مخبر - 1398/05/22 - اجازه ندادیم شوک تاثیر افزایش قیمت ارز بر بخش ارتباطات، به مردم منتقل شود/ برای تامین هزینه ها در شرایط تحریم دست در جیب مردم نکردیم/ وزارت ارتباطات با کاهش 15 درصدی کارکنان به تکلیف مجلس عمل کرد/ اولویت های توسعه ای را جایگزین دیوانسالاری اداری کردیم

اجازه ندادیم شوک تاثیر افزایش قیمت ارز بر بخش ارتباطات، به مردم منتقل شود/ برای تامین هزینه ها در شرایط تحریم دست در جیب مردم نکردیم/ وزارت ارتباطات با کاهش 15 درصدی کارکنان به تکلیف مجلس عمل کرد/ اولویت های توسعه ای را جایگزین دیوانسالاری اداری کردیم
وزیر ارتباطات با بیان اینکه برای تامین هزینه ها در شرایط تحریم دست در جیب مردم نکردیم، گفت: می خواهیم بروکراسی و دیوانسالاری اداری را متوقف کرده و اولویت های توسعه ای را مد نظر قرار دهیم، در دوره ی تحول دیجیتال ایجاد دفتر و اداره و حضور فیزیکی و افزایش کارمندان ضرورتی ندارد.برای مشاهده مطالب بیشتر ...
اجازه ندادیم شوک تاثیر افزایش قیمت ارز بر بخش ارتباطات، به مردم منتقل شود/ برای تامین هزینه ها در شرایط تحریم دست در جیب مردم نکردیم/ وزارت ارتباطات با کاهش 15 درصدی کارکنان به تکلیف مجلس عمل کرد/ اولویت های توسعه ای را جایگزین دیوانسالاری اداری کردیم

به گزارش سیتنا، محمدجواد آذری جهرمی با هدف بررسی شبکه ارتباطی استان مرکزی و افتتاح پروژه های زیرساختی و ارتباطی، صبح امروز سه شنبه وارد شهرستان ساوه شد و در شورای اداری این شهرستان که با حضور سید علی آقازاده، استاندار استان مرکزی، علی میرزایی فرماندار ویژه و محمدرضا منصوری، نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه شرکت کرد.

وزیر جوان دولت تدبیر و امید پس از استماع گزارش وضعیت ارتباطی شهرستان ساوه گفت: در جمع بندی مطالب ارائه شده، شرکت مخابرات باید در آینده ی نزدیک تلفن ثابت شهرک های حاشیه ای شهرستان ساوه را برقرار کند و چهار تا پنج هزار منزل جدید به خصوص در محدوده مسکن مهر شهرستان در بازه زمانی نزدیک تلفن های ثابت شان وصل شود.

وی افزود: مشکلات پوشش ارتباطی شهری در ساوه نیز باید ظرف سه ماه آینده توسط اپراتور ها برطرف شود. اپراتورها در مجموع دو سایت جدید احداث خواهند کرد و همچنین افزایش ارتفاع دکل های خود را برای از بین بردن نقاط کور شهر افزایش می دهند. در همین بازه زمانی نیز پوشش جاده ای سلفچگان به ساوه و همچنین تفرش به نوبران توسط اپراتورها برطرف خواهد شد.

وی تاکید کرد: مسیر زرندیه به اخترآباد که 14 کیلومتر فاقد پوشش است در صورت تأمین برق و زمین از طرف استانداری، اعتبار 3 میلیارد تومانی احداث و نصب تجهیزات اش از طرف وزارت ارتباطات تأمین خواهد شد تا ظرف سه ماه آینده نیز مشکل پوشش این مسیر برطرف شود.

وزیر جوان دولت تدبیر و امید با بیان اینکه احداث 56 کیلومتر فیبر نوری نوبران جزو برنامه های طراحی شده برای سال 98 نبود گفت: بر اساس اعلام نیازی که شد تلاش می شود که 56 کیلومتر فیبرنوری این منطقه تا پایان امسال احداث شود.

آذری جهرمی در خصوص مشکل ارتباطات روستاهای ساوه نیز گفت: ما در مهر ماه سفر دیگری به استان مرکزی خواهیم داشت و در این سفر پس از دریافت گزارشات دقیق تلاش می کنیم مشکلات را تا پایان سال حل کنیم. در حال حاضر اختلافات زیادی از آنچه در گزارشات مطرح شده با آنچه که مردم در شبکه های اجتماعی با ما در میان می گذارند وجود دارد. با تکمیل این گزارش تلاش می شود تا پایان سال مشکل ارتباطات روستاهای شهرستان ساوه را نیز حل کنیم.

وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به درخواست نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه برای احداث دفتر اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان ساوه گفت: واقعیت این است ما وزارتخانه ای هستیم که مجلس برای آن 4 هزار و 200 میلیارد تومان بودجه تصویب کرده است که از این مبلغ در سال گذشته گذشته تنها 1300 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد که 500 میلیون تومان از آن نیز باید صرف امور جاری شود. با 800 میلیارد تومان باقی مانده هم باید شبکه ملی اطلاعات و برنامه های فضایی را پیش ببریم، ارتباطات روستاها و شهرها را توسعه دهیم و... اینها تنها چالش های اعتباری از سمت دولت است.

وی افزود: از سمت اپراتورها مشکلات دو چندان است چرا که 70 درصد هزینه اپراتورها ارزی و 100 درصد درآمدهایشان ریالی است. در پی نوسانات ارزی و چند برابر شدن قیمت ارز شوک بزرگی به حوزه ارتباطات وارد کرد، اما اجازه ندادیم این شوک به مردم منتقل شود و برای تامین کسری بودجه و تامین هزینه ها دست در جیب مردم نکردیم.

وزیر جوان دولت تدبیر و امید ادامه داد: بنابراین ایجاد دفتر ارتباطات جدید در شهرستان یعنی ایجاد بروکراسی اداری و افزایش هزینه های جاری که این اتفاق در واقع ظلم به مردم است. این در حالی است که خود مجلس وزارتخانه ها را مکلف به کوچک کردن ساختار کرده و وزارت ارتباطات هم شاید از معدود وزارتخانه های است که به این تکلیف با کاهش 15درصدی کارکنانش عمل کرده است.

وی افزود: 2 هزار نفر کارمند خروجی و باز نشسته داشتیم اما در عوض یک نفر ورودی هم نداشتیم در حالی که می توانستیم برای جلب رضایت برخی افراد استخدام هایی را انجام دهیم اما زیر بار هیچ استخدامی نرفتیم چرا که اعتقاد داریم بودجه ای که می خواهد صرف حقوق شود بهتر است صرف توسعه ارتباطات در شهرها و روستاهای دور افتاده شود.

آذری جهرمی در خاتمه گفت: این اقدامات در راستای سیاست های ما برای مدیریت شرایط کنونی اقتصادی است. بنابراین می خواهیم بروکراسی و دیوانسالاری اداری را متوقف کرده و اولویت های توسعه ای را مد نظر قرار دهیم، در دوره تحول دیجیتال ایجاد دفتر و اداره و حضور فیزیکی و افزایش کارمندان ضرورتی ندارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از پایان جلسه شورای اداری شهرستان ساوه با حضور در مرکز PC با هدف ارتقا کیفیت شبکه ارتباطی پروژه های زیرساختی و ارتباطی این شهرستان را افتتاح کرد.

انتهای پیام

منبع خبر : سیتنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از «سیتنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
فیبر نوری   تلفن ثابت   ساوه   مسکن مهر   اپراتور   هزینه های جاری   محمدرضا منصوری   استانداری   وزیر ارتباطات   بروکراسی   تفرش   علی میرزایی   وزارتخانه ها   وزارت خانه   سلفچگان   شورای اداری   دیجیتال   قیمت دلار   مکلف   کسری بودجه   جیب مردم   آذری جهرمی   افزایش قیمت   شبکه های اجتماعی   نوسانات ارزی   شهرستان   دولت تدبیر و امید   ارتباطات و فناوری اطلاعات   افتتاح پروژه   سید علی آقازاده   شرکت مخابرات ایران   شبکه ملی اطلاعات   استان مرکزی  
اخبار مرتبط
خدمات اینترنتی هنوز هم انحصار دارند!
ایسنا
وزیر ارتباطات: مردم دغدغه گرانی دارند / مردم با فناوری مشکلات را به گوش مسئولان برسانند
تسنیم
پروژه های زیرساختی و ارتباطی شهرستان های استهبان و نی ریز با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد
سیتنا
نمایندگان استان مرکزی:حل مشکلات هپکو و آذرآب ضرورت دارد/ بروکراسی کشنده مانع سرمایه گذاری و رونق تولید است
خبرگزاری خانه ملت
28 پروژه مخابراتی در باغملک بهره برداری شد
ایرنا
شفافیت در زمینه انحصار مخابرات در فیبر نوری
ایرنا
برگزاری جلسه کار گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان لنگرود با حضور محمدجواد آذری جهرمی
گیتی آنلاین
توسعه شبکه ملی اطلاعات در مناطق شمالی پیگیری می شود
ایرنا
وزیر ارتباطات: توسعه شبکه ملی اطلاعات در شمال کشور پیگیری می شود
ایرنا
پیگیر شکایت های مردمی درباره عملکرد برخی اپراتورها هستیم
صدا و سیما
ایجاد زیرساخت دولت الکترونیک، مهمترین اولویت است
آریا
سهمیه استان مرکزی از طرح مسکن سازی دولت 16هزار واحداست
ایرنا
وزیر ارتباطات: منتظر اقتصاد دیجیتال باشید
صدای ایران
ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان مرکزی 40.41 است
تسنیم
رونمایی از 4 پروژه در سفر وزیر ارتباطات به استان مرکزی
خبرآنلاین
آذری جهرمی در شهرستان ساوه: گسترش بروکراسی اداری در دوره تحول دیجیتال معنا ندارد
شمانیوز
عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است
ملیت
شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
تابناک
وزیر ارتباطات: شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
تابناک
وزیر ارتباطات: عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است
عصر ایران
انقلاب صنعتی چهارم طی 10 سال آینده بر پایه ی اقتصاد دیجیتال به بلوغ می رسد/ وظیفه ی وزارت ارتباطات تسهیل زیرساخت های فضای مجازی است و نه مقابله با جرائم/ عجیب است که برخی فکر می کنند شبکه ی ملی اطلاعات یعنی بگیر و ببند و قطع کردن!
سیتنا
آذری جهرمی: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
فرارو
استان مرکزی در حوزه گسترش پوشش ارتباطی نیازمند رسیدگی است
مهر نیوز
اراک| آخرین اخبار از اینترنت رایگان هدیه روز خبرنگار از زبان وزیر ارتباطات
تسنیم
زیرساخت های ارتباطی استان مرکزی باید به سطح میانگین کشوری برسد
تسنیم
ارتقای شاخص فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان مرکزی
صدا و سیما
فناوری اطلاعات استان مرکزی فاقد ظرفیت پاسخ به مطالبات مردمی است
تسنیم
آذری جهرمی در اراک: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
تسنیم
نارضایتی جهرمی از میزان اعتبارات وزارت ارتباطات
صدای ایران
مرکزی| شبکه ملی ارتباطات در تمام روستاها راه اندازی شود
تسنیم
جهرمی:عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است/شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
دنیای اقتصاد
عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است/ شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
خبرگزاری ایلنا
وزیر ارتباطات: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
سایت جماران
تغییر و نوآوری اساس اقتصاد دیجیتال است
ایرنا
4 پروژه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکزی رونمایی شد
مهر نیوز
پوشش ارتباطی جاده ای استان مرکزی ترمیم می شود
ایرنا
به روز رسانی در حوزه ارتباطی روستایی
صدا و سیما
ماهواره "ناهید یک" آماده تحویل به وزارت دفاع است
ناطقان نیوز
استان مرکزی در زیرساخت های ارتباطاتی از متوسط کشوری فاصله دارد
ایرنا
وزیر ارتباطات: ماهواره مخابراتی "ناهید یک" آماده تحویل به وزارت دفاع است
عصر ایران
اخبار مرتبط
bltایسنا : خدمات اینترنتی هنوز هم انحصار دارند!
bltتسنیم : وزیر ارتباطات: مردم دغدغه گرانی دارند / مردم با فناوری مشکلات را به گوش مسئولان برسانند
bltسیتنا : پروژه های زیرساختی و ارتباطی شهرستان های استهبان و نی ریز با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد
bltخبرگزاری خانه ملت : نمایندگان استان مرکزی:حل مشکلات هپکو و آذرآب ضرورت دارد/ بروکراسی کشنده مانع سرمایه گذاری و رونق تولید است
bltایرنا : 28 پروژه مخابراتی در باغملک بهره برداری شد
bltایرنا : شفافیت در زمینه انحصار مخابرات در فیبر نوری
bltگیتی آنلاین : برگزاری جلسه کار گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان لنگرود با حضور محمدجواد آذری جهرمی
bltایرنا : توسعه شبکه ملی اطلاعات در مناطق شمالی پیگیری می شود
bltایرنا : وزیر ارتباطات: توسعه شبکه ملی اطلاعات در شمال کشور پیگیری می شود
bltصدا و سیما : پیگیر شکایت های مردمی درباره عملکرد برخی اپراتورها هستیم
bltآریا : ایجاد زیرساخت دولت الکترونیک، مهمترین اولویت است
bltایرنا : سهمیه استان مرکزی از طرح مسکن سازی دولت 16هزار واحداست
bltصدای ایران : وزیر ارتباطات: منتظر اقتصاد دیجیتال باشید
bltتسنیم : ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان مرکزی 40.41 است
bltخبرآنلاین : رونمایی از 4 پروژه در سفر وزیر ارتباطات به استان مرکزی
bltشمانیوز : آذری جهرمی در شهرستان ساوه: گسترش بروکراسی اداری در دوره تحول دیجیتال معنا ندارد
bltملیت : عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است
bltتابناک : شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
bltتابناک : وزیر ارتباطات: شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
bltعصر ایران : وزیر ارتباطات: عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است
bltسیتنا : انقلاب صنعتی چهارم طی 10 سال آینده بر پایه ی اقتصاد دیجیتال به بلوغ می رسد/ وظیفه ی وزارت ارتباطات تسهیل زیرساخت های فضای مجازی است و نه مقابله با جرائم/ عجیب است که برخی فکر می کنند شبکه ی ملی اطلاعات یعنی بگیر و ببند و قطع کردن!
bltفرارو : آذری جهرمی: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
bltمهر نیوز : استان مرکزی در حوزه گسترش پوشش ارتباطی نیازمند رسیدگی است
bltتسنیم : اراک| آخرین اخبار از اینترنت رایگان هدیه روز خبرنگار از زبان وزیر ارتباطات
bltتسنیم : زیرساخت های ارتباطی استان مرکزی باید به سطح میانگین کشوری برسد
bltصدا و سیما : ارتقای شاخص فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان مرکزی
bltتسنیم : فناوری اطلاعات استان مرکزی فاقد ظرفیت پاسخ به مطالبات مردمی است
bltتسنیم : آذری جهرمی در اراک: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
bltصدای ایران : نارضایتی جهرمی از میزان اعتبارات وزارت ارتباطات
bltتسنیم : مرکزی| شبکه ملی ارتباطات در تمام روستاها راه اندازی شود
bltدنیای اقتصاد : جهرمی:عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است/شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
bltخبرگزاری ایلنا : عشق برخی مدیران صف کشیدن مردم پشت در اتاق شان است/ شبکه ملی اطلاعات به معنای بگیر و ببند نیست
bltسایت جماران : وزیر ارتباطات: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیست
bltایرنا : تغییر و نوآوری اساس اقتصاد دیجیتال است
bltمهر نیوز : 4 پروژه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکزی رونمایی شد
bltایرنا : پوشش ارتباطی جاده ای استان مرکزی ترمیم می شود
bltصدا و سیما : به روز رسانی در حوزه ارتباطی روستایی
bltناطقان نیوز : ماهواره "ناهید یک" آماده تحویل به وزارت دفاع است
bltایرنا : استان مرکزی در زیرساخت های ارتباطاتی از متوسط کشوری فاصله دارد
bltعصر ایران : وزیر ارتباطات: ماهواره مخابراتی "ناهید یک" آماده تحویل به وزارت دفاع است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.