مخبر - 1398/05/22 - وزیر ارتباطات: عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است

وزیر ارتباطات: عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است
وزیر ارتباطات نسبت به برخی انتقادات به فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات در عصر دیجیتال پاسخ داد و گفت: وزارت ارتباطات مسئول همه ابعاد تحول دیجیتال نیست
وزیر ارتباطات: عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است

وزیر ارتباطات نسبت به برخی انتقادات به فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات در عصر دیجیتال پاسخ داد و گفت: وزارت ارتباطات مسئول همه ابعاد تحول دیجیتال نیست

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، محمد جواد آذری جهرمی در جلسه اداری استانداری مرکزی با بیان اینکه البته هدف اصلی حضور ما بررسی مشکلات است گفت: بنابراین باید بپردازیم به بخش هایی که نیازمند کار است. بازدید میدانی از صبح در شهرهای ساوه، تفرش داشتیم که برخی از مشکلات واضح بود و نیازمند رسیدگی جدی است. برخی جاده های استان فاقد پوشش بودند که تصمیمات خوبی گرفته شد تا ظرف سه ماه آینده مشکل ارتباطی استان بر طرف شود.

وزیر ارتباطات ادامه داد: عقب گرد توسعه ای تلفن ثابت در استان روشن است. هم مخابرات ایران و هم ما به عنوان وزارت ارتباطات باید سرمایه گذاری داشته باشیم تا این عقب گرد را با تلاش مضاعف متوقف و به پیشرفت تبدیل کنیم. توجیهی ندارد که در یک منطقه ای که 4 هزار نفر رفته اند تحت عنوان مسکن مهر ساکن شده اند مخابرات با این بهانه که اقتصادی نیست خدمات را دایر نکند. البته مجموعه مخابرات عزم جدی دارد که مشکلات را حل کند دوستان باید مقداری تلاش کنند که نیازمندی تلفن ثابت و به ویژه توسعه فیبرنوری به شهرک های صنعتی را جدی تر دنبال کنند.

آذری جهرمی در ادامه گفت: وقتی در فرمهین ایستادیم و درد دل مردم را شنیدیم که 400 نفر با مجوز، ساختمان ساخته اند و در آن ساکن شده اند ولی تلفن ثابت ندارند برای من سخت بود. بنابراین امیدوارم در مدت زمان سه ماهه تعیین شده به تعهدات عمل شود. گرفتن خدمات حق مردم است که وظیفه ما است آنرا فراهم کنیم و این اشکالات کوچک می تواند کل دستاوردها را زیر سوال ببرد. وی افزود:به واسطه طرح هوشمندسازی مدارس موضوع مدارس کپری مطرح شد که انتقاداتی در پی داشت بنابراین رفتیم و این مدارس کپری را پیدا کردیم.

آذری جهرمی ادامه داد: ما 106 هزار مدرسه در کشور داریم. وقتی در 5 استان کمتر برخوردار که رسیدگی کردیم کلا 176 مدرسه کپری بودند. این 176 مدرسه هوشمندسازی تمام آن 106 هزار مدرسه را زیر سوال برد ه است. مخابرات هم اگر به دو شهرک400 خانواری تلفن تخصیص ندهد همه یک میلیون و 400 هزار ارتباطی که داده است را زیر سوال می برد.

وی با تاکید بر اینکه قطعا باید کمبودهای استان را به سرعت برطرف کرد گفت: ما در مهر ماه هم سفر دیگری به استان خواهیم داشت تا مصوبات این سفر را بررسی کنیم.

آذری جهرمی با بیان اینکه ارتباط، امروز لازمه توسعه است، گفت: یک اتفاق مهمتری در دنیا در حال وقوع است تحت عنوان انقلاب صنعتی چهارم که شواهد نشان میدهد این انقلاب ظرف ده سال آینده به بلوغ می رسد. انقلاب صنعتی چهارم کلا بر پایه فناوری اطلاعات است و اقتصادی را شکل خواهد داد تحت عنوان اقتصاد دیجیتال.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه نشانه های بروز اقتصاد دیجیتال در دنیا مشخص است گفت: گذشت دوره ای که شرکت های بزرگ نفتی و صنعتی شرکت های برتر دنیا بودند. الان شرکت های تراز اول دنیا شرکت های مبتنی بر فناوری اطلاعات هستند. در کشور ما هم این نشانه ها بروز پیدا کرده است. امسال در انتخابات اتاق بازرگانی 5 عضو متخب از استارتاپ ها بودند. مفهومش این است که حوزه بازرگانی کشور فهمیده است که حوزه فناوری اطلاعات در حال رشد است.

وزیر جوان دولت تدبیر و امید ادامه داد: امروز شرکتی مثل اسنپ 1500 کارمند دارد. این را مقایسه کنید با یک تجارتی مثل هپکو به عنوان واحد صنعتی که 1100 نفر نیرو دارد. این شرکت امروز می تواند برای یک میلیون 600 هزار نفر از شهروندان به عنوان شغل اول یا دوم اشتغال ایجاد کند. ارزش این شرکت ها به زودی به هزاران میلیارد تومان می رسد. این ها نشانه های تحول دیجیتال در کشور ماست.

وی با بیان اینکه نشانه های بروز تحول دیجیتال در حوزه بانکی هم قابل مشاهده است گفت: روزی 300 هزار نفر مشترک پهن باند تلفن همراه داشتیم امروز 70 میلیون نفر متصل هستند. خب وقتی 300 هزار نفر مشترک داشتیم جرم و جرائم محدود بود و طبیعی است با افزایش کاربران نرخ جرائم هم افزایش پیدا کند.

وزیر ارتباطات افزود: طبیعتا باید تمهیدات لازم برای مقابله با جرائم اندیشیده شود و هر کسی در فضای اقتصاد دیجیتال به نوبه خود وظیفه ای دارد. وزیر ارتباطات یا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسئول همه ابعاد تحول دیجیتال نیست.

وی تصریح کرد: اگر پرداخت الکترونیکی در کشور شکل می گیرد وزارت ارتباطات مسوولیت سیاستگذاری نظام پولی و مالی را بر عهده ندارد. اگر امروز حمل و نقل الکترونیکی همه گیر می شود وزارت ارتباطات وظیفه شهرداری را بر عهده ندارد و همین گونه اگر جرمی در این فضا رخ دهد وزارت ارتباطات مسوولیتی ندارد. وظیفه وزارت ارتباطات تسهیل زیرساخت و البته توانمندسازی است.

آذری جهرمی ادامه داد: دستگاه ها باید همزمان با توسعه فناوری توانمندی خود را ارتقا دهند. اگر قرار است با ولنگاری در فضای مجازی برخورد شود هر دستگاه باید به مسوولیت خود عمل کند. آن کسی که وظیفه ساخت فرهنگ و تولید محتوا را دارد نمی تواند صرفا اصرار کند که ببندید و بعد بگویند فضای مجازی ولنگار شد. خب شما در راستای وظیفه ایجابی خودتان چه کار کردید؟

وی با تاکید بر اینکه شبکه ملی اطلاعات مهمترین زیر ساخت آینده ماست چون اقتصاد دیجیتال، اقتصاد آینده ماست گفت: شبکه ملی اطلاعات یک مفهوم ساده نیست، من تعجب می کنم از برخی افرادی که فکر می کنند شبکه ملی اطلاعات یعنی بگیر و ببند و قطع کردن. شبکه ملی اطلاعات زیر ساخت آینده ما است. ولی در این اقتصاد فقط وزارت ارتباطات نقش ندارد.

وزیر جوان دولت تدبیر و امید افزود: در عصر اقتصاد دیجیتال دولت ها از تصدی گر تبدیل می شوند به مقررات گذار و توانمندساز. اگر می خواهیم در اقتصاد دیجیتال رشد کنیم باید به این فرمول توجه داشته باشیم. حالا آن کسی که مسوولیت لایه محتوا در شبکه ملی اطلاعات را دارد بایستی هم مقررات گذاری کند و هم توانمندسازی کند.

وی ادامه داد: فضای مجازی یک مسئله چند بعدی و به شدت پیچیده است و بدانید نقطه عزیمت جمهوری اسلامی در آینده هم خواهد بود چون ما آن چیزی که در اقتصاد دیجیتال به عنوان جوهره وجودی رشد است یعنی مغز جوانان را در اختیار داریم؛ مغزی که نه قابل تحریم است و نه قابل مصادره. من نگران افرادی که ترس از تکنولوژی را ترویج می کنند نیستم چون همه کسانی که مقابل تکنولوژی ایستادگی می کنند در عصر اقتصاد دیجیتال به آن آویزان می شوند تا کارشان را پیش ببرند.

وی با بیان اینکه اصل مفهوم تحول دیجیتال تغییر است، گفت: استارتاپ یعنی نوآوری، نوآوری یعنی کنار گذاشتن اشکالات فعلی، یعنی مدیریت تغییر که همیشه با اینرسی همراه است. اصولا در نظام های که تصدی دولت زیاد است عشق مدیران این است که مردم پشت در اتاق هایشان صف بکشند. طبیعی است در چنین شرایطی با تحول، تغییر، دولت الکترونیکی و دولت هوشمند مقاومت می کنند.

آذری جهرمی افزود: ولی ما باید این مسیر را پرشتاب طی کنیم و ترسی از مقاومت ها نداشته باشیم چرا که در نهایت این مقاومت ها شکسته خواهد شد. این آینده اقتصادی کشور ماست. مدیری که سواد دیجیتال نداشته باشد و سازمانی که در عرصه تحول دیجیتال برنامه نداشته باشد محکوم به شکست است. اگر می گوییم آینده روشن است برای این است که می دانیم ظرفیت جوانان را داریم و می دانیم که یک ساختاری داریم که نیازمند جراحی بزرگی است و این ساختار هم ظرفیت جراحی را دارد و البته می دانیم در پی این جراحی کشور ما رشد قابل توجه ای خواهد کرد.

وزیر جوان دولت تدبیر و امید در خاتمه گفت: من به ظرفیت جوانان اراک در عصر اقتصاد دیجیتال خیلی امیدوارم و معتقدم که از توانمندی خوبی هم برخوردار هستند و بر همین اساس هم سرمایه گذاری ویژه ای در این استان کرده ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز سفر یک روزه خود به استان مرکزی را با حضور در فرمانداری ویژه شهرستان ساوه و حضور در شورای اداری این شهرستان آغاز و در ادامه برای بررسی شبکه ارتباطی شهرستان های تفرش، آشتیان و فراهان در جلسه شورای اداری شهرستان تفرش حاضر و در نهایت این سفر را با حضور در شورای اداری استان در شهرستان اراک به پایان رساند.

منبع خبر : عصر ایران

کلیدواژه های این خبر
مخابرات   تلفن ثابت   واحد صنعتی   مسکن مهر   اسنپ   اتاق بازرگانی   استارت آپ   استانداری   حق مردم   وزیر ارتباطات   تفرش   هوشمندسازی مدارس   مدارس کپری   عصر دیجیتال   دیجیتال   هپکو   مخابرات ایران   کارمند   جاده های استان   توجیهی   انقلاب صنعتی   فضای مجازی   سرمایه گذاری   فناوری اطلاعات   بازرگانی   دولت تدبیر و امید   محمد جواد آذری جهرمی   شبکه ملی اطلاعات   اقتصاد دیجیتال   شهرک های صنعتی  
اخبار مرتبط
موانع سرمایه گذاران شهرستان گراش و مشکلات شهرستان های جنوب فارس چیست؟
ایرنا
یادداشت| چرخش نمایشی "کلید تدبیر" به سوی استارتاپ ها/ کارخانه های بدون دودکش!
تسنیم
راه اندازی 2 ایستگاه فضایی دیگر در ایران
مشرق نیوز
حذف قبوض کاغذی تلفن ثابت
صبحانه با خبر
غفلت از صادرات محصولات دانش بنیان در سالهای اخیر در کشور
شیرازه
غفلت مسئولان از صادرات محصولات دانش بنیان
تسنیم
گشایش بزرگترین رویداد استارتاپ جنوب کشور در شیراز
شیرازه
توجه اتاق بازرگانی فارس به سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوین
شبستان
برگزاری رویداد استارت آپی جنوب کشور در شیراز با رویکرد افزایش بهره وری
ایرنا
177 طرح مخابراتی مازندران با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد
ایرنا
با حذف قبوض کاغذی قبوض تلفن ثابت را چطور پرداخت کنیم؟
شعار سال
با حذف قبوض کاغذی؛ قبوض تلفن ثابت را چطور پرداخت کنیم؟
شفاف نیوز
قبض کاغذی تلفن ثابت حذف شود چگونه آن را پرداخت کنیم؟
اقتصاد نیوز
شهیدان"رجائی و باهنر"،خدمت را با شهادت پیوند زدند/ هفته دولت برای نسل جوان تبین شود
برنا نیوز
بهره مندی 17 هزار کسب و کار خانگی روستایی از بستر شبکه ملی اطلاعات
ایسکانیوز
تلاش وزارت ارتباطات برای تحقق عدالت اجتماعی با رفع شکاف شهر و روستا
باشگاه خبرنگاران
شناسایی حملات سایبری به کشور 200 درصد رشد کرد
افتانا
خودکفایی وزارت ارتباطات در تجهیزات و سامانه های امنیتی
ایرنا
پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز
شعار سال
آغاز پروژه گردشگری 2020 در استان بوشهر/ساخت راه آهن بوشهر علی رغم تحریم ها و تنگاهای مالی
خبرگزاری ایلنا
عبور از تصدی گری های دولتی لازمه دیجیتالی شدن اقتصاد /اقتصاد دیجیتال؛ فرصتی برای ذهن های پویای تحریم ناپذیر
راه دانا
اتصال 13 مدرسه کپری استان کرمان به شبکه ملی اطلاعات
ایسنا
وزیر ارتباطات: منتظر اقتصاد دیجیتال باشید
صدای ایران
آذری جهرمی در شهرستان ساوه: گسترش بروکراسی اداری در دوره تحول دیجیتال معنا ندارد
شمانیوز
عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است
ملیت
شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
تابناک
وزیر ارتباطات: شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
تابناک
شبکه ملی اطلاعات مهم ترین زیر ساخت اقتصادی آینده/ وزارت ارتباطات مسئول همه ابعاد تحول دیجیتال نیست/ اقتصاد دیجیتال نقطه عزیمت جمهوری اسلامی در آینده
راه دانا
انقلاب صنعتی چهارم طی 10 سال آینده بر پایه ی اقتصاد دیجیتال به بلوغ می رسد/ وظیفه ی وزارت ارتباطات تسهیل زیرساخت های فضای مجازی است و نه مقابله با جرائم/ عجیب است که برخی فکر می کنند شبکه ی ملی اطلاعات یعنی بگیر و ببند و قطع کردن!
سیتنا
آذری جهرمی: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
فرارو
اراک| آخرین اخبار از اینترنت رایگان هدیه روز خبرنگار از زبان وزیر ارتباطات
تسنیم
فناوری اطلاعات استان مرکزی فاقد ظرفیت پاسخ به مطالبات مردمی است
تسنیم
آذری جهرمی در اراک: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
تسنیم
جهرمی:عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است/شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
دنیای اقتصاد
عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است/ شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
خبرگزاری ایلنا
وزیر ارتباطات: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
سایت جماران
تغییر و نوآوری اساس اقتصاد دیجیتال است
ایرنا
وضعیت دسترسی مخابراتی در جاده های استان مرکزی بهبود می یابد
مهر نیوز
پوشش ارتباطی جاده ای استان مرکزی ترمیم می شود
ایرنا
به روز رسانی در حوزه ارتباطی روستایی
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltایرنا : موانع سرمایه گذاران شهرستان گراش و مشکلات شهرستان های جنوب فارس چیست؟
bltتسنیم : یادداشت| چرخش نمایشی "کلید تدبیر" به سوی استارتاپ ها/ کارخانه های بدون دودکش!
bltمشرق نیوز : راه اندازی 2 ایستگاه فضایی دیگر در ایران
bltصبحانه با خبر : حذف قبوض کاغذی تلفن ثابت
bltشیرازه : غفلت از صادرات محصولات دانش بنیان در سالهای اخیر در کشور
bltتسنیم : غفلت مسئولان از صادرات محصولات دانش بنیان
bltشیرازه : گشایش بزرگترین رویداد استارتاپ جنوب کشور در شیراز
bltشبستان : توجه اتاق بازرگانی فارس به سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوین
bltایرنا : برگزاری رویداد استارت آپی جنوب کشور در شیراز با رویکرد افزایش بهره وری
bltایرنا : 177 طرح مخابراتی مازندران با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد
bltشعار سال : با حذف قبوض کاغذی قبوض تلفن ثابت را چطور پرداخت کنیم؟
bltشفاف نیوز : با حذف قبوض کاغذی؛ قبوض تلفن ثابت را چطور پرداخت کنیم؟
bltاقتصاد نیوز : قبض کاغذی تلفن ثابت حذف شود چگونه آن را پرداخت کنیم؟
bltبرنا نیوز : شهیدان"رجائی و باهنر"،خدمت را با شهادت پیوند زدند/ هفته دولت برای نسل جوان تبین شود
bltایسکانیوز : بهره مندی 17 هزار کسب و کار خانگی روستایی از بستر شبکه ملی اطلاعات
bltباشگاه خبرنگاران : تلاش وزارت ارتباطات برای تحقق عدالت اجتماعی با رفع شکاف شهر و روستا
bltافتانا : شناسایی حملات سایبری به کشور 200 درصد رشد کرد
bltایرنا : خودکفایی وزارت ارتباطات در تجهیزات و سامانه های امنیتی
bltشعار سال : پارک اقتصاد دیجیتال در تبریز
bltخبرگزاری ایلنا : آغاز پروژه گردشگری 2020 در استان بوشهر/ساخت راه آهن بوشهر علی رغم تحریم ها و تنگاهای مالی
bltراه دانا : عبور از تصدی گری های دولتی لازمه دیجیتالی شدن اقتصاد /اقتصاد دیجیتال؛ فرصتی برای ذهن های پویای تحریم ناپذیر
bltایسنا : اتصال 13 مدرسه کپری استان کرمان به شبکه ملی اطلاعات
bltصدای ایران : وزیر ارتباطات: منتظر اقتصاد دیجیتال باشید
bltشمانیوز : آذری جهرمی در شهرستان ساوه: گسترش بروکراسی اداری در دوره تحول دیجیتال معنا ندارد
bltملیت : عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است
bltتابناک : شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
bltتابناک : وزیر ارتباطات: شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
bltراه دانا : شبکه ملی اطلاعات مهم ترین زیر ساخت اقتصادی آینده/ وزارت ارتباطات مسئول همه ابعاد تحول دیجیتال نیست/ اقتصاد دیجیتال نقطه عزیمت جمهوری اسلامی در آینده
bltسیتنا : انقلاب صنعتی چهارم طی 10 سال آینده بر پایه ی اقتصاد دیجیتال به بلوغ می رسد/ وظیفه ی وزارت ارتباطات تسهیل زیرساخت های فضای مجازی است و نه مقابله با جرائم/ عجیب است که برخی فکر می کنند شبکه ی ملی اطلاعات یعنی بگیر و ببند و قطع کردن!
bltفرارو : آذری جهرمی: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
bltتسنیم : اراک| آخرین اخبار از اینترنت رایگان هدیه روز خبرنگار از زبان وزیر ارتباطات
bltتسنیم : فناوری اطلاعات استان مرکزی فاقد ظرفیت پاسخ به مطالبات مردمی است
bltتسنیم : آذری جهرمی در اراک: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
bltدنیای اقتصاد : جهرمی:عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است/شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
bltخبرگزاری ایلنا : عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است/ شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
bltسایت جماران : وزیر ارتباطات: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
bltایرنا : تغییر و نوآوری اساس اقتصاد دیجیتال است
bltمهر نیوز : وضعیت دسترسی مخابراتی در جاده های استان مرکزی بهبود می یابد
bltایرنا : پوشش ارتباطی جاده ای استان مرکزی ترمیم می شود
bltصدا و سیما : به روز رسانی در حوزه ارتباطی روستایی
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.