مخبر - 1398/05/22 - گرانفروشی، آفتی دردناک تر از گرانی!

گرانفروشی، آفتی دردناک تر از گرانی!
در سیستم و شبکه توزیع، آفت گرانفروشی، دردناک تر و رنج آورتر از گرانی است؛ اگر گرانی ها نتیجه کمبود، تحریم، افزایش بی رویه هزینه ها و برخی سوء مدیریت های ناکارآمد است، قطعا گرانفروشی، نتیجه زیاده خواهی و بی انصافی در جامعه و یا فقدان نظارت هاست.
گرانفروشی، آفتی دردناک تر از گرانی!

به گزارش فرتاک نیوز،

گرانفروشی از جمله آفات و آسیب هایی است که به جان بازار می افتد و به راحتی سیستم توزیع سالم و عادلانه را مختل می کند و در نهایت تبعات اجتماعی و اقتصادی فراوانی به بار می آورد.

رواج گرانفروشی در جامعه، امنیت روانی را از بین می برد و افزایش قیمت های کاذب، به تورم دامن می زند و زمینه احتکار، کمبود و گسترش بی اخلاقی ها در بازار را فراهم می کند.

در قانون اصناف وقتی قیمت معینی برای افزایش سود یک کالا، تعیین می شود، آن درصدی که فروشنده در جهت سود بیشتر بر روی کالا، تحمیل می کند، مصداق گران فروشی است که به نوعی حق الناس و اجحاف در حق مردم و به ویژه قشر ناتوان و ضعیف محسوب می شود.

وقتی کاسب را حبیب خدا می نامند، او امین مردم در حفظ امانت است و باید امانت دار خوبی در معاملات و رساندن کالا به دست مردم باشد، اما گرانفروشی و دوچندان کردن قیمت ها، با خصلت نیکوی حبیب الهی در تضاد است و چه بسا خیانتی بزرگ به شمار رود.

بخش زیادی از رشد قیمت ها، ریشه در گران فروشی دارد و مقابله با این پدیده بر عهده متولیان تنظیم بازار است، اما به نظر می رسد فرهنگ سازی برای احیای خصلت های نیک و اخلاق مداری در روند خرید و فروش و معاملات می تواند گرانفروشی ها را به عنوان یک آسیب جدی و زیان بار،از میان ببرد.

گرانفروشی خود آفتی بزرگ است و آسیب های زیادی به همراه دارد و به راحتی توازن میان عرضه و تقاضا در بازار را نشانه می گیرد و ثبات قیمت را از بین برده و موجب نارضایتی در جامعه می شود.

این پدیده شوم هنگامی دردناک تر و غیر قابل تحمل می شود که می تواند بر روی تامین مایحتاج اصلی مردم، اثر منفی بگذارد و اصنافی که در چنین آشفته بازاری، دارای قدرت تعیین هستند، بتوانند بین کالای اساسی و قشر ضعیف، فاصله بیشتری ایجاد کنند.

بر همین اساس علاوه بر مهار گرانی ها، که خود وزنه ای سنگین بر دوش ضعیفان قرار می دهد، باید، عزمی جدی در مدیران و مسئولان در جهت مقابله با گرانفروشی شکل بگیرد و سازوکارهایی در تنظیم قیمت در بازار تعریف شود که قدرت خرید مردم را افزایش داده و مانع از سودجویی عده ای فرصت طلب، در بازی با معاش مردم شود.

دولت به تنهایی نمی تواند با گرانفروشی مقابله کند

استاندار قم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در خصوص اهمیت مقابله با پدیده گرانفروشی گفت: تنظیم بازار در تامین ارزاق عمومی مردم اهمیت زیادی دارد و باید در جهت تنظیم بازار، با تصویب تعرفه بر روی اقلام مانع از گرانفروشی شد.

بهرام سرمست بیان کرد: در تنظیم بازار، قیمتی مصوب می شود که هم تولید کننده و هم مصرف کننده به یک رضایت نسبی دست یابند و بتوان از هر دو طیف حمایت کرد. اگر در تنظیم بازار به قیمتی مصوب و قابل قبول دست پیدا کنیم اما عده ای با فرصت طلبی و سودجویی، این تعرفه ها را در افزایش سود به ویژه برای کالاهای اساسی نادیده بگیرند، گرانفروشی اتفاق افتاده و باید با جدیت با آن مقابله شود.

استاندار قم همچنین عنوان کرد: دولت به تنهایی نمی تواند با گرانفروشی مقابله کند و باید از بخش خصوصی و مشارکت های مردمی در کنترل قیمت در بازار استفاده کرد. گرانفروشی در عرضه کالا به هیچ وجه قابل توجیه نیست و باید بر اساس بازرسی، نظارت، گردآوری مستندات و ارائه گزارش های مردمی با متخلفان با جدیت برخورد شود.

افزایش خودسرانه قیمت، مصداق گرانفروشی است

مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم نیز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه گرانی با گرانفروشی تفاوت دارد، بیان کرد: هر کالایی دارای یک قیمت مصوب است که بر اساس هزینه های تولید تعریف می شود. پس از تصویب قیمت در تنظیم بازار، نظارت کافی و کنترل جدی از سوی دستگاههای ذی ربط امری ضروری است تا مانع از گرانفروشی شویم.

غضنفری گفت:هر گونه افزایش خودسرانه قیمت، مصداق گرانفروشی است و با آن برخورد تعزیراتی و قانونی می شود و دستگاهها مکلف هستند با نظارت مستمر جلوی سودجویی و فرصت طلبی ها را بگیرند.

وی افزود: باید در تصویب قیمت کالاها نیز توان و قدرت خرید مردم و میزان عرضه و تقاضا در بازار را در نظر گرفت تا تامین کالاهای اساسی، فشار مضاعفی را به مردم تحمیل نکند.

معاون استاندار قم بیان کرد:مسئولان باید در روند گرانی ها، پاسخگوی افکار عمومی باشند و در حد توان از افزایش قیمت جلوگیری کنند و قیمت ها را به نفع مردم و در حمایت از تولیدکننده تعدیل کنند.

گرانفروشی، ضربه مهلکی به اقتصاد وارد می کند

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت قم در خصوص ضرورت مبارزه جدی با پدیده گرانفروشی توضیح داد: گرانفروشی، ضربه مهلکی به اقتصاد وارد می کند و باید به هر شکل با پدیده گرانفروشی مقابله کرد.

محمود سیجانی عنوان کرد: در طول سال به ویژه در برخی از ایام که بازار گرانفروشی ها توسط سودجویان داغ می شود، طرح های مختلفی در جهت تشدید مقابله با گرانفروشی تعریف شده و پرونده های زیادی در رابطه با افزایش خودسرانه قیمت ها شکل می گیرد.

وی تصریح کرد: براساس ماده 2 قانون تعزیرات، گران فروشی شامل عرضه کالا یا خدمات به بهای بیش از نرخ های تعیین شده توسط مراجع رسمی به طور علی الحساب یا قطعی و اجرا نکردن مقررات و ضوابط قیمت گذاری و انجام هر نوع اقدامات دیگر که منجر به افزایش بهای کالا یا خدمات برای خریدار شود، است.

گرانفروشی، کم فروشی و تقلب از مصادق تخلف صنفی است

وی ادامه داد:طبق مواد 57، 58 و 59 قانون نظام صنفی، «گرانفروشی»، «کم فروشی» و «تقلب» نیز از مصادیق تخلف صنفی محسوب می شوند و باید با آن به شدت مقابله کرد.

گرانفروشی بازار را بیمار و ملتهب می کند

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت قم بیان کرد: طبق قانون، گرانفروشی نیز همچون عرضه خارج از شبکه و امتناع از فروش کالا و احتکار تخلف صنفی تلقی می شود و بازار را بیمار و ملتهب می کند. دستگاه های مختلفی از جمله دادستانی، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، استانداری، فرمانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی در طرح های مقابله با گرانفروشی مشارکت دارند و تیم های بازرسی به طور شبانه روزی در قالب طرح های مختلفی به ارزیابی وضعیت بازار در جهت جلوگیری با گرانفروشی می پردازند.

سیجانی افزود: رسانه ها نقش مهمی در ارتقای سطح آگاهی مردم دارند، گاهی فروشنده ای روی قیمت درج شده کالا دست برده و قیمت را تغییر می دهد و اصلا نمی داند که مرتکب تخلف و جرم شده است و یا قیمتی را به دلخواه روی کالای مصوب می کشد.

وی اظهار کرد: اگر فرهنگ سازی در سطح وسیعی شکل بگیرد و جامعه نسبت به تبعات گرانفروشی آگاه شود، کمتر شاهد تخلفاتی از این دست خواهیم بود، البته برخورد قانونی با سودجویان و جلوگیری از گرانفروشی همچنان به قوت خود باقی است.

گرانفروشی یک نوع هیجان کاذب برای خرید کالا به وجود می آورد

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت قم بیان کرد: گاهی گرانفروشی یک نوع هیجانات کاذب برای خرید کالا به وجود می آورد و موجب نگرانی مردم می شود، اگر کالایی در بازار دچار کمبود شد، این دوره موقت است و نباید با تقاضای بیش از اندازه این کالا، فرصت به دست سودجویان بدهیم.

وی تصریح کرد: در قم 35 هزار صنف با سطح اشتغال بالغ بر 80 هزار نفر فعال هستند و بیش از 90 درصد از ارزاق مردم توسط این صنوف توزیع می شود و نظارت جامع بر نحوه عرضه و رعایت قانون، می تواند مانع از گرانفروشی در سطح وسیعی از شبکه توزیع شود.

گزارش های مردمی، دست بسیاری از گرانفروشان را رو می کند

احمدرضا سمیعی نسب معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز با اشاره به اینکه علاوه بر نظارت های دقیق بر بازار، مشارکت ها و گزارش های مردمی دست بسیاری از گرانفروشان را رو می کند، عنوان کرد: در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی با شماره 124 تماس گرفته شود و مردم گزارش ها را ارائه کنند.

وی اظهار کرد: علاوه بر تماس با سامانه، مردم می توانند به صورت حضوری نیز به سازمان صنعت معدن تجارت مراجعه کرده و بر اساس مستندات، شکایت خود را به صورت کتبی تنظیم کنند.

سمیعی نسب بیان کرد: اصناف وظیفه دارند، قیمت ها را به طور شفاف بر روی کالاها درج کنند تا مردم با آگاهی نسبت به قیمت به خرید بپردازند، وقتی قیمت ها شفاف و واضح ارائه شود، خود به خود جلوی بسیاری از گرانفروشی ها و تخلفات گرفته خواهد شد.

گرانفروشی و ظلم به مردم، در فرهنگ ملی و دینی ما جایگاهی ندارد

استاد ابوالحسن گرامی یکی از اساتید قم پژوهی و از ادیبان قم در خصوص گرانفروشی نیز عنوان کرد: ما ایرانی ها دارای خصلت های نیکی بودیم که با پذیرش اسلام بسیاری از این خصلت ها را در سطح جامعه توسعه دادیم و به آن پایبند شدیم.

وی اظهار کرد: گرانفروشی و ظلم به مردم، در فرهنگ ملی و دینی ما جایگاهی ندارد و چنین بداخلاقی هایی، اعتماد مردم را از بین می برد و زیان های فراوانی به بار می آورد.

گرامی بیان کرد:کسب و کار و فعالیت در بازار تنها یک شغل نیست بلکه با معاش مردم ارتباط مستقیم دارد،از این رو کاسب را جیب خدا می خوانند زیرا واسطه ای برای تامین رزق مردم است.

وی گفت: در گذشته علما و مراجع به شدت با گرانفروشی ها و کم فروشی ها مقابله می کردند و در کنار مردم بودند و اجازه نمی دادند که با رزق آنان بازی شود، امروز نیز بسیاری از علما واکنش های تندی نسبت به گرانفروشی دارند زیرا جامعه و خانواده ها را گرفتار تر می کند.

گرامی افزود: نباید عده ای با بی اخلاقی و کنار زدن ارزش های انسانی و با استفاده از فرصت های نامشروع، به جولان بپردازند و در حق مردم ظلم کنند، این ها با آئین جوانمردی و فتوت در تضاد است.

گرانفروشی،غوطه ور شدن در چنگال گناه و معصیت است

استاد حسین انصاریان از اساتید برجسته اخلاق در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به آسیب های گرانفروشی گفت: یکی از ارزش های مهم در آموزه های دینی، کسب لقمه حلال است که دل ها را نورانی می کند.

وی اظهار کرد: دنیا محلی برای آزمون است، وقتی انسان در شرایطی قرار بگیرد که می تواند معصیت و گناه کند اما از آن چشم پوشی می کند، گوهر وجودی خود را به بهترین شکل نمایان می کند.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان بیان کرد: گرانفروشی نیز همچون برخی از صفات ناشایست، غوطه ور شدن در چنگال گناه و معصیت است، گرانفروشی ایجاد حرج و سختی در معیشت مردم است و عذاب الهی سختی در انتظار گرانفروشان و کم فروشانی است که در حق مردم جفا می کنند.

وی تصریح کرد: اسلام برای تجارت و کسب و کار در بازار، قوانین خاص خود را دارد و تاکید زیادی در رعایت حق الناس و عدم پایمالی حق مردم دارد، وقتی گرانفروشی به نوعی پایمال شدن حق مردم است، کاری ناشایست و گناهی بزرگ به شمار می رود.

بی شک جامعه ای می تواند به پویایی و رشد برسد که در قبال برخی از رفتارهای ناشایست، سکوت نمی کند و اجازه فرصت طلبی و طغیان را به عده ای سودجو نمی دهد، در چنین جامعه ای، عدالت اجتماعی و تخصیص منصفانه امکانات شکل می گیرد و بسیاری از گرفتاری ها از میان خواهد رفت.

منبع خبر : فرتاک نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «فرتاک نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
تورم   کالاهای اساسی   کالای اساسی   تنظیم بازار   قیمت ها   تولید کننده   اخلاق مداری   منابع انسانی   حق الناس   بخش خصوصی   حق مردم   مصرف کننده   عرضه و تقاضا   معاش   گرانفروشی   مستندات   متخلفان   عادلانه   گران فروشی   احتکار   قدرت خرید مردم   قیمت در بازار   ناتوان   بی انصافی   گرانی   بی اخلاقی   خصلت   سیستم توزیع   امور اقتصاد   زیان بار   بازار   افزایش قیمت   خرید و فروش   استان قم   فرهنگ سازی   اقتصادی و اجتماعی   ثبات قیمت  
اخبار مرتبط
گرانفروشی برنج در سایه سکوت دستگاه های نظارتی/ ممنوعیت واردات، بهانه ای برای افزایش قیمت برنج است
ملیت
گرانفروشی برنج در سایه سکوت دستگاه های نظارتی
تیتر شهر
گران فروشی و تضییع حقوق مصرف کننده
تین نیوز
صدای پای رشد واردات
ایران آنلاین
اهتمام وزارت صمت برای تنظیم بازار بدون تکرار قیمت گذاری نامناسب دهه های قبل
اقتصادگردان
احتکار کاغذ این بار به بهانه انتخابات مجلس/ چرا نهادهای نظارتی وارد میدان نمی شود؟
تسنیم
دلار یازده هزار تومانی چرا اجناس را ارزان نکرد؟
آریا
سلام تلخ «ماه مدرسه» به جیب خالی مردم/ تاکید بر خرید کالای ایرانی
مهر نیوز
گران فروشی 600 تومانی یک شرکت لبنی
جهان نیوز
کاهش 70 درصدی معاملات مسکن و پیش بینی آینده بازار
شبکه خبر
درآمد رانندگان تاکسی های اینترنتی با سیستم قیمت گذاری بهینه افزایش یافت
سیتنا
افزایش درآمد رانندگان تاکسی های اینترنتی با سیستم قیمت گذاری بهینه
فرارو
بازار مرغ درقم مطلوب است
ایرنا
هیچ برنامه ای برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
ایران آنلاین
جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ایلام برگزار گردید
برنا نیوز
وزیر صمت: قیمت 80 قلم کالای پر مصرف کاهش یافت
جوان آنلاین
کاهش قیمت خودروهای خارجی/هجوم مردم برای خرید، عامل گرانی هاست
الف
متخلفان اقتصادی در استان اردبیل 430 میلیارد ریال جریمه شدند
ایرنا
افزایش دخالت دولت در اقتصاد به بهانه جنگ اقتصادی توجیه خوبی است؟
پارسینه
عدم برنامه ریزی و نامطلوب بودن سیستم توزیع علت گرانی بازار است
رادیو گفتگو
دلالان مرغ در خوزستان به دادستانی معرفی می شوند
خوزنیوز
گران فروشی دردناک تر از گرانی!
انصاف نیوز
آفت گرانفروشی، دردناک تر از گرانی است
ایسنا
شرایط تورّمی کشور هیچ ارتباطی به نرخ ارز ندارد/ کاهش ارزش پول ملی و نگرانی از امنیت سرمایه دلیل گرانی های موجود است
قدس آنلاین
قیمت گذاری دستوری برای بازارهای کالایی سمّی مهلک است
شمانیوز
اکثر کالا ها به قیمت دلار آزاد عرضه می شود / ارز 4200 تومانی صرفا به نفع رانت خواران است
خبرگزاری دانشجو
قیمت مرغ همچنان بالاتر ازنرخ مصوب
ناطقان نیوز
قیمت رسمی برنج خارجی اعلام شد / برنج پاکستانی باسماتی 8900 تومان / برنج هندی 8000 تومان
انتخاب
برنج خارجی چند؟
عصر ایران
گرانی مرغ و آنچه در جلسه تنظیم بازار تهران گذشت
ایرنا
قیمت رسمی برنج خارجی اعلام شد
ایسنا
نابسامانی بازار کالاهای اساسی با توجیهات مکرر سازمان حمایت از مصرف کننده
خبرگزاری خانه ملت
خلق نقدینگی، علت اصلی مشکلات بازار ارز/ حذف زمینه های فساد به جای برخورد چکشی
بورس نیوز
نرخ مصوب؛ مرجع مردم برای برخورد با گران فروشی و تقلب
رادیو گفتگو
حذف ارز 4200 تومانی تورم زا نیست
افکار نیوز
لزوم افزایش یارانه نقدی از محل منابع حاصل از تک نرخی شدن ارز
مهر نیوز
تا صادرات هست، قیمت گوشت پایین نمی آید!
بازار نیوز
نرخ کالاهای ضروری با اپلیکیشن «اعلام قیمت» کنترل می شود
آی تابناک
افزایش بی رویه قیمت مرغ در مازندران/ دلالان پای ثابت این گرانی
ایرنا
چرا گوشت ارزان نمی شود؟
الف
اخبار مرتبط
bltملیت : گرانفروشی برنج در سایه سکوت دستگاه های نظارتی/ ممنوعیت واردات، بهانه ای برای افزایش قیمت برنج است
bltتیتر شهر : گرانفروشی برنج در سایه سکوت دستگاه های نظارتی
bltتین نیوز : گران فروشی و تضییع حقوق مصرف کننده
bltایران آنلاین : صدای پای رشد واردات
bltاقتصادگردان : اهتمام وزارت صمت برای تنظیم بازار بدون تکرار قیمت گذاری نامناسب دهه های قبل
bltتسنیم : احتکار کاغذ این بار به بهانه انتخابات مجلس/ چرا نهادهای نظارتی وارد میدان نمی شود؟
bltآریا : دلار یازده هزار تومانی چرا اجناس را ارزان نکرد؟
bltمهر نیوز : سلام تلخ «ماه مدرسه» به جیب خالی مردم/ تاکید بر خرید کالای ایرانی
bltجهان نیوز : گران فروشی 600 تومانی یک شرکت لبنی
bltشبکه خبر : کاهش 70 درصدی معاملات مسکن و پیش بینی آینده بازار
bltسیتنا : درآمد رانندگان تاکسی های اینترنتی با سیستم قیمت گذاری بهینه افزایش یافت
bltفرارو : افزایش درآمد رانندگان تاکسی های اینترنتی با سیستم قیمت گذاری بهینه
bltایرنا : بازار مرغ درقم مطلوب است
bltایران آنلاین : هیچ برنامه ای برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
bltبرنا نیوز : جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ایلام برگزار گردید
bltجوان آنلاین : وزیر صمت: قیمت 80 قلم کالای پر مصرف کاهش یافت
bltالف : کاهش قیمت خودروهای خارجی/هجوم مردم برای خرید، عامل گرانی هاست
bltایرنا : متخلفان اقتصادی در استان اردبیل 430 میلیارد ریال جریمه شدند
bltپارسینه : افزایش دخالت دولت در اقتصاد به بهانه جنگ اقتصادی توجیه خوبی است؟
bltرادیو گفتگو : عدم برنامه ریزی و نامطلوب بودن سیستم توزیع علت گرانی بازار است
bltخوزنیوز : دلالان مرغ در خوزستان به دادستانی معرفی می شوند
bltانصاف نیوز : گران فروشی دردناک تر از گرانی!
bltایسنا : آفت گرانفروشی، دردناک تر از گرانی است
bltقدس آنلاین : شرایط تورّمی کشور هیچ ارتباطی به نرخ ارز ندارد/ کاهش ارزش پول ملی و نگرانی از امنیت سرمایه دلیل گرانی های موجود است
bltشمانیوز : قیمت گذاری دستوری برای بازارهای کالایی سمّی مهلک است
bltخبرگزاری دانشجو : اکثر کالا ها به قیمت دلار آزاد عرضه می شود / ارز 4200 تومانی صرفا به نفع رانت خواران است
bltناطقان نیوز : قیمت مرغ همچنان بالاتر ازنرخ مصوب
bltانتخاب : قیمت رسمی برنج خارجی اعلام شد / برنج پاکستانی باسماتی 8900 تومان / برنج هندی 8000 تومان
bltعصر ایران : برنج خارجی چند؟
bltایرنا : گرانی مرغ و آنچه در جلسه تنظیم بازار تهران گذشت
bltایسنا : قیمت رسمی برنج خارجی اعلام شد
bltخبرگزاری خانه ملت : نابسامانی بازار کالاهای اساسی با توجیهات مکرر سازمان حمایت از مصرف کننده
bltبورس نیوز : خلق نقدینگی، علت اصلی مشکلات بازار ارز/ حذف زمینه های فساد به جای برخورد چکشی
bltرادیو گفتگو : نرخ مصوب؛ مرجع مردم برای برخورد با گران فروشی و تقلب
bltافکار نیوز : حذف ارز 4200 تومانی تورم زا نیست
bltمهر نیوز : لزوم افزایش یارانه نقدی از محل منابع حاصل از تک نرخی شدن ارز
bltبازار نیوز : تا صادرات هست، قیمت گوشت پایین نمی آید!
bltآی تابناک : نرخ کالاهای ضروری با اپلیکیشن «اعلام قیمت» کنترل می شود
bltایرنا : افزایش بی رویه قیمت مرغ در مازندران/ دلالان پای ثابت این گرانی
bltالف : چرا گوشت ارزان نمی شود؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.