مخبر - 1398/05/23 - اینترسپت: صدای آمریکا بلندگوی ترامپ و تروریست های منافقین است

اینترسپت: صدای آمریکا بلندگوی ترامپ و تروریست های منافقین است
پایگاه آمریکایی اینترسپت در گزارشی به فعالیت های «صدای آمریکا» پرداخته و نوشته که چگونه این رسانه به بلندگوی دولت ترامپ و تروریست های منافقین تبدیل شده است.
اینترسپت: صدای آمریکا بلندگوی ترامپ و تروریست های منافقین است

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه آمریکایی اینترسپت در گزارشی به بررسی رویه های خبررسانی «صدای آمریکا» پرداخته و شرح داده این رسانه چطور به بلندگوی دولت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا و تروریست های منافقین تبدیل شده است.

پایگاه «اینترسپت» نوشته خبرنگاران بخش فارسی «صدای آمریکا» در فضای مجازی به افرادی که به نظر آن ها به اندزه کافی از سیاست های ترامپ علیه ایران حمایت نمی کنند حمله می کنند.

اینترسپت نوشته پایگاه صدای آمریکا و تعداد زیادی از کارکنان آن، بعد از انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر سال 2016 مأموریت ادعایی خود در خصوص «ارائه اخبار متعادل به ایرانی ها» را زیر پا گذاشته و به سرعت به حامیان ترامپ تبدیل شده اند و شاید جای تعجب نباشد که الان دارند در فضای مجازی شبیه خود او هم رفتار می کنند.

در سال های گذشته، سیاستمداران ضد ایران در آمریکا با طرح این ادعا که بخش فارسی «صدای آمریکا» به اندازه کافی ضد حکومت ایران نیست، خواستار ایجاد تغییراتی در آن شده بودند. در سال 2012، اندیشکده هریتیج در گزارشی مدعی شده بود که بخش فارسی صدای آمریکا «طرفدار ایران» و ضد آمریکا است.

با آنکه بخش فارسی صدای آمریکا در سال های گذشته همواره به سیاه نمایی از اوضاع ایران اشتغال داشته اندیشکده هریتیج این ادعا را صرفاً بر اساس پخش گزارش هایی از این رسانه در ضدیت با حمله آمریکا به عراق مطرح کرده بود.

پایگاه اینترسپت هم به رویکرد های همواره ضدایرانی «صدای آمریکا» اذعان کرده و نوشته صدای آمریکا که کارش را از دهه 1940 به عنوان یک شبکه رادیویی آغاز به کار کرد، بعد از وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال 1979، همواره ضد حاکمیت این کشور بوده است.

«علی سجادی»، از مدیران ارشد صدای آمریکا که سال گذشته بازنشسته شد گفت: «صدای آمریکا همیشه ضد حکومت ایران بوده است.»

یکی دیگر از مدیران قبلی صدای آمریکا اعتراف کرده که بسیاری از کارکنان صدای آمریکا را حامیان گروهک تروریستی منافقین که هیچ جایگاهی در جامعه ایران ندارند، تشکیل می داده است.

اینترسپت نوشته «محمد منظرپور»، سردبیر سابق بخش فارسی صدای آمریکا می گوید وقتی که سال 2013 وارد بخش فارسی صدای آمریکا شده از مشاهده اینکه این رسانه پر از سلطنت طلب ها و حامیان مجاهدین خلق (منافقین) است شوکه شده است.

بعد از روی کار آمدن ترامپ، این رسانه به بلندگوی رسمی دولت او تبدیل شده و در حال پخش «پروپاگاندای صرف» بدون هیچ شواهد عینی و واقعی است.

اینترسپت می نویسد: «به عنوان مثال، بخش فارسی صدای آمریکا در حال پخش اخبار مثبت و زیاد از گروهک مجاهدین خلق (منافقین) است، در حالی که این گروه هیچ طرفداری در ایران ندارد، کارنامه اش آکنده از خشونت های تروریستی است و به داشتن رفتار های فرقه ای شهره است.»

یکی از کارکنان صدای آمریکا که خواسته نامش فاش نشود گفت: «بخش فارسی صدای آمریکا برای اولین بار در چند دهه گذشته در نقش بازوی رسانه ای مجاهدین خلق ظاهر شده است و همایش ها و برنامه های آن ها را به صورت زنده و لحظه به لحظه گزارش می کند.»

بخش فارسی صدای آمریکا، به علاوه، چندین مقاله از فردی مجعول به نام «حشمت علوی» منتشر کرده. پایگاه اینترسپت اخیراٌ فاش کرده که فردی با این هویت وجود ندارد و حساب کاربری او در توئیتر متعلق به گروهک تروریستی منافقین است.

منابعی که با اینترسپت مصاحبه کرده اند، نزدیکی رویکرد رسانه ای صدای آمریکا به مواضع دولت ترامپ را ناشی از عوامل درونی می دانند. به نوشته این رسانه، روزنامه نگاران ضد ایرانی و کارکنان آن در تلاش هستند برای خودشان نزد دولت ترامپ بازارگرمی کنند. برخی دیگر، صرفاً به دنبال آن هستند که شغلشان را از دست ندهند و بیکار نشوند.

همزمان، بعد از انتخاب ترامپ، برخی از نزدیکان او کارزار هایی را برای تغییر رویکرد بخش فارسی صدای آمریکا و سوق دادن آن به سمت مواضع ضدایرانی تر و نزدیک تر به گروهک تروریستی منافقین آغاز کردند.

به عنوان مثال، «کنث تیمرمن»، از تحلیلگران سیاسی نومحافظه کار در یادداشتی از بخش فارسی صدای آمریکا به عنوان «فاجعه» یاد کرد و گفت که نام این رسانه را باید «صدای تهران» گذاشت. تحلیلگران دیگر هم یادداشت های مشابهی در وال استریت ژورنال و واشنگتن اگزماینر نوشتند.

اینترسپت نوشته دسامبر سال 2016 که نماینده های جمهوری خواه در کنگره «هیئت کارفرمایان پخش» را منحل کردند مشخص بود که تغییراتی در رویکرد «صدای آمریکا» در راه است. هیئت کارفرمایان پخش، سازمانی بود که وظیفه نظارت بر برخی رسانه های آمریکا از جمله صدای آمریکا را به عهده داشت.

ژانویه 2017، حساب کاربری صدای آمریکا در توئیتر ادعا های اثبات نشده سخنگوی وقت کاخ سفید مبنی بر اینکه مراسم تحلیف ترامپ، شلوغ ترین مراسم تحلیف در طول تاریخ آمریکا بود را بازنشر کرد.

چند ماه بعد، از اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا خواسته شد در برنامه های «هیئت کارفرمایان پخش» در خصوص ایران تجدید نظر کند. این اندیشکده اندکی بعد در گزارشی مدعی شد که «صدای آمریکا» به اندازه کافی منتقد حکومت ایران و توافق هسته ای برجام نبوده است.

سال 2018 کمیته اعتبارات مجلس سنای آمریکا طرحی ارائه کرد که «مایک پامپئو»، وزیر خارجه این کشور را به همکاری با «هیئت کارفرمایان پخش» (BBG) برای تدوین برنامه هایی جهت مقابله با نفوذ ایران ملزم می کرد. در این طرح قانونی، ردیف بودجه مشخصی هم برای مقابله با نفوذ رسانه ای ایران از طریق فضاسازی تبلیغاتی در نظر گرفته شده بود. (هیئت کارفرمایان پخش، البته بعد از انحلال تغییر نام داد و به «آژانس رسانه های جهانی ایالات متحده» تبدیل شد.)

این قانون، هیئت کارفرمایان پخش را موظف می کرد منابع خود را به پررنگ کردن حضور نیرو های مرتبط با ایران در سوریه و یمن اختصاص دهد. فوریه سال 2019، یکی از مخالفان انقلاب اسلامی ایران به نام «مسیح علی نژاد» که از مجریان صدای آمریکا است در واشنگتن با پامپئو عکس یادگاری گرفت.

در بخشی از گزارش کمیته بودجه سنا، آمده است: «وزیر خارجه باید با مشورت با سران دیگر آژانس های فدرال مربوطه، از جمله بی. بی. جی، برنامه های ضدنفوذ ایران را که بودجه آن در این لایحه تامین شده، هماهنگ کند.»

این گزارش می افزاید: «این برنامه ها باید: (1) با اظهارات غلط حکومت ایران علیه ایالات متحده و دیگر کشور های دموکراتیک مقابله کند؛ (2) حمایت این حکومت از گروه های نیابتی تروریستی را تشریح کند؛ و (3) آثار حمایت از این گروه های نیابتی بر وضعیت مردم سوریه، یمن و دیگر مناطقی که آن ها فعال هستند را ارزیابی و تشریح کند.»

در متن لایحه بودجه هم ذیل عنوان «برنامه های دیپلماتیک»، بودجه مشخصی برای «برنامه های دموکراسی برای ایران» در نظر گرفته و مسئولیت این برنامه ها به دستیار وزیر خارجه در امور آسیای نزدیک محول شده است.

بی. بی. جی هرچند با عنوان یک آژانس مستقل دولتی توصیف شده، اما بودجه مستقیم خود را از دولت آمریکا دریافت می کند و عملکرد آن تحت نظارت کنگره آمریکا قرار دارد. رسانه هایی، چون «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» تحت مدیریت این نهاد فعالیت می کنند.

در ماه های گذشته، خبرنگاران بخش فارسی صدای آمریکا در فضای مجازی به ابراز حمایت از دولت ترامپ پرداخته و از او خواسته اند در قبال ایران سختگیرانه تر عمل کند.

روز 20 مه سال 2018، موشکی که گمان می رفت از شرق بغداد شلیک شده در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد فرود آمد. ترامپ بعد از این اتفاق در توئیتر نوشت: «ایران اشتباه خیلی بزرگی کرد.» یکی از خبرنگاران صدای آمریکا در پاسخ ترامپ نوشت: «آقای رئیس جمهور، شما باید رژیم ایران را تنبیه کنید. آن ها به مقر سفارت آمریکا حمله کرده اند و باید تنبیه شوند. هشدار ساده کافی نیست.»

کارکنان صدای آمریکا گاهاً به برخی از منتقدان سیاست های ترامپ حمله می کنند. یکی از کارکنان این رسانه چند وقت پیش که ترامپ به فحاشی علیه «ایلهان عمر»، نماینده مسلمان کنگره آمریکا پرداخته بود، ایلهان عمر را مخاطب قرار داد و حجاب او را به کلاه هایی تشبیه کرد که «کوکلاکس کلان ها» -از گروه های نژادپرست سفیدپوست در آمریکا- می پوشند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   آمریکا   گروه تروریستی   سردبیر   صدای آمریکا   ریاست جمهوری   رییس جمهور آمریکا   اندیشکده   سلطنت   توئیتر   سیاه نمایی   مجاهدین خلق   منافقین   شوکه   فرقه   مقاله   روزنامه   انقلاب اسلامی   تروریست   دونالد ترامپ   فضای مجازی   خشونت   بازنشسته  
اخبار مرتبط
دیدارهای نیویورکی برهم صالح؛ ضرورت تنش زدایی از منطقه خارومیانه
پارسینه
اعتراف نیویورک تایمز به شکست حملات سایبری آمریکا علیه ایران
راه دانا
بازنده های نیویورکی/ در «دَگ همرشلد پلازا» چه خبر است؟
خبرآنلاین
جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیافتد
پایداری ملی
جنگ طلبی که جانشین بولتون شد
خبر خودرو
جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیفتد
شعار سال
واشنگتن پست: جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیافتد
بلاغ مازندران
واشنگتن پست: جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر سعودی ها به خطر بیفتد
الف
واشنگتن پست: جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیفتد
فارس
نیویورک تایمز: آمریکا باید مسوولیت جنایات در افغانستان را بپذیرد
ایرنا
نیویورک تایمز: آمریکا باید مسئولیت جنایات در افغانستان را بپذیرد
ایرنا
ترامپ: صرف هزینه میلیونی در زندان گوانتانامو احمقانه است
فارس
پهپادهای انصارالله چگونه سعودی ها را شوکه کردند؟
مشرق نیوز
تناقضات رفتاری و گفتاری ترامپ تمامی ندارد
ایرنا
جانشین بولتون فردی مشابه اوست؟
ایران آنلاین
برکناری بولتون را جدی بگیریم؟
بانکداری ایرانی
جانشین بولتون فردی مشابه اوست
سرمد نیوز
گزیده مهمترین اخبار بین الملل شنبه 23 شهریورماه 1398
خبرگزاری موج
واقعیت برکناری بولتون/ صلح طلبی ترامپ یا پذیرش حقیقت وضعیت کنونی آمریکا؟
باشگاه خبرنگاران
پیامد اخراج مهره جنگ طلب آمریکا برای ایران چیست
ایرنا
ترامپ: ایران آماده آغاز مذاکره است!/ترامپ آماده دیدار و مذاکره بدون پیش شرط با روحانی/ تحریمهای جدید آمریکا علیه سپاه پاسداران، حزب الله لبنان و حماس/ ادعای جدید آمریکا درباره پنهان کاری در برنامه هسته ای ایران
تابناک
حسینیه امام خمینی در شام غریبان به جهان پیام سیاسی مخابره کرد
خبرگزاری حوزه
حماسه مردم پاوه به روایت مدافعان شهر 5/ قاسملو و همکاری با صدام و منافقین
فارس
هشدار پایگاه امریکایی درباره الگوگیری مردم ایران از «امام حسین»
قدس آنلاین
البرز| رمزگشایی عضو شورای عالی فضای مجازی از فضای سایبری برای جاسوسی اقتصادی
تسنیم
سیاستمداران آمریکایی که از منافقین پول گرفتند
افکار نیوز
سیاستمداران آمریکایی که از تروریست های منافقین پول گرفتند
تسنیم
فریبکاری ترامپ در مبارزه با تروریسم
ایرنا
ترامپ خواهان مبارزه سایر کشورها با داعش در افغانستان شد
شیعه نیوز
5 دروغ ترامپ علیه ایران
جام نیوز
بخش فارسی صدای آمریکا یا بلندگوی منافقین/امریکن کانزرویتیو: حمایت یک رسانه تحت حمایت مالی دولت آمریکا از منافقین بسیار منزجر کننده است
میزان
«صدای آمریکا» بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ
خبرگزاری دانشجو
«صدای آمریکا» چگونه بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ شد؟
الف
اینترسپت|«صدای آمریکا» چگونه بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ شد؟
فارس
پایان داعش امری خیالی است
شیعه نیوز
پایان داعش امری خیالی است؛ ترامپ و رقبای انتخاباتی اش واقع گرا باشند
آفتاب
پایان داعش خیال است - تحلیل واشنگتن پست
انصاف نیوز
مدیرعامل انجمن نجات: سیاست های منافقین مستقیما از کاخ سفید نشات می گیرد
فارس
چرا فرقه رجوی مقبولیت ندارد؟
الف
منافقین و توهم بزرگی بنام «آلترناتیو»
پایداری ملی
اخبار مرتبط
bltپارسینه : دیدارهای نیویورکی برهم صالح؛ ضرورت تنش زدایی از منطقه خارومیانه
bltراه دانا : اعتراف نیویورک تایمز به شکست حملات سایبری آمریکا علیه ایران
bltخبرآنلاین : بازنده های نیویورکی/ در «دَگ همرشلد پلازا» چه خبر است؟
bltپایداری ملی : جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیافتد
bltخبر خودرو : جنگ طلبی که جانشین بولتون شد
bltشعار سال : جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیفتد
bltبلاغ مازندران : واشنگتن پست: جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیافتد
bltالف : واشنگتن پست: جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر سعودی ها به خطر بیفتد
bltفارس : واشنگتن پست: جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیفتد
bltایرنا : نیویورک تایمز: آمریکا باید مسوولیت جنایات در افغانستان را بپذیرد
bltایرنا : نیویورک تایمز: آمریکا باید مسئولیت جنایات در افغانستان را بپذیرد
bltفارس : ترامپ: صرف هزینه میلیونی در زندان گوانتانامو احمقانه است
bltمشرق نیوز : پهپادهای انصارالله چگونه سعودی ها را شوکه کردند؟
bltایرنا : تناقضات رفتاری و گفتاری ترامپ تمامی ندارد
bltایران آنلاین : جانشین بولتون فردی مشابه اوست؟
bltبانکداری ایرانی : برکناری بولتون را جدی بگیریم؟
bltسرمد نیوز : جانشین بولتون فردی مشابه اوست
bltخبرگزاری موج : گزیده مهمترین اخبار بین الملل شنبه 23 شهریورماه 1398
bltباشگاه خبرنگاران : واقعیت برکناری بولتون/ صلح طلبی ترامپ یا پذیرش حقیقت وضعیت کنونی آمریکا؟
bltایرنا : پیامد اخراج مهره جنگ طلب آمریکا برای ایران چیست
bltتابناک : ترامپ: ایران آماده آغاز مذاکره است!/ترامپ آماده دیدار و مذاکره بدون پیش شرط با روحانی/ تحریمهای جدید آمریکا علیه سپاه پاسداران، حزب الله لبنان و حماس/ ادعای جدید آمریکا درباره پنهان کاری در برنامه هسته ای ایران
bltخبرگزاری حوزه : حسینیه امام خمینی در شام غریبان به جهان پیام سیاسی مخابره کرد
bltفارس : حماسه مردم پاوه به روایت مدافعان شهر 5/ قاسملو و همکاری با صدام و منافقین
bltقدس آنلاین : هشدار پایگاه امریکایی درباره الگوگیری مردم ایران از «امام حسین»
bltتسنیم : البرز| رمزگشایی عضو شورای عالی فضای مجازی از فضای سایبری برای جاسوسی اقتصادی
bltافکار نیوز : سیاستمداران آمریکایی که از منافقین پول گرفتند
bltتسنیم : سیاستمداران آمریکایی که از تروریست های منافقین پول گرفتند
bltایرنا : فریبکاری ترامپ در مبارزه با تروریسم
bltشیعه نیوز : ترامپ خواهان مبارزه سایر کشورها با داعش در افغانستان شد
bltجام نیوز : 5 دروغ ترامپ علیه ایران
bltمیزان : بخش فارسی صدای آمریکا یا بلندگوی منافقین/امریکن کانزرویتیو: حمایت یک رسانه تحت حمایت مالی دولت آمریکا از منافقین بسیار منزجر کننده است
bltخبرگزاری دانشجو : «صدای آمریکا» بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ
bltالف : «صدای آمریکا» چگونه بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ شد؟
bltفارس : اینترسپت|«صدای آمریکا» چگونه بلندگوی تروریست های منافقین و ترامپ شد؟
bltشیعه نیوز : پایان داعش امری خیالی است
bltآفتاب : پایان داعش امری خیالی است؛ ترامپ و رقبای انتخاباتی اش واقع گرا باشند
bltانصاف نیوز : پایان داعش خیال است - تحلیل واشنگتن پست
bltفارس : مدیرعامل انجمن نجات: سیاست های منافقین مستقیما از کاخ سفید نشات می گیرد
bltالف : چرا فرقه رجوی مقبولیت ندارد؟
bltپایداری ملی : منافقین و توهم بزرگی بنام «آلترناتیو»
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.