مخبر - 1398/05/22 - هیچ کس در قوه قضاییه و در دوره جدید خط قرمز بحساب نمی آید

هیچ کس در قوه قضاییه و در دوره جدید خط قرمز بحساب نمی آید
سخنگوی قوه قضائیه گفت: مطمئن باشید هیچ کس در قوه قضاییه و در دوره جدید خط قرمز بحساب نمی آید و ما خط قرمزی قایل نیستیم.
هیچ کس در قوه قضاییه و در دوره جدید خط قرمز بحساب نمی آید

به گزارش مرور نیوز، غلامحسین اسماعیلی در هشتمین نشست خبری امروز ضمن تبریک عید قربان و روز خبرنگار و عید غدیر، گفت: ریاست قوه قضاییه در نشستی که با مجموعه حفاظت و اطلاعات قوه داشتند روز خبرنگار را به شما تبریک گفتند و از تلاش های شما تشکر کردند. من هم از تلاش های موثر شما در حوزه اطلاع رسانی تشکر می کنم.

وی با تاکید بر رعایت اخلاق حرفه ای شغل خبرنگاری، افزود: انقلاب ما انقلاب فرهنگی است و با خبر آغاز شد و پیامبر ما به عنوان نبی یعنی کسی که در حوزه اطلاع رسانی و اگاهی بخشی جامعه بشریت از او یاد شده است بود لذا انقلاب ما انقلاب فرهنگی است و در حوزه فرهنگی نقش فرهنگ و رسانه در اگاهی بخشی مردم نقش موثری ایفا می کنند و در اثر اطلاع رسانی صحیح خبرگزاری ما در جامعه از بروز حوادث پیشگیری شده است. طبیعی است که این حوزه نقش آفرینی در اگاهی بخشی افکار جامعه دارد و الزامات خاص حرفه ای خود را دارد و شما به اخلاق حرفه ای خبرنگاری آشنا هستید.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: نقد منصفانه را با دل و جان می پذیریم و با نقد صحیح اشکالات را می توانیم برطرف کنیم. ریاست قوه هم اعلام کردند از هیچ کس شکایتی ندارند و بنای شکایت شخصی را نداشته و ندارند. دستور دادند شکایاتی که از جامعه در عرصه خبری انجام شده مختومه شود.

راه اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در دادگستری تهران

وی با اشاره به تداوم فعالیت های قاطعانه دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی، افزود: مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در دادگستری تهران راه اندازی شد و هفته گذشته دستورالعمل آن به تصویب ریاست قوه رسید و برای اجرا به دادگستری استان تهران ابلاغ شد. در خود این مجتمع تمهیدات لازم برای دریافت گزارش های مردمی و سازمان های مردم نهاد و تشویق کسانی که اطلاعات مفاسد اقتصادی را اعلام می کنند ایجاد شد و حمایت گزارشگران مفاسد در این مجتمع پیش بینی شد و سامانه مجتمع نیز فعال شد که یکایک آرای صادره از این شعب در سامانه در اختیار افکار عمومی قرار می گیرد تا بتوانند با مراجعه به سامانه آخرین اقدامات دادگستری استان تهران را مطلع شوند.

اسماعیلی با اشاره به موضوع عفاف و حجاب افزود: در موضوعاتی که مصداقی پیش می آید و مورد سوال قرار می گیریم تمام اهتمام مان بر ارتقای وضعیت عفاف و حجاب در جامعه است هم از لحاظ شرعی و هم از لحاظ تکلیف قانونی که داریم. شورای عالی انقلاب فرهنگی در سنوات مختلف در حوزه عفاف و حجاب مصوباتی را داشته و برای بخش های مختلف حاکمیتی وظایفی را تصویب کرده که لازم الاجراست اما ارزیابی اولیه حکایت از آن دارد که اغلب دستگاه های 26 گانه ماموریت های خود را به خوبی انجام ندادند که اگر وظایف خود را به خوبی انجام می دادند امروز متدینین و خانواده معظم شهدا، این همه گلایه از وضع عفاف و حجاب نداشتند. همه دستگاه های مخاطب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید بار دیگر تکالیف خود را بازخوانی کنند؛ شاید مدیران جدید آمده اند و از این وظایف خبر ندارند. تاکید داریم این وظایف را بازخوانی و ماموریت های محوله را اجرایی و عملیاتی کنند.

وی افزود: تاکید بعدی این است که گزارش عملکرد خود در حوزه عفاف و حجاب را برابر مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به دبیرخانه این شورا ارسال کنند و از دبیرخانه نیز تقاضا داریم از دستگاه های مخاطب، مطالبه گری کنند و معتقدیم اگر مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی عملیاتی شود، یک تحول بسیار مثبت در وضعیت عفاف و جامعه رخ می دهد. علاوه بر تاکید بر انجام این ماموریت، به سازمان بازرسی کل کشور نیز از ناحیه رییس قوه قضائیه ماموریت داده شده تا عملکرد دستگاه های مخاطب را بررسی کنند و ببینند انها نسبت به تکالیف خود چه کرده اند.

اسماعیلی در هشتمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه آیا حکم علیرضا زیبا حالت منفرد صادر شده است؟ اظهار کرد: محاکمات فرد اشاره شده و تحقیقات جامع دراین پرونده انجام شده است و رسیدگی را به اتمام رسانده اما برای تصمیم نهایی نیازمند استعلام از وزاتخانه مربوطه بود که این استعلام در کنار اخذ آخرین دفاع اخذ شده و به محض واصل شدن پاسخ استعلام از وزارت مربوطه دادگاه نسبت به انشای حکم اقدام می کند.

خبرنگار پرسید: وزارت نفت؟

سخنگوی قوه قضاییه پاسخ داد: بله.

وی در پاسخ به سوالی درباره دادگاه سیف و عراقچی و شبهات مطرح شده درباره فرار سالارآقاخان متهم ردیف اول پرونده و اینکه جلسات دیگر دادگاه بدون حضور رسانه ها برگزار شده است و اجازه دفاع به وکیل عراقچی داده نشده و پرونده گویا ضابط ندارد؟ گفت: دادگاه در حال برگزاری است و علنی است و جلساتی برگزار شده و علنی بودن دادگاه به معنای این نیست که هر گاه خبرنگاران نبودند دادگاه غیرعلنی است و گاهی ممکن است به دلیل نوع تحقیقات جمع دادگاه محدودتر باشند.

وی افزود: جلسات دادگاه ادامه دارد. صبوری پیشه کنید و اجازه دهید ادامه دادگاه برگزار شود و دادگاه تصمیم قضایی اش را بگیرد. به داوری دادگاه احترام بگذاریم. ان شاءالله در این پرونده نهایتا دادگاه تصمیم می گیرد و به اطلاع افکار عمومی می رسد.

اسماعیلی درباره پرونده شهردار سابق کرج که در دادسرای نظامی رسیدگی می شود و ارتباط آن با پرونده معاون ارزی بانک مرکزی گفت: این شخص دو پرونده دارد که یک پرونده در استان البرز رسیدگی شد و حکم بدوی صادر و به دادگاه تجدیدنظر ارسال شده است. پرونده دیگری هم در دادسرای نظامی و سازمان قضایی نیروهای مسلح دارد که تحقیقاتش تکمیل نشده است و ظاهرا ارتباطی به پرونده مورد نظر شما ندارد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره مطرح شدن برخی اخبار مبنی بر فیلترشدن اینستاگرام به نقل از معاون اول دادستان کل کشور، گفت: انتظار بر این است جامعه رسانه ای ما اخلاق حرفه ای و سازمانی خود را به نحو شایسته مراعات کنند. مایه تاسف و تعجب است که اخباری تحت عنوان اخبار قضایی نقل می شود که به هیچ عنوان چنین خبری ابراز نشده است. در مقطعی که دادستان کل کشور معاون اول ندارد و هنوز فردی برای این سمت انتخاب نشده، خبری منتسب به معاون اول دادستانی کل نقل می شود که بیانگر این است که برخی افراد فعال در رسانه ها و فضای مجازی، اخلاق حرفه ای را مراعات نمی کنند. این خبر صحت ندارد و چنین خبری هم اعلام نشده است. بر فرض اگر چنین کسی می بود و چنین خبری را اعلام می کرد، مواضع قوه قضائیه به شمار نمی آید. موضع قوه قضائیه آن است که سخنگوی قوه قضائیه یا رییس قوه قضائیه در ملاقات ها و دیدارهای خود اعلام کنند و سایر مطالبی که مدیران قضایی اعلام می کنند، نظر شخصی خودشان است.

وی افزود: اجازه دهید اخبار قضایی از مجاری رسمی اعلام شود و گمانه زنی ها کمکی به اطلاع رسانی افکار عمومی نمی کند.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فردی به نام حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت کیست و با توجه به انتشار خبری مبنی بر بازداشت او، در صورت صحت خبر، علت بازداشت او چیست؟ گفت: قبل از اثبات مجرمیت اسم نیاورید. با رعایت معذوریت اصل بازداشت را تایید می کنم و درباره عناوین اتهامی به لحاظ اینکه پرونده در مرحله اولیه است باید در رسیدگی های بعدی اعلام شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده برادر رییس جمهور و برادر معاون اول رییس جمهور گفت: (در) یکی از پرونده ها دادگاه بدوی رای را صادر کرده و الان در دادگاه تجدیدنظر بعد از تجدیدنظرخواهی است و منتظریم دادگاه تجدیدنظر رای نهایی را صادر کند.

وی افزود: پرونده دیگر هنوز در دادسراست و در دادسرا بر اینکه در روند رسیدگی تسریع شود تاکید شده است زیرا رسیدگی کند انجام شده بود و ان شاءالله به زودی دادسرا تصمیم نهایی را می گیرد و اگر منجر به جلب دادرسی و کیفرخواست شد به دادگاه می رود.

خبر فیلتر اینستاگرام صحت ندارد

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره مطرح شدن برخی اخبار مبنی بر فیلترشدن اینستاگرام به نقل از معاون اول دادستان کل کشور، گفت: انتظار بر این است جامعه رسانه ای ما اخلاق حرفه ای و سازمانی خود را به نحو شایسته مراعات کنند. مایه تاسف و تعجب است که اخباری تحت عنوان اخبار قضایی نقل می شود که به هیچ عنوان چنین خبری ابراز نشده است. در مقطعی که دادستان کل کشور معاون اول ندارد و هنوز فردی برای این سمت انتخاب نشده، خبری منتسب به معاون اول دادستانی کل نقل می شود که بیانگر این است که برخی افراد فعال در رسانه ها و فضای مجازی، اخلاق حرفه ای را مراعات نمی کنند. این خبر صحت ندارد و چنین خبری هم اعلام نشده است. بر فرض اگر چنین کسی می بود و چنین خبری را اعلام می کرد، مواضع قوه قضائیه به شمار نمی آید. موضع قوه قضائیه آن است که سخنگوی قوه قضائیه یا رییس قوه قضائیه در ملاقات ها و دیدارهای خود اعلام کنند و سایر مطالبی که مدیران قضایی اعلام می کنند، نظر شخصی خودشان است.

وی افزود: اجازه دهید اخبار قضایی از مجاری رسمی اعلام شود و گمانه زنی ها کمکی به اطلاع رسانی افکار عمومی نمی کند.

سالار آقاخان احضار شد ولی نیامد

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده سالار آقاخان ، گفت: فرایند رسیدگی به این پرونده در حال انجام است. متهم برای جلسه رسیدگی به دادگاه احضار شده اما حضور پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه وثیقه لازم از ایشان اخذ شده است، گفت: درباره اینکه الان کجاست فقط اطلاع داریم روز دادگاه که احضار شده بود نیامده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: هم از طریق قانون و وثیقه گذار پیگیر هستیم که درادامه جلسات دادگاه حضور پیدا کند در غیر این صورت دادگاه تصمیم قانونی می گیرد.

هیچ کس در قوه قضاییه و در دوره جدید خط قرمز بحساب نمی آید

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دادستان کل کشور هم قبلا گفته بودند که یکی از معاونان سابق قوه داد و ستدهایی داشته و منطقا این اعمال انفرادی نبوده و اگر محرز شود معاون سابق با مسولان فعلی همکاری داشته اند آیا آنها احضار می شوند؟ گفت: اولا ادبیات حقوقی را خوب یاد بگیرید. متهم مدنظر معاون قوه قضاییه نبوده. نسبت به موضوعات بی توجه هستید. شما اسم افراد را در سمت های مختلف قبل از اینکه دادگاه بررسی کنید، نبرید.

وی افزود: او معاون یکی از بخش های قوه قضاییه بوده و اعلام کردم و می کنم قوه قضاییه در برخورد با مفاسد اولویتش درون دستگاهی و قاطعانه و سختگیرانه و بدون ملاحظه این و آن است.

وی افزود: شما مطمئن باشید هیچ کس در قوه قضاییه و در دوره جدید خط قرمز بحساب نمی آید و ما خط قرمزی قایل نیستیم و رسیدگی به پرونده با تمام توان انجام می دهیم و هر شخصی که در پرونده مورد اتهام قرار گرفت و دلایل برای اتهام او بدست آمد قوه قضاییه رسیدگی می کند. من اطمینان را می دهم که اراده ما مبارزه با فساد بدون ملاحظه این و آن است.

وی در پاسخ به سوالی درباره وثایق تودیع شده برای متهمان پرشین پارس که گفته می شود 200 میلیون تومان بوده در حالی که وثیقه یک خبرنگار بازداشتی یک میلیارد تومان بوده است؟ گفت: میزان وثیقه تعیین شده را نمی دانم و اطلاعات کلی که داشتم را عنوان کردم. قرار وثیقه و تعیین مبلغ آن شرایط و ضوابطی دارد اعم از اینکه نوع اتهام چیست و اینکه شاکی خصوصی دارد یا خیر و شخصیت متهم و اینکه متهم سابقه دارد یا ندارد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره فعالیت های کارشناسان رسمی دادگستری و قیمت گذاری ها و ارزیابی های متناقض آن گفت: در ارتباط با اختلاف نظر کارشناسان در جمع تخصصی خودشان هم بر لزوم سلامت کارشناسان و هم دقت نظر در اظهارنظرها تاکید شده است، به همین جهت مواردی از اختلاف نظر بین کارشناسان را شاهد بودیم و قرار شده با آموزش و نظارت و نزدیکی دیدگاه ها و نظرات کارشناسان بتوانیم به یک کارشناسی دقیق و علمی برسیم تا قابل خدشه نباشد زیرا نظرات آنها در تحقق عدالت فوق العاده اثرگذار است.

وی افزود: به همکاران خود نیز تاکید کردیم انتخاب کارشناسان بر اساس قرعه انجام شود و لیست کارشناسان در اختیار قضات قرار گرفته و می توانند با قرعه الکترونیکی و دیجیتالی کارشناسان را انتخاب کنند و اگر توزیع عادلانه ای در انتخاب کارشناسان نباشد، با این سامانه کار قابل رصد خواهد بود و بخشی نیز مربوط به اصلاح قانون است که پیگیری خواهد شد.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حقوقدانان انتقادی را نسبت به کیفرخواست صادره برای معاون سابق بانک مرکزی داشتند در این رابطه توضیح دهید، گفت: کسی که حقوقدان باشد باید بپذیرد مرجع اظهار نظر، دادگاه و قضات آن هستند. جامعه حقوقی به عنوان نخبگان مشارکت می کنند و نظراتی را مطرح می کنند. گاه بسته به این که وکیل کدام طرف پرونده است، نظراتی را می گوید. اینکه یک وکیل یا حقوقدانی به موازات برگزاری دادگاه اظهار نظر حقوقی کند در هیچ نظام حقوقی قابل پذیرش نیست و توصیه می کنم این افراد اجازه بدهند مرجع قضایی نظر بدهد.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه شنیده شده خانم نگار قدسی کنی به دلیل دور زدن تحریم ها بازداشت و به آمریکا فرستاده شده است و قرار است با نازنین زاغری معاوضه شود؟ گفت: جای تاسف است افرادی که به هم وطنان خود کمک می کنند به دلایل واهی بازداشت می شوند و این خلاف حقوق بشر ادعای این کشورهاست. افراد هر جایی که بازداشت می شوند باید در همان کشور محاکمه شوند. این نشان می دهد کشورهای اروپایی از خود اراده ای ندارند. وزارت امور خارجه ایران پیگیر موضوع است و دادستانی کل کشور هم حمایت های لازم را انجام می دهد.

سخنگوی قوه قضائیه در مورد وضع عوارض در محدوده زوج و فرد، گفت: آنچه رخ داده این بوده است که خدمات را گران به مردم فروختند و متولی رسیدگی به این موضوع تعزیرات است البته پس از تصویب مرجع ابطال آن دیوان عدالت اداری است و قابل بررسی است.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره بازداشت یکی از عکاسان حوزه خبری، گفت: بله اصل خبر را تایید می کنم. در این ارتباط فردی نه به لحاظ عکاس بودن بلکه به لحاظ اهانتی که به مقدسات به حضرت سیدالشهدا و عزاداری آن امام اهانت شده بود و همچنین تبلیغی که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در مطلب منتشره آمده بود تحت تعقیب قرار گرفت.

وی افزود: در بازرسی اماکن و تجهیزات فنی این شخص، یکسری از مستندات جدید بدست آمده که دور از شان افراد و اشخاص و حرفه های شاغل در جامعه ماست. این موضوع در حال بررسی است و تا زمانی که بررسی نهایی انجام نشده نمی توان اطلاع رسانی کرد.

سخنگوی قوه قضاییه درباره اینکه آیا حکم نهایی پرونده قتل شیرمحمدعلی صادر شده است؟ گفت: خیر. هنوز مهلت تجدیدنظرخواهی که 20 روزه است به اتمام نرسیده و رای قطعی صادر نشده است.

اسماعیلی در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه پرونده های مهمی از مفاسد اقتصادی به سرانجام رسیده است که برخی از آنها اطلاع رسانی شده، گفت: پرونده کیمیا خودرو رسیدگی شد و متهمین این پرونده به حبس های طویل المدت محکوم شدند. مهدی فتاحی نیا فرزند عثمان به 25 سال، مرتضی فتاحی نیا فرزند عثمان به 15 سال، دلینا فتاحی نیا فرزند عثمان به 20 سال حبس، عبدالعلی حسین پور 10 سال حبس، علیرضا اشرف طاری 10 سال حبس، نسرین الله یاری 10 سال حبس، اعظم کریمی 10 سال حبس، سمیه عفت دوست 10 سال حبس، مجید پورمحسنی 10 سال حبس، غلامرضا بهاری معروف به عبادی جوان 10 سال حبس.

وی افزود: محمدرضای کشاورز به 10 سال حبس، صادق صمدی 10 سال حبس، معصومه موسوی 10 سال حبس، امیرعلی سام رجبی به تحمل 10 سال حبس محکوم شده اند. علاوه بر آن در پرونده های دیگر اقتصادی ما ، حمیدرضا رنود فرزند علی به 35 سال حبس، علی نصیری فرزند سید رضا 20 سال حبس، حمیدرضا انصاریان 11 سال حبس، شهرام فرجی 17 سال حبس، علیرضا بهرامیان 10 سال حبس، مسعود نوری 20 سال حبس، محمود رضا سلیمانی 11 سال حبس ، محمد قدسی 10 سال حبس، فریبرز عزت آبادی 5 سال حبس، داوود توسلی 5 سال حبس، امیر سعیدیان 10 سال حبس، آرش شیرآقایی 13 سال حبس، فرشاد بارک زایی 12 سال حبس محکوم شدند اینها کسانی بودند که در پرونده های ارزی بعد از پرونده های کیمیا خودرو محکوم شدند.

محکومیت جانشین رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران به 12 سال حبس

اسماعیلی در رابطه با پرونده تخصیص ارز به خرید گوشت گفت: در این پرونده اطلاع رسانی کلی انجام شد. حمیدرضا خلیلی فرزند محمد که متاسفانه جانشین رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران بود و متولی توزیع واردات و گوشت در استان تهران به لحاظ سوء استفاده ای که از گوشت های وارداتی انجام داده بود به 12 سال حبس محکوم شد.

وی افزود: در همین پرونده علیرضا جهیزی به 10 سال حبس،مرتضی عسگری فرزند قنبرعلی 7 سال حبس، حسن خلیلی 5 سال حبس، علی رنجبر کرمانی به 2 سال حبس محکوم شده اند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: علاوه بر این 32 نفر که در شعب ویژه اقتصادی در این ایام محکومیت پیدا کردند. در پرونده دیگری در دادگاه کیفری یک تهران که رسیدگی شد و نهایتا حکم در دادگاه تجدید نظر ما حکم تایید و نهایی شد، سید محمد نعمتی فرزند علی اکبر مدیر شرکت بین المللی نگین اعظم که 1283 شکایت داشت و یک کلاهبرداری گسترده ای انجام داده بود به تحمل 8 سال حبس، جزای نقدی و رد مال در نزد شکات محکوم شده و محکومیتش قطعی است.

اسماعیلی بیان کرد: در کنار احکام قطعی که صادر شده است چند نمونه احکام غیر قطعی هم داریم که صادر شده است. در پرونده شرکت آرمان پرشین پارس معروف به پرشین خودرو رسیدگی دادگاه بدوی ما انجام شد. در این پرونده 1379 فقره شکایت و کلاهبرداری در نحوه ثبت نام و فروش خودرو انجام شده بود مدیران شرکت به حبس های طویل المدت محکوم شدند. به لحاظ اینکه پرونده جزء پرونده های شعب ویژه اخلال در نظام اقتصادی نبوده و هنوز دادنامه قطعی نشده من جزئیات این پرونده را اعلام نمی کنم.

وی افزود: ان شاءالله با قطعیت حکم جزییات دادنامه اطلاع رسانی خواهد شد. علاوه بر آن در استان بوشهر پرونده کلاهبرداری بزرگ دیگری با 3217 شاکی مورد رسیدگی قرار گرفت. در این پرونده نیز حکم بدوی با حبس های طویل المدت صادر شده است و منتظر هستیم فرایند فرجام خواهی آن انجام شود. بعد از قطعیت دادنامه نتیجه را به شما و به مردم اعلام خواهیم کرد.

اسماعیلی در رابطه با پرونده مدیران یکی از شرکت های خودروساز در دادسرا، تصریح کرد: این پرونده با 23 متهم که برخی از متهمین در زمره مدیران سابق شرکت خودرو ساز هستند و برخی کسانی هستند خودروها را به صورت سبدهای بزرگ از خودرو ساز دریافت می کردند و انحصار و رانت برای خودشان ایجاد کرده بودند و موجب انحصار و رانت در بازار خودرو شده بود.همچنین برخی از مقامات دیگر جزء کسانی هستند که برای آنها در این پرونده کیفرخواست صادر شده و پرونده جهت رسیدگی به شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی ارجاع شده است. همه اینها بیانگر این است قوه قضاییه اراده جدی در برخورد با مفاصد اقتصادی مخصوصا مفاسد کلان اقتصادی دارد.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با آخرین وضعیت پرونده 150 شاکی کامیون های کشنده در اسلامشهر بیان کرد: این پرونده یکی از پرونده های مهم ما هم به جهت تعداد شکات و هم به جهت اینکه صنف کامیون دارها زحمت زیادی می کشند و در بیابان ها به حمل نیازهای مردم و جابجایی ارزاق عمومی که خدمت شایسته به مردم ارائه می دهند است.

وی افزود: این شرکت حسب کیفرخواست و اظهارات شکات اجحافی کرده است. به جهت اینکه با بهره گیری از توان همکاران تخصصی به این پرونده رسیدگی کنیم تقاضای احاله از اسلامشهر به تهران داشتیم. به احاله این پرونده در شعبه اول تجدید نظر موافقت شد و به تهران ارجاع شده است. تاکید شده که به این پرونده سریعا و با قاطعیت رسیدگی شده است. این پرونده 18 ام به تهران رسیده و از اساس تشکیل این پرونده یک ماه می گذرد.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی با آخرین وضعیت 3 پرونده مربوط به ولی الله سیف در قوه قضاییه اظهار کرد: قبلا اشاره کردم این پرونده در دادگاه مطرح رسیدگی است. ان شاءالله در ادامه رسیدگی دادگاه و نهایتا ختم رسیدگی و صدور دادنامه همه این ابهامات برطرف خواهد شد. قدری اگر صبوری پیشه کنید این ابهامات برطرف خواهد شد. سعی نکنید در افکار عمومی جامعه ابهام آفرینی کنید. ان شاءالله با رسیدگی نهایی ابهامات برطرف خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با آخرین وضعیت پرونده اکبر طبری و انتشار لیستی که اتهاماتی را به برخی از همکاران قوه قضاییه از جمله دادستان سابق تهران وارد می کند تصریح کرد: من اشاره کردم که مطالب منتشره مورد تایید ما نیست و علاوه بر آن اشاره کردم فرآیند رسیدگی این پرونده با قاطعیت در حال انجام است و هر کس نسبت به توجه اتهام دلایلی به دست آمد حتما رسیدگی قضایی انجام خواهد شد.

وی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده فاجعه منا پس ازگذشت 4 سال، گفت: در این پرونده که مطالبات جدی دستگاه قضایی از کشور عربستان و دولت سعودی است که عامل بروز این جنایت و شهادت جمع زیادی از زائرین بیت الله حرام از هوطنان ایرانی ما و سایر مسلمانان اتفاق افتاد به صورت جدی در حال پیگیری است. برای تثبیت و تسجیل شکایات و دادخواست ها و مطالبات خانواده فاجعه منا برای اینکه دقیقا بداین چند نفر هستند و در مورد هریک از این شهدا ورثه حین الفوت چه کسانی هستند و هر ادعایی نسبت به دولت عربستان دارند اقدامات انجام شده است.

اسماعیلی ادامه داد: مرجع رسیدگی به این موضوع برابر ضوابط و مقررات حقوقی کشور ما نیست. ما اینجا مدعی هستیم. ادعایی که اسناد و مدارک فراوان دارد. شهدا و جانباختگان عزیزی که در حال احرام جان خود را از دست دادند. بایستی حقوق این عزیزان استیفا شود. پیگیر مطالبات و استیفای حقوق مجموعه شهدای فاجعه منا هستیم. تا الان نتیجه خاصی حاصل نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده مربوط به یکی از نمایندگان، گفت:یک پرونده مربوط به خودروسازان بود که گفته شد و با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است و پرونده دیگر مربوط به نماینده دیگر بود که در دادگاه کیفری یک رسیدگی شده و رای قطعی نیست . پرونده دیگری مربوط به نماینده دیگر مجلس است که در دادگاه کیفری دو کارکنان دولت در حال رسیدگی است. از تحت تعقیب قرار گرفتن نمایندگان خرسند نیستیم اما وظیفه خود را زمین نخواهیم گذاشت.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مسدود شدن حساب های مدیرعامل ایران خودرو با دستور بازپرس پرونده و در رابطه با ممنوع الخروج بودن مدیر عامل سایپا گفت: نسبت به موضوعات پرونده خودروسازان هم، از ناحیه بازرسی کل کشور ماموریت هایی داده شده تا عملیات خودروسازان در فروش و واگذاری را بررسی کنند و هم از ناحیه سایر مراجع، بررسی هایی انجام می شود.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره اینکه بحث ملزم کردن سردفتران برای صدور اثرانگشت برای سند مطرح بود. اگر درست است اقدام قوه قضاییه چیست؟ گفت: تا الان در این حوزه تغییری ایجاد نشده و معتقدیم که متولی ان قوه قضاییه است.

منبع خبر : مرور نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
سازمان بازرسی کل کشور   انقلاب فرهنگی   اخلاق حرفه ای   نقد منصفانه   آرای صادره   جامعه بشریت   عید سعید قربان   مفاسد اقتصادی   اگاهی بخشی   شورای عالی انقلاب فرهنگی   رئیس قوه قضائیه   سخنگوی قوه قضاییه   افکار عمومی   عفاف و حجاب   جرایم اقتصادی   روز خبرنگار  
اخبار مرتبط
روایت رئیسی از رشوه های بهت آور در قوه قضاییه؛ از آپارتمان 600متری تا ویلای 4000متری
شیرازه
روایت رئیسی از رشوه های بهت آور در قوه قضاییه؛ از آپارتمان 600 متری تا ویلای 4000 متری
تسنیم
زمین خواری نجومی در سواحل مکران!
ناطقان نیوز
سخنگوی قضا: رفتار برادران صدرالساداتی یک اقدام خاصی بود!
الف
جزئیات رسیدگی به کلاهبرداری خانوادگی از 8 بانک
مشرق نیوز
دستور رئیس قوه قضائیه و چند تیری که به هدف خورد
فانوس نیوز
هدف گیری درست رئیس دستگاه قضا
میزان
دستور رئیسی و چند تیری که به هدف خورد
جهان نیوز
روزهای پرماجرا برای قوه قضاییه؛ از برخورد با مدیران فاسد تا احکام امنیتی ها
خبرآنلاین
یادداشت| چرا طرح حمایت از سوت زن ها باید در مجلس تصویب شود؟
تسنیم
اعلام حکم سه محکوم امنیتی/ کیفرخواست برای دو نماینده/ 15 بازداشتی در پرونده مدیر ارشد قوه قضاییه
فرارو
اعلام حکم سه محکوم امنیتی
بانکداری ایرانی
15بازداشتی در پرونده مدیر ارشد قوه قضاییه
بهار نیوز
سخنگوی قوه قضاییه: اگر مازیار ابراهیمی شکایتی داشته باشد رسیدگی می کنیم
انصاف نیوز
عملکرد دستگاه های مسئول در حوزه حجاب
جهان نیوز
تکذیب فیلتر اینستاگرام و ابهام درباره آقاخان
ایران آنلاین
فیلتر اینستاگرام صحت ندارد/ درباره پرونده «سیف و عراقچی» صبور باشید
راه امروز
عملکرد دستگاه های مسوول در حوزه حجاب +جدول
مشرق نیوز
تشریح آخرین روند رسیدگى به پرونده برادر رئیس جمهور و برادر معاون اول رئیس جمهور/ اعلام برخی از احکام صادره شعب ویژه مفاسد اقتصادی/ صدور کیفرخواست برای مدیران سابق یکی از شرکت های خودروسازی
العالم
نهادها وظیفه خود درباره حجاب را بازخوانی کنند|حمایت از گزارش مفاسد اقتصادی
رسانیوز
فیلتر شدن اینستاگرام توسط قوه قضاییه تکذیب شد
صدای ایران
انتشار دستورالعمل «تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی»
خبرگزاری دفاع مقدس
تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی تهران +جزئیات
صبا ایران
اهانت به سیدالشهدا (ع) علت بازداشت نوشین جعفری/دستگاه ها به وظایفشان در قبال حجاب عمل نکرده اند
ملیت
فیلتر اینستاگرام شایعه است
خیبر انلاین
نقره داغ شدن متهمان پرونده های پیش فروش خودرو/ نمی دانیم «سالار آقاخان» کجاست!
شعار سال
تداوم برخورد با مفاسد اقتصادی/ نمی دانیم سالار آقاخانی متهم پرونده ارزی کجاست!/ دادگاه سیف و عراقچی در حال برگزاری است
598
فیلتر اینستاگرام صحت ندارد/ آقاخان نیامد/ درباره پرونده سیف و عراقچی صبور باشید
فرارو
نقد رسانه ها را به جان می خریم/ ریاست قوه تمامی پرونده ها در عرصه خبر را مختومه اعلام کرد
شبستان
در هشتمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه مطرح شد/ ارسال پرونده مدیران یک شرکت خودروسازی به دادگاه ویژه/فرزند هیچ مسئولی بازداشت یا احضار نشده است
آرا نیوز
دستورالعمل تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی تهران ابلاغ شد
آریا
اینستاگرام فیلتر نمی شود/ سالار آقاخان فراری است
رویداد 24
دستورالعمل «تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی تهران» ابلاغ شد
پانا
پرونده برادر رئیس جمهور و برادر جهانگیری در انتظار رای دادگاه
جوان آنلاین
دستورالعمل «تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی تهران» ابلاغ شد+متن دستورالعمل
عصر مالی
فیلتر اینستاگرام صحت ندارد/در رابطه با پرونده سیف و عراقچی صبور باشید
روز پلاس
ابلاغ دستورالعمل تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی تهران
تسنیم
سخنگوی قوه قضائیه: فریدون و جهانگیری در انتظار آخرین تصمیم گیری ها/ خبر فیلترینگ اینستاگرام کذب است/ نمی دانیم «سالار آقاخان» کجاست!
اخرین نیوز
صدور کیفرخواست مدیران یکی از خودروسازان بزرگ کشور
پدال نیوز
مدیر شرکت نگین اعظم به 8 سال حبس محکوم شد| سالار آقاخان به دادگاه نیامد| دو پرونده برای شهردار سابق کرج| حسن میرکاظمی کیست و چرا دستگیر شد؟
آفتاب
اخبار مرتبط
bltشیرازه : روایت رئیسی از رشوه های بهت آور در قوه قضاییه؛ از آپارتمان 600متری تا ویلای 4000متری
bltتسنیم : روایت رئیسی از رشوه های بهت آور در قوه قضاییه؛ از آپارتمان 600 متری تا ویلای 4000 متری
bltناطقان نیوز : زمین خواری نجومی در سواحل مکران!
bltالف : سخنگوی قضا: رفتار برادران صدرالساداتی یک اقدام خاصی بود!
bltمشرق نیوز : جزئیات رسیدگی به کلاهبرداری خانوادگی از 8 بانک
bltفانوس نیوز : دستور رئیس قوه قضائیه و چند تیری که به هدف خورد
bltمیزان : هدف گیری درست رئیس دستگاه قضا
bltجهان نیوز : دستور رئیسی و چند تیری که به هدف خورد
bltخبرآنلاین : روزهای پرماجرا برای قوه قضاییه؛ از برخورد با مدیران فاسد تا احکام امنیتی ها
bltتسنیم : یادداشت| چرا طرح حمایت از سوت زن ها باید در مجلس تصویب شود؟
bltفرارو : اعلام حکم سه محکوم امنیتی/ کیفرخواست برای دو نماینده/ 15 بازداشتی در پرونده مدیر ارشد قوه قضاییه
bltبانکداری ایرانی : اعلام حکم سه محکوم امنیتی
bltبهار نیوز : 15بازداشتی در پرونده مدیر ارشد قوه قضاییه
bltانصاف نیوز : سخنگوی قوه قضاییه: اگر مازیار ابراهیمی شکایتی داشته باشد رسیدگی می کنیم
bltجهان نیوز : عملکرد دستگاه های مسئول در حوزه حجاب
bltایران آنلاین : تکذیب فیلتر اینستاگرام و ابهام درباره آقاخان
bltراه امروز : فیلتر اینستاگرام صحت ندارد/ درباره پرونده «سیف و عراقچی» صبور باشید
bltمشرق نیوز : عملکرد دستگاه های مسوول در حوزه حجاب +جدول
bltالعالم : تشریح آخرین روند رسیدگى به پرونده برادر رئیس جمهور و برادر معاون اول رئیس جمهور/ اعلام برخی از احکام صادره شعب ویژه مفاسد اقتصادی/ صدور کیفرخواست برای مدیران سابق یکی از شرکت های خودروسازی
bltرسانیوز : نهادها وظیفه خود درباره حجاب را بازخوانی کنند|حمایت از گزارش مفاسد اقتصادی
bltصدای ایران : فیلتر شدن اینستاگرام توسط قوه قضاییه تکذیب شد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : انتشار دستورالعمل «تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی»
bltصبا ایران : تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی تهران +جزئیات
bltملیت : اهانت به سیدالشهدا (ع) علت بازداشت نوشین جعفری/دستگاه ها به وظایفشان در قبال حجاب عمل نکرده اند
bltخیبر انلاین : فیلتر اینستاگرام شایعه است
bltشعار سال : نقره داغ شدن متهمان پرونده های پیش فروش خودرو/ نمی دانیم «سالار آقاخان» کجاست!
blt598 : تداوم برخورد با مفاسد اقتصادی/ نمی دانیم سالار آقاخانی متهم پرونده ارزی کجاست!/ دادگاه سیف و عراقچی در حال برگزاری است
bltفرارو : فیلتر اینستاگرام صحت ندارد/ آقاخان نیامد/ درباره پرونده سیف و عراقچی صبور باشید
bltشبستان : نقد رسانه ها را به جان می خریم/ ریاست قوه تمامی پرونده ها در عرصه خبر را مختومه اعلام کرد
bltآرا نیوز : در هشتمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه مطرح شد/ ارسال پرونده مدیران یک شرکت خودروسازی به دادگاه ویژه/فرزند هیچ مسئولی بازداشت یا احضار نشده است
bltآریا : دستورالعمل تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی تهران ابلاغ شد
bltرویداد 24 : اینستاگرام فیلتر نمی شود/ سالار آقاخان فراری است
bltپانا : دستورالعمل «تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی تهران» ابلاغ شد
bltجوان آنلاین : پرونده برادر رئیس جمهور و برادر جهانگیری در انتظار رای دادگاه
bltعصر مالی : دستورالعمل «تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی تهران» ابلاغ شد+متن دستورالعمل
bltروز پلاس : فیلتر اینستاگرام صحت ندارد/در رابطه با پرونده سیف و عراقچی صبور باشید
bltتسنیم : ابلاغ دستورالعمل تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی تهران
bltاخرین نیوز : سخنگوی قوه قضائیه: فریدون و جهانگیری در انتظار آخرین تصمیم گیری ها/ خبر فیلترینگ اینستاگرام کذب است/ نمی دانیم «سالار آقاخان» کجاست!
bltپدال نیوز : صدور کیفرخواست مدیران یکی از خودروسازان بزرگ کشور
bltآفتاب : مدیر شرکت نگین اعظم به 8 سال حبس محکوم شد| سالار آقاخان به دادگاه نیامد| دو پرونده برای شهردار سابق کرج| حسن میرکاظمی کیست و چرا دستگیر شد؟
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.