مخبر - 1398/05/17 - ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای منطقه ای قطر/ بیانیه ترکیه درباره توافق با آمریکا درباره سوریه/ دیدار ده ها نماینده کنگره آمریکا با نتانیاهو/ درگیری متحدان عربستان و امارات در یمن

ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای منطقه ای قطر/ بیانیه ترکیه درباره توافق با آمریکا درباره سوریه/ دیدار ده ها نماینده کنگره آمریکا با نتانیاهو/ درگیری متحدان عربستان و امارات در یمن
بیانیه ترکیه درباره توافق با آمریکا درباره سوریه، دیدار ده ها نماینده کنگره آمریکا با نتانیاهو، درگیری متحدان عربستان و امارات در یمن و پیشنهاد ایجاد کانال مالی 15 میلیارد دلاری بین اروپا و ایران از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به ...
ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای منطقه ای قطر/ بیانیه ترکیه درباره توافق با آمریکا درباره سوریه/ دیدار ده ها نماینده کنگره آمریکا با نتانیاهو/ درگیری متحدان عربستان و امارات در یمن

بیانیه ترکیه درباره توافق با آمریکا درباره سوریه، دیدار ده ها نماینده کنگره آمریکا با نتانیاهو، درگیری متحدان عربستان و امارات در یمن و پیشنهاد ایجاد کانال مالی 15 میلیارد دلاری بین اروپا و ایران از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای منطقه ای قطر نیز اشاره کرد.

به گزارش تابناک، وزارت دفاع قطر از ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای منطقه این کشور خبر داد.

وزارت دفاع قطر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ناو جنگی «جان بی مورتا» به آبهای قطر رسیده است. حضور این ناو جنگی به مثابه گام دیگری در چارچوب مشارکت راهبردی آمریکایی-قطری رو به رشد است.

ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای منطقه ای قطر/ بیانیه ترکیه درباره توافق با آمریکا درباره سوریه/ دیدار ده ها نماینده کنگره آمریکا با نتانیاهو/ درگیری متحدان عربستان و امارات در یمن

شایان ذکر است که دوحه و واشنگتن طی دو سال گذشته رزمایش ها و تمرین های نظامی داشته اند و این در سایه ادامه بحران میان دوحه و چهار کشور عربی است که از پنجم ژوئن 2017 شروع شده است و طی آن عربستان، امارات، مصر و بحرین روابط خود را با دوحه قطع کرده اند.

بیانیه ترکیه درباره توافق با آمریکا درباره سوریه

وزارت دفاع ترکیه روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مذاکرات با هیئت آمریکایی در آنکارا در خصوص ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به پایان رسیده است.

ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای منطقه ای قطر/ بیانیه ترکیه درباره توافق با آمریکا درباره سوریه/ دیدار ده ها نماینده کنگره آمریکا با نتانیاهو/ درگیری متحدان عربستان و امارات در یمن

در این بیانیه آمده است: درباره تاسیس «مرکز عملیات مشترک» در ترکیه در کوتاه ترین زمان به منظور اجرای نخستین تدابیر برای ایجاد منطقه امن و ایجاد هماهنگی میان ترکیه و آمریکا در این راستا به توافق دست یافتیم.

بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع ترکیه در این باره آمده است: همچنین درباره تبدیل منطقه امن به یک گذرگاه صلح و اتخاذ تدابیر لازم به منظور بازگشت سوری هایی که از خانه خود رانده شده اند به کشور خود نیز به توافق رسیدیم.

دیدار ده ها نماینده کنگره آمریکا با نتانیاهو

روزنامه «جروزالم پست» چهارشنبه شب از سفر ده ها عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به فلسطین اشغالی خبر داد.

بر اساس این گزارش، این هیأت 41 نفره، به ریاست «ستنی هویر» رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان و با حمایت لابی «کمیته امور عمومی آمریکا-اسرائیل» (آیپک)، ابتدا به رام الله و سپس به قدس اشغالی سفر کرده است.

اعضای این هیأت آمریکایی عصر چهارشنبه در مقر وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در نشستی با سخنرانی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم حضور یافته اند.

به نوشته جروزالم پست، در این نشست، نتانیاهو به تشریح سیاست های تل آویو از جمله در مورد ایران پرداخته و مدعی شده است که توانسته «انقلابی» در جایگاه اسرائیل در جهان ایجاد کند. وی البته از آنچه که ارائه تصویر منفی از اسرائیل در جهان توسط رسانه ها خوانده، ابراز ناخرسندی کرده است.

این هیأت، پیش از این دیدار، با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دیدار کرده است. بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطین، عباس در این دیدار تأکید کرده است که از راهکار دو دولتی، حمایت می کند.

اسامی اعضای این هیأت اعزامی حزب دموکرات اعلام نشده، اما به گفته سازماندهندگان این برنامه، 32 نفر از اعضای آن، افرادی هستند که به تازگی به کنگره راه یافته اند.

ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای منطقه ای قطر/ بیانیه ترکیه درباره توافق با آمریکا درباره سوریه/ دیدار ده ها نماینده کنگره آمریکا با نتانیاهو/ درگیری متحدان عربستان و امارات در یمن

سفر نمایندگان جدید کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی برای ابراز همسویی با تل آویو روندی معمول است و اغلب این سفرها با سازماندهی آیپک صورت می گیرد.

با این حال، در سال های اخیر، اندیشکده های وابسته به رژیم صهیونیستی از کاهش محبوبیت این رژیم در میان طرفداران حزب دموکرات ابراز نگرانی کرده و تأکید داشته اند که باید برای افزایش حمایت در این حزب، تلاش کرد.

درگیری متحدان عربستان و امارات در یمن

امارات ادعای خروج تدریجی از یمن را دارد، اما هر روز که می گذرد، درگیری شبه نظامیان تحت حمایت آن با نیروهای وابسته به عربستان سعودی و دولت «عبد ربه منصور هادی» که مورد حمایت ریاض است، بیشتر می شود.

شبکه المیادین امروز چهارشنبه گزارش داد که عناصر مسلح تحت حمایت امارات و شبه نظامیان وابسته به دولت مستعفی یمن روز چهارشنبه (16 مرداد) بشدت در عدن با یکدیگر درگیر شده اند.

مسئولان محلی یمن می گویند که این درگیری بین عناصر نیروهای موسوم به «الحزام الامنی» (کمربند امنیتی) تحت حمایت امارات و نیروهای گارد ریاست جمهوری وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست هادی صورت گرفته است.

در همین ارتباط، خبرگزاری آناتولی گزارش داد که دو طرف روز چهارشنبه در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری «معاشیق» در عدن با یکدیگر درگیر شدند، اما تعداد تلفات احتمالی آن مشخص نیست.

پیش از این هم، شبه نظامیان طرفدار امارات و دولت مستعفی یمن در اطراف کاخ ریاست جمهوری المعاشیق در عدن با یکدیگر درگیر شده بودند که در این درگیری ها، ده ها نفر از دو طرف کشته و زخمی شدند.

حمله نیروهای تحت حمایت امارات به کاخ ریاست جمهوری مذکور در حالی است که ابوظبی اخیرا اعلام کرده که قصد خروج نیروهایش از جنوب یمن را دارد و حتی گام هایی در این زمینه برداشته است اما برخی گزارش های خبری حاکی است که امارات در حال جایگزینی شبه نظامیان آموزش دیده با نیروهای اماراتی است.

شبکه خبری الجزیره می گوید که اعلام عقب نشینی نیروهای اماراتی از جنوب یمن، نقشه ابوظبی برای تسلط کامل بر استان عدن است.

مسئولان انصارالله می گویند که نیروهای «کمربند امنیتی» در راستای تصرف کامل بر عدن، شمالی های مقیم جنوب یمن را شناسایی و سپس آنها را مجبور به مهاجرت می کنند.

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل دیروز (سه شنبه) به موضوع «مهاجرت اجباری» شمالی های مقیم جنوب یمن واکنش نشان داد و گفت که «کمربند امنیتی» امارات در مساله «مهاجرت اجباری» در عدن دست دارد.

«راوینا شامداسانی» سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت که اقدام نیروهای کمربند امنیتی در «مهاجرت اجباری» شمالی های مقیم جنوب یمن با انگیزه های «نژادپرستانه» و «مهاجرت» صدها یمنی صورت می گیرد.

سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی یکشنبه گذشته خود سناریوی چنددستگی در عدن تحت عناوین قومی را محکوم کرد و گفت که «اشاعه ناامنی ها در جنوب یمن در راستای این سناریو صورت می گیرد، لذا منفعت یمنی ها در همکاری و صلح و امنیت است».

وی گفت که «برخی از اشغالگری امارات در یمن و حضور اماراتی ها استقبال و در عین حال از مردم یمن اکراه دارند و از آنها دوری می کنند»

پیشنهاد ایجاد کانال مالی 15 میلیارد دلاری بین اروپا و ایران

المانیتور به نقل از منابع ناشناس اعلام کرده که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در گفتگوی تلفنی اخیر خود با حسن روحانی رئیس جمهور ایران، به وی پیشنهاد ایجاد کانال 15 میلیارد دلاری میان اروپا و تهران را برای زنده نگه داشتن برجام داده است.

به نوشته المانیتور، ایران هنوز به این پیشنهاد پاسخ نداده است.

منبع خبر : تابناک

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
نظامی   واشنگتن   آمریکا   ترکیه   سوریه   دوحه   حزب دموکرات   بحرین   نتانیاهو   اندیشکده   کنگره   رزمایش   تل آویو   آنکارا   نماینده کنگره آمریکا   کنگره آمریکا   آیپک   مجلس نمایندگان   ناو جنگی   ناو جنگی آمریکا   وزارت دفاع ترکیه   کاهش محبوبیت   کشور های عرب   وزارت دفاع قطر   خاور میانه   عربستان سعودی   مجلس نمایندگان آمریکا   تمرین   یمن   رژیم صهیونیستی   نخست وزیر   فلسطین   بحران   امارات متحده عربی   قدس اشغالی   اروپا   تشکیلات خودگردان فلسطین  
اخبار مرتبط
هر روز قوی تر از دیروز؛ هراس نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی از قدرت پهپادی مقاومت
تسنیم
سیاست خاورمیانه ای ترامپ نتیجه عکس می دهد
ایرنا
گره زدن سرنوشت کشور به جابجایی دموکرات ها و جمهوری خواهان نهایت خسارت است
ایرنا
توصیه عطوان به ریاض و ابوظبی: به حرف های نصرالله گوش کنید!
شبکه الکوثر
رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
اتاق خبر
باج گیری از کشور های عربی، تنها مسئله بااهمیت برای ترامپ است/ رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
شفاف نیوز
عطوان: تمام هم و غم ترامپ موجودی های بانکی اش است / نتانیاهو در چند قدمی سلول زندان قرار دارد
خبرگزاری دانشجو
تحلیلگر عرب: تحریم تنها سلاح آمریکا در برابر ایران است
مثلث
عطوان: تحریم تنها سلاح آمریکا در برابر ایران است
مشرق نیوز
عطوان: حمایت ترامپ از سعودی به معنای اخاذی از آنهاست
ایرنا
رژیم صهیونیستی از بحران های منطقه بیشترین سود را می برد
ایرنا
حمله به آرامکو و همصدایی در آنکارا
ایرنا
ترکیه اسراییل را رژیمی نژاد پرست خواند
ایرنا
صلح با اسراییل در آستانه فروپاشی است
ایرنا
عادی سازی خیانت به آرمان فلسطین
ایرنا
استعفای گرینبلات متفاوت از استعفاهای دیگر در دولت ترامپ
صدا و سیما
در خاورمیانه چه خبر است؟
خرداد نیوز
قدرت های جدید منطقه
دیپلماسی ایرانی
عرصه لغزنده توافق و تعارض
ایرنا
«الجزیره» ادعا کرد: تماس ترامپ با ایران بزودی!
فرارو
صلح در یمن در گرو توافق با ایران است
شعار سال
«الجزیره»: تماس ترامپ به ایران بزودی! / هدف ترامپ از دعوت حوثی ها چیست؟
وانا نیوز
الجزیره مدعی شد؛ احتمال دیدار مقامات ایران و آمریکا در روزهای آتی
اقتصاد نیوز
«الجزیره»: تماس ترامپ به ایران بزودی!/ اهداف ترامپ از دعوت حوثی ها برای مذاکره چیست؟
نامه نیوز
آمریکا برای دست یافتن به توافقی جامع با ایران، بزودی تماس هایی برقرار می کند
خرداد نیوز
آمریکا برای دست یافتن به توافقی جامع با ایران، بزودی تماس هایی برقرار می کند / دعوت ترامپ از حوثی ها برای مذاکره، نشان دهنده تمایل او برای دستیابی به توافق جامع با تهران است
انتخاب
الجزیره: ترامپ به زودی با ایران تماس می گیرد
هفت صبح
الجزیره: آمریکا بزودی تماس هایی با ایران برقرار می کند
افکار نیوز
«الجزیره» فاش کرد : تماس ترامپ با ایران بزودی !
خبرآنلاین
«الجزیره» فاش کرد : تماس ترامپ به ایران بزودی !
خبرآنلاین
الجزیره: آمریکا برای دست یافتن به توافقی جامع با ایران، بزودی تماس هایی برقرار می کند
مثلث
ترامپ برای دستیابی به توافقی جامع با ایران، بزودی تماس هایی برقرار می کند
اقتصاد نیوز
سلاحی سری که ترامپ را از جنگ علیه ایران منع کرد
بولتن نیوز
خودزنی نتانیاهو/ به قول خودتان، مگر دیوانه ایم؟!
میزان
تل آویو در وحشت انتقام
جوان آنلاین
3 دلیل امارات برای بهبود روابط با ایران و کنار کشیدن از جنگ سرد ریاض و تهران / چرا خروج ابوظبی از ائتلاف ها علیه ایران زنگ خطری برای اسرائیل است؟
انتخاب
موانع فراروی ترامپ برای دور دوم ریاست جمهوری
العالم
3 دلیل امارات برای بهبود روابط با ایران و کنار کشیدن از جنگ سرد ریاض و تهران
دنیای اقتصاد
ترامپ: باورم نمی شود که درباره قطع کمک مالی به اسرائیل صحبت می کنیم!
ابنا
دلایل چرخش تاکتیکی و نه استراتژیک امارات به سمت ایران
دیپلماسی ایرانی
اخبار مرتبط
bltتسنیم : هر روز قوی تر از دیروز؛ هراس نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی از قدرت پهپادی مقاومت
bltایرنا : سیاست خاورمیانه ای ترامپ نتیجه عکس می دهد
bltایرنا : گره زدن سرنوشت کشور به جابجایی دموکرات ها و جمهوری خواهان نهایت خسارت است
bltشبکه الکوثر : توصیه عطوان به ریاض و ابوظبی: به حرف های نصرالله گوش کنید!
bltاتاق خبر : رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
bltشفاف نیوز : باج گیری از کشور های عربی، تنها مسئله بااهمیت برای ترامپ است/ رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
bltخبرگزاری دانشجو : عطوان: تمام هم و غم ترامپ موجودی های بانکی اش است / نتانیاهو در چند قدمی سلول زندان قرار دارد
bltمثلث : تحلیلگر عرب: تحریم تنها سلاح آمریکا در برابر ایران است
bltمشرق نیوز : عطوان: تحریم تنها سلاح آمریکا در برابر ایران است
bltایرنا : عطوان: حمایت ترامپ از سعودی به معنای اخاذی از آنهاست
bltایرنا : رژیم صهیونیستی از بحران های منطقه بیشترین سود را می برد
bltایرنا : حمله به آرامکو و همصدایی در آنکارا
bltایرنا : ترکیه اسراییل را رژیمی نژاد پرست خواند
bltایرنا : صلح با اسراییل در آستانه فروپاشی است
bltایرنا : عادی سازی خیانت به آرمان فلسطین
bltصدا و سیما : استعفای گرینبلات متفاوت از استعفاهای دیگر در دولت ترامپ
bltخرداد نیوز : در خاورمیانه چه خبر است؟
bltدیپلماسی ایرانی : قدرت های جدید منطقه
bltایرنا : عرصه لغزنده توافق و تعارض
bltفرارو : «الجزیره» ادعا کرد: تماس ترامپ با ایران بزودی!
bltشعار سال : صلح در یمن در گرو توافق با ایران است
bltوانا نیوز : «الجزیره»: تماس ترامپ به ایران بزودی! / هدف ترامپ از دعوت حوثی ها چیست؟
bltاقتصاد نیوز : الجزیره مدعی شد؛ احتمال دیدار مقامات ایران و آمریکا در روزهای آتی
bltنامه نیوز : «الجزیره»: تماس ترامپ به ایران بزودی!/ اهداف ترامپ از دعوت حوثی ها برای مذاکره چیست؟
bltخرداد نیوز : آمریکا برای دست یافتن به توافقی جامع با ایران، بزودی تماس هایی برقرار می کند
bltانتخاب : آمریکا برای دست یافتن به توافقی جامع با ایران، بزودی تماس هایی برقرار می کند / دعوت ترامپ از حوثی ها برای مذاکره، نشان دهنده تمایل او برای دستیابی به توافق جامع با تهران است
bltهفت صبح : الجزیره: ترامپ به زودی با ایران تماس می گیرد
bltافکار نیوز : الجزیره: آمریکا بزودی تماس هایی با ایران برقرار می کند
bltخبرآنلاین : «الجزیره» فاش کرد : تماس ترامپ با ایران بزودی !
bltخبرآنلاین : «الجزیره» فاش کرد : تماس ترامپ به ایران بزودی !
bltمثلث : الجزیره: آمریکا برای دست یافتن به توافقی جامع با ایران، بزودی تماس هایی برقرار می کند
bltاقتصاد نیوز : ترامپ برای دستیابی به توافقی جامع با ایران، بزودی تماس هایی برقرار می کند
bltبولتن نیوز : سلاحی سری که ترامپ را از جنگ علیه ایران منع کرد
bltمیزان : خودزنی نتانیاهو/ به قول خودتان، مگر دیوانه ایم؟!
bltجوان آنلاین : تل آویو در وحشت انتقام
bltانتخاب : 3 دلیل امارات برای بهبود روابط با ایران و کنار کشیدن از جنگ سرد ریاض و تهران / چرا خروج ابوظبی از ائتلاف ها علیه ایران زنگ خطری برای اسرائیل است؟
bltالعالم : موانع فراروی ترامپ برای دور دوم ریاست جمهوری
bltدنیای اقتصاد : 3 دلیل امارات برای بهبود روابط با ایران و کنار کشیدن از جنگ سرد ریاض و تهران
bltابنا : ترامپ: باورم نمی شود که درباره قطع کمک مالی به اسرائیل صحبت می کنیم!
bltدیپلماسی ایرانی : دلایل چرخش تاکتیکی و نه استراتژیک امارات به سمت ایران
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.