مخبر - 1398/05/14 - وزیر ورزش و رئیس کمیته المپیک از تمرینات تیم ملی کاراته بازدید کردند

وزیر ورزش و رئیس کمیته المپیک از تمرینات تیم ملی کاراته بازدید کردند
مسعود سلطانی فر و سیدرضا صالحی امیری با حضور در آکادمی ملی المپیک از تمرینات تیم ملی کاراته بازدید کردند.
وزیر ورزش و رئیس کمیته المپیک از تمرینات تیم ملی کاراته بازدید کردند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، در این دیدار کیکاوس سعیدی سرپرست دبیرکلی کمیته المپیک، نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020 و سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته نیز حضور داشتند.
در ابتدا سید حسن طباطبایی ضمن خوشامدگویی افزود: تیم ما از مسابقات قهرمانی آسیا بازگشته است و خدا را شکر توانستیم مدال های خوبی را در بخش دختران و پسران کسب کنیم. در اتفاقی کم سابقه حمیده عباسعلی و طراوت خاکسار به دو مدال طلا دست یافتند و علیپور در شرایط نا برابر به نقره رسید.
وی ادامه داد: در بخش پسران پس از سه بار قهرمانی پشت سر هم کومیته تیمی جهان، در آسیا نیز این عنوان را تکرار کنیم. همچنین امتیازات خوبی را کسب کردیم. بهمن عسگری و سجاد گنج زاده شرایط بسیار خوبی در رنکینگ المپیک قرار دارند. در بخش دختران هم عباسعلی،خاکسار و علیپور شرایط خوبی در رنکینگ دارند و باز هم به دنبال ارتقا جایگاه خود هستند. هدف تیم ما رسیدن به کسب سهمیه و مدال المپیک است. کادرهای فنی ما نگاه عدالت محورانه دارند و حتی برای پورشیب کاپیتان تیم قبل از مسابقات آسیایی انتخابی برگزار کردند. ما به دنبال کسب هستیم تا با سهمیه کامل به المپیک اعزام شویم.
مسعود سلطانی فر با قطع صحبت های رئیس فدراسیون کاراته به شوخی گفت: سهمیه به درد ما نمی خورد و به دنبال 5، 6 مدال طلا هستیم. از صحبت های رئیس فدراسیون بوی مدال نمی آید و باید ببینیم شهرام هروی چه می گوید.
شهرام هروی هم گفت: اینکه شما کاراته را در کنار رشته کشتی با آن سابقه قرار می دهید برای ما قوت قلب است. امیدوارم کاراته انتظارات شما را با کسب خوشرنگ ترین مدال ها تبدیل شود. مطمئنم در بخش بانوان نیز دختران ما برنز کیمیا علیزاده در ریو را خوشرنگ تر خواهند کرد.
ستاره موسوی، سرمربی تیم دختران هم افزود: دختران ایران برای نخستین بار موفق به کسب 3 مدال طلا در آسیا شدند. این مدال ها با حمایت فدراسیون حاصل شد که هیچ فشاری را به ما وارد نکردند. ما راه دازی تا کسب سهمیه المپیک داریم. اگر خدایی نکرده از طریق رنکینگ نیز به سهمیه نرسیم، می توانیم در مسابقات ادغام وزن این کار را بکنیم. اعتقاد دارم مدال آوری در بانوان نسبت به پسران سخت تر است چرا که مردان ما کار سخت تری دارند.
در ادامه مسعود سلطانی فر گفت: کاراته را به شدت رصد می کنم چون انتظار ما و مردم با توجه به عملکرد خود شما به شدت بالا است. در کنار کشتی رشته های کاراته و تکواندو می توانند برای ما بیشترین مدال آوری را داشته باشند. با این روند شما، ما اعتقاد دارم می توانیم 5 مدال کسب کنیم که انشالله چند مدال آن طلا باشد.
وی ادامه داد: باید کاراته با این پتانسیل با همکاری کشورها همچنان المپیکی بماند. ما برای خیلی رشته ها در اعزام محدودیت قائل شدیم اما برای کاراته این کار را نکردیم. انتظار ما به عنوان خدمتگزار مردم این است تا جواب حمایت مردم را بدهید و یکسال دیگر با افتخارات خود مردم را خوشحال کنید. نگاه صالحی امیری نیز به کاراته ویژه است و امیدوارم این همصدایی ما را به قله افتخار برساند.
وزیر ورزش و جوانان گفت: رئیس فدراسیون تکواندو در گذشته به ما گفته بود که شانس کسب سه سهمیه را دارد، هم من و هم صالحی امیری امیدواریم که با این سه سهمیه، سه مدال را کسب کنیم.
پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو در این دیدار گفت: سجاد مردانی در حال حاضر رنکینگ پنجم دنیا در وزن چهارم است و سعید رجبی در رنکینگ بیستم قرار دارد. در وزن نخست، آرمین هادی پور در رنکینگ پنجم حضور دارد و فرزان عاشورزاده نیز در رنکینگ بیستم قرار دارد. در وزن سوم المپیک نیز میرهاشم حسینی در جایگاه دهم قرار دارد. امیدوارم با این شرایط موفق به کسب سه سهمیه المپیک شویم.
وی ادامه داد : 128 نفر در 8 وزن زنان و مردان سهمیه می گیرند. نفرات اول تا پنجم گرندپری سهمیه و یک نفر نیز از گرند اسلم سهمیه کسب می کند. 10 نفر دیگر در مسابقات قاره ای سهمیه را کسب می کند و از هر قاره 2 نفر فینالیست به المپیک می روند. تنها در قاره اقیانوسیه یک نفر سهمیه می گیرد و 2 نفر نیز از طریق وایلدکارت به المپیک می روند.
رئیس فدراسیون تکواندو افزود: خیلی بعید است که بتوانیم چهار سهمیه المپیک را در بخش مردان بگیریم. در زمان المپیک ریو تنها دو کشور ایران و کره جنوبی سه سهمیه گرفتند. در بانوان اصلا در رنکینگ سیستم نمی توانیم کسب سهمیه کنیم و امیدوارم اخر پاییز که باید جوجه را شمرد، تکلیف 5 نفر برتر سهمیه گرندپری مشخص و ما سهمیه خود را بگیریم.
رضا صالحی امیری نیز در خصوص پیگیری مشکلات میرهاشم حسینی گفت: چو، رئیس فدراسیون جهانی تکواندو قول داد که راهکاری را پیدا کنند. قرار شد یا وایلد کارت یا راه دیگری را به ما در خصوص میرهاشم حسینی ارائه بدهند.
پولادگر نیز با ابراز امیدواری از این دیدار گفت: امیدوارم دیدار مقامات ورزش با چو خیلی تاثیرگذار باشد و حق پایمال شده ما احیا شود.
در ادامه فریبرز عسکری ، سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: تلاش داریم در این سه وزن جز 5 نفر برتر رنکینگ باشیم و سهمیه کسب کنیم . 40 امتیاز از تورنمنتها نیز تکواندوکاران می توانند کسب کنند که این امتیازات برای رقبای ما پر شده است و ما امتیازات خالی زیادی داریم. امیدوارم با حمایت مسئولان درمسابقات که کسب امتیازات راحت تر است حاضر شویم و امتیاز کسب کنیم . اول باید سهمیه را پرکنیم و بعد به مدال فکر کنیم.
سجاد مردانی کاپیتان تیم ملی تکواندو نیز خاطر نشان کرد: برای خوشحال کردن مردم باید همه از ما ورزشکاران تا مسئولان همدل شویم و قطعا با این روش روزهای خوبی در پیش داریم.
مسعود سلطانی فر نیز در جمع ورزشکاران گفت: نتایج شما را پیگیری می کنم و انتظارات از شما به عنوان رشته ای که در کنار کشتی و وزنه برداری بیشترین افتخارات را در تاریخ المپیک کسب کردید بسیار بالا است. انتظار اول ما از تکواندو، کشتی و کاراته در المپیک ریو است و بعد با توجه به کاهش سهمیه وزنه برداری این رشته در جایگاه بعد قرار دارد. پولادگر در گذشته نیز به ما گفته بودند که تکواندو شانس کسب سه سهمیه را دارد، اما هم من و هم صالحی امیری امیدواریم که با این سه سهمیه، سه مدال را کسب کنیم.
وی خاطر نشان کرد: در سال مالی جدید برای اعزام ها محدودیت داریم اما برای رشته های خوش سابقه مانند تکواندو محدودیتی قائل نشدیم و چیزی از سقف اعتبارات کم نکردیم. با همین شرایط نیز همدل می شویم و جلو می رویم تا موجب عزت و افتخار کشور شویم.

منبع خبر : صدا و سیما

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
تکواندو   مدال طلا   مسابقات آسیایی   فدراسیون تکواندو   کاراته   کومیته   فدراسیون کاراته   سجاد گنج زاده   شهرام هروی   مدال   المپیکی   کمیته المپیک   فرزان عاشورزاده   وزیر ورزش   وزیر ورزش و جوانان   کشتی   سعید رجبی   سیدرضا صالحی امیری   ونیز   حمیده عباسعلی   سید حسن   المپیک   آرمین هادی پور   سجاد مردانی   بهمن عسگری   مدال المپیک   نصرالله سجادی   طراوت   مدال ها   ماتری   مسعود سلطانی فر   کار سخت   یکسال   آسیا   بانوان   رئیس فدراسیون   تیم ملی کاراته   المپیک 2020 توکیو   مسابقات قهرمانی   آکادمی ملی المپیک   کسب سهمیه المپیک   کسب سهمیه  
اخبار مرتبط
کشتی آزاد روسیه 5 سهمیه المپیک گرفت/ عملکرد نه چندان خوب ایران با 2 سهمیه
ملیت
کشتی آزاد روسیه 5 سهمیه المپیک گرفت
مردم نیوز
کشتی آزاد روسیه تمام سهمیه های المپیک را گرفت/ عملکرد نه چندان خوب ایران با 2 سهمیه
ایسنا
مسیر درست کاراته تا مدال المپیک/ نگاه به جوانان نقطه عطف کادر فنی
مهر نیوز
مهمترین اولویت کسب سهمیه المپیک است
برنا نیوز
رئیس فدراسیون کاراته: مهمترین اولویت کسب سهمیه المپیک است
ایرنا
برای درخشش در المپیک باید نقاط ضعف مان را برطرف کنیم/ میرهاشم و هادی پور شانس مدال تکواندو در توکیو هستند
برنا نیوز
باید ضعف فاصله ها را مدیریت کنیم
صدا و سیما
کاراته به من یاد داد که در زندگی ام شکست را نپذیرم
ایران آنلاین
3 مدال رنگارنگ ایرانی ها در چیبا
صدا و سیما
نتیجه کاراته وان می توانست بهتر از این باشد/ ژاپنی ها از هیچ مدالی نمی گذرند
آنا نیوز
کاراته وان توکیو مشق بسیار خوبی برای المپیک بود
بولتن نیوز
هروی: کاراته وان توکیو مشق بسیار خوبی برای المپیک بود/ ژاپنی ها بالاخره به آرزوی شان رسیدند
تسنیم
حریفان تکواندوکاران ایران مشخص شدند
آنا نیوز
طباطبایی: سطح کیفی کاراته وان ژاپن منحصر به فرد بود/ کادرفنی تیم های پایه در هفته پیش رو مشخص می شود
تسنیم
آغاز سکانس دوم گرندپری تکواندو سال 2019 از فردا
بولتن نیوز
آغاز سکانس دوم گرندپری تکواندو سال 2019 از فردا/ در جستجوی بلیت توکیو در سرزمین سامورایی ها
تسنیم
"قول نمی دهیم" های کلافه کننده کِی تمام می شود؟!
سایت جماران
سلطانی فر: کشتی بدهی میلیاردی دارد اما باید در المپیک نتیجه بگیرد
تابناک
همه سرمایه گذاری ها انجام شده؛/ سلطانی فر: کشتی باید در المپیک نتیجه بگیرد
ورزش 3
دبیر: جوانگرایی در تیم ملی کشتی فرنگی جرات می خواست
ایرنا
مسیر پر پیچ و خم تکواندو در راه کسب سهمیه المپیک/ همه چیز قبل از فینال گرندپری نهایی می شود؟
میزان
نایب قهرمانی مسابقات جهانی کاراته باید به قهرمانی آسیا تبدیل می شود
تسنیم
آزادکاران 5 وزن دوم زیر ذره بین؛ در انتظار درخشش یزدانی و دوستان
فارس
ایرانی ها با محک ژاپنی ها پیش به سوی المپیک 2020 می روند
ایران اکونومیست
آرمین هادی پور در بین برترین تکواندوکاران جهان
ایرنا
3 مسابقه سرنوشت ساز پیش روی تکواندوکاران/ کسب سهمیه المپیک، دشوارتر از کسب مدال!
ورزش 3
تیم ملی کاراته امشب راهی توکیو می شود
مهر نیوز
پورشیب: مدال المپیک را برای ایران کنار نگذاشته اند
جوان آنلاین
مدال المپیک را برای ایران کنار نگذاشته اند!
مشرق نیوز
پورشیب: مدال المپیک را برای ایران کنار نگذاشته اند/ یک روز خاص با بچه های اوتیسم داشتیم
فارس
عسگری: مسیر مسابقات سهمیه المپیک پرپیچ و خم است/حریفان قَدَری را در پیش رو دارم
بلاغ مازندران
نگران المپیک توکیو نباشید!
جوان آنلاین
سجادی: روند کسب سهمیه ها برای المپیک جای نگرانی ندارد
ایران اکونومیست
خروج ستاره های جدید از سایه پولادمردان و کشتی گیران
ایران آنلاین
روند کسب سهمیه ها برای المپیک جای نگرانی ندارد/ عقب نیستیم
مهر نیوز
حضور 11 هزار و 90 ورزشکار در المپیک توکیو
ایرنا
خروج ستار ههای جدید از سایه پولادمردان و کشت یگیران
ایران آنلاین
رسیدن به گرند وینر انگیزه هایم را برای موفقیت بیشتر می کند
بولتن نیوز
عسگری: رسیدن به عنوان "گرند وینر" انگیزه هایم را برای موفقیت بیشتر می کند/ گنج زاده الگوی من است
تسنیم
اخبار مرتبط
bltملیت : کشتی آزاد روسیه 5 سهمیه المپیک گرفت/ عملکرد نه چندان خوب ایران با 2 سهمیه
bltمردم نیوز : کشتی آزاد روسیه 5 سهمیه المپیک گرفت
bltایسنا : کشتی آزاد روسیه تمام سهمیه های المپیک را گرفت/ عملکرد نه چندان خوب ایران با 2 سهمیه
bltمهر نیوز : مسیر درست کاراته تا مدال المپیک/ نگاه به جوانان نقطه عطف کادر فنی
bltبرنا نیوز : مهمترین اولویت کسب سهمیه المپیک است
bltایرنا : رئیس فدراسیون کاراته: مهمترین اولویت کسب سهمیه المپیک است
bltبرنا نیوز : برای درخشش در المپیک باید نقاط ضعف مان را برطرف کنیم/ میرهاشم و هادی پور شانس مدال تکواندو در توکیو هستند
bltصدا و سیما : باید ضعف فاصله ها را مدیریت کنیم
bltایران آنلاین : کاراته به من یاد داد که در زندگی ام شکست را نپذیرم
bltصدا و سیما : 3 مدال رنگارنگ ایرانی ها در چیبا
bltآنا نیوز : نتیجه کاراته وان می توانست بهتر از این باشد/ ژاپنی ها از هیچ مدالی نمی گذرند
bltبولتن نیوز : کاراته وان توکیو مشق بسیار خوبی برای المپیک بود
bltتسنیم : هروی: کاراته وان توکیو مشق بسیار خوبی برای المپیک بود/ ژاپنی ها بالاخره به آرزوی شان رسیدند
bltآنا نیوز : حریفان تکواندوکاران ایران مشخص شدند
bltتسنیم : طباطبایی: سطح کیفی کاراته وان ژاپن منحصر به فرد بود/ کادرفنی تیم های پایه در هفته پیش رو مشخص می شود
bltبولتن نیوز : آغاز سکانس دوم گرندپری تکواندو سال 2019 از فردا
bltتسنیم : آغاز سکانس دوم گرندپری تکواندو سال 2019 از فردا/ در جستجوی بلیت توکیو در سرزمین سامورایی ها
bltسایت جماران : "قول نمی دهیم" های کلافه کننده کِی تمام می شود؟!
bltتابناک : سلطانی فر: کشتی بدهی میلیاردی دارد اما باید در المپیک نتیجه بگیرد
bltورزش 3 : همه سرمایه گذاری ها انجام شده؛/ سلطانی فر: کشتی باید در المپیک نتیجه بگیرد
bltایرنا : دبیر: جوانگرایی در تیم ملی کشتی فرنگی جرات می خواست
bltمیزان : مسیر پر پیچ و خم تکواندو در راه کسب سهمیه المپیک/ همه چیز قبل از فینال گرندپری نهایی می شود؟
bltتسنیم : نایب قهرمانی مسابقات جهانی کاراته باید به قهرمانی آسیا تبدیل می شود
bltفارس : آزادکاران 5 وزن دوم زیر ذره بین؛ در انتظار درخشش یزدانی و دوستان
bltایران اکونومیست : ایرانی ها با محک ژاپنی ها پیش به سوی المپیک 2020 می روند
bltایرنا : آرمین هادی پور در بین برترین تکواندوکاران جهان
bltورزش 3 : 3 مسابقه سرنوشت ساز پیش روی تکواندوکاران/ کسب سهمیه المپیک، دشوارتر از کسب مدال!
bltمهر نیوز : تیم ملی کاراته امشب راهی توکیو می شود
bltجوان آنلاین : پورشیب: مدال المپیک را برای ایران کنار نگذاشته اند
bltمشرق نیوز : مدال المپیک را برای ایران کنار نگذاشته اند!
bltفارس : پورشیب: مدال المپیک را برای ایران کنار نگذاشته اند/ یک روز خاص با بچه های اوتیسم داشتیم
bltبلاغ مازندران : عسگری: مسیر مسابقات سهمیه المپیک پرپیچ و خم است/حریفان قَدَری را در پیش رو دارم
bltجوان آنلاین : نگران المپیک توکیو نباشید!
bltایران اکونومیست : سجادی: روند کسب سهمیه ها برای المپیک جای نگرانی ندارد
bltایران آنلاین : خروج ستاره های جدید از سایه پولادمردان و کشتی گیران
bltمهر نیوز : روند کسب سهمیه ها برای المپیک جای نگرانی ندارد/ عقب نیستیم
bltایرنا : حضور 11 هزار و 90 ورزشکار در المپیک توکیو
bltایران آنلاین : خروج ستار ههای جدید از سایه پولادمردان و کشت یگیران
bltبولتن نیوز : رسیدن به گرند وینر انگیزه هایم را برای موفقیت بیشتر می کند
bltتسنیم : عسگری: رسیدن به عنوان "گرند وینر" انگیزه هایم را برای موفقیت بیشتر می کند/ گنج زاده الگوی من است
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.