مخبر - 1398/05/22 - چه کسی سر دوست نزدیک ترامپ را زیر آب کرد؟بیل یا دونالد!

چه کسی سر دوست نزدیک ترامپ را زیر آب کرد؟بیل یا دونالد!
خرداد؛ روز شنبه جسد جفری اپستین در سلولش پیدا شد؛ میلیاردر جنجالی آمریکایی که به اتهام قاچاق برده های جنسی درحال گذراندن دوران محکومیتش بود.
چه کسی سر دوست نزدیک ترامپ را زیر آب کرد؟بیل یا دونالد!

خرداد؛ روز شنبه جسد جفری اپستین در سلولش پیدا شد؛ میلیاردر جنجالی آمریکایی که به اتهام قاچاق برده های جنسی درحال گذراندن دوران محکومیتش بود.
به گزارش اقتصادنیوز اما امری که حساسیت ها را به این فرد افزایش می دهد، رابطه دوستانه او با دو تن از روسای جمهوری آمریکا بوده است: بیل کلینتون و دونالد ترامپ. همین واقعیت کافی بود تا توییتر به میدان نبرد و صف آرایی سیاسی بین لیبرال ها و محافظه کاران بدل شود؛ کارزاری که لیبرال ها ترامپ را قاتل اپستین معرفی می کردند و محافظه کاران نیز با هشتگ «خانواده مجرم کلینتون» او را عامل قتل وی در زندان معرفی می کنند. به نظر می رسد تئوری توطئه این روزها به مدلی محبوب در اذهان عمومی آمریکا بدل شده است. حالتی که بسیاری ترامپ را رهبر و مروج آن در میان شهروندان می دانند. اما نکته مهمی که رسانه های آمریکایی جریان غالب به طور ناخواسته بر آن صحه می گذارند، فضای به شدت دوقطبی است که نه تنها در میان عامه مردم بلکه در بین نخبگان، مفسران و رجال سیاسی این کشور نیز به وضوح قابل مشاهده است.
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از رویترز، جسد جفری اپستین، میلیاردر معروف آمریکایی که به جرم تجارت برده جنسی و پس از توافق با مراجع قضایی فلوریدا به 13 ماه حبس محکوم شد، روز شنبه در سلولش پیدا شد. فردی که زمانی با دو رئیس جمهوری آمریکا (بیل کلینتون و دونالد ترامپ) دوستی نزدیکی داشت. ترامپ در واکنش به این خبر توییت بی اساس یک کمدین محافظه کار را مبنی بر مشارکت احتمالی کلینتون در ماجرای قتل اپستین بازنشر داد.
بتو اوروکه، نماینده پیشین تگزاس در مجلس نمایندگان و یکی از نامزدهای ریاست جمهوری دموکرات ها در این باره به سی ان ان گفت: «این مساله یکی دیگر از نمونه هایی است که نشان می دهد رئیس جمهوری ما از موضع اعتماد عمومی برای حمله به رقبای سیاسی خود با تمسک به تئوری های توطئه بهره می گیرد.» اوروکه می گوید ترامپ در تلاش است تا با چنین فرافکنی هایی تمرکز افکار عمومی را از دو سانحه مرگبار تیر اندازی هفته گذشته در تگزاس و اوهایو منحرف کند چراکه این حوادث موجب جدی تر شدن خواسته ها برای محدودیت فروش سلاح و نقد سیاست های ضدمهاجرتی ترامپ شده است. سناتور کوری بوکر نیز بازنشر این توییت توسط ترامپ را در ادامه بی پروایی های او توصیف می کند. این سناتور نیوجرسی به سی ان ان می گوید: «او (ترامپ) نه تنها خوراک لازم را برای تئوری های توطئه فراهم می سازد، بلکه خشم مردم را علیه نژاد های دیگر ساکن در آمریکا افزایش می دهد.»
یک منبع آگاه به رویترز اطلاع داد که خودکشی اپستین منتفی شده است. اکنون نیز «اف بی آی» و بازپرس کل وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات خود را در مورد پرونده مرگ او آغاز کرده اند. اپستین درحالی بیهوش بر کف سلولش افتاده بود که آثاری روی گردن او وجود داشته است. ویلیام بار، دادستان کل آمریکا نیز گفت که از شنیدن خبر خودکشی اپستین آن هم در زندان فدرال غافلگیر شده است. وی تصریح می کند که مرگ اپستین پرسش های جدی را مطرح می سازد که باید به آنها پاسخ مناسبی داده شوند. الکساندریا کورتز، نماینده دموکرات کنگره و از زنان فعال ترقی خواه در صفحه توییتر خود نوشت: «ما به پاسخ های متعددی نیاز داریم.» کلیان کانوی، مشاور ارشد کاخ سفید نیز تاکید دارد که تحقیقات در رابطه با زوایایمرگ اپستین باید تداوم یابد. او به فاکس نیوز گفت: «جفری اپستین در طی سال ها اقدامات بسیار قبیحی انجام داده است و بنابراین حداقل در این زمینه باید تحقیقات ادامه یابد.»بیش از یک دهه پیش، او در فلوریدا به اتهام اشاعه فاحشگی و برده داری جنسی به دادگاه احضار شد، اما در توافقی با قاضی دادگاه در ازای پذیرش اتهام خود، تنها به 13 ماه حبس محکوم شد. حکمی مناقشه برانگیز که بسیاری با آن مخالفت کرده اند. در ماه جولای دادستان های نیویورک او را به سو ءاستفاده جنسی از دخترانی که به سن قانونی نرسیده اند متهم کرده بودند، اما اپستین خود در دفاعیاتش خود را بی گناه اعلام کرد.
توییتی که ترامپ آن را در روز شنبه بازنشر داد مربوط به تیرنس ویلیامز، کمدین محافظه کار آمریکایی است که مدعی شده بود «اپستین اطلاعاتی در مورد بیل کلینتون داشت و اکنون او مرده است.» در مقابل آنجل اورنا، سخنگوی کلینتون نیز در واکنش به این اقدام ترامپ به او تاخت. وی گفت: «مسخره و البته دروغ و ترامپ خود این را می داند. آیا او اکنون لایق آن نیست تا متمم بیست و پنجم درباره اش اجرا شود؟» متمم بیست و پنجم به روندی قانونی اشاره دارد که برای جایگزینی رئیس جمهوری به دلیل عدم کفایت اشاره دارد. رویترز اشاره می کند که دونالد ترامپ ید طولایی در به کارگیری تئوری توطئه علیه رقبای سیاسی خود دارد. حتی پیش از آنکه وارد رقابت های ریاست جمهوری 2016 شود، او در رابطه با اینکه آیا باراک اوباما در آمریکا متولد شده باشد به ایجاد تردید پرداخت و این روند حتی پس از آنکه اوباما مدرک تولد خود در آمریکا را منتشر ساخت نیز ادامه یافت. در جریان رقابت های درون حزبی حزب جمهوری خواه در انتخابات 2016، ترامپ حتی به تد کروز، هم حزبی خود نیز رحم نکرد و تئوری مشارکت پدر او را در ترور جان اف. کندی، رئیس جمهوری اسبق آمریکا مطرح کرد؛ ادعایی که کروز آن را دروغی تمام عیار دانست.
نشریه آتلانتیک نیز در گزارشی به بررسی واکنش های اذهان عمومی نسبت به این خبر پرداخت و نوشت: تنها با گذشت چند ساعت از انتشار خبر مرگ اپستین، هشتگ «قتل اپستین» به یکی از ترندهای اصلی در توییتر بدل شد. لیبرال ها با استفاده از هشتگ «رفیق ترامپ» این احتمال را مطرح کردند که ترامپ سر دوست خود را زیر آب کرده است، از سوی دیگر هشتگ محبوب محافظه کاران نیز «خانواده مجرم کلینتون» بود و این گونه رئیس جمهوری پیشین آمریکا را به طرح ریزی قتل اپستین متهم کردند. در ادامه اما ترامپ نیز خود بر این موج سوار شد و با بازنشر فیلمی که ادعا می کرد اپستین به دلیل دارا بودن اطلاعات در مورد کلینتون به قتل رسیده است بر آتش این جنگ توییتری دامن زد.
اما کار به همین جا ختم نشد و علاوه بر مخاطبان عام توییتر، مفسران، چهره های سیاسی و روزنامه نگاران نیز وارد این کشمکش شدند و هریک ادعایی را مطرح کردند، ادعاهایی که در نهایت هیچ یک بر پایه مستحکم و مستدل بنا نشده اند.حتی ویلیام بار، دادستان کل آمریکا نیز از ترکش های این جنگ مجازی بی نصیب نمانده است. آن رید، مجری شبکه خبری «ام اس ان بی سی» در برنامه زنده گفت: «زندانی که جسد اپستین در آن پیدا شد تحت نظارت وزارت دادگستری قرار دارد. اصلا مشخص نیست که اینجا چه خبر است!»
کلیر مک کاسکل، سناتور دموکرات پیشین میزوری نیز در توییتی نوشت: «مشخص نیست فردی که خودکشی او به شدت محتمل بوده است و تحت نظارت های فدرال قرار داشت چنین اقدامی نکند، خود را بدون هرگونه دخالت ماموران زندان حلق آویز می کند؟ غیرممکن است.» در طول این مدت، دادستانی کل آمریکا ازسوی هر دو حزب این کشور تحت فشار قرار دارد تا هرچه سریع تر زوایای پنهان قتل اپستین مشخص شوند. البته مشخص نیست که چه ابعادی از ماجرا طی هفته ها و ماه های آتی هویدا شود، برخی از ناظران هرگز از این پاسخ ها قانع نخواهند شد.
این مطلب برایم مفید است 0انتخابات باراک اوباما تولد خانواده
منبع خبر : خرداد نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «خرداد نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
هشتگ   قاتل   خرداد   کلینتون   آمریکا   تگزاس   سناتور   محافظه کاران   مراجع قضایی   نیوجرسی   رییس جمهور آمریکا   اوهایو   فدرال   کاخ سفید   خوراک   تیر اندازی   ونیز   نمایندگان دموکرات   رئیس جمهور   گردن   منتفی   رویترز   مفسران   لیبرال   مجلس نمایندگان   فرافکنی   عامه مردم   فاکس نیوز   محافظه کار   وزارت دادگستری آمریکا   بیل کلینتون   خودکشی   لیبرال ها   تمسک   بازنشر   بوکر   زیر آب   مروج   قاچاق   حادثه   بین الملل   دونالد ترامپ   بانوان   سانحه   افکار عمومی   فروش سلاح  
اخبار مرتبط
140 نماینده دموکرات خواهان استیضاح ترامپ شدند
ایرنا
درخواست پلوسی و شومر از ترامپ برای امضای قوانین جدید کنترل سلاح
باشگاه خبرنگاران
ترامپ در مخمصه جدید؛ استیضاح یا محاکمه؟!/ پلوسی زمینه را برای پختن ترامپ آماده می کند!
آریا
موساد به آمریکا هم رحم نمی کند!
خبرگزاری ایلنا
رند پال: با رفتن بولتون جهان ایمن تر خواهد شد
خبرآنلاین
بررسی طرح استیضاح ترامپ توسط کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا
ایسنا
جمهوری خواهان مانع برکناری ترامپ می شوند
شعار سال
جمهوری خواهان مانع برکناری ترامپ می شوند/ عدم بهبود اوضاع آمریکا در صورت برکناری کلیددار کاخ سفید
آنا نیوز
ترامپ در انتخابات 2020 شکست می خورد/ آیا ایران روی شکست ترامپ حساب باز کرده است؟
آریا
ترامپ وعده داد بر سر کنترل مالکیت سلاح با کنگره همکاری کند
باشگاه خبرنگاران
کاهش شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 2020
افکار نیوز
اکثر آمریکایی‎ها ترامپ را نمی خواهند
افکار نیوز
بحران حمل سلاح در آمریکا دستمایه جنگ لفظی ترامپ و منتقدانش/دیلی‎بیست: ترامپ اعتقادی به محدودیت فروش سلاح ندارد
میزان
مهمترین خبرهای جهان (7-19)
صدا و سیما
خشم دوباره ترامپ از رسانه محبوب خود
فارس
مرگ مشکوک رئیس باند قاچاق دختران در بازداشتگاه+ عکس
افکار نیوز
مرگ مشکوک «جفری اپستین» در بازداشتگاه؛ خودکشی یا سر به نیست شدن صندوقچه اسرار؟
فارس
از ارتباط با منشی و بازیگر زیبارو تا پرداخت حق السکوت برای بی آبرو نشدن / رازهای سیاستمداران سرشناس+ تصاویر
رکنا نت
نگاهی به رسوایی جنسی 5 رئیس جمهور آمریکا
باشگاه خبرنگاران
وکلای میلیاردر آمریکایی گزارش پزشکی قانونی را رد کردند
ایرنا
تابلوی نامتعارف از بیل کلینتون روی دیوار عمارت/تصاویر
روز پلاس
تابلوی نامتعارف از بیل کلینتون روی دیوار عمارت قاچاقچی معروف + تصاویر
فردا نیوز
نمایندگان آمریکایی به دنبال ممنوعیت فروش سلاح/نیوزویک: تیراندازی های جمعی در آمریکا با جهشی چشمگیر روبرو شده است
میزان
تابلوی نقاشی غیراخلاقی بیل کلینتون روی دیوار عمارت قاچاقچی جنسی کودکان + تصاویر
باشگاه خبرنگاران
تعلیق و برکناری 3 مامور زندان در پی مرگ میلیاردر آمریکایی در زندان نیویورک
عصر ایران
ترامپ از تئوری توطئه درباره میلیاردر آمریکایی دفاع کرد
ایرنا
نیوز ویک: بایدن افزایش محبوبیت خود در نظرسنجی های ایالتی را مدیون ترامپ است
باشگاه خبرنگاران
نیویورک تایمز درباره خودکشی دوست ترامپ در زندان افشاگری کرد
خبرآنلاین
باج خواهی جنسی موساد/ خودکشی یا مرگ مرموز حامی مالی ترامپ
العالم
خودکشی حامی مالی ترامپ یا مرگ مرموز عامل موساد
اقتصاد نیوز
خودکشی حامی مالی ترامپ یا مرگ مرموز عامل موساد
ایرنا
تئوری توطئه باز جان می گیرد؛ چه کسی سر دوست نزدیک ترامپ را زیر آب کرد؟بیل یا دونالد!
اقتصاد نیوز
آغاز تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا درباره مرگ مشکوک دوست صمیمی ترامپ
باشگاه خبرنگاران
انتقاد دموکرات ها از توئیت ترامپ درباره خودکشی میلیاردر آمریکایی
باشگاه خبرنگاران
ترامپ به ترویج تئوری های توطئه می پردازد
خبرگزاری موج
آغاز تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا درباره خودکشی قاچاقچی انسان در زندان
فارس
ترامپ مسئول خشونت های مسلحانه است
آریا
جنجال خودکشی رفیق میلیاردر ترامپ
آفتاب
خودکشی میلیاردر نزدیک به ترامپ و کلینتون در زندان / ترامپ، انگشت اتهام را به سمت کلینتون گرفت
انتخاب
خودکشی جعبه سیاه ترامپ / دوست میلیاردرش در زندان بود ! + عکس
رکنا نت
اخبار مرتبط
bltایرنا : 140 نماینده دموکرات خواهان استیضاح ترامپ شدند
bltباشگاه خبرنگاران : درخواست پلوسی و شومر از ترامپ برای امضای قوانین جدید کنترل سلاح
bltآریا : ترامپ در مخمصه جدید؛ استیضاح یا محاکمه؟!/ پلوسی زمینه را برای پختن ترامپ آماده می کند!
bltخبرگزاری ایلنا : موساد به آمریکا هم رحم نمی کند!
bltخبرآنلاین : رند پال: با رفتن بولتون جهان ایمن تر خواهد شد
bltایسنا : بررسی طرح استیضاح ترامپ توسط کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا
bltشعار سال : جمهوری خواهان مانع برکناری ترامپ می شوند
bltآنا نیوز : جمهوری خواهان مانع برکناری ترامپ می شوند/ عدم بهبود اوضاع آمریکا در صورت برکناری کلیددار کاخ سفید
bltآریا : ترامپ در انتخابات 2020 شکست می خورد/ آیا ایران روی شکست ترامپ حساب باز کرده است؟
bltباشگاه خبرنگاران : ترامپ وعده داد بر سر کنترل مالکیت سلاح با کنگره همکاری کند
bltافکار نیوز : کاهش شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 2020
bltافکار نیوز : اکثر آمریکایی‎ها ترامپ را نمی خواهند
bltمیزان : بحران حمل سلاح در آمریکا دستمایه جنگ لفظی ترامپ و منتقدانش/دیلی‎بیست: ترامپ اعتقادی به محدودیت فروش سلاح ندارد
bltصدا و سیما : مهمترین خبرهای جهان (7-19)
bltفارس : خشم دوباره ترامپ از رسانه محبوب خود
bltافکار نیوز : مرگ مشکوک رئیس باند قاچاق دختران در بازداشتگاه+ عکس
bltفارس : مرگ مشکوک «جفری اپستین» در بازداشتگاه؛ خودکشی یا سر به نیست شدن صندوقچه اسرار؟
bltرکنا نت : از ارتباط با منشی و بازیگر زیبارو تا پرداخت حق السکوت برای بی آبرو نشدن / رازهای سیاستمداران سرشناس+ تصاویر
bltباشگاه خبرنگاران : نگاهی به رسوایی جنسی 5 رئیس جمهور آمریکا
bltایرنا : وکلای میلیاردر آمریکایی گزارش پزشکی قانونی را رد کردند
bltروز پلاس : تابلوی نامتعارف از بیل کلینتون روی دیوار عمارت/تصاویر
bltفردا نیوز : تابلوی نامتعارف از بیل کلینتون روی دیوار عمارت قاچاقچی معروف + تصاویر
bltمیزان : نمایندگان آمریکایی به دنبال ممنوعیت فروش سلاح/نیوزویک: تیراندازی های جمعی در آمریکا با جهشی چشمگیر روبرو شده است
bltباشگاه خبرنگاران : تابلوی نقاشی غیراخلاقی بیل کلینتون روی دیوار عمارت قاچاقچی جنسی کودکان + تصاویر
bltعصر ایران : تعلیق و برکناری 3 مامور زندان در پی مرگ میلیاردر آمریکایی در زندان نیویورک
bltایرنا : ترامپ از تئوری توطئه درباره میلیاردر آمریکایی دفاع کرد
bltباشگاه خبرنگاران : نیوز ویک: بایدن افزایش محبوبیت خود در نظرسنجی های ایالتی را مدیون ترامپ است
bltخبرآنلاین : نیویورک تایمز درباره خودکشی دوست ترامپ در زندان افشاگری کرد
bltالعالم : باج خواهی جنسی موساد/ خودکشی یا مرگ مرموز حامی مالی ترامپ
bltاقتصاد نیوز : خودکشی حامی مالی ترامپ یا مرگ مرموز عامل موساد
bltایرنا : خودکشی حامی مالی ترامپ یا مرگ مرموز عامل موساد
bltاقتصاد نیوز : تئوری توطئه باز جان می گیرد؛ چه کسی سر دوست نزدیک ترامپ را زیر آب کرد؟بیل یا دونالد!
bltباشگاه خبرنگاران : آغاز تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا درباره مرگ مشکوک دوست صمیمی ترامپ
bltباشگاه خبرنگاران : انتقاد دموکرات ها از توئیت ترامپ درباره خودکشی میلیاردر آمریکایی
bltخبرگزاری موج : ترامپ به ترویج تئوری های توطئه می پردازد
bltفارس : آغاز تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا درباره خودکشی قاچاقچی انسان در زندان
bltآریا : ترامپ مسئول خشونت های مسلحانه است
bltآفتاب : جنجال خودکشی رفیق میلیاردر ترامپ
bltانتخاب : خودکشی میلیاردر نزدیک به ترامپ و کلینتون در زندان / ترامپ، انگشت اتهام را به سمت کلینتون گرفت
bltرکنا نت : خودکشی جعبه سیاه ترامپ / دوست میلیاردرش در زندان بود ! + عکس
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.