مخبر - 1398/05/22 - حرف های ویژه درباره ایوانکوویچ، کالدرون، شماره 10 و جدایی؛/ شریفی: هافبک راست نبودم اما نظر برانکو این بود

حرف های ویژه درباره ایوانکوویچ، کالدرون، شماره 10 و جدایی؛/ شریفی: هافبک راست نبودم اما نظر برانکو این بود
مهدی شریفی می گوید بابت جدایی از پرسپولیس هیچ گلایه ای ندارد و همچنین ادعا می کند که رابطه صمیمی بازیکنان در این تیم، عامل قهرمانی سرخ ها بود.
حرف های ویژه درباره ایوانکوویچ، کالدرون، شماره 10 و جدایی؛/ شریفی: هافبک راست نبودم اما نظر برانکو این بود

به گزارش "ورزش سه"، مهدی شریفی جدیدترین لژیونر فوتبال ایران است. او که روزگاری در پیراهن تیم سپاهان درخشید و به تیم ملی نیز رسید، پس از ترک اردوی طلایی پوشان به تراکتور رفت و یک فصل هم پیراهن شماره 10 پرسپولیس را برتن کرد. او حالا در تیم سومقاییت آذربایجان حضور دارد و در گفتگوی مفصل با ورزش سه، به سوالات مختلف درباره برانکو، کالدرون، جدایی از پرسپولیس و پیراهن شماره 10 پاسخ داد:

* از تیم جدیدت بگو؛ چه شد به لیگ آذربایجان رفتی؟

سومقاییت تیم بزرگی است و بازیکنانش هم بیشتر بومی هستند. بازیکنان جوان تر در تیم ملی آذربایجان بازی می کنند و مهره های آینده داری هستند. ذهنیت باشگاه ما این است که بازیکنان با استعداد را پرورش داده و به تیم های بزرگ تر منتقل کند؛ سیاست باشگاه ما بیزینس درباره بازیکن است.

* امکانات سخت افزاری باشگاه چطور است؟

امکانات باشگاه خیلی خوب است. زمین تمرین ها استثنایی هستند، فکر می کنم زمین سوم و چهارم ما سطح بهتری از زمین های بازی در ایران دارند. واقعا فوق العاده است و فکر می کنم بهترین تیم های ایرانی می توانند در زمین سوم ما فوتبال رسمی بازی کنند. طبیعی هم هست چون خیلی به این چیزها می رسند. از لحاظ سخت افزاری خیلی خوب است، سومقاییت شهر خیلی خوبی هم دارد، من الان هتل هستم و از وضعیت لذت می برم.

* بازیکنان ایرانی زیادی هم در سومقاییت بوده اند.

پیمان بابایی اینجا بود. پارسال 7-8 گل در نیم فصل زد اما اینجا اصلا شناختی نسبت به لیگ ایران ندارند و تیم های ایرانی را نمی شناسند. اما وقتی پیمان آمد اینجا و خوب کار کرد، ذهنیت درباره ایرانی ها خوب شد و من هم امیدوارم که بدرخشم.

* با سرمربی تیم هم صحبت کردی؟ تو را مهاجم نوک می شناسد؟

از روزی که من آمدم نوک بازی می کنم و خودش هم خیلی دوست دارد که من را نوک بازی دهد، چون قابلیت خودم را بهتر نشان می دهم. البته من چپ و راست هم بازی کردم. چینش تیم ما سه مهاجم است و هر سه به هم نزدیک هستیم، یک سری تاکتیک های خاصی هم دارد که جالب است.

* درباره جدایی ات از پرسپولیس هم صحبت کن؛ کمتر کسی این اتفاق را پیش بینی می کرد.

آقای کالدرون از روزی که آمدند و حتی ما را هم ندیدند اصرار زیادی به خرید یک مهاجم نوک خارجی داشتند. ما رفتیم ترکیه و من هم آن جا خیلی خوب کار کردم و شرایط بدنی خیلی خوبی هم داشتم. بعد از پایان لیگ هم تمریناتم را ادامه می دادم و استراحتی نداشتم، برای همین خیلی سرحال بودم. آقای کالدرون و آقا کریم با من صحبت کردند و شرایط خیلی خوب بود. ما به ایران آمدیم و تمرینات ادامه داشتند اما به یکباره گفتند که در لیست مازاد هستی.

* از کسی بابت این موضوع گلایه داری؟ چون خیلی دیر به تو اعلام کردند.

نه از هیچ کس گلایه ای ندارم و نمی خواهم حاشیه بسازم. واقعا خیلی سخت بود اما به هر حال سلیقه مربی است و نباید در این باره حرفی بزنم و فقط احترام می گذارم.

* این که برانکو و کالدرون تو را وینگر بازی می دادند باعث آزارت نمی شد؟

از وقتی آقای کالدرون آمدند من را مهاجم بازی می دادند و وینگر راست بودم. این خیلی خوب بود و نزدیک به پست خودم بازی می کردم. اما آقای برانکو نمی دانم چرا من را هافبک راست کلاسیک می شناخت! یعنی در سیستم 442 خطی من را هافبک راست بازی می داد، من در کل زندگیم این پست بازی نکرده بودم و حالا باید در پرسپولیس آنجا بازی می کردم.

* خیلی ها می گویند رفتار مدیریت در قبال بازیکنان مازاد خوب نبود. نظر تو چیست؟

بچه ها 20 روز زودتر از من جدا شدند و فرصت بیشتری هم داشتند. خیلی ناراحت کننده است، رفت و آمد خیلی چیز معمولی است و همه جا اتفاق می افتد. مربی بیاید و بگوید ما تو را نمی خواهیم و باید بروی، مثلا قبل از اردوی پیش فصل می گفتند ما شما چند نفر را نمی خواهیم ولی من از هیچ کسی نمی توانم ایرادی بگیرم، من واقعا آرزو می کنم تیم موفق باشد، دوست ندارم کوچکترین حاشیه ای برای تیم ایجاد کنم، من با بازی نکردنم که مهم تر بود، هیچ حاشیه ای ایجاد نکردم حالا بیایم 10 روز قبل از مسابقات حاشیه درست کنم؟ خدا شاهد است فقط و فقط آرزو می کنم پرسپولیس قهرمان شود و هواداران خوشحال شوند.

* فکر کنم دلت از آقای برانکو پر است؛ خودت با او در این باره صجبت نکرده بودی؟


به هر حال مربی تشخیص می دهد. خبرنگاران از او سوال کردند، خودم با او صحبت کردم اما گفت تو را هافبک راست آوردم و در همین پست بازی می دهم. آقای برانکو به هر حال 10-12 بازیکن را در ترکیبش قرار می دهد و از آن ها اسفاده می کند و سخت است که وارد ترکیبش بشوی. تیمش هم موفق بود و نمی شود ایرادی گرفت، من خیلی چیزهای مثبتی از پرسپولیس در توشه ام جمع کردم اما به هر حال آدم یک مقدار ناراحت می شود که 10 روز مانده به لیگ اعلام کردند. اما خداراشکر تیم داشتیم و قرارداد هم بستیم و من، شایان و سروش به تیم های خوبی رفتیم.

* واکنش هواداران چطور بود؟

خداراشکر واکنش هواداران خیلی مثبت بود. شاید من خیلی نتوانستم با گلزنی هایم هواداران را خوشحال کنم اما سعی کردم حداقل مثل یک هوادار تیمم را دوست داشته باشم و فکر می کنم همین موضوع باعث شد تا خیلی به هواداران پرسپولیس نزدیک شوم. امیدوارم یک روز بتوانم لطف هواداران را جبران کنم و همین جا پرچم پرسپولیس و ایران را بالا نگه دارم و هرروز هم که شد چه به عنوان هوادار و چه بازیکن لطف هواداران را جبران کنم.

* چند سال پیش برنامه نود به شهرستان محل تولدت رفت و آن جا همه گفتند سپاهانی هستی اما بعدا گفتی پرسپولیسی هستی. واقعیت چه بود؟

من همیشه گفته ام که فوتبالم را مدیون سپاهان هستم چون آنجا بزرگ شدم اما دینم را به این تیم ادا کردم، آن موقع پیشنهاد 7 میلیاردی از السد داشتم اما آن موقع با مدیریت صحبت کردم، قرار شد بمانم و دینم را ادامه کنم و قهرمان شویم و بعد بروم. من بعد از قهرمانی با سپاهان، مصدوم شدم و رفتم تراکتور و نتوانستم لژیونر شوم. اما وقتی آمدم پرسپولیس چرا باید این همه فحش بخورم؟ پرسپولیس تیم محبوب من است. فکر می کنم زشت است که در رسانه هایشان به این شکل بنویسند. آیا درست است مثلا وقتی من تلفن یک خبرنگار را جواب نمی دهم بیاید و علیه من بنویسد؟ آیا شما چنین کاری می کنید؟

* درباره سپاهان گفتی دوست دارم درباره همان مصدومیت و افتت در سپاهان و تراکتور بپرسم؛ چه شد که دیگر به فرم قبلی برنگشتی؟

افت که نبود، وقتی در سپاهان بازی می کردم پشت سرم محرم نویدکیا، محمدرضا خلعتبری، احسان حاج صفی، وریا غفوری و... بازی می کردند و پاس می دادند و من هر بازی گل می زدم. اما رفتم تراکتور مصدوم شدم و بعد از مصدومیت هم می آمدم کم و بیش تمرین کنم که نقاهت بعد از عمل از بین برود. دوران آقا یحیی تیممان جوان بود و نمی توانستیم بازیکن بخریم، فکر می کنم آقای گل جام حذفی شدم و فکر می کنم خیلی با آن شرایط سخت خوب کار کردم. بعد آمدم سپاهانی که دوازدهم بود و حتی هافبک وسط بازی می کردم. در آن نیم فصل 4 گل زدم و 4 پاس گل دادم. یک گل به تراکتور زدم که اگر نمی زدم تیم سقوط می کرد، شرایطم به نظرم بعد از مصدومیت خوب بود. اما آمدم پرسپولیس و آن بدشانسی ها که خودتان هم می دانید.

* حالا هدفت از رفتن به فوتبال آذربایجان چیست؟

اینجا نگاه ها به فوتبالیست بیشتر است و فکر می کنم آدم بیشتر دیده می شود. هدفم این است که از اینجا به تیم های بهتر بروم و بیشتر دیده شوم.

* در پرسپولیس رفتارها با تو چطور بود؟ مثلا بعد از آمدن فرشاد احمدزاده کسی از تو خواست پیراهنت را به او بدهی؟

رفتار بچه ها آنقدر صمیمی و دوستانه بود که همین حالا هم رفاقت ما ادامه دارد. در پرسپولیس رفاقت آنقدر زیاد بود که با آن تیم محروم توانستیم قهرمان شویم، اتفاقات خیلی خوب بودند. وقتی آقا فرشاد هم به تیم آمدند اصلا حرفی از شماره 10 نبود. فرشاد دوست خوب من است و امیدوارم این فصل هم بدرخشد، آرزوی قلبی من برای همه بچه ها این است و هیچ مشکلی هم وجود نداشت. هنوز هم با هم دوستیم و واقعا بهترین دوستان فوتبالی من هستند.

* تو تا همین چند روز پیش در تمرینات بودی، این تاخیر در شروع لیگ بازیکنان را اذیت نمی کرد؟

مسلما این که بازیکنان فقط تمرین کنند، خوب نیست. اما این شرایط به صورت اتفاقی به نفع تیم هایی شد که تغییرات زیادی داشتند. اما فکر می کنم تاخیر بیشتر از این خوب نیست و ضرر می رساند.

* سوال آخرم درباره تفاوت برانکو و کالدرون است؛ تو با کدام مربی راحت تر بودی؟

آقای برانکو مربی خیلی کاملی است؛ این را هم رزومه اش نشان می دهد و هم صحبت بقیه راجع به او. من از آقای برانکو خیلی چیزها یاد گرفتم و خیلی چیزهای فنی را فهمیدم، خیلی به فوتبال من کمک کرد. به نظر من یک مربی را باید از کوچینگش بشناسید، ما این را از آقای کالدرون ندیدیم.اما فکر می کنم آقای کالدرون یک مربی با انرژی و با انگیزه هستند که می خواهند این را به بازیکنان خود نیز انتقال بدهند. ایشان خیلی صمیمی بودند و برایش هیچ فرقی بین بازیکنان نبود و هرکسی که خوب بود را بازی می داد، این خیلی خوب بود.

گفتگو از محمد همتی

منبع خبر : ورزش 3

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
فوتبال   ترکیه   تراکتور   لیست مازاد   مهدی شریفی   خرید آنلاین   هافبک راست   گفتگوی   نیم فصل   بیزنس   آذربایجان   وینگر   مهره   تمرین   تیم ملی   فوتبال ایران   پیش بینی  
اخبار مرتبط
بازگشت مرد محبوب به دستگردی/ وقتی که آقامصطفی گران ترین مربی ایران بود(عکس)
ورزش 3
عصبانیت سه مربی خارجی از عملکرد فدراسیون فوتبال
روز نو
کنعانی زادگان: انشالله دربی مال ماست!
برترین ها
بگوویچ: حتی از بارسلونا هم نمی ترسم/ از لغو محرومیت هواداران تراکتور خوشحال شدم
فارس
تا دربی 3 روز مانده یا 4 روز؟/ این بازی مساوی نمی شود
مهر نیوز
بازگشت هافبک برزیلی به تمرینات تراکتور
فرتاک نیوز
مدافع جوان پرسپولیس:در بهترین فرم فوتبالم قرار دارم
روز نو
منصوریان: خلعتبری جریان لیگ را عوض می کند
آفتاب
منصوریان: امروز به زیبایی فوتبال اضافه کردیم/ خلعتبری جریان لیگ را عوض می کند
ایسنا
منصوریان: آمادگی مقابله با تراکتور را داریم
خبر خودرو
آمادگی مقابله با تراکتور را داریم
مردم سالاری
منصوریان: آمادگی مقابله با تراکتور را داریم/ خودم را باید بیشتر مدیریت کنم!
ایسنا
دومین پیروزی بانوان فوتبالیست ایران مقابل قرقیزستان +عکس
مشرق نیوز
در دیدار کالدرون و برانکو چه گذشت؟
انصاف نیوز
نیازی نبود با برانکو درباره دربی حرف بزنم/ کالدرون: اگر احمدزاده مشکلی داشت شما می فهمیدید
ورزش 3
کالدرون: نیازی به صحبت درباره داربی با برانکو نداشتم
ایسنا
پنجره تابستانی ترکیه؛ اللهیار در کنار فالکائو!
عصر هامون
بابایی: نگاه ها به بازیکنان لژیونر تبعیض آلود است/ تابعیت آذربایجان؟! فقط می خواهم نماینده خوبی برای کشورم باشم
آناج
کیت ورزشی در ایران؛ معمای ورزشی نهفته در سیاست
فرتاک ورزشی
آشنایی با نقل و انتقالات لیگ ترکیه
فرتاک نیوز
جزئیاتی از نقل و انتقالات پرسروصدای فوتبال ترکیه
فرتاک ورزشی
سوپرلیگ با ستاره های اروپایی، جذاب تر از همیشه؛/ هرآنچه که باید از نقل و انتقالات لیگ ترکیه بدانید
ورزش 3
ابرازدلتنگی هافبک سرخپوشان برای بازی
فرتاک نیوز
امید ابراهیمی با قراردادی قرضی در یوپن بلژیک
رویداد 24
استیلی: دلفی با مشکل خروج مواجه بود
برترین ها
صیادمنش: جدایی ام از فنرباغچه صحت ندارد/ می مانم تا خودم را ثابت کنم
عصر ایران
واکنش صیادمنش به شایعه جدایی اش از فنرباغچه
مشرق نیوز
داستان تازه عالیشاه در تیم کالدرون
وانا نیوز
رفتن برانکو و آمدن کالدرون،داستان عالیشاه را کاملا تغییر داد!
فرتاک ورزشی
خلیلی: برخی شیر می خوردند وقتی من برای پرسپولیس گل می زدم/ علی کریمی را فالو نکرده بودم
انتخاب
نبرد 72 ملت در ال کلاسیکوی ایران (گزارش ویژه)/ یارکشی کالدرون و دنیزلی از سازمان ملل
ورزش 3
گرانترین بازیکن تاریخ لیگ فوتبال ایران در تراکتور
تابناک
اظهارات سرمربی استقلال درباره دیدار مقابل ماشین سازی
افکار نیوز
تراکتورِ مدل نوزدهم وارد می شود/ استارت قهرمانی یاران دنیزلی از دربی اولین ها!
آناج
کالدرون پرسپولیس ؛ ژان والژان بینوایان
مثلث
موفقیت پرسپولیس و قدرت شانه های کالدرون
ورزش 3
عملکرد کدام لژیونر فوتبال ایران بهتر بوده است ؟
اقتصاد نیوز
بررسی عمکلرد لژیونرها در تیم باشگاهی
مشرق نیوز
تیمی که می خواهد متفاوت باشد؛/ تراکتور در لیگ قهرمانان اروپا! (گزارش ویژه)
ورزش 3
شریفی: هافبک راست نبودم، اما نظر برانکو این بود
برترین ها
اخبار مرتبط
bltورزش 3 : بازگشت مرد محبوب به دستگردی/ وقتی که آقامصطفی گران ترین مربی ایران بود(عکس)
bltروز نو : عصبانیت سه مربی خارجی از عملکرد فدراسیون فوتبال
bltبرترین ها : کنعانی زادگان: انشالله دربی مال ماست!
bltفارس : بگوویچ: حتی از بارسلونا هم نمی ترسم/ از لغو محرومیت هواداران تراکتور خوشحال شدم
bltمهر نیوز : تا دربی 3 روز مانده یا 4 روز؟/ این بازی مساوی نمی شود
bltفرتاک نیوز : بازگشت هافبک برزیلی به تمرینات تراکتور
bltروز نو : مدافع جوان پرسپولیس:در بهترین فرم فوتبالم قرار دارم
bltآفتاب : منصوریان: خلعتبری جریان لیگ را عوض می کند
bltایسنا : منصوریان: امروز به زیبایی فوتبال اضافه کردیم/ خلعتبری جریان لیگ را عوض می کند
bltخبر خودرو : منصوریان: آمادگی مقابله با تراکتور را داریم
bltمردم سالاری : آمادگی مقابله با تراکتور را داریم
bltایسنا : منصوریان: آمادگی مقابله با تراکتور را داریم/ خودم را باید بیشتر مدیریت کنم!
bltمشرق نیوز : دومین پیروزی بانوان فوتبالیست ایران مقابل قرقیزستان +عکس
bltانصاف نیوز : در دیدار کالدرون و برانکو چه گذشت؟
bltورزش 3 : نیازی نبود با برانکو درباره دربی حرف بزنم/ کالدرون: اگر احمدزاده مشکلی داشت شما می فهمیدید
bltایسنا : کالدرون: نیازی به صحبت درباره داربی با برانکو نداشتم
bltعصر هامون : پنجره تابستانی ترکیه؛ اللهیار در کنار فالکائو!
bltآناج : بابایی: نگاه ها به بازیکنان لژیونر تبعیض آلود است/ تابعیت آذربایجان؟! فقط می خواهم نماینده خوبی برای کشورم باشم
bltفرتاک ورزشی : کیت ورزشی در ایران؛ معمای ورزشی نهفته در سیاست
bltفرتاک نیوز : آشنایی با نقل و انتقالات لیگ ترکیه
bltفرتاک ورزشی : جزئیاتی از نقل و انتقالات پرسروصدای فوتبال ترکیه
bltورزش 3 : سوپرلیگ با ستاره های اروپایی، جذاب تر از همیشه؛/ هرآنچه که باید از نقل و انتقالات لیگ ترکیه بدانید
bltفرتاک نیوز : ابرازدلتنگی هافبک سرخپوشان برای بازی
bltرویداد 24 : امید ابراهیمی با قراردادی قرضی در یوپن بلژیک
bltبرترین ها : استیلی: دلفی با مشکل خروج مواجه بود
bltعصر ایران : صیادمنش: جدایی ام از فنرباغچه صحت ندارد/ می مانم تا خودم را ثابت کنم
bltمشرق نیوز : واکنش صیادمنش به شایعه جدایی اش از فنرباغچه
bltوانا نیوز : داستان تازه عالیشاه در تیم کالدرون
bltفرتاک ورزشی : رفتن برانکو و آمدن کالدرون،داستان عالیشاه را کاملا تغییر داد!
bltانتخاب : خلیلی: برخی شیر می خوردند وقتی من برای پرسپولیس گل می زدم/ علی کریمی را فالو نکرده بودم
bltورزش 3 : نبرد 72 ملت در ال کلاسیکوی ایران (گزارش ویژه)/ یارکشی کالدرون و دنیزلی از سازمان ملل
bltتابناک : گرانترین بازیکن تاریخ لیگ فوتبال ایران در تراکتور
bltافکار نیوز : اظهارات سرمربی استقلال درباره دیدار مقابل ماشین سازی
bltآناج : تراکتورِ مدل نوزدهم وارد می شود/ استارت قهرمانی یاران دنیزلی از دربی اولین ها!
bltمثلث : کالدرون پرسپولیس ؛ ژان والژان بینوایان
bltورزش 3 : موفقیت پرسپولیس و قدرت شانه های کالدرون
bltاقتصاد نیوز : عملکرد کدام لژیونر فوتبال ایران بهتر بوده است ؟
bltمشرق نیوز : بررسی عمکلرد لژیونرها در تیم باشگاهی
bltورزش 3 : تیمی که می خواهد متفاوت باشد؛/ تراکتور در لیگ قهرمانان اروپا! (گزارش ویژه)
bltبرترین ها : شریفی: هافبک راست نبودم، اما نظر برانکو این بود
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.