مخبر - 1398/05/16 - در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟ +جدول نظرسنجی

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟ +جدول نظرسنجی
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در رقایت های درون حزبی عملا آغاز شده و نظر سنجی ها تنها به آمارگیری از آرای مردمی برای رقبای یک حزب محدود نشده اند. این نظرسنجی ها نشان می دهد جو بایدن پیشروی انتخابات در آمریکاست.
در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟ +جدول نظرسنجی

سارا ریاضی: تقریبا یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری 2020 در آمریکا، بنگاه های نظرسنجی روزانه مشغول رصد آرای آمریکایی ها در این انتخاباتند. دو حزب دموکرات و جمهوری خواه H. مریکا این روز ها مشغول برگزاری مناظره های انتخاباتی درون حزبی اند.
کاندیدا های ریاست جمهوری آمریکا چه کسانی هستند؟
با کناره گیری دو کاندیدای دموکرات، در حال حاضر در مجموع 25 نفر به عنوان کاندیدای دموکرات در انتخابات درون حزبی با هم رقابت می کنند. از میان آن ها تنها 5 نفر شانس رسیدن به مرحله نهایی برای انتخاب کاندیدای حزب دموکرات را به خود اختصاص داده اند. جو بایدن معاون اول 76 ساله باراک اوباما، الیزابت وارن سناتور 70 ساله ایالت ماساچوست، برنی سندرز سناتور 77 ساله ایالت ورمونت، کاملا هریس سناتور 54 ساله ایالت کالیفرنیا و پیت بوتی گیگ شهردار 37 ساله جنوب ایندیانا در نظرسنجی ها بیشترین اقبال را به خود جلب کرده اند.
در حزب جمهوری خواه آمریکا، اما اوضاع کمی بهتر است. در این حزب دونالد ترامپ 77 ساله رییس جمهور آمریکا با بیل ولد فرماندار 74 ساله ماساچوست رقابت می کند. بیل ولد کاندیدای معاون اولی در سال 2016 نیز بوده است.
در کارزار انتخاباتی دموکرات ها چه میگذرد؟
تا امروز کاندیدا های ریاست جمهوری حزب دموکرات زیاد به جزییات برنامه هایشان در حوزه سیاست خارجی نپرداخته اند و سخت بتوان مواضع آن ها را در قبال سیاست خارجی دریافت. بعد از خروج دونالد ترامپ از برجام و البته از بسیاری از نُرم های سیاست خارجی که توسط دولت های پیش از او به ویژه در دولت باراک اوباما ایجاد شده بود، فرصت برای کاندیدا های حزب دموکرات برای چارچوب بندی مجدد سیاست خارجی و پایان دادن به تردید ها درباره مداخله گرایی آمریکایی فراهم شده است.
تحقیقات موسسه تحقیقاتی پیو که یکی از اصلی ترین موسسات نظر سنجی در آمریکاست نشان می دهد مردم عادی و بازنشسته های ارتش آمریکا معتقدند جنگ عراق و افعانستان ارزش هزینه کردن نداشته است. نظر سنجی های گروه اوراسیا نیز نشان می دهد یک سوم آمریکایی ها معتقند آمریکا یک کشور استثنایی نیست.
تمایل به عدم مداخله گرایی در سیاست خارجی در کنگره آمریکا نیز با اقبال مواجه شده است به طوری که آرای نمایندگان هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه مانع از ورود ترامپ به جنگ با ایران بدون دریافت تاییده از کنگره شده است.
کاندیدا های پیشرو در حزب دموکرات یعنی جو بایدن، برنی سندرز، الیزابت وارن، کاملا هریس و پیت بوتی گیگ همگی در ظاهر یک پیام را مخابره می کنند؛ آن ها خواستار کاهش پاسخ های نظامی آمریکا به تنش ها در خارج از مرز های این کشورند.
جو بایدن معاون باراکاوباما به عنوان یکی از افراد حامی جنگ عراق، حمایت های آمریکا از عربستان در جنگ یمن را مورد انتقاد قرار داده است.
در خصوص افغانستان، بیشتر کاندیدا های دموکرات دست کم روی موضوع کاهش نیرو های آمریکایی در افغانستان (اگر نگوییم خروج کامل از این کشور) اتفاق نظر دارند.
جو بایدن، الیزابت وارن و برنی سندرز همگی خواستار خروج کامل نیرو های آمریکایی از افغانستانند. کاملا هریس و پیت بوتی گیگ خواستار خروج بخش اعظم نیرو های آمریکایی از این کشورند.
در مورد ایران، به جز کوری بوکر یکی از کاندیدا های دموکرات در میان 25 نفر فهرست کاندیدا های این حزب، همگی با بازگشت به توافق هسته ای برجام که ترامپ از آن خارج شده است، موافقند.
در مناظره اول میان کاندیدا های حزب دموکرات که ماه گذشته برگزار شد تنها بروکر بود که می گفت: باید فرصت برای رسیدن به یک توافق بهتر را از دست نداد.
در همین مناظره یکی دیگر از کاندیدا ها، امی کلوبچار نیز از تلاشش برای رسیدن به یک توافق بهتر حرف زد، اما زمانی که از کاندیدا ها سوال شد که کدام یک با بازگشت به توافق کنونی با مفاد کنونی موافقند، او نیز به علاوه سایر کاندیدا ها (به جز بوکر) دستش را بالا برد.
در مورد کره شمالی، همه کاندید های دموکرات دیدار های اخیر ترامپ با کیم جونگ اون را مورد انتقاد قرار دادند و آن را تنها فرصتی برای عکس گرفتن خواندند.
سندرز، بایدن و هریس هر سه اعلام کردند که با دیدار چهره به چهره با رهبر کره شمالی مخالف نیستند، اما وارن در توییتر خود از دیپلماسی اصولگرایانه در قبال پیونگ یانگ حرف زد.
در خصوص فلسطین و اسرائیل، بایدن از اینکه از اشغال کرانه باختری و بحران های بشری در این منطقه حرفی بزند خودداری کرد و از راه حل دو ملت حمایت کرده است.
بوتی گیگ نیز تقریبا همین رویه را در پیش گرفته، اما همزمان با باقیماندن سفارت آمریکا در بیت المقدس که یکی از حرکت های تحریک کننده ضد فلسطینی دونالد ترامپ در سرزمین های اشغالی بوده حمایت کرد.
هریس به نیویورک تایمز گفته به طور کلی اسرائیل یک کشوری است که استاندارد های بین المللی حقوق بشر را رعایت میکند و دموکراسی است و یکی از نزدیک ترین دوستان آمریکا در منطقه است. آمریکا باید سیاست خارجی اش را در مسیر درک درست همکاری ها میان مردم اسرائیل و خودش تدوین کند.
سندرز از سوی دیگر تهدید کرده کمک های نظامی آمریکا به اسرائیل را قطع خواهد کرد. او در یک ویدئو اقدامات اسرائیل در قبال فلسطینی ها را با آپارتاید آفریقای جنوبی مقایسه کرده است.
اوایل سال، وارن در ارائه پیشنهاد لایحه ای تحت عنوان «انضمام یک جنبه بخش هایی از کرانه باختری به اسرائیل که راه حل دو ملت را به خطر می اندازد، به روابط اسرائیل و همسایگان عربش آسیب میزند، یهودیان و هویت ان ها را تهدید می کند و امنیت اسرائیل را به خطر می اندازد» به سندرز پیوست.
در مورد چین، بایدن، سندرز، بوتی گیگ، بوکر و کاسترو پنج کاندیدای دموکراتند که وعده استفاده از قانون ماگینسکی برای تحریم افرادی که کمک اویغور ها را در چین اداره میکنند داده اند.
وارن در عین حال نامه ای را به دولت ترامپ داده و درخواست کرده این تحریم ها علیه مقامات چینی که در بازداشت های دسته جمعی اویغور ها نقش داشته اند اعمال شوند. بر اساس آمار های سازمان ملل تقریبا یک میلیون اویغور مسلمان در کمپ هایی در چین زندانی شده اند.
در مورد تجارت با چین، بایدن از سندرز که دیدگاهش در این مورد به ترامپ نزدیک بود انتقاد کرده است. در واقع سندرز پیشنهاد داده حتی سختگیرانه تر از ترامپ باید با چین برخورد کرد. وارن نیز رویکر خصمانه ای در پیش گرفته و معتقد است باید از تعرفه ها بر کالا های چینی حمایت کرد. بوتی گیگ را بزرگترین چالش امریکا خوانده و گفته آمریکا باید روی رقابت پذیری کالا های داخلی کار کند.
در کارزار انتخاباتی جمهوری خواهان آمریکا چه میگذرد؟
همان طور که گفته شد، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با فرماندار سابق ماسوچست، بیل ولد رقابت می کند. با این حال ترامپ به عنوان رییس جمهور مستقر، کاندیدای اصلی حزب جمهوری خواه خواهد بود.
بیل ولد 73 ساله بر اساس گزارش پی بی اس به سیاست های میانه روانه معروف است. به گزارش رویداد24 ولد سال ها در حزب لیبرتارین آمریکا عضویت داشته، اما قبل از آپریل از حزب جمهوری خواه به عنوان کاندیدای آن ها اعلام حضور کرد. در این جا هفت مساله که باید درباره ولد بدانیم به نقل از رسانه پی بی اس آمریکا ذکر شده است.
بیل ولد دو دوره فرماندار ماساچوست بوده است. به عنوان فرماندار او دسترسی به سقط جنین را افزایش داد، حقوق همجنسگرایان را به رسمیت شناخت و با ازدواج آن ها موافقت کرد. یکی از وعده های او ایجاد کابینه ای دو حزبی در صورت رسیدن به ریاست جمهوری است.
بیل ولد در سال 2016 به عنوان معاون کاندیدای ریاست جمهوری حزب لیبرتارین حضور داشت. گری جانسون نامزد حزب لیبرتارین آمریکا در انتخابات 2016 بود.
بیل کلینتون در زمان ریاست جمهوری می خواست ولد را به عنوان سفیر آمریکا در مکزیک در سال 1997 اعزام کند، اما جمهوری خواهان مانع از نامزدی او برای این سمت شدند.
بیل ولد حفظ مسئولیت های مالی و بودجه متوازن را در اولویت برنامه های خود قرار داده و در زمان فرمانداری خود در ماساچوست بسیاری از مصارف بودجه را قطع کرده بود.
ولد از ترامپ برای سیاست خارجی اش انتقاد شدید کرده است. او می گوید رییس جمهور به طرز غیر مسئولانه ای از پیمان تغییر اقلیم خارج شده است. او گفته شش سال ریاست جمهوری ترامپ می تواند کشور را به یک تراژدی دچار کند.
ولد از روبرت مولر که تخلفات انتخاباتی ترامپ را افشا کرده حمایت کرده و گفته ترامپ کاملا نشان داده به حاکمیت قانون بی توجه است.
بیل ولد دارای مدرک فوق لیسانس از دانشگاه آکسفورد و لیسانس از دانشگاه هاروارد است.
نظر سنجی ها درباره انتخابات آمریکا چه میگویند؟
از آنجایی که ارگان های مختلف آمریکایی در حال حاضر مشغول رصد افکار عمومی آمریکا هستند، در این جدول نتیجه نظرسنجی تعدادی از مهمترین رسانه های آمریکا ذکر شده است.
آمار های مربوط به نظرسنجی ها درحال حاضر در دو آمار مجزای درون حزبی و جنرال (عمومی) منتشر میشود. محبوبیت جو بایدن از سایر کاندیدا های ریاست جمهوری در حزب دموکرات بالاتر است.
در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟ +جدول نظرسنجی
کدام کاندیدای دموکرات بیشترین توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است؟
توانایی کاندیدا ها در تولید خبر و جلب توجه رای دهندگان یکی از عوامل موثر در انتخاب نهایی آنهاست. نیویورک تایمز در گزارشی نوشته آمار ها نشان می دهد کاندیدا هایی که به رسانه های کابلی راه پیدا می کنند قادرند توجه تعداد بیشتری از رای دهندگان را به خود جلب کنند.
البته اینکه همیشه در صدر اخبار باشید یک خبر خوب نیست. گاهی اشتباهات کاندیدا ها در گذشته یا اظهار نظر غلط آن ها به خبر اصلی رسانه ها تبدیل می شود.
این جدول که توسط نیویورک تایمز منتشر شده نشان میدهد جو بایدن بیشترین توجه رسانه های سی ان ان، فاکس نیوز و ام اس ان بی سی را به خود جلب کرده است.
در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟ +جدول نظرسنجی
نظر سنجی جنرال چه میگوید؟
برای فهم نظرسنجی های جنرال لازم است به مراجع مختلف نظرسنجی در آمریکا مراجعه کنیم. وبسایت «ریل کلیر پولیتیکس» یکی از مراجع انتشار نتایچ نظرسنجی ها در انتخابات آمریکاست.
این وبسایت با انتشار نظر سنجی «امرسون» برتری بایدن و سندرز در نظرسنجی ها نسبت به ترامپ خبر می دهد. این نظرسنجی ها بین ترامپ وارن در 30 جولای عدد برابر 50 درصد را نشان میدهد و در مقایسه با سایر کاندیدا های پیشروی دموکرات، برتری از آن ترامپ است.
فاکس نیوز نیز 26 جولای مشابه این نظرسنجی را انجام داده است. بر اساس آمار های این رسانه نزدیک به ترامپ، جو بایدن و سندرز از برتری عددی در برابر ترامپ برخوردارند و وارن و هریس تنها با یک درصد اختلاف از ترامپ عقب ترند.
در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟ +جدول نظرسنجی
نتایج یک نظر سنجی دیگر، میانگین 25 جولای تا اول آگوست را برای مقایسه وضعیت کاندیدا های هر دو حزب نسبت به دیگری در نظر گرفته است. بر اساس این آمارها، ترامپ از چهار کاندیدای پیشروی دموکرات از اقبال عمومی کمتری برخوردار است.
در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟ +جدول نظرسنجی
در نظر سنجی ای که پولینگ ریپورت در جامعه آماری 1306 نفری بین تاریخ 25 تا 28 جولای انجام داده، از شرکت کنندگان درباره اینکه آیا به ترامپ رای خواهند داد یا خیر و اینکه میان ترامپ و بایدن به عنوان کاندیدا های پیشرو از دو حزب دموکرات و جمهوری خواه به کدام یک رای خواهند داد سوال شده است.
نتیجه این نظر سنجی نشان می دهد، 54 درصد از رای دهندگان قطعا به ترامپ رای نمی دهند، 32 درصد قطعا به او رای خواهند داد، 12 درصد قصد دارند به او رای بدهند و 3 درصد هنوز تردید دارند.
این نظر سنجی در ماه های گذشته نیز انجام شده بوده و رقم های مشابهی را نشان میدهد.
در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟ +جدول نظرسنجی
شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به انتخاب میان یکی از کاندیدا های پیشروی دو حزب، 49 درصد به بایدن و 39 درصد به ترامپ رای داده اند.
نتیجه ماه های گذشته نشان دهنده رشد آرای بایدن و سقوط آرای ترامپ است.
در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟ +جدول نظرسنجی
این نظرسنجی میان سندرز و ترامپ نیز انجام شده است. شرکت کنندگان 46 درصد به سندرز و 40 درصد به ترامپ اقبال نشان داده اند. مقایسه آمار ماه جولای با ماه های گذشته نشان دهنده سقوط آرای ترامپ و نوسان در آرای سندرز است.
منبع خبر : پارسینه

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   افغانستان   آمریکا   سناتور   جمهوری خواه   نظرسنجی ها   ریاست جمهوری   حزب دموکرات   رییس جمهور آمریکا   جو بایدن   حزب جمهوری خواه آمریکا   ماساچوست   کنگره   کاندیدا   کارزار انتخاباتی   باراک اوباما   مرحله نهایی   آرای مردمی   کنگره آمریکا   کوری   نظر سنجی   پیشرو   مردم عادی   توافق هسته ای   اورآسیا   کالیفرنیا   انتخابات ریاست جمهوری   عربستان سعودی   برجام   دونالد ترامپ   شهردار   سیاست خارجی   جنگ یمن   بازنشسته   انتخابات آمریکا   برنی سندرز   دموکرات ها   ایندیانا   الیزابت وارن  
اخبار مرتبط
الیزابت وارن از جو بایدن پیش افتاد
ایرنا
هزینه تحریم بانک مرکزی ایران پای کیست؟
الف
تقلای ترامپ برای رسیدن به کاخ سفید از راه اوکراین
جوان آنلاین
راز دوباره کاری ترامپ
مشرق نیوز
راز دوباره کاری ترامپ/هزینه تحریم بانک مرکزی ایران پای کیست؟
مهر نیوز
سایه یک تلفن شوم! همچنان بر سر کنگره
خبرآنلاین
سناتور دموکرات، کنگره را متهم به «همدستی» با ترامپ کرد
ایرنا
ترامپ این بار می خواهد از راه اوکراین به کاخ سفید برود
ایسنا
با جایگزین جان بولتون بیشتر آشنا شوید
پول نیوز
جدیدترین گزارش فاکس نیوز؛ترامپ از هر 4 نامزد دموکرات شکست می خورد/ برتری 14 درصدی بایدن بر ترامپ
نامه نیوز
نظرسنجی فاکس نیوز؛ ترامپ از هر 4 نامزد دموکرات شکست می خورد
اقتصاد نیوز
معادلات انتخاباتی آمریکا بر هم می ریزد/ احتمال ائتلاف سندرز و وارن علیه بایدن/ ترامپ و بایدن هر دو احساس خطر می کنند
نامه نیوز
بایدن پیروز سومین مناظره نامزدهای دموکرات
انتخاب
دکتر نادر انتصار: هر رئیس جمهوری غیر از ترامپ روی کار بیاید، وضعیت روابط با ایران بهتر خواهد شد
مثلث
هزینه ی انتظار ایران تا انتخابات 2020
انصاف نیوز
در سومین مناظره دموکرات های آمریکا چه گذشت؟
بهار نیوز
هزینه انتظار ایران تا انتخابات آمریکا
ایرنا
به‎روزترین اخبار کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
پارسینه
4 جمهوری خواه و 20 دموکرات در انتخابات 2020 آمریکا به رقابت می پردازند
باشگاه خبرنگاران
تازه ترین اخبار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
خبرآنلاین
ترامپ در انتخابات 2020 شکست می خورد/ آیا ایران روی شکست ترامپ حساب باز کرده است؟
آریا
آمریکا برعلیه ائتلاف سعودی
صدای ایران
تحرکات تازه قانونگذاران کنگره آمریکا علیه ائتلاف سعودی
تیتر شهر
اوضاع وخیم ترامپ در نظرسنجی های انتخاباتی
الف
تحرکات تازه قانونگذاران کنگره آمریکا علیه ائتلاف سعودی در جنگ یمن
فارس
انصراف یک نامزد دموکرات از ادامه کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2020/ ترامپ واکنش نشان داد
باشگاه خبرنگاران
چرا ترامپ به گفت وگو با مقامات ایرانی اصرار دارد؟
تابناک
لزوم احیای برجام
روز نو
ترامپ عملا دستگاه دیپلماسی آمریکا را به ویرانه ای تبدیل کرده است
فانوس نیوز
آیا ترامپ از دموکرات ها شکست می خورد؟
سرمد نیوز
اوباما فعال شد
ایران آنلاین
«باراک اوباما» وارد کارزار انتخاباتی آمریکا شد
اقتصاد نیوز
حزب دموکرات آمریکا؛ برنده روی کاغذ انتخابات 2020
ایکنا
نیویورک تایمز | فعال شدن اوباما در کارزار انتخاباتی «بایدن»
فارس
یادداشت| دستان بسته ترامپ در برابر بایدن/ خطوط قرمزی که کاخ سفید باید رعایت کند
تسنیم
افزایش گاف های بایدن، دموکرات ها را نگران کرد
ساعت 24
گاف های تازه بایدن و افزایش نگرانی های دموکرات ها
خبرآنلاین
جو بایدن همچنان پیشتاز نامزدهای دموکرات 2020 / بازگشت به برجام محور وعده های کاندیداهای دموکرات آمریکا
آریا
بایدن همچنان پیشتاز سایر نامزدهای دموکرات است
ایرنا
نامزدهای انتخاباتی درباره ایران، کره شمالی و فلسطین چه می گویند؟ +جدول نظرسنجی
میهن امروز
اخبار مرتبط
bltایرنا : الیزابت وارن از جو بایدن پیش افتاد
bltالف : هزینه تحریم بانک مرکزی ایران پای کیست؟
bltجوان آنلاین : تقلای ترامپ برای رسیدن به کاخ سفید از راه اوکراین
bltمشرق نیوز : راز دوباره کاری ترامپ
bltمهر نیوز : راز دوباره کاری ترامپ/هزینه تحریم بانک مرکزی ایران پای کیست؟
bltخبرآنلاین : سایه یک تلفن شوم! همچنان بر سر کنگره
bltایرنا : سناتور دموکرات، کنگره را متهم به «همدستی» با ترامپ کرد
bltایسنا : ترامپ این بار می خواهد از راه اوکراین به کاخ سفید برود
bltپول نیوز : با جایگزین جان بولتون بیشتر آشنا شوید
bltنامه نیوز : جدیدترین گزارش فاکس نیوز؛ترامپ از هر 4 نامزد دموکرات شکست می خورد/ برتری 14 درصدی بایدن بر ترامپ
bltاقتصاد نیوز : نظرسنجی فاکس نیوز؛ ترامپ از هر 4 نامزد دموکرات شکست می خورد
bltنامه نیوز : معادلات انتخاباتی آمریکا بر هم می ریزد/ احتمال ائتلاف سندرز و وارن علیه بایدن/ ترامپ و بایدن هر دو احساس خطر می کنند
bltانتخاب : بایدن پیروز سومین مناظره نامزدهای دموکرات
bltمثلث : دکتر نادر انتصار: هر رئیس جمهوری غیر از ترامپ روی کار بیاید، وضعیت روابط با ایران بهتر خواهد شد
bltانصاف نیوز : هزینه ی انتظار ایران تا انتخابات 2020
bltبهار نیوز : در سومین مناظره دموکرات های آمریکا چه گذشت؟
bltایرنا : هزینه انتظار ایران تا انتخابات آمریکا
bltپارسینه : به‎روزترین اخبار کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
bltباشگاه خبرنگاران : 4 جمهوری خواه و 20 دموکرات در انتخابات 2020 آمریکا به رقابت می پردازند
bltخبرآنلاین : تازه ترین اخبار از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
bltآریا : ترامپ در انتخابات 2020 شکست می خورد/ آیا ایران روی شکست ترامپ حساب باز کرده است؟
bltصدای ایران : آمریکا برعلیه ائتلاف سعودی
bltتیتر شهر : تحرکات تازه قانونگذاران کنگره آمریکا علیه ائتلاف سعودی
bltالف : اوضاع وخیم ترامپ در نظرسنجی های انتخاباتی
bltفارس : تحرکات تازه قانونگذاران کنگره آمریکا علیه ائتلاف سعودی در جنگ یمن
bltباشگاه خبرنگاران : انصراف یک نامزد دموکرات از ادامه کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2020/ ترامپ واکنش نشان داد
bltتابناک : چرا ترامپ به گفت وگو با مقامات ایرانی اصرار دارد؟
bltروز نو : لزوم احیای برجام
bltفانوس نیوز : ترامپ عملا دستگاه دیپلماسی آمریکا را به ویرانه ای تبدیل کرده است
bltسرمد نیوز : آیا ترامپ از دموکرات ها شکست می خورد؟
bltایران آنلاین : اوباما فعال شد
bltاقتصاد نیوز : «باراک اوباما» وارد کارزار انتخاباتی آمریکا شد
bltایکنا : حزب دموکرات آمریکا؛ برنده روی کاغذ انتخابات 2020
bltفارس : نیویورک تایمز | فعال شدن اوباما در کارزار انتخاباتی «بایدن»
bltتسنیم : یادداشت| دستان بسته ترامپ در برابر بایدن/ خطوط قرمزی که کاخ سفید باید رعایت کند
bltساعت 24 : افزایش گاف های بایدن، دموکرات ها را نگران کرد
bltخبرآنلاین : گاف های تازه بایدن و افزایش نگرانی های دموکرات ها
bltآریا : جو بایدن همچنان پیشتاز نامزدهای دموکرات 2020 / بازگشت به برجام محور وعده های کاندیداهای دموکرات آمریکا
bltایرنا : بایدن همچنان پیشتاز سایر نامزدهای دموکرات است
bltمیهن امروز : نامزدهای انتخاباتی درباره ایران، کره شمالی و فلسطین چه می گویند؟ +جدول نظرسنجی
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.