی در ایالت تگزاس کشته یا زخمی شدند
فارس
اخبار مرتبط
bltمشرق نیوز : زیر و بم طرح تبدیل «صدای آمریکا» به تریبون تروریسم
bltجام نیوز : 5 دروغ ترامپ علیه ایران
bltمیزان : بخش فارسی صدای آمریکا یا بلندگوی منافقین/امریکن کانزرویتیو: حمایت یک رسانه تحت حمایت مالی دولت آمریکا از منافقین بسیار منزجر کننده است
bltمشرق نیوز : بخش فارسی صدای آمریکا یا بلندگوی منافقین
bltخبرگزاری دانشجو : «صدای آمریکا» بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ
bltالف : «صدای آمریکا» چگونه بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ شد؟
bltفارس : اینترسپت|«صدای آمریکا» چگونه بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ شد؟
bltشیعه نیوز : پایان داعش امری خیالی است
bltانصاف نیوز : پایان داعش خیال است - تحلیل واشنگتن پست
bltایسنا : پایان داعش امری خیالی است؛ ترامپ و رقبای انتخاباتی اش واقع گرا باشند
bltفارس : عضو جدا شده فرقه رجوی: سیاست های منافقین مستقیما از کاخ سفید نشات می گیرد
bltفارس : مدیرعامل انجمن نجات: سیاست های منافقین مستقیما از کاخ سفید نشات می گیرد
bltالف : چرا فرقه رجوی مقبولیت ندارد؟
bltپایداری ملی : منافقین و توهم بزرگی بنام «آلترناتیو»
bltفارس : منافقین و توهم بزرگی بنام «آلترناتیو»/ چرا فرقه رجوی مقبولیت ندارد؟
bltایرنا : حادثه "ال پاسو" نتیجه استفاده رهبران آمریکا از نژادپرستی برای نفوذ قدرت است
bltالف : تحلیل گاردین از کشتار تگزاس: این ترور متاثر از «ایدئولوژی ترامپ» است
bltصدا و سیما : مهمترین اخبار جهان (7-19)
bltمشرق نیوز : نیویورک تایمز: «نژادپرستان سفیدپوست» تروریست هستند
bltساعت 24 : ترامپ «اخبار جعلی» را عامل تیراندازی ها دانست
bltایرنا : ترامپ «اخبار جعلی» را عامل تیراندازی های آمریکا دانست
bltآریا : آقای رئیس جمهور لطفا نژادپرستی را محکوم کن
bltالعالم : روزنامه تایمز: لفاظی های ترامپ عامل افزایش خشونت علیه مهاجران است
bltباشگاه خبرنگاران : کشتار مردم به دلیل «تروریسم سفیدپوست» در آمریکا
bltشفاف نیوز : منافقین؛ تهدیدی برای امنیت اروپا/ زنگ خطر در آلبانی به صدا درآمد
bltصدا و سیما : ترامپ به "تروریسم سفید پوستان" در آمریکا دامن می زند
bltالف : منافقین؛ تهدیدی برای امنیت اروپا
bltافکار نیوز : توئیتر ترامپ و مسلسل کراسیوس!
bltمشرق نیوز : زنگ خطر منافقین برای آلبانی به صدا درآمد +عکس
bltالف : نامه فرزندان شهید ترور به «ایلان برمن»/ تطهیر منافقین، فریب افکار عمومی است
bltخرداد نیوز : پلیس: تیراندازی تگزاس یک اقدام تروریستی راست گرایانه بود / بیانیه منتسب به ضارب: حمله را به دلیل هجوم مهاجران از مکزیک به تگزاس انجام دادم
bltتیک نیوز : پلیس: تیراندازی تگزاس یک اقدام تروریستی راست گرایانه بود / بیانیه منتسب به ضارب: حمله را به دلیل هجوم مهاجران از مکزیک به تگزاس انجام دادم / با تروریست مهاجم به نمازگزاران مسلمان در «کرایست چرچ» نیوزیلند موافقم
bltجوان آنلاین : تیراندازی مرگبار در ایالت تگزاس آمریکا
bltپایداری ملی : کشته یازخمی شدن44نفر براثر تیراندازی در ایالت تگزاس
bltتابش کوثر : 44 نفر براثر تیراندازی در ایالت تگزاس آمریکا کشته یا زخمی شدند
bltمشرق نیوز : 60 کشته و زخمی براثر تیراندازی در ایالت تگزاس +عکس
bltالعالم : انجمن دفاع از قربانیان تروریسم هشدار داد/ تلاش اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا برای تطهیر منافقین
bltفارس : 44 نفر براثر تیراندازی در ایالت تگزاس کشته یا زخمی شدند
bltفارس : 20 نفر براثر تیراندازی در ایالت تگزاس کشته شدند
bltفارس : حدود 40 نفر براثر تیراندازی در ایالت تگزاس کشته یا زخمی شدند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.