مخبر - 1398/05/20 - تفاوت بیت کوین و بلاک چین و نحوه عملکرد هرکدام

تفاوت بیت کوین و بلاک چین و نحوه عملکرد هرکدام
تفاوت بیت کوین و بلاک چین را باید در ماهیت آن ها جستجو کرد. بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که به کمک فناوری بلاک چین کار می کند، اما بلاک چین یک فناوری مستقل است که اطلاعات معاملاتی ارز دیجیتال را ثبت می کند.
تفاوت بیت کوین و بلاک چین و نحوه عملکرد هرکدام

تفاوت بیت کوین و بلاک چین چیست؟ ستاره | سرویس تکنولوژی - ارزهای رمز پایه (Cryptocurrency) نخستین بار توسط یک برنامه نویس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) طراحی شدند. هویت این فرد یا افراد تاکنون ناشناخته باقی مانده است. نخستین ارز دیجیتال معرفی شده بیت کوین نام دارد که در بستری به نام بلاک چین فعالیت می کند. زمانی که ارز مجازی به صورت رسمی معرفی شد، افراد بسیاری از آن برای معاملات بدن نظارت هیچ نهادی استفاده کردند. در ادامه با افزایش ارزش بیت کوین، عده ای به عنوان یک سرمایه گذاری اقدام به خرید بیت کوین و سایر ارزهای مجازی نظیر اتریوم و... کردند. امروزه به ندرت فردی را می توان یافت که نام این فناوری را نشنیده باشد، اما شاید کمتر فردی از سازوکار رمزارزها و تفاوت بیت کوین و بلاک چین اطلاع داشته باشد. از این رو در این مطلب قصد داریم به تفاوت ها و سازوکار بیت و بلاک چین بپردازیم. در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از مطلب تفاوت بیت کوین و بلاک چین مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست موضوعی زیر، به موضوع دلخواه خود برسید.

بیت کوین چیست؟ بیت کوین اختراعی غیرقابل انکار است که از زمان پیدایش تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است. آنچه به عنوان زاییده افکار ناکاموتو پدید آمد، به چیزی بزرگتر از آنچه انتظار می رفت تبدیل شده است. هر تحول بزرگ با یک ایده شروع می شود، ایده پشت بیت کوین ها این بود که مردم از کنترل دولت ها خلاص شوند و ارزی به وجود آید که بتواند بدون نیاز با بانک مرکزی به طور مستقل فعالیت کند. بیت کوین به عنوان یک حباب شروع شد، اما خیلی زود به یکی از ارزشمندترین ارز های دیجیتال جهان تبدیل گردید. بیت کوین بلاک چین چیست؟ بیت کوین موفقیت خود را مدیون بلاک چین است، اما بلاک چین (Blockchain) چیست؟ این فناوری است که معاملات بین کوین را مدیریت و مستندسازی می کند. بلاک چین یک شبکه کامپیوتری پخش شده و یک سیستم پرداختی همتا به همتا است که یکپارچگی معاملات میان طرف های ذیربط را تضمین می کند. بلاک چین یک بانک اطلاعاتی از اطلاعات ثبت شده باز است که تمامی نقل و انتقالات انجام شده با این سیستم را ثبت می کند. بنابراین تنها محدود به نقل و انتقالات بیت کوین نیست.
بلاک چین به عنوان ستون فقرات ارز های رمزنگاری شده برجسته عمل می کند، به هیچ واسطه ای نیاز ندارد و می تواند کاملا مستقل کار کند. این سیستم به هر کسی این امکان را می دهد که برخلاف ارز های دیگر، بدون نیاز به یک مرجع مرکزی، از ارزهای مجازی استفاه کند. بلاک چین چیست تفاوت بیت کوین و بلاک چین چیست؟ 1. ماهیت بیت کوین و بلاک چین بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که نوعی ارز دیجیتال محسوب می شود. این ارز خارج از مرز های یک مقام مرکزی فعالیت می کند و می تواند برای انجام معاملات آنلاین به صورت ناشناس استفاده شود. بیت کوین یک سیستم پرداخت دیجیتالی است که بدون داشتن کارت فیزیکی می تواند برای پرداخت به شخص یا کسب و کار دیگری مورد استفاده قرار گیرد.
از طرف دیگر بلاک چین، یک فناوری پشتیبانی کننده بیت کوین است که مانند یک دفترچه راهنمای دیجیتال عمومی عمل می کند و کلیه معاملات بیت کوین را ثبت و ضبط می کند. این یک سیستم دیجیتال همتا به همتاست که یکپارچی معاملات بین دو طرف را تضمین می کند. 2. تکنولوژی دخیل در بیت کوین و بلاک چین بلاک چین چیزی فراتر از معاملات اقتصادی است. در ابتدا برای بیت کوین ابداع شد و حالا یک فهرست ثبت شده در حال رشد از سوابق متشکل از معاملات بیت کوین است، اما دارای برنامه های بالقوه ای فراتر از بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده است. این یک سیستم غیر متمرکز محسوب می شود که دارای پارادایم های (الگوواره های) غیر متمرکز و توزیع شده است.
به عبارت ساده تر، بلاک چین یک دفترچه راهنمای عمومی دیجیتالی شده از کلیه معاملات رمزنگاری است. بیت کوین از فناوری بلاک چین استفاده می کند، به این معنا که هر معامله بیت کوین تنها در یک دفترچه عمومی عظیم به نام بلاک چین ذخیره و ثبت می شود. 3. غیر متمرکزسازی بیت کوین و بلاک چین بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده غیر متمرکز است که توسط هیچ مقام مرکزی یا یک بانک مرکزی اداره نمی شود، یعنی هر فرد یا هر کسب و کار آزادی می تواند مستقل از هر مرجعیت حاکمی از آن استفاده کند. این یک روش جدید برای انجام معاملات مالی یا پرداخت های مشابه انجام شده با کارت های اعتباری است، با این تفاوت که این معاملات بدون دخالت هیچگونه بانکی صورت می گیرند. در مقابل بلاک چین یک فناوری است که می تواند متمرکز یا غیر متمرکز باشد. اگرچه یک بلاک چین ذاتا توزیع شده است، اما لزوما غیر متمرکز نیست. 4. شفافیت بیت کوین و بلاک چین معاملات بیت کوین به صورت دیجیتالی از طریق پیام هایی با استفاده از فناوری همتا به همتا ارسال می شود. هربار که مایل به انجام معامله ای باشید، بیت کوین آدرس منحصر به فردی را ایجاد می کند که مانند یک ایمیل رفتار می کند و هر معامله از طریق یک سیستم توزیع شده به نام بلاک چین محافظت می شود. بلاک چین مانند یک سابقه عمومی است که تمام تراکنش های انجام شده از طریق کیف پول بیت کوین را ذخیره می کند.
هرباری که یک معامله انجام می دهید، بیت کوین آدرس جدیدی ایجاد می کند. هویت کاربر توسط رمزنگاری قدرتمندی محافظت می شود و ردیابی آدرس بیت کوین برای کاربران تقریبا غیرممکن است. 5. عملکرد بیت کوین و بلاک چین بیت کوین ها به سادگی یک ژتون دیجیتال هستند، یک ارز دیجیتال که شما را قادر می سازد هر چیزی را به صورت ناشناس و آنلاین بخرید. درحالی که بلاک چین به عنوان یک بانک اطلاعاتی توزیع شده برای ضبط معاملات کار می کند، که تنها به ارز مجازی بیت کوین محدود نیست.
این دفترچه راهنما که هر معامله پردازش شده را ضبط می کند، مانند نوعی تایید برای انجام معاملات عمل می کند. این سوابق دیجیتالی معاملات با «بلوک» هایی ترکیب می شوند که هر بلوک به منزله یک برگه این دفترچه کار می کند. هر بلوک حاوی داده های معامله، یک timestamp (برچسب زمان) است و بعد از تکمیل هر بلوک، معامله انجام می شود و راه را برای بلوک بعدی باز می کند. جدول مقایسه بلاک چین و بیت کوین
بلاک چین بیت کوین
بلاک چین یک دفترچه یادداشت دیجیتال عمومی است که تمام نقل و انتقالات بیت کوین را ثبت می کند. بیت کوین یک ارز دیجیتال است که افراد می توانند توسط آن به طور مستقل و آنلاین معاملات ارزی انجام دهند
یک تکنولوژی است که از شبکه کامپیوتری توزیع شده برای ثبت اطلاعات استفاده می کند. یک ارز رمزنگاری شده است که توسط هیچ مرجع یا بانک مرکزی اداره نمی شود.
اگرچه بلاک چین توزیع شده است، الزاما غیرمتمرکز سازی شده نیست. یک ارز غیر متمرکز سازی شده است.
یک دیتابیس برای مستند سازی نقل و انتقالات است و به بیت کوین محدود نیست. بیت کوین بدون بلاک چین نمی تواند عملکردی داشته باشد.

جمع بندی بیت کوین یک ارز دیجیتالی جدید است که شباهتی با پول های فیزیکی رایج ندارد و برای انجام معاملات مالی یا پرداخت های اینترنتی به صورت آنلاین و بدون دخالت هیچگونه مرجع مرکزی یا بانک به کار می رود. واحد این ارز رمزنگاری شده غیرمتمرکز، BTC است. به منظور اطلاع از نحوه استخراج این ارز توصیه می کنیم مطلب آشنایی با نحوه استخراج بیت کوین و چالش های پیش روی آن را مطالعه کنید. معاملات بیت کوین توسط یک فناوری همتا به نام بلاک چین محافظت می شود که به منزله یک دفترچه دیجیتال عمومی است که کلیه تراکنش هایی که تا کنون از طریق کیف پول های بیت کوین انجام شده است، ثبت می کند. بلاک چین شامل سابقه مشهودی از هر معامله انجام شده در هر نقطه از زمان است. شما تا کنون از ارز مجازی برای معاملات استفاده کرده اید؟ آیا از تفاوت بیت کوین و بلاک چین اطلاع داشتید؟ فراموش نکنید نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر همراهان ستاره از طریق بخش نظرات و پرسش ها به اشتراک بگذارید. برگرفته از: differencebetween زهرا روشنایی
منبع خبر : ستاره

محتوای این خبر به صورت خودکار از «ستاره» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
فناوری   ارز   مستندسازی   خرید آنلاین   کسب و کار   جست و جو   مجازی   حباب   ستون فقرات   برنامه نویس   نقل و انتقالات   رمز گزاری   تکنولوژی   نام مستعار   دیجیتال   بلاک چین   بانک اطلاعات   اتریوم   فناوری بلاک چین   چین   بیت کوین   بانک مرکزی   سرمایه گذاری   ارز مجازی   ارز دیجیتالی  
اخبار مرتبط
آیا فناوری کوانتومی گوگل ارز های دیجیتال را تهدید می کند؟
آی تابناک
آنچه باید درباره بیت کوین بدانید/ ارز دیجیتال چیست؟
وانا نیوز
چرا همه به دنبال پدیده ای به نام بیت کوین هستند؟
دنیای اقتصاد
گرام و لیبرا هم آمدند، تکلیف ما هنوز مشخص نیست!
جوان آنلاین
تب ماینینگ، عامل افزایش تعرفه برق
پارسینه
تب ماینینگ، تعرفه برق را بالا برد
ایسنا
صدای پای گوشی مبتنی بر بلاک چین می آید!
الف
کتاب «واژه نامه بلاک چین» منتشر شد
مهر نیوز
مرجع کنترل بیت کوین کجاست؟
آریا
پدیده رمز ارز و سیاست دولت ها
خبرگزاری ایلنا
سیاست دولت های مختلف جهان در قبال رمزارزها چیست ؟
جام نیوز
داستان پر رمز و راز رمزارز ها در ایران
پارسینه
داستان پر رمز و راز رمزارزها در ایران
حزب الله نیوز
سیاست دولت های مختلف جهان در قبال رمزارزها چیست؟
اقتصاد نیوز
اولین بانک های ارز مجازی، مجوز کار گرفتند
جام نیوز
پنج دلیل سرمایه گذاری در بیت کوین از زبان رمزینکس
زومیت
قانون جدید بانک مرکزی درباره رمزارزها
صبحانه با خبر
ابطال ابلاغیه بانک مرکزی در مورد بیت کوین
تیک نیوز
ابطال ابلاغیه بانک مرکزی درباره بیت کوین
الف
تایید ابطال ابلاغیه بانک مرکزی درمورد بیت کوین
سیتنا
ابطال ابلاغیه بانک مرکزی درمورد بیت کوین تایید شد
ایسنا
آشنایی با «رمز و راز » رمز ارزها
ایرنا
آیا سوئیس به بهشت رمزارزها تبدیل می شود
بانکداری ایرانی
معرفی تتر از زبان کوین نیک
زومیت
راه اندازی ارز دیجیتال در بانک مرکزی چین
ایسکانیوز
ارز دیجیتال رسمی چین آماده عرضه به بازار است
کلیک
ارز دیجیتال چین آماده راه اندازی شد
تسنیم
آگهی خرید و فروش بیت کوین در سایت دیوار! +تصاویر
فردا نیوز
تکاپوی وزارت خزانه­ داری برای متمرکز کردن رمزارزها
بولتن نیوز
بیت کوین در دیجیتال مارکتینگ چه کاربردی دارد؟/ ارتباط بین ماینینگ یا استخراج بیت کوین در چیست؟
بورس نیوز
رمزارزها، فعالیت های مشکوک به پولشویی را افزایش می دهند / لزوم مقابله بانک مرکزی با هرگونه مبادله مالی با ارز های دیجیتال
بازار نیوز
محدودیت در بازار ارزهای مجازی مساوی با دلالی
خبر خودرو
بیت کوین ارزان شد
صدای ایران
ارزش بیت کوین در آسیا سقوط کرد
پول نیوز
افت ارزش بیت کوین در پی طولانی شدن راه اندازی ارز مجازی فیس بوک
تسنیم
چرا فعالان اقتصادی و مردم به ارز مجازی روی آوردند؟
شعار سال
یک بام و دو هوای مسئولان در رسمیت دادن به بیت کوین/ چرا فعالان اقتصادی و مردم به ارز مجازی روی آوردند؟
راه دانا
فناوری جدیدی که جلوی سانسور اخبار می ایستد
اقتصاد نیوز
گفت وگو با یک استخراج کننده ارز مجازی/ چطور می توان بیت کوین را به پول تبدیل کرد؟
الف
چطور می توان بیت کوین را به پول تبدیل کرد؟
فرارو
اخبار مرتبط
bltآی تابناک : آیا فناوری کوانتومی گوگل ارز های دیجیتال را تهدید می کند؟
bltوانا نیوز : آنچه باید درباره بیت کوین بدانید/ ارز دیجیتال چیست؟
bltدنیای اقتصاد : چرا همه به دنبال پدیده ای به نام بیت کوین هستند؟
bltجوان آنلاین : گرام و لیبرا هم آمدند، تکلیف ما هنوز مشخص نیست!
bltپارسینه : تب ماینینگ، عامل افزایش تعرفه برق
bltایسنا : تب ماینینگ، تعرفه برق را بالا برد
bltالف : صدای پای گوشی مبتنی بر بلاک چین می آید!
bltمهر نیوز : کتاب «واژه نامه بلاک چین» منتشر شد
bltآریا : مرجع کنترل بیت کوین کجاست؟
bltخبرگزاری ایلنا : پدیده رمز ارز و سیاست دولت ها
bltجام نیوز : سیاست دولت های مختلف جهان در قبال رمزارزها چیست ؟
bltپارسینه : داستان پر رمز و راز رمزارز ها در ایران
bltحزب الله نیوز : داستان پر رمز و راز رمزارزها در ایران
bltاقتصاد نیوز : سیاست دولت های مختلف جهان در قبال رمزارزها چیست؟
bltجام نیوز : اولین بانک های ارز مجازی، مجوز کار گرفتند
bltزومیت : پنج دلیل سرمایه گذاری در بیت کوین از زبان رمزینکس
bltصبحانه با خبر : قانون جدید بانک مرکزی درباره رمزارزها
bltتیک نیوز : ابطال ابلاغیه بانک مرکزی در مورد بیت کوین
bltالف : ابطال ابلاغیه بانک مرکزی درباره بیت کوین
bltسیتنا : تایید ابطال ابلاغیه بانک مرکزی درمورد بیت کوین
bltایسنا : ابطال ابلاغیه بانک مرکزی درمورد بیت کوین تایید شد
bltایرنا : آشنایی با «رمز و راز » رمز ارزها
bltبانکداری ایرانی : آیا سوئیس به بهشت رمزارزها تبدیل می شود
bltزومیت : معرفی تتر از زبان کوین نیک
bltایسکانیوز : راه اندازی ارز دیجیتال در بانک مرکزی چین
bltکلیک : ارز دیجیتال رسمی چین آماده عرضه به بازار است
bltتسنیم : ارز دیجیتال چین آماده راه اندازی شد
bltفردا نیوز : آگهی خرید و فروش بیت کوین در سایت دیوار! +تصاویر
bltبولتن نیوز : تکاپوی وزارت خزانه­ داری برای متمرکز کردن رمزارزها
bltبورس نیوز : بیت کوین در دیجیتال مارکتینگ چه کاربردی دارد؟/ ارتباط بین ماینینگ یا استخراج بیت کوین در چیست؟
bltبازار نیوز : رمزارزها، فعالیت های مشکوک به پولشویی را افزایش می دهند / لزوم مقابله بانک مرکزی با هرگونه مبادله مالی با ارز های دیجیتال
bltخبر خودرو : محدودیت در بازار ارزهای مجازی مساوی با دلالی
bltصدای ایران : بیت کوین ارزان شد
bltپول نیوز : ارزش بیت کوین در آسیا سقوط کرد
bltتسنیم : افت ارزش بیت کوین در پی طولانی شدن راه اندازی ارز مجازی فیس بوک
bltشعار سال : چرا فعالان اقتصادی و مردم به ارز مجازی روی آوردند؟
bltراه دانا : یک بام و دو هوای مسئولان در رسمیت دادن به بیت کوین/ چرا فعالان اقتصادی و مردم به ارز مجازی روی آوردند؟
bltاقتصاد نیوز : فناوری جدیدی که جلوی سانسور اخبار می ایستد
bltالف : گفت وگو با یک استخراج کننده ارز مجازی/ چطور می توان بیت کوین را به پول تبدیل کرد؟
bltفرارو : چطور می توان بیت کوین را به پول تبدیل کرد؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.