مخبر - 1398/05/21 - یک روز و چندین حاشیه

یک روز و چندین حاشیه
سنندج - ایرنا - اگرچه ویژه برنامه های این روز کمی دیرتر و یا زودتر برگزار می شود اما روز خبرنگار یک روز است آن هم برای خبرنگاران و غیرخبرنگاران.
یک روز و چندین حاشیه

چهره هایی جدید که تنها در روز خبرنگار رویت می شوند و تا روز خبرنگار سال بعد و یا یک خبری پروپیمان، سر در گریبان می برند، این روزها پای ثابت همه برنامه ها و نشست ها بودند، حتی آنها که سالهاست قلم و کاغذ خبر را بوسیده و کنار گذاشته اند این روزها آفتابی می شوند تا شاید به نوایی برسند.

دیشب هم آمده بودند همان ردیف های جلو نشسته بودند تا پیشکسوت ها مانند همیشه متواضعانه ردیف های آخر مجلس را انتخاب کنند.

رفت و آمد در جلسه زیاد بود، لباس بعضی هایشان هم که... نگویم بهتر است.

با خودم فکر می کنم از روز خبرنگار و خبرنگاری چه می خواهیم؟ سوالی که بعد از 15 سال فعالیت در این عرصه این روزها هر لحظه با من همراه است و دغدغه های معیشت، بیمه، مسکن و ثبات شغلی نگذاشته است تا هیچ گاه به جواب قانع کننده ای برای قلم خودم برسم.

شاید اگر خبرنگاری هم مانند دیگر مشاغل آزمون ورودی داشت آن وقت هرکسی نمی توانست قلم به دست بگیرد و برای خودش عنوان مقدس خبرنگاری را رقم بزند، چون این حرفه تنها نوشتن نیست، عشق که نباشد فقط می نویسی آن هم بدون آنکه بدانی چه نوشته ی.

مجری برنامه که شروع می کند از سوالهای بی پاسخ ذهنم خارج می شوم.

بسته ای را در بدو ورود به دستم دادند باز می کنم، آدامس و لواشک و کیک و شکلات، بسته ای متفاوت که همه محصولات آن تولیدی کردستان است و از این حرکت خانه مطبوعات، بی تعارف خوشم می آید که برای رونق تولید هم شده از خوراکی هایی متفاوت استفاده کرده که همه آنها در استان تولید شده، این می تواند تلنگری به من باشد که از محصولات تولیدی داخلی استفاده کنم.

کانال های غیررسمی بلای جان رسانه های رسمی

رئیس خانه مطبوعات کردستان می گوید: در حوزه تولید محتوا در استان مشکل داریک و همین ما را با مشکل بزرگ تری به نام جذب مخاطب مواجه کرده است.

کاظم ایمان زاده اولین سخنران مراسم روز خبرنگار است و ادامه می دهد: شبکه های اجتماعی اگر محتوای قوی داشته باشند مشکلی ایجاد نمی کنند اما با نوشتن شایعه و اخبار کذب، ذائقه مخاطب را به سمت رسانه های زرد تغییر داده اند.

وی سوزنی هم به مدیران اجرایی زد و گفت: برخی مدیران جواب خبرنگاران رسانه های رسمی را نمی دهند اما به راحتی با کانالهای اجتماعی غیررسمی ارتباط می گیرند.

زباله های رسانه ای

زباله های رسانه ای عنوانی بود که فیض الله پیری برای محتوای برخی رسانه ها به کار برد، وازه ای که مورد اعتراض برخی ها قرار گرفت و در برابر او موضع گیری کردند.

سردبیر هفته نامه سیروان به حساسیت کار روزنامه نگاری به ویژه در نوار مرزی اشاره کرد و از بهشت خبرنگاران در کردستان عراق و جهنم روزنامه نگاری در کردستان ایران سخن گفت.

او ادامه داد: روز خبرنگار را دوست ندارم و بخاطر دغدغه ها و استانداردهای روزنامه نگاری که برای خودم قائل هستم، این روز به اندازه سالی برایم می گذرد.

پیری فعالیت نکردن برخی مطبوعات در کشور را کمک بخ حفظ جنگل دانست و خطاب به مسئولین فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اتاق تشخیص شما، تشخیص نمی دهد چه کسی تولید محتوا و چه کسی کپی می کند.

وی فرهنگ و ارشاد اسلامی را مانند باغبانی دانست که هم علفهای هرز و هم گل ها را آبیاری می کند که همین از دلایل فرار مخاطب است.

این روزنامه نگار به حلقه گمشده اخلاق حرفه ای هم اشاره کرد و افزود: هویت سرگردنه گیری رسانه ها از ادارات و مدیران، تهدیدی برای اخلاق حرفه ای است.

وی طرفداری خود ار دولت تدبیر و امید را برای واسطه دارا بودن حداقل های فکری اصلاح طلبی و فضای دموکراتیک ایجاد شده دانست.

جناح بازی را کنار بگذاریم

روناک کنعانی از بانوان خبرنگار هم با بیان اینکه هر سال مشکلات خبرنگاران مطرح می شود ابراز امیدواری کرد این مشکلات امسال حل و فصل شود.

وی نشریات کردستان را در حد بین المللی دانست و افزود: با این وجود برخی خبرنگاران با سالها سابقه کار هنوز بیمه نیستند.

کنعانیان گفت: جناح بازی را کنار بگذاریم چرا که ما رسانه هستایم و رسانه یعنی مستقل بودن.

این خبرنگار از همکارا خود انتقادها را بدون ترس به مدیران منتقل کنند و به مدیران هم گفت : همانگونه که در ظاهر نقد پذیر هستند، در اصل هم اینگونه باشند.

وی خرید ارزان خبر از خانم های خبرنگار و رانت آگهی را هم بررسی و خواستار رسیدگی به آن شد.

هجوم آگهی بگیران کشور به کردستان

خبات ساعدی مدیر مسوول نشریه کورده واری هم با بیان اینکه کردستان بیشترین حجم آگهی کشور را دارد گفت: از سراسر کشور برای این مساله به کردستان هجوم می کنند.

وی به شفاف سازی سهم نشریات از آگهی در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: روزنامه ها و نشریاتی هستند که در سال یک کلمه از کردستان نمی نویسند اما در گرفتن آگهی از استان ید طولایی دارند.

ساعدی از قرارگیری روزنامه نگار کردستانی با دلال آگهی رد یک ردیف ابراز نارحتی کرد و خواستار بورسیه خبرنگاران حوزه های مختلف از سوی ادارات مرتبط شد تا همه تقدیرهای خود را صرف آآموزش تخصصی خبرنگاران کنند.

وی گفت: از 140 عضو خانه مطبوعات تنها 40 نفر آنان خبرنگار واقعی هستند و از بقیه با سفارش مدیران و احزاب به عضویت این خانه در آمده اند.

این روزنامه نگار در پاسخ به پیری گفت: نشریه ای که برای مردم نوشته نشود را باید هم به زباله دان تاریخ سپرد.

وی از نمایندگان استان خواست لایحه نظام صنفی خبرنگاری را که سالها قبل به مجلس ارائه شده، دوباره به جریان بیندازند.

درد زیاد داریم ولی متخصص کم

سلیمان الله مرادی مدیر مسئول روژان، تنها روزنامه کردستان، رسالت 124 هزار پیامبر را رعایت اخلاق و فروتنی اعلام کرد و گفت: هر چه ثمر ما بیشتر شود باید متواضع تر شویم.

او گفت: درد زیاد داریم ولی متخصص کم و در شرایطی نیستیم که برای خودمان دوستی انتخاب کنیم چرا که کردستان 2 نیروی متخصص در سطح ملی ندارد تا 2 کلمه حرف حساب بزنند.

وی بزرگترین ضعف کردستان را حمایت نکردن نمایندگان از نخبگان استان در سطح ملی دانست شرط درمان بخشی از دردهای کردستان ر تزریق سرمایه اجتماعی این استان به بدنه ملی اعلام کرد.

وی خطاب به مدیران اجرایی هم گفت: انتظار داریم به سرنوشت خود و استان بی تفاوت نباشید و از انتقادات جزیی هم چشم پوشی نکنید.

الله مرادی گفت: شایعات و اخبار کذب مجازی از رسانه های رسمی ما سرچشمه می گیرد و اگر بدنه محکمی داشتند این اتفاق نمی افتاد.

وی محتوای رسانه های کردستان را حاصل فکر خبرنگاران آن دانست که توهم هیچ توطئه ای را ندارند .

این پیشکسوت روزنامه نگاری گفت: این ظلم است وقتی به خبرنگاری علاقه ندارم وارد آن شوم، و اگر برای آگهی به دنبال درآمد خوبی هستم، قاچاق فروشی درآمد بالاتری دارد و تنها یک وانت می خواهد تا به دل جاده بانه بزنی.

بی پولی فکر را می کشد

یحیی صمدی از دیگر روزنامه نگاران کردستانی هم به حضور افراد شاغل و غیرمتخصص در عرصه خبرنگاری اشاره کرد و با خطاب قراردادن نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی از او پرسید که حالا چرا طبابت نمی کند و خودش جواب داد : چون نماینده هستید.

او ادامه داد در عرصه خبرنگاری هر کسی با هر مدرکی به خود اجازه می دهد وارد کار شود و همین باعث شده تا نویسنده و خبرنگار خوبمان کم شود.

صمدی گفت: بی پولی فکر را می کشد و برای مردم کرد نه اصلاحات کاری کرد نه اصولگرایی ولی امروز اینجا یکی آمد از خاتمی گفت و دیگری از از کیهان، اجازه بدهید من هم از میرسلیم بگویم.

این روزنامه نگار از مسوولین برگزاری مراسم هم خواست تاهمانگونه هفته دولت یک روز جابه جا نمی شود، مراسم روز خبرنگار هم همان 17 مراد برگزار شود.

بی سوادها همه کاره شده اند

مرتضی حق بیان دیگر روزنامه نگاری بود که پشت تریبون قرار گرفت و گفت: وقتی معاشمان دست مدیران است، طبیعی است که با یک تماس از نان خوردن بیفتیم ولی تملق نکنیم.

وی با بیان اینکه بی سواد نداریم افزود: در حال حاضر بی سوادها همه کاره شده اند.

این روزنامه گار گفت: کاش ضلع سوم یعنی مردم هم در کنار خبرنگاران و مسوولین، امروز در این جلسه حضور داشتند.

حق بیان در مقایسه ای در حوزه روزنامه نگاری به تاثیرگذاری روزنامه نیویورک تایمز در یک روز بر این شهر اشاره کرد و افزود: همه روزنامه های استان هم جمع شود نمی تواند بر یک محله در ناحیه منفصل شهری نایسر تاثیر بگذارد.

وی به همکاران خود توصیه کرد در مورد مرزبندی واژه ها و آزادی بیان حرف بزنند و با گسترش دایره واژگان خود سردمدار جریان فکری در استان باشند.

این روزنامه نگار کرد گفت: هنوز در برخی نقاط فکر می کنند ما مانند عشایر زندگی می کنیم و سر می بریم و لذا باید با بازنگری در رحفه خود، در برابر تاریخ پاسخگو باشیم.

نبود نهاد صنفی در حوزه روابط عمومی

یاسین شریعتی از جوانترین خبرنگاران کردستان هم گفت که هشت سالی است فعالیت خبری دارد و اولین باری است که در روز خبرنگار می خواهد سخن بگوید.

وی افزود: کاری نکنیم که ضعف رسانه و روابط عمومی، موجب کندی حرکت در مسیر توسعه استان شود.

او نبود نهاد صنفی در حوزه روابط عمومی را عامل ضعف در حوزه رسانه دانست و افزود: راه اندازی این نهاد منجر به تقویت رسانه ها می شود.

شریعتی خواست تا دومین جشنواره رسانه های کردی صرفا برای رسانه های کردی برگزار شود .

خواسته دیگر او هزینه کردن برای تقویت کمیته های اطلاع رسانی برنامه ها و رویدادهای بزرگ بود که تا کنون کمترین هزینه ها برای این کمیته ها بوده است.

کرسی چهام دموکراسی لق است

بهزاد احمدی از کارکنام معاونت خبر خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان هم با بیان اینکه مساله کردها مساله ای جدی است، گفت: 73 درصد مردم کردستان به آقای روحانی رای دادند و انتظار می رفت در بدنه دوت سهمی داشته باشند.

او با بیان اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات متولد 63 است، افزود: ما هم نخبگان جوان کرد زیادی داریم.

احمدی افزود: در کردستان دیوار مدرسه بر سر کودکی خراب می شود و وقتی انتقاد می کنیم، مدیرکل آموزش و پرورش استان در بابر انتقادها حتی نمی گوید: ببخشید ما کوتاهی کردیم.

وی گفت: کردها در چارچوب قانون مطالبات زیادی دارند و از آنجا که در بدنه حاکمیت سهمی ندارند، رکن چهارم دموکراسی لق است.

من همه اینهایی که شما می گویید نیستم

بهنام امیری خبرنگار صداوسیما مرکز کردستان که همه او را با گزارش های سایه روشن می شناسند، آخرین سخنران در حوزه خبرنگاران بود که سال قبل را سالی پر از گیر گرفت برای خودش دانست.

او ادامه داد: پارسال من یک روز دموکرات بودم، یک روز جاش، روزی تجزیه طلب و روزی مخبر و چاپلوس، روز طرفدار جریان چپ و روز دیگر راست، خبرهایم هم تبلیغ علیه نظام بود و برای برخی هم جیره و مواجب بگیر بودم.

این خبرنگار گفت: به قول مولانا من همه اینهایی که شما می گویید نیستم و مانند دیگر خبرنگاران برای سربلندی ایران با عشق کار می کنم.

امیری افزود: خواسته ما سربلندی ایران و ایرانی است اما این مساله بی کرد و کردستانی محال است.

وی ه خبرنگاران گفت: قدمهایتان را محکم بردارید چرا که باید صدای بلند مردم باشیم.

شرمندگی یک مدیر

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در برابر اصحاب رسانه کردستان ابراز شرمندگی کرد و گفت: بزرگی تاریخ کردستان بر دوش نحیف من سنگینی می کند.

جلال قلعه شاخانی به خبرنگارانی که بیمه نیستند توصیه کردند از طریق صندوق اعتباری هنرمندان اقدام به بیمه خود کنند.

آب پاکی استاندار روی دست کارت هدیه بگیران

یکی از مسائل مورد اعتراض خبرنگاران واقعی کردستان، اهدای کارت هدیه به خبرنگاران در نشستهایی بود که موجب می شد عده ای خبرنگارنما، خود را به آن نشست ها برسانند تا سهمی از کارتهای هدیه داشته باشند، بدون آنکه خبرنگار باشند.

استاندار کردستان دیشب از راه اندازی صندوق خبرنگاران با 200میلیون تومان اعتبار اولیه خبرداد و گفت: مدیران اجرایی هم پرداخت کارت هدیه را پایان دهند و به این صندوق کمک کنند.

بهمن مرادنیا در ادامه گفت: مردانه پای پیمان توسعه کردستان هستم و باید کسانی را دلشور هستند تشویق کنیم.

او که درد دلهای زیادی در این حوزه داشت، افزود: سرمایه گذار در استان به سرعت تخریب می شود و بعد می گوییم بیکاری هست.

استاندار کردستان اظهار داشت: ابایی از نقد ندارم و حق مردم بسیار بالاتر از آن است که از شفاف سازی هراسی داشته باشم.

او به بازتاب بین المللی کنگره مشاهیر کرد اشاره کرد و گفت: متاسفانه در داخل استان پرهه هایی همچون استاد خالقی تخریب شدند.

مرادنیا اضافه کرد: همه هم و غم عده ای این بود که پول کنگره از کجا و چقدر بوده، که اعلام می کنم برای توسعه کردستان وظیفه دارم پول خرج کنم و مگر برای خودم برده ام که بازخواست می شوم.

وی طرح چنین مسائلی را موجب دلسردی مدیران برشمرد.

حتی استاندار کردستان هم خواستار ساماندهی جدید خبرنگاران استان توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی شد تا روزنه سوء استفاده برای فرصت طلبان بسته شود.

پایان یک روز

روز خبرنگار که عده ای آن را هفته می نامند، به پایان رسید اما رسالت اصلی اهالی قلم و سخن پایانی ندارد.

حالا بعد از همه این حرفها باید منتظر ماند و دید خانه مطبوعات کردستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، چه گلی به سر خبرنگاران واقعی می زند.

9937

منبع خبر : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مطبوعات   سنندج   معیشت   باغبانی   کردستان   خوراکی   مسکن   خانه مطبوعات   اصلاح طلبی   اخلاق حرفه ای   لواشک   تولید محتوا   پیری   جذب مخاطب   کردستان عراق   آزمون ورودی   بی پاسخ   نوایی   کردستان ایران   روزنامه نگار   روزنامه نگاری   شبکه های اجتماعی   رونق تولید   دولت تدبیر و امید   فرهنگ و ارشاد اسلامی   روز خبرنگار  
اخبار مرتبط
وضعیت روزنامه نگاری تحقیقی در ایران
انصاف نیوز
خبرنگاران؛ همچنان تحت حمایت بیمه
بازار نیوز
سقوط اخلاق در فضای نوظهور مجازی/وقتی اطلاعات مال التجاره می شود
مهر نیوز
حمایت های بیمه ای از خبرنگاران ادامه می یابد
ایرنا
92 دستگاه آبشخور فلزی در مراتع کردستان نصب می شود
ایرنا
فعالیت نشریات با توزیع کمتر از50نسخه در کردستان متوقف می شود
بولتن نیوز
فعالیت نشریات با توزیع کمتر از 50 نسخه در کردستان متوقف می شود
تسنیم
آگهی های دولتی به نشریات محلی با چاپ نامنظم تعلق نمی گیرد
ایرنا
اعلام مهلت ارسال آثار به جشنواره فصلی رسانه
صدا و سیما
زمان ارسال آثار به جشنواره فصلی رسانه های یزد 30 شهریور تعیین شد
ایرنا
درگیری مرگبار تروریستهای حزب منحله دمکرات کردستان ایران و نیروهای پ.ک.ک با چراغ سبز پارتی!
بولتن نیوز
انجمن خبرنگاران استان سمنان باانتشار نامه سرگشاده ای خواستار فعال شدن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان شد
آریا
وضعیت کردستان در 11 مولفه پیمایشی از میانگین کشور بدتر است
تسنیم
افزایش 1014 تخت بیمارستانی/کردستان کانون سرطان مری و معده است
مهر نیوز
حمایت از شعر بی کیفیت در برابر شعر رادیکال؟
ایسنا
حس زندگی را با «شادمانی» می یافتیم
ایرنا
تصمیم در اتاق شیشه ای
ایران آنلاین
تاریکخانه خبری
ایرنا
مکالمه، مصاحبه نیست/ رسانه ها اغلب واکنشی هستند
ایسنا
دشمنان با سیاه نمایی بدنبال ضربه زدن به آرمان های انقلاب هستند
ایرنا
آیت الله رئیسی: وجود فساد در نظام اسلامی غیرقابل پذیرش است
ایرنا
خبرنگاران بوشهری با حضور معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد تجلیل شدند
تسنیم
رسانه ها در انعکاس خدمات دولت به مردم منصفانه عمل کنند
ایرنا
رئیس قوه قضائیه نگذارد خبرنگاران با اتهامات ناروای امنیتی محاکمه شوند
مردم سالاری
این خانه...
تیتر امروز
رسانه خط مقدم مقابله با جهل و کفر است
ایرنا
توسعه پایدار استان گفتمان غالب رسانه ها باشد
برنا نیوز
خبرنگاران تبلور خواسته ها و مطالبات مردمی هستند
خبرگزاری حوزه
دغدغه هایی از جنس خبرنگاری خودزنی یا خودبزرگ بینی!
سایت جماران
چرا به ساخت مجسمه خبرنگاران تمایل ندارند؟
ایسنا
پایش خبرنگاران قزوینی؛ خبرنگاری معیشت یا سرگرمی!
ایسنا
تعامل وهمدلی مدیران ورسانه گام اول توسعه
صدا و سیما
یک روز و چندین حاشیه
سایت جماران
روزنامه نگاری "بی چشم" و بی هیچ چشمداشت
شوشان
درآمد نشریات در کردستان وابسته به یارانه و آگهی های دولتی است
مهر نیوز
برای او ؛ پدرام طاهری / روزنامه نگاری "بی چشم" و بی هیچ چشمداشت
صبحانه پرس
آزادی بیان رسانه های کردستان مشخص شود
سایت جماران
دورهمی خبرنگاران مازندرانی با طعم مسئولان
تسنیم
پیگیر انتشار روزنامه کردستان در گستره کشوری هستیم 
ایرنا
ایسنا در زمینه تولید، سرآمد سایر رسانه ها است
سایت جماران
اخبار مرتبط
bltانصاف نیوز : وضعیت روزنامه نگاری تحقیقی در ایران
bltبازار نیوز : خبرنگاران؛ همچنان تحت حمایت بیمه
bltمهر نیوز : سقوط اخلاق در فضای نوظهور مجازی/وقتی اطلاعات مال التجاره می شود
bltایرنا : حمایت های بیمه ای از خبرنگاران ادامه می یابد
bltایرنا : 92 دستگاه آبشخور فلزی در مراتع کردستان نصب می شود
bltبولتن نیوز : فعالیت نشریات با توزیع کمتر از50نسخه در کردستان متوقف می شود
bltتسنیم : فعالیت نشریات با توزیع کمتر از 50 نسخه در کردستان متوقف می شود
bltایرنا : آگهی های دولتی به نشریات محلی با چاپ نامنظم تعلق نمی گیرد
bltصدا و سیما : اعلام مهلت ارسال آثار به جشنواره فصلی رسانه
bltایرنا : زمان ارسال آثار به جشنواره فصلی رسانه های یزد 30 شهریور تعیین شد
bltبولتن نیوز : درگیری مرگبار تروریستهای حزب منحله دمکرات کردستان ایران و نیروهای پ.ک.ک با چراغ سبز پارتی!
bltآریا : انجمن خبرنگاران استان سمنان باانتشار نامه سرگشاده ای خواستار فعال شدن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان شد
bltتسنیم : وضعیت کردستان در 11 مولفه پیمایشی از میانگین کشور بدتر است
bltمهر نیوز : افزایش 1014 تخت بیمارستانی/کردستان کانون سرطان مری و معده است
bltایسنا : حمایت از شعر بی کیفیت در برابر شعر رادیکال؟
bltایرنا : حس زندگی را با «شادمانی» می یافتیم
bltایران آنلاین : تصمیم در اتاق شیشه ای
bltایرنا : تاریکخانه خبری
bltایسنا : مکالمه، مصاحبه نیست/ رسانه ها اغلب واکنشی هستند
bltایرنا : دشمنان با سیاه نمایی بدنبال ضربه زدن به آرمان های انقلاب هستند
bltایرنا : آیت الله رئیسی: وجود فساد در نظام اسلامی غیرقابل پذیرش است
bltتسنیم : خبرنگاران بوشهری با حضور معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد تجلیل شدند
bltایرنا : رسانه ها در انعکاس خدمات دولت به مردم منصفانه عمل کنند
bltمردم سالاری : رئیس قوه قضائیه نگذارد خبرنگاران با اتهامات ناروای امنیتی محاکمه شوند
bltتیتر امروز : این خانه...
bltایرنا : رسانه خط مقدم مقابله با جهل و کفر است
bltبرنا نیوز : توسعه پایدار استان گفتمان غالب رسانه ها باشد
bltخبرگزاری حوزه : خبرنگاران تبلور خواسته ها و مطالبات مردمی هستند
bltسایت جماران : دغدغه هایی از جنس خبرنگاری خودزنی یا خودبزرگ بینی!
bltایسنا : چرا به ساخت مجسمه خبرنگاران تمایل ندارند؟
bltایسنا : پایش خبرنگاران قزوینی؛ خبرنگاری معیشت یا سرگرمی!
bltصدا و سیما : تعامل وهمدلی مدیران ورسانه گام اول توسعه
bltسایت جماران : یک روز و چندین حاشیه
bltشوشان : روزنامه نگاری "بی چشم" و بی هیچ چشمداشت
bltمهر نیوز : درآمد نشریات در کردستان وابسته به یارانه و آگهی های دولتی است
bltصبحانه پرس : برای او ؛ پدرام طاهری / روزنامه نگاری "بی چشم" و بی هیچ چشمداشت
bltسایت جماران : آزادی بیان رسانه های کردستان مشخص شود
bltتسنیم : دورهمی خبرنگاران مازندرانی با طعم مسئولان
bltایرنا : پیگیر انتشار روزنامه کردستان در گستره کشوری هستیم 
bltسایت جماران : ایسنا در زمینه تولید، سرآمد سایر رسانه ها است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.